سوء ظن به خدا (ترس از آینده)!

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوء ظن به خدا (ترس از آینده)!

سلام.
من مدتی بود که دچار وسواس فکری شده بودم که شکر خدا داره رفع میشه

اما یه فکری در ذهنم افتاده که نمیدونم چکارش کنم

من وسواس فکریم راجع به ترس از اعتیاد و سیگار و قلیانه که یه موقع به سمت اینها نرم.

یک عزیزی به من گفت بسپارش دست خدا ، خودش درستت می کنه و زندگی پاک رو بهت میده
اما یه فکریه که توذهنمه اینه که مثلا من سپردمش دست خدا ،اما اگر خدا من رو معتاد به اینها کرد چی؟؟؟؟؟

خیلی افکار بچگانست اما نمیدون چطور میشه ازش رها شد لطفا کمکم کنید

اگه این مشکلم رفع شه دیگه همه ی مشکلاتم نابود میشه

لطفا راهنمایی م کنید ایا خدا بدبختیه کسی رو می خواد؟ایا خدا می خواد بندگانش ذلیل و خار شن ؟؟؟؟

ممنون
التماس دعا

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

amirsh;523648 نوشت:
سلام.
من مدتی بود که دچار وسواس فکری شده بودم که شکر خدا داره رفع میشه

اما یه فکری در ذهنم افتاده که نمیدونم چکارش کنم

من وسواس فکریم راجع به ترس از اعتیاد و سیگار و قلیانه که یه موقع به سمت اینها نرم.

یک عزیزی به من گفت بسپارش دست خدا ، خودش درستت می کنه و زندگی پاک رو بهت میده
اما یه فکریه که توذهنمه اینه که مثلا من سپردمش دست خدا ،اما اگر خدا من رو معتاد به اینها کرد چی؟؟؟؟؟

خیلی افکار بچگانست اما نمیدون چطور میشه ازش رها شد لطفا کمکم کنید

اگه این مشکلم رفع شه دیگه همه ی مشکلاتم نابود میشه

لطفا راهنمایی م کنید ایا خدا بدبختیه کسی رو می خواد؟ایا خدا می خواد بندگانش ذلیل و خار شن ؟؟؟؟

ممنون
التماس دعا

بسمه تعالی
با سلام و عرض تحیت محضر حضرتعالی
خوشبختانه همین که پذیرفته اید دچار وسواس هستید یعنی اینکه بخش اساسی از راه را پیموده اید!
لازم است با تغییر سبک زندگی و فراگیری فنون کاهش اضطراب، سطح اضطراب خویش را کاهش دهید چرا که میان اضطراب و وسواس رابطه مستقم است ( به این منظور به تاپیکهای مربوط به وسواس فکری و اضطراب مراجعه بفرمایید)
در رابطه با خدای متعال نیز تردید نکنید که چیزی جز خیر برای بنده اراده نمی کند. و حضرت حق از ضرر رساندن به بندگان مبرا است! او کمال مطلق و محض است در حالی که آسیب رساندن بیانگر ضعف است!
پس نسبت به این افکار بی اعتنا و خونسرد باشید و ذهن خود را با افکار مثبت و مفید مشغول کنید.
در پناه خدای متعال موفق باشید

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب و کسب اجازه از استاد امیدوار

در کنار فرمایشات استاد امیدوار بنده هم توضیحاتی خدون عرض می کنم ان شاءالله مفید واقع شود

وسواس کلا یکی از زیر مجموعه های اضطراب هست و احتمال اینکه افرادی در خانواده شما هم به ترس یا اضطراب تا حدی گرفتار باشند وجود دارد.

یکی از عوامل تشدید کننده افکار وسواسی این هست که فرد مبتلا از آنها گریزان هست و همین وی را مدام در ترس از عود افکار و هجوم بیشتر آنها می کند.

1-شما باید رواندرمانی شوید یعنی افکار را که مانند کمدی بهم ریخته شده اند و موقع باز کردن سرازیر می شوند را مرتب کنید لذا رفتن شما پیش یک روانشناس بالینی ماهر سودمند هست.

2-برای درمان اضطراب سه روش هست دارو درمانی ،رواندرمانی ورزش درمانی ...که دارو درمانی زمانهای شدید بکار می رود اما دو روش مابقی "رواندرمانی و وورزش درمانی" در مواردی که مشکل خیلی حاد نشده کاربرد بیشتری دارد . از موارد ورزش درمانی خیلی زیاد به شنا توصیه می شود.

3-مواردی از تکنیک های رواندرمانی وسواس در بعضی تاپیک ها آمده از جمله ریلکسیشن و استقبال از افکار وسواسی ، پس سری هم به تاپیک های وسواس و توصیه های کارشناسان بیاندازید.

4-علت یابی مسءله می تواند به شما کمک کند البته علت یابی خود نیاز به متخصصش دارد اما در کل یا سیری در گذشته و یا علت نگرانی داشته باشید .

***علت نگرانی چرایی و چگونه پدید آمدن فکر وسواس را جویا می شود با تمرکز و سوالات پی در پی از خود از جمله چرا می ترسم ؟ و با هر جواب دوباره به خود چرایی دوباره گفتن تا به جواب ریشه ای برسید نوعی علت یابیست .

((((با پوزش فراوان بنده با موبایل پیام می گذارم اگه اشتباه تایپی داشتم ببخشید))))))

سوالی بود در خدمتم.

موضوع قفل شده است