صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حرمت نگه نداشتن از سوی همسر

نوشته
    5
    حضور
    6 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

حرمت نگه نداشتن از سوی همسر

به نام خدا
    با سلام
    خدا رو شکر همسر بنده اهل نماز و قرآن و دعا و ... هستند و در خانه هم بسیار فرد زحمت کشی هستند. اما ...
    ما حدود ده ساله که ازدواج کردیم و دو فرزند هم داریم.
    حالا طی این ده سال، چند بار ایشون مجوز توهین و تهمت و بد و بیراه و نفرین خانواده و پدر و مادر بنده رو دارند؟
    چند بار می تونند به مادر بنده نسبت بد بدهند؟!!! (مادر ...) (البته عذرخواهی می کنم)
    چند بار می تونند حرمت نگه ندارند و بنده رو خورد و خمیر کنند؟
    پدر و مادر بنده را چطور؟
    بستگان بنده را چطور؟
    دوستی گفت باید قاطعیت نشان بدم! قاطعیت یعنی چه؟
    یعنی عصبانیت؟ یعنی قهر؟ یعنی صحبت منطقی؟ یعنی بی محلی؟ یعنی ...؟
    اگه هیچ کدوم جواب نده باید چه کنم؟
    بنده چه رفتاری در مقابل باید انجام بدهم؟
    بنده حرمت ایشان و خانوده ی ایشان رو به هیچ وجه نشکستم
    البته ممکنه مشکل از جایی باشه که بنده خبر ندارم
    مثلا حرف ها و رفتار اشتباه خودم
    خب بپرسید تا بگم
    به هر حال حالم خوب نیست
    اما همه ی این ها به کنار

متاسفانه و متاسفانه و متاسفانه ایشون هیچ ابایی از اینکه این رفتار ها جلوی فرزندان صورت بپذیره ندارند با اینکه بنده خواهش کردم این کار رو نکنند
    از رادیو معارف برنامه هاش رو دانلود کردم و با هم گوش دادیم اما ...
    و این خیلی خیلی خیلی خیلی بیشتر داره آزارم میده
    این که بنده رو بی شخصیت میکنند و حرف های بدی می زنند و ...
    یادمه فرزند بزرگم وقتی حدود سه سالش بود به بنده گفت بابا شما آدم بدی هستی!!! با اینکه بهش لبخند زدم اما قلبم منهدم شد

بنده حتی وقتی با همسرم قهر هستیم (که معمولا هستیم!) هیچ وقت اجازه نمی دم که فرزندانم به ایشون بی احترامی کنند و شخصیتش رو بالا نگه می دارم، اما در مقابل ...

حالم بده، خیلی بد
    مدتیه بازده کاریم رو شدیدا از دست دادم و این رو همکاران و رییس هم متوجه شدند و فعلا چیزی نگفتند
    خیلی خواستم خودم مساله رو حل کنم اما نشد و اثراتش رو روی خودم دیگه یه دو هفته ای هست که شدیدا دارم میبینم.
    البته خیلی مسایل دیگه هم هست که مطرح نشد.
    سلامت باشید

2. صلوات ها 18

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,495
    حضور
    174 روز 11 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58276

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 8

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط babajoon نمایش پست ها
    به نام خدا
    با سلام
    خدا رو شکر همسر بنده اهل نماز و قرآن و دعا و ... هستند و در خانه هم بسیار فرد زحمت کشی هستند. اما ...
    حالا طی این ده سال، چند بار ایشون مجوز توهین و تهمت و بد و بیراه و نفرین خانواده و پدر و مادر بنده رو دارند؟
    چند بار می تونند به مادر بنده نسبت بد بدهند؟!!! (مادر ...) (البته عذرخواهی می کنم)
    پدر و مادر بنده را چطور؟
    بستگان بنده را چطور؟
    خب بپرسید تا بگم
    به هر حال حالم خوب نیست
    اما همه ی این ها به کنار

متاسفانه و متاسفانه و متاسفانه ایشون هیچ ابایی از اینکه این رفتار ها جلوی فرزندان صورت بپذیره ندارند با اینکه بنده خواهش کردم این کار رو نکنند
    یادمه فرزند بزرگم وقتی حدود سه سالش بود به بنده گفت بابا شما آدم بدی هستی!!! با اینکه بهش لبخند زدم اما قلبم منهدم شد

بنده حتی وقتی با همسرم قهر هستیم (که معمولا هستیم!) هیچ وقت اجازه نمی دم که فرزندانم به ایشون بی احترامی کنند و شخصیتش رو بالا نگه می دارم، اما در مقابل ...

حالم بده، خیلی بد
    مدتیه بازده کاریم رو شدیدا از دست دادم و این رو همکاران و رییس هم متوجه شدند و فعلا چیزی نگفتند
    خیلی خواستم خودم مساله رو حل کنم اما نشد و اثراتش رو روی خودم دیگه یه دو هفته ای هست که شدیدا دارم میبینم.
    سلامت باشید
    بسمه تعالی
    با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی
    ضمن تاسف از ناراحتی شما، در خصوص دغدغه مذکور توجه داشته باشید؛
    بررسی و تحلیل دقیق این موضوع مستلزم پیگیری مشاوره حضوری به اتفاق یکدیگر است...
    اما به صورت کلی و در حد بضاعت این تاپیک می توان گفت؛ اگر بد دهنی ایشان موضوعی است که مسبوق به سابقه نیست و زمینه های خانوادگی و تربیتی ندارد ( افراد مشابه در خانواده ایشان نیستند و این رفتار را در قبال دیگر افراد انجام نمی دهد...) آنگاه می توان نتیجه گرفت که این امر بیانگر سطوحی از آسیب در سطح روابط بین فردی شما است! و مسئله را باید در سطح روابط خود و خانواده تان با وی بررسی کنید...
    هر چند که در هیچ فرضی رفتار ایشان قابل توجیه نیست، اما مبتنی بر این فرض، بد دهنی ایشان حاوی این پیام است که " به من حق بدهید "!!! بنابراین در بسیاری از موارد ممکن است ایشان درصدد القاء این باشند که شما در حیطه وظائف شخصی، مسولیت خود را در قبال ایشان انجام نداده اید و یا اینکه در اختلافات احتمالی پیش آمده میان همسر و خانواده تان، آنگونه که باید از ایشان حمایت می کرده اید، حمایت نکرده اید...
    در اینصورت پیشنهادی که لازم است دنبال گردد این است که
    _ در موارد اختلافی، نقش مدافع و یا وکیل خانواده تان را نداشته باشید، این امر سبب تشدید مقاومت همسر شما خواهد شد
    _ با بیان نرم و محبت آمیز از وی بخواهید که توقعات خود را از شما و خانواده تان به صورت شفاف بیان نماید و شما نیز سعی در همدلی با وی داشته باشید.
    _ از مسیر احترام و توجه بیشتر به خانواده وی، او را با وجدان خویش روبرو نمایید.
    _ در صورت توهین، ناراحتی خود را سانسور نکنید و به صورت قاطع از وی بخواهید از تکرار این رفتار خودداری کند
    _ به هنگام عصبانیت و توهین صدا و تصویر وی را ضبط کنید و در موقعیت مناسب در اختیار او قرار دهید ( جهت جلوگیری از بدبینی می توانید از قبل با وی هماهنگ کنید )، مشاهده این رفتار نقش بازدارنده برای تکرار آن خواهد داشت.

در پناه خدای متعال موفق باشید
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۳/۰۳/۰۱ در ساعت ۱۸:۵۹
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 14

علاقه
    تفریحات فیزیکی
    نوشته
    203
    حضور
    3 روز 12 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

به نام خدا
    با سلام
    پدر و مادر بنده را چطور؟
    بستگان بنده را چطور؟
    خب بپرسید تا بگم
    به هر حال حالم خوب نیست
    اما همه ی این ها به کنار

حالم بده، خیلی بد
    سلامت باشید
    من بازهم میخوام از اون پیشنهادهای شیطانیم ارائه بدم...اما گفتم ارائه هرو بدم چون به احتمال زیاد تاثیر گذاره..!
    اول اینکه 1هفته مرخصی بگیرید(با توجه به وضعیت روحیتون میتونید مرخصیو بگیرید!) و به مادر یا خواهرتون بگید 1هفته میخوام بدون اینکه به کسی بگی بیای پیش من.....شما یک بار دیگه این برخوردو از خانمتون دیدید خیلی ریلکس, یعنی با پایین آوردن ولوم صداتون, بدون بحثو و دعوا دست بچه هاتون رو بگیرید سوار ماشین شید برید هتل..! گوشیتون رو هم خاموش کنید, بعد 1هفته خیلی ریلکس و خوشحال برگردید خونه, انگار که نه تنها بهتون بد نگذشته بلکه خیلیم بهتون خوش گذشته.....زندگیتون ازین رو به اون رو خواهد شد, چون خانمتون برای این 1هفته غیبت 1000تا سناریو تو ذهنش میسازه که 999تاش براش آزار دهندس....!!!این روش امتحانشو پس داده.....ضمنا اینم بگم که در حالت کلی نمیخواد به خانمتون دروغ بگید, اما خوب راستشو هم نگید...!!

سعی کنیم با گوش دادن به حرفا و سوالای بقیه اگه از منابعی که اونام قبولشون دارن جوابی براشون داریم, با یه جواب قانع کننده بیاریمشون تو راه درست...
    اگر هم که نمیدونیم, بریم جوابو پیدا کنیم بعد جوابشونو بدیم...
    یه کاری نکنیم مارو یه مشت آدم بی منطق قابل پیش بینی محسوب کنن...

9. صلوات ها 2

علاقه
    دین
    نوشته
    484
    حضور
    15 روز 8 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2018

حالم بده، خیلی بد
    سلامت باشید
    سلام علیکم

منظورتان از خرد و خمیر کردن برخورد فیزیکی است؟ ... معمولا این برخورد از طرف آقایان عصبی انجام می گیرد!

اگر زن به این حد برسد که فحش بدهد یا برخورد فیزیکی با شوهرش بکند نشان می دهد که زبان دیگری را بلد نیست یا زبان دیگری را کارگر نمی داند!

در واقع رفتاری را برای عکس العملهای ده ساله شما یا خانواده‌تان انتخاب کرده است ... که مسلماً اشتباه می باشد

بنابراین ضمن تاکید برای عمل به توصیه ‌های استاد امیدوار پیشنهاد می کنم تعدادی کتاب برای شناخت همدیگر مطالعه کنید

کتابهای خوبی در همین وب سایت با جستجو پیدا خواهید کرد که توسط کابران و کارشناسان توصیه شده است

البته تا قبل از مراجعه به یک کارشناس متدین با کرامت خودتان با ایشان برخورد کنید چون مادر فرزندان است و بی احترامی و حتی کم محلی

به او تاثیر مستقیم بر شخصیت فرزندان می گذارد.

به گونه‌ای عمل کنید که برای ورود به ماه رمضان قلبتان سنگین نشود

اجالتاً چند هدیه مناسب، گل، و شیرینی برای پایین آوردن آمپر ایشان و پاک کردن ذهن فرزندان تهیه و فضای خانه را محمدی ( صل الله علیه و آله) نمایید:

http://www.askdin.com/thread39561.html
    ویرایش توسط متعلم : ۱۳۹۳/۰۳/۰۱ در ساعت ۱۹:۲۰
    باسمه تعالی

هیچ ذکری بالاتر از ذکر عملی نیست
    هیچ ذکرعملی بالاتر از ترک معصیت نیست

(مرحوم آیت الله محمد تقی بهجت
    )

11. صلوات ها 8

علاقه
    دین
    نوشته
    484
    حضور
    15 روز 8 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2018

روابط متقابل همسران (زن و شوهر نسبت به یکدیگر)

باسمه تعالی

هیچ ذکری بالاتر از ذکر عملی نیست
    هیچ ذکرعملی بالاتر از ترک معصیت نیست

(مرحوم آیت الله محمد تقی بهجت
    )

13. صلوات ها 7

علاقه
    روانشناسی دینی
    نوشته
    1,087
    حضور
    75 روز 6 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    79
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    6907

بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    اما به صورت کلی و در حد بضاعت این تاپیک می توان گفت؛ اگر بد دهنی ایشان موضوعی است که مسبوق به سابقه نیست و زمینه های خانوادگی و تربیتی ندارد ( افراد مشابه در خانواده ایشان نیستند و این رفتار را در قبال دیگر افراد انجام نمی دهد...) آنگاه می توان نتیجه گرفت که این امر بیانگر سطوحی از آسیب در سطح روابط بین فردی شما است! و مسئله را باید در سطح روابط خود و خانواده تان با وی بررسی کنید...
    سلام و عرض ادب

و کسب اجازه از استاد امیدوار ، همونطور که استاد فرمودند نیاز هست علتیابی داشته باشید یعنی بطور دقیق ببینید مشکل از کجاست ، از خودتان بیرون آیید و نگاهی به

همسرتان بیاندازید مثل یک قاضی عادل یا خود را جای وی از آغاز زندگی مشترکتان تا الان بیاندازید و ببینید مشکل از کجا نشات میگیرد ؟!

ویژگی نداشته اید که به رفتار بد همسرتان دامن زند "بطور مثال زنان از مردان با ابهت بیشتر خوششان می آید " ، یا بطور کل رفتارتان با همسرتان در مقابل برخوردش چگونه بوده:

1-گاهی خوب و گاهی بد

2-همیشه بد

3- همیشه سعی در خوب بودن

و....

برای رفع یک رفتار بد در مرحله اول بر یک رفتار تمرکز کرد و به طور مستمر سعی در رفع آن کرد : تشویق ، تنبیه، تغفل ...

از این تاپیک استفاده کنید:

بهترین شیوه برای تذکر عیوب در خانه و نسبت به همسر چیست؟

با همسری که غیر منطقی است چگونه باید رفتار نمود؟

افسوس که آنچه برده ام باختنی ست
    بشناخته ها تمام نشناختنی ست
    برداشته ام هر آنچه باید بگذاشت
    بگذاشته ام هر آنچه برداشتنی ست...
    خواجه نصیر الدین طوسی

15. صلوات ها 10

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    2,888
    حضور
    56 روز 18 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    253
    صلوات
    19647

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    به هنگام عصبانیت و توهین صدا و تصویر وی را ضبط کنید و در موقعیت مناسب در اختیار او قرار دهید ( جهت جلوگیری از بدبینی می توانید از قبل با وی هماهنگ کنید )، مشاهده این رفتار نقش بازدارنده برای تکرار آن خواهد داشت.
    این روش و حتما امتحان کنید ...

پدرم تنها کسیه که باعث میشه بدون شک باورکنم که فرشته ها هم میتونن مرد باشن..

17. صلوات ها 9

علاقه
    خدا-قرآن-امامين حسن (ع)-حسين(ع)
    نوشته
    363
    حضور
    4 روز 4 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1421

نقل قول نوشته اصلی توسط متعلم نمایش پست ها
    روابط متقابل همسران (زن و شوهر نسبت به یکدیگر)

سلام!!!
    چقدر به درد بخور بود!
    گمنامي تنها براي شهرت پرست ها درد آور است وگرنه همه اجر ها در گمنامي است(سيد شهيدان اهل قلم سيد مرتضي آويني)

19. صلوات ها 6

نوشته
    5
    حضور
    6 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

با سلام به همه دوستان و کارشناسان محترم
    بسیار بسیار متشکرم از رهنمودهای مفیدتون
    بله قطعا بنده دنبال راه حل های صحیح برای رفع این مساله هستم و قطعا لینک های ارسال شده رو مطالعه می کنم
    همونطور که عرض کرده بودم، برنامه های رادیو معارف از جمله خانه مهر و پرسمان تربیتی خانواده هم خیلی به دردم خورده خدا رو شکر.

- در مورد خورد و خمیر کردن، منظورم روحی بوده و نه فیزیکی! :)
    خواستم بازم از شرایط بگم پشیمون شدم! به هر حال خدا رو شکر می کنم که به بنده صبر داد و توفیق داد تا بتونم به جای فکر کردن به راه های بی بازگشت، به پیدا کردن راه های درست فکر کنم و شما همرهان خوب رو سر راه بنده قرار داد
    مطمئن باشید به همه ی پاسخ های بالا فکر خواهم کرد و انشاءالله به درست هاش، عمل

البته نکته ای که نگرانی بنده رو هنوز به دنبال داره و امیدوارم راه حلش توی لینک های بالا باشه، بحث تاثیر رفتارهای اشتباه روی فرزندان هست که اگر نکته ی خاصی در این زمینه هم هست خوشحال میشم بدونم.
    با آرزوی خوشبختی برای همه
    ویرایش توسط babajoon : ۱۳۹۳/۰۳/۰۴ در ساعت ۰۶:۲۸

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری