سوالی در مورد ازدواج و مشکل در انتخاب یکی از دو خواهر

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالی در مورد ازدواج و مشکل در انتخاب یکی از دو خواهر

با عرض سلام و احترام

بنده مدتی هست که توصیف خانواده ای رو شنیدم که همسایه ی یکی از فامیلا هست و خیلی خانواده ی مذهبی و خوبی هستن. به همین دلیل تحقیقات خودمو شروع کردم و همه ازشون تعریف میکنن . دو تا دختر دارن که یکیشون از من یک سال کوچکتر هست و دیگری پنج سال (حدودا). بنده خودم 24 سال دارم. سربازیم تموم شده تحصیلاتم هم ان شا الله اخرین ترم تحصیلیم هست و ان شا الله اگه جور بشه قراره توی یک شرکت کار بکنم و شکر خدا کارای زیادی از دستم بر میاد.
حدودا مذهبی هستم . چند مدتی هست که احساس میکنم توی مسائل دینیم عقب گرد کردم و نمی خوام به گناه زنا و ... دچار شم. برای همین تصمیم دارم به کمک خدا هر چه سریعتر اقدام به ازدواج کنم.
شکر خدا تا حالا با جنس مخالف دوستی و رابطه ای نداشتم. ولی چند مدتی هست که نیاز شدیدی دارم که با یکی غیر همجنس صبحت کنم و یکی باشه که روزمو با یادش شروع کنم و شبمو با یادش تموم کنم.
مادرم بطور جدی با ازدواجم توی این شرایط مخالف هست ، تا می خوام دهنمو باز کنم میگه تو پول داری برو یدونه واسه من لباس بخر ببینم میتونی بخری. میگم درس داره تموم میشه و ... بعدشم اخرش منجر به ناراحتی میشه ...

به همین دلیل اصلا این موضوع رو با والدینم در میان نگذاشتم و فقط به برادر بزرگترم و دوستم گفتم و هر دو سعی می کنن که مشکلم حل بشه.
نمیدونم با این شرایطی که عرض کردم کار اشتباهی میکنم؟!
مشکل اصلی اینجاست که من فقط یکی از این خواهر هارو از دور دیدم و الان نمیدونم باید برای کدومشون اقدام کنم
خیلی زیاد اهل اون نیستم که همسر آیندم باید فرشته باشه و ... بیشتر دوس دارم درونش زیبا باشه
امکانشم ندارم که باهاشون حرف بزنم و ...
و نه میتونم برا دوتاشونم خاستگار برم بعدش ببینم با اخلاقم جور هستش یا نه اگه نبود بگم نفر بعدی :Nishkhand:
خواهشا راهنماییم بفرمایید :Ghamgin::tamasha::Ghamgin:

در پناه حق

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما

خدا رو شكر كه تا حالا تونسته ايد در اين زندگي امروزي كه محركات شهواني از در و ديوار مي بارد خودتان را حفظ كنيد چرا مي گوييد تا حدودي مذهبي هستيد؟ مذهب چيه مگه شما واجبات را انجام دهيد و محرمات را ترك كنيد اين ميشه عالي ترين سطح عرفان و مهم ترين گام در اين مسير مديريت شهوت است.
خداوند فرموده كسي كه خودمديريتي ديني(تقوا) داشته باشد خودم كاراش را راست و ريس مي كنم از جايي كه گمان نمي كند رزق و روزيش مي دهم و گره مشكلاتش را مي گشايم.
وَ مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً ، وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدْراً (طلاق/2و3)
و هر كه از خدا پروا كند، خدا براى او راه بيرون شدن [از مشكلات و تنگناها را] قرار مى‏ دهد، و او را از جايى كه گمان نمى‏برد روزى مى‏ دهد، و كسى كه بر خدا توكل كند، خدا برايش كافى است، [و] خداوند فرمان خود را به انجام مى‏ رساند و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

شايد دوستان سايت اين مثل را زياد از من شنيده باشند كه اول چاه را بكن بعد منار را بدزد
يا اول جاروب كن خانه آن گه مهمان طلب.
در درجه اول بايد شرايط و موقعيت، امانات و حمايت هاي كه خانواده ازتون مي كنند را شناسايي كنيد.
بعداز در جريان گذاشتن خانواده وزير امور خارجه خودتان يعني مادر و خواهر و يا خانمي كه با تجربه باشد را شناسايي كنيد تا از دور دختران را زير نظر بگيرند و به بهانه هاي مختلف با آنها ارتباط برقرار كنند
بعد از آن شما را در جريان بگذارند و خصوصيات كلي را براي شما بگويند و از نظر تناسب با خودتان تطبيق دهيد.
غالبا خانواده ها تا بزرگتر نرود كوچك را اجازه خروج نمي دهند و پاسپورت برايش صادر نمي كنند:Nishkhand:
اگر كليات را مناسب ديديد سفيرتان براي راي زني مي رود و اجازه مذاكره مي خواهد و شما براي گفتگو و يافتن تناسب ها و تحقيق بيشتر وارد ميدان مي شويد.

موضوع قفل شده است