فضيلت كربلا نسبت به كعبه!؟ تساوي مسافت بين الحرمين با صفا و مروه!؟

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فضيلت كربلا نسبت به كعبه!؟ تساوي مسافت بين الحرمين با صفا و مروه!؟

فضيلت كربلا نسبت به كعبه!؟

امام صادق عليه السلام فرمودند:

مكه سخن گفت به كرامت هاى خداوند تفاخر نمود و گفت : كيست مانند من و حال آنكه خانه خدا روى من بنا شده و مردم از اطراف به جانب من مى

آيند، چون مكّه تفاخر نمود وحى شد، كه اى مكّه بجاى خود باش ، نيست فضل خانه كه سبب فضل تو است در جنب فضل كربلا، مگر به مانند سوزنى

كه در دريا فرو برند، پس چه اندازه آب از دريا برميدارد،

و اگر خاك كربلا نبود تو را فضيلت نميدادم ، و اگر آن شخص (امام حسين عليه السلام ) كه در آنجا مدفون است نبود نه تو را و نه خانه را خلق مى كردم

پس بجاى خود باش و تواضع و خشوع نما، و تكبّر مكن بر كربلا و الّا تو را به جهنّم خواهم انداخت .(1)

متن عربی این حدیث :عن الصّادق عليه السلام انّ ارض الكعبة قال مَن مِثلى و قد بنى بيت اللّه على ظهرى ياتينى النّاس من كل فجّ عميق و جعلت

حرم اللّه و امنه ، فاوحى اللّه اليها كفّى و قرّى ما فضل ما فضّلت به فيها اعطيت ارض كربلا الّا بمنزلة الّا برّة غمت فى البحر فحملت من مأ البحر و لولا

تربة الحسين عليه السلام ما فضّلتك و لولا ما ضمّنة كربلا لما خلقتك و لا خلقت الذّى افتخرت به فقرىّ و استقرّى و كونى دنيا متواضعا ذليلا مهيمنا غير

مستنكف و لا مستكبر لارض كربلا والّا مسخنده و هويت بك فى نار جهنّم .

و قال على بن الحسين عليه السلام اتّخذ اللّه ارض كربلا حرما قبل ان يتّخذ مكّة حرما باربعة عشرين الف عام و انّها تزهر لاهل الجنّة كالكوكب الدّرى (2)

امام سجّاد عليه السلام فرمودند: خداوند زمين كربلا را حرم قرار داد 24 هزار سال قبل از آنكه مكّه را حرم قرار دهد، و آن زمين ميدرخشد براى مردم

بهشت مانند ستاره درخشان .

و عن ابى جعفر عليه السلام قال خلق اللّه كربلا قبل ان يخلق الكعبة باربعة عشرين الف عامٍ و قدّسها و بارك عليها فما زالت قبل ان يخلق اللّه الخلق

مقدّسة و مباركة و لاتزال كذلك و جعلها اللّه افضل الارض فى الجنّة .

و امام باقر عليه السلام مى فرمايد: خداوند كربلا را خلق كرد 24 هزار سال قبل از آنكه كعبه را خلق نمايد و آن زمين را مقدس نمود و بركت داد و قبل از

آن خلق ننموده بود مقدّسى و مباركى مانند آن زمين و خداوند زمين كربلا را در بهشت افضل زمينها قرار داده است .(3)

تساوي مسافت بين الحرمين در كربلا با صفا و مروه در مكه!؟

خوب حالا آيا مي دونستيد فاصله بين صفا و مروه دقيقا برابر فاصله بين حرم امام حسين(علیه السلام) و حضرت ابوالفضل العباس(علیه السلام)مي باشد...برابر با ۳۷۸متر است

خوب اين تصوير گوگل ارث است از بين صفا و مروه

اين هم تصوير بين الحرمين كه از گوگل ارث گرفته شده است

ارباب ادب، ادب از تو آموخت ادب

یک نکته ظریف که بد نیست به آن اشاره کنم در تصویر گوگل از بین الحرمین این است که ادب حضرت عباس علیه السلام

را شما در این تصویر میتوانید به عینه مشاهده کنید که مانند مامومی در پشت سر امام زمان خود قرار گرفته است.

[SPOILER]پی نوشتها :
1- خصائص الحسينيه ص 327.
2- بحار الانوار ج 10 - تحفة الزّائر
3- كشكول النور ج 1 ص 14
[/SPOILER]

دعا بفرمائيد قسمتمان شود حرم ارباب

موضوع قفل شده است