صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا شیطان در همه جا حاضر است؟

علاقه
    در حال بارگزاری ...
    نوشته
    52
    حضور
    13 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    115

آیا شیطان در همه جا حاضر است؟

سلام علیکم

آیا شیطان یا ابلیس در همه جا حاضر است ؟

منظورم از شیطان یا ابلیس همانی که سجده نکرد

سپاس

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58317

با نام و یاد دوست

آیا شیطان در همه جا حاضر است؟

کارشناس بحث: استاد صادق

5. صلوات ها 2

نوشته
    8,035
    حضور
    192 روز 13 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28777

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.sh نمایش پست ها
    سلام علیکم

آیا شیطان یا ابلیس در همه جا حاضر است ؟

منظورم از شیطان یا ابلیس همانی که سجده نکرد

سپاس
    دلیلی وجود ندارد که ثابت کند ابلیس در همه جا حضور فزیکی داشته باشد . وحتی بر اساس مبانی چون او از نوع جنیان است وجن از آتش خلق شده ودر واقع جسمانی است نمی تواند در همه جا همزمان حضور داشته باشد چون موجود جسمانی این توان را ندارد . ولی جنیان سرعت شگفت‌انگیزی دارند و می‌توانند مسیری طولانی را در زمانی کوتاه طی کنند و به همین دلیل می توانند از حوادث دورترین مکانها در کمترین زمان ممکن خبردار شوند و یا از موانع به آسانی عبور نمایند، بر خلاف انسان که چنین نیست. در روایتی آمده:
    سدیر صیرفی می‌گوید: روزی از مدینه عازم کوفه شدم، امام باقر(ع) به من سفارشاتی فرمود، وقتی از مدینه بیرون شدم ،در یکی از منازل بین راه ناگهان مردی را دیدم که نزد من آمد و نامه‌ای به من داد که مرکب مُهر آن هنوز خشک نشده بود، دیدم مُهر امام باقر علیه السلام است ، در نامه دستوراتی بود، چون به آن مرد متوجه شدم کسی را ندیدم، بعد از مدتی وقتی دوباره به مدینه آمدم و محضر امام رسیدم، جریان را به حضرت عرض کردم، حضرت فرمودند : « ما خدمتکارانی از جن داریم .وقتی بخواهیم کاری به طوری فوری انجام بپذیرد، آن ها را در پی آن می‌فرستیم».(1)

پی‌نوشت‌ها:
    1. علامه مجلسى، بحار الأنوار، مؤسسة الوفاء بيروت - لبنان، 1404 ه ق ، ج 27 ص 17 .

7. صلوات ها 9

نوشته
    228
    حضور
    5 روز 18 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    710

نقل قول نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
    وحتی بر اساس مبانی چون او از نوع جنیان است وجن از آتش خلق شده ودر واقع جسمانی است نمی تواند در همه جا همزمان حضور داشته باشد چون موجود جسمانی این توان را ندارد . ولی جنیان سرعت شگفت‌انگیزی دارند و می‌توانند مسیری طولانی را در زمانی کوتاه طی کنند و به همین دلیل می توانند از حوادث دورترین مکانها در کمترین زمان ممکن خبردار شوند و یا از موانع به آسانی عبور نمایند، بر خلاف انسان که چنین نیست..
    درود یک سوال از شما دارم شما تا بحال جن یا شیطان رو دیدین ؟ با توجه به اینکه گفتین جن و شیطان جسمانی هستن یا صرفا بنا بر اعتقادات و شنیده ها خودتون چنین نظری دارین ؟
    بـزن بـاران بهــاران فصـلِ خـون اسـت
    بـزن بـاران که صحـرا لالـه گـون است
    بـــزن بـــاران کـــه دیــن را دام کردنــد
    شـــکار خـلـــق و صیــدِ خــام کردنــد
    بـــــزن بــــاران خــــدا بازیچـه ای شد
    که بـــا آن کســـب ننــگ و نـام کردند

9. صلوات ها 4

علاقه
    مهدی فاطمه
    نوشته
    736
    حضور
    14 روز 5 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    128
    صلوات
    3331

نقل قول نوشته اصلی توسط _Member_ نمایش پست ها
    درود یک سوال از شما دارم شما تا بحال جن یا شیطان رو دیدین ؟ با توجه به اینکه گفتین جن و شیطان جسمانی هستن یا صرفا بنا بر اعتقادات و شنیده ها خودتون چنین نظری دارین ؟
    سلام من به شماپیشنهاد میکنم سخنرانی استادرائفی پوردرمورد جن ورمالی رو حتما گوش کنید
    اَینَ الطّالــــِبُ بِدَمِ المَقــــتُولِ بِکَــــربَلا

گروه رایحۀ بهشتی

[SIGPIC][/SIGPIC]

11. صلوات ها 3

علاقه
    در حال بارگزاری ...
    نوشته
    52
    حضور
    13 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    115

دلیلی وجود ندارد که ثابت کند ابلیس در همه جا حضور فزیکی داشته باشد . وحتی بر اساس مبانی چون او از نوع جنیان است وجن از آتش خلق شده ودر واقع جسمانی است نمی تواند در همه جا همزمان حضور داشته باشد چون موجود جسمانی این توان را ندارد . ولی جنیان سرعت شگفت‌انگیزی دارند و می‌توانند مسیری طولانی را در زمانی کوتاه طی کنند و به همین دلیل می توانند از حوادث دورترین مکانها در کمترین زمان ممکن خبردار شوند و یا از موانع به آسانی عبور نمایند، بر خلاف انسان که چنین نیست. در روایتی آمده:
    سدیر صیرفی می‌گوید: روزی از مدینه عازم کوفه شدم، امام باقر(ع) به من سفارشاتی فرمود، وقتی از مدینه بیرون شدم ،در یکی از منازل بین راه ناگهان مردی را دیدم که نزد من آمد و نامه‌ای به من داد که مرکب مُهر آن هنوز خشک نشده بود، دیدم مُهر امام باقر علیه السلام است ، در نامه دستوراتی بود، چون به آن مرد متوجه شدم کسی را ندیدم، بعد از مدتی وقتی دوباره به مدینه آمدم و محضر امام رسیدم، جریان را به حضرت عرض کردم، حضرت فرمودند : « ما خدمتکارانی از جن داریم .وقتی بخواهیم کاری به طوری فوری انجام بپذیرد، آن ها را در پی آن می‌فرستیم».(1)

پی‌نوشت‌ها:
    1. علامه مجلسى، بحار الأنوار، مؤسسة الوفاء بيروت - لبنان، 1404 ه ق ، ج 27 ص 17 .
    یعنی فقط شیطان در زمین است

اگر کسی به مریخ برود از شر جنیان و شیطان در امان است ؟

علاقه
    نجوم - فيزيك - الهيات - مكانيك
    نوشته
    538
    حضور
    3 روز 5 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    350

پی‌نوشت‌ها:
    باسلام
    با عرض معذرت - درست متوجه شدم؟ حضور فيزيكي؟؟؟؟؟
    شيطان يا ابليس فرشته اي است كه بر عليه خدا عصيان كرد يك شخص است و اصحاب و پيرواني هم دارد در همه جا نيست و كارش هم فقط وسوسه است براي گمراه كردن انسان
    البته همه گناهان انسان نتيجه وسوسه شيطان نيست بلكه بيشتر گناهان انسان به واسطه هواي نفس خود انسان است لذا همه گناهان را نبايد به گردن شيطان بياندازيم - گاهي انسانهاي گمراه بدتر از شيطان هستند
    و الحال اين سه چيز باقی است:
    ايمان و اميد و محبت
    اما بزرگتر اينها محبت است
    ((( پولس رسول )))

14. صلوات ها 3

نوشته
    228
    حضور
    5 روز 18 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    710

نقل قول نوشته اصلی توسط sina178s نمایش پست ها
    باسلام
    با عرض معذرت - درست متوجه شدم؟ حضور فيزيكي؟؟؟؟؟
    شيطان يا ابليس فرشته اي است كه بر عليه خدا عصيان كرد يك شخص است و اصحاب و پيرواني هم دارد در همه جا نيست و كارش هم فقط وسوسه است براي گمراه كردن انسان
    البته همه گناهان انسان نتيجه وسوسه شيطان نيست بلكه بيشتر گناهان انسان به واسطه هواي نفس خود انسان است لذا همه گناهان را نبايد به گردن شيطان بياندازيم - گاهي انسانهاي گمراه بدتر از شيطان هستند
    شیطان چی هست ؟ وجود خارجی داره ؟ جسمانیه ؟ انسان گمراه چه فرقی با شیطان داره ؟ یا شیطان چه ارتباطی با گمراهی انسان داشته ؟ خود انسان چه ارتباطی به گمراهی خودش داره ؟

چه جوری بعضی گناها مال هوای نفسه و شیطان دخیل نیست و لی بعضیا مربوط به هوای نفس نیست و شیطان در اون دخیله ؟

16. صلوات ها 2

علاقه
    نجوم - فيزيك - الهيات - مكانيك
    نوشته
    538
    حضور
    3 روز 5 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    350

نقل قول نوشته اصلی توسط _Member_ نمایش پست ها
    شیطان چی هست ؟ وجود خارجی داره ؟ جسمانیه ؟ انسان گمراه چه فرقی با شیطان داره ؟ یا شیطان چه ارتباطی با گمراهی انسان داشته ؟ خود انسان چه ارتباطی به گمراهی خودش داره ؟

چه جوری بعضی گناها مال هوای نفسه و شیطان دخیل نیست و لی بعضیا مربوط به هوای نفس نیست و شیطان در اون دخیله ؟
    با سلام
    اگر مفهوم و معني گناه را برررسي ميكرديد و تاملي مينوموديد خودتان متوجه ميشديد كه ايا همه گناهان به وسوسه شيطان مربوط ميشود يا نه؟
    و الحال اين سه چيز باقی است:
    ايمان و اميد و محبت
    اما بزرگتر اينها محبت است
    ((( پولس رسول )))

نوشته
    228
    حضور
    5 روز 18 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    710

نقل قول نوشته اصلی توسط sina178s نمایش پست ها
    با سلام
    اگر مفهوم و معني گناه را برررسي ميكرديد و تاملي مينوموديد خودتان متوجه ميشديد كه ايا همه گناهان به وسوسه شيطان مربوط ميشود يا نه؟
    نه قسمت مربوط به خود گناه منظور سوالم نبود منظورم اینه که شیطان چیه ؟ چی کاره اس ؟ چرا فکر میکنید شیطان وجود داره یعنی چه چیزی باعث شده فکر کنید کاری که مغز شما درحال تصمیم گیری درباره انجام دادن و ندادنش هست رو شیطان داره هدایت میکنه ؟

یا یه جور دیگه سوالم رو میپرسم هم از شما و هم از هر کدوم از کارشناس های انجمن

چرا وقتی مراحل مختلف تصمیم گیری در مغز میشه کاملا با دلیل و مدرک شرح داده بشه تمن باید انجام این تصمیم گیری رو به یک موجود خیالی که تا بحال ندیدمش حسش نکردم ، نمیتونم درکش کنم و نشانه ای ازش ندیدم مربوط بدونم ؟

این جوونور چیه که همه جا هست ولی هیچ کسی ندیدش جن هست و جسمانی ولی هیچ وقت ظاهر نشده ؟ هیچ کسی درکش نکرده و نمیتونه درکش کنه هیچ دلیلی وجود نداره که من بخوام وجودش رو بپذیرم ولی باید بپذیرم که اون بوده تو تصمیم گیری من دخالت کرده هیچ جا مدرکی برای وجودش نیست جز کتاب های قدیمی که مال هزار یا دو هزار سال قبله ؟ چه دلیلی داره من نتیجه یه کار شر رو به این جوونور نسبت بدم ؟

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری