صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نشستن بر روی صندلی که قبلا یک خانم بر روی آن نشسته است

نوشته
    4
    حضور
    10 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    35

نشستن بر روی صندلی که قبلا یک خانم بر روی آن نشسته است

بسم الله الرحمن الرحیم .

سلام و خسته نباشید .
    من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته هوش مصنوعی هستم اون هم با گرایشات مذهبی.
    چند روز پیش برای تحویل پروژم پیش استادمون رفتم ، قبل از من یک دختر خانم اونجا بود که داشت پروژش رو تحویل میداد .
    کنار استاد یک صندلی بود که اون خانم نشسته بود روی اون .
    نوبت به من رسید که تحویل بدم پروژم رو ، استاد گفت بفرمایید بشنید ، گفتم که متشکرم نه همین طوری راحتم .
    گفت صندلی مشکل داره که نمیشینی ؟
    گفتم نه دیگه ...
    گیر داد و گفت بالاخره یا مشکل از شماست یا صندلی ، چون نفر قبلی هم رو همین صندلی نشسته بود !
    انگار که بنده دلم پاره بشه ، گفتم که چون اون خانم قبل از من نشسته بود روی این صندلی ، الان صحیح نمبینم که من روی این صندلی بشینم . دفعه قبل هم بخاطر همین نشستم ! ( دفعه قبل هم همین موضوع اتفاق افتاده بود ، و من موضوع رو الکی ردش کرده بودم )
    تعجب کرد و گفت چرا ؟
    گفتم که این کار رو پسیندیده نمیبینم .
    گفت یعنی روایتی حدیثی آیه ای از قران داریم در این باره ، که شما این کار رو میکنی ؟!! بگین که ما هم از این به بعد این کار رو انجام ندیم !
    ------
    حقیقتا جواب منطقی و مستندی برای اون لحظه نداشتم ، در حالی که من این موضوع رو در باب مراقبت از نفس و اخلاق و مبارزه با شیطان و از این حرفا ، از پای منبر اساتید اخلاق و علما شنیده بودم ، امانتونستم بهش بگم که قضیه از قراره و حکمت این کار اینه بابا جان !
    تازه برای کسی که اصلا تو این باغ ها نیست و هیچ پیش زمینه ای از مبارزه با نفس و نفس عماره و از این حرفا نداره ، خیلی هم سخته !
    نمیشد هم بگم که برای جلوگیری از تحریک شدن این کار رو کردم ! مسخره کننده بود . چون اصلا فضا مناسب نبود . به خصوص که قیافه ی ما هم حزب اللهی و اصلا جایگاه نداشت که برای یک صندلی بگم نمیشینم چون که امکان داره تحریک بشم ! مسخرم میکردند . هر چند که شاید درست در واقع اشتباه هم نباشه .
    خلاصه اینکه تنها حرفی که من زدم این بود که " بالاخره این کار دراسلام توصیه شدم و من از خودم این کار رو در نیاوردم و پشت این قضیه مباحث اخلاقی و معنوی است و از این حرف ها الکی ".
    آخرش استاد هم گفت که مستندات این کار رو برام بیار !

حالا من موندم که از کجا و چطوری این بحث رو برای ای بنده خدا ثابت کنم !
    چی بگم ؟
    از کجا بگم ؟
    چطوری بگم ؟
    ....
    خواهش میکنم کمک کنید ، که ان شالله برای یک عده جا بیفته که حلال و حرام و ... یعنی چی ؟
    با قلم خوبتون توضیح بدین که چرا من این کار رو کردم !!
    بگین که ریشه ی این کار کجاست و هدف چیست ؟!
    وبگین که خوبی های این کار چیه !؟ بدی های نبود این کار رو بگید !
    توضیح بدید خواشا .

اجر شما با سید الشهدا .
    ضمنا این استادمون تازه از مکه اومده ، شاید این تازگی باعث شده که این موضوع رو ادامه بده و از من بپرسه . وگرنه شاید به یک استاد دیگه این حرف میزدم نهایتا میگفت که هر طور راحتی !

منتظر جواب خوبتون هستم !
    یا علی مدد !

2. صلوات ها 18

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

نشستن بر روی صندلی که قبلا یک خانم بر روی آن نشسته است

کارشناس بحث: استاد مجید

5. صلوات ها 8

علاقه
    تحقیقات در زمینه ی معارف اسلامی
    نوشته
    2,166
    حضور
    29 روز 7 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9019

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم .

سلام و خسته نباشید .
    من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته هوش مصنوعی هستم اون هم با گرایشات مذهبی.
    چند روز پیش برای تحویل پروژم پیش استادمون رفتم ، قبل از من یک دختر خانم اونجا بود که داشت پروژش رو تحویل میداد .
    کنار استاد یک صندلی بود که اون خانم نشسته بود روی اون .
    نوبت به من رسید که تحویل بدم پروژم رو ، استاد گفت بفرمایید بشنید ، گفتم که متشکرم نه همین طوری راحتم .
    گفت صندلی مشکل داره که نمیشینی ؟
    گفتم نه دیگه ...
    گیر داد و گفت بالاخره یا مشکل از شماست یا صندلی ، چون نفر قبلی هم رو همین صندلی نشسته بود !
    انگار که بنده دلم پاره بشه ، گفتم که چون اون خانم قبل از من نشسته بود روی این صندلی ، الان صحیح نمبینم که من روی این صندلی بشینم . دفعه قبل هم بخاطر همین نشستم ! ( دفعه قبل هم همین موضوع اتفاق افتاده بود ، و من موضوع رو الکی ردش کرده بودم )
    تعجب کرد و گفت چرا ؟
    گفتم که این کار رو پسیندیده نمیبینم .
    گفت یعنی روایتی حدیثی آیه ای از قران داریم در این باره ، که شما این کار رو میکنی ؟!! بگین که ما هم از این به بعد این کار رو انجام ندیم !
    ------
    حقیقتا جواب منطقی و مستندی برای اون لحظه نداشتم ، در حالی که من این موضوع رو در باب مراقبت از نفس و اخلاق و مبارزه با شیطان و از این حرفا ، از پای منبر اساتید اخلاق و علما شنیده بودم ، امانتونستم بهش بگم که قضیه از قراره و حکمت این کار اینه بابا جان !
    تازه برای کسی که اصلا تو این باغ ها نیست و هیچ پیش زمینه ای از مبارزه با نفس و نفس عماره و از این حرفا نداره ، خیلی هم سخته !
    نمیشد هم بگم که برای جلوگیری از تحریک شدن این کار رو کردم ! مسخره کننده بود . چون اصلا فضا مناسب نبود . به خصوص که قیافه ی ما هم حزب اللهی و اصلا جایگاه نداشت که برای یک صندلی بگم نمیشینم چون که امکان داره تحریک بشم ! مسخرم میکردند . هر چند که شاید درست در واقع اشتباه هم نباشه .
    خلاصه اینکه تنها حرفی که من زدم این بود که " بالاخره این کار دراسلام توصیه شدم و من از خودم این کار رو در نیاوردم و پشت این قضیه مباحث اخلاقی و معنوی است و از این حرف ها الکی ".
    آخرش استاد هم گفت که مستندات این کار رو برام بیار !

حالا من موندم که از کجا و چطوری این بحث رو برای ای بنده خدا ثابت کنم !
    چی بگم ؟
    از کجا بگم ؟
    چطوری بگم ؟
    ....
    خواهش میکنم کمک کنید ، که ان شالله برای یک عده جا بیفته که حلال و حرام و ... یعنی چی ؟
    با قلم خوبتون توضیح بدین که چرا من این کار رو کردم !!
    بگین که ریشه ی این کار کجاست و هدف چیست ؟!
    وبگین که خوبی های این کار چیه !؟ بدی های نبود این کار رو بگید !
    توضیح بدید خواشا .
    با صلوات بر محمد و آل محمد
    وعرض سلام واحترام
    اصل روایت را از کافی شریف خدمتتان عرض می کنم:
    [38] عَلِيُّ بْنُ إِبْرَاهِيمَ عَنْ أَبِيهِ عَنِ النَّوْفَلِيِّ عَنِ السَّكُونِيِّ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص إِذَا جَلَسَتِ الْمَرْأَةُ مَجْلِساً فَقَامَتْ عَنْهُ فَلَا يَجْلِسُ فِي مَجْلِسِهَا رَجُلٌ حَتَّى يَبْرُدَ...( الكافي ج : 5 ص : 564)
    هرگاه زنی در مکانی نشسته و سپس از آن‌جا برخیزد، مردی در آن مکان ننشیند تا زمانی که آن‌جا سرد شود.
    بررسی سند روایت:

1. عَلِيُّ بْنُ إِبْرَاهِيمَ بن هاشم: امامی ثقه جلیل
    2. ابیه؛ ابراهیم بن هاشم القمی: امامی ثقه جلیل علی التحقیق
    3. الحسین بن یزید النوفلی: امامی ثقه علی التحقیق وقیل غلا فی آخر عمره
    4. اسماعیل بن ابی زیاد سکونی: عامی علی المشهور، و فیه کلام، ثقه علی التحقیق
    5. ابی عبدالله، جعفر بن محمد الصادق: معصوم

روایت موثقه، اتصال: مسند، نوع سند عادی
    باید دانست که چنین روایاتی را نباید به صورت مستقل و جدا از دیگر آموزه‌های دینی تفسیر کرد؛ زیرا در دین مقدس اسلام، روابط بین زن و مرد بر پایۀ رعایت اصول اخلاقی بنا شده که مهم‌ ترین اصل آن، رعایت عفت و پاک‌دامنی است. در همین راستا توصیه‌هایی غیر الزامی جهت ایمن ماندن از هرگونه وسوسه‌های شیطانی نیز از سوی پیشوایان دینی مطرح شده است، یکی از این توصیه‌ها همان چیزی است که در روایت فوق وجود دارد.
    مطمئنا این حدیث، دلیل بی احترامی به شخصیت بانوان نیست، بلکه توصیه‌ای اخلاقی برای جلوگیری از ورود وسوسه‌های شیطانی در مردان است.
    بنابراین ، این روایت حمل برکراهت می شود.

7. صلوات ها 18

نوشته
    228
    حضور
    5 روز 18 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    710

بسی حیرت زده گشتیم ازین موضوع ...

کسی که با نشستن روی صندلی خانم ها دچار انحطاط میشه باید به سلامت روانی خودش شک کنه (جسارت یا بی احترامی محسوب نشه)

دانشگاه محل فکر کردن به این مسائل نیست بهتره وقتی وارد دانشگاه میشین به مسائل علمی و درستون توجه کنید تا توجه به حضور خانم ها یا صندلی خانم ها یا گرمای وجود خانم ها.. (شما چطوری سوار تاکسی میشین با این اوصاف )

جالب هست برام یه چیزی رو کسی حرام اعلام کنه ولی خودشم ندونه چرا گفته حرامه بعد بیاد خواهش کنه از بقیه که براش توضیح بدن چرا من گفتم چنین چیزی حرامه !!!!!!

استاد شما ازتون نخواسته دلیل بیارید تحویلش بدین ! که ایشونم از فردا رو صندلی که یک خانم نشسته نشینه! ایشون درقالب یه سوال از شما خیلی ماهرانه و زیرکانه خواسته درباره حرفی که زدین و به اعتقادات مذهبی خودتون ربطش دادین فقط فکر کنید و متاسفانه شما متوجه منظور استادتون نشدین
    بـزن بـاران بهــاران فصـلِ خـون اسـت
    بـزن بـاران که صحـرا لالـه گـون است
    بـــزن بـــاران کـــه دیــن را دام کردنــد
    شـــکار خـلـــق و صیــدِ خــام کردنــد
    بـــــزن بــــاران خــــدا بازیچـه ای شد
    که بـــا آن کســـب ننــگ و نـام کردند

9. صلوات ها 15

علاقه
    مطالعه.تحقیق.آرامش.تنهایی
    نوشته
    26
    حضور
    4 روز 8 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    90

نقل قول نوشته اصلی توسط _Member_ نمایش پست ها
    ظهر با کسی بحث میکردم درباره اینکه زنان در نظر اسلام پست و حقیر هستن و من هم احادیث و روایات رو مثال زدم برای اثبات و هم تفکری که در این انجمن حاکم هست رو مثال زدم اون شخص از من مدرک خواست فکنم این پست شما مدرک خوبی برای این شخص باشه ..
    با سلام

تفاوتی که اسلام برای زن و مرد قائل شده ه علت تفاوت های روحیه ای روانی و احساسی آن هاست.مثلا زن عاطفی و لطیف تر است نسبت به مرد.یا مثلا زن زود تصمیم می گیرد برای همین می گند اگه حق طلاق برای زن بود هر روز طللاق می گرفت.

بزرگوار ما اگه قبول کردیم اسلام کاملترین دین هست پس باید بدانیم اسلام زن را پست نمی داند و اگر احکامی هست که عقل ما حکم می کند که این حکم پستی زن را می رساند باید بدانیم حتما فلسفه ای دارد که ما نمی دانیم.

کتاب نظام حقوق زن در اسلام هم فکر می کنم در این موضوع منبع خوبی باشه.
    ویرایش توسط بسوی محبوب : ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ در ساعت ۲۱:۱۳
    در هر مرتبه علمی و معرفتی که هستی به همین مقدار راضی نشو>>>بالاتری هم هست
    http://uploadboy.com/7le9ej631q7g.html

11. صلوات ها 5

نوشته
    12
    حضور
    7 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    30

برادر من، قرار نیست همه چیو توضیح بدی که.
    آبروی مومن و مسلمان که مهم تره.

به استاد می گفتی، یه خاطره بد دارم که دوس ندارم جایی بشینم که زنها نشستن. و نمیتونم بیشتر توضیح بدم و یه نیش خند.

البته این دروغ نیست. این تقیه هست.
    آخر به چه گویم هست از خود خبرم چون نیست وز بهر چه گویم نیست با وی نظرم چون هست

13. صلوات ها 5

نوشته
    228
    حضور
    5 روز 18 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    710

نقل قول نوشته اصلی توسط بسوی محبوب نمایش پست ها
    با سلام

تفاوتی که اسلام برای زن و مرد قائل شده ه علت تفاوت های روحیه ای روانی و احساسی آن هاست.مثلا زن عاطفی و لطیف تر است نسبت به مرد.یا مثلا زن زود تصمیم می گیرد برای همین می گند اگه حق طلاق برای زن بود هر روز طللاق می گرفت.

بزرگوار ما اگه قبول کردیم اسلام کاملترین دین هست پس باید بدانیم اسلام زن را پست نمی داند و اگر احکامی هست که عقل ما حکم می کند که این حکم پستی زن را می رساند باید بدانیم حتما فلسفه ای دارد که ما نمی دانیم.

کتاب نظام حقوق زن در اسلام هم فکر می کنم در این موضوع منبع خوبی باشه.
    درود

من درباره اسلام چنین چیزی رو قبول نکردم که تمام احکام و قوانینش رو بپذیرم و خودم رو قانع کنم حتما عقل من نمیرسد یا حتما مصلحت همین هست یا حتما حکمتی دارد..

برام قابل درک نیست چطور باید یک زن قبول کنه که میکروب یک بیماری و عامل فتنه و شر و فساده و یا یک شیطان برای فریب مرد هست و هیچ کسی عقلش به درک فلسفه این اعتقاد نمیرسه چون نمیداند دلیلش چیست!! حکمت و مصلحتی پشت این اعتقاد وجود دارد و سالیان سال باید مطابق این اعتقاد پیش رفت و نمیدانیم فلسفه اون چیست و چرا باید درست بدونیمش فقط میدونیم باید اطاعت کنیم ..

15. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    26
    حضور
    4 روز 8 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    90

درود

من درباره اسلام چنین چیزی رو قبول نکردم که تمام احکام و قوانینش رو بپذیرم و خودم رو قانع کنم حتما عقل من نمیرسد یا حتما مصلحت همین هست یا حتما حکمتی دارد..

برام قابل درک نیست چطور باید یک زن قبول کنه که میکروب یک بیماری و عامل فتنه و شر و فساده و یا یک شیطان برای فریب مرد هست و هیچ کسی عقلش به درک فلسفه این اعتقاد نمیرسه چون نمیداند دلیلش چیست!! حکمت و مصلحتی پشت این اعتقاد وجود دارد و سالیان سال باید مطابق این اعتقاد پیش رفت و نمیدانیم فلسفه اون چیست و چرا باید درست بدونیمش فقط میدونیم باید اطاعت کنیم ..
    قرار نیست ما حتما فلسفه تمام احکام را بدانیم در حالی که بعضی می گویند اگه بدانیم بهتره ولی وقتی علم و معرفت ما نمی تواند فلسفه ی این حکم را درک کند ما باید بهش عمل کنیم و نگیم چون من نمی دونم فلسفشو پس بی خیال
    شما فرض کن 10 قرن پیش زندگی می کردی و اسلام به شما گفته بود خوردن گوشت خوک گناه کبیره است ایا این درسته که شما بگید من باید فلسفه شو بدونم یا اینکه بی شرط حکم اسلامو می پذیرفتید؟الان انقدر بیماری دانشمندان براش پیدا کردن اون موقع که نبود.

ولی نمی دونم شما چطور این تصورو دارید که اسلام زن رو پست می دونه فلسفه بعضی ازین روایاتی که شما فکر می کند دلیل بر پستی زن از نظر اسلام هست رو هم پیدا کردن می تونید تحقیق کنید.
    حتما تحقیق کنید برید دنبالش.ببینید کجای جهان مانند اسلام برای زن ارزش قائلند
    ویرایش توسط بسوی محبوب : ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ در ساعت ۲۲:۰۲ دلیل: گوشته خوکو نوشتم گوشت!

17. صلوات ها 4

نوشته
    228
    حضور
    5 روز 18 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    710

نقل قول نوشته اصلی توسط بسوی محبوب نمایش پست ها
    قرار نیست ما حتما فلسفه تمام احکام را بدانیم در حالی که بعضی می گویند اگه بدانیم بهتره ولی وقتی علم و معرفت ما نمی تواند فلسفه ی این حکم را درک کند ما باید بهش عمل کنیم و نگیم چون من نمی دونم فلسفشو پس بی خیال
    شما فرض کن 10 قرن پیش زندگی می کردی و اسلام به شما گفته بود خوردن گوشت گناه کبیره است ایا این درسته که شما بگید من باید فلسفه شو بدونم یا اینکه بی شرط حکم اسلامو می پذیرفتید؟الان انقدر بیماری دانشمندان براش پیدا کردن اون موقع که نبود.

ولی نمی دونم شما چطور این تصورو دارید که اسلام زن رو پست می دونه فلسفه بعضی ازین روایاتی که شما فکر می کند دلیل بر پستی زن از نظر اسلام هست رو هم پیدا کردن می تونید تحقیق کنید.
    حتما تحقیق کنید برید دنبالش.ببینید کجای جهان مانند اسلام برای زن ارزش قائلند
    مطمئن باشین امکان نداشته بدون تحقیق چنین نظری رو پیدا کنم .. یعنی کسی نیستم که با حرف و نظر کسی اعتقادم رو عوض کنم یا اعتقادی رو به دست بیارم مطمئن باشین بیشتر از سالهایی که اعتقاد داشتم به یه چیزی دربارش تحقیق کردم که الان چنین نظری رو دارم ..

درباره گوشت هم خوردنش گناه کبیره نیست شایدم تازگی گناه کبیره تشخیص داده شده من نشنیدم ..

دانشمندان ضرری رو درباره خوردن گوشت پیدا نکردن اتفاقا لازم هست حتما تو وعده های غذایی گوشت به خصوص گوشت قرمز استفاده بشه چون تنها منبعی هست که شامل آمینو اسید های ضروری برای بدن هست و هیچ نوع گوشت دیگه ای جایگزین گوشت قرمز نمیشه ..

19. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    26
    حضور
    4 روز 8 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    90

درباره گوشت هم خوردنش گناه کبیره نیست شایدم تازگی گناه کبیره تشخیص داده شده من نشنیدم ..

دانشمندان ضرری رو درباره خوردن گوشت پیدا نکردن اتفاقا لازم هست حتما تو وعده های غذایی گوشت به خصوص گوشت قرمز استفاده بشه چون تنها منبعی هست که شامل آمینو اسید های ضروری برای بدن هست و هیچ نوع گوشت دیگه ای جایگزین گوشت قرمز نمیشه ..
    ببخشید گوشت خوک منظورم بود اشتباه نوشتتم ویرایش کردم تازه.

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری