صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آخرین فرستاده خدا (بعثت حضرت رسول صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله)

شروع کننده موضوع

علاقه
    علاقه به شفا قطع نخاع هستم و 25 ساله هستم.
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

آخرین فرستاده خدا (بعثت حضرت رسول صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله)

آخرین فرستاده خدا (بعثت حضرت رسول صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله)

رفيق بي كلك مادر

قويترين درختان در كوير ميرويند من يك كويريم

2.  

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

اشاره
    قرن‏ها از پیام آخرین پیامبر الهی گذشته و آموزه‏ های الهی، دستخوش تحریف گشته و جامعه که بر اساس اندیشه‏ های سست و ارزش‏های غیر انسانی بنیاد گرفته بود، سخت در آتش جهل و زشتی و تباهی می‏سوخت. زورمداران و زراندیشان ستوده می‏شدند و نیک‏اندیشان محترم نبودند. هنگامه ‏ای شگفت بود. در چنین عصری که به جاهلیت موسوم و به نادیده گرفتن حقوق انسان معروف بود، محمد صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله فرمان بعثت یافت. او که آخرین حلقه از سلسله رسولان رهایی بود، در حراء مبعوث شد و آغازین سطور کتاب عظیم رسالتش را با نام الهی و مفاهیمی چون قرائت، کرامت، قلم، علم و انسان رقم زد و پس از آن، سال‏ها آن پیامبر آزادگی و صداقت با تعالیمی حیات‏بخش، انسان را به مقصود والا و مقصد اعلی فراخواند و به آموزه ‏هایش در قالب جامعه‏ ای الهی و پیشرو عینیت بخشید.

رفيق بي كلك مادر

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

سروش ایزدی
    بعثت و فرود آمدن جبرییل در خولت حرا، بازگشایی راه‏های آسمان به حریم بسته انسان است. آدمی پیچیده در گلیم تغافل، ناگاه صدای سنگ جرس را از در و دیوار می‏شنود و هیاهوی کاروانیان را که به سوی کعبه مقصود رجعت می‏کنند، در می‏یابد. خداوند، بانگ بیدار باش را از سر رحمت بیکران خود به صدا درآورده است. این سروش ایزدی بر بال جبرییل فرود آمد و از حنجره پاک محمد صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله بر زمین منتشر گردید. باری، وقت است که برخیزیم و غمزه آن نگار به مکتب نرفته را در آخرین طلوع حکمت رب العالمین به تماشا نشینیم.

رفيق بي كلك مادر

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

مبعث، عید ملک و ملکوت
    مبعث هم‏چون حوادث دیگر تاریخ نیست. این روز را نه از سر مجاز، که از راه حقیقت «یوم اللّه‏» خوانده‏اند؛ زیرا عید زمین و آسمان و مرکز اتصال خداوند و کارگزاران فرشته فام او و گزیده‏ترین بنده اوست. مبعث، عید ملک و ملکوت و عید خلق در آستان خالق است. چشم اگر بگشایید، شادی فرشتگان را خواهید دید و گوش اگر نازک کنید، غریو شادمانی سنگ و درخت نیز بر آسمان‏ها بلند است. آدمی مهمان این بزم آسمان زمینی است. باید اهل نظر بود تا در این مجلس فرخنده، از جام فیض، حظی برد و نصیبی.

رفيق بي كلك مادر

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

رستگاری ابدی
    همه انسان‏ها در صحیفه‏ های تاریخ گذشته و لحظه ‏های تاریخ نانوشته آینده، همواره نیازمند دست‏یازی به نشانه‏هایی‏اند که راه را به ایشان بنماید و از انحراف در مسیر رجعت الی اللّه‏ بازشان دارد. همه لحظه‏ های ناب تاریخ ایمان، نشانه‏های همین سفر ابدی‏اند. کوچ همواره انسان‏ها تا دره عشق، از منزلگاه ‏هایی این‏گونه گذشته و می‏گذرد و بی‏شک آن رستخیز ناگهان، لحظه پرشور و ناب مبعث پیامبر، این نیک‏ترین بنده حق، والاترین و زیباترین نشانه رستگاری ابدی بشریت است.

رفيق بي كلك مادر

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

مبعث در کلام فاطمه زهرا علیهاالسلام
    همگان بدین معترفند که هیچ کس مانند خاندان پیامبر خاتم صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله که در درک اسرار بعثت، یگانه همه روزگاران و در شیوایی و رسایی سخن، سرآمد همگان بوده‏اند، نتوانسته حق مطلب را درباره بعثت نبی اکرم صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله ادا کند. از این رو شایسته است اسرار بعثت را درکلام دختر ایشان بجوییم: «پروردگار بزرگ، به پایان همه کارها دانا بود و بر دگرگونی ‏های روزگاردر محیط بینا و به سرنوشت هر چیزی آشنا. محمد صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله را برانگیخت تا کار خود را به اتمام و آنچه را مقدر ساخته به انجام رساند. پیغمبر که درود خدا بر او باد، دید که هر فرقه‏ای دینی گزیده و هرگروه در روشنایی شعله‏ ای خزیده و هر دسته به بتی نماز برده و همگان یاد خدایی را که می‏شناسند از خاطر سترده ‏اند. پس خدای بزرگ تاریکی ‏ها را به نور محمد روشن ساخت و دل‏ها را از تیرگی کفر بپرداخت و پرده‏هایی را که بر دیده ‏ها افتاده بود، به یکسو انداخت.»

رفيق بي كلك مادر

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

بعثت در حجاز؛ بهترین انتخاب
    گزینش حجاز، پیش از هر سرزمین دیگری می‏توانست معجزه بودن دین اسلام را نشان دهد. اگر بعثت در سرزمینی با فرهنگ و تمدنی کهن روی می‏داد، چه بسا در تحلیل آیندگان، آن‏گونه که باید به حقیقت راهی یافته نمی‏شد و چه بسا گمانه‏های آینده، آن دین را نتیجه قمری چنان تمدنی می‏دانستند. پس باید سرزمینی انتخاب می‏شد که فاقد تمدنی کهن باشد. گذشته از این، بزرگ‏ترین دین و عظیم ‏ترین روشنی، باید با عمیق‏ترین جاهلیت و تاریکی مواجه باشد و آن تاریکی و جهل در حجاز شکل گرفته بود. شاید اگر دین در فضایی روشن‏تر رخ می‏نمود، سیاهی روزافزون حجاز آن را به مخاطره می‏ انداخت و با مشکل مواجه می‏کرد. پس باید اول لایه ‏های عمیق جهالت شکافته و ظلمت مطلق شکسته می‏شد و این جز در حجاز ممکن نبود.

رفيق بي كلك مادر

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

آخرین درس خد
    سرانجام شب انتظار به پایان رسید و سپیده وصل با پیامی به نام خدا، عالم امکان را نورباران ساخت. ابعاد پهناور روح پیامبر بزرگ ما محمد مصطفی صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله، این امانت سنگین را بر شانه‏های جان خویش دریافت، رازهای الهی را بر صحیفه ضمیر خویش نگاشت و آن‏گاه مدرسه ‏ای فراتر از مکان و خارج از زمان برای نبی‏اکرم صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله بنیان نهاد. اسلام، آخرین درس خدا و مجموع همه درس‏های ایزدی خطاب به انسان است. پیامبر صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله آخرین و کامل‏ترین اسوه و آموزگار ایمان و عشق است. قرآن، آخرین صحیفه هدایت و رستگاری است و انسان بی‏هیچ حجاب و پرده‏ای رویاروی حجت بالغه حق قرار گرفته است؛ بعثت، جشن کمال است ؛ جبرئیل، پیام‏آور کمال؛ محمد صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله، تجلی کمال؛ اسلام، درس کمال و آدمیان، مخاطب این کلام و کمال. مبعث فرخنده پیامبر اسلام صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله، خجسته‏ترین لحظه هدایت انسان و یادآور لحظه ناب اتصال خاک و افلاک و سخن گفتن خدا با انسان‏هاست.

رفيق بي كلك مادر

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

خاکی ‏ترین و آسمانی‏ ترین مرد
    علاوه بر آنچه در آینه قرآن و روایات به عنوان معجزات پیامبر صلی‏الله‏علیه‏و‏آله شمرده شده، معجزه‏ای دیگر نیز از آن حضرت پدیدار گشته و آن اعجاز شخصیت و رفتارش است که در تمام دوران‏ها نظیر ندارد. در اوج قدرت، همچنان پاک‏ترین و با حیاترین مرد روزگار خویش است. مهربان‏ترین و بی‏ کینه‏ ترین دل‏ها را در سینه دارد و سراپایش از عشق به انسان‏ها مالامال است. او حتی دشمنان سرسخت و کینه توز دیرین را با محبت در آغوش می‏کشد و برایشان دعا و طلب مغفرت می‏نماید.
    پوشش او، کم بهاترین پوشش ‏ها، خانه‏اش از ساده‏ترین خانه‏ها و شکمش گرسنه ‏ترین شکم‏ ها بود. کفش و لباس خود را شخصا وصله می‏کرد. شیر می‏دوشید و دستاس می‏نمود. پیشاپیشِ کسی راه نمی‏رفت و تعظیم و چاپلوسی کسی را نمی‏پذیرفت. با فقیران همسفره بود و بر همگان، حتی کودکان سلام می‏داد و در حالی از دنیا رفت که هیچ‏گونه نقدینه ‏ای از طلا و نقره بر جای نگذاشت.

رفيق بي كلك مادر

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

مؤلفه‏ های جاهلیت در کلام علی صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله
    سال‏های طولانی بر مردمی گذشت که بر اثر دوری از مکتب پیامبران، درمنجلاب گمراهی و فساد غوطه ‏ور بودند، نه امنیت جانی داشتند، نه امنیت مالی و ناموسی. سایه شوم جهل و تعصب همه جا را تاریک کرده بود. ظلم و بیداد گری و لجاجت و انواع جنایات هولناک، همه را به ستوه آورده بود؛ به گونه‏ای که به فرموده علی علیه‏السلام «میوه درخت جاهلیت فتنه و آشوب و غذای مردمش مردار گندیده، لباس زیرینشان ترس و وحشت و لباس رویینشان شمشیر بود. آب حیات انسانی در زمین فرو رفته بود و منارهای هدایت، کهنه و فرسوده شده و پرچم ‏های گمراهی و تیره ‏بختی آشکار گردیده بود».

رفيق بي كلك مادر

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری