آیا استفاده از سحر و جادو برای ابطال سحرو جادو جایز است؟

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا استفاده از سحر و جادو برای ابطال سحرو جادو جایز است؟

با سلام خدمت اساتید عزیز...

یه سوال داشتم که میخوام از عزیزان بپرسم, به این امید که جواب شرعی درستی بگیرم...کل مطالب مرتبط با سحرو جادو رو خوندم اما به این موضوع اشاره نشده بود...

آیا میشه با استفاده از سحر و جادو (از طریق دعا نویس, اون نوع دعا نویسی که از اجنه استفاده میکنه) سحرو جادویی که بر علیه فرد شدرو باطل کرد؟
با توجه به اینکه با بررسی شرایط (که همشو اینجا نمیشه مطرح کرد) و پرسش از فرد آگاه فقط به این طریق (یعنی با استفاده از سحر و جادو) بشه سحرو جادویی که بر علیه فرد هستش رو باطل کرد...
اینم در نظر بگیرید که هدف فقط از بین بردن این سحرو و جادو و طلسم و برگشت به ریتم طبیعی زندگی هستش...طلسمی که اگه از بین نره آینده فرد رو خراب میکنه و اونو به سمت بدبختی میفرسته...

فقط از اساتید و کارشناسان محترم خواهشمندم سریعتر جوابم رو بدن تا من تکلیفمو بدونم, چون نمیخوام خودم و افراد هم درد با خودم بدون اجازه شرعی کاری کرده باشیم...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

NaKayama;517830 نوشت:

یه سوال داشتم که میخوام از عزیزان بپرسم, به این امید که جواب شرعی درستی بگیرم...کل مطالب مرتبط با سحرو جادو رو خوندم اما به این موضوع اشاره نشده بود...

آیا میشه با استفاده از سحر و جادو (از طریق دعا نویس, اون نوع دعا نویسی که از اجنه استفاده میکنه) سحرو جادویی که بر علیه فرد شدرو باطل کرد؟
با توجه به اینکه با بررسی شرایط (که همشو اینجا نمیشه مطرح کرد) و پرسش از فرد آگاه فقط به این طریق (یعنی با استفاده از سحر و جادو) بشه سحرو جادویی که بر علیه فرد هستش رو باطل کرد...
اینم در نظر بگیرید که هدف فقط از بین بردن این سحرو و جادو و طلسم و برگشت به ریتم طبیعی زندگی هستش...طلسمی که اگه از بین نره آینده فرد رو خراب میکنه و اونو به سمت بدبختی میفرسته...

فقط از اساتید و کارشناسان محترم خواهشمندم سریعتر جوابم رو بدن تا من تکلیفمو بدونم, چون نمیخوام خودم و افراد هم درد با خودم بدون اجازه شرعی کاری کرده باشیم...

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

لطفا نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

سجاد;518421 نوشت:

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

لطفا نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید

همیشه سلامت و موفق باشید

آیت الله صافی گلپایگانی...

باسلام

خوب وقتی میتوانید از یک دعانویس مسلمان برای رفع مشکلتان کمک بگیرید چرا میخواهید پیش یک ساحر کافر بروید؟!

طبق احادیث، مراجعه به ساحران و رمالان حرام است!

در لینک زیر بیشتر توضیح دادم

http://www.askdin.com/thread38756.html

جناب nakayama به نظر من اصلا سعی کنید پیش رمال نرید
چون این ها معمولا وارد نیستند و یا مقام کوچکی دارند میان ابروتونو درست کنن میزنن چشمتونم کور میکنن یه مشکل از شما برمیدارن هفتاد جور مشکل دیگه بوجود میارن که شما باز میرین پیششون واسه اون مشکل جدیدا...
خلاصه خودتونو درگیر این مسایل نکنین
پیشنهاد من به شما: یا پیش این اشخاص نرین یا اگر میرین پیش یک دعا نویس مسلمان بزرگ برید.

راستش من اصلا به این چیزا اعتقاد نداشتم...اینکه 2تا نوشته آینده آدمو تغییر بده از هیچ نظر برام قابل توجیه نبود...
2روز پیش اتفاقی یکی از دوستان مادرم که به فالگیریو این چیزا معتقده بعد اینکه رفته بود پیش یه آدم معروف و فال خودشو گرفته بودش گفته بود من میخوام فال 4نفرم بگیری...اسم گفته بود(اسم کوچیک) و اونم یه سری حرف زده بود و اینم نوشته بود...
سرتونو درد نیارم کسی که تو یه شهر دیگه زندگی میکنه نه تنها تا به حال منو ندیده بلکه حتی اسم کاملم و حتی سنم رو هم نمیدونه حرفایی زده بود که فقط خودم میدونم...حتی خانوادمم نمیدونن...
آخرش گفته بود اینو سحرو جادوش کردن و فقط با سحرو جادو میشه باطلش کرد...برای خواهرم هم همینو گفته و خواهرم 2هفته قبل این موضوع حتی خوابشو دیده که 2تا فرشته بهش گفتن تورو جادو کردن...
شرایط کسی که من رو جادو کرده و اونی که خواهرمو جادو کرده و حتی دلیل این کارشونم گفته که همش منطقی و درسته و این افراد اطراف ما هستن...(گفته یه مرد مسن و یه زن و یه پسر که تلفنی از دختره خواستگاری کردنو مادره تلفنی جواب رد بهشون داده دختررو جادو کردن برای اینکه زشت بشه و آخر کار پسره باهاش ازدواج کنه.....این اتفاقو مامانم به هیشکی نگفته بود...ما خودمون 2روزه فهمیدیم..!حتی خواهرمم نمیدونست..!!--عمه خودم بعدحدود2-3هفته خواهرمو دیده اولین حرفی که بهش زده اینه که چرا اینقد لاغر شدی, قیافت خیلی خراب شده..!)
گفته تنها راه باطل کردن این سحرها با سحره...منم افتادم دنبالش تا آدمشو پیدا کردم...الانم فقط منتظر اجازه شرعیم...

یکی نیست جواب منو بده..؟!
من فردا ظهر باید برم...یه جورایی الان به جواب نیاز دارم...خواهشا هرکی میدونه جواب بده...

NaKayama;518696 نوشت:

سرتونو درد نیارم کسی که تو یه شهر دیگه زندگی میکنه نه تنها تا به حال منو ندیده بلکه حتی اسم کاملم و حتی سنم رو هم نمیدونه حرفایی زده بود که فقط خودم میدونم...حتی خانوادمم نمیدونن...
آخرش گفته بود اینو سحرو جادوش کردن و فقط با سحرو جادو میشه باطلش کرد...برای خواهرم هم همینو گفته و خواهرم 2هفته قبل این موضوع حتی خوابشو دیده که 2تا فرشته بهش گفتن تورو جادو کردن...
شرایط کسی که من رو جادو کرده و اونی که خواهرمو جادو کرده و حتی دلیل این کارشونم گفته که همش منطقی و درسته و این افراد اطراف ما هستن...
گفته تنها راه باطل کردن این سحرها با سحره...منم افتادم دنبالش تا آدمشو پیدا کردم...الانم فقط منتظر اجازه شرعیم...

باسلام

وقتی قرآن و دعانویس مسلمان برای خلاصی از سحر،همزاد شیطانی و... هست چرا دست به دامن ساحران میشوید؟!

اسرار زندگیتان را از شیاطین جنی میپرسند!

خود همین ساحر چه کسانی مثل شما را که سحر نکرده، بعد شما میخواهید به چنین انسان پست و شقیی مراجعه کنید؟!!!

امام علی(علیه‌السلام): هركه‌چیزی ‌از جادو بیاموزد، كم ‌یا زیاد، كافر است ‌و پایان ‌عهد او با پروردگارش ‌باشد و كیفرش ‌آن ‌است ‌كه ‌كشته ‌شود مگر توبه ‌كند. میزان الحكمه، ص2413،ح8333

امام علی(علیه‌السلام): چشم‌زخم ‌و طلسم ‌و جادو و فال ‌نیك ‌زدن ‌واقعیت ‌دارد، اما فال ‌بد زدن ‌و سرایت(بدی) واقعیت ‌ندارد. میزان الحكمه، ص2413،ح8334

امام علی(علیه‌السلام): منجم‌مانند كاهن ‌است ‌و كاهن‌مانند جادوگر و جادوگر مانند كافر و كافر در آتش ‌است. میزان الحكمه، ص2413،ح8335

زنی خدمت رسول خدا (ص) آمد و عرض كرد: ای‌رسول ‌خدا! شوهری ‌دارم ‌كه ‌با من‌تند است ‌و من ‌كاری ‌كرده‌ام(جادو و جنبل) كه‌با من‌مهربان ‌شود؟ رسول ‌خدا فرمودند: وای‌بر تو! دینت‌را تیره ‌كردی! نفرین‌فرشتگان ‌نیك ‌بر تو باد این‌جمله ‌را سه ‌بارفرمودند: «نفرین ‌فرشتگان ‌آسمان ‌بر تو باد! نفرین‌فرشتگان ‌زمین‌بر تو باد.» میزان الحكمه، ص2413،ح8336

پیامبر خدا(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌ وسلم): فال ‌بد زدن‌، شرك ‌است. از ما نیست ‌كسیكه ‌فال ‌بد زند یا برایش ‌فال ‌بد زده ‌شود(به ‌فال ‌بد ‌دیگران ‌نسبت ‌به‌خود اعتقاد داشته ‌باشد)، پیشگویی ‌كند یا برایش‌پیشگویی ‌شود، جادو كند یا برایش ‌جادو شود(به ‌پیشگو و جادوگر مراجعه ‌كند) ـ كفارة ‌فال ‌بد توكل ‌است.‌ میزان الحكمه، ص3345،ح11336،11339و11346

در حدیثی از پیامبر(صلی الله علیه وآله ) نقل شده :«تفألوا بالخیر تجدوه ; کارها را به فال نیک بگیرید که آن را می‌یابید». اما فال بد که به آن (طیره ) یا(تطیر) می‌گویند, به شدت مذمت شده است . پیامبر(صلی الله علیه وآله ) فرمود:«الطیره شک ; فال بد زدن در حد شرک به خدا و مذموم است ».

امام صادق (علیه السلام ) فرمود: «فال بد اثرش به همان اندازه است . که آن را می‌پذیری . اگر آن را سبک بشماری , کم اثر خواهد بود و اگر آن را محکم بگیری , پر اثر (اثر روانی )خواهد بود و اگر به آن بی اعتنا باشی , هیچ اثری نخواهد داشت».
در روایات دیگر آمده که راه مبارزه با فال بد بی اعتنایی به آن است .

اویس قرنی;518789 نوشت:
باسلام

وقتی قرآن و دعانویس مسلمان برای خلاصی از سحر،همزاد شیطانی و... هست چرا دست به دامن ساحران میشوید؟!

اسرار زندگیتان را از شیاطین جنی میپرسند!

خود همین ساحر چه کسانی مثل شما را که سحر نکرده، بعد شما میخواهید به چنین انسان پست و شقیی مراجعه کنید؟!!!

امام علی(علیه‌السلام): هركه‌چیزی ‌از جادو بیاموزد، كم ‌یا زیاد، كافر است ‌و پایان ‌عهد او با پروردگارش ‌باشد و كیفرش ‌آن ‌است ‌كه ‌كشته ‌شود مگر توبه ‌كند. میزان الحكمه، ص2413،ح8333

امام علی(علیه‌السلام): چشم‌زخم ‌و طلسم ‌و جادو و فال ‌نیك ‌زدن ‌واقعیت ‌دارد، اما فال ‌بد زدن ‌و سرایت(بدی) واقعیت ‌ندارد. میزان الحكمه، ص2413،ح8334

امام علی(علیه‌السلام): منجم‌مانند كاهن ‌است ‌و كاهن‌مانند جادوگر و جادوگر مانند كافر و كافر در آتش ‌است. میزان الحكمه، ص2413،ح8335

زنی خدمت رسول خدا (ص) آمد و عرض كرد: ای‌رسول ‌خدا! شوهری ‌دارم ‌كه ‌با من‌تند است ‌و من ‌كاری ‌كرده‌ام(جادو و جنبل) كه‌با من‌مهربان ‌شود؟ رسول ‌خدا فرمودند: وای‌بر تو! دینت‌را تیره ‌كردی! نفرین‌فرشتگان ‌نیك ‌بر تو باد این‌جمله ‌را سه ‌بارفرمودند: «نفرین ‌فرشتگان ‌آسمان ‌بر تو باد! نفرین‌فرشتگان ‌زمین‌بر تو باد.» میزان الحكمه، ص2413،ح8336

پیامبر خدا(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌ وسلم): فال ‌بد زدن‌، شرك ‌است. از ما نیست ‌كسیكه ‌فال ‌بد زند یا برایش ‌فال ‌بد زده ‌شود(به ‌فال ‌بد ‌دیگران ‌نسبت ‌به‌خود اعتقاد داشته ‌باشد)، پیشگویی ‌كند یا برایش‌پیشگویی ‌شود، جادو كند یا برایش ‌جادو شود(به ‌پیشگو و جادوگر مراجعه ‌كند) ـ كفارة ‌فال ‌بد توكل ‌است.‌ میزان الحكمه، ص3345،ح11336،11339و11346

در حدیثی از پیامبر(صلی الله علیه وآله ) نقل شده :«تفألوا بالخیر تجدوه ; کارها را به فال نیک بگیرید که آن را می‌یابید». اما فال بد که به آن (طیره ) یا(تطیر) می‌گویند, به شدت مذمت شده است . پیامبر(صلی الله علیه وآله ) فرمود:«الطیره شک ; فال بد زدن در حد شرک به خدا و مذموم است ».

امام صادق (علیه السلام ) فرمود: «فال بد اثرش به همان اندازه است . که آن را می‌پذیری . اگر آن را سبک بشماری , کم اثر خواهد بود و اگر آن را محکم بگیری , پر اثر (اثر روانی )خواهد بود و اگر به آن بی اعتنا باشی , هیچ اثری نخواهد داشت».
در روایات دیگر آمده که راه مبارزه با فال بد بی اعتنایی به آن است .

میدونید که امام صادق(ع) فرموده: عقده سحر را بگشا، ولى گره جادوگرى مزن...ازین نتیجه گرفتن که: براى گشودن گره سحر، آموختن و عمل آن بى اشکال است
نک: کتاب المکاسب (للشیخ الأنصاری، ط-الحدیثة)، ج‏1، ص: 270- 274.

NaKayama;518792 نوشت:

میدونید که امام صادق(ع) فرموده: عقده سحر را بگشا، ولى گره جادوگرى مزن...ازین نتیجه گرفتن که: براى گشودن گره سحر، آموختن و عمل آن بى اشکال است
نک: کتاب المکاسب (للشیخ الأنصاری، ط-الحدیثة)، ج‏1، ص: 270- 274.

باسلام

در روایت مذکور اون شخصی بوده که از ساحری توبه کرده بود و فقط ابطال سحر میکرده!

اما این ساحری که شما میگید کار سحر و جادوست و چه کسانی که با سحر بدبخت نکرده!!!!! چون سحر میکنه طبیعتا ابطال سحر هم بلده

اویس قرنی;518794 نوشت:
باسلام

در روایت مذکور اون شخصی بوده که از ساحری توبه کرده بود و فقط ابطال سحر میکرده!

اما این ساحری که شما میگید کار سحر و جادوست و چه کسانی که با سحر بدبخت نکرده!!!!! چون سحر میکنه طبیعتا ابطال سحر هم بلده

ما در واقع داریم از انسان بد در راستای کار خوب بهره میبریم...این باعث میشه هم کار من حل بشه هم اون فرد به خاطر کمک به یک انسان ثوابی کرده باشه...

NaKayama;518797 نوشت:
ما در واقع داریم از انسان بد در راستای کار خوب بهره میبریم...این باعث میشه هم کار من حل بشه هم اون فرد به خاطر کمک به یک انسان ثوابی کرده باشه...

عمرا ثوابی ببره

إِنَّمَا صَنَعُوا كَيْدُ سَاحِرٍ وَلَا يُفْلِحُ السَّاحِرُ حَيْثُ أَتَى

در حقيقت آنچه ساخته اند نیرنگ و افسون ساحر است و جادوگر هر جا باشد رستگار نمى‏ شود

[="Tahoma"][="Black"]

NaKayama;517830 نوشت:

با عرض سلام مجدد و تشکر از پاسخ شما

سحر کردن جایز نیست اما اگر اقدام فوق ، تنها برای ابطال سحر باشد و موجب گناه و مفسده ای هم نشود ، شرعا بلا مانع است . (1)

همیشه سلامت و موفق باشید

پی نوشت:
1. آیت الله صافی گلپایگانی ، جامع الاحکام ، ج 1 ص 287[/]

بنظرم بهترین کار اینه که پیش یک عالم قوی برید

بسوی محبوب;519275 نوشت:
بنظرم بهترین کار اینه که پیش یک عالم قوی برید

الان دو راهی من اینه...:
دعا نویس اسلامی: که میدونم زیاد جواب نمیده...
دعا نویس ظاهرا اسلامی!:که میدونم کاملا جواب میده..!!!

به نام خدا

سلام عليكم

به نظر ميرسد پاسخ سوال از جنبه ي فقهي كامل گرديد .
لذا جهت جلوگيري از انحراف تاپيك ، از دوستان گرامي خواهشمند است براي مشاوره به پروفايل يكديگر مراجعه بفرمايند .

از همكاري سروان تشكر ميكنم.

جالب بود اطلاعات مفیدی در این زمینه و همین طور فال حافظ با معنی یاد گرفتم

و مثلا بعضی ها هستند که ادعا می کنند برای فلانی یک مشکل در زندگیش انداختیم.یا فلان بیماری را از طریق غیر طبیعی برای ان درست بکنند .یا مثلا به وسیله چند نفر از راه انرژی شخصی را مشاهده کنند.
و از زندگی ان با خبر بشود.
یا کسانی که ذهن افراد را می خوانند .
ایا همه این ها جزء سحر و جادوگری است ؟

یا بعضی ها به وسیله گفتار توانایی یک نفر را برای کاری بگیرند.
صرفا در موقع برخورد با چنین افرادی باید چکار کرد؟
یا مثلا سر کتاب باز کردن هم جزء سحر است ؟
و یا زمان زندگی یک نفر را جابجا کنند ؟
برای باطل کردن این ها چکار باید کرد ؟
ممنون

موضوع قفل شده است