جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جوانی در 180ثانیه!

 1. #1

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  علاقه
  دین، کتاب، طبیعت
  نوشته
  25,327
  حضور
  66 روز 11 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  34894

  راهنما جوانی در 180ثانیه!

  معرفی کتابهایی در زمینه ی دین با عناوین: جوانی در 180ثانیه، رابطه ی نفس و بدن، خوبان خدا، مبانی فهم کلام خدا و کتاب عالم برزخ (عالم حیات و زندگی).

  جوانی در 180ثانیه!
  «جوانی در 180 ثانیه»


  «جوانی در 180 ثانیه» تازه‌ترین اثر حسین سروقامت با بهره‌گیری غیرمستقیم از آیات و روایات به‌تازگی توسط نشر معارف روانه بازار شد.
  حسین سروقامت اظهار کرد: پیش از این جلد نخست این کتاب با عنوان «می‌شکنم در شکن زلف یار» بارها تجدید چاپ شده بود.
  وی ادامه داد: این کتاب نیز مانند اثر پیشین، حاوی 40 ماجرای واقعی است که هر کدام به بیان و توصیف بخشی از شخصیت یک جوان متعادل و متوازن می‌پردازند.
  به گفته سروقامت، در این ماجراها که پیش از این در مجلات «ایران جوان» و «پرسمان» چاپ شد‌ه‌اند، دغدغه‌های گوناگون خود را در رابطه با نسل حاضر با قلمی شیوا و جوان پسند بیان می‌کنم. معتقدم این نوشته‌ها تلنگری به روحیات، منش‌ها و رفتارهای جوانمردانه نسل پویای ماست که با بهره‌گیری از اقتضائات شرایط اجتماعی و بیم‌ها و امیدهای جوانان به کِلک قلم کشیده شده است.
  این کتاب با شمارگان سه هزار نسخه، در 250 صفحه و به قیمت 6 هزار تومان به چاپ رسیده است.
  جوانی در 180ثانیه!
  «رابطه نفس و بدن»


  کتاب «رابطه نفس و بدن» نوشته محمداسحاق عارفی شیرداغی می‌کوشد به این سۆال پاسخ دهد که چرا شناخت نفس چنین بااهمیت است و چرا قرآن کریم بر اهمیت و ضرورت آن تاکید کرده و روایات اسلامی آن را برترین دانش و حکمت و موجب رسیدن به نهایت هر علم قلمداد کرده‌اند؟
  «کلیات»، «تجرد نفس»، «حدوث و قدم نفس»، «رابطه نفس و بدن قبل از پیدایش بدن فعلی عنصری»، «کیفیت حدوث نفس و ارتباط آن با بدن در اصل پیدایش»، «ارتباط نفس با بدن بعد از حدوث و در طول حیات مشترک»، «بقای نفس پس از مرگ و جاودانگی آن»، «اینهمانی شخصیت انسان»، «تناسخ»، «رابطه نفس و بدن در عالم برزخ» و «رابطه نفس و بدن در روز رستاخیز» عناوین فصول یازده‌گانه این کتاب را تشکیل می‌دهند.
  در بخشی از مقدمه کتاب حاضر می‌خوانیم: «یکی از مباحث مهم فلسفی که نقش فراوانی در زندگی دنیوی، رستاخیز و حیات اخروی دارد، مساله خودشناسی و شناخت نفس است. شناخت نفس و خودشناسی در قرآن کریم و احادیث معتبر امر مهمی به شمار آمده و بر ضرورت آن تاکید شده است.
  اما پرسشی که اینجا مطرح می‌شود این است که چرا شناخت نفس چنین بااهمیت است و چرا قرآن کریم بر اهمیت و ضرورت آن تأکید کرده است و روایات اسلامی آن را برترین دانش و حکمت و موجب رسیدن به نهایت هر علم قلمداد کرده است؟»
  کتاب «رابطه نفس و بدن» نوشته محمداسحاق عارفی شیرداغی پژوهشگر با شمارگان 500 نسخه و به بهای 240 هزار ریال از سوی دانشگاه علوم اسلامی رضوی منتشر شده است.
  جوانی در 180ثانیه!
  «خوبان خدا»


  عبدالرضا جمالی مۆلف «خوبان خدا: چشم اندازی به نشانه های اهل سعادت» به گفته خود سعی کرده است که مهم‌ترین و کاربردی‌ترین نشانه‌های اهل سعادت و کمال را در این کتاب به خوانندگان معرفی کند.
  «خوبان خدا: چشم اندازی به نشانه‌های اهل سعادت» کتابی است درباره ویژگی‌های کسانی که به تعبیرمولف کتاب به مثابه تابلوهایی زرین و نورانی، انسان را به سوی سعادت جاودان وابدی دلالت وهدایت می کنند.
  عبدالرضا جمالی در مقدمه این کتاب آورده است: ثمره حقیقی زندگی کسب سعادت و خوشبختی و قرب حق تعالی است. بدین سان سعادت و خوشبختی، گمشده همه انسان‌هاست و هر کس خوشبختی را درچیزی می‌جوید. بر این اساس تمام مردم وظیفه دارند به سعادت خود توجه داشته باشند که مبادا از آن محروم و دچار شقاوت شوند.
  مۆلف توجه به این نکته را بسیار ضروری می‌داند که بهترین ومۆثرترین شیوه تربیت صحیح انسانی و رسیدن به سعادت در اسلام شیوه الگویی است. او می‌گوید که بعد از معصومان (ع) که الگوی آسمانی بشریت هستند، ابرار و نیکان، الگوی مناسب برای طالبان سعادت و کمال هستند.
  کتاب شامل دو فصل است که درخلال آن مباحث اخلاقی گوناگونی ارایه شده است.نویسنده در فصل اول، مفهوم‌شناسی و کلیات مباحثی جامع را درباره سعادت (خوشبختی) و شقاوت (بدبختی) و حقیقت آنها و لزوم همراهی و هماهنگی با اسوه‌هایی که انسانها را به سوی سعادت و خوشبختی هدایت می کند، پیش روی خواننده می‌گذارد. در فصل دوم نیز مهم‌ترین، موثرترین و راهبردی‌ترین نشانه های خوبان خدا را که انسان‌هایی موفق و خوشبخت هستند و پیروی از آن‌ها موجب سعادت و کمال است، بیان می‌کند.
  علم و آگاهی، ولایتمداری، یقین‌باوری، قدرشناسی از سرمایه عمر، خدمتگزاری به مردم در عرصه‌های مختلف، قناعت‌پیشگی، سخاوت و بخشندگی، بهره‌جویی و کامیابی از زیارت معصومان (ع) به‌ویژه امام حسین (ع)، ترک گناه، زهدورزی، پرهیزگاری، شب‌زنده‌داری، شگرگزاری، شکیبایی، خشنودی، خوش‌گمانی، اخلاص، ذکر حق، فروتنی و سرانجام، حسن ختام یا پایان نیک زندگی زندگی دنیایی اهل سعادت و محبوبان خدا از مباحثی هستند که در این کتاب به عنوان نشانه به آنها پرداخته می‌شود.
  کتاب «خوبان خدا: چشم اندازی به نشانه های اهل سعادت» نوشته عبدالرضا جمالی با شمارگان هزار نسخه، در344 صفحه و به بهای 140 هزار ریال برای نخستین بار از سوی انتشارات بوستان کتاب قم منتشر شده است.
  جوانی در 180ثانیه!
  «مبانی فهم کلام خدا»


  چاپ نخست کتاب «مبانی فهم کلام خدا (مقدمه ای بر فهم تفسیر قرآن کریم)» تالیف محمد عینی‌زاده موحد از سوی انتشارات سروش منتشر شد.
  در کتاب «مبانی فهم کلام خدا» درباره مفهوم وحی و انواع آن، بحث و گفتمان مسیحی در این باب و نیز دیدگاه های منکران آسمانی بودن وحی مطرح و به پاره ای از ادعاهای تجربه انگاران پاسخ گفته می‌شود. در ادامه با برخی مبانی فهم قرآن همچون الهی بودن الفا1 منشاء و ترتیب آن، اعجاز، و تحریف ناپذیری قرآن آشنا می‌شویم.
  نگارنده این کتاب ارزشمند می‌کوشد تا دانسته هایی را درباره روش شناسی و منابع فهم و تفسیر قرآن ارایه کند و با بررسی آیات قرآنی، روایات و دیدگاه های دانشمندان، به بحث بنشیند تا توصیفی نزدیک به واقعیت و همخوان با اندیشه حاملان وحی و وارثان علم رسول الله (ص) به دست آورد.
  چاپ اول این اثر در 282 صفحه و با قیمت 12هزار تومان توسط انتشارات سروش منتشر و در اختیار علاقه مندان به مباحث قرآنی و دینی قرار گرفته است.
  جوانی در 180ثانیه!
  «عالم برزخ (عالم حیات و زندگی)»


  کتاب «عالم برزخ (عالم حیات و زندگی)» درباره حقیقت مرگ، لحظه جان دادن و چگونگی حوادثی که برای انسان در عالم برزخ پیش می‌آید، توسط حجت‌الاسلام اسدالله محمدی‌نیا منتشر شد.
  کتاب «عالم برزخ (عالم حیات زندگی)» درباره حقیقت مرگ، لحظه جان دادن و چگونگی حوادثی که برای انسان در عالم برزخ پیش می‌آید به همراه بحث رجعت از سوی انتشارات «سبط اکبر (ع)» برای چاپ نخست سال 93 منتشر و به علاقه‌مندان ارائه شده است.
  این کتاب توسط حجت‌الاسلام اسدالله محمدی‌نیا در چهار فصل با عناوینی همچون «رجعت»، «عالم برزخ (قبر یا مثل)»، «درباره مرگ و مردگان» و «جایگاه معاد در قرآن کریم و روایات» است.
  در بخشی از این کتاب درباره «وضع کودکان در برزخ چگونه است؟»، می‌خوانیم: سۆالی که به ذهن می‌آید اینکه، کودکان و کسانی که به سن تکلیف نرسیده‌اند و به عالم برزخ می‌روند، اینها وضع‌شان چه می‌شود (اگر چه قبلاً بیان شد که کودکان سۆال و فشار قبر ندارند، زیرا به تکلیف نرسیده‌اند)؟
  در مورد کودکان روایات متعددی است که می‌توان از مجموع آنان این نتیجه را گرفت که آنان در عالم برزخ نزد حضرت زهرا (س) و حضرت ابراهیم (ع) و همسر ایشان ساره پرورش داده می‌شوند.
  با توجه به روایتی که می‌فرماید: عالم برزخ، عالمی است که در آن می‌توان نواقص را جبران کرد، پرورش کودکان نزد آن بزرگواران (سلام الله علیهم) با این روایت هماهنگ است، زیرا کودکان زود از دنیا به برزخ هجرت کردند و نتوانستند آن رشد معنوی مناسب را کسب کنند، بر این اساس آنان در عالم قبر نزد حضرت زهرا (س) و ابراهیم و ساره (ع) تربیت و پرورش داده می‌شوند تا جبران عمر کوتاه و هجرت زودشان به عالم قبر بشود.
  کتاب «عالم برزخ (عالم حیات و زندگی)» نوشته «حجت‌الاسلام اسدالله محمدی‌نیا» در 236 صفحه و با قیمت 7500 تومان منتشر و روانه بازار نشر شده است.
  سلام دوستان

 2. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود