آیا رابطه با نامحرم به صورت دورادور و مجازی، مشکلی داره؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا رابطه با نامحرم به صورت دورادور و مجازی، مشکلی داره؟

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض سلام و خسته نباشید

در جامعه الآن وضع بدی پیش اومده،نمیخوام وضع رو بد جلوه بدم،ولی عده ای از جوون ها دارند قربانی خواسته های نفسانی و سادگیشون میشن،اصل پرسش بنده اینه اگر یک دختر نوجوان با وضع حجاب خوب(تا حالا با پسری رابطه نداشته)،به بنده علاقه مند بشه و حتی پیام بده(خود اون دختر شماره بنده رو پیدا کرده) و . . . آیا رابطه دورادور و در حد مجازی،مشکلی داره؟
و اینکه آیا اگر احتمال گناه نباشه و قصد گناه هم نباشه،دیدار حضوری مشکلی داره؟
این واقعا برام جای پرسشه،که در این شرایط آیا به اون دختر پاسخی بدم یا نه!
و اینکه وقتی جوابشو نمیدم ناراحت میشه و گاهی گریه میکنه و میگم که اگه جوابشو ندم ممکنه بخاطر نیاز عاطفیش به پسری رو بیاره و دچار مشکل بشه!

من خودم تا الآن (با تموم کردن دبیرستان) با هیچ دختری رابطه حضوری دوستانه یا صمیمی نداشته و ندارم(بخاطر دوری از معصیت).

با تشکر از شما:)

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما دوستان بزرگوار و باصفايم
خدا رو شكر كه به بنده توفيق داده با انسان هاي شريفي مانند شما ارتباط داشته باشم و به ياري خودش بتونم باري از دوش دوستان ايماني بردارم.
دوست من شما واقفيد كه دوران جواني و نوجواني، دوره طوفان احساس است و شهوت. در دختران عواطف و احساس غلبه بيشتري دارد و در پسران شهوت. و اين به صورت آتشفشان خفته در نهاد و نهان ايشان قرار دارد
پيامبر فرمودند از دو چيز براي امتم نگرانم شهوت پرستي و شكم پرستي.
بله شكي ندارم كه احساس شما همان است كه گفتيد پاك و بي غش. اما نبايد فراموش كنيد كه هر بيشه گمان مبر كه خالي است شايد كه پلنگ خفته باشد.
در بيش درون ما پلنگ شهوت خفته است و با ديدن غزالي وحشي مي شود و ديوانه وار عهد و پيمان ها رامي شكند و به تعبير مولانا
نفس اژدرهاست او كه مرده است
از غم بي آلتي افسرده است
داستان تعبير خواب را از سايت بخوانيد. ببينيد چه طور مار هوا يك جوان پاك را بلعيد.
[HL]http://www.askdin.com/thread26261.html[/HL]
در مورد اين كه آيا او به گناه مي افتد يا نه
شما اگر خودتان احتمال به گناه افتادن هست وظيفه ديگري نداريد الا خاموشي و دعا براي حفظ ايمان مؤمنان و گرايش ديگران به خداوند. وگرنه مي توانيد از خواهرتان يا مادرتان كمك بگيريد تا او عاقلانه و بدون شائبه شهوت و يا بيدارشدن مار نفس به تدريج و غيرمستقيم به او كمك كند.

در ضمن قدر گوهر ايمان تان را كه تا حالا لك و خش برنداشته بدانيد[HL] لاي زر ورق مراقبت و همنشيني به پاكان بپيچيد و در صندوقچه مديريت خود(تقوا) قرارش دهيد[/HL] خدا قول داده كه با من باش پادشاهي كن. گره مشكلتا باز مي كنم و از جايي كه گمان نمي كنيد سود و فايده (آرامش يا آسايش و يا هر دو) به شما مي رسانم
در پناه حق

با عرض سلام
من پسری 19 ساله هستم و و از 17 سالگی عاشق و دوستدار قلبیه يه دختره 14 ساله شد و به مدت 2 سال بهش هيچی نگفتم تا به اين موقع و الآن هم 16 ساله شده.آيا در دين اسلام اين امکان رو که با دختری که دوستش داری و عاشقشی و قصد داری که باهاش نامزد کنی ولی شرايطش نيست و اگر باهاش رابطه مجازی داشته باشی آيا منع شده و گناه هستش.يعنی يک رابطه دورادور پاک که ممکنه حتی در اين رابطه دورادور امر به معروف و نهی از منکر هم وجود داشته باشه؟؟

سلام
این همان راه شیطان هست. هر جا جلوی ضرر رو بگیری، منفعت هست.
دوری کنید از این مسائل، گناه از اول انجام نمی شود ولی زمینه گناه کم کم از همین راه ها ایجاد می شود.
موفق باشید.

بستگی به محتوای چت داره ..

arahbar6718;535965 نوشت:
بستگی به محتوای چت داره ..

انسان نباید هرگز خود را گول بزند!
پیامبر اکرم(ص) فرمود: «نگاه به نامحرم تیری زهرآلود از ناحیه شیطان است. هر کس از ترس خدا آن را ترک گوید، خدا به او ایمانی می‌دهد که شیرینی‌اش را در دل احساس کند»
حضرت علی(ع) به زنان جوان سلام نمی دادند!
و ...
وقتی نگاه آنی و سلام دادن آنی این چنین تاثیری دارد از هم صحبتی (چت) انتظار به لغزش افتادن نمی رود؟
موضوع قفل شده است