صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نمیتونم گناه نکنم! (می خوام ولی نمیشه)

نوشته
    4
    حضور
    11 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    43

نمیتونم گناه نکنم! (می خوام ولی نمیشه)

سلام
    من خیلی وقته که دچار بعضی از گناهان هستم،
    خیلی سعی کردم و مطالعات کمی هم داشتم ولی وقتی نیاز به گناه پیدا می کنم(!) دیگه همه چیز یادم میره یا اصلا نمی خوام به چیزی غیر از اون فکر کنم.
    حتی دلم نمیخواد به خدا، ائمه و آخرت و ... فکر کنم، کلا نمی تونم ذهنم را منحرف کنم، پس از انجام گناه تازه دچار عذاب وجدان می شم و افسوس میخورم که عجب غلطی کردم و میخوام دیگه تکرار نکنم ولی پس از چند روز دوباره همه چیز را عمداً فراموش میکنم و وای بر من.
    تا بحال خیلی از خدا و امام رضا (ع) و امام زادگان و ... کمک خواستم ولی ظاهرا تا دلم پر از ذوق گناهه کارساز نیست! دیگه حتی از توبه و استغفار خودم هم خندم میگیره که نعوذبالله مگه خدا را به تمسخر گرفتم که مدام توبه شکنی! آخه هر چیزی حدی داره! حتی دیگه خجالت می کشم اسم بعضی از ائمه را به زبون بیارم
    احساس میکنم دیگه بطور کل هدایت شونده نیستم، و قطعاً اهل عذاب جهنم هستم، حتی توی امور اقتصادی و اشتغال هم به مشکل برخوردم که احساس می کنم از همین ناحیه لطمه خورده و باید به معیشت سخت دچار بشم. (طبق آیه قرآن که هرکس از یاد من رویگردان شود به سختی معیشت دچار می شود)
    شدم بنده شیطان و هوی نفس و با یک اشاره اونا اقدام میکنم.
    حتی زیارت اما رضا (ع) هم کمکم نکرد. دیگه دیوانه شدم و از خودم نا امید، حتی از خدا خواستم اگه اصلاح پذیر نیستم و شدم چراگاه شیطان، جونم را بگیره تا حداقل با بار گناه کمتری به سرای ابدی برم!
    نمی خوام به جز خدا جلوی کس دیگه به گناهام اعتراف کنم ، ولی تا این حدش را مجبور شدم بنویسم.
    (توضیح: به شدت تنبل و سست شدم، مدام دچار اضطراب و استرس هستم، ظاهراً افسردگی هم گرفتم، مجرد هم هستم)
    ویرایش توسط سمیع : ۱۳۹۳/۰۳/۱۴ در ساعت ۱۴:۲۳

2. صلوات ها 21

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,569
    حضور
    175 روز 16 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58358

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سمیع

5. صلوات ها 9

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

نقل قول نوشته اصلی توسط gonahkar6 نمایش پست ها
    سلام
    من خیلی وقته که دچار بعضی از گناهان هستم،
    خیلی سعی کردم و مطالعات کمی هم داشتم ولی وقتی نیاز به گناه پیدا می کنم(!) دیگه همه چیز یادم میره یا اصلا نمی خوام به چیزی غیر از اون فکر کنم.
    حتی دلم نمیخواد به خدا، ائمه و آخرت و ... فکر کنم، کلا نمی تونم ذهنم را منحرف کنم، پس از انجام گناه تازه دچار عذاب وجدان می شم و افسوس میخورم که عجب غلطی کردم و میخوام

باسمه تعالی
    با عرض سلام و خسته نباشید
    1- اینکه فرمودید پس از انجام گناه دچار عذاب وجدان می شوید، این احساس بیانگر اینه که در درون شما روحیه ایمان هنوز وجود داره، و باید خدا را شکر کنید ، چون بعضی از افراد بر اثر تکرار گناه،متاسفانه دیگر نفس لوّامه و سرزنشگرشان کارایی نداردو قبح گناه از بین رفته و به راحتی تن به گناه می دهند. و هیچ عذاب وجدانی هم ندارند پس این احساس حتما یه نشانه خوبیست .

ویرایش توسط سمیع : ۱۳۹۳/۱۰/۱۸ در ساعت ۱۰:۳۸

7. صلوات ها 19

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

سلام

احساس میکنم دیگه بطور کل هدایت شونده نیستم، و قطعاً اهل عذاب جهنم هستم، حتی توی امور اقتصادی و اشتغال هم به مشکل برخوردم که احساس می کنم از همین ناحیه لطمه خورده
    2- این احساسی که شما بیان فرمودید قطعا از وسوسه های شیطان است که می خواهد روحیه نا امیدی رو در درون شما شعله ورکنه

هیچ خبر دارید که نا امید شدن از درگاه خدا، بدتر از اون گناهانی است که انجام دادید. پس لطفا اینکه من هدایت نمیشم و قطعا اهل جهنم هستم رو بگذارید کنار، که این حرفها بدون هیچ شکی کار شیطان خبیث است. که می خواد با این نوع القائات، شما رو از در خانه خدا دور کنه در حالیکه:

ویرایش توسط سمیع : ۱۳۹۳/۰۳/۱۴ در ساعت ۱۴:۳۹

9. صلوات ها 17

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

حتی توی امور اقتصادی و اشتغال هم به مشکل برخوردم که احساس می کنم از همین ناحیه لطمه خورده و باید به معیشت سخت دچار بشم. (طبق آیه قرآن که هرکس از یاد من رویگردان شود به سختی معیشت دچار می شود)
    3-بله قطعا گناهانی هستند که باعث از بین رفتن روزی می‌شوند
    لذا حضرت علی علیه السلام در دعای کمیل می فرمایند:
    اللهم اغفر لی الذنوب التی تغیر النعم»

ویرایش توسط سمیع : ۱۳۹۳/۰۳/۱۴ در ساعت ۱۴:۴۰

11. صلوات ها 14

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

سلام

حتی زیارت اما رضا (ع) هم کمکم نکرد. دیگه دیوانه شدم و از خودم نا امید، حتی از خدا خواستم اگه اصلاح پذیر نیستم و شدم چراگاه شیطان، جونم را بگیره تا حداقل با بار گناه کمتری به سرای ابدی برم!
    بیشتر آنکه امام رضا علیه السلام بخواهد به شما کمک کند، خود شما باید به خودتان کمک کنید
    ببینید کمتر از یک ماه مانده به ماه مبارک رمضان . بیایید از این فرصت استفاده کنید و به خودتان قول بدهید آن گناهانی را که انجام می دادید تا ماه مبارک بگذارید کنار، تا پاک وارد آن ماه عزیز شوید و یک مهمان پاک و تمیزی باشید . آن وقت خواهید دید که خدا به عنوان میزبان چه پذیرایی گرمی از شما می کند
    به امتحان کردنش می ارزه

13. صلوات ها 15

نوشته
    4
    حضور
    11 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    43

ضمن تشکر از پاسخ استادسمیع که بسیار شیرین و کاربردی پاسخ دادند.
    می دانم پس از اینچنین پاسخ منطقی که مطرح فرمودید، دیگر جای هیچ بحثی نمی ماند و فقط عمل کردن را میطلبد!
    اما دقیقا مشکل من از همین بحث "عمل" آب میخوره، چون دچار افسردگی شدم: نسبت به عاقبت هر کاری بدبین و ناامید شدم، و هر عملی از سوی خودم را بیهوده و بدون نتیجه مثبت می پندارم و همین قضیه باعث سستی و کاهلی مفرط در بنده گردیده و عملگرایی را در من سلب کرده.
    حتی امسال برای اینکه التیامی پیدا کنم، در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردم (که البته لطف خدا بود)، ولی همانجا هم ناامیدانه مناجات میکردم (پناه برخدا) و اصلا شور و حالی نداشتم، حال انجام عبادات را نداشتم، و دریغ از قطره اشکی که در مناجاتها داشته باشم.
    وای خدای من به فریادم برس!!!..........

15. صلوات ها 10

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

ضمن تشکر از پاسخ استادسمیع که بسیار شیرین و کاربردی پاسخ دادند.
    می دانم پس از اینچنین پاسخ منطقی که مطرح فرمودید، دیگر جای هیچ بحثی نمی ماند و فقط عمل کردن را میطلبد!
    اما دقیقا مشکل من از همین بحث "عمل" آب میخوره، چون دچار افسردگی شدم: نسبت به عاقبت هر کاری بدبین و ناامید شدم، و هر عملی از سوی خودم را بیهوده و بدون نتیجه مثبت می پندارم و همین قضیه باعث سستی و کاهلی مفرط در بنده گردیده و عملگرایی را در من سلب کرده.
    حتی امسال برای اینکه التیامی پیدا کنم، در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردم (که البته لطف خدا بود)، ولی همانجا هم ناامیدانه مناجات میکردم (پناه برخدا) و اصلا شور و حالی نداشتم، حال انجام عبادات را نداشتم، و دریغ از قطره اشکی که در مناجاتها داشته باشم.
    وای خدای من به فریادم برس!!!..........
    سلام
    دوست عزیز افسردگی شما ناشی از چیه؟

اگه می ترسید که با آن گناهانی که انجام دادید ، دیگه خدا شما رو نمی بخشه
    باید عرض کنم که پس شما خدا رو نشناختید.
    خدا آنقدر مهربونه که همین الان به خاطر اینکه پشیمون شدید و ناراحت از کارهای گذشته، پرونده شما رو سفیدِ سفید کرده و تمام گناهان شما رو بخشیده
    و آنقدر کریمه که نه تنها اون گناهان رو بخشیده، بلکه اونها رو تبدیل به ثواب کرده.(یا مبدل السیئات بالحسنات)
    آخه از این بهتر دیگه چی می خواهید؟
    پس نسبت به گذشته و گناهان قبلی هیچ ناراحتی و نگرانی نداشته باشید و اصلا بهش فکر نکنید، انگار نه انگار که گناهی بوده
    شما الان خودت رو مثل کسی فرض کن که تازه به سن تکلیف رسیده و پرونده اعمالش پاکِ پاکِ
    پس فقط و فقط به فکر آینده باش، تا از این به بعد می خواهی چیکار کنی
    یه زندگی جدید، رو شروع کن
    امشب که شب جمعه ست، شب که به نیمه رسید، تو یه جای خلوت ،وقتی وضو گرفتی، دو رکعت نماز بخون، بعد سر رو به سجده بگذار ، با خدا درد و دل کن
    «هیچ آداب و ترتیبی مجو/هر چه می خواهد دل تنگت بگو»
    باور کن جواب می ده
    اونوقت شما از فردا میشی یه آدم دیگه که پر انرژی و پر از امیدِ
    ببینم چی کار می کنی

ویرایش توسط سمیع : ۱۳۹۳/۰۳/۱۵ در ساعت ۰۹:۵۵

17. صلوات ها 14

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

19. صلوات ها 9

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 14

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری