تشنه فقط با آب سیراب می شود!

تب‌های اولیه

35 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تشنه فقط با آب سیراب می شود!

سلام دوستان این اولین پست من توی این انجمن هست سوالی که دارم اینه که خداوند که راه برطرف کردن هر نیازی رو در انسان فراهم کرده چطوری راه برطرف کردن نیاز جنسی تو دوره ی نوجوانی رو فراهم نکرده؟! من یه نوجوان 17 ساله هستم خدا رو شکر خود ارضایی ندارم ولی واقعا تا حالا به قول معروف صورتمو با سیلی سرخ نگه داشتم! خیلی از رفقام هستن که دارن خودشونو با خودارضایی نابود میکنن و خداشاهده دلم براشون میسوزه این راه هایی هم که شما میگید تا یه جایی جواب میده! قبول کنید! : ورزش کردن و برنامه ریزی و تنها نبودن و یاد خدا و پر کردن اوقات و سرگرمی های سالم و .... ! ولی خداییش اینا راهش نیست!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام خدمت شما دوست بزرگوار
خوشالم كه با انسان هاي باصفايي چون شما در ارتباط هستم.
پيامبر از مبارزه با نفس جهاد اكبر ياد كردند و اين خيلي قابل تأمل است يعني جهاد با دشمن كه اين همه اضطراب و نگراني و ترس از حمله ددمنشانه دشمن هست جهاد كوچك است و جهاد با نفس بزرگترين جهاد است. و طبيعي است هرچه زحمت زيادتر باشد اجر بالاتر و سنگين تر خواهد بود

راستي اگر اسلام دين جامعي است براي دوران پر تلاطم نوجواني و جواني كه طوفان شهوت است چه برنامه اي دارد؟
برنامه اسلام جامع است و همه جانبه به طور كلي
حكومت، مؤمنان(زن و مرد)، والدين، خود فرد بايد براي مديريت شهوت نوجوانان تلاش و همكاري كنند.
[HL]1. حكومت :[/HL] با تسهيلات و ايجاد فضاي معنوي و به دور از محركات جنسي
[HL]2. همسالان و مؤمنان(زن و مرد): [/HL]با حيا، عفاف، امر به معروف و نهي از منكر و ترغيب جوان به ازدواج و انتقال تجارب زندگي به آنها،آسان گرفتن مهريه، دوري از تشريفات و چشم و همچشمي، همكاري در كارهاي نيك و همكاري نكردن در گناه و تجاوز از حدود الهي
[HL]3. والدين: [/HL]با حمايت هاي عاطفي، شناختي و مادي
[HL]4. خود فرد: [/HL]با مديريت شهوت، فرار از خلوت با نامحرم، عدم خيال پردازي و تهييج شهوت،

از همه اينها مهم تر خود فرد است كه بايد مديريت شهوت خود را به عهده بگيريد و در هر شرايط دور گناه نرود. به برخي توصيه هاي كاربردي دقت كنيد:
الف)زمان پيامبر جوانان پاكي كه نگران ايمانشان بودند به ايشان مي فرمودند اجازه مي دهيد خود را عقيم و ناكار(اخته) كنيم و ريشه شهوت را بخشكانيم ايشان به جوانان مي فرمودند روزه شهوت شكن و مقوي اراده است.
رسول اللَّه صلى الله عليه وسلم: « يا مَعْشَرَ الشَّبَابِ من اسْتَطَاعَ مِنْكُمْ الْبَاءَةَ فَلْيَتَزَوَّجْ، فإنه أَغَضُّ لِلْبَصَرِ، وأَحْصَنُ لِلْفَرْجِ، وَمَنْ لم يَسْتَطِعْ فَعَلَيْهِ بِالصَّوْمِ فإنه له وِجَاءٌ ».
ب) قرآن مي فرمايد افرادي كه كه شرايط ازدواج را ندارند عفاف( شنيداري، ديداري، لمسي، بويايي، تخيلي، فكري، خوراكي) بورزند تا خداوند به فضل و كرمش ايشان را بي نياز كند. وَلْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لَا يَجِدُونَ نِكَاحًا حَتَّى يُغْنِيَهُمْ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ(نور،33)

ج)در روايت داريم كه اگر مردي بيرون از منزل زني را ديد كه خوشش آمد نزد عيال خود برود كه او نيز مانند ان زن است اگر همسر ندارد نماز بخواند و زياد خدا را حمد و ستايش كند و از فضل خدا همسر بخواهد تا خداوند به او چيزي دهد كه بي نيازش گرداند.
د) نيز بزرگان دين به ورزش و روزه توصيه كرده اند

مدیریت شهوت
سؤال: براى جلوگيرى از شهوت چه بايد كرد؟
آیت الله سیستانی: از مواردى كه «موجب تهيج جنسى» مى شود، دورى كنيد. «روزه» و «ورزش» براى تحت كنترل در آوردن شهوت مفيد است.[1]
برخی از فوايد ورزش كردن
1- کمک می کند که بهتر و راحت تر بخوابید.
2- باعث می شود دیرتر پیر شوید و از مرگ نابهنگام هم جلوگیری می کند.
3- مفصل ها، استخوان ها و ماهیچه های شما را سالم تر نگاه خواهد داشت.
4- سیستم دفاعی بدنتان را تقویت خواهد کرد.
5- مغز را به فعاليت وا داشته و حافظه را بهبود مي بخشد.
6- قلبي سالم براي شما مي سازد.
7 - فشار هاي عصبي، افسردگي و اضطراب را كاهش مي دهد.
8-اعتماد به نفس، مقبولیت اجتماعی، احساس کارآمد بودن، احساس مثبت نسبت به اندام خود را بالا مي برد.
9-عضلات را مي سازد و چربي ها را مي سوزاند.
10- انرژي و تحمل شمارا بالا مي برد.
11-وضعيت مزاجي شما را بهبود مي بخشد.
12- خطر ابتلا به بيماري هاي سرطان و بيماري ديابت غير ارثي را كاهش داده مي‌دهد.
13- از ميزان كلسترول خون مي كاهد.
ورزش درماني
سؤال: اگر دكتر تمرين ورزشى را به بيمارى توصيه كند، در صورتى كه سلامتى بيمار به آن بستگى داشته باشد؛ آيا ورزش واجب مى شود؟
آیت الله فاضل لنکرانی: بلى واجب مى شود.[2]

**همانند سازي با الگوهاي مثبت

یکی از دوستان شهید بابایی می‌گوید: در دوران تحصیل در آمریکا روزی در بولتن خبری پایگاه « ریس» که هر هفته منتشر می‌شد، مطلبی نوشته شده بود که توجه همه را به خود جلب کرد . مطلب این بود : « [HL]دانشجو بابایی ساعت 2 نیمه شب می دود تا شیطان را از خود دور کند.[/HL]» من و بابایی هم اتاق بودیم . ماجرای خبر بولتن را از او پرسیدم . او گفت: - چند شب پیش بی خوابی به سرم زده بود .رفتم میدان چمن و شروع کردم به دویدن. از قضا کلنل باکستر فرمانده پایگاه با همسرش مرا دیدند و شگفت زده شدند . کلنل ماشین را نگه داشت ومرا صدا زد. نزد او رفتم . او گفت در این وقت شب برای چه می دوی؟ گفتم : خوابم نمی آمد خواستم کمی ورزش کنم تا خسته شوم .گویا توضیح من برای کلنل قابل قبول نبود او اصرار کرد تا واقعیت را برایش بگویم . به او گفتم مسائلی در اطراف من می گذرد که گاهی موجب می شود شیطان با وسوسه هایش مرا به گناه بکشاند ودر دین ما توصیه شده که در چنین مواقعی بدویم یا دوش آب سرد بگیریم. آن دو با شنیدن حرفهای من تا دقایقی می خندیدند ، زیرا با ذهنیتی که نسبت به مسائل جنسی داشتند نمی توانستند رفتار مرا درک کنند.[3]
آقای قرائتی ، شهید بابایی را الگوی جوانان این دوره معرفی می‌کنند و تشویق می کنند خاطرات این شهید را بخوانند وی می‌گوید: خدا شهيد بابايى را رحمت كند. ايشان دانشجو بود و در آمريكا درس مى خواند. سياست آمريكا اين بود كه يك بچه ى ايرانى را با يك بچه آمريكايى در يك اتاق بكنند. مى گفتند: براى اينكه زبان انگليسى را خوب ياد بگيرند، اين كار را مى كنيم. اما هدفشان اين بود كه فرهنگ ايرانى پيروز نشود. يك روز يكى از دوستان شهيد بابايى مى گفت: در اتاق شهيد بابايى رفتم و ديدم كه ايشان يك طناب بسته است و يك پارچه روى آن انداخته است. گفتم: چرا طناب بسته اى؟ گفت: اين آمريكايى به ديوار عكس هاى نامناسب مى زند و شراب هم مى خورد. من هم نمى خواهم آن عكس ها را ببينم. ممكن است ديدن اين عكس ها در روح من تأثير بگذارد. من به خاطر همين با پارچه بين خودم و او را جدا كرده ام.[4]

ازدواج: نيز در رساله مراجع آمده است كه بايد از گناه دوري كنيم اگر كسي به دليل نداشتن همسر به گناه مي افتد ازدواج (دائم يا موقت) براي او واجب مي شود.

قانون ماده و انرژي: بالاخره علوم و فيزيك يه جايي به درد خورد. با ورزش و فعاليت بدني و فرار از پرخوري و پرخوابي، انرژي جنسي را به شكل ديگري (مكانيكي، گرمايي، فكري و..) در آوريد و آن را تعديل كنيد. انباشتگي شهوت سبب تورم هيجان مي شود و قدرت خودكنترلي پايين مي آيد و بينش هم كم مي شود. با مديريت شهوت قدرت و بينش تان را افزايش دهيد. وقتي بينش ضعيف شود در دروس، حل مسائل زندگي و حتي گزينش همسر گرفتار انتخابي نادرست مي شويم. بسياري از افراد بعد از ازدواج و فروكش كردن شهوت تازه مي فهمند كه انتخابشان از روي دقت و عقل نبوده است.
قول خداوند: خداوند فرموده در سختي ها از صبر و نماز مدد بگيريد نيز فرموده اگر خودمديريتي در گناه، عبادت، مصيبت و نعمت ها داشته باشيد از جايي كه گمان نمي كنيد روزي تان(آرامش، آسايش يا هردو) مي دهم و گره مشكلاتتان را مي گشايم وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا(طلاق، 2و3)
................................
پی نوشت :
[1] . سايت آیت الله سیستانی، استفتائات، ورزش.
[2] . آیت الله فاضل لنکرانی، جامع المسائل، ج1، س2159.

[3] . پرواز تا بی نهایت، صفحه 36.
[4] نرم افزار مجموعه آثار حاج آقای قرائتی، مرکز تحقیقات نور، برنامه درس هايى از قرآن سال 73. به نقل از آيين خوشي و قوانين شوخي، محمدعلی قدیری و محمدحسین قدیری.

خیلی ممنون از پاسختون
پست بسیار قشنگی بود
جواب خیلی از سوالهام رو گرفتم

حامی;527427 نوشت:
ب) قرآن مي فرمايد افرادي كه كه شرايط ازدواج را ندارند عفاف( شنيداري، ديداري، لمسي، بويايي، تخيلي، فكري، خوراكي) بورزند تا خداوند به فضل و كرمش ايشان را بي نياز كند. وَلْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لَا يَجِدُونَ نِكَاحًا حَتَّى يُغْنِيَهُمْ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ(نور،33)
با سلام....بسیاری از انسان ها مدام گلایه می کنند که ازدواج سخته و هزار گلایه دیگر که چرا خدا بمن جنس مخالف نمی دهد(چون تنها راه حلال برای این حس شهوت زیبا فقط جنس مخالف است)ووووو اما بنظر من این سخت شدن ازدواجا دقیقا عذاب خداوند قهار و سخت منتقم است بسبب اصرار در گناهانی که در زمینه شهوت و جنس مخالف است....وگرنه از نظر من و از روی تجربه شخصیم با خدا شک ندارم طبق این آیه ی پر عظمت قرآن هر کس می خواد از این لذت ماورایی زیبای شهوت از راه حلال که جنس مخالف باشد ارضا شود باید دستور خداوند متعال را انجام دهد و از شهوات حرام دوری کند تا بسرعت بعد از این سختی ها آسانی است که در قرآن داریم بزودی برای چنین افراد پاک دامنی آسانی است....خداوند فرموده بزودی....و در این آیه هم فرموده عفت بورزید بی نیازتان می کند.....پس هرکس قصد دارد خدای صمد بی نیازش کند گناه کند و گلایه کند فایده ای ندارد اول انجام بده بعد اگه فرض محال نداد گلایه کن و هر چقدر خواستی گناه کن....مطمئن باشید انسان شهوات حرام را ترک کند خداوند بدون کنایه واقعا از زیر سنگ هم که باشد برای شما جفتی پاکیزه و زیبا قرار می دهد... خداوند گناه را می بخشد اما اصرار در گناه را نمی بخشد و عذاب می کند مگر توبه کنید که باز می بخشد...اما اصرار در گناه تمدید عذاب را در پی دارد.....لذا اگر در گناه اصرار نورزید اندک گناه شما در اثر نیاز که یه جورایی غیر عمدی میشه بعضی وقتا اونا رو خدا در قرآن وعده داده گناه حساب نمی ده پس دل سرد نشید....مهم اینه که بخاطر خدا این عمل شرم آور رو ترک کنیم....باز هم بهتره بگم....این عمل ارضا شدن از راه حرامش یعنی غیر از جنس مخالف زشت و شرم آور است وگرنه شهوت با جنس مخالف از راه حلال بسیار معجزه وار و عملی الهی و زیباست که موجب تکامل و تعادل روحی و آرامش و تداوم عشق و پی بردن به قدرت شگفت آور خداوند می شود

عنوان تاپیک بسیار زیبا و تامل برانگیز بود ، تشنه فقط با آب سیراب میشود و بس.
ما میتونیم توی ماه رمضون وقتی تشنمونه مثلا بریم جلوی کولر ، یا آب توی دهنمون بگردانیم یا بخوابیم که تشنگیمون برطرف بشه اما یه وقتی هم هست دیگه باید آب رو خورد و اینا هیچ فایده ای نداره.
میتونم بگم این راهکارهایی که جناب حامی و بعضا علمای دین میدهند حداکثر برای 50 درصد جامعه مسلمانان کاربرد داره(هرچند اگر واقعا روزی آمار خودارضایی و روابط نامشروع توی کشور مسلمان ایران منتشر بشه احتمالا باید به حال خودمون گریه کنیم و اون موقعه که مسءولین و علمای دین ما میفهمند راهکارهاشون واقعا بی تاثیر بوده).ازدواج موقت هم که فقط گول زدن جامعه است ، آخه وقتی از هر 10 نفر پدر و مادر ، 1 نفر هم موافق این امر برای بچه 18 ساله خودش نیست برای چی اینقدر اون رو به عنوان راهکار پیشنهاد میکنی؟
خنده داره که هیچ پدر و مادری یا حتی فرد در حال ازدواجی حاظر نیست با کسی ازدواج کنه که مثلا دو سال پیش ازدواج موقت داشته و نزدیکی کامل و ....
این راهکار ازدواج موقت یه تءوریه ، چقدر توی جامعه ما عمل بشه رو الله اعلم.مثل بقیه راهکار های دیگه واقعا ناکارآمده
راستی ما هیچ وقت نفهمیدیم چرا خودارضایی حرامه؟علمیش که هیچ ضرر جسمانی و روانی نداره.حالا موندم که چرا دین حرامش کرده؟

با سلام من در جواب جناب muiacir پاسخ میدهم
استمنا یا خود ارضایی از راه های انحرافی در ارضای میل جنسی است که نسل جوان را در معرض آسیب های جدی قرار میدهد به همین دلیل میتوان آن را نوعی انحراف جنسی یا بیماری نامید که با جدیت باید در درمان آن کوشید . آسیب های ناشی از خود ارضایی به گونه های مختلف تقسیم پذیر اند که چهار نوع آن به طور کلی
1) آسیب های جسمانی
2) آسیب های روحی روانی ضعف حافظه و حواسپرتی
3) آسیب های اجتماعی ناسازگاری های خانوادگی
4) آسیب های معنوی و اخروی
این مسئله از نظر علمی کاملا اثبات شده است. اما هیچکدوم از این آسیب ها جدی تر از از آسیب های معنوی نیست چون جان ودل یعنی حقیقت وجود آدمی را تباه می سازد
خود ارضایی از نظر اسلام یک گناه است و به تعبیر قران زنگار بر دل می نهد. کلا بل ران علی قلوبهم ما کانو یکسبون چنین مباد !بلکه اعما (ناشایست ) دل های آنان را زنگ یا زنگار زده است { مطففین آیه 24} زنگ یا زنگار در اشیای مادی همان چیزی است که روی فلزات و اشیای قیمتی می نشیند و معمولا نشانه پوسیدن و از بین رفتن شفافیت و درخشندگی
آن ودر نهایت ضایع شدن و از بین رفتن آن است . علامه طباطبایی در تفسیرالمیزان می فرماید: از آیه ی شریفه سه نکته استفاده می شود :
یک اعمال زشت، نقش و صورتی به نفس و روح انسان می دهد
دو این نقش و صورت خاص، مانع آن است که نفس آدمی حق و حقیقت را درک کند
و سوم نفس آدمی به سبب طبع اولیهایش صفا وجلالی دارد که با دانستن آن ، حق را آن طور که هست درک می کند.
و تو صیه میکنم برای اطلاعات بیشتر از نظر علمی و روانشناسی به این سایت مراجعه فرمایید
http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=12694 تشکر
و برای اثبات دینی و اسلامیش که سایت خودمون و کارشناسان بزرگوار هستند و توضیح میدهند
بسیار ممنونم . موفق باشید

muiacir;534164 نوشت:
راستی ما هیچ وقت نفهمیدیم چرا خودارضایی حرامه؟علمیش که هیچ ضرر جسمانی و روانی نداره.حالا موندم که چرا دین حرامش کرده؟

خود ارضایی خودش از مشکلات روانی شکل میگیرد، و باعث میشود مشکلات روانی 1000 برابر شود، از لحاظ عملی ثابت شده و از لحاظ آماری هم باعث مشکلات روانی و جسمی فراوان میشود،

خود ارضایی باعث کاهش عمیق اعتماد به نفس و حافظه می شود و باعث بدریخت شدن قیافه در آینده نزدیک می گردد. فارغ از بیان تمام مشکلات خودارضایی، یکی از بدترین مشکلاتی که خود ارضایی ایجاد میکند زود انزالی و عدم امکان ارضای همسر در آینده هست که به دنبال آن همسر در بیرون از خانه به دنبال ارضای آن می شود و یا از راههای دیگر به دنبال این قضیه است و مشکلات بعدی آن شروع می شود.مشکل دیگری احتمال آسیب رساندن به مرکز تولید منی است.

توجه به این مشکلات کمی که عرض شد، خود می تواند به عنوان بازدارنده ای در زمان فشار فکری برای انجام خودارضایی باشد و مطمئن باشید سودهایی که از خود ارضایی گفته اند (مانند افزایش اسپرم که این مورد بعد از عمل زناشویی ازدواج هم حاصل می گردد و نیازی به خود ارضایی ندارد) این سود ها در اصل یک سود در مقابل هزاران هزار مشکل می باشد.

لذا همین دلایل کمی که عرض شد و اثبات علمی آن ها که مطالعه منابع موثق!!! مفید می باشد، نشان دهنده صحیح بودن این حکم می باشد.

در ضمن ترک حود ارضایی حتی بعد از 10 سال انجام مداوم آن با این که کمی دیر شده است به سادگی و انجام چند روش قابل انجام است و بعذ از 1 ماه تثریبا همه مشکلات به جز مشکل زود انزالی رفع خواهد شد.

muiacir;534219 نوشت:
اگر خیلی ساده بخوام بهتون اثبات کنم خود ارضایی هیچ ضرر جسمی و روحی نداره میتونم این مثال رو براتون بزنم که اگر این کار توسط خودتون انجام بشه توی اسلام حرامه و اگر توسط همسرتون انجام بشه حرام نیست

جوابتون در پست بعدی من داده شده است.

التماس دعا

من چون هميشه سعي ميکنم پست‌هام مختصر مفيد باشه فقط به يه نکته اشاره ميکنم:

کمترين و کوچکترين ضرر خودارضايي، آسيب زدن به بنيان خانواده است.

چون کسي که خودارضايي داره اگه مجرّد باشه، ديگه نيازي به تشکيل خانواده نميبينه، چون خودش رو مستغني ميبينه،

و اگه هم متأهّل باشه، رابطه‌اش با همسرش سرد ميشه.

muiacir;534219 نوشت:
اگر خیلی ساده بخوام بهتون اثبات کنم خود ارضایی هیچ ضرر جسمی و روحی نداره میتونم این مثال رو براتون بزنم که اگر این کار توسط خودتون انجام بشه توی اسلام حرامه و اگر توسط همسرتون انجام بشه حرام نیست ، همین مساله خیلی راحت نشون میده ضرر جسمی و روحی وجود نداره(چون مثلا دست من و همسرم که توی ضرره مثلا جسمیه خودارضایی فرقی نمیکنه)

این که در زمان استمنا کسی در ذهن تجسم شود و ارضا حاصل شود باعث ایجاد مشکلات ذهنی بسیار بزرگی می گردد و بعضا غیر قابل باور، شما ادعای تخقیق دارید! ولی به این مورد برخورد نکردید من واقعا تعجب میکنم!!!!! در صورت انجام این کار با همسر، به این دلیل که مشکلات خود ارضایی و تجسم ذهنی در ارضا ایجاد نمی شود، باعث ایجاد مشکل ذکر شده نمی گردد، به علاوه نحوه ارضا در خود ارضایی با ارضا با همسر از نظر مدت زمان نیز فرق می کند که خود باعث تفاوت غیر قابل مقایسه این دو مورد می شود!

دلایلی که در پست قبلی ام نوشته ام حتما بخوانید!

muiacir;534219 نوشت:
این مطالب پوچ و دروغ هم که ماشالله توی سایت های ایرانی در مورد ضررهای خودارضایی هست تمام دروغه و متاسفانه ما ایرانی ها یاد گرفتیم هر مطلبی رو بدون تحقیق بپذیریم

من نمیدنم در مورد کدام سایت می فرمائید اما فقط کاش شما برای بیانات خود کمی استدلال علمی می آوردید!!!!!

nothing;534162 نوشت:
سرعت بعد از این سختی ها آسانی است که در قرآن داریم بزودی برای چنین افراد پاک دامنی آسانی است....خداوند فرموده بزودی....و در این آیه هم فرموده عفت بورزید بی نیازتان می کند.....

صحبت هاتون به من یه امید خاصی داد، ممنون از پست و بیان زیباتون

برای این که بتونم زود ازدواج کنم دعا کنید.

بازم ممنون

muiacir;534292 نوشت:
من برای بیانات خودم استدلال علمی دارم اما نمیدونم چقدر میتونین هضمش کنین چون مطالب تخصصیه و به زبان انگلیسی.

شما با این که از منابع علمی صحبت می کنید، اما تا به حال 1 مورد هم با دلیل حرف نزدید! و فقط یک تحقیق انگلیسی رو بهش اکتفا می کنید. البته هر تحقیقی ارزشمند هست اما اگر بخواهید به صورت عمومی بیان کنید، باید بیشتر از اینها تحقیق کنید.

حرفهایی رو که گفتم، نتیجه تلاش یک پزشک مشاور بوده که البته ایشون حتما در این مورد تحقیق علمی داشته اند.

این عمل اعتیاد آوره، همین یک دلیل برای ردش کافیه! اما چون خودم زمانی نیاز به تحقیق در این مورد داشتم، و به نوعی در این منجلاب افتاده بودم، تقریبا 3 سال پیش تحقیق کردم و لازمه که عرض کنم، بر خلاف صحبت شما، منابع فارسی زیادی در مورد حتی خوب بودن استمنا صحبت کردند!! و همچنین منابع انگلیسی هم خوندم که بعضی هاشون اثبات سودمندی و بعضی ها اثبات مضر بودن این کار را می کردند ولی با مطالعات بنده، من به مضر بودن و حتی خطرناک بودن ابن کار پی بردم.

من رشته ام مهندسی هست و مطالعه فقط به خاطر دانستن خودم بوده.

اما در مورد منابعی که گفتید، من وقت مطالعه یک مقاله کامل رو ندارم، لطفا شما جملات کلیدی رو انتخاب کنید تا در موردشون بحث بشه، البته خواهشا از حداقل 4 منبع بزنید و تمام حقایق رو هم که توشون نوشته رو بیان کنید، یعنی حتی اگر مخالف بحث شما باشه! چون هدف رسیدن به نتیجه درست هست، لطفا مقالات علمی رو هم اتچ کنید تا ما هم دسترسی داشته باشیم!

جملاتی رو که ذکر میکنید، به صورت انگلیسی هم باشه اشکالی نداره، فقط با منبع و شرایطی که عرض کردم.

با تشکر

falcon;534306 نوشت:
شما با این که از منابع علمی صحبت می کنید، اما تا به حال 1 مورد هم با دلیل حرف نزدید! و فقط یک تحقیق انگلیسی رو بهش اکتفا می کنید. البته هر تحقیقی ارزشمند هست اما اگر بخواهید به صورت عمومی بیان کنید، باید بیشتر از اینها تحقیق کنید.

حرفهایی رو که گفتم، نتیجه تلاش یک پزشک مشاور بوده که البته ایشون حتما در این مورد تحقیق علمی داشته اند.

این عمل اعتیاد آوره، همین یک دلیل برای ردش کافیه! اما چون خودم زمانی نیاز به تحقیق در این مورد داشتم، و به نوعی در این منجلاب افتاده بودم، تقریبا 3 سال پیش تحقیق کردم و لازمه که عرض کنم، بر خلاف صحبت شما، منابع فارسی زیادی در مورد حتی خوب بودن استمنا صحبت کردند!! و همچنین منابع انگلیسی هم خوندم که بعضی هاشون اثبات سودمندی و بعضی ها اثبات مضر بودن این کار را می کردند ولی با مطالعات بنده، من به مضر بودن و حتی خطرناک بودن ابن کار پی بردم.

من رشته ام مهندسی هست و مطالعه فقط به خاطر دانستن خودم بوده، و مشکلات روحی و جسمی رو در خودم مشاهد کردم، بعد از عمل به روشهای ترک و ترک کامل این کار، تمام آثار بد از بین رفتند و می تونم بگم که به صورت عملی نیز برام اثبات شده.

اما در مورد منابعی که گفتید، من وقت مطالعه یک مقاله کامل رو ندارم، لطفا شما جملات کلیدی رو انتخاب کنید تا در موردشون بحث بشه، البته خواهشا از حداقل 4 منبع بزنید و تمام حقایق رو هم که توشون نوشته رو بیان کنید، یعنی حتی اگر مخالف بحث شما باشه! چون هدف رسیدن به نتیجه درست هست، لطفا مقالات علمی رو هم اتچ کنید تا ما هم دسترسی داشته باشیم!

جملاتی رو که ذکر میکنید، به صورت انگلیسی هم باشه اشکالی نداره، فقط با منبع و شرایطی که عرض کردم.

با تشکر

ببینین برادر عزیز همونطور که گفتم مدعی باید ادعاش رو ثابت کنه ، وقتی ضرری وجود نداره من چی رو ثابت کنم؟ شما که میگین ضرر وجود داره باید ثابت کنین

muiacir;534307 نوشت:
ببینین برادر عزیز همونطور که گفتم مدعی باید ادعاش رو ثابت کنه ، وقتی ضرری وجود نداره من چی رو ثابت کنم؟ شما که میگین ضرر وجود داره باید ثابت کنین

ببین عزیز، شما اومدی یه سری چیز هایی گفتی که ممکنه باعث گمراهی کسی بشه، من هم با تحقیقات قبلیم و تجربه شخصیم و مشاوره با یک پزشک، جواب دادم، شما باز گفتی که منبع انگلیسی داری! و بدون استدلال صحبت کردی. البته من به نظر شما احترام میذارم و شاید تحقیق کردید!

من الان اصلا وقت ندارم باز تحقیق کنم و باز مقاله بخونم و چیزهایی که عرض شد نتیجه تحقیق بوده.

از نظر بنده ادامه دادن بحث به این صورت که شما یک چیزی رو بگید و ادعایی کنید، و من 10 روز وقت بذارم تحقیق کنم که ادعاتون رو نقض کنم، (بدون این که شما که شروع کننده هستید چیزی رو اثبات کنید)، فایده ای نداره، مخصوصا در شرایط حال حاضر بنده.

خداحافظ

muiacir;534307 نوشت:
خود ارضایی مثل شراب است با یک قطره خوردن شراب چیزی نمیشه....اما خداوند می دانسته که بیش از 98 درصد مردم اگر مزه کنند و مست شراب شوند دیگر بسیار سخت است موتاد نشوند و تمام دانشمندان و انسان ها و حتی بچه ها نیز می دانند شراب بد و حرام است....خب...خود ارضایی به گونه ای است که چون اکثر خود ارضا کنندگان جفت ندارند و از سر تنهایی چنین عملی رو انجام می دن لذا از سر تشنگی به جنس مخالف این کارو می کنند و با این عمل خود ارضایی دقت کنید با این عمل بد تر تشنه تر می شوند آبا اقیانوس بیش از حد زیاد است اما هرگز نه تنها موجب بر طرف شدن تشنگی نمیشه بلکه تشنگی رو چند برابر می کنه...لذا خود ارضایی تشنگی رو چند برابر می کنه طوری که مدام دلت می خواد با انواع و اقسام فیلم و غیره خود ارضایی کنی طوری میشه که هر روز موتاد میشی و تشنه تر میشی و بیشتر اذیت می شی و بسیار بسیار ضعیف میشی در انواع اندام بدن من جمله چشم و لاغری بیش از حد...از طرفی دیوانه وار این اعتیاد عذاب روحی میاره....واقعا انسان به خود ارضایی نیاز نداره نیازش جفت خود است وبس خود ارضایی دقیقا مثل آب شوره بله آدم تشنه واقعا شور و شیرین حالیش نیست اما واقعا آب شور بخوره تشنه تر میشه و ذره ای طعم بر طرف شدن تشنگی رو نمی چشه....حالا شما muacir هر چقدر می خوای از این دریای شور بخور.....هرچند شما الان دوباره بهونه میاری یه چیز تو مایه های این میگی:(من جزء اون 2 درصدم که می تونم جلو خودمو بگیرم و آب شور رو تصویه می کنم!) تازه اون 2 درصد هم در سنین بالا بتونن بعد از مدت به مدت خود ارضایی کنن که عوارض نداشته باشه ولی چون اصل مطلب برای جوانان است لذا کلا قضییه 100 در 100 میشه که کسی نمی تونه دوام بیاره وقتی معتاد شد.....قبلا هم بشما گفته الانم میگه شما کلا بقصد گمراه کردن جوان هابه این سایت میای و فقط موجب گمراهی خودت میشی....برو خودت هرچقدر می خوای خود ارضایی کن قرآن این عمل رو حرام کرده نمی خواد با قرآن ضد بشی و بگی خود ارضایی حلاله....چون اینجا همه با خدا و قرآن هستند لذا با شما به نتیجه نمی رسیم کلا از این مطالب مسلمانان وارد نشو چون کسی به گفته های توی غیر مسلمان از راه بدر کن اهمیت نمی ده

از مقایسه این موضوع!

muiacir;534292 نوشت:
من برای بیانات خودم استدلال علمی دارم اما نمیدونم چقدر میتونین هضمش کنین چون مطالب تخصصیه و به زبان انگلیسی.

و این موضوع!

muiacir;534307 نوشت:

من دیگه اصلا هیچ حرفی واسه گفتم ندارم! خودت داری حرفا خودتا نقض میکنی!!!!

خداحافظ

muiacir;534219 نوشت:
سلام
ممنون بابت وقتی که برای پاسخ دادن گذاشتید اما مطالبتون تقریبا 99درصدش منسوخ شده و امروزه خودارضایی یه حرکت کاملا نرمال در نظر گرفته میشه ، نه اینکه فکر کنین دسیسه امریکا و اسراءیله که خود ارضایی رو نرمال جلوه بدند ، بلکه کاملا طبق مقالات علمی 10 سال اخیر همونطور که گفتم هیچ ضرر جسمی و روحی نداشته..
اون ضرر معنوی هم که گفتیم من نفهمیدم یعنی چی؟
اگر خیلی ساده بخوام بهتون اثبات کنم خود ارضایی هیچ ضرر جسمی و روحی نداره میتونم این مثال رو براتون بزنم که اگر این کار توسط خودتون انجام بشه توی اسلام حرامه و اگر توسط همسرتون انجام بشه حرام نیست ، همین مساله خیلی راحت نشون میده ضرر جسمی و روحی وجود نداره(چون مثلا دست من و همسرم که توی ضرره مثلا جسمیه خودارضایی فرقی نمیکنه)
اما اینکه چرا حالا اسلام همچین مساله ای رو حرام کرده بسیار بسیار عجیبه !
این مطالب پوچ و دروغ هم که ماشالله توی سایت های ایرانی در مورد ضررهای خودارضایی هست تمام دروغه و متاسفانه ما ایرانی ها یاد گرفتیم هر مطلبی رو بدون تحقیق بپذیریم(جالبه که جدیدا مد شده هر سایتی اومده یه ضرر از خودش به خودارضایی اضافه کرده جور که من جدیدا توی یکی از این سایت ها خوندم خودارضایی باعث سرطان میشه ...خدا به دادمون برسه)

مقاله خودتون رو قرار بدید و با سند حرف بزنید بهتره دین هیچ چیزی رو بدونه دلیل حرام ندونسته .شاید هم به نظر شما اندیشمندان غرب از پیامبر و خدا بیشتر میدونن.آنچه که عیان هست چه حاجت به بیان است.

[=lucida grande]امنیت در جامعه همیشه حرف اول را می زند. وقتی امنیت نباشد آرامش از بین می رود و جای خود را به ترس و آشفتگی می دهد.[=lucida grande]امنیت برای مردم بسیار مهم است و اولین فاکتور برای حس خوب زندگیست.[=lucida grande]امنیت با برآورده شدن نیازهای اساسی انسان رابطه بسیار نزدیکی دارد. تامین نیازها تا حد زیادی جامعه را امن می کند که در این تامین هم دولت و هم مردم دست دارند.[=lucida grande]مردم نیاز به غذا دارند اگر گرسنه شوند امنیت از بین می رود، دزدی زیاد می شود زیرا تحمل گرسنگی سخت است.[=lucida grande]نمونه های زیادی برای امنیت وجود دارد مانند امنیت شغلی، امنیت روانی، امنیت جسمی، امنیت تحصیلی، امنیت بهداشتی و درمانی و ...[=lucida grande]اما در این پست به صورت ویژه می خواهیم درباره امنیت جنسی در جامعه سخن بگوییم و بر روی این موضوع تمرکز کنیم زیرا امنیت جنسی در ایران بسیار پایین آمده است و به نوعی بسیاری از افراد "زامبی جنسی" شده اند.[=lucida grande]بله، امنیت جنسی وجود ندارد و این یک واقعیت است، با نگاهی به جامعه براحتی این موضوع را متوجه می شوید.[=lucida grande]عوامل این ناامنی جنسی را می توان "حجاب اجباری" - "باکرگی اجباری" - "گرسنگی جنسی" - "فرهنگ نادرست جنسی" - "زن ستیزی" و "قانون مردسالاری" دانست.[=lucida grande]همگان بخوبی آگاهند که حجاب نتوانست ما را شریفتر کند و امنیت را برای ما به ارمغان بیاورد، حجاب نتوانست جلوی مزاحمت ها و تجاوز ها را بگیرد.[=lucida grande]سال های بسیاری در ایران حجاب اجباری است اما روز بروز امنیت جنسی پایین تر آمد، حجاب نتوانست تحریک را کم کند بلکه تحریک را بیشتر کرد.[=lucida grande]حجاب گذشته از اینکه توهین و بردگی برای زن است، یک نوع تحقیر هم برای مردان است، زیرا مغز آنها را آنقدر کوچک و حساس می کند که اگر حجاب زن ها تکانی بخورد و موی و دست و پایشان دیده شود آنوقت مردها هاج و واج می شوند و اختیار خود را از دست می دهند.[=lucida grande]اصلن خود حجاب عامل اصلی تحریک است، مردی که توانایی دیدن مو و بدن یک انسان را ندارد، فردی بسیار ضعیف است و اینهم باز به دلیل همان حجاب است. حجاب، مردان را ضعیف می کند.[=lucida grande]دلیل تحریک مردان همان حجاب است، اگر فقط یک هفته آزادی باشد، دیگر تحریک بیهوده نمی شوند[=lucida grande]اگر مردان هم حجاب داشتند، همین موضوع تحریک برای زنان بوجود می آمد ولی چون مردان حجاب ندارند، برای زن ها عادی شده است.[=lucida grande]چرا در کشورهای آزاد مردها وفتی زن ها را می بینند، بیهوده تحریک نمی شوند، و عادی رفتار می کنند؟[=lucida grande]چرا یک مرد ایرانی باید با دیدن دست و پای ساده یک زن سریع تحریک شود و به عبارتی "راست کند" ؟[=lucida grande]چرا باید دانشجوی دکترا از چسباندن در تاکسی لذت ببرد؟[=lucida grande]حتا با تکان خوردن چادر هم تحریک می شوند![=lucida grande]هر کجا زنان هستند درخواست هست برای سکس، از جوان گرفته تا پیر، هیچکس امنیت ندارد، در خیابان مدام ترمز ماشین هاست که می گویند شبی چند؟[=lucida grande]هیچ برایشان مهم نیست که آن زن متاهل است یا مجرد، جوان است یا پیر![=lucida grande]این طبیعی نیست و مردم ما بیمار شده اند و بسیاری از افراد به "زامبی" تبدیل شده اند![=lucida grande]توهین و متلک هم بیداد می کند، اصلن همه چیز به هم ریخته است.[=lucida grande]باکرگی اجباری در کنار حجاب اجباری، امنیت ما را از بین برده اند،[=lucida grande]آیا شما فکر می کنید خواهر و مادر و همسر شما امنیت دارد؟[=lucida grande]اگر شهامت اینرا داشته باشید که از آنها بپرسید و آنها هم این شهامت را داشته باشند که به شما بگویند، خواهید دید که همه روزه با چه ناامنی هایی روبرو هستند ولی هرگز آنرا نگفته اند.[=lucida grande]اگر حجاب اجباری و باکرگی اجباری نباشد، دیگر مرد ها بیهوده و بی جهت تحریک نمی شوند و هر کسی با یار خود می رود. انسانی که سیر است، مرض ندارد که برود نان بدزدد.[=lucida grande]اگر این مزخرفات را کنار بگذاریم مشکلات جنسی و ناامنی تا حد زیادی درست می شود.[=lucida grande]راهکار: اول از همه از خودتان شروع کنید، بعد از دیگران انتظار داشته باشید وگرنه این ناامنی و بدی ادامه دارد.

muiacir;534219 نوشت:
این مثال رو براتون بزنم که اگر این کار توسط خودتون انجام بشه توی اسلام حرامه و اگر توسط همسرتون انجام بشه حرام نیست ، همین مساله خیلی راحت نشون میده ضرر جسمی و روحی وجود نداره(چون مثلا دست من و همسرم که توی ضرره مثلا جسمیه خودارضایی فرقی نمیکنه)

بله اما توجه داشته باشید که در حالتی که با همسر هستید مغز مشغول خودتان هست اما وقتی که خودارضایی کنید مغز جای دو نفر تصمیم میگیره لذت دهنده و لذت گیرنده و به همین دلیل قاطی میکنه و ضررهای جسمی کم کم برای فرد پیدا میشه..

saeedsaeedi1;534352 نوشت:
دلیل تحریک مردان همان حجاب است،

حرفتون دقیقا برعکسش درسته!ببینید برادر من....اگر آقایون به زنان نظر بدی دارند به خاطر اینه که همه حجاب رعایت نمیکنن...یعنی مردا میبینن چه عروسکایی تو خیابون هست...پس حتما زیر این چادر ها و حجاب ها هم یه همچین عروسکایی هست!!!به همین دلیل خیلی از خانومای چادری هم امنیت ندارند....اگر همه حجاب کنند تشنگی وجود نداره....همه به دامن خانواده خودشون برمیگردند.به زن هاشوون متمایل میشن..و با اونها ارضا میشن و جامعه امنیت خودشو پیدا میکنه...افراط در سکس و آزادی و بی حجابی تنها باعث فساد میشه...باعث از بین رفتن وابستگی در خونه و خونواده میشه....چرا قران میگه عفت بورزید...تا انقد هرکی هرکی نشه....توی دوبی آزادی هست...اروپا و امریکا آزادی هست....فقط کافیه یه فیلم ببینید...یا نه تبلیغ ساده پشت اتوبوساشون ،اونا ارضا نشدن..نیازشون برطرف نشده که هنوزم با تن برهنه زنان تبلیغ میکنن...جامعه ما هم اگر دچار فساد پنهانی هست به خاطر مطلبیه که اول گفتم...
کلاه سرتون رفته ...

به نام خدا
سلام

muiacir;534292 نوشت:
ضمنا شما ادعا دارید خودارضایی ضرر داره ....بسم الله....مدعی باید ادعاش رو ثابت کنه

قبل از ورود به بحث یک مطلب را لازم میدانم عرض کنم.
اگر عملی که اسلام حکم به حرام بودنش داد را علم نتوانست اثبات کند دلیل بر رد حکم نیست ، یا دلیل بر غلط بودن حکم نیست.
بسیار است از حکمهای که اسلام حرام دانست ولی در برهه ای از زمان علم آن حکمها را غلط میدانست ، اما با مرور زمان علم هم حکم اسلام را تایید کرد.
امروز در بسیاری از زمینه ها علم ناتوان است ، ناتوان از اینکه چیزی را ثابت کند.

و اما موضوع خود ارضایی:

ابتدا هر پزشک و متخصصی که بگوبد استمناء مشکل ندارد ، و این عمل زشت را بی ضرر بداند نشان از بی سوادی اوست.

مدیریت بهداشت و درمان دانشگاه میتیگان : www.med.umich.edu

خودارضایی در سنین نوجوانی تمایل به همجنسگرایی را بالا می برد - فعالیتهای روزمره و مفید در کودک را مختل می کند - سبب بروز دردهای مقاربتی در آینده می شود و در توان حفظ عوظ با مشکل مواجه می شود - سبب بروز خارش های موضعی و حتی بروز تروما می شود

موسسه اسلامی توسعه عدالت - جامعه مسلمانان کانادا : www.muslim-canada.org

در این سایت خودارضایی - استمناء - را تجاوز به خویشتن معرفی کرده است . رفتار غیر انسانی که روح و جسم را نابود می کند . هر گونه سوء استفاده از اعضاء جنسی مگر در زندگی مشترک به معنای جنایت به خود و تجاوز به خود است . تجاوز جنسی فقط برخورد جنسی منفی با دیگری نیست بلکه خودارضایی نیز تجاوزی است که عوارضش از تجاوز به دیگران گسترده تر است
اشاره شده است که : پیامبر (ص) به شدت استمناء را نهی کرده اند . در جایی دیگر بیان شده که عمر از خلفاء اهل سنت در اسلام ، گناه خودارضایی را با سرقت غذا در زمان قحطی یکی دانسته است

پایگاه مشاوره کنترل جنسی : ww.sexualcontrol.com

این سایت خودارضایی را یک اعتیاد حاد معرفی کرده و بیان داشته باید افرادی که به خودارضایی - استمناء - روی آورده اند را به مراکز مشاوره و درمان معرفی کرد . باید خودارضایی را متوقف کنند و از تحریک خود به روش لمس عضو جنسی چه در زن و چه مرد پرهیز شود چراکه همچون اعتیاد به مواد مخدر می تواند سبب تخریب جوانان شود

پایگاه دکتر یوآو بن - دوو : www.bendov.info

در قرن نوزدهم میلادی دانشمندان و بزرگان علم پزشکی به این باور قوی رسیدند که خودارضایی قویا رای انسان کشنده است . چراکه این بیماری و این رفتار مریض گونه جسم و ذهن انسان را هدف گرفته و تخریب می کند . کارشناسان ريال پزشکان ، بهداشتکاران ، مربیان و همه و همه باید از استمناء ترس اشته و معایب آنرا به جامعه منتقل کنند . نگرانی از خودارضایی هیچ ارتباطی به دین و مذهب ندارد بلکه جنبه علمی و استدلالی دارد .دانشمندان قویا اعلام کردند که تجربه یک بار خودارضایی می تواند اثرات منفی خود را در جوان بگذارد و او را گرفتار ناهنجاریهای رفتاری کند .عواقب خودارضایی در میان دختران و پسران اروپایی را باید از عواقب طاعون و جنگ جدی تر دانست و آنرا نهی کرد و ممنوع دانست . باید از مقاطع کودکی در خانه و اجتماع و مدرسه قوانین رفتاری خواص در نظر گرفت تا کودک درست جنسیت را بشناسد و در دام خودارضایی در آینده گرفتار نشود . والدین باید کنترل شبانه بر فرزندان خود داشته باشند و رفتار غلط جنسی را به درستی در انها اصلاح کنند . در سالهای گذشته و دور والدین به دلیل ترس شدید از خودارضایی دختران بر روی انها اعمال جراحی برای برداشتن کلیتوریس - چوچوله - انجام می دادند که البته این عمل را نهی می کنیم و باید تربیت درست را مورد توجه قرار داد .
ترس از خودارضایی را می توان به قرن هجدم اشاره کرد . برای اولین بار در سال 1715 بروشوری با عنوان نگرانی گناه شنیع خودآلودگی به چندین زبان اروپایی نوشته و منتشر شد .در این مقاله عواقب و مشکلات شدید خودارضایی در هر دو جنس دختر و پسر مورد بررسی قرار گرفته بود .
پزشک سوئیسی ، ساموئل - اوت تیسوت ، در طول دهه 1750 و 1760 نظریه ای هدفمند را در خصوص ترس از استمناء و پیشگیری از آن ارائه داد . وی خودارضایی را مهلک دانست و بیان کرد باید ترس از خودارضایی را مطرح و گسترش داد . باید نوجوان و جوان از معایب این عمل آگاه شوند و از آن دوری کنند . باید با برنامه ریزی هدفنمد و آموزش والدین و مراکز آموزشی در خصوص پیشگیری اقدام کرد .
در نیمه اول قرن بیستم توجه برخی دانشمندان و محققین به خودارضایی معطوف شد و به عوارض و معایب این رفتار وحشتناک و غیر عقلانی اشاره کردند . گرچه عده ای به دشمنی و مخالفت با این مسائل پرداختند ولی بر اکثریت مردم و کارشناسان این باور حاکم بود که باید از استمناء ترسید و در مقابلش ایستاد .

یازهرا:Gol:

به نام خدا

[=Times New Roman]پيامبر اكرم‏صلي الله عليه وآله وسلم در اين باره مي‏فرمايد:

[=Times New Roman]«ناكح الكف ملعون»؛«ملعون است كسي كه خودارضايي كند»

[=Times New Roman](ميزان الحكمة، ج 12، ص 5654..)

[=Times New Roman]
[=Times New Roman]یازهرا:Gol:

به نام حق
با عرض سلام خدمت عزیزان
متاسفانه هرکس اومده برای خودش یه ضرر از خودش به خودارضایی اضافه کرده طوری که متاسفانه همه نوع حرف های پوچی در سایت ها دیده میشه
توی این تاپیک مجالی برای بررسی تمام ادعاهای پوچ نیست
اما تقریبا اکثر نگرانی هایی که در مورد مضرات خود ارضایی هست توی 5 مورد زیر میگنجه :
1- عقیم شدن(مخصوصا توی ایرانی ها)
2- کاهش طول آلت
3 - کاهش میزان اسپرم
4- انحنادار شدن آلت
5- کاهش میل به ازدواج
من این 5 مورد رو به تدریج پاسخ میدم.
امروز مورد بسیار شایع "عقیم شدن" که متاسفانه توی جوانان ما هم خیلی شایعه(میگن خود ارضایی باعث میشه نتونی بچه دار بشی) رو بررسی میکنم.
من توی کتب فیزیولوژی مطلبی که نشان ار ازتباط خود ارضایی و عقیمی باشه پیدا نکردم اما به هر حال شما رو چندتا سایت معتبر توی زمینه پزشکی ارجاع میدم.
سایت پرسش و پاسخ از پزشکان health tap
سایت اخبار معتبر dailylive
سایت پرسش و پاسخ از پزشکان healthcaremagic
سایت پزشکی conceiveeasy
سایت بسیار معتبر myoclinic
سایت رسمی مخصوص مسائل عقیم شدن

و در آخر هم خوب قاعدتا ویکی پدیا یکی از معتبرترین سایت هاست که مخصوصا توی بحث پزشکی شدیدا به روز میشه پس پیشنهاد میکنم خط اول قسمت Evolutionary utility و بخش pregnancy رو مطالعه کنید که لینک مقالات مربوطه رو هم داده
ویکیپدیا

خادم ولایت;534376 نوشت:
به نام خدا

[=Times New Roman]پيامبر اكرم‏صلي الله عليه وآله وسلم در اين باره مي‏فرمايد:

[=Times New Roman]«ناكح الكف ملعون»؛«ملعون است كسي كه خودارضايي كند»

[=Times New Roman](ميزان الحكمة، ج 12، ص 5654..)

[=Times New Roman]
[=Times New Roman]یازهرا:Gol:

عزیز دل ، بحث برون دینی است و سوال اینجاست که چرا خودارضایی از جانب دین اسلام حرامه
وگرنه من باب درون دینی همه ماها میدونیم خودارضایی توی احادیث حرامه.راستی توی قرآن هم حرفی زده شده؟

به نام خدا

muiacir;534422 نوشت:
اولا تا جایی که میدونم تهمت یکی از گناهان خیلی بزرگ توی اسلام هست در نتیجه شما که ادعای مسلمانی دارید نباید بدون منطق و بحث علمی سخن زیر رو به پزشکان دنیا نسبت بدید
"ابتدا هر پزشک و متخصصی که بگوبد استمناء مشکل ندارد ، و این عمل زشت را بی ضرر بداند نشان از بی سوادی اوست."
دوما لطف بفرمایید برای مطالبی که در مورد خودارضایی گفتید لینک قرار بدید وگرنه بنده به شخصه تا زمانی که لینک قرار نگرفته هر مطلبی رو دروغ و پوچ میپندارم(البته با عرض پوزش)مخصوصا شدید علاقه مندم تحقیقات دانشگاه میشیگان رو بدونم

اولا تمام سایتهای که لینک رو گذاشتم معتبرترین سایتهای پزشکی دنیا هستند.نه مانند لینک های شما که به هیچ سازمان بهداشتی و پزشکی متصل نیست و دوتا از لینک ها فیلتر شده هستند.

اتفاقا سخن شما هست که تهمتی بسیار سنگین است. و بنده را متهم کرده اید که سخنانم را به پزشکان نسبت داده ام.
و شما قبل از اینکه بحث را ادامه بدهید باید این تهمتی را که به بنده نسبت داده اید را ثابت کنید.

البته شما می توانید مقالات زیر را مطالعه بفرمایید، البته اگر به دنبال حقیقت میگردید!

1 - مرگ زود هنگام
2 - پیری زودرس یک نتیجه قطعی3 - پاهایش رنجور و ناتوان است

muiacir;534424 نوشت:
عزیز دل ، بحث برون دینی است و سوال اینجاست که چرا خودارضایی از جانب دین اسلام حرامه
وگرنه من باب درون دینی همه ماها میدونیم خودارضایی توی احادیث حرامه.راستی توی قرآن هم حرفی زده شده؟

دین مبین اسلام از نظر ما علمی هم هست.و مطالب دین برای ما صرفا مذهبی نیست ، بلکه منطقی و علمی هم است.

واما این که در قرآن آمده است یا نه ، در قرآن خیلی از چیزیها به صراحت نیامده است.بلکه در احادیث آمده است.
به فرموده قرآن سخن پیغمبر خدا همان سخن خداست و تفاتی با هم ندارد.

خادم ولایت;534437 نوشت:
به نام خدا

اولا تمام سایتهای که لینک رو گذاشتم معتبرترین سایتهای پزشکی دنیا هستند.نه مانند لینک های شما که به هیچ سازمان بهداشتی و پزشکی متصل نیست و دوتا از لینک ها فیلتر شده هستند.

برادر من لینک هایی که گذاشتید لینک سایت اصلی مثلا دانشگاه میشیگان هست
من لینک اون مطلبی که به فارسی گذاشتید رو از خود سایت میشیگان(و مابقی مطالب که گذاشتید) میخوام وگرنه تمامش رو دروغ میپندارم
نقل قول:

اتفاقا سخن شما هست که تهمتی بسیار سنگین است. و بنده را متهم کرده اید که سخنانم را به پزشکان نسبت داده ام.
و شما قبل از اینکه بحث را ادامه بدهید باید این تهمتی را که به بنده نسبت داده اید را ثابت کنید.

عزیز دل شما خودتون گفتین هر "پزشک" و یا "متخصصی" که خود ارضایی رو بی ضرر بدونه بی سواده.خوب این به جامعه ی پزشکی تهمته چون پزشکان خارجی که همه بی ضرر میدونند و پزشکان داخلی هم هستند که اون رو بی ضرر بدونند

نقل قول:

البته شما می توانید مقالات زیر را مطالعه بفرمایید، البته اگر به دنبال حقیقت میگردید!

1 - مرگ زود هنگام
2 - پیری زودرس یک نتیجه قطعی3 - پاهایش رنجور و ناتوان است

د خوب پس لینک این مطالبتون رو بدید تا مطالعه کنم.من لینکی پیدا نکردم
نقل قول:

دین مبین اسلام از نظر ما علمی هم هست.و مطالب دین برای ما صرفا مذهبی نیست ، بلکه منطقی و علمی هم است.

واما این که در قرآن آمده است یا نه ، در قرآن خیلی از چیزیها به صراحت نیامده است.بلکه در احادیث آمده است.
به فرموده قرآن سخن پیغمبر خدا همان سخن خداست و تفاتی با هم ندارد.

من نگفتم حتما باید در قرآن بیاد
فقط سوالم این بود که آیا در قرآن هم اومده یا خیر.اگر اومده بگین دلم میخواد بدونم چون اطلاعی ندارم

دوستان لطفا نظرات و تحقیقات خودشون رو در مورد عقیم شدن بفرمایند تا سراغ ضرر پوچ بعدی بروم.
اگر ضرر خاصی که شایع هست هم غیر از اون 5 مورد مد نظر دوستان هست بگند تا تحقیقاتم رو در موردشون انجام بدم

سلام و عرض ادب

تا حضور کارشناس موضوع بسته خواهد بود

صبور و شکیبا باشید

با سلام خدمت همه دوستان بزرگوار كه در بحث شركت كردند
خب به نظرم مهربان تر هم مي توانيم بحث كنيم
ابوعلي سينا قبل بحث تحرير محل نزاع مي كرد يعني واژه ها را توضيح مي داد و مشخص مي كرد كه محل نزاع و بحث دقيقا كجاست.

نبايد كسي را كه از نظر علمي خودارضايي را بي ضرر مي داند بي سواد خطاب كنيم
نيز نبايد ادله طرف مقابل را پوچ و بي اساس بخوانيم
بايد دليل خودمان را بياوريم.

به قول دوست مان
يا ما درون ديني بحث مي كنيم و يا برون ديني

[HL]درون ديني[/HL]
از نظر ديني همگي اتفاق نظر داريم كه اسلام و فقهاي شيعه و سني خودارضايي را خلاف فطرت مي دانند.

[HL]برون ديني[/HL]
از نظر همه پزشكان و مشاوران اسلامي و غربي اعتقاد دارند نبايد به بدن ضرر برسانيم و افراط در حتي چيزهاي غيرمضر هم ضرر ايجاد مي كند بنابراين همگي اتفاق نظر دارند كه خودارضايي افراطي جايز نيست و خودارضايي افراد متأهل به رابطه زناشويي آسيب جدي مي رساند و ضرر دارد و نيز همگي اتفاق نظر دارند كه خودارضايي براي افراداحساس گناه را ايجاد مي كند (رك: دنياي نوجوان، دكترمحمدرضا شرفي نشر نداي تربيت)

[HL]روش هاي علمي تحقيق[/HL]
از نظر علمي روش ها مختلفي براي تحقيق وجود دارد:

1. مشاهده عيني و باليني،
  2. آزمون ها،
  3. خودگزارش گري ها،
  4. مصاحبه هاي (آزاد و بسته ) و..
  5. ادله نقلي معتبر(احاديث و آيات) براي مسلمانان
برخي براي خودارضايي بيماري هايي را نسبت مي دهند كه لازم است براي اثبات آنها تحقيقات علمي انجام شود و صرفا نمي توانيم با ادعا قبول كنيم كه مثلا خودارضايي سبب جنون مي شود

اما در خودگزارشگري ها و مصاحبه ها در مشاوره ها ما ضررهاي خودارضايي را مي بينم
حتي بسياري از افرادي كه ديندار هم نيستند از اين كار كه اراده انها را سست كرده شاكي اند و خواستار رهايي از آن هستند.
طبيعي است كه خودارضايي انرژي زيادي از فرد مي گيرد.

[HL]جمع بندي[/HL]
همان گونه كه در بحث ديديد دوستان از نظر علمي (حسي) هم ادله اي آوردند كه مدعي بودند خودارضايي متعادل بي ضرر است و هم ادله آورده اند كه خودارضايي ضرر دارد و منابع و سايت هايي معرفي كرده اند
ما مي گويم فرض را بر اين بگذاريد كه از نظر علمي (حسي و تجربي) همه اتفاق نظر داشته باشند كه خودارضايي معتادل ضرر ندارد خوب اگر ما مسلمان نباشيم و يا مقيد به دستورات اسلام نباشيم ممكن است اين را بدون اشكال بيابيم اما براي ما از دو جهت اشكال دارد:
1- روش هاي علمي فراتر از روش ها تجربي است و شامل روش هاي عقلي، فلسفي و نقلي معتبر (آيات و روايات) نيز مي شود. بنابراين نبايد فقط به گفته پزشكاني مدعي عدم ضرر اكتفا كنيم.
2- در تعارض ادله علمي با ادله نقلي معتبر(قرآن و حديث) ما جانب ادله اسلامي كه به وحي خطاناپذير است را مي گيريم.
بنابراين در كل يك مسلمان اعتقاد دارد كه خودارضايي حرام است و ضرر دارد و جايز نيست.
خودارضايي چون گناه است ضررهاي معنوي اي دارد كه به براي گناهان به طوري كلي شمرده شده است مانند دوري از خدا، تيره شدن قلب، مانع استجابت دعا، كم شدن نيروي عقل و...

[HL]4 بعد متعامل[/HL]
انسان از نظر سازمان بهداشت جهاني 4 بعد دارد: جسمي- زيستي، رواني، اجتماعي و معنوي
اين چهار بعد با هم تعامل و تأثير و تأثر دارند يعني مشكلات جسمي بر سه بعد ديگر و مشكلات معنوي بر سه بعد ديگر اثر مي گذارد. وقتي ما از نظر معنوي قلب مان تيره شود، عقل مان كاهش يابد، از خداوند فاصله بگيريم و...طبيعتا سه بعد ديگر هم گرفتار مشكلاتي مي شود

[HL]تمثيل فقهي[/HL]
ممكن است سؤال شود كه مثلا چرا خودارضايي مرد متأهل با دست و بدن همسرش جايز است و شرعا و اخلاقا گناه نيست؟ خودارضايي يك فرد به تنهايي از نظر فيزيكي با خودارضايي مرد با كمك همسرش همانند هم هستند.
از نظر فقهي تمثيل فقهي نزد علماي شيعه باطل است و اولين كسي كه قياس كرد شيطان بود.
ما مي گوييم ما وقتي با تحقيق دين و اصول دين را پذيرفتيم و پذيرفتيم دستورات دين از سوي خداي حكيم و دانا و مهربان و آگاه به مصالح ما است اگر فلسفه همه احكام را هم ندانيم ضرري نمي رساند و ما به آن دستورات تعبد داريم
چرا نماز صبح دو ركعت است؟
چرا با اين كه با هواپيما سفر مي كنيم و راحت هستيم باز بايد نماز را شكسته بخوانيم؟
علل را حتي اگر ندايم ولي به همان چيزي كه خدا گفته عمل مي كنيم
گاهي خداوند علت خكم را بيان كرده و حكم [HL]منصوص العله[/HL] است يعني مثلا فرموده الخمر حرام لانه مسكر و كل مسكر حرام؛ شراب حرام است چون مست كنند است و هر مست كننده اي حرام است.
خب اين يك قاعده كلي عقلي به ما مي دهد كه هر چيز مست كننده اي حرام است.

به نام خدا
سلام

muiacir;534447 نوشت:
لینک اون مطلبی که به فارسی گذاشتید رو از خود سایت میشیگان(و مابقی مطالب که گذاشتید) میخوام وگرنه تمامش رو دروغ میپندارم

جالبه برام ، شما که از تخصصی بودن مطالبتان حرف میزنید چگونه انقدر بی دقتی میکنید.
بنده لینک صفحه اصلی سایت میشیگان را گذاشتم.
زیرا فکر میکردم شما میدونید استمناء میشود Masturbation

و اینکه شما در قسمت جستجوی سایت اگر این کلمه را سرچ میکردید مطلب مربوطه را می آورد.

اما با این حال لینک مستقیم مطلب را میگذارم.اگر در ترجمه متن به مشکل برخورد کرده اید بگویید برایتان ترجمه کنم.

http://www.med.umich.edu/yourchild/topics/masturb.htm

همین یک سایت کفایت میکند زیرا معتبر ترین دانشگاه و سایت پزشکی جهان( البته خارج از ایران) است.
درضمن وقتی درست نمیگردید دیگران را متهم به دروغگویی نکنید.

muiacir;534447 نوشت:
خوب پس لینک این مطالبتون رو بدید تا مطالعه کنم.من لینکی پیدا نکردم

اگه درست بگردی میتونی متن کامل تمام مقلات نام برده شده را بخوانید. البته نه در سایتها بلکه در دانشگاه های پزشکی.

حامی;527427 نوشت:
فرار از خلوت با محرم

منظورم نامحرم هست یا محارم؟؟

lili66;535233 نوشت:
منظورم نامحرم هست یا محارم؟؟

سلام
ممنون از دقت شما
اصلاح كردم منظور نامحرم است

چون بارها در اين باره بحث شده و در پست 29 كامل بحث كردم بحث تمام است. با دقت بخوانيد
براي اطلاع بيشتر به جيز پست 29 همين تاپيك به بحث مديريت جنسي انجمن مشاوره رجوع فرماييد
29

ادامه سؤال پرسشگر تاپيك

.......... نوشت:
سلام دوستان
بی مقدمه میرم سر اصل مطلب
متأسفانه با وجود صحبتهای کارشناسان عزیز من هم به گناه خودارضایی گرفتار شدم و نتونستم جلوی خودم رو بگیرم
تاپیک قبلی من رو میتونید مشاهده کنید

من نوجوونی مذهبی ای هستم
نمیگم خشک مقدس، ولی حداقلش نماز و روزم ترک نمیشه ، تو محرم همیشه پای ثابت هیئت هستم
از نظر درسی هم وضعیتم خوبی دارم

ولی واقعیت اینه که به نظر من نمیشه با ورزش و ذکر و اینها بیشتر از چند ماه مقابل غریزه ی جنسی ایستادگی کرد
ما پسرا میریم خودارضایی میکنیم و بهمون گفتن تنها راهکار ترکش اینه که کتاب بخونی ، ذکر بگی ، ورزش کنی و ....
ولی عزیزان باور کنید این راهش نیست!

قصد جسارت ندارم
ولی واقعا ملت ما همه ی گناهانشون ترک شده مونده خودارضایی؟!
ملت دروغ نمیگن؟ غیبت نمیکنن؟ تهمت نمیزنن ؟ آبرو نمیریزن؟
ولی به خاطر حساسیت مسائل ج*نسی تو کشور ما ، روی این موضوع حساسیت زیاده!

هر نوجوون و جوون ، چه پسر چه دختر ، از این مملکت گرفتار خودارضایی بشه ، این کشور از پیشرفتش عقب میفته
و این گناه چیزیه که خیلی از همسن و سالای من درگیرشن

تو تاپیک قبلیم واقعا کارشناس عزیز آقای حامی حرف قشنگی نقل کردن:
خداوند فرموده در سختي ها از صبر و نماز مدد بگيريد نيز فرموده اگر خودمديريتي در گناه، عبادت، مصيبت و نعمت ها داشته باشيد از جايي كه گمان نمي كنيد روزي تان(آرامش، آسايش يا هردو) مي دهم و گره مشكلاتتان را مي گشايم

ولی واقعا نمیشه و خیلی سخته!
اون جوونی که تو این دور و زمونه بتونه خودش رو کنترل کنه، ایولا داره !!

حامی;555062 نوشت:
تو تاپیک قبلیم واقعا کارشناس عزیز آقای حامی حرف قشنگی نقل کردن:
خداوند فرموده در سختي ها از صبر و نماز مدد بگيريد نيز فرموده اگر خودمديريتي در گناه، عبادت، مصيبت و نعمت ها داشته باشيد از جايي كه گمان نمي كنيد روزي تان(آرامش، آسايش يا هردو) مي دهم و گره مشكلاتتان را مي گشايم

سلام بر شما
دوست بزرگوار ممنون كه با دقت مسأله را پيگيري مي فرماييد ولي من دو سه بار پاسخم را مطالعه كردم من جايي نگفتم تنها راه حل ورزش و...است
از ازدواج (دائم و موقت) نيز كه راه اساسي درمان است سخن گفته ام و مسائلي چون ورزش تنظيم غذا و كنترل چشم و گوش و....كمك زيادي در مديريت جنسي دارد.
كسي هم نگفته همه مشكلات حل شده مانده همين، يعني نبايد مسائل را با م مخلوط كنيم مثل اين كه پزشكي به شما بگويد سيگار براي سلامت جسمي شما ضرر دارد شما بگوييد حالا تمام مشكلات جامعه حل شده فقط مانده همين.
چيزي كه هست گناه گناه است و مانع رشد
برخي مي گويند مورد براي ازدواج نمي شناسيم يا شرايطش را نداريم خب اين مشكلاتي است كه افراد زيادي در جامعه با ان روبرو هستند و بوده اند
اگر كارشناس ديني مي گويد راهش ازدواج است نمي تواند به خرده گرفت كه نفست از جايي گرم بلند مي شود در زمان پيامبر هم افرادي بودند كه حتي به پيامبر مي فرمودند ما مي خواهيم براي حفظ ايمان خودمان را اخته و عقيم كنيم ايشان فرمودند روزه بگيريد
مانند اين كه پزشكي به كسي بگويد راه درمان شما عمل جراحي است ما به پزشك بگوييم نفست از جايي گرم برمي خيزد پولم كجا بوده؟ به هرحال ايشان راه حل را مي گويد ولي زمينه ها و مقدماتش به ما است.
يا قران مي فرمايد عفاف بورزيد اگر شرايط ازدواج را نداريد قبول كارم كاري بسيار طاقت فرسا است ولي همين كه قرآن فرموده اگر شرايط ازدواج را نداريد تا مهيا شدن شرايط عفاف بورزيد معلوم مي شود كه شدني است وگرنه با دستورات خداوند كه خالق ما است و حكيم است ناسازگار است و حكيم كار عبث نمي كند.
نكته روان شناختي:
عادت به خودارضايي غالبا ريشه در اضطراب و وسواس دارد و بايد از روان پزشك نيز كمك گرفت.
موفق باشيد

موضوع قفل شده است