جمع بندی تاثیر علوم غریبه بر درمان بیماری ها

تب‌های اولیه

56 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تاثیر علوم غریبه بر درمان بیماری ها

:Gol:بسم الله ارحمن الرحیم:Gol:

با سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم سایت

من تقریبا 3 ماه پیش کتابی با این عنوان خریدم : کشکول علوم غریبه /که مال شیخ بهایی هست

توش دعاها و طلسمات زیادی هست ریاضت هم هست احضار اجنه و پری و خیلی چیزا هست روش دست یافتن به علوم میزان و خیلی چیزای دیگه..

میخواستم بدونم این طلسمات الهی هستن اصلا طلسم میتونه الهی باشه ؟؟ چون ادم اسم طلسم رو میشنوه میترسه

مثلا توش ایات قرانی هم هست ولی کلمات عجیب غریب هم هست البته اکثرشون بسم الله دارند مثلا یکیش چنتا کلمات بود نوشته بود اگه تو دستتون بنویسین خدا تو خواب از ااخبار اینده و ... اگاهتون میکنه من انجام دادم چنتاش رو و واقعا هم جواب میده

من میخوام بدونم اینا از طریق خدا انجام میشه یا اجنه و فلان .نکنه مورد خشم و غضب خدا قرار بگیرم

و اینکه مامانم یه مریضی داره تو اون کتاب برا درمانش نوشته : یعنی یک سری کلمات {عجیب} رو بنویس تو کاغذ و بده بخوره و خوب میشه مجرب هم هست مامانم قبول نمیکنه فتوای شما چیه؟

من نمیدونم این کتاب چیکار میکنه ولی خیلی اتفاقای خاصی تو خونه ی ما رخ میده مثلا یک شب وقت اذان انگار یکی دستشو میزد به اینده مثل در زدن ,انگار یکی برا نماز بیدارمون میخواست بکنه

یا چند روز پیش صدای افتادن کاغذ اومد هر چی گشتیم هیچی نبود. میدونید همیشه حس میکنم یکی پیش من هست و انگار میخواد خودشو متوجه من کنه شاید هم این قدرت من هست که رو اجسام اطرافم تاثیر میذاره

البته قبل خریدن این کتاب هم اتفاقایی میافتاد مثلا یه شب دیدیم لوسترها دارن تکون میخورن درحالی که اصلا اون روز زلزله ای ناومده بود ولی از انجایی که ما همیشه نگران بودیم شاید از نگرانی ما منشا گرفته

یا مثلا من یکبار به اینه نیرو وارد کردم تا بکشنه 5 روز بعد صدای ترک براشتن شدید میاومد خیلی ترسیده بودم ولی نشکست
یا مثلا من از زندگی هرکی نگرانم تو خواب میبینم که وضعش خوبه یا نه ....

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

سلام وعرض ادب؛
خداوند در قرآن می فرماید: هنگامی که بندگان من از تو درباره من سؤال کنند، (بگو:) من نزدیکم! دعای دعا کننده را، به هنگامی که مرا می خواند، پاسخ می گویم! پس باید دعوت مرا بپذیرند و به من ایمان بیاورند تا راه یابند و به مقصد برسند.(1)
آیه این باور و اعتقاد را در وجود انسان تقویت می کند که دعا و طلب حاجت، منشأ و خاستگاه الهی دارد که اگر در مسیر حل مشکل به خوبی مورد استناد و استفاده قرار گیرد، تأثیر خود را خواهد گذاشت و حتماً نتیجه بخش خواهد بود.
لکن در انتخاب دعا باید دقت کرد که دستورالعمل و یا نقل آن دعا از كتاب هاي معتبرباشد یعنی دعاي مستندي باشد كه از طريق معصومان وارد شده است. در این صورت مورد اعتماد است و مي توان به اذن الهي در موارد گوناگون از آن ها بهره برد. در غیر این صورت اعتبار ندارد.
با توجه با این نکته :
در مورد كتاب ياد شده و ميزان اعتبار آن قضاوت نمي كنم بهتر است قبل از هر اقدامي، در اين باره با همكاران بخش حديث صحبتي داشته باشيد.
اما لازم به تذكر مي دانم:
آنچه که ا
مروزه در جامعه ما تحت عنوان های مختلفی از علوم غریبه رواج دارد، در قریب به اتفاق موارد مشتی خرافات و اراجیفِ شیادانی بی سواد است که از علوم غریبه هیچ سر در نمی‌آورند و تنها ادعای آن را دارند و به فکر رسیدن به مطامع خود هستند.
عده اي از جهالت مردم سوء استفاده مي كنند و به عقايد مردم ضربه می زنند. با نوشتن دعاها و خطوط كج و معوج مردم را فريب مي دهند. جيب آن ها را خالي مي كنند. به تصور نوشتن دعاها مردم را سر كار مي گذارند كه توجه بیشتری را از طرف مردم می طلبد.

بايد دعاها و اذكار را از منابع معتبر گرفت . بسياري از افراد و يا سايت هايي كه در اين مورد مي باشند، معتبر و قابل اعتماد نمي باشند. ذكرها و دستورات فراواني در كتاب هاي معتبر مانند مفاتيح الجنان و نيز حواشي آن وجود دارد كه مورد اعتماد و مجرب است.
بهترين روش براي رفع مشكلات تعقل و تدبير؛ درمان ؛ توكل بر خدا و توسل به اهل بیت ؛ پرداخت صدقه و خواندن دعاهاي معتبر است.
موفق باشید.

پی نوشت :
1. بقره (2) آیه 186.

*شیوا*;517994 نوشت:
من نمیدونم این کتاب چیکار میکنه ولی خیلی اتفاقای خاصی تو خونه ی ما رخ میده مثلا یک شب وقت اذان انگار یکی دستشو میزد به اینده مثل در زدن ,انگار یکی برا نماز بیدارمون میخواست بکنه

*شیوا*;517994 نوشت:
یا چند روز پیش صدای افتادن کاغذ اومد هر چی گشتیم هیچی نبود. میدونید همیشه حس میکنم یکی پیش من هست و انگار میخواد خودشو متوجه من کنه شاید هم این قدرت من هست که رو اجسام اطرافم تاثیر میذاره

*شیوا*;517994 نوشت:
البته قبل خریدن این کتاب هم اتفاقایی میافتاد مثلا یه شب دیدیم لوسترها دارن تکون میخورن درحالی که اصلا اون روز زلزله ای ناومده بود ولی از انجایی که ما همیشه نگران بودیم شاید از نگرانی ما منشا گرفته

*شیوا*;517994 نوشت:
یا مثلا من یکبار به اینه نیرو وارد کردم تا بکشنه 5 روز بعد صدای ترک براشتن شدید میاومد خیلی ترسیده بودم ولی نشکست یا مثلا من از زندگی هرکی نگرانم تو خواب میبینم که وضعش خوبه یا نه ....

در خصوص اين موارد حتما با همكاران مشاوره بخش تلفني به شماره (096400) صحبت كنيد.

*شیوا*;517994 نوشت:
:Gol:
و اینکه مامانم یه مریضی داره تو اون کتاب برا درمانش نوشته : یعنی یک سری کلمات {عجیب} رو بنویس تو کاغذ و بده بخوره و خوب میشه مجرب هم هست مامانم قبول نمیکنه فتوای شما چیه؟

یا مثلا من یکبار به اینه نیرو وارد کردم تا بکشنه 5 روز بعد صدای ترک براشتن شدید میاومد خیلی ترسیده بودم ولی نشکست
یا مثلا من از زندگی هرکی نگرانم تو خواب میبینم که وضعش خوبه یا نه ....

با سلام

داشتن این کتاب ربطی به بیدار شدن از خواب و... نداره! کسانی که کتب علوم غریبه یا کتب سحر نگهداری میکنند در معرض عوارض جنی قرار میگیرند یا جن ها در منزلشان می آیند و... کسی که هیچ از علوم غریبه نمیداند و بدون استاد و با چند کتاب میخواهد علوم غریبه یاد بگیرد جن ها قبر درست و حسابی براش میکنند!!!

احضارات،ریاضات و... بدون استاد از خطرناکترین دستورات است. نوشتن دعاها و طلسمات قرآنی و رحمانی هم اگر کار هر کسی بود که همه الان استاد علوم غریبه بودند و اذن از استاد و شاگردی لازم نبود!

بنده نمیدونم این جاهلانی که این وبلاگها و سایتها رو میزنند و دستورات و کتب علوم غریبه رو میذارند اصلا میدونند چه کار خطرناکی رو شروع کردند؟!

مطمئن باشید کسی که به این علوم آگاهی داشته باشد این دستورات را در دسترس عوام و جاهل به این علوم نخواهد گذاشت چون این وادی خطرناکی است!
هم خطر شیاطین هست و هم شخص اگر دستوری را اشتباه یا ناقص انجام دهد و... تمام زندگیش قمر درعقرب میشه و زندگیش پر میشه از نحوست و حتی بیماریها، فقر و...! یا دستور نیاز به اذن استاد دارد .....
اکثر مواقع این دستورات را ناقص در کتب و سایتها قرار میدهند ولی آنکه متخصص این علوم هست آن نقص را میداند و کشف میکند!

والله ورود و سیر در این وادی، نیاز به استاد دارد!
چه دعانویسی چه ...

بنده خودم زمانی که مبتدی و بدون استاد بودم این خطرات رو تجربه کردم و نمیخوام شما گرفتار این مشکلات شوید!
بله دستورات جذاب است اما خطرش رو شما نمی بینید! حتی مطالعه کتب این علوم، عوارض به دنبال دارد!

برای رزق و شفا و... دستورات ائمه معصوم را انجام دهید!

در مورد خواب هم بعضی افراد ممکن است مثل شما باشند مثلا وقتی بیدار میشوند کل خوابشان را مو بمو بیاد می آورند یا خواب راست زیاد می بینند یا وقتی قبل خواب و در طول روز به چیزی زیاد فکر میکنند شب در خواب چیزی راجع به اون موضوع می بینند!

اویس قرنی;520252 نوشت:
با سلام

داشتن این کتاب ربطی به بیدار شدن از خواب و... نداره! کسانی که کتب علوم غریبه یا کتب سحر نگهداری میکنند در معرض عوارض جنی قرار میگیرند یا جن ها در منزلشان می آیند و... کسی که هیچ از علوم غریبه نمیداند و بدون استاد و با چند کتاب میخواهد علوم غریبه یاد بگیرد جن ها قبر درست و حسابی براش میکنند!!!

احضارات،ریاضات و... بدون استاد از خطرناکترین دستورات است. نوشتن دعاها و طلسمات قرآنی و رحمانی هم اگر کار هر کسی بود که همه الان استاد علوم غریبه بودند و اذن از استاد و شاگردی لازم نبود!

بنده نمیدونم این جاهلانی که این وبلاگها و سایتها رو میزنند و دستورات و کتب علوم غریبه رو میذارند اصلا میدونند چه کار خطرناکی رو شروع کردند؟!

مطمئن باشید کسی که به این علوم آگاهی داشته باشد این دستورات را در دسترس عوام و جاهل به این علوم نخواهد گذاشت چون این وادی خطرناکی است!
هم خطر شیاطین هست و هم شخص اگر دستوری را اشتباه یا ناقص انجام دهد و... تمام زندگیش قمر درعقرب میشه و زندگیش پر میشه از نحوست و حتی بیماریها، فقر و...!

یا دستور نیاز به اذن استاد دارد .....
اکثر مواقع این دستورات را ناقص در کتب و سایتها قرار میدهند ولی آنکه متخصص این علوم هست آن نقص را میداند و کشف میکند!

والله ورود و سیر در این وادی، نیاز به استاد دارد!
چه دعانویسی چه ...

بنده خودم زمانی که مبتدی و بدون استاد بودم این خطرات رو تجربه کردم و نمیخوام شما گرفتار این مشکلات شوید!
بله دستورات جذاب است اما خطرش رو شما نمی بینید! حتی مطالعه کتب این علوم، عوارض به دنبال دارد!

برای رزق و شفا و... دستورات ائمه معصوم را انجام دهید!

در مورد خواب هم بعضی افراد ممکن است مثل شما باشند مثلا وقتی بیدار میشوند کل خوابشان را مو بمو بیاد می آورند یا خواب راست زیاد می بینند یا وقتی قبل خواب و در طول روز به چیزی زیاد فکر میکنند شب در خواب چیزی راجع به اون موضوع می بینند!

سلام
واقعا این همه عوارض داره مطالعه در مورد علوم غریبه؟؟؟
من خیلی کنجکاو شدم که کتاب هایی را پرسیدم که بخرم ! فقط مطالعه و داشتن کتاب نه صرفا انجام که هرگز جراتش ندارم . حتی دنبال یادگیری هم نیستم فقط مطالعه وکنجکاوی که چطور علمی هست ولی در حد مطالعه هم اثرگذار هست؟؟
چه ربطی به جنیان داره که بخواند اذیتشون کنن؟؟
من از وقتی دنبال پرسیدن و معرفی کتاب ها این زمینه بودم بعضی وسایلم یا نیست میشه یا ی مدت نیست بعد دم دست پیدا میشه !!
با کامنت شما ترسیدم راستی من هرگز خواب هام بعد بیداری یادم نیست

میدونین مشکل شماها چیه؟ اینکه قدرت جن رو بیشتر از قدرت خدا باور دارین

یعنی چی که جن بیاد تو خونه و اذیت کنه مگه نشنیدین که تو خونه ای که نماز و قران خونده میشه شیاطین نمیتونین بیان؟!!!

تازه برا من ثابت شده که تحت حمایت شدید خداوند هستم چون من یک دوستی داشتم اون با اجنه ها ارتباط داشت اون صدای دختر همسایمون رو شنید و اسمش رو هم گفت و درست گفت و یکسری اطلاعات در مورد خونه ی ما گفت که همشون درست از اب درومدن
ولی اون نمیتونست کاری بکنه چیزی رو تو خونه ما تکون بده یا ذهن من رو بخونه اصلا هیچ اطلاعاتی از من به اون نمیرسید میدونید چرا؟؟ چون من دعا پیش خودم نگه میدارم البته اون دعا دعای معراج هست /اون پسری که با اجنه در ارتباط بود میگفت تو میدان دافعه ی بسیار بزرگی داری اون سر درد گرفته بود فکر میکنید اینا واسه چیه تا اسم علوم و غریبه و فلان میاد همه میگن جن شیطان همه دست و پاشون به لرزه در میاد اخه اینا اصلا لایق هستن که دربارشون صحبتی بشه ؟!

حالا گیریم که اطلاعتی به اون رفته اون چیکار میتونست بکنه مثلا؟؟؟ اگه شیاطین قدرت دارند مردان و زنان مومن که مومن واقعی هستن 10000000 برابر اون ها قدرات دارند

مشکل ما اینه که اون چیزی که از کلمه ی {ایمان} درک کردیم از واقعیت بسیار بدور هست . اینکه ایمان داشته باشیم که هیچ کس و هیچ چیز نمیتونه در ما نفوز کنه اگه شک کنیم این ظن و گمان بد به خداست چون قدرت و حفاظت اون رو نادیده گرفتیم

من فقط سوالم این بود که فرق جادو و بقیه دعاها چیه یعنی از کجا باید تشخیص داد؟

این علوم غریبه هم باید عرض کنم که هست قدیما میرداماد و شیخ بهایی در زمان سفر میکردند و ملا صدرا هم از علمای همان قرن بود ولی میرداماد بسیار عالم تر از شیخ بهایی و ملاصدرا بودند

lili66;520365 نوشت:
سلام
واقعا این همه عوارض داره مطالعه در مورد علوم غریبه؟؟؟
من خیلی کنجکاو شدم که کتاب هایی را پرسیدم که بخرم ! فقط مطالعه و داشتن کتاب نه صرفا انجام که هرگز جراتش ندارم . حتی دنبال یادگیری هم نیستم فقط مطالعه وکنجکاوی که چطور علمی هست ولی در حد مطالعه هم اثرگذار هست؟؟
من از وقتی دنبال پرسیدن و معرفی کتاب ها این زمینه بودم بعضی وسایلم یا نیست میشه یا ی مدت نیست بعد دم دست پیدا میشه !!
با کامنت شما ترسیدم راستی من هرگز خواب هام بعد بیداری یادم نیست

با سلام

نگهداری کتب علوم غریبه ممکن است مشکلی ایجاد نکند اما مطالعه اش برای کسی که تو این علوم وارد نیست عوارض داره نه برای عالم به این علوم! چون شخص ماهر میتواند خود را در برابر این عوارض حفظ کند!

سایتهای علوم غریبه هم عوارض دارند!

مطالعه دستوراتی که اسامی سریانی داره یا طلسم هست عوارض داره و موقع خوندن یه چیزی مثل حس مور مور یا دود یا ابری که بهتون می چسبه رو حس میکنید که عوارضه! نگهداری کتب سحر تا جایی میدونم بدتر هست نه فقط مطالعه اش!

مطالعه دستورات قرآنی اشکالی نداره اما چون در یک کتاب هم دستورات قرآنی و هم طلسمات هست میشه گفت کتاب کلا عوارض داره!

در اکثر کتب علوم غریبه و بحث دعانویسی، قضیه حفظ از شیاطین و دور کردن آنها و.. هست. و اگر کسی بخواهد وارد این علوم شود حتما یکی از اموری که بر وی واجب میشود حفظ خود و خانواده اش در برابر شیاطین هست. میتوان گفت برای همین شیاطین از همان اول وی را میترسانند تا از این وادی دوری کند و...
کلا تمام دستورات چه شفا چه دفع چشم زخم و حتی دود دادن کندر و... شیاطین را اذیت میکند! بنابراین هر دستور باعث خشم شیاطین میشود پس برای همین با وی مقابله میکنند!

یا مثلا شخص ناوارد از روی کتاب دستور احضار جن انجام میدهد اما شیاطین بجای جن مذکور حضور پیدا میکنند (البته شما متوجه حضورشان نمی شوید) و...

دستورات رو عمدا در کتب ناقص مینویسند مگر برخی دستورات شفاء و...

خود دعانویسی این نیست که با محلول زعفران روی کاغذ دعا بنویسید. باید شخص زیر نظر استاد ریاضاتی انجام دهد قوای روحی اش را تقویت کند و ساعات نحس و سعد را بشناسد و..... تا صاحب نفس شود و...

البته شخص عادی میتواند حرز یا دعا برای شفاء و حفظ بنویسد اما تاثیرش متوسط خواهد بود!

بیشتر دستوراتی که شبیه دستورات ائمه نازنین هست ممکن است عام باشد و بتوان انجام داد.

کار آسون و بی دردسر اینکه برای حفظ، ازدواج،محبت شوهرو ... از یک دعانویس واقعی کمک بگیرید نه از ساحرِ به ظاهر دعانویس!

در همه نمازها در رکعت دوم بعد حمد، سوره ناس یا فلق را بخوانید.

*شیوا*;520411 نوشت:

یعنی چی که جن بیاد تو خونه و اذیت کنه مگه نشنیدین کهتو خونه ای که نماز و قران خونده میشه شیاطین نمیتونین بیان؟!!!
تازه برا من ثابت شده که تحت حمایت شدید خداوند هستم چون من یک دوستی داشتم اون با اجنه ها ارتباط داشت اون صدای دختر همسایمون رو شنید و اسمش رو هم گفت و درست گفت و یکسری اطلاعات در مورد خونه ی ما گفت که همشون درست از اب درومدن
ولی اون نمیتونست کاری بکنه چیزی رو تو خونه ما تکون بده یا ذهن من رو بخونه اصلا هیچ اطلاعاتی از من به اون نمیرسید میدونید چرا؟؟ چون من دعا پیش خودم نگه میدارم البته اون دعا دعای معراج هست /اون پسری که با اجنه در ارتباط بود میگفت تو میدان دافعه ی بسیار بزرگی داری اون سر درد گرفته بود فکر میکنید اینا واسه چیه تا اسم علوم و غریبه و فلان میاد همه میگن جن شیطان همه دست و پاشون به لرزه در میاد اخه اینا اصلا لایق هستن که دربارشون صحبتی بشه ؟!

با سلام

حرزی که دارید شما رو در برابر شیاطین حفظ میکنه درست اما اگر دستور اشتباهی از علوم غریبه انجام دهید مانند احضارات یا ریاضات و .. همان دعایی هم که حمل میکنید کم کم بی تاثیر میشود و...

نباید فکر کنید این حفظ رو دارید پس هیچ مشکلی در این علوم براتون پیش نمیاد! کتاب خود آموز و این قبیل کتب هم ناقص هست .

خیلی ها تو نت حتی ادعای استادی و... دارند اما هیچ کس نمیدونه چه دروغگوهای ماهری هستند! حتی اگر چیزی بلد باشند از روی کتب هست نه استاد! کلمه به کلمه حرفاشون تو کتب هست! وقتی می بینند کسانی به این چیزا علاقه مند و کنجکاوند سریع هوش بازاریابی شون بکار میفته و سایت میزنند با هزار تبلیغ فروش کتب نایاب با دستورات مجرب و...

قبلا تو کار ماورا و انرژی بودند حالا علوم غریبه هم بهش اضافه کردند!

کلا همه مردم یا باید دعا یا دستوری برای حفظ از شر شیاطین صبح و عصر بخوانند یا حرزی همراه داشته باشند یا انگشتر حکاکی شده!

*شیوا*;520411 نوشت:
من فقط سوالم این بود که فرق جادو و بقیه دعاها چیه یعنی از کجا باید تشخیص داد؟

در پست اول گذشت :

نسیم رحمت;520193 نوشت:
بايد دعاها و اذكار را از منابع معتبر گرفت. غير از اين موارد معتبر و قابل اعتماد نمي باشند. ذكرها و دستورات فراواني در كتاب هاي معتبر مانند مفاتيح الجنان و نيز حواشي آن وجود دارد كه مورد اعتماد و مجرب است. بهترين روش براي رفع مشكلات تعقل و تدبير؛ درمان ؛ توكل بر خدا و توسل به اهل بیت ؛ پرداخت صدقه و خواندن دعاهاي معتبراست.

[="DarkOrchid"]

*شیوا*;520411 نوشت:
یعنی چی که جن بیاد تو خونه و اذیت کنه مگه نشنیدین که تو خونه ای که نماز و قران خونده میشه شیاطین نمیتونین بیان؟!!!

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما...
بعضی از اعمال علوم غریبه اثر وضعی میگذارند و شرایطی دارد و مقدمه هایی اگر رعایت نشود باعث مشکلات بسیاری میشود...
مثلا اعمال علوم غریبه در ساعات مسعوده و در تاریکی و یا روشنی و یا داخل شهر یا بیرون شهر و یا نوشتنش با چه نوع قلمی و یا چه نوع جوهری انجام میشه...
و اگر بعضی از شرایطش انجام نشود مشکلاتی که جناب اویس قرنی ذکر کردند و حتی بدتر پیش میاد...
حقیر شنیدم که چه افرادی مشکل براشون ایجاد شده ! حتی یک از سالکین خدا هم در اثر ذکر مشکلی براش به وجود اومد و یا خانومی در اثر همین احضارات چه کار خطرناکی انجام داده بودند که به وسیله خدا و یکی از اولیا خدا مشکلشون بر طرف شد ! و انجام این اعمال و حتی نگه داری این کتاب ها کار خطرناکی هست...

lili66;520365 نوشت:

با سلام و عرض ادب...
بعضی از اعمال توی کتاب موکلی داره که شخصی که باید اون عمل رو انجام بده اگه موکل نداشته باشه باشه اون عمل رو انجام بده اول اینکه به نتیجه نمیرسه دوم اینکه موکل اون عمل رو به سمت خودش جذب میکنه و باعث شروع مشکلات در زندگی شخصی میشه....
و همیشه یک احساس سنگینی و حس اینکه همیشه یکی در حال نگاه کردن بهش هست و یا یکی توی خونه حضور داره به شخص دست میشه....
:Gol::Gol:
[/]

اجسام دور اطراف من گاهی حرکت میکنن یا مثلا تا وارد یه جایی میشم اونجا یه چیزی از طاقچه میافته یعنی به نظر شما اثرات اون کتاب هست؟؟؟

گاهی حس میکنم یکی میخواد منو متوجه خودش بکنه یکم گیج شدم ولی دیگه نمیترسم چون برام عادی شده

و اینکه من ذکر یا هو رو زیاد میگم بیشتر از 1000بار گفتم میتونه این تاثیر بذاره ؟ البته شکی نیست ولی خوب دیگه..

من فقط یه ریاضتی بود که نوشته بود روز سوم فرشته میاد و برا ادم خیر دنیا و اخرت رو میده روز سوم کسی ناومد ولی یه چیزی رو پیشونیم نوشته شده بود با زغال بود خودشم انگار/فقط اینو انجام دادم

و اینکه مامانم شبها کابوس میدید شبا داد و فریاد را مینداخت برا اون هم از اون مربع هایی که توش عدد نوشته شده برا کابوس نوشتم الان خیلی وقته که دیگه کابوس نمیبینه :ok::khandeh!:

من عاشق این علمم استاد از کجا پیدا کنم؟؟؟:Gig:

ولی یه چیزایی رو خودم کشف کردم اینکه تو اون کتاب بعضی از سوره های قران رو بصورت شماره ای توی مربع ها نوشته منظورم حروف ابجد هست که بصورت اعداد هست و احتمالا همون خاصیت نوشته های قران رو خواهد داشت

درست مثل اطلاعات کامپیوتر که به صورت 01010111 هست

جناب نسیم رحمت راستش اون جوابی که دادین برام قانع کننده نبود

میدونید اینکه دعاهای پیامبران و مفاتیح معتبر هست درست ولی انگار کامل نیست راستش این کتاب علوم غریبه بیشتر جواب میده نمیدونم چرا

چرا هیچکس در این موارد هیچی نمیدونه ؟! چرا کسی نمیدونه که این کتابا نیروشون از کجاست

من شدیدا کنجکاوم اخه اگه بد بود چرا قدیما ازش استفاده میکردن اگه بد بود چرا خدا علم اش رو به شیخ بهایی داده بود ؟!

اخه چرا معتبر نیست این کتابها مگه شیخ بهایی خودش فقیه نبود مگه مقاتل ابن سلیمان از یاران پیامبران نبود؟چرا معتبر نیست :Ghamgin:

*شیوا*;520676 نوشت:
شدیدا کنجکاوم اخه اگه بد بود چرا قدیما ازش استفاده میکردن اگه بد بود چرا خدا علم اش رو به شیخ بهایی داده بود ؟!

اخه چرا معتبر نیست این کتابها مگه شیخ بهایی خودش فقیه نبود مگه مقاتل ابن سلیمان از یاران پیامبران نبود؟چرا معتبر نیست

با سلام و تسلیت شهادت هفتمین نور تابناک امامت و ولایت...

سوره ی بقره آیه ی 102:
و پیروی کردند سخنانی را که دیو و شیاطین در ملک سلیمان (به افسون و جادوگری) می خواندند و هرگز سلیمان کافر نشد لیکن دیوان همه کافر شدند و سحر به مردم می آموختند و آنچه را به دو فرشته هاروت و ماروت در بابل نازل شده یاد می دادند و آن دو ملک به هیچ کس چیزی نمی آموختند مگر اینکه بدو می گفتند که کار ما امتحان و آزمایش است مبادا کفر شوی! و دیوان به مردم چیزی که میان زن و شوهر جدائی افکند می آموختند و زیان نمی رسانیدند به کسی مگر آنکه خدا بخواهد و چیزی که می آموختند به خلق زیان می رسانید و سود نمی بخشید و محققا می دانستند که هر که چنین کند در عالم آخرت هرگز بهره ای نخواهد یافت و آنان به بهای نفوس خود زشت ترین متاع را خریده اند اگر می دانستند.

آیت الله مکارم شیرازی: استفاده از دعا نویسی و علوم غریبه برای کارهای ناشایستی مانند جدایی زن و شوهر حرام است.

این علوم که بیشترشون از معصومین رسیده خیلی خوبه ولی متاسفانه گاها این علومی که شیاطین آموختن نیز توشون پیدا میشه...و امام صادق-علیه السلام و در دیگر احادیث و روایات معصومین-علیهم السلام- فرموده اند و به وضوح روشنه که یادگیری چنین علومی برای باطل کردن آن و انجام کار خیر بلامانع است.

و جناب شیخ بهایی و ملا صدرا و میرداماد و ... رحمة الله علیهم چنین انسان هایی بودند که مسیر خیر در نظر داشتن...

پس برا کار خیر اشکالی نداره دیگه

ولی

اخه یه جایی هم خونده بودم که یه زنی میره پیش پیامبر میگه من شوهرم بد خلق بود و منو دوست نداشت دعایی نوشته بود و شوهرش مهربان و علاقه مند شده بود
ولی پیامبر فرمود نفرین زمین و زمان شمارو خواهد گرفت و اینکه هر کاری کنی توبه ات قبول نیست و یه همچین حرفایی

حالا این جریانش چیه؟!!

*شیوا*;520691 نوشت:
پس برا کار خیر اشکالی نداره دیگه

ولی

اخه یه جایی هم خونده بودم که یه زنی میره پیش پیامبر میگه من شوهرم بد خلق بود و منو دوست نداشت دعایی نوشته بود و شوهرش مهربان و علاقه مند شده بود
ولی پیامبر فرمود نفرین زمین و زمان شمارو خواهد گرفت و اینکه هر کاری کنی توبه ات قبول نیست و یه همچین حرفایی

حالا این جریانش چیه؟!!

تو دهن خودتون میگین دوست نداشت....دعا نوشته...

این بعضیا هستن میرن بخت مردم رو خراب میکنن و یه دعایی میریزن دم در خونش پسرش عاشق دخترش میشه چون پسر پولدار و خوشگلیه و دخترش واسه ترشی گرفتن...خب معلومه که مذمومه

مثلا دعا هست برای آشتی دادن بین زن و شوهر که هزار بار "یا وَدودُ" میگین این اشکال نداره چون اولا خدا رو مخاطب قرار میدین و از اون میخواین که حل کنه نه اینکه با تسخیرات و اجنه و... بیارین مغز شوهر بیچاره رو شستو شو بدین...در ضمن ایندعا برای آشتیه نه اینکه کسی دوستت نداره به زور مجبور کنی...بد بختش کنی...

اها پس تسخیر با دعا فرق داره اون در واقع تسخیر کرده بود و این تسخیرات از طریق اجنه انجام میشه..

سلام و درود
شهادت امام هفتم شیعیان تسلیت میگم
خب الان در تاپیک مفاهیم زیادی ردوبدل شد مثل اینکه دعا برای امرخیر در نظر داشته باشی نه شر و امور مذموم
استاد هایی که علوم غریبه بلد باشند و شاگرد بگیرند من تا حالا کسی نه دیدم و نه حتی شنیدم!! از کجا میشه استاد پیدا کرد؟؟ (من حوزه ی نیستم)
دعاهایی هست که مثلا ی نفر تو کارهاش گره می افته و... می روند و برمیدارند انها چطوری هست؟؟ انهاهم شامل دعاهای خوب هست ؟؟ اخه ازشون زیاد دیدم که حتی طرف مثلا با رسیدگی به پدرومادرش میگن مشکل برات درست نمیشه و...
اولش ترسیدم اما با صحبت های شما بزرگوارها بیشتر کنجکاو شدم البته دوست دارم از وادی خودش وارد این مباحث بشم نه صرف کتاب !ولی خب راهی جز کتاب نیست

با عرض سلام
یه سوال ؟
یعنی حتی اگه شوهرش مومن بود باز هم اون دعا روش اثر میکرد ؟
این یعنی چی که من از یه نفر بدم بیاد یه نفر با دعا بیاد همه چی رو بر عکس کنه ؟
اگه یه نفر با دعا بتونه چنین کاری رو انجام بده ، قدرت اراده ای که خدا به انسان داده کجا میره ؟

[="DarkOrchid"]

*شیوا*;520671 نوشت:
و اینکه من ذکر یا هو رو زیاد میگم بیشتر از 1000بار گفتم میتونه این تاثیر بذاره ؟ البته شکی نیست ولی خوب دیگه..

من فقط یه ریاضتی بود که نوشته بود روز سوم فرشته میاد و برا ادم خیر دنیا و اخرت رو میده روز سوم کسی ناومد ولی یه چیزی رو پیشونیم نوشته شده بود با زغال بود خودشم انگار/فقط اینو انجام دادم

و اینکه مامانم شبها کابوس میدید شبا داد و فریاد را مینداخت برا اون هم از اون مربع هایی که توش عدد نوشته شده برا کابوس نوشتم الان خیلی وقته که دیگه کابوس نمیبینه

با سلام و غرض ادب و احترام..
بسیار تاکید میکنم هرچه سریع تر گفتن این ذکر رو قطع کنید ....و ذکر شریف صلوات رو شروع کنید...
این ریاضات باید زیر نظر استاد انجام بشه و اگر استاد عرفان شخصی صلاح بدونه این علم رو به شاگردش آموزش میده ( توجه کنید که گفتم استاد عرفان نه کسانی که علوم غریبه بلدند ) که معمولا استادی عرفان صلاح نیمدون این علم رو به همه کس نشون بدند و بعضی از افراد نشون میدند مثلا آقا سید مهدی قاضی فرزند آقا سید علی قاضی علم جفر و علوم غریبه رو به جناب علامه حسن زاده نشون دادند و در درس ایشون فقط جناب علامه بودند و کسی دیگر نبود ....
توجه داشته باشید تا حضرات معصومین هستند سعادت دنیا و آخرت رو از اونها بخواید در روضه ها و توسلات این سعادت رو بخواید نه این اعمال که خدای نکرده ممکنه زندگیتونو سیاه کنید....

*شیوا*;520671 نوشت:
من عاشق این علمم استاد از کجا پیدا کنم؟؟؟

اساتید این فن زیادند !!! اما توجه داشته باشید استاد شخص باید راه رفته و از اساتید عرفان باید باشه ! نه عده ای که پول میگیرند و این اعمال رو انجام میدن ! حتی اساتیدی به اسم عرفان هم هستند که این علوم رو بلدند و خداوند این افراد رو سر راه کسی قرار نده که میان ذکری رو و دعای سنگینی رو به شخص میدن و زندگی شخص بازی میکنن....
توی امر استاد ( عرفان ) به امام زمان متوصل شید .....

*شیوا*;520676 نوشت:
من شدیدا کنجکاوم اخه اگه بد بود چرا قدیما ازش استفاده میکردن اگه بد بود چرا خدا علم اش رو به شیخ بهایی داده بود ؟!

اول کتای های علوم غریبه یا آخرش معمولا مینویسند : (( کسی که این اعمال رو به غیر از رضای خدا و اسلام انجام دهد مورد لعن و نفرین خداوند قرار میگیرد ))
اساتید بزرگواری که نام بردید همگی در راه خدمت به اسلام و رضای خدا این علوم رو یاد میگرفتند و در جای خودش استفاده میکردند..
چنانچه به مرحوم نخودکی گفتند : شما میتوانید شاه را برکنار کنید ؟ فرمود میتوانم اما ضرراتش بیشتر از فوایدش است !
و اولیا خدا چنانکه اذن داشته باشند و صلاح ببینند
و برای رضای خدا و اسلام باشد از این علوم استفاده میکنند...[/]

جناب عقل فعال من خوندن اون کتاب و ذکر رو میگذارم کنار ولی شما بفرمایین من چی بخونم که به پیشرفت چشمگیری برسم ؟

دلیل حریص بودن من به این علم بخاطر اینه که خداوند قسمتی از اون قدرتش رو بهم داده تا حدی که مامانم از من اطلاعت میکنه همیشه چون هر وقت حرفم رو گوش نده ضررش رو میبینه !!!!

احتمالا به خاطر اعمالم هست من که بعید میدونم

قران میخونم ولی راضیم نمیکنه دلم میخواد هرچه بیشتر و بیشتر عبادت کنم دعا بخونم ذکر بگم لطفا راهنماییم کنین

*شیوا*;520842 نوشت:
جناب عقل فعال من خوندن اون کتاب و ذکر رو میگذارم کنار ولی شما بفرمایین من چی بخونم که به پیشرفت چشمگیری برسم ؟

دلیل حریص بودن من به این علم بخاطر اینه که خداوند قسمتی از اون قدرتش رو بهم داده تا حدی که مامانم از من اطلاعت میکنه همیشه چون هر وقت حرفم رو گوش نده ضررش رو میبینه !!!!

احتمالا به خاطر اعمالم هست من که بعید میدونم

قران میخونم ولی راضیم نمیکنه دلم میخواد هرچه بیشتر و بیشتر عبادت کنم دعا بخونم ذکر بگم لطفا راهنماییم کنین

با سلام و عرض ادب...
جناب شیخ محمد جواد انصاری همدانی در اصر ریاضات و عبادات به مقامی رسیدند که تمام عالم رو در اختیار خودشون دیدند... و به خداوند عرض کردند من این مقام ها و این اختیارات را نمیخواهم... من فقط تو را میخواهم....
مرحوم سید هاشم حداد وقتی به ایشان طی الارض داده شد به معصومین متوصل شدند تا طی الارض از ایشان گرفته بشه و محب مرتضی علی باید هدفش تقرب به حضرت حق و حضرات معصومین باشه ... نه تسخیرات و قدرت ها...
چند عمل هست اگر اینجام بدید تاثیر ها خواید دید...
1- اول از همه یک مقدار پول کنار میگذارید و میرید 2 تا کتاب میخرید : 1 - کتاب سوخته شرح حال شیخ محمد جواد انصاری همدانی ( رحمت الله علیه ) 2- کتاب عطش آقا سید علی قاضی ( رحمت الله علیه )
2- نماز شب میخونید ( برای سالک واجب است نماز شب ! امام صادق میفرمایند : کسی که نماز شب نخواند از شیعیان [واقعی ] ما نیست...
3-نماز اول وقت رو ترک نکنید...
4 - 70 عدد استغفار بعد از نماز عصر و صبح و عشا رو ترک نکنید
5 - بعد از نماز واجب تسبیحات حضرت زهرا ( سلام الله علیه ) و آیت الکرسی بخونید
6-ذکر شریف صلوات همیشه بگید .... زیر 100 عدد نباشه
7- زیارت عاشورا هر روز بخونید ( به هیچ وجه به هیچ وجه ترکش نکنید حتی تو سخت ترین شرایط هم بخونید )
8- شب ها سوره های واقعه رو بخونید و قبل از خواب سوره حشر رو بخونید...
9-دعای عهد بعد از نماز صبح بخونید
اگر این هارو انجام بدید و مراقبه داشته باشید مطمئن باشید تاثیرشو میبینید شک نکنید....

*شیوا*;520676 نوشت:
میدونید اینکه دعاهای پیامبران و مفاتیح معتبر هست درست ولی انگار کامل نیست راستش این کتاب علوم غریبه بیشتر جواب میده نمیدونم چرا

علت به اعتقادات خود شما بر مي گردد. به دعا و آثار شگفت انگيز آن اعتقاد نداريد. [SPOILER]هر چند شايد به زبان قبول داريد[/SPOILER]جاي تعجب است كه به آن چه معتبر هست اعتماد نمي كنيد و آن را ناقص مي دانيد اما به مطالبي كه در كتاب هايي كه اعتبار آن ها ثابت نيست اعتماد مي كنيد و آنها موثر مي دانيد؟!
اگر از منابع معتبر نتيچه اي نمي بينيد به دنبال چرايي آن باشيد نه اين كه آنها ناقص اند و ...

يكي از علل توهم عدم كارآمدي دعاها مي تواند اين باشد كه :
خداوند حکيم، نظام هستي را بر پايه اسباب و مسببات قرار داده ؛ يعني براي پيدايش هر پديده اي علتي خاص و براي حل هر مشکلي، راهکارهاي ويژه اي تعيين نموده است. دعا و توسل از جمله اسباب معنوي است. اما جايگزين علل مادي نمي شود.
اگر بر طبق نظام هستي عمل نشد گمان مي شود كه دعا اثر ندارد. زيرا درست شدن هر کاري و نتيجه گرفتن از هر اقدامي، علل و اسباب مادي يا معنوي خود را دارد. انسان براي رسيدن به مقصد و دستيابي به هدف، بايد راه آن را بيابد و به دنبالش حرکت کند تا به نتيجه برسد.(1) معنای توکل نیز همین است.
بنابر اين سعي کنيد در کنار توسلات که از اسباب معنوي هستند، اسباب مادي را نيز براي حل مشکلات فراهم کنيد و گرنه فراهم آوردن اسباب معنوي تنها، براي تحقق خواسته هاي شما فايده اي ندارد.
[SPOILER]هر چند گاه توهم اثر بخشي مي شود[/SPOILER]

علاوه بر آن كه از کجا می دانید دعای شما به اجابت نرسیده ، گاه دعا به اجابت می رسد لکن بروز و ظهور آثار وجودی آن به تاخیر می افتد. در این صورت، فهم نادرست از کمک خداوند مي‌تواند توقعي را ايجاد کند که دعا را به يک عامل تخدير کننده تبديل نمايد . به جاي تقويت روحيه و اراده، بالا بردن قدرت اعتماد به نفس، بيداري دل و انديشه، باعث نااميدي، سرخوردگي از دين و دين‌داري، يأس و نااميدي از خدا، ائمه يا زندگي و. . . گردد؛ چنان که فهم درست حقيقت کمک و استمداد خداوند مي‌تواند موجب آگاهي، بيداري دل و انديشه، پيوند باطني با سرچشمه همه نيکي‌ها و خوبي‌ها باشد، نيز باعث تقويت روح واراده، افزايش قدرت اعتماد به نفس، ‌تبديل کننده شکست به پيروزي، بيماري به سلامتي، نااميدي به اميدواري، اضطراب به آرامش گردد.
به هر صورت پيشنهاد مي كنم براي درمان مادرتان با يك پزشك مشورت كنيد و در خصوص مشكلات خودتان با يك مشاور صحبت كنيد. در اين زمينه همكاران بخش تلفني اين مركز به شماره (096400) در خدمت شما هستند.

در مورد استفاده از علوم غريبه تاپيك ذيل را مطالعه كنيد :

http://www.askquran.ir/thread26427.html

پي نوشت :
1. ثقة الاسلام كلينى، الكافي، دار الكتب الإسلامية، تهران، 1365 ه.ش، ج 1، ص 183.

[="DarkOrchid"]

شهید چمران;520897 نوشت:
سلام بنده قبلا در یک تاپیکی گفتم که اعتقادی به این علوم ندارم چون اگر واقعا کاربرد داشت و میشد ازش استفاده کرد و قدرت کسب کرد سرویس های اطلاعاتی و نظامی جهان از منو و شما زرنگ تر بودن بهتر الکی جو ندید بنده دوستی داشتم که از این کتابای سر کاری داشت من بعضی صفحاتشو دیدم یک مشت شکل و عبارات عربی بد خط و بدون سند

با سلام و عرض ادب خدمت شما...
علوم غریبه 30 شاخه مختلف دارد... و 5 علم از آن : کیمیا و لیمیا و سیمیا و ریمیا مخفی است و از اسرار است...
این علم در زمان های قدیم در مصر بسیار رواج داشته مخصوصا راهب ها...
و منشا کابالا الان تاثیر هایی هست که از مصر قدیم گرفته و با یهودیت ترکیبش کردن..
الان کابالا بسیار تسلط داره به علوم غریبه و توی مکاشفاتشون بسیار از این علم استفاده میکنند....
و مطمئن باشید از این علم داره استفاده میشه میتونید به ساختمان هایی که فرقه ( آزادی بنا ها ) ایجاد کردند اشکال روشون و نماد های روشون رو ببنید که بسیاری از رموز کیمیا رو به صورت نماد درآوردن....و مطمئن باشید از این علم استفاده میشه
و این نکته که فرمودید تمام سرویس اطلاعاتی و نظامی استفاده میکردند .... باید بدونید تسلط به این علم مانند جفر که جامع آن حضرت علی ( ع ) نیازمند تعالی نفسانی است و استفاده از علوم دیگر نیازمند ریاضت های سنگین و مقدمه های بسیاری هست و هرکس با خواندن و نوشتن چند دعا نیمتواند از این علوم استفاده کند...
چناچه در احوالات مرحوم میرفندرسکی 7 سال ریاضت در خانقاه وارد شده...
و شیخ جعفر آقا مجتهدی ( رحمت الله علیه ) در اوایل نوجوانی برای علم کیمیا ریاضت های سنگین میکشیدند و شب های در ترسناک ترین قبرستان در یک قبر میرفتند و میخوابیدند که متحول میشند و راهشون را عوض میکنند...
چنانچه در احوالات شیخ سوخته محمد جواد انصاری همدانی ( رحمت الله علیه ) در نوجوانی ریاضت های بسیار سنگنی میکشیدند و قدرت هایی هم کسب کردند و وقتی با یک حدیث مواجه میشوند این علم را رها میکنند...
و ریاضت های مرحوم نخودکی ایشون برای حضرت حق ریاضت میکشیدند ولی به این علم هم تسلط کامل داشتند...
و نکته ای دیگر جناب بوعلی میفرمایند :
(( اگر چیزی عجیب بود سریع آن را رد نکنید تا ادله ی قطعی و قوی برای رد آن پیدا نکردید آن موضوع را رد نکنید )))
:Gol::Gol::Gol:

[/]

سلام
تو منطقه ما موقع که کسی چشم زخم میخوره ی تخم مرغ می شکنن! یعنی اسامی افراد که این شخص دیدند و مثلا جن و پری و... یک چشم روی تخم مرغ برای هر نفر می کشند وبعد تخم مرغ لای لباس شخص میذارند وفشار میدهند تا بشکنه !! من ی بار برای داداشم این کار کردم سریع بعد از شکستن تخم مرغ که اس شخصی اوردم و تخم مرغ فشار دادم شکست حالش روبه بهبودی رفت اینها چی هست؟؟
یا وقتی کسی مریض میشه زیر سرش گندم یا برنج می پاشن (زیر بستر بیماریش) بعد سر ی چهار راه می پاشن و بلا و ... از ان شخص دورمیشه
من تاثیر هردو مورد را دیدم این چی میشه؟؟

باشه ریاضت انجام نمیدم جناب اویس نمیدونم اون ریاضتی که قبلا انجام دادم عوارضی داشته یا نه ولی چشمام از اون موقع اونقدر قوی شده که ذرات معلقی که زیر نور افتاب فقط دیده میشه رو من شب هم میبینم همیشه میبینم !

برای فراخ شدن روزی مربع سوره ی حمد رو نوشته و گفته هر روز یکبار سوره ی حمد رو بخونم و به خودم بدمم اون رو هم نخونم؟؟؟

من نمیدونم چی اثر کرده ولی همیشه احساس موفقیت دارم و خوش شانسی احتمالا نماز های اول وقته

فردا هم انشالله دارم میرم مکه تا 10 روز نیستم امید وارم خداوند اونجا دعاهامو قبول کنه و هرچی که خیره پیش رو بیاره و یا این علم رو خوش بیاموزه یا حرص و طمع اموختنش رو از سر من دربیاره

[="#006400"]هوالعالم

شاید مطالبی در کتبی باعث تحریک و تشویق ما به باور موضوعاتی بشند که از قبل در درون ما وجود داشته
و حال با تلقین به خود و باور اونها ذهن ما روی اونها کار میکنه و بیدار و تقویت میشه

اینها که میبینیم و درک میکنیم از تاثیرات توجه ما به این مسائل بوده و هست .
علم این کار با مشاهده این کار, زمین تا اسمون تفاوت داره ...

یعنی این چیزا وجود داشته اما ما به اونها توجهی نمیکردیم !!

چیزی که من درک کردم و شاید به کار همه خوانندگان خدا جو بیاد اینه که
عزیزان. اصطلاحا هسته ی خیلی ازین قدرتها در درون شما انسان عزیز نهاده شده تا در زمان و مکان مناسب, خودش رو نشون بده و با توجه شما رشد پیدا کرده و درک بشه !!!

کاری که یک شیاد برای شما انجام میده اینه
که برای جلب نظر شما این هسته رو در زمان و مکان نامناسب یعنی زمانی که شما قوه درک اون قدرت رو ندارید
پرورش میده و بزرگ میکنه تا شما رو به اصطلاح مدیون و مسخ خودش کنه ... در صورتی که به شما ظلم کرده !!!

برای مثال خنجری به دست کودک دو ساله داده یا دسته ای اسکناس تقلبی به دست بچه 5 ساله سپرده ...

بیشتر دستورات این کتب یکسری مزعبلات هستند که خواننده رو دچار تشبه امر کرده و چشم طمع به جان و مال مردم روانه میکنه ...
از طرفی علم صادق و محمد صلی الله و بزرگان ایران رو زیر سوال میبره و با تلفیق یکسری اعمال شیطانی مثلا سوزاندن دعا و نام خدا راه را برای شیاطین باز و هموار میکنه (مثلا اشخاصی که قران رو به اتش کشیدن)
و بد تر ازون شما رو برده شیطان میکنه ...

به طوری که میدونید این مایع یا پودر تجویز شده جادوگر اصلا و ابدا مقدس و متبرک نیست و میدونید که
مسموم کردن ادمها کاره خوبی نیست ! اما باز از روی ترس و اجبار و یا قدرت طلبی فلان پودر و فلان مایع رو در چای و نذر هزاران نفر قاطی میکنید و هزاران نفر رو به امر شیطان مسموم میسازید ...
غافل ازینکه ممکنه این پودر مواد مخدر باشه یا عصاره ای از فضولات حیوانی و انسانی مثل حیوانات نجس و نحس و ...

اقا جان قدرت مثل پول میمونه که میگن
نابرده رنج گنج میسر نمیشود ..

اونهایی که بدون مقدمه یک شبه راه صد ساله رفتن
یا پشیمان شدن یا خیلی زود به پشیمانی میرسند .

چون در زبان مثال خداوند میگه
به ازای هر قدمت هر روز یک برکت میدم و اگر ده قدم درست برداری
منبعد 10 برکت روزانه به تو میدم و اگر تا صد قدم بری هر روز 100 برکت و ....

پایان عرایض حقیر در این بحث ...[/]

بالاخره نفهمیدیم پیش امدن مشکلات و رفعشون نتیجه ی کدومه
دعا - سحر و جادو - اعمال و رفتار و تلقین خود شخص یا امتحانه !!

شهید چمران;520897 نوشت:
سلام بنده قبلا در یک تاپیکی گفتم که اعتقادی به این علوم ندارم چون اگر واقعا کاربرد داشت و میشد ازش استفاده کرد و قدرت کسب کرد سرویس های اطلاعاتی و نظامی جهان از منو و شما زرنگ تر بودن بهتر الکی جو ندید بنده دوستی داشتم که از این کتابای سر کاری داشت من بعضی صفحاتشو دیدم یک مشت شکل و عبارات عربی بد خط و بدون سند

شیوا خانم بنظرم شما دچار نوعی خود القایی شدید و الکی بخودتون تلقین میکنید به این جرندیات توجه نکنید عمرتون هدر میره
یا حق

با سلام...

برادر من اینا چیه نوشتی اینجا...

1-برای همه علوم غریبه ثابت شده است و نیازی به بحث نیست...چون علوم غریبه ی واقعی کلام ائمه هستن
2-یعنی شما فرض میکنین یک کافر بتونه از مزایای مسلمانان بهره مند بشه؟که البته هم بعضی هاشون استفاده کردن و دارن خیلی خیلی سوء استفاده ها میکنن...اصلا خود همسر حضرت سلیمان (ع) چطور کشته شد؟
3-برادر انگار یه جایی نوشتن اگر به چوب آتیش نزدیک کنیم،چوب می سوزد...این خودش علم ثابت شده است آیا به منبع هم نیاز داره؟
4-خوب نیست تو یه چیزی که عالم نیستین کتمانش کنید و ذکر و ریاضت و عرفان رو هم تکذیب کنید...
5-شما نظر یک مرجع یک عالم رو با سند ذکر کنید که اینا رو تکذیب کرده...

با سلام...

بنده در بین مطالعاتم به سخنی از یک عارف معروف که فکر کنم یا آیت الله بهاءالدینی بود یا انصاری رحمة الله علیهما رسیدم که فرموده بودند من در جوانی زیاد دنبال علوم غریبه و جن و... رفتم و به خاطر این که این ها گمراهی می آورند دیگر دست کشیدم...

متاسفانه ی صدا و سیمای جمهوری اسلامی در برنامه هایی چون "شوک" دعا نویسی و علوم غریبه رو به خاطر خطرهاش طوری به مردم جلوه میدن که بگن این دروغه و مردم رو دور نگهدارن...ولی با این کار نمی دونن اسلام رو دارن تخریب میکنن...هر چیزی راه داره...

آقای "شهید چمران" جایی که ادله ی قرآنی و روایی معتبر هست دیگر چه جای تکذیب؟

روزی از امام رضا (ع) یی از یارانش نظرشون رو راجع به سحر و جادو و... میپرسه...امام رضا علیه السلام می فرمایند حق است.هر گاه به آن دچار شدی دستانت را تا رو به روی صورتت بیاور و بگو:

بسم الله العظیم،رب العرش العظیم،اَلّا ذَهَبتَ وانقَرَضتَ

تا حالا اینهمه تحقیق کردین به خودتون گفتین امتحان ضرر نداره؟
یه امتحانی کردین؟
(البته سفارش به عمل نمیکنم چون خطراتی دارد...حتما با یک روحانی عارف یا... مثل آیت الله یعقوبی قائنی مشورت کنید و به حقیقت مطلب دست پیدا کنید)

[="DarkOrchid"]

شهید چمران;521223 نوشت:
اینکارا با رفتار اهل بیت(علیهم السلام )نمیخونه پس مال خودتون

شهید چمران;521223 نوشت:
پس شما قادر به خوندن نیت افراد دیگر هم هستید!

با سلام و عرض ادب احترام...
بنده حقیر هم نظر خودم رو دادم و از نیت جناب آقای نخودکی آگاه نیستم بنا بر احوالاتشان این نظر رو دادم....
امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشید ... در پناه حق...
:Gol::Gol::Gol:
[/]

یه نکته دیگر اینکه تا جایی که بنده فهمیدم کتاب کشکول علوم غریبه از شیخ بهایی نیست.
ایشان کتبی در این زمینه دارند اما کتابی با نام کشکول در خصوص علوم غریبه ندارند. کشکول دیگری درباره مسائل مختلف دیگر دارند!

احتمالا برای اینکه کتاب را در نت بفروشند گفتند از شیخ بهایی هست!

کشکول معروف شیخ بهایی در لینک هست میتوانید مطالعه کنید!

کشکول شیخ بهایی
http://www.ghadeer.org/akhlagh/kashkol/fehrest.HTM

lili66;521069 نوشت:
تو منطقه ما موقع که کسی چشم زخم میخوره ی تخم مرغ می شکنن! یعنی اسامی افراد که این شخص دیدند و مثلا جن و پری و... یک چشم روی تخم مرغ برای هر نفر می کشند وبعد تخم مرغ لای لباس شخص میذارند وفشار میدهند تا بشکنه !! من ی بار برای داداشم این کار کردم سریع بعد از شکستن تخم مرغ که اس شخصی اوردم و تخم مرغ فشار دادم شکست حالش روبه بهبودی رفت اینها چی هست؟؟
یا وقتی کسی مریض میشه زیر سرش گندم یا برنج می پاشن (زیر بستر بیماریش) بعد سر ی چهار راه می پاشن و بلا و ... از ان شخص دورمیشه
من تاثیر هردو مورد را دیدم این چی میشه؟؟

مواردي از اين قبيل خرافه هستند و اعتبار ندارد. رواج آنها نيز جايز نمي باشد.

ضمن احترام به نظر کارشناس محترم
به نظر بنده اصل این اعمال خرافه نیست فقط در عمل کردن بعضی افکار خرافی با آن همراه شده است.
خود تخم مرغ شکستن در کتاب های مختلف ( که البته ممکن است این کتب از نظر شما معتبر نباشد) ذکر شده.
در کتاب های علوم غریبه که نویسندگان بزرگی مثل شیخ بهایی، ابن سینا، علامه دهدار، محی الدین عربی و... آنها را نوشته اند و بعضا روایات هم در آنها ذکر شده باید مورد توجه واقع شود.
نمی شود به سادگی از کنار آنها گذشت و با خرافه پنداری آن را کنار گذاشت.
بله در اعمالی مثل تخم مرغ شکستن که تجربه هم آن را تأیید می کند نباید طوری عمل که منجر به غیبت یا خدای ناکرده سوء ظن به مومنین شد، اینکه اسم افراد را می آورند کارشایسته ای نیست و چه بسا حرام هم باشد ، اما اصل آن مورد تأیید است.
نکته دیگر: باید از نظر اعتقادی متوجه بود که خداوند متعال همه کاره هست و این اعمال به خودی خود اثری نخواهد داشت، فقط جنبۀ اعدادی دارند. مثل دارو خوردن برای شفای مرض.

سعیدجوادی;525770 نوشت:
اصل آن مورد تأیید است.

ممنون مي شوم بنده را راهنمايي كنيد و دليلي از معارف دين، براي اثبات صحت امثال شكستن تخم مرغ ذكر بفرمائيد . :Gol:

سعیدجوادی;525770 نوشت:
خود تخم مرغ شکستن در کتاب های مختلف ( که البته ممکن است این کتب از نظر شما معتبر نباشد) ذکر شده.

به نظر شما آيا نبايد در هر امري به متخصص واقعي آن مراجعه نمود؟
اگر عرض بنده رو تصديق مي فرمائيد، در مورد صحت چنين اموري بايد به چه كسي مراجعه كنيم ؟
باز هم سپاسگزارم :hamdel:

سلام شيوا خانوم
من تازه اين تاپيك رو ديدم، (هيچ كدوم از كامنت ها رو نخوندم)از نظر علمي هم مي گن اين اتفاقات فقط بخاطر تلقين و آموزه هايي هست كه انسان ديده
خودم هم فقط به يك نفر معتقدم كه تمام قدرت را دارد و تمام
ولي ميشه بپرسم اين كتاب رو از كجا مي تونم گير بيارم؟

سلام جناب ezino

بنده این کتاب رو از یک دستفروش خریدم

تو کتاب فروشی ها نیست همه رو زیر و رو کردم

ولی 2 جلد کتاب دیگه هم دارم که اسمش ختوم و اذکار هست مثل کتاب کشکول نیست ولی از علوم غریبه هم داره دعاهای زیادی داره برا بیماری ها هم دستورالعمل اینا داره

این ختوم و اذکار رو سالها پیش مامانم خریده بود بعد دید چیزای عجیب غریب داره گذاشته بود کنار تا اینکه دست من بهش رسید:khandeh!:

فکر کنم از کتاب فروشی ها این کتاب رو بشه پیدا کرد ولی کشکول رو فکر نمیکنم چون خودم خیلی گشتم تازه میگن حالا کامل هم نیست میدونید که.

ولی کشکول عادی هست اون هم خوبه حکایت های خیلی جالبی توش هست :Gol:

نسیم رحمت;525936 نوشت:
اگر عرض بنده رو تصديق مي فرمائيد، در مورد صحت چنين اموري بايد به چه كسي مراجعه كنيم ؟

جناب نسیم رحمت متخصص ها صداشون رو در نمیارن هیچ وقت این علم تا ابد مخفی خواهد ماند چون افراد نا لایق زیاد هستند که اگه افشا بشه سنگ رو سنگ بند نمیشه

Ezio;526116 نوشت:
پس گير آوردنش كار من نيست
آخه آينده براي من خيلي مهمه
البته هـيچ كدوم اين كتاب ها به اندازه ي نوشته هاي پادشاه سليمان و نوشته هاي كابالا نمي رسه (به زبان عبري )كه متأسفانه تاكنون هـيچ راهي براي پيدا كردنش نيافتم

دونستن اینده هیچ فوایدی نداره شما در زمان حال خوب زندگی کنین ایندتون هم خوب پیش خواهد رفت
اگه انسان از ایندش با خبر بود زندگی دیگه معنی ای نداشت پس این ما هستیم که اینده رو تعیین میکنم البته در یک چهار چوب ..

من یکبار برا دونستن اینده یک وردی از اون کتاب رو تو دستم نوشتم شب خوابیدم و تو خواب دیدم دختری باهام دوست شد و بهم گفت با من بیا تا اینده رو بهت نشون بدم اون به شکل یک حیوونی بین سگ و خوک سیاه رنگ در اومد گفت تو هم باید به شکل حیوون در بیای
اون جلو تر دوید و رفت من هم میخواستم برم که یک روحانی با لباس سفید ظاهر شد و من رو کشید بالا[خودش هم از زمین فاصله داشت ] نذاشت برم گفت ادم های خوب به شکل حیوانات در نمیان .

*شیوا*;526120 نوشت:
دونستن اینده هیچ فوایدی نداره شما در زمان حال خوب زندگی کنین ایندتون هم خوب پیش خواهد رفت
اگه انسان از ایندش با خبر بود زندگی دیگه معنی ای نداشت پس این ما هستیم که اینده رو تعیین میکنم البته در یک چهار چوب ..

من یکبار برا دونستن اینده یک وردی از اون کتاب رو تو دستم نوشتم شب خوابیدم و تو خواب دیدم دختری باهام دوست شد و بهم گفت با من بیا تا اینده رو بهت نشون بدم اون به شکل یک حیوونی بین سگ و خوک سیاه رنگ در اومد گفت تو هم باید به شکل حیوون در بیای
اون جلو تر دوید و رفت من هم میخواستم برم که یک روحانی با لباس سفید ظاهر شد و من رو کشید بالا[خودش هم از زمین فاصله داشت ] نذاشت برم گفت ادم های خوب به شکل حیوانات در نمیان .

چي بگم!
فقط خدا ميدونه
من هم مثل شما و بقيه تحت جبر هستم
من هم يه مدته تو هرشب تو خواب هاي خيلي وحشتناك مي بينم
البته دركل معتقدم (يعني مجبورم خودم رو راضي كنم) كه خواب فقط توهم هست و ريشه ي مادي داره
ولي خب شما راست مي گيد
در كتاب مقدس هم هست كه از جادو و جادوگران دوري كنيد و كمك نگريد
همين كار رو انجام بدم بهتره

نسیم رحمت;525936 نوشت:

البته که باید به متخصص آن علم رجوع کرد. متخصص در این امر آنهایی اند که متبحر در علوم غریبه اند نه افراد دیگر.
اینگونه امور را هم باید از آنان پرسید نه از کسان دیگر.

نسیم رحمت;525934 نوشت:
ممنون مي شوم بنده را راهنمايي كنيد و دليلي از معارف دين، براي اثبات صحت امثال شكستن تخم مرغ ذكر بفرمائيد . :Gol:

همه چیز را که نباید از معارف دین استفاده کرد! مثلا اگر پزشک برای شما آمپول پنی سیلین تجویز می کند شما به او می گویید کجای معارف دین چنین تجویزی کرده!

*شیوا*;526117 نوشت:
جناب نسیم رحمت متخصص ها صداشون رو در نمیارن هیچ وقت این علم تا ابد مخفی خواهد ماند چون افراد نا لایق زیاد هستند که اگه افشا بشه سنگ رو سنگ بند نمیشه

متخصص دراين خصوص _ تشخيص خرافه از واقعيت - در علوم غريبه يك عالم ديني است كه دين را مي شناسد و به شما مي گويد آيا اين خرافه است يا واقعيت. كدام دين شناس شكستن تخم مرغ و امثال آن را تائيد مي كند ؟
بر فرض كه صداي كسي درنياد آيا مي توان خود سر عمل كرد؟ اگر طبيبي عمل جراجي را به شما ياد ندهد آيا شما خودتان چاقو دست مي گيريد؟!

سعیدجوادی;526259 نوشت:
البته که باید به متخصص آن علم رجوع کرد. متخصص در این امر آنهایی اند که متبحر در علوم غریبه اند نه افراد دیگر.
اینگونه امور را هم باید از آنان پرسید نه از کسان دیگر.

كدام متبحر ؟ مدعي متبحر يا دين شناس متبحر ؟

سعیدجوادی;526260 نوشت:
همه چیز را که نباید از معارف دین استفاده کرد! مثلا اگر پزشک برای شما آمپول پنی سیلین تجویز می کند شما به او می گویید کجای معارف دین چنین تجویزی کرده!

جناب جوادي
خلط بحث نفرمائيد. در مثالي كه شما فرموده ايد هيچ انسان عاقلي ترديد نمي كند. سوال من از شما اين است علوم غريبه اي كه عده اي مدعي استفاده از آن هستند و خود را متبحر در آن مي دانند از كجا آمده ؟ موسس آن در دين است يا از خارج دين؟
علاوه بر آن كه دستور دين به حفظ بدن از بيماري و مراجعه به پزشك براي بازگشت سلامتي به بدن از جمله مواردي است كه در معارف ديني و روايات فراوان به آن اشاره شده است و اصولا دستوراتي نيز در دين براي درمان بيماري ها بيان شده است.
بلكه بالاتر، درس طب تا مدتي قبل از جمله دروسي بود كه در حوزه هاي علميه تدريس مي شد. كتبي مثل طب النبي و طب الصادق حاكي از اهتمام متوليان دين به امر مهم است. اما امروزه به جهت گستردگي مباحث علم طب،‌ اين رشته علمي به هم در حوزه هاي علميه و هم در دانشگاه ها در حوزه هاي تخصصي بررسي مي شود.

Ezio;526132 نوشت:
من هم مثل شما و بقيه تحت جبر هستم

هيچ جبري در كار نيست.
در سفر زندگي هركس ناخداي كشتي سرنوشت خويش است. بايد با مقصد و راه رسيدن به آن آشنا باشد تا فراز و فرودهاي زندگي را با موفقيت پشت سرگذارد؛ به عبارت ديگر، انسان بايد اهدافش را برگزيند و جهت دستيابي به آن‏ها بكوشد. در غير اين صورت، چون كشتي بي‏سكان است و مسير حركتش را امواج دريا تعيين مي‏ كند.
سرنوشت ‌انسان‌ها و عزت‌و ذلت‌ آنان‌مرهون ‌كاركردهاي ‌آنان‌است ‌كه ‌قرآن‌ مي‌فرمايد: "هر كس‌در گرو اعمال‌ خويش ‌است‌".(1)
اسلام ‌به‌ قدري ‌روي ‌تأثير تلاش ‌ها و عملكردهاي ‌انسان‌ در ساختن ‌سرنوشت ‌تأكيد مي‌كند كه‌از يك ‌سو مي ‌فرمايد: "و أَنْ لَيْسَ لِلْإِنْسانِ إِلاَّ ما سَعي‌(2) و اين ‌كه ‌بهره‌اي ‌براي ‌انسان‌ جز سعي ‌و كوشش ‌او نيست‌" از سويي ‌ديگر مي‌فرمايد: " إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ‌؛ خداوند سرنوشت‌ هيچ ‌قوم ‌و ملّتي‌ را تغيير نمي ‌دهد، مگر آنان ‌آن ‌چه‌ را در خودشان‌ است‌ تغيير دهند ."(3)
عموميت‌ قانون ‌عليت‌، به‌ اين ‌كه‌ هر حادثه‌اي‌ علتي ‌دارد و هر موقعيتي ‌براي ‌انسان‌(فرد يا جامعه‌) و غير انسان ‌پيش ‌آيد، معلول‌علتي‌است ‌و تقدير و اندازه‌گيري‌ هر پديده‌اي‌ نيز متناسب ‌با وضع ‌علت ‌آن‌ مي‌باشد، امري‌ قطعي‌است‌، چون ‌آيات‌ قرآن ‌نظير " قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدْرا"(4) آن ‌را بيان ‌كرده ‌و علماي ‌اسلامي ‌از آن‌ تحت‌ عنوان‌ قضا و قدر تكويني و تشريعي ‌و ساير انديشمندان‌ جهان ‌به‌ عنوان‌"قانون ‌علت ‌و معلول‌ يا اسباب‌ و مسبّبات‌" بحث‌كرده‌اند.
بحث بيشتر دراين زمينه را مي توانيد در گروه اعتقادات پيگيري نمائيد.

پي‌ نوشت ‌ها:
1. مدثر (74) آيه 38.
2. نجم (53)آيه 39 .
3. رعد (13)آيه 11 .
4. طلاق‌(65) آيه 3.
5. شهيد مطهري، مجموعة‌آثار، انتشارات صدرا، تهران، 1374ش، ج1، ص 384.

تذكر :

:Narahat az: دوستان از ورود به مباحث علوم غريبه و ارائه اوراد و اذكار و امثال آن به بهانه انتقال تجربيات و ... خودداري نمايند. :offlow:

نسیم رحمت;526460 نوشت:
متخصص دراين خصوص _ تشخيص خرافه از واقعيت - در علوم غريبه يك عالم ديني است كه دين را مي شناسد و به شما مي گويد آيا اين خرافه است يا واقعيت. كدام دين شناس شكستن تخم مرغ و امثال آن را تائيد مي كند ؟
بر فرض كه صداي كسي درنياد آيا مي توان خود سر عمل كرد؟ اگر طبيبي عمل جراجي را به شما ياد ندهد آيا شما خودتان چاقو دست مي گيريد؟!

جناب قرار نیست همه دین شناس ها یا همان عالم دینی حتما اشنا به این علم باشه! اره هرکی به چیزی اعتقاد نداشته باشه میگه خرافه هست و ...

شکستن تخم مرغ خرافه هست باشه به چشم زخم که اعتقاد دارین ؟ من میگم اون هم خرافه هست کی حاضر هست اثبات کنه که خرافه هست یا نیست؟ پس؟ هرکی به هرچی اعتقاد داره میخواد اون رو به خورد مردم بده ولی هیچ کس حاضر نیست حقیقت رو جستجو کنه .

*شیوا*;526514 نوشت:
جناب قرار نیست همه دین شناس ها یا همان عالم دینی حتما اشنا به این علم باشه! اره هرکی به چیزی اعتقاد نداشته باشه میگه خرافه هست و ...شکستن تخم مرغ خرافه هست باشه به چشم زخم که اعتقاد دارین ؟ من میگم اون هم خرافه هست کی حاضر هست اثبات کنه که خرافه هست یا نیست؟ پس؟ هرکی به هرچی اعتقاد داره میخواد اون رو به خورد مردم بده ولی هیچ کس حاضر نیست حقیقت رو جستجو کنه .

اين را من هم قبول دارم كه هر عالم ديني در اين زمينه تخصص ندارد اما مهم اين اين است در هر صورت بايد به عالم ديني كه در اين زمينه تخصص دارد مراجعه كرد نه هر مدعي. به نظر شما اين سخن درست است :"هرکی به چیزی اعتقاد نداشته باشه میگه خرافه هست و ..." درسته ؟ و نيز آيا اين كه فرموده ايد :"هرکی به هرچی اعتقاد داره میخواد اون رو به خورد مردم بده ولی هیچ کس حاضر نیست حقیقت رو جستجو کنه ." درسته ؟
آيا منظور شما آن است كه مثلا يك عالم ديني كه اين موضوعات را قبول ندارد بگويد خرافه است؟ مگر عالم ديني حرف خود را مي زند؟
يك دين شناس حرف دين را مي زند لذا در توقيع امام زمان،‌حضرت خطاب به مردم فرمود : حوادثى كه براى شما پدید مى‏ آید (و حكم آن را نمى‏ دانید) پس رجوع كنید به راویان حدیث ما؛ زیرا آنها حجت من بر شما هستند، و من هم حجت خدا بر آنها هستم.(1)
ثانيا :
سركار شيوا،‌
اگه يه كمي بهتر صحبت كنيد و به دو از جدل،‌در نكات ذكر شده تامل كنيد به تمام سوالات خود خواهيد رسيد.
مي فرمائيد :

*شیوا*;526514 نوشت:
شکستن تخم مرغ خرافه هست باشه به چشم زخم که اعتقاد دارین ؟ من میگم اون هم خرافه هست کی حاضر هست اثبات کنه که خرافه هست یا نیست؟

اگر امام معصوم بفرمايد قبول مي كنيد؟
از روايات معصومين (ع) بر مي آيد كه چشم زخم واقعيت دارد و در وجود انسان ها و حيوانات و اشياء ديگر اثرگذار است .
اگر به هر عالم آشنا به كلام معصوم مراجعه كنيد روايات آن را براي شما بيان مي كند.

به نمونه هاي ذيل توجه كنيد :
رسول اكرم(ص) فرمود: «چشم زخم واقعيت دارد و مرد را در قبر و شتر را در ديگ قرار مى‏ دهد»، (2) يعني شخص در اثر چشم زخم ممكن است بميرد و شتر در اثر چشم‏زخم مريض شود و صاحبش از ترس تلف شدنش آن را ذبح ‏كندو ديگ بپزد.
از رسول گرامى اسلام روايت شده كه آن حضرت روزى از قبرستان بقيع مى‏ گذشت. در آن‏جا فرمود: «به خدا قسم بيشتر اهل اين قبرستان به سبب چشم‏ زخم در اين جا آرميده ‏اند»(3).

اما اين مطلب با سخن ما كه عرض شد : "انجام کارهایی مانند تخم مرغ شکستن برای دفع چشم زخم منشا دینی و روایی ندارد و اگر هم جواب دهد ممکن است تصادفی باشد و اثر حاصل مربوط به عامل دیگری بوده است نه انجام این عمل و مانند آن"، منافاتي ندارد.

نكته مهم در اين بحث آن است كه :
عده اي وقتي با حوادث ناگوار مواجه مي شوند به راه هاي انحرافي و غير ديني را بر مي گزينند مثلا وقتي دچار چشم زخم مي شوند پيش رمّال و فال گير و امثال آنها مي روند كه شرعا كار نادرستي است و عده اي ديگر در اين حال متوجه خدا مي شوند و چاره ي كار را از دين و علماي دين مي پرسند و علما از روايات اهل بيت (ع) چاره كار را يافته و در اختيار شخص مي گذارند که راه درست همین است .

پي نوشت ها :
1. كمال الدین، ج 2، ص 484
2. بحارالانوار، ج 63، ص 26
3. تفسير منهج‏ الصادقين، ج 9، ص 391

نسیم رحمت;526704 نوشت:

اين را من هم قبول دارم كه هر عالم ديني در اين زمينه تخصص ندارد اما مهم اين اين است در هر صورت بايد به عالم ديني كه در اين زمينه تخصص دارد مراجعه كرد نه هر مدعي. به نظر شما اين سخن درست است :"هرکی به چیزی اعتقاد نداشته باشه میگه خرافه هست و ..." درسته ؟ و نيز آيا اين كه فرموده ايد :"هرکی به هرچی اعتقاد داره میخواد اون رو به خورد مردم بده ولی هیچ کس حاضر نیست حقیقت رو جستجو کنه ." درسته ؟
آيا منظور شما آن است كه مثلا يك عالم ديني كه اين موضوعات را قبول ندارد بگويد خرافه است؟ مگر عالم ديني حرف خود را مي زند؟
يك دين شناس حرف دين را مي زند لذا در توقيع امام زمان،‌حضرت خطاب به مردم فرمود : حوادثى كه براى شما پدید مى‏ آید (و حكم آن را نمى‏ دانید) پس رجوع كنید به راویان حدیث ما؛ زیرا آنها حجت من بر شما هستند، و من هم حجت خدا بر آنها هستم.(1)
ثانيا :
سركار شيوا،‌
اگه يه كمي بهتر صحبت كنيد و به دو از جدل،‌در نكات ذكر شده تامل كنيد به تمام سوالات خود خواهيد رسيد.
مي فرمائيد :
اگر امام معصوم بفرمايد قبول مي كنيد؟

از روايات معصومين (ع) بر مي آيد كه چشم زخم واقعيت دارد و در وجود انسان ها و حيوانات و اشياء ديگر اثرگذار است .
اگر به هر عالم آشنا به كلام معصوم مراجعه كنيد روايات آن را براي شما بيان مي كند.

به نمونه هاي ذيل توجه كنيد :
رسول اكرم(ص) فرمود: «چشم زخم واقعيت دارد و مرد را در قبر و شتر را در ديگ قرار مى‏ دهد»، (2) يعني شخص در اثر چشم زخم ممكن است بميرد و شتر در اثر چشم‏زخم مريض شود و صاحبش از ترس تلف شدنش آن را ذبح ‏كندو ديگ بپزد.
از رسول گرامى اسلام روايت شده كه آن حضرت روزى از قبرستان بقيع مى‏ گذشت. در آن‏جا فرمود: «به خدا قسم بيشتر اهل اين قبرستان به سبب چشم‏ زخم در اين جا آرميده ‏اند»(3).

اما اين مطلب با سخن ما كه عرض شد : "انجام کارهایی مانند تخم مرغ شکستن برای دفع چشم زخم منشا دینی و روایی ندارد و اگر هم جواب دهد ممکن است تصادفی باشد و اثر حاصل مربوط به عامل دیگری بوده است نه انجام این عمل و مانند آن"، منافاتي ندارد.

نكته مهم در اين بحث آن است كه :
عده اي وقتي با حوادث ناگوار مواجه مي شوند به راه هاي انحرافي و غير ديني را بر مي گزينند مثلا وقتي دچار چشم زخم مي شوند پيش رمّال و فال گير و امثال آنها مي روند كه شرعا كار نادرستي است و عده اي ديگر در اين حال متوجه خدا مي شوند و چاره ي كار را از دين و علماي دين مي پرسند و علما از روايات اهل بيت (ع) چاره كار را يافته و در اختيار شخص مي گذارند که راه درست همین است .

پي نوشت ها :
1. كمال الدین، ج 2، ص 484
2. بحارالانوار، ج 63، ص 26
3. تفسير منهج‏ الصادقين، ج 9، ص 391

یک دین شناس اون چیزی که از دین اخذ و برداشت کرده رو به مردم میگه لزومی نداره عین حقیقت باشه مگر اینکه یکی باشه مثل ایت الله بهجت که چشم بصیرتش باز بود پس میشه به ادم هایی مثل ایشون اعتماد کرد ..

هیچ من خودم به (و ان یکاد) بیشتر از شکستن تخم مرغ اعتقاد دارم ولی اثر اون رو رد هم نمیکنم چون هیچ چیز نمیدونم پس هیچ نظری هم نمیتونم بدم

اکثر بحث ها و دشمنی ها به خاطر ندانستن حقیقت به وجود میاد مثل همون جنگ شیعه و سنی که تو مکه در نماز جماعت میگن هرکی بعد ظالین بگه امین باطل میشه؟!! یا مدل وضو گرفتن اونا با ما؟
میبینید هرکسی یه فتوایی صادرکرده یعنی نمازهای ما درسته مال اونا باطل هست؟یا برعکس؟ دیگه حاشیه نمیرم بقیه موارد هم مثل همین هست

من دیگه بحث نمیکنم فقط معتقدم که حقیقت همون چیزی هست که دل ادم رو اروم کنه حالا میخواد شکستن تخم مرغ باشه یا خوندن وان یکاد این بستگی به خود ادم ها داره چون انسانها به طور ذاتی نیرویی دارن که بر روی عقایدشون تاثیر داره و اینکه به عقل و منطق رجوع کنند.

در پناه حق

*شیوا*;526729 نوشت:
یک دین شناس اون چیزی که از دین اخذ و برداشت کرده رو به مردم میگه لزومی نداره عین حقیقت باشه

دوستان در بحث مشاركت كنند و بفرمايند آيا اين حرف درست است ؟
به نظر من بطلان آن روشن است. صدر و ذيل اين كلام تناقض دارد.
طبق روايات شريفه ما موظف هستيم به آن چيزي عمل كنيم كه از يك عالم آشنا به دين بر اساس تخصص خود از منابع ديني اخذ كرده است. اين همان حقيقت است كه همه ما مقلدين، موظف به عمل به آن هستيم.

در غير اين صورت گرفتار خرافه گرايي مي شويم كه متاسفانه در مواردي چنين هم شده ايم.

موضوع قفل شده است