صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: 2 نکته راجع به اعجاز عددی در قرآن

نوشته
    257
    حضور
    7 روز 1 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    520

اشاره 2 نکته راجع به اعجاز عددی در قرآن

با سلام

2 نکته در مورد اعجاز عددی در قرآن وجود دارد:

1-
    در سوره توحید محمد بجای اینکه بعد "قل هو الله احد" بگوید "هو الصمد" میگوید "الله الصمد" چرا که اگر میگفت "هو الصمد" تعداد الله های موجود در قرآن 2660 تا نمیشد که بر 19 بخش پذیر باشد!

2-
    در سوره "ق" 57 تا "ق" وجود دارد که علاوه بر بخش پذیری بر 19 با ارزش ابجدی صفت قرآن در این سوره یعنی "مجید" برابری میکند حال آنکه در این سوره وقتی حرف از قوم لوط میشود محمد بجای اینکه بگوید "قوم لوط" میگوید "اخوان لوط" و اگر میگفت "قوم لوط" تعداد "ق" های موجود در این سوره 58 تا میشد که دیگر نه بر 19 بخش پذیر میشد نه با ارزش ابجدی مجید برابر!

منظور من از گفتن این حرف ها این بود که بگویم اینطور که از ظاهر برمیاید به کنار از اینکه ناباوران گفته اند این روابط را میشود از هر کتابی بیرون کشید با اینکه حتی 1 مثال هم برای اثبات حرفشان ندارند دیده میشود که نویسنده یا نویسندگان قرآن بطور اتفاقی کتابشان روابط عددی ندارد بلکه این روابط عمدی بوده و برای اینکه این روابط در قرآن شکل بگیرد عامدا به یک شکلی قرآن را نوشته اند که بتوان این روابط را از قرآن بیرون کشید!

اما این وسط این نکته را نباید فراموش کرد که بعضا این روابط انقدر پیچیده میشوند که انسان امروزی هم نمیتواند این روابط را بسازد چه رسد به اعراب بیابانگرد 1400 سال پیش. البته مسئله جالبتر میشود وقتی که میبینیم این روابط نمیتواند کار خدا هم باشد چون قرآن هم تناقض های فراوان داخلی و علمی دارد و هم این روابط بصورت یکپارچه نیستند.

من که کلا گیج شدم!!!

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

2 نکته راجع به اعجاز عددی در قرآن

کارشناس بحث: استاد یاسین

5. صلوات ها 2

نوشته
    1,066
    حضور
    36 روز 8 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3947

نقل قول نوشته اصلی توسط mir@ نمایش پست ها
    اما این وسط این نکته را نباید فراموش کرد که بعضا این روابط انقدر پیچیده میشوند که انسان امروزی هم نمیتواند این روابط را بسازد چه رسد به اعراب بیابانگرد 1400 سال پیش. البته مسئله جالبتر میشود وقتی که میبینیم این روابط نمیتواند کار خدا هم باشد چون قرآن هم تناقض های فراوان داخلی و علمی دارد و هم این روابط بصورت یکپارچه نیستند.

بسم الله الرحمن الرحيم
    با سلام و احترام

قبل از اينكه وارد بحث اصلي تاپيك شما بشوم و بخواهم در مورد عدد نوزده مطلبي بيان كنم، سوالي از شما مي پرسم:

به تعبير شما قرآن از چنان پيچيدگي اي برخوردار است كه حتي انسان امروزي با بهره گيري از امكانات بسيار پيشرفته هم نميتواند اين روابط پيچيده را بسازد، تا چه رسد به عرب 1400 سال پيش!

از طرفي ادعا ميكنيد قرآن، كتابي از جانب خداوند هم نمي باشد!

به نظر شما آيا قرآن اصلا مولف و خالقي دارد يا خير؟!

اگر خالقي دارد و آن خالق خداوند نمي باشد و پيامبر مكرم اسلام حضرت محمد(صلي الله عليه و آله و سلم) كه در حدود 1400 سال پيش مي زيست نيز خالق آن نمي باشد! قرآن از كجا بوجود آمد؟!

امام جواد(علیه السلام):خصلتهايى كه مؤمن‏ به آن نيازمند مى ‏باشد سه‏ چيز است: 1- توفيق از جانب خداى عزّ و جل 2- خود واعظ خويش بودن 3- پذيرفتن نصيحت‏.(تحف العقول / ترجمه حسن زاده‏،ص: 827)

7. صلوات ها 5

نوشته
    257
    حضور
    7 روز 1 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    520

نقل قول نوشته اصلی توسط یاسین نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحيم
    با سلام و احترام

قبل از اينكه وارد بحث اصلي تاپيك شما بشوم و بخواهم در مورد عدد نوزده مطلبي بيان كنم، سوالي از شما مي پرسم:

به تعبير شما قرآن از چنان پيچيدگي اي برخوردار است كه حتي انسان امروزي با بهره گيري از امكانات بسيار پيشرفته هم نميتواند اين روابط پيچيده را بسازد، تا چه رسد به عرب 1400 سال پيش!

از طرفي ادعا ميكنيد قرآن، كتابي از جانب خداوند هم نمي باشد!

به نظر شما آيا قرآن اصلا مولف و خالقي دارد يا خير؟!

اگر خالقي دارد و آن خالق خداوند نمي باشد و پيامبر مكرم اسلام حضرت محمد(صلي الله عليه و آله و سلم) كه در حدود 1400 سال پيش مي زيست نيز خالق آن نمي باشد! قرآن از كجا بوجود آمد؟!
    همین مسائل هست که من را گیج کرده! از طرفی این سیستم عددی در قرآن را میبینم که یک موجودی اون رو عامدا درست کرده و از طرف دیگر میبینم که قرآن خالی از ایراد و اشکال نیست. قرآن تناقضات علمی دارد و یک دوستی به من گفت خب شاید خدا خواسته که پیامبر در حد و اندازه فهم مردم زمان خودش صحبت کنه و اگر قرار بود پیامبر همه علمی را که میشناخت به یکباره عرضه میکرد دیگر دانشمندان انگیزه ای برای کشف های علمی نداشتند اما من در جواب گفتم خب پیامبر میتوانست این را بگوید و در قرآن میامد که پیامبر در حد فهم انسانهای زمان خودش صحبت میکند و شاید خیلی از این سخنان صحیح نباشد اما نگفت.

قرآن تناقضات درونی دارد اما این ایراد گرفتن در عین حال خیلی مسخره هست چرا که خدایی که انقدر حواسش جمع هست که تعداد الله های موجود در قرآن یا "ق" های موجود در یک سوره کم و زیاد نشود چگونه امکان دارد در سخنش تناقض وجود داشته باشد؟!

من خیلی سعی کردم که راهی را بروم که ساده تر باشد اما نشد! خواستم ماتریالیست شوم اما دیدم که از طرفی خدا کارهایی برای من کرد که غیر عادی بود و من حتی فکرش را هم نمیکردم حیف که نمیتونم توضیح بدم اما وقتی چند تا مثال از کارهایی که خدا برای من کرد را برای نزدیک ترین دوستم زدم آنچنان حیرت زده شد که خودش به من گفت بعد از شنیدم حرفهایم دیگر ماتریالیست نیست و خداباور شده است. هر موقع از خدا نشانه ای خواستم او خودش را به من نشان داد و با این وجود احمقانه هست که من ماتریالیست بشوم در حالی که مطمئنم خدایی وجود دارد.

راه ساده تر دیگر هم این بود که مسلمان بشوم اما باز هم نشد! حقیقتا قرآن از نظر من تناقضات داخلی و علمی زیادی داره که به اندازه کافی روشون بحث کردم و قانع نشدم. قرآن دستور به انجام کارهایی میدهد که از نظر من اخلاقی نیست پس نمیتوانم اسلام را قبول کنم.

هیچ دلیلی بر اختیار نمیبینم چون بی ریشه هست و به جبر اعتقاد دارم و همین بهشت و جهنم و روح و زندگی پس از مرگ را برایم بی معنی میکند.

اگه ممکنه مطلبتان راجع به عدد 19 را بیان میکنید؟

9. صلوات ها 3

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

هوالعالم

اینها یکسری ایرادات بنی اسراییلی بوده که چیزی از اصل کم نمیکنه .

ما فقط میتونیم بگیم که چرا اینکارو نکرده ؟ و دلیلش چی بوده ؟ و در موردش تحقیق کنیم.
    ولی نمیتونیم بگیم که حتما باید اینکارو میکرده !! تا دلیلش نسبت به حد اگاهی که ما داریم روشن و قانع کننده باشه
    تا شاید سوال جوابی باشه که ما طرح کردیم ...

همه سوال طرح میکنند و به دنبال جواب
    بعضی جواب طرح میکنن و به دنبال سوال !!

يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

11. صلوات ها 2

نوشته
    257
    حضور
    7 روز 1 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    520

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad2db نمایش پست ها
    اینها یکسری ایرادات بنی اسراییلی بوده که چیزی از اصل کم نمیکنه .

ما فقط میتونیم بگیم که چرا اینکارو نکرده ؟ و دلیلش چی بوده ؟ و در موردش تحقیق کنیم.
    ولی نمیتونیم بگیم که حتما باید اینکارو میکرده !! تا دلیلش نسبت به حد اگاهی که ما داریم روشن و قانع کننده باشه
    تا شاید سوال جوابی باشه که ما طرح کردیم ...

همه سوال طرح میکنند و به دنبال جواب
    بعضی جواب طرح میکنن و به دنبال سوال !!
    سلام

والا من قصد پیدا کردن سوال نداشتم (!) بلکه میخواستم یه کارشناس به من بگه چجوری معجزه بودن قرآن از نظر ریاضی را با این تناقضات درونی و علمی قرآن جمع بزنم! مطمئنا باید یکی از اینها غلط باشه و من بعید میدانم تناقضات قرآن غلط باشه چون برام واضح است اما یک چیزی که برام سوال هست اینه که چرا فرهیختگان دین دار و بی دین برای این روابط که از نظر من به تنهایی دلیل بر حقانیت اسلام هست تره هم خورد نمیکنند و همه موضع سکوت یا رد کردن گرفته اند! حالا هم نشستم تا جناب یاسین مطلبشون راجع به عدد 19 را بیان کنند.

13. صلوات ها 3

نوشته
    1,066
    حضور
    36 روز 8 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3947

بسم الله الرحمن الرحیم

در مورد عدد نوزده، این عدد تنها یک مرتبه در قرآن ذکر شده است«عَلَيْها تِسْعَةَ عَشَر»[1].

این عدد در روایات اهمیت خاصی ندارد و بر روی آن تاکید نشده است. عدد نوزده در بهاییت که فرقه ای منحرف است از قداست خاصی برخوردار است و آنها در صدد تبلیغ و بزرگ نمایی آن دارند. برخی از افرادی که دنبال معجزات عددی قرآن هستند مانند رشد خلیفه نیز به عدد نوزده اهمیت زیادی دادند در حالی که هیچ سند معتبر و صحیحی در مورد آن نداریم.

[1] - سوره مدثر،آیه30.
    امام جواد(علیه السلام):خصلتهايى كه مؤمن‏ به آن نيازمند مى ‏باشد سه‏ چيز است: 1- توفيق از جانب خداى عزّ و جل 2- خود واعظ خويش بودن 3- پذيرفتن نصيحت‏.(تحف العقول / ترجمه حسن زاده‏،ص: 827)

15. صلوات ها 3

نوشته
    1,066
    حضور
    36 روز 8 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3947

[QUOTE=mir@;522110]همین مسائل هست که من را گیج کرده! از طرفی این سیستم عددی در قرآن را میبینم که یک موجودی اون رو عامدا درست کرده و از طرف دیگر میبینم که قرآن خالی از ایراد و اشکال نیست. قرآن تناقضات علمی دارد و یک دوستی به من گفت خب شاید خدا خواسته که پیامبر در حد و اندازه فهم مردم زمان خودش صحبت کنه و اگر قرار بود پیامبر همه علمی را که میشناخت به یکباره عرضه میکرد دیگر دانشمندان انگیزه ای برای کشف های علمی نداشتند اما من در جواب گفتم خب پیامبر میتوانست این را بگوید و در قرآن میامد که پیامبر در حد فهم انسانهای زمان خودش صحبت میکند و شاید خیلی از این سخنان صحیح نباشد اما نگفت.

قرآن تناقضات درونی دارد اما این ایراد گرفتن در عین حال خیلی مسخره هست چرا که خدایی که انقدر حواسش جمع هست که تعداد الله های موجود در قرآن یا "ق" های موجود در یک سوره کم و زیاد نشود چگونه امکان دارد در سخنش تناقض وجود داشته باشد؟!

من خیلی سعی کردم که راهی را بروم که ساده تر باشد اما نشد! خواستم ماتریالیست شوم اما دیدم که از طرفی خدا کارهایی برای من کرد که غیر عادی بود و من حتی فکرش را هم نمیکردم حیف که نمیتونم توضیح بدم اما وقتی چند تا مثال از کارهایی که خدا برای من کرد را برای نزدیک ترین دوستم زدم آنچنان حیرت زده شد که خودش به من گفت بعد از شنیدم حرفهایم دیگر ماتریالیست نیست و خداباور شده است. هر موقع از خدا نشانه ای خواستم او خودش را به من نشان داد و با این وجود احمقانه هست که من ماتریالیست بشوم در حالی که مطمئنم خدایی وجود دارد.

راه ساده تر دیگر هم این بود که مسلمان بشوم اما باز هم نشد! حقیقتا قرآن از نظر من تناقضات داخلی و علمی زیادی داره که به اندازه کافی روشون بحث کردم و قانع نشدم. قرآن دستور به انجام کارهایی میدهد که از نظر من اخلاقی نیست پس نمیتوانم اسلام را قبول کنم.

هیچ دلیلی بر اختیار نمیبینم چون بی ریشه هست و به جبر اعتقاد دارم و همین بهشت و جهنم و روح و زندگی پس از مرگ را برایم بی معنی میکند.

بسم الله الرحمن الرحیم

از صحبت های شما به نظر می رسد که الحمدلله به خداوند و دین معتقد هستین و فقط دچار یک سری شبهه شدید.

اعتقاد به وجود خداوند یک امر قلبی است. در روایتی به این مضمون بیان شد؛ فردی نزد امام صادق(علیه السلام) آمد و از ایشان خواست خداوند را برایش اثبات کند.

حضرت از او پرسید تا حالا سفر دریایی رفتی؟ گفت بله، فرمود آیا در این سفر کشتی شما دچار طوفان شد که احساس خطر کنید؟ عرض کرد بله. فرمود آیا در آن لحظه دلش شما متوجه کسی بود که بتواند به شما کمک کند و نجات دهد؟ گفت بله. فرمود همان خداوند است.

شما که حضور و عنایت خداوند را در زندگی خودتان به خوبی و روشنی احساس کردین، نباید با یک حرف سست و شبهه دچار تزلزل شوید. اگر سوالی پیش آمد اشکالی ندارد که بپرسید و مساله برایتان روشن شود. اما نباید سرمایه دین و اعقتاد را به این آسانی از دست داد.

موفق و موید باشید.

17. صلوات ها 2

نوشته
    257
    حضور
    7 روز 1 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    520

نقل قول نوشته اصلی توسط یاسین نمایش پست ها
    در مورد عدد نوزده، این عدد تنها یک مرتبه در قرآن ذکر شده است«عَلَيْها تِسْعَةَ عَشَر»[1].

این عدد در روایات اهمیت خاصی ندارد و بر روی آن تاکید نشده است. عدد نوزده در بهاییت که فرقه ای منحرف است از قداست خاصی برخوردار است و آنها در صدد تبلیغ و بزرگ نمایی آن دارند. برخی از افرادی که دنبال معجزات عددی قرآن هستند مانند رشد خلیفه نیز به عدد نوزده اهمیت زیادی دادند در حالی که هیچ سند معتبر و صحیحی در مورد آن نداریم.
    اگر آیه بعدیش را بخوانید میبینید که خداوند از ذکر عدد 19 منظوری داشته است.

19. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعات دینی، فلسفی، ریاضی، فیزیکی ...
    نوشته
    2,628
    حضور
    73 روز 19 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    8025

نقل قول نوشته اصلی توسط mir@ نمایش پست ها
    اگر آیه بعدیش را بخوانید میبینید که خداوند از ذکر عدد 19 منظوری داشته است.
    خداوند که بدون منظور کاری نمی‌کند، حکیم بودن لازمه‌اش این است که کار عبث نکند.
    اما مثلاً شما می‌فرمایید که رابطه‌ی عددی خاصی بین حروف و اعداد و ... در قرآن هست که از یک طرف کار بشر نمی‌تواند باشد و از طرف دیگر کار خدا نیست و همین شما را گیج کرده. در مورد کار بر روی اعداد عده‌ای مشغول این کارها شده‌اند و مثلاً با همان اعداد ۱۹ آمده‌اند و گفته‌اند که تعداد حروف «بسم الله الرحمن الرحیم» بدن احتساب الف مقصوره‌ی روی الرحمن هم ۱۹ است و این آیه امان از جهنم است به همان دلیل که در آن آیه‌ی قرآن ۱۹ فرشته دربان جهنم معرفی شده‌اند. اما اینها اگرچه ممکن است لزوماً غلط هم نباشند ولی ما اظهار نظری رویشان نمی‌توانیم بکنیم چون اولاً تآییدی از طرف معصوم علیه‌السلام روی این موارد نداریم (طبق نظر کارشناس محترم)، ثانیاً اینکه در آیه‌ی بعدی به قول خودتان خداوند فرموده که آن عدد عده‌ای را به خودش مشغول خواهد کرد و آنها گرفتار این عددبازی‌ها خواهند شد و منحرف می‌گردند.
    در کل در پست شما تأکیدی روی عدد ۱۹ بود، تعداد الله ها در کل قرآن و تعداد قاف ها در سوره‌ی قاف. حالا به فرض این حرف شما درست، حالا این عدد ۱۹ خودش مگر چه عددی است؟ حتماً عدد خاصی هست ولی شما چه سندی برای چه حقیقی می‌توانید از آن استخراج کنید؟ شما این را دلیل اعجاز بدانید یکی می‌پرسد چرا ۱۹ و مثلاً ۲۰ نه؟ بعد شما می‌گویید ۱۹ عدد اول است و از این نظر خاص است او هم می‌گوید خوب ۱۳ هم عدد اول است، ۲۳ هم عدد اول است و ... . اصلاً بخش‌پذیر بودن بر ۱۹ چه چیزی را می‌رساند؟
    در عین حال شیعه به حروف و اعداد نظیر حروف بها می‌دهد، ما هم علم اعداد داریم و هم علم حروف. علوم غریبه‌ی جفر و ... از دسته علومی هستند که شیعه آن را قبول دارد و حتی بنیانگذار آن بعضا امیرالمؤمنین علیه‌السلام است ولی جزء علوم غریبه طبقه‌بندیشان می‌کند، مثل طلسم و ... .
    اینکه چرا خداوند حروف مقطعه را در آغاز برخی سوره‌ها قرار داده برخی را به بازی با همین اعداد کشانده است، ولی در احادیث مثلاً آمده که از یکی از این حروف مقطعه حضرت علی علیه‌السلام با علم جفر وقوع فتنه‌ها را پیش‌بینی می‌کردند. یا اینکه خود «ق» که تلفظش می‌شود «قاف» نام کوهی است در زمین چهارم اگر اشتباه نکنم که رنگ سبز (تیره‌ی آسمان شب) مربوط به آن است که در پستی دیگر رویش بحث کردیم. یا «ص» که تلفظش «صاد» است نام چشمه‌ای است و ... . و البته این روش درستی است که در برخی احادیث آمده که حتی به برخی کلمات معنادار می‌شود به صورت حروف مقطعه نگاه کرد، مثلاً همانطور که کلمه‌ی basic می‌تواند یک کلمه باشد ولی می‌تواند هم متشکل از حروف آغازین یک تعداد کلمه باشد که پشت سر هم چیده شده‌اند و ... و در قرآن هم برخی الفاظ را در حدیث داریم که اینطور توضیح داده‌اند، مثل اینکه کلمه‌ی «عبد» در عین حالی که یک کلمه با بار معنایی مشخص است هر کدام از حروفش هم معرف توصیفی از عبد بودن است، یعنی عین در عبد بخشی از معنای عبد بودن را می‌رساند، باء بخشی دیگر، دال هم بخشی دیگر را. این می‌شود علم‌الأسماء که خداوند به حضرت آدم علیه‌السلام آموخت و با اینکه فقط اسمها را یادشان داد ولی ایشان معلم فرشتگان شدند. خلاصه اینکه اسمها در عربی تعریف هستند و نه اسمی قراردادی، تعریف هم باید جامع و مانع باشد. اگر می‌بینید برای شیر چندین اسم در عربی هست (أسد، غضنفر، قسورة و لیث و ...) که هر کدام کاربرد خاص خود را دارد (در فارسی کمابیش همگی شیر ترجمه می‌شوند) از نگاهی به همین معنا دلالت دارد. عربی زبانی نیست که دست کم گرفته شود چون زبان خلقت است و ارتباط بین کلمات عربی ارتباط ذاتی است، قول خداوند در «کن فیکون» هم که تعبیر به گفتن خداوند شده و نه اراده‌ی خداوند باز مرتبط با این بحث است اگرچه به صورتی بسیار پیچیده‌تر. حتی واژه‌ی الله که بزرگترین تجلی ذات خداوند به عالم وجود است هم متشکل از حروفی است که خودشان معنی‌دار هستند و این هم در روایات آمده.
    این شیوه که شما برای شناخت رمز و رموز حروف و اعداد در پیش گرفته‌اید ظاهراً تأیید شیعی ندارد، حالا شاید غلط هم نباشند،‌ حقیر بی‌اطلاع هستم.

اما در مورد اینکه حیرت دارید که بالأخره قرآن که حتماً کتاب خدا نیست ولی کار بشر هم نمی‌تواند باشد اینجا از هر کسی که سؤال کنید به شما خواهد گفت در فرض خود که حتماً کتاب خدا نیست تجدید نظر کنید. در مورد اینکه گمان می‌کنید قرآن نمی‌تواند گفته‌ی خدا باشد چون خدای مقتدری که شما می‌شناسید کتابی پر از تناقض بر انسان نمی‌فرستد ادعای مسلمین هم این است که در این کتاب تناقضی نیست. این مضمون آیه‌ای از خود قرآن هم هست. اما در عین حال در قرآن به عمد برخی تناقض‌های ظاهری (ونه واقعی و عقلی) قرار داده شده است که همگی رفع شدنی هستند، یعنی تناقض نیستند ولی به عمد به صورت تناقض بیان شده‌اند. کسانی که بخواهند از قرآن عبرت بگیرند دچار این تناقضات نمی‌شوند معمولاً و از کنارش رد می‌شوند اما کسانی که بخواهند عالمانه قرآن را مطالعه کنند درگیرش خواهند شد. در اینجاست که از آن شخص با روحیه‌ی عالمانه می‌پرسند اگر ایرادی در یک کتاب دیدید آیا قبل از انکار کتاب بهتر نیست از علمای دیگری که ادعا دارند تناقضی در این کتاب نیست سؤال بپرسید؟ اگر شما عالم هستید آنها هم هستند، اگر شما قانع نشده‌اید ببینید آیا آنها هم قانع نشده‌اند و باز سنگ قرآن را به سینه می‌زنند یا آنها قانع شده‌اند. شاید پاسخ سؤالهایتان نزد ایشان باشد. در این بین تناقض‌های ظاهری مرتبط به ادبیات قران یک بخش است و تناقض‌های ظاهری مربوط به مفاهیم بخش دیگر، تناقض‌های ادبیاتی را باید با شناخت ادبیات عرب رویشان فکر کرد که آیا رفع‌شدنی هستند یا رفع‌نشدنی و تناقض‌های معنایی را هم با ایدئولوژی و توضیحاتی که از مبین‌های قرآن به ما رسیده است که با همین قرآن اثبات می‌شود اهل بیت علیهم‌السلام هستند.
    بهترین سرمایه‌گذاری عمر در کمک به تعجیل در ظهور است،
    ... بضاعتی محدود و اثرگذاری نامحدود،
    نگران سوددهی‌اش هم نیستیم چون خدا تضمین کرده است که قیام به بار خواهد نشست
    هر که می‌خواهد نامحدود بندگی خدا را کند و در هر خیری سهیم شود بسم الله ...

بزرگواران و دوستان و هم‌مباحثه‌ای‌ها، ان شاء الله اگر جسارتی کرده‌ام ببخشید و اگر کوتاهی کرده‌ام یا رنجشی به شما رسانده‌ام حلال کنید

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۰۶:۲۹ : 3

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری