جمع بندی چگونه با زیبایی ام کسب ثواب کنم؟

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه با زیبایی ام کسب ثواب کنم؟

باسلام
از گوش میتوان به گوش دادن به قرآن و ... و از زبان به آشتی دادن، ذکر گفتن و .... استفاده کرد و خلاصه از اعضای بدن در مسیر رضایت الهی قرار گرفت و از آنها استفاده کرد.

من از زیبایی صورتم چگونه میتوانم برای کسب رضایت خدا استفاده کنم و با این زیبایی کسب ثواب کنم؟
باتشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سمیع

user;517736 نوشت:
باسلام
از گوش میتوان به گوش دادن به قرآن و ... و از زبان به آشتی دادن، ذکر گفتن و .... استفاده کرد و خلاصه از اعضای بدن در مسیر رضایت الهی قرار گرفت و از آنها استفاده کرد.

من از زیبایی صورتم چگونه میتوانم برای کسب رضایت خدا استفاده کنم و با این زیبایی کسب ثواب کنم؟
باتشکر

باسمه تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید
در این رابطه نظر شما را به روایت جلب می کنم:

امام علی علیه السلام در این رابطه می‌فرمایند: «زكاةُ الجَمالِ ، العَفافُ»[1]؛«زكات زيبايى ، پاكدامنى است»

جوانی که زیبایی و جمال دارد باید درمقابل وسوسه های شیاطین انس و جن، ایمان خود را حفظ کند و یوسفی مَشرب باشد که حق‌تعالی پیامبر خود حضرت یوسف علیه السلام را به واسطه خویشتن داری و پاکدامنی اش به عنوان نمونه عفت در قرآن ذکر نموده است .
در واقع حضرت یوسف علیه السلام به واسطه جمال و زیبایی اش در فردای قیامت برای کسانی که جمال دارند حجت می باشند که اگر کسی به خاطر جمال و زیبایی اش در معرض گناه قرار گرفت . و زیبایی خود را عذر بیاورد، خداوند حضرت یوسف علیه السلام را به رخ می کشاند.

حضرت در بیانی دیگر فرموده اند

«مَا الْمُجاهِدُ الشَّهیدُ فی سَبیلِ اللهِ بِاَعْظَمِ اَجْراً مِمَّنْ قَدَرَ فَعَفَّ، لَكادَ الْعَفیفُ اَنْ یكُونَ مَلَكاً مِنَ الْمَلائِكَهِ»[2]؛ « مجاهدی كه در راهِ خدا شهید شود پاداش او بیشتر از كسی نیست كه بتواند كار حرامی را انجام دهد ولی عفّت بورزد، حقّاً شخص عفیف و پاكدامن نزدیك است فرشته‎ای از فرشتگان گردد»

بنابراین شما که به واسطه زیبایی و جمال خود بیشتر در معرض وسوسه های شیطان و نفس اماره قرار دارید، همین که عفت و پاکدامنی خود را حفظ کنید در جهت رضایت حق تعالی گام برداشته اید.

موفق باشید .

پی‌نوشت:[1]غرر الحكم : 5449 منتخب ميزان الحكمة : 246
[2].نهج البلاغه، حكمت 474.

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش باتشکر از پاسخ کارشناس بزرگوار :Gol: جهت تکمله ی بحث عرض میکنم که یکی دیگر از راه های کسب رضای خداوند در بهره وری از این نعمت الهی این است که مقوله ی حیا را در وجود خود تقویت نمایید که حیا خود مقدمه ی پاکدامنی است . کسی که از نعمتی مضاعف برخوردار میشود قطعا" مسئولیتی مضاعف نیز بر عهده ی او قرار خواهد گرفت (هرکه بامش بیش برفش بیشتر ) که دراین مورد تقویت حیا و دوری از جلوه گری سبب رضای خداوند ورسیدن به ثواب است .

user;517736 نوشت:

باتشکر

ببخشید یه سوالی دارم از شما به نظر خودتو با چهره زیبا چطوری میشه رضایت الهی رو کسب کرد یعنی در جهت رضای خدا و ثواب از زیبایی چهره استفاده کرد ؟

قبلا یه تاپیکی ازتون دیده بودم :
[h=1]ازدواج موقت[/h]به نظرم اومد ممکنه منظورتون از کسب ثواب با چهره زیبا این مورد باشه

باسلام و تشکر
به جزء عفاف و شکر؛ دیگه راهی برای کسب ثواب نیست؟
یه راهی ازدواج موقت به نظرم رسید؛ که زیاد نمیتونم انجام بدم.

دوستان خجالت مکشید بهش بگید دیگه.

آره عزیزم؛به نظر من برو صیغه کن. البته نه هرکسی رو ، کسایی که از نظر ظاهری برای بقیه جذابیتی ندارند و کسی دور و برشون نمیچرخه. ثواب هم داره.

البته کار راحتی نیست ها،شاید اصلا لذت بخش هم نباشه، اما بهشت را به بها دهند نه به بهانه.

شاد باش

بله شهوت رانی که تایید شرع داشته باشه حتما ثواب داره چون به هرحال حکمتی داره که ما بی اطلاعیم و چون تایید شرع داره امکان نداره ثواب نداشته باشه ..

حالا کسایی که جذابیتی ندارن هم موردی نداره برای صیغه در عوض پاداش این ثواب حوریان بهشتی هست ..

user;518698 نوشت:
باسلام و تشکر

ازدواج موقت و کارهای مرتبط با این امر! ربطی به ظاهر نداره که!! اینجا اصل کار استیل بدنی و هیکله...و البته رعایت یک سری اصول برای خدمت به فرد مقابل نه خودتان! که واقعا هدف بشه رضایت خدا نه رضایت خود..!

سلام علیکم
در رابطه با ازدواج موقت عرض کنم که :
بنده خدایی برای من تعریف میکرد ، یک خانوم چادری بسیار زیبا چون از همسر خودش جدا شده بود ، صیغه مرد ها میشد .
و البته دختر خانومی هم داشت این بنده خدا که در کنار خودش زندگی میکرد.
از نظر اون بنده خدا و ادم های اطراف ایشون ،‌اون خانوم انسان هرزه ای به چشم می اومد!!!! و سعی میکردن اون خانم رو از خودشون دور کنن!
تو دین اسلام صیغه شدن یک خانوم متاهل که از همسرش جدا شده کاره پسنیده هست ولی خب در جامعه امروز ما به چشم خوبی بهش دیده نمیشه.
و پشت سره اون ادم حرف میزنن.!

البته نباید توجه داشت به صحبت های پوچ مردم ، اجر کاره شما در پیش خدا محفوظ هست.
ولی با این حال گفتم که بدونید شاید در دید مردم ادم درستی نیاید!

ایستگاه بهشت;518764 نوشت:
سلام علیکم
در رابطه با ازدواج موقت عرض کنم که :
بنده خدایی برای من تعریف میکرد ، یک خانوم چادری بسیار زیبا چون از همسر خودش جدا شده بود ، صیغه مرد ها میشد .
و البته دختر خانومی هم داشت این بنده خدا که در کنار خودش زندگی میکرد.
از نظر اون بنده خدا و ادم های اطراف ایشون ،‌اون خانوم انسان هرزه ای به چشم می اومد!!!! و سعی میکردن اون خانم رو از خودشون دور کنن!
تو دین اسلام صیغه شدن یک خانوم متاهل که از همسرش جدا شده کاره پسنیده هست ولی خب در جامعه امروز ما به چشم خوبی بهش دیده نمیشه.
و پشت سره اون ادم حرف میزنن.!

البته نباید توجه داشت به صحبت های پوچ مردم ، اجر کاره شما در پیش خدا محفوظ هست.
ولی با این حال گفتم که بدونید شاید در دید مردم ادم درستی نیاید!

نداریم دیگه برادر...اینجایی که من زندگی میکنم, این دورو ورا ازین چیزا نداریم که باعث شه کلا غرق ثوابو عاشق اسلام شیم...نداریم آقا...نداریم...

NaKayama;518772 نوشت:
نداریم دیگه برادر...اینجایی که من زندگی میکنم, این دورو ورا ازین چیزا نداریم که باعث شه کلا غرق ثوابو عاشق اسلام شیم...نداریم آقا...نداریم...

عجب!
غرق ثواب را خوب آمدید!!
دیر ازدواج کردن و غرق ثواب نشدن دیگه مشکل اسلام نیست!
مشکل از اینکه که به اسلام ِ واقعی عمل نمیشه!

عجب تاپیک و نقل قول های پر مغزی !!! ... خیلی اطلاعات کسب کردیم واقعا...!

ثواب که همیشه هست اما مشکل از قشر مونثه که تحت تعالیم جامعه از یه چیزایی میترسن و مردها (البته خانواده پسر ) به بکارت خیلی پایبندند.(مشکل جامعه ما)

در ضمن در یک رابطه ازدواج (چه موقت یا دایم )هم نمیشه گفت بکارت سالم بمونه غریزه هست دیگه جایی میاد که عقل کار نمیکنه...

پس موند ثوابی که برای دخترایی که رشیده هستند (از سن ازدواجشون خیلی گذشته)یا مطلقه یا شوهرشون متوفی شده.

باسمه تعالی
کاربران محترم لطفا از بحث اصلی خارج نشوید و بحث را به انحراف نکشانید

user;518698 نوشت:
یه راهی ازدواج موقت به نظرم رسید

به نظرمن اگر با فردي ازدواج موقت کردي بعد به خاطر زيبايي که داري رفتي با يکي ديگه(دائم يا موقت) ضربه اي که به اون فردي که ازدواج موقت تو بوده زدي اندازه اي هست که تا ابد بري جهنم خوش بگذروني تا از اين ثواب ها نخواهي بکني.
ازدواج موقت براي اينه که خودت را از گناه دور کني نه اينکه .......
تازه اونم با شرايط خاص خودش
البته زيبايي هم سليقه اي است اين که ادم فکر کنه خودش زيباست پس هر کاري ميتونه انجام بده يعني زيبا نيست
مثلا فردي را ميشناختيم که عاشق يکي شده بود و مي گفت که خيلي زيباست ولي ما چنين نظري نداشتيم.

[="DarkSlateBlue"]

user;518698 نوشت:
باسلام و تشکر

برادر من اصلا معلوم هست چی داری میگی؟ خودت میفهمی که چرا تاپیک باز کردی؟؟؟؟؟
اول خیلی ساده میپرسی که با زیبایی چهره چطور میشه رضایت خدا رو کسب کرد بعد که جوابت رو به اون زیبایی دادن میگی با ازدواج موقت؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخه ازدواج موقت چه ربطی به چهره ی زیبا داره؟؟؟؟؟ ببین به خاطر یک حرف ناربط مردم چطور دین رو به تمسخر گرفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هرکی هرچی از دهنش دراومد راجب ازدواج موقتی زد که امیرالمومنین فرمود اگر عمر لعنت الله این امر رو حرام نمیکرد احدی مرتکب زنا نمیشد!
ببین چطور ازدواج موقتی رو به باد تمسخر گرفتن که حتی نمیدونن کاربردش کجاست و برای چه اشخاصی هست؟؟؟؟
ببین چطور راجب دستور قران صحبت میکنن اما نمیدونن که طلاق هم دستور قران هست اما طلاق جایی دارد و مکانی!‌ طلاق هم امری شرعی و قانونی و دستور اسلام است اما آیا حق داریم این دستور رو به باد تمسخر بگیریم بدون اینکه بفهمیم طلاق گرفتن جایی دارد و زمانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بدون اینکه بفهمیم برای مواقع ناچاری و ضرورت است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ازدواج موقت هم گرچه دستور اسلام و قران و شرع هست اما جا و زمان مخصوص به خود را دارد!!!! حال اینکه یک عده از این دستور سوء استفاده میکنند دلیل بر این نمیشه که اصل دستور زیر سوال بره و هرچی از دهانمان بیرون آمد راجبش بگیم ![/]

پرسش:
من از زیبایی صورتم چگونه می توانم برای کسب رضایت خدا استفاده کنم و با این زیبایی کسب ثواب کنم؟

پاسخ:
در این رابطه نظر شما را به این روایات جلب می‌کنم:
امام علی (علیه السلام) در این رابطه می‌فرمایند: «زكاةُ الجَمالِ، العَفافُ (1) زكات زيبايى، پاكدامنى است»
جوانی که زیبایی و جمال دارد باید در مقابل وسوسه‌های شیاطین انس و جن، ایمان خود را حفظ کند و یوسفی مَشرب باشد که حق‌ تعالی پیامبر خود حضرت یوسف (علیه السلام) را به واسطه خویشتن داری و پاکدامنی اش به عنوان نمونه عفت در قرآن ذکر نموده است.
در واقع حضرت یوسف (علیه السلام) به واسطه جمال و زیبایی‌اش در فردای قیامت برای کسانی که جمال دارند حجت هستند که اگر کسی به خاطر جمال و زیبایی اش در معرض گناه قرار گرفت. و زیبایی خود را عذر بیاورد، خداوند حضرت یوسف (علیه السلام) را به رخ می‌کشاند.
حضرت در بیانی دیگر فرموده اند:
«مَا الْمُجاهِدُ الشَّهیدُ فی سَبیلِ اللهِ بِاَعْظَمِ اَجْراً مِمَّنْ قَدَرَ فَعَفَّ، لَكادَ الْعَفیفُ اَنْ یكُونَ مَلَكاً مِنَ الْمَلائِكَهِ» (2)؛ « مجاهدی كه در راهِ خدا شهید شود پاداش او بیشتر از كسی نیست كه بتواند كار حرامی را انجام دهد ولی عفّت بورزد، حقّاً شخص عفیف و پاكدامن نزدیك است فرشته‎ای از فرشتگان گردد»

بنابراین، شما که به واسطه زیبایی و جمال خود بیشتر در معرض وسوسه های شیطان و نفس اماره قرار دارید، همین که عفت و پاکدامنی خود را حفظ کنید در جهت رضایت حق تعالی گام برداشته اید.

پی نوشت:
1. تميمى آمدى، عبد الواحد بن محمد،
غرر الحكم و درر الكلم‏،ص390،دار الكتاب الإسلامي‏،قم،1410ق.
2. شريف الرضي، محمد بن حسين‏،[=Traditional Arabic]نهج البلاغة(للصبحي صالح)،ص559،هجرت،قم،1414ق.

موضوع قفل شده است