جمع بندی آیا در تورات وانجیل کلامی تفسیری بجز آیاتش هم آمده است ؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا در تورات وانجیل کلامی تفسیری بجز آیاتش هم آمده است ؟

با سلام

آیا تلمود هم سخن موسی (ع) است ؟ ومثل سنت ؟ آیا حضرت مسیح هم بجز انجیل دارای سخنانی مثل حدیث وسنت در اسلام هستند ؟ آیا آنها هم وحی بودند ؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مبشر

با سلام خدمت دوستان گرامی
از دوست عزیز پرسشگر به خاطر سوال مهم و زیبایشان تشکر می کنم

خیر البریه;522476 نوشت:
یا تلمود هم سخن موسی (ع) است ؟ ومثل سنت ؟ آیا حضرت مسیح هم بجز انجیل دارای سخنانی مثل حدیث وسنت در اسلام هستند ؟ آیا آنها هم وحی بودند ؟

از دیدگاه یهودیان شریعت حضرت موسی علیه السلام به دو صورت نقل شده است که نوع اول آن شریعت مکتوب (توره شبیختاو) و نوع دوم آن شریعت شفاهی (توره شبعل په) می باشد . به عبارتی آنچه که امروز تورات یا عهد عتیق می نامیم از دیدگاه یهودیان شریعت مکتوب است . اما از دیدگاه یهودیان کل تلمود سخنان حضرت موسی علیه السلام نیست بلکه سخنان شفاهی حضرت موسی علیه السلام که از طریق بزرگان یهود نقل شده را در کتابی به نام مثنی ( میشنا) جمع آوری کردند و تلمود شرح و تفسیر میشنا می باشد که توسط علمای یهود نوشته شده است . یعنی تلمود تفسیر شریعت شفاهی می باشد .
اما درباره سخنان حضرت مسیح باید خدمتتان عرض کنم به غیر از اناجیل فعلی که بخشی از آن حاوی سخنان حضرت مسیح علیه السلام است در عالم مسیحیت صدها انجیل دیگر وجود داشت که در آنها سخنان حضرت مسیح علیه السلام نقل شده بودند اما توسط مقامات کلیسا سوزانده و پیروی از آنها ممنوع شد . از سوی دیگر بسیاری از سخنان حضرت عیسی علیه السلام توسط مسلمانان نیز نقل شده اند که جناب آقای پروفسور لگن هاوزن آنها را در یک مجموعه چهار جلدی جمع آوری کرده و چاپ شده است .
در پاسخ به سوال آخر شما باید عرض کنم تمام ارشادات پیامبران وحی است و هر سخنی که طی آن مردم را به کار خیر سفارش کنند برگرفته از وحی خداوند است .
منبع :
آیین یهودیت : عبدالرحیم سلیمانی اردستانی
آشنایی با ادیان بزرگ : حسین توفیقی
دایره المعارف جودائیکا
دایره المعارف کاتولیک
مقارنه الادیان : دکتر احمد شلبی

موضوع قفل شده است