میزان نقش و اهمیت خانواده دختر در ازدواج

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
میزان نقش و اهمیت خانواده دختر در ازدواج

با نام و یاد دوست

سلام

سوال یکی از کاربران که تمایل نداشتند با مشخصات و آیدی خودشون مطرح بشه

با حفظ امانت در این تاپیک طرح می شود و جهت پاسخگویی به کارشناس محترم ارجاع داده می شود.

سوال ایشون:

نقل قول:

سلام تازگیها به خواستگاری دختری رفتم و بعد از 3 جلسه صحبت با هم از لحاظ اعتقادی و مسایل دیگر به توافق رسیدیم و میشه گفت تقریبا با هم تفاهم داریم ولی اصلی ترین مشکل من خانواده دختر هستش،میخواستم بدونم اگر من با این دختر خانم ازدواج کنم توی زندگی با خانواده شون به مشکل بر نمیخورم،خانواده دختر :پدرخانواده:سیگاری هستش که من خیلی بدم میاد از سیگار،ایشان به گفته خودشون عصبی هستش که گاهی باید بیمارستان بخوابه ولی میگه به خاطر جانباز بودنش هستش که معلوم نیست راست میگه یا نه ،پدرشون طرز برخورد خوبی با خانواده اش نداره و آدم تقریبا تحصیلات کمی دارند و اجتماعی نیست . مادر خانواده : ایشون تقریبا آداب رفتار با دیگران خیلی بلد نیست ،میگه حتی با همسایه ها ارتباط نداره ، ایشون هم تحصیلات خیلی کمی دارند . برادر خانواده:من توی چند جلسه ای که رفتم اصلا ایشون رو ندیدم ،فکر میکنم براشون اصلا اهمیت نداره کی دامادشون بشه و فقط در جلسه سوم خواستگاری که رفته بودیم ؛برای بیرون رفتن از خانه شان توی راه پله همدیگر رو دیدیم که برخورد سردی کرد و از این دسته از جوانهایی هستش که آبرو بر میدارد و من خیلی بدم میاد(من فکر میکنم با این آیتمها به مشکل بخورم) حالا چقدر خانواده نقش در زندگی مشترک پسر و دختر دارن
ا
ین شرح ماجرا بود و حالا منتظر جواب بنده هستند باید 2 روز دیگه جواب بدم (از طرف اونها جوابشون بله هستش)حالا من چیکار کنم ؟
مشکلی از این بابت هم نیست که در جمع دوستان دیگه هم مطرح کنید تا بقیه کاربران هم نظرشون رو بگن
؟!!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

سلام
ببینید دختر چه احساسی نسبت به آنها دارد؟ ...یعنی آیا به دختر احترام کافی گذاشته‌اند؟ .. همسایگان در باره‌ی آنها چه می گویند؟ .. داماد و عروس‌ها چه می گویند؟

شما نمی توانید دختر را از مادر و خانواده اش جدا کنید...شما نمی توانید فرزندتان را از آداب آن خانواده جدا کنید و باید رفت و آمد داشته باشید

جدا کردن دختر از خانواده اش موجب پژمرده شدن او می شود و یا فرزندان به رفت و آمد احتیاج دارند

انتظارات خود را از لحاظ اجتماعی، سیاسی، شرعی، اقتصادی از همسر آینده ی خود بطور صریح بیان کنید و جوابهای ایشان را بررسی کنید

چه چیزی برای شما خط قرمز محسوب می شود و چرا؟

چه چیزی برای آنها خط قرمز محسوب می شود و چرا؟

اگر اختلافی پیش آمد بین شما و ایشان یا شما و خانواده ی ایشان، عکس العمل وی را به آن اختلاف بپرسید ... مرجع حل اختلاف چه کسی باید باشد؟

http://www.askdin.com/thread12247-4.html#post277543

موفق باشید

به نام الله
با سلام
برای اثبات درستی نظر شما در برداشت از اخلاقیات ;
آیا از همسایه ها و فامیلاشون تحقیق کردین؟اول تحقیق کنید ببیند این برداشت شما از اونا درسته یا نه؟

سلام
خانواده خیلی خیلی مهمه و چهر چشمی همه چیز رو زیر نظر بگیر.
در موارد مهم مثل صداقت خانواده (مثلا تحقیق کن ببین که واقعا جانباز هستند یا نه و اینکه چطوری جانباز شده اند, داوطلب بودن یا سرباز و یا ناخواسته و...)
کلا چیزی رو سرسری نگیر و هر چیزی که امروز به نظر کوچک بیاد ممکنه فردا مشکل بزرگی بشه!
حتی میتونی در مواردی آنها را امتحان کنی!
مثلا در مواقعی که بی احترامی ببینن چه عکس العملی دارن؟
وقتی ضعفی در شما ببینن چه عکس العملی دارن؟
در برابر ثروت یا فقر شما چه عکس العملی دارن؟
در برابر سلامتی یا بیماری شما چه عکس العملی دارن؟
در برابر اعتیاد یک یا چند تا از اعضای خانواده درجه 1 یا 2 شما چه عکس العملی دارن؟
نظرشان در مورد برخی از رفتارهای اشتباه دیگران ,مثل شرابخواری, رشوه گیری , ربا خواری,خیانت به همسر و .....چیست؟
البته این موارد را باید با مهارت جفت و جور کنید که ضمن اینکه از نقطه نظراتشان با خبر میشید, خیلی هم تابلو نباشید:Cheshmak:
موفق باشید

شمابایدخونواده اون دختروباخونواده خودت بسنجی چیزایی که گفتید بعضیاش تا حدی میشه باشون کناراومدولی بعضیاش واقعااساسیه.یه چیزهم هست اصل خوددختره اینایی که شما میگیدبطورمستقیم اثرگذارنیست البته بایدوخامت اوضاع روهم سنجید.مثلا پدردخترخانم کلا بهمه بیحرمتی میکنه؟یابخاطربیماریشه.واون برادرش.برادره حسابی بایدروش فکرکرد.بازهم اول باشرایط خانواده خودتون بسنجید

با سلام
در امر ازدواج خانواده خیلی مهم است. نمی توان خیلی ساده گذشت. ولی باید توجه کنید که چه مسائلی را خودتون می تونید از کنارش بگذرید و بعدها اون مسئله سرباز نکنه. مثلا ابرو برداشتن برادرش چقدر برا شما مهم است و می تونه در زندگی شخصی شما تاثیر بگذاره و بیماری پدر ایشون چطور؟ آیا این مسائل در رفتار دختر خانم اثر گذاشته؟ اگر گذاشته تا چه حد؟ البته محیط در رفتارهای انسان تاثیر گذار است. محیط را هیچ وقت دست کم نگیرید. شما با فراد تحصیل کرده و با اطلاعات باشید سعی می کنید مثل اونها باشید و بالعکس. اگر پاسخ هایی که شما به این نوع سوالات می دهید منفی باشد مبنی بر اینکه نمی تونید این مسائل را هضم کنید و باهاش کنار بیاید خوب مسلما بعدها در زندگی شخصیتون با کوچکترین مشکلی می خواهید خانواده همسرتون را زیر سوال ببرید که درست نیست و اینطوری خیلی اختلافات بین شما و همسرتون پیش میاد. حتما تحقیق کنید. از افراد مطمئن و همسایه ها : سوال پرسش شما هم به این صورت بادش که آیا این همسایه شما تا حالا سرو صدای زیاد و یا دعوا تو خونه داشتن که باعث آزار همسایه ها شده باشد. آیا رفتاری کردن که همسایه های دیگه رو اذیت کنن. این نوع سوالات و پرسش انها از همسایه خیلی بهتون کمک می کنه. اخیلی خوب چشمات رو باز کن و تحقیق کن و بعد از ازدواج نسبت به خیلی مسائل چشماتو ببند. هر چی که برات مهمه همین الان در نطر بگیر که فردا خدای نکرده باعث آزار همسرت نشی. البته خیلی از مسائلی که شما گفتید برای خیلی ها مهم نیست ولی شما یه فرد دیگه هستید. هر فردی با بقیه متفاوت است باید ملاکهای خودتون از ازدواج را بررسی کنید و ببینید که این خانواده چقدر با خانواده شما همخوانی داره؟ اگر تفاوت زیاد باشه که هیچ. اگر فاصله کم باشه و این مسائلی که گفتید برای شما زیاد مهم نباشه و یا روی شما تاثیر بد نداشته باشه خوب بسم الله.

[="Tahoma"]

http://www.askdin.com/thread38659.html

http://www.askdin.com/thread38214.html

شاید خوندن این تاپیک ها بهتون کمک کنه

نقش خانواده خیلی مهمه مخصوصا زمانی که هیچ شناختی از طرف نداری و میخوای از طریق خانواده یا دوستاش بشناسیش
ولی زمانی که کسی رو خودت انتخاب میکنی ازش شناخت داری و خیلی دوسش داری اون وقت سیگار کشیدن پدر و اجتماعی نبودن مادر و ابرو برداشتن برادر ربطی به عشقت ندارد

موضوع قفل شده است