&#@* علامت قبولي توبه &#@*

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
&#@* علامت قبولي توبه &#@*

[="Blue"][="Magenta"]مي خواستم بدانم كه از كجا مى توان فهميد كه خدا گناهان ما را بخشيده است؟[/]
نخست بايد دانست صفحه دل آدمي آينه تجلي رحمت و غضب خداست و با رجوع به فطرت دروني و حالت قلبي خود مي توان از رضايت و عدم رضايت خدا با خبر شد به طوري که اگر آثاري از اصرار بر گناه در دل نمانده و پشيماني کامل وجود دارد معلوم مي شود که خداوند نيز آثاري از گناه را باقي نگذاشته است و توبه را پذيرفته است؛ چنان که گروهي از مردان خدمت حضرت موسي(ع) رسيدند و پرسيدند[="Red"] از کجا بدانيم خداوند از ما راضي است؟ حضرت موسي(ع) درخواست آنان را به خداوند منتقل کرد. خداوند فرمود: به بندگان من بگو: «بدانيد هرگاه از من راضي شديد من هم از شما راضي ام»(تحف العقول) .[/]
آمرزش از طرف خداوند،درحقيقت ،نتيجه توبه از طرف عبد و پذيرش آن است .
در بحث پذيرش توبه آنچه اهميت دارد وجود شرايط است . اگر كسي موفق شود با شرايط كه به تعبير قرآن كريم ،همان توبه نصوح است، توبه نمايد. مسئله پذيرش و آمرزش از طرف خداوند قطعي خواهد بود.
عالمان اخلاقي با استفاده از منابع اسلامي فرموده اند: شخص توبه كننده ،حتي اگر پس از توبه نصوح ،به دلايلي دوباره به گناه آلوده گردد،و توبه نمايد، پذيرش و آمرزش الاهي را در پي خواهد داشت و اين فرايند تا هنگام مرگ ادامه خواهد داشت.[/]

منبع: پرسمان

(1)در کتاب شریف ینابیع الحکمه باب غیبت این حدیث بسیار زیبائی نقل شده به بال امید(رجاء) مومن کمک کی کند:
از امام صادق علیه السلام سوال شد از کجا بدانیم که توبه قبول شده است؟
امام علیه السلام فرمودند: اگر بعد از توبه موفق به عمل نیک و اطاعت خدا شدید(در واقع خداوند مهربان،توفیق آن عمل را به شما داد)بدانید توبه مورد قبول واقع شده است.

:Gig: سوال اطلی اینجاست:
** چطوری باید توبه رو نگه داشت و دوباره به سراغ اون گناه نرفت؟؟؟
لطفا اگر کسی این سوال رو جواب داده بگه.:Kaf:

موضوع قفل شده است