صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا خداوند عدالت را در تبلیغ دین کامل خودش در جهان رعایت کرده است؟

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

اشاره آیا خداوند عدالت را در تبلیغ دین کامل خودش در جهان رعایت کرده است؟

بسم الله الحمید المجید....با سلام...می دانیم حضرت محمد صلوات الله علیه و آله اهل قاره آسیا است و اگر اشتباه نکنم حضرت عیسی علیه سلام اهل قاره اروپا.... اکثر انسانهای قاره آسیا مذهب اسلام دارند و اکثر انسان های اروپا مذهب مسیحیت دارند.... آیا این نشان نمی دهد اکثر انسان ها دنبال حقیقت نیستند و فقط یه جورایی میشه گفت آنچه از اجداد و پدر و مادر و پیامبران و نزدیکان خودشان بوده به ارث بردند بدون درک و فهم کامل...یعنی اکثر ما مسلمونای آسیا نمی دونیم چیز زیادی از مسیحیت و اکثر مسیحیان اروپا چیزی نمی دونند از اسلام...درسته هر دو دین خدا هستند و مسیحیت بوضوح اکنون نابود شده و تحریف شده ولی منظور من از این سوال اینه که واقعا اکثر انسان ها زیاد حقیقت خدا براشون مهم نیست و بیشتر از سر ترس جهنم و شوق بهشت دینی که به ارث بردند رو دارند....و از طرفی طبق آیه زیبای قرآن خدا هرکس رو طبق جنبه و قدرت او امتحان می کند اما خوب چرا خدا دین کامل خود که اسلام است رو در همه جا یکسان پخش نکرد تا برای کسی بهانه ای نشود که مثلا ما از اسلام چیزی نمی دانستیم....طرف در آمریکا بدنیا بیاد دیگه نمی فهمه اسلام چیه که....احتمال خیلی قوی طبق الگو ها و افراد و ملت ها و قوانین آمریکا بیشتر سمت شهوات حرام و زورگویی و حق خواری و شیطان پرستی گرایش پیدا می کنه.....در کل سوالم اینه که آیا خدا عدالت رو رعایت کرده برای تبلیغ دین کامل خودش در جهان؟
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷ در ساعت ۰۲:۲۹

2. صلوات

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,511
    حضور
    174 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58279

با نام و یاد دوست

آیا خداوند عدالت را در تبلیغ دین کامل خودش در جهان رعایت کرده است؟

کارشناس بحث: استاد رئوف

5. صلوات

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,326
    حضور
    28 روز 14 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3964

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing نمایش پست ها
    بسم الله الحمید المجید....با سلام...می دانیم حضرت محمد صلوات الله علیه و آله اهل قاره آسیا است و اگر اشتباه نکنم حضرت عیسی علیه سلام اهل قاره اروپا.... اکثر انسانهای قاره آسیا مذهب اسلام دارند و اکثر انسان های اروپا مذهب مسیحیت دارند.... آیا این نشان نمی دهد اکثر انسان ها دنبال حقیقت نیستند و فقط یه جورایی میشه گفت آنچه از اجداد و پدر و مادر و پیامبران و نزدیکان خودشان بوده به ارث بردند بدون درک و فهم کامل...یعنی اکثر ما مسلمونای آسیا نمی دونیم چیز زیادی از مسیحیت و اکثر مسیحیان اروپا چیزی نمی دونند از اسلام...درسته هر دو دین خدا هستند و مسیحیت بوضوح اکنون نابود شده و تحریف شده ولی منظور من از این سوال اینه که واقعا اکثر انسان ها زیاد حقیقت خدا براشون مهم نیست و بیشتر از سر ترس جهنم و شوق بهشت دینی که به ارث بردند رو دارند....و از طرفی طبق آیه زیبای قرآن خدا هرکس رو طبق جنبه و قدرت او امتحان می کند اما خوب چرا خدا دین کامل خود که اسلام است رو در همه جا یکسان پخش نکرد تا برای کسی بهانه ای نشود که مثلا ما از اسلام چیزی نمی دانستیم....طرف در آمریکا بدنیا بیاد دیگه نمی فهمه اسلام چیه که....احتمال خیلی قوی طبق الگو ها و افراد و ملت ها و قوانین آمریکا بیشتر سمت شهوات حرام و زورگویی و حق خواری و شیطان پرستی گرایش پیدا می کنه.....در کل سوالم اینه که آیا خدا عدالت رو رعایت کرده برای تبلیغ دین کامل خودش در جهان؟

با سلام خدمت شما دوست گرامی

چند مطلب:

- پیامبر اسلام(ص) در مکه و عیسی (ع) در بیت لحم (شهری در فلسطین کنونی) متولد شدند و هر دو آسیایی محسوب می شوند و مسیحیت پس از اتفاقات بسیاری به کل اروپا راه یافت.

- چند مورد مطرح کردید ولی به جهت تمرکز در بحث، به سوال مشخص شما در مورد عدالت خداوند در دین کامل خودش، می پردازم:

- در این مورد قرآن کریم می فرماید: إِنَّا أَرْسَلْناكَ بِالْحَقِّ بَشيراً وَ نَذيراً وَ إِنْ مِنْ أُمَّةٍ إِلاَّ خَلا فيها نَذير(1)ما تو را به حق، بشارتگر و هشدار دهنده فرستاديم، و هيچ امّتى نبوده مگر اين كه در ميان آنها هشدار دهنده‏ اى بوده است.
    این آیه نشانگر آن است که بر خلاف تصوری که گاهی مطرح می شود، این چنین نیست که پیامبران محدود به منطقه ی خاورمیانه بوده باشند بلکه هر قومی، پیامبر (نذیر و بشیر) داشته است و از طریق این پیامبران راه کمال برای آنها باز بوده است.

- این مسئله در دوران معاصر نیز به صورت دیگری قابل بررسی است، امروزه پیام اسلام در هر کجای کره زمین قابل دسترسی است. و معارف اسلامی از طریق برنامه های تلویزیونی (از طریق ماهواره ها) و نیز سایت های اینترنتی در حال ارائه در سطح جهانی است و همگان امکان دسترسی به آن را دارند.

- مسئله دیگر اینکه، به طور کلی هر کسی که در راه کمال باشد، همواره خداوند راه را برای او هموار میکند و لو اینکه این راه برای ما روشن نباشد و این مفاد این آیه است که می فرماید: وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ (2) و كسانى كه در راه ما كوشيده‏اند، به يقين راههاى خود را بر آنان مى‏نماييم و در حقيقت، خدا با نيكوكاران است.

موفق باشید

1.فاطر،24
    2. عنکبوت ،69

7. صلوات ها 5

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

در ضمن من همین دیروز در حدیثی خوندم که پیامبر صل الله علیه و آله با دو بال که جبرییل به او داد به تمام کشورهای کره زمین در غرب و شرق رفته و دین اسلام رو خودش تبلیغ کرده....اگه ممکنه در این مورد هم توضیح بدید با سلام مجدد متن اصلاح شده:: آقا برداشت من اشتباه بود رفتم دیدم...پرواز نبود بلکه ماجرا از این قراره: علی بن ابراهیم قمی از حفص کنانی نقل می کند که گفت: از عبدالله بن بکر شنیدم که می گفت:امام صادق(ع) به من فرمود: آیا این طور نیست که رسول خدا رسالتش عام بوده و همگان را فرا می گیرد و خداوند در کتاب خود فرموده: تورا نفرستادیم مگر برای تمام مردم(سباء28) یعنی برای اهل مغرب و مشرق و زمین و آسمان اعم از آدمیان و پریان...سوال این است که آیا آن حضرت رسالت خود را به همه آنها ابلاغ کرده؟ چگونه چنین کاری کرد؟گفتم نمی دانم...فرمود:ای پسر بکر پیغمبر از مدینه خارج نشده پس چگونه به اهل غرب و شرق پیغامش را رسانیده؟ گفتم نمی دانم...فرمود: خداوند جبرییل را فرمان داد بسبب پری از بال خود زمین را کند و آن را برای محمد نصب کرد با این کار زمین در مقابل آن حضرت مثل کف دست در میان دستانش بودو توسط آن به اهل شرق و غرب نگاه کرد و هر طایفه ای را با زبان خودشان مخاطب ساخت و آنها را به سوی خدا و نبوت خویش دعوت کرد.....(لذا من بد برداشت کردم پرواز نکرده حضرت بلکه عجیب تر دنیا در کف دستانش بوده) سند: تفسیر قمی:202/2 بحار الانوار:188/18 ح 20
    ویرایش توسط nothing : ۱۳۹۳/۰۳/۱۰ در ساعت ۱۲:۵۹ دلیل: برداشت اشتباه در متن حدیث

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

سوالی از کارشناس محترم دارم
    زمانی که پیامبر اسلام مبعوث شدند به جز منطقه عزبستان و بعد ایران و روم ، تکلیف مابقی دنیا چی بود؟افریقا ، آمریکا و ....

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,326
    حضور
    28 روز 14 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3964

در ضمن من همین دیروز در حدیثی خوندم که پیامبر صل الله علیه و آله با دو بال که جبرییل به او داد به تمام کشورهای کره زمین در غرب و شرق رفته و دین اسلام رو خودش تبلیغ کرده....اگه ممکنه در این مورد هم توضیح بدید

اگر متن حدیث و یا آدرس آن را ارائه کنید، امکان بررسی دقیق تر آن فراهم می شود.

با تشکر

11. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,326
    حضور
    28 روز 14 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3964

نقل قول نوشته اصلی توسط muiacir نمایش پست ها
    سوالی از کارشناس محترم دارم
    زمانی که پیامبر اسلام مبعوث شدند به جز منطقه عزبستان و بعد ایران و روم ، تکلیف مابقی دنیا چی بود؟افریقا ، آمریکا و ....

تا وقتی دین حق به مردم نرسیده است، آنها موظف به پیروی از حقایقی هستند که در دین فعلی شان وجود دارد البته باید نسبت به خرافات و نیز مسائل ضد عقلی که به آنها ارائه می شده است، واکنش نشان دهند و نسبت به حقیقت و یافتن دین حق، حالت پرسشگری و جستجویی داشته باشند.

موفق باشید

13. صلوات ها 3

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

نقل قول نوشته اصلی توسط رئوف نمایش پست ها

تا وقتی دین حق به مردم نرسیده است، آنها موظف به پیروی از حقایقی هستند که در دین فعلی شان وجود دارد البته باید نسبت به خرافات و نیز مسائل ضد عقلی که به آنها ارائه می شده است، واکنش نشان دهند و نسبت به حقیقت و یافتن دین حق، حالت پرسشگری و جستجویی داشته باشند.

موفق باشید
    وقتی همین ایران و رومش با جنایات نامناسب خلیفه دوم اسلام درونش اومد اون وقت شما انتظار دارین وقتی طرف دینش مثلا مسیحی هست و تا قرن 4 هجری هم که کسی مدعی تحریف در تورات و انجیل نیست ، بیاد اسلام رو بپذیره؟
    به نظرتون این ادعای قرآن که زمین از حجت خدا خالی نمیمونه ، یکم اغراق نیست؟اگر خالی نمیمونه که تکلیف اون بیچاره ها با اون وضع ارتباطات 1400 سال پیش چی میشه.

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

در ضمن من همین دیروز در حدیثی خوندم که پیامبر صل الله علیه و آله با دو بال که جبرییل به او داد به تمام کشورهای کره زمین در غرب و شرق رفته و دین اسلام رو خودش تبلیغ کرده....اگه ممکنه در این مورد هم توضیح بدید
    برادر من ، این حدیث اگر سندش هم معتبر باشه به شخصه نه عقلم قبول میکنه ، نه درکم .

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط muiacir نمایش پست ها
    برادر من ، این حدیث اگر سندش هم معتبر باشه به شخصه نه عقلم قبول میکنه ، نه درکم .
    چرا مگه خیلی غیر قابل باوره؟ در صورتی که بسیاری معجزات عجیبتر داره پیامبر.....درضمن فردا سندشو با متن یک صفحه ای کامل میارم.....الان کتابه پیشم نیست

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۱۲/۲۹, ۰۷:۲۵ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری