آیا نداشتن اختلاف سن برای ازدواج ایرادی دارد؟!

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا نداشتن اختلاف سن برای ازدواج ایرادی دارد؟!

سلام . آیا هم سن بودن زن و مرد مشکل ایجاد میکنه یا ایرادی ندارد؟

من دانشجو هستم و بسیار با ایمان و معتقد و به همین خاطر هم میخوام با سن 23 سالگی ازدواج کنم....فردی هم که انتخاب کردم...از همکلاسیام هست و همچنین با ایمان و خانواده ای مذهبی ولی هنوز موضوع رو مطرح نکردم....فقط به خاطر اینکه هم سنیم....به نظر شما چیکار کنم !!!
نداشتن اختلاف سن ایرادی ندارد؟! :Gig:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
شايد كتاب هاي مربوط به ازدواج را ببنيد
برخي مي گويد بهتر است پسر 4-5 سال بزرگتر باشد
برخي مي گويند 4-7 سال و.....
برخي هم ادعا مي كنند كه اصلا كي گفته بايد پسر بزرگتر باشد هم سن و سال هم باشند هيچ ايرادي ندارد حتي برخي گفته اند دختر بزرگتر هم باشد مشكلي ندارد.
ولي
ببينيد حق اين است كه به تعداد انسان ها ما شخصيت داريم انسان ها را نيز نمي توانيم جداي از ذهنياتشان، فرهنگ و رسومات، آداب و سبك تربيت خانواگي، باورها، مذهب، نگرش آنها، قوميت و...در نظر بگيرييم.
بنابراين نسخه واحد نمي توان پيچيد و گفت الا و لابد بايد سن اين قدر باشد
چه بسا در ازدواج ديده باشيد دختر بزرگتر هم بوده ولي ايرادي نبوده و ظاهر زندگي خوبي هم دارند.

اما چيزي كه بايد دقت كنيم اين است كه در برخي محيط ها وقتي دختر بزرگتر باشد و مرد دهن بين باشد به راحتي ممكن است زيرآب يك زندگي زده شود.
همان گونه كه برخي ممكن است به دليل چاقي، لاغري، بلندي يا كوتاهي همسرشان تحت تأثير نگاه ديگران قرار بگيريد
مردي كه مي خواهد همسر انتخاب كند بايد خيلي خيلي خيلي خيلي دقت كند كه مبادا فردا گرفتار بهانه گيري و گيردادن شود اول از هر چيز بايد با خودش كنار بيايد و انتخابش از روي احساس نباشد خوب خوب خوب دقت كند
من تأكيد مي كنم چون زياد ديده ام پسري كه هنگام خواستگاري دختر را خوب نديده بعد از ازدواج بهانه گير شده و مي گويد ان زيبايي كه مي خواهم ندارد
پسري گرفتار حس ترحم شده و بعد مي گويد نزد دوستان يا خانواده حس خوبي ندارم.

انسجام و پيوند
علت پيوند و چيز سنخيت بين آنها است. برخي از چسب ها هر چند قوي هم باشد برخي از قطعات را به هم نمي توانند بچسباند. دختر و پسري كه هم از نظر سطح و هم نظر عمق سنخيت و همتايي به خصوص در باورهاي ديني و صفات اخلاقي و شخصيتي داشته باشد، سن شان هم يكسان باشد مشكلي نخواهند داشت.

اما به هر حال بهتر است از مشاور ازدواج هم كمك بگيريد

موفق باشيد

موضوع قفل شده است