ایجاد علاقه به نماز

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ایجاد علاقه به نماز

سلام
من در بخش فرهنگی دانشگاه کار می کنم. اما در جایی که باید مروج فرهنگ ایران اسلامی ما باشد،دیدن بی نمازی دوستان این واحد مرا اذیت می کنم. نمی دانم باید چه کنم! یا چطور اعضای این واحد که از قشر های مختلف و با فرهنگ های مختلف هستند را به نماز اول وقت علاقمند کنم تا در هنگام نماز دیگر کسی در خانه فرهنگ نماند؟ دیشب به فکر تهیه یک بروشور با مطالبی برای ایجاد علاقه به نماز افتادم اما نمی دانم چه جور مطالبی در آن قرار دهم. به کمک شما دوستان نیازمندم.البته اگر علاوه بر مطالب فکر و یا ایده دیگری دارید، با کمال میل می پذیرم.
با تشکر قبلی

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

arezoojoon;520950 نوشت:
سلام
من در بخش فرهنگی دانشگاه کار می کنم. اما در جایی که باید مروج فرهنگ ایران اسلامی ما باشد،دیدن بی نمازی دوستان این واحد مرا اذیت می کنم. نمی دانم باید چه کنم! یا چطور اعضای این واحد که از قشر های مختلف و با فرهنگ های مختلف هستند را به نماز اول وقت علاقمند کنم تا در هنگام نماز دیگر کسی در خانه فرهنگ نماند؟ دیشب به فکر تهیه یک بروشور با مطالبی برای ایجاد علاقه به نماز افتادم اما نمی دانم چه جور مطالبی در آن قرار دهم. به کمک شما دوستان نیازمندم.البته اگر علاوه بر مطالب فکر و یا ایده دیگری دارید، با کمال میل می پذیرم.
با تشکر قبلی

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی
از شما به خاطر دغدغه ارزشمندتان به نوبه خود تشکر می کنم...
تهیه بروشور، کتاب و مقاله اقدام ارزشمندی است اما در کنار آن لازم است
_ از نصح (خیر خواهی ) زبانی نیز غفلت نشود.
_ تفاوتهای فردی فراموش نشود و با هرکسی متناسب با شرایط و ذائقه خودش گفتگو شود. این امر میسر نیست مگر اینکه سطح رفاقت و صمیمیت ارتقاء یابد.
_ بهترین شیوه تبلیغ، تبلیغ عملی است. " کونوا دعاة الناس بغیر السنتکم " لذا تمرکز به اصلاح و ارتقاء سطح اخلاقی و اعتقادی خود یکی از موثرترین ابزار جذب است.

در پناه خدای متعال موفق باشید

و اخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

به نظر من کتاب [=georgia]"عارفانه" یعنی یادداشت های عارف شهید احمد علی نیری را به ایشان معرفی کنید.

arezoojoon;520950 نوشت:
سلام
با تشکر قبلی

سلام علیکم
ضمن توجه به توصیه استاد امیدوار در زمینه مقید کردن عملی خودتان به احکام دین پیشنهاد می‌شود مطلب زیر را در پانل قرار دهید:

دستوری ساده برای سيروسلوك:

سير و سلوك حرکت انسان به سوي فناء في الله است. از نظر شيعه بهترين الگوي سلوک و نمونه هاي واقعي فاني في الله ائمه اطهار عليهم السلام هستند. براي شیعه بهترين و نزديك ترين راه براي عارف شدن ولايت معصوم عليه السلام است. يعني خودتان را با امام زمان عج هماهنگ نماييد و براي بدست آوردن دل آن حضرت و رضايت ايشان برنامه ريزي کنيد.

ابتدا بکوشيد عاشق امام زمان باشيد و با ايشان دائم مناجات و ارتباط داشته باشيد و سپس هر کار يا برنامه يا اخلاق و رفتاري که در زندگي داريد و حضرت از آن راضي نيست حذف نماييد و کارهايي را انجام دهيد که حضرت را خشنود مي کند. مثلا حضرت از آدم بي سواد خوشش نمي آيد بکوشيد با سواد شويد و اهل مطالعه و تفکر باشيد و حضرت از کسي که واجباتش را انجام نمي دهد يا سهل انگاري مي کند يا گناه مي کند راضي نيست بکوشيد تا با انجام واجبات و ترک گناه ايشان را راضي کنيد. نماز اول وقت مقدمه‌ی سیر و سکوک است.

وقتی حضرت بيدار است بيدار باشيد آن وقتی که نماز مي خواند نماز بخوانيد و هنگامه‌ی دعا دعا کنيد و همانند او خوراک بخوريد و بخوابيد و مانند آن، به اين صورت شما مي توانيد به روش شيعه که بهترين روش است، خودسازي کنيد، براي خود برنامه سلوک داشته باشيد و خود را منزه و تزکيه نماييد. بدين صورت شما هم اهل توحيد مي شويد هم اهل ولايت و در واقع دينتان کامل است.

منبع:

http://akhlagh.porsemani.ir/term25

سلام
دوست گرامی رفتار و عملکرد شما بهترین راه برای ترغیب همکارانتان برای نماز میشود.

خوش قولی ، ظاهری مرتب و رعایت بهداشت فردی،

نظافت و تمیز بودن میز شخصی اتان،

برخورد متین با ارباب رجوع(اگر دارین) با هر سر و وضعی که هستند، و با نهایت دقت گوش دادن به صحبتهای همکارانتان،

اگر کاری را قول دادین و وقت نماز شد ، نماز را سریعتر خواندن و قید کردن این قضیه که هم به نماز اول وقت رسیدم و هم به قولی که دادم وفا کردم( و سایر نکات اخلاقی) میتواند جاذبه شما را برای حرف شنوی از شما زیاد کند.

موفق باشید:Gol:

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام
اين مطلب هم يه نگاهي بندازيد: http://www.askdin.com/thread39597.html#post518354
مطالب مفيدي ميشه ازش پيدا كرد.
التماس دعا
يا علي ع :Rose:

دوست عزیز سلام
برای ترویج نماز بنده پیشنهادم این هست که ابتدا برای دوستان جلسه ای تشکیل بدید و در مورد نماز و فوایدش بگید . اما این رو هم فراموش نکنید که نماز خواندن یه باور اعتقادی هستش و اینکه یه روزه انتظار داشته باشید که دوستان بخش فرهنگی از این پس برای نماز اقدام کنند یه نظریه ی فوق العاده اشتباست.
موفق باشید

موضوع قفل شده است