آیا دیدن فیلمهایی مثل ارباب حلقه ها اشکال شرعی دارد؟؟

تب‌های اولیه

48 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا دیدن فیلمهایی مثل ارباب حلقه ها اشکال شرعی دارد؟؟

سلام.من جاهای مختلفی خوندم که فیلم "ارباب حلقه ها" و "هابیت " که اخیرا از تلویزیون پخش شد ضد مهدویت و ضد اسلامه.
آیا دیدن اینچنین فیلمهایی صرفا برای سرگرمی اشکال دارد؟؟

[=arial]

با نام الله

[=arial]

[=arial] کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

montazer 12;516808 نوشت:
سلام.من جاهای مختلفی خوندم که فیلم "ارباب حلقه ها" و "هابیت " که اخیرا از تلویزیون پخش شد ضد مهدویت و ضد اسلامه.

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

دیدن این فیلم ها از صدا و سیما به خودی خود مانعی ندارد مگر موجب مفسده ای شود یا خوف افتادن در حرام باشد که در این صورت جایز نیست .

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفاتر مراجع در قم[/]

این هابیت و ارباب حلقه ها کجاش ضده اسلامیه آخه

سلام به همه دوستان
فیلم ها و سریال های غربی به همین سادگی و آب‌ دوغ خیاری فیلم ها و سریال های تلویزیون و سینمای ما نیست! پشت آن همه درام و بازی های خیره کننده و جلوه های ویژه و چه و چه، ده ها متفکر و متخصص می نشینند و پول های کلان می گیرند و برای لحظه لحظه فیلم های بزرگ هالیوودی و سریال های پربیننده شان، حسابی و اساسی فکر می کنند! اصلا طرح و برنامه می ریزند که چگونه فکر و ذهن و قلب میلیون ها، بلکه میلیاردها انسان را برنامه ریزی و جهت دهی کنند! نمی خواهم وارد جزئیات شوم که حرف در این باره تمامی ندارد! اما می خواهم از دریچه دیگری به این مساله نگاه کنم و آن تاثیر شدید رسانه های هجومی بر فکرها و قلب هاست؛ قضاوت با شما.

----------------------------

عَلِیِّ بْنِ یَقْطِینٍ عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ ع قَالَ مَنْ أَصْغَى إِلَى نَاطِقٍ فَقَدْ عَبَدَهُ فَإِنْ كَانَ النَّاطِقُ یُؤَدِّی عَنِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ فَقَدْ عَبَدَ اللَّهَ وَ إِنْ كَانَ النَّاطِقُ یُؤَدِّی عَنِ الشَّیْطَانِ فَقَدْ عَبَدَ الشَّیْطَانَ (الكافی/ج6/ص434/ح24)
علی بن یقطین از امام باقر (علیه السلام) نقل می کند که فرمود:
كسى كه به سخن گوینده‏ اى گوش فرا دارد، [با این عمل، گویی] او را بندگى كرده است؛ پس اگر گوینده از جانب خدا سخن گوید، شنونده خدا را بندگى كرده، و اگر از جانب شیطان سخن گوید، شیطان را بندگى نموده است!

این حدیث زیبا، بیانگر تاثیر شدید و عمیق کلام و سخن، در روح و روان آدمی است. روح مانند بدن، به غذا نیاز دارد؛ همان طور که بدن بعد از چند ساعت احساس تشنگی و گرسنگی نموده و به آب و دانه نیاز پیدا می کند، روح و روان آدمی هم _نه هر چند ساعت یک بار، که آن به آن و لحظه به لحظه_ نیازمند غذای روحانی و معنوی است، و اگر نتواند از جایی درست و مسیری سالم، خوراکش را تهیه نماید، به وقت شدت نیاز، چونان افسار گسیخته ای گریزان، لجام اختیار از کف صاحبش ربوده، به هر رطب و یابسی چنگ می یازد تا عطش روحی اش را التیامی موقت بخشد!

اگر برای روح و جانمان، غذای سالمی فراهم نیاوریم و از جام طهور حکمت و عبرت و اندرز و تفریحات حلال و سالم سیرابش نسازیم، یقین بدانیم نفس سرکش، این جام خالی را با شرابی آلوده به غفلت و گناه، پر خواهد کرد و به خورد جان تشنه داده و مسمومش خواهد نمود!

ویژگی بارز جان مسموم هم اینست که: نه درست می بیند، نه درست می شنود، و نه درست در می یابد! و وای به حال چنین جان آلوده ای! وای!

...لَهُمْ قُلُوبٌ لا یَفْقَهُونَ بِها وَ لَهُمْ أَعْیُنٌ لا یُبْصِرُونَ بِها وَ لَهُمْ آذانٌ لا یَسْمَعُونَ بِها... أُولئِكَ هُمُ الْغافِلُونَ (اعراف/179)

دلهایى دارند كه با آن درک نمی کنند، و چشمانى كه با آن نمى ‏بینند، و گوش هایى كه با آن نمى‏ شنوند... اینان همان غافلانند

امروزه رسانه های تصویری در حکم غذاهای آماده و راحت الحلقومی هستند که با زرق و برق چشم نوازشان، مسؤولیت تأمین خوراک روحی نسل نوپا را عهده دار گشته است! کیف و کشوی خیلی از جوانان و نوجوانان عزیز ما، پُر شده از هزاران ساندویچ آلوده و مسموم که از همه جهت (اعتقادی، دینی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ...) به صورت ناخودآگاه و پنهان، به او، باوری مسموم و آلوده تزریق می کند! آن هم نه فقط در قالب یک یا دو سی دی ساده و قدیمی! بلکه در قلب حافظه هایی چند ده گیگا بایتی که حاوی صدها فیلم و سریال و موسیقی و داستان و ... است؛ آن هم با تنوعی بی شمار و باور نکردنی!

حالا این جوان و نوجوان بیچاره را بنگرید که از سر شب تا صبح علی الطلوع، آن هم بدون کمترین وقفه، سیزن های هیجان انگیز و نفس گیر سریال های صد قسمتی را تا جایی که توان دارد، نگاه می کند و دل و دیده و گوش و تمام وجودش را در خدمت تاثیرپذیری از پیام فیلم رها می نماید! در این میان، پدیده ای جبری به نام «خواب» است که می تواند ترمز این هیجان بی اختیار را کشیده، و او را به صورت جبری و غیر اختیاری، به خوابی چند ساعته _برای تجدید قوا (!) _ فرو برد، و دیدگان خسته اش را خاموش نماید!

گمان می کنید بعد از مشاهده یک سریال صد قسمتی، با آن همه فراز و نشیب های طولانی داستان پردازی _که گاه، برای خط به خط دیالوگ هایش، برنامه ریزی های دقیق و حساب شده ای صورت گرفته_ بر سر روح و روان این جوان و نوجوان _که دوران خامی رشد روحی و شخصیتی اش را می گذراند_ چه می آید؟!

مطابق روایتی که نقل نمودم، اگر آن فیلم و سریال سخنی آسمانی داشته باشد، جان پاک و صاف این جوان و نوجوان را از مائده ای آسمانی سیراب می کند، و اگر پیامی شیطانی داشته باشد، آن روح صاف و پاک را غبارآلود نموده و در برهوت غفلت و بی خبری سرگردان می سازد!

...كَالَّذِی اسْتَهْوَتْهُ الشَّیاطینُ فِی الْأَرْضِ حَیْران‏... (انعام/71)
...همانند كسى كه بر اثر وسوسه‏ هاى شیطان، در روى زمین راه را گم كرده، و سرگردان مانده است...

إِنَّمَا قَلْبُ الْحَدَثِ كَالْأَرْضِ الْخَالِیَةِ مَا أُلْقِیَ فِیهَا مِنْ شَیْ‏ءٍ قَبِلَتْهُ فَبَادَرْتُكَ بِالْأَدَبِ قَبْلَ أَنْ یَقْسُوَ قَلْبُكَ وَ یَشْتَغِلَ لُبُّكَ...*
از وصایای جاودانه امیر بیان به فرزند برومندش، امام مجتبی (علیهما السلام):
قلب نوجوان چونان زمین كاشته نشده، آماده پذیرش هر بذرى است كه در آن پاشیده شود، پس در تربیت تو شتاب كردم، پیش از آن كه دل تو سخت شود، و عقل تو به چیز دیگرى مشغول گردد...

یکی از دوستانم تعریف می کرد: چند وقت پیش مسافرت رفته بودم و منزل یکی از اقوام نزدیک بودم. در اتاق پسر کوچکشان، چشمم به یک کارتن سی دی افتاد. خوب که نگاه کردم، دیدم حدود صد تا صد و پنجاه سی دی انیمیشن و بازیه! که از بس تماشا شده بودن، بیشترشان «خَش» خورده بودن! البته هم خانواده مذکور مذهبی بودند و هم انیمیشن ها و بازی ها دوبله و دارای مجوز ارشاد بودن!

کمی به فکر فرو رفتم. این وضع خانواده های مذهبی ماست، وای به حال اونایی که پای مذهب خانواده و مجوز انیمیشن هاشون لنگه!

دوران هفت تا پانزده سالگی، دوران یادگیری بچه هاست که در این دوران به شدت تقلیدگرا می شوند و زیرساخت های اعتقادی باورهایشان شکل می گیرد! حالا با یک حساب سر انگشتی (و البته با تسامح زیاد)، فرض کنیم بچه هفت ساله ای، در هر هفته، تنها 5 انیمیشن تماشا کند،
در ماه می شود، 20 انیمیشن،
در سال می شود، 240 انیمیشن،
و در طول 8 سال (یعنی تا سن 15 سالگی و اول بلوغ و تکلیف پسرها) می شود، 1920 انیمیشن!
اگر هر انیمیشن را هم 60 دقیقه در نظر بگیریم، می شود 115200 دقیقه!

آیا می دانید با 115200 دقیقه فیلم که برای خط به خط دیالوگ هایش برنامه ریزی های حساب شده و دقیقی صورت می گیرد، چقدر می توان در ذهن پاک و روح بی آلایش این طفل نوپا نفوذ کرد؟!

اشتباه نشود! بحث این نیست که همه انیمیشن های غربی ضد دینی اند (که البته برخی از آنها یقینا ضد دینی اند و به قصد تخریب باورهای دینی ساخته می شوند)، عرض بنده اینست که انیمیشن های غربی نوعا به طور طبیعی حامل فرهنگ سرزمینشان اند؛ فرهنگ پوسیده غربی؛ از لباس های نیمه برهنه و اندام های برجسته شده و دوستی های عادی دختر پسرها گرفته تا رقص های مختلط همراه با موسیقی و موزیکال های به ظاهر شاد و نوشیدن شراب و چه و چه...

اگر باز هم تسامح بیشتری به خرج دهیم و تنها 50 درصد انیمیشن های پیش گفته را آلوده به ویروس فرهنگ پوسیده غربی بدانیم، به نظر شما، طفلی که با شروع هفت سالگی، به صورت ناخواسته، باورهایشان را از سخن و رفتار قهرمانان پوشالی این انیمیشن ها جستجو می کند، سر آخر به کجا خواهد رسید؟! محصول باور و اعتقاد این مزرعه پاک و تر و تازه که آماده شکوفا نمودن هر زرع مناسب و نامناسب است، چه خواهد بود؟!

آیا پس از این دوره 8 ساله ساخت باور و اعتقادش، و در اَوان 15 سالگی تکلیف و بلوغش، می توان به راحتی گذشته و با زبان معصومانه قدیمی اش، از حدود شرعی رابطه با نامحرم و حرمت موسیقی مطرب و حرمت نگاه نامشروع و مانند آن، با او سخن گفت؟!

او 8 سال است که در هر هفته اش، دست کم با 3 انیمیشنی که سرشار از فرهنگ پوسیده غربی بوده، خو گرفته! هر هفته در معرض بمباران پنهان مهاجمی آلوده قرار داشته! آیا می توان به راحتی و سر 15 سالگی تکلیف، این ذهن مسموم و مزرعه پر از علف هرز را متوجه حدود آسمانی و خطوط قرمز برنامه زندگی اش نمود؟!

نمی گویم نمی شود؛ اما می گویم سخت است! واقعا هم سخت است! مگر تربیت به همین کشکی یک امر و نهی ساده و عزیزم و دلبندم تمام می شود؟!

پدران و مادران عزیز! دلبندتان به خوراک روحی و سرگرمی نیاز دارد اما نه به یک کارتُن انیمشن و 115200 دقیقه فیلم سرشار از فرهنگ پوسیده غربی!

ما هم جزو بچه های دیروز بودیم اما خوشبختانه از این هجوم وانفسا اندکی در امان بودیم و کمتر در این زمینه به مراقبت نیاز داشتیم، اما فرزندان امروز به چشمی مراقب و قلبی دلسوز و ذهنی دوراندیش نیازی لازم و ضروری دارند. هر خوراکی را در معرض شکم گشنه فرزندانمان قرار ندهیم که مسمومیت های فکری و آلودگی های روحی، به این سادگی ها قابل درمان نیست! کودکان و نوجوانانمان را دریابیم، پیش از آنکه غریبه ها بذر ناپاکشان را در این زرع پاک کشت نمایند!

----------------------------------
* نهج‏البلاغة، نامه 31، ص 393

montazer 12;516808 نوشت:
فیلم "ارباب حلقه ها" و "هابیت " که اخیرا از تلویزیون پخش شد ضد مهدویت و ضد اسلامه

سلام
میشه بفرمایید دقیقا کدوم قسمت فیلم ضد اسلام و ضد مهدویته؟

به نام الله
سلام
اتفاقا من فیلم ارباب حلقه ها رو بارها دیدم .
کاش موقع پخش ، تحلیل فیلم هم میزاشتن .

اتفاقا اگه با اهداف و طرز فکر دستاندرکاران فیلم آشنا بشید ، باعث میشه استراتژی مقابله با اون فیلم رو هم یادبگیرید.
فکر میکنم یکی از راههای شکست دادن دشمن اینه که ، دشمن رو خوب بشناسیم .

سلام
امکان نداره اون فیلم ضد اسلامیی باشه
یعنی اگه همچین فیلمی ضد اسلامی باشه که دیگه بقیه فیلما....
شاید چون یه فضا ارماگدونی ایجاد کرده اینجوری میگن اما این فیلم از یه شاهکار ادبیه
نه اینکه پرداخته ذهن نویسنده های هالیوودی باشه

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام

قابل توجه دوستاني كه معتقدند اين فيلمها ضد اسلام و مهدويت نيست ...

بدون اطلاع از علم سينماگري و نمادگرايي نمي تونيد در مورد فيلمها قضاوت كنيد.

در فيلمهاي هاليوودي اشارات مخفي و غير مخفي نامحسوس بسياري در قالب نماد به موضوعات مختلف مي شه.

وقتي مي تونيد در اين زمينه قضاوت كنيد كه لايه هاي مختلف فيلم رو بتونيد تفكيك كنيد و معناي و مفهوم كاراكترهاي فيلم رو و اينكه نماد چي هستند رو بتونيد تشخيص بديد.

البته اين كار ساده اي نيست و بنده هم در مورد خودم چنين ادعايي ندارم. لذا لازمه به نظرات كارشناسان در مورد مفاهيم فيلمها مراجعه بشه.

مثلا زن در فيلمها نماد سرزمين است و يك ازدواج ساده در واقع مي تواند به معناي تصرف يك سرزمين باشد.

نقدهايي كه دكتر عباسي داشتن گوش بديد (سريالهاي لاست، فرار از زندان و ....).

نقد فيلم World War Z رو هم كه استاد رائفي پور در جلسه 34 ام روايت عهد داشتند رو حتما گوش بديد.

لايه چهارم فيلم جدايي نادر از سيمين رو هم كه استاد رائفي پور ايراد كردند هم حتما تا حالا ديديد . اگه نديديد بريد نگاه كنيد.

التماس دعا
يا علي ع

A.Afshin;517717 نوشت:
سلام
میشه بفرمایید دقیقا کدوم قسمت فیلم ضد اسلام و ضد مهدویته؟

سلام
میگن "چشم سارومان" در واقع نشاندهنده "چشم دجال" تو فیلمه.و دلایل دیگه که خیلی موشکافانه درموردش بحث شده.
درباره فیلم و کتاب هری پاتر هم این چیزا گفته شده که خودم تقریبا 100% مطمئنم ضد اسلامیه.

montazer 12;516808 نوشت:

سلام و عرض ادب

به نظر من این جور فیلمارو باید با نگاه نقادانه دید
من خودم بعضی از این فیلمارو میبینم یکمم تحلیل میکنم و بعد نقدشم میخونم
واقعا هر سکانسشون معنا داره
این فیلمارو برا ما میسازن دیگه ، که تفکراتشونو خیلی زیر پوستی تزریق کنن
پس بهتره فقط محض سرگرمی نگاه نکنید!!

Qaher313;517834 نوشت:
در فيلمهاي هاليوودي اشارات مخفي و غير مخفي نامحسوس بسياري در قالب نماد به موضوعات مختلف مي شه....

- فرمایشات شما متین ولی الان موضوع دو فیلم ارباب حلقه ها و هابیت مطرحه لطفا توجه بفرمایید.

montazer 12;518214 نوشت:
میگن "چشم سارومان" در واقع نشاندهنده "چشم دجال" تو فیلمه

-با فرض اینکه چشم سائرون (نه سارومان) سمبل چشم دجال هم باشه باز چیزی ثابت نمیشه چون در نهایت نابود میشه، صحبت هایی میشه که فیلم ارباب حلقه ها از ظهور الگو گیری کرده چراکه بعضا نشانه ها و حوادثی که در فیلم رخ میده در روایات ما وجود داره. هرچند که در پایان فیلم کسی که تاج گذاری می کنه امام زمان(عج) نیست ولی این انتظار هم وجود نداره که فیلم اینگونه به اتمام برسه.
با همه حرف ها و حدیث ها در نهایت نمیتوان این فیلم رو ضد مهدویت و اسلام معرفی کرد.
برای همین از تاپیک شما تعجب کردم و می خواستم بدونم آیا شما موردی در نظر دارید که من نمیدونم یا نه

A.Afshin;518246 نوشت:
با فرض اینکه چشم سائرون (نه سارومان) سمبل چشم دجال هم باشه باز چیزی ثابت نمیشه چون در نهایت نابود میشه، صحبت هایی میشه که فیلم ارباب حلقه ها از ظهور الگو گیری کرده چراکه بعضا نشانه ها و حوادثی که در فیلم رخ میده در روایات ما وجود داره. هرچند که در پایان فیلم کسی که تاج گذاری می کنه امام زمان(عج) نیست ولی این انتظار هم وجود نداره که فیلم اینگونه به اتمام برسه.
با همه حرف ها و حدیث ها در نهایت نمیتوان این فیلم رو ضد مهدویت و اسلام معرفی کرد.
برای همین از تاپیک شما تعجب کردم و می خواستم بدونم آیا شما موردی در نظر دارید که من نمیدونم یا نه

منم درمورد اینکه درنهایت چشم سائرون نابود میشه ولی بازم میگن ضد مهدویت و ضد اسلام تعجب میکنم.ولی بعضی چیزا تو فیلم هست که به اسلام و نشانه های اخرالزمان ربط میدن مثلا اینکه "برج موردور" شبیه "برج ساعتیه" که ماسونها کنار خانه کعبه ساختن.ولی متاسفانه از اونجایی که اطلاعات کافی ندارم گیج میشم که بالاخره کدوم درسته.

ای بابا شما هم خیلی بزرگش نکنید دیگه یه فیلم ساختند

montazer 12;518607 نوشت:
مثلا اینکه "برج موردور" شبیه "برج ساعتیه"

فیلم ارباب حلقه ها از روی سه گانه ارباب حلقه ها که در سال 1954 منتشر شد ساخته شده، اولین قسمت اون هم در سال 2001 وارد بازار شد یعنی قبل از ساخته شدن برج ساعت، بنابراین نمیشه گفت فیلم سازان این مجموعه برج موردور رو از برج ساعت الگو گرفتن. برعکس این قضیه هم (یعنی الگو گرفتن معماران این برج از برج موردور) منطقی به نظر نمیاد!

A.Afshin;518709 نوشت:
فیلم ارباب حلقه ها از روی سه گانه ارباب حلقه ها که در سال 1954 منتشر شد ساخته شده، اولین قسمت اون هم در سال 2001 وارد بازار شد یعنی قبل از ساخته شدن برج ساعت، بنابراین نمیشه گفت فیلم سازان این مجموعه برج موردور رو از برج ساعت الگو گرفتن. برعکس این قضیه هم (یعنی الگو گرفتن معماران این برج از برج موردور) منطقی به نظر نمیاد!

[=&quot] حرف شما درسته.
[=&quot]من سعی در ربط دادن این فیلم به نشانه های اخرالزمان ندارم.ولی منظور از شباهت بین این دو برج علامت هلال بالای برجهاست که میگن علامت شاخ شیطانه!!!
[=&quot]این سالها اینقدر درمورد نشانه های اخرالزمان بحث شده که نسبت به هر فیلمی که توش حداقل یکی از این نشونه ها باشه حساسیت نشون میدن.حالا میخواد بودن این نشونه تو این فیلم عمدی بوده باشه یا سهوی.که احتمال سهوی بودن وجود این 2 نماد تو این فیلم خیلی کمه اون هم کنار هم.

[=&quot]و از کنار این قضیه هم نباید براحتی گذشت که فراماسونها دارن همه جای جهان نشونه هاشون رو به بصورت نامحسوس رواج میدن.

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام خدمت همه

اول از همه بگم که جی آر آر تالکین ، نویسنده ی این شاهکار هست . لطفا برای آشنایی بیشتر با این شخصیت بزرگ و کتاب هاش (اگر کاملا میخواین بشناسین که برین کتاباشو بخونین) به این سایت www.arda.ir مراجعه کنین و پشت سر اثر به این عظمتی و بزرگی توهین نکنین که خود همین کار عملی کاملا ضد اسلامیه !

شما اگر دقت کنید این داستان ، افسانه ای و اساطیری هست ، برگرفته از اساطیر اسکاندیناوی ، شمال اروپا و ... هستش . در اون خدای یکتا وجود داره ، ایلوواتار ، خدای بزرگ و واحد که جهان رو آفریده . شما باید کتاب سیلماریلیون رو بخونین تا متوجه بشین که چی میگم .

این مجموعه ی ارباب حلقه ها و هابیت از روی هیچ فیلم سینمایی یا سریال یا تفکر خودساخته ، ساخته نشده ... بر اساس کتاب های تالکین بزرگ ساخته شده . شما اگر ذره ای از اون کتاب هارو خونده باشین به خودتون اجازه نمیدین اصلا بهش توهین بکنین ! اتفاقا معانی خوبی ، همکاری ، صلح ، مبارزه با شیاطین و دیو ها که در هر اساطیری یپدا میشه ، در این کتاب اسطوره ای بزرگ ادبی هم به وضوح دیده میشه .

اون سانرون رو هم که میبنید که چشم بزرگ هست و ... ، خب سائرون هم دشمن انسان ها و برای نابودی انسان ها و تمامی نژاد ها به پا میخیزه . مثل ضحاک که بعد از رهایی از بند زنجیر در هزاره ی اوشیدرماه ، به آزار و اذیت و قتل و ... پرداخت و میخواست جهان رو نابود کنه .

اینم باید توجه کنیم که در همه ی اساطیر خیر و شر وجود داره و هر کدوم نشانه هایی دارن . شیطان هم در باور مردم از زمان های بسیار قدیم بوده . پس وجود مورگوت (ملکور) یا سائرون در داستان های تالکین چیز عجیب غریبی نیست . اون هم نیروی شر هست . که سر آخر نیروی خیر بر اون پیروز میشه . بعد چطوری این میتونه ضد مهدویت باشه ؟ اصلا این وسط مهدویت چه ربطی داره ؟

بعد اینکه این داستان ادامه داشت ، یعنی اینجا پایان جهان نبوده که اصلا بخوایم به مهدویت ربطش بدیم ... تالکین بد بخت که یه عمر وقتشو گذاشت این داستان هارو نوشت ( که افرادی میان در عرض چند ثانیه با اطلاعات کم و تعصب بیخودی میبرنش زیر سوال ) نتونست داستان رو کامل کنه و ادامه بده .... مرد !

montazer 12;519500 نوشت:
این سالها اینقدر درمورد نشانه های اخرالزمان بحث شده که نسبت به هر فیلمی که توش حداقل یکی از این نشونه ها باشه حساسیت نشون میدن.حالا میخواد بودن این نشونه تو این فیلم عمدی بوده باشه یا سهوی.که احتمال سهوی بودن وجود این 2 نماد تو این فیلم خیلی کمه اون هم کنار هم.

همونطور که آقا کامران هم گفت خیر و شر نشانه هایی دارند، بنابراین اگر حتی بپذیریم حلال چشم سائرون یک نماد شیطانی یا فراماسونی باشه باز با توجه به روند داستان نمیشه فیلم رو ضد مهدویت دانست.
فقط مساله وجود نشانه ها نیست باید به نقش و سرنوشت اونها هم در داستان توجه کرد، اگر بخواید میتونم نشانه های بسیار جالب تری از برج موردور در فیلم براتون بزنم اما هیچ کدوم به ضد اسلام بودن فیلم ختم نمیشه

اما در مورد برج ساعت نظری ندارم، بالاخره از آل سعود هرچیزی بر میاد :ok:

Kamran;519541 نوشت:
شما اگر ذره ای از اون کتاب هارو خونده باشین به خودتون اجازه نمیدین اصلا بهش توهین بکنین !

سلام.
فکر نمیکنم تحقیق و پرس و جو و رفع ابهام از هدفهای یک فیلم اسمش توهین کردن باشه. درسته مجموعه کتابهاش رو نخوندم.چون درمورد فیلم برام شک و شبهه ایجاد شده بود این سوال(مشکل شرعی دیدن فیلم)رو اینجا مطرح کردم.
Kamran;519541 نوشت:
که افرادی میان در عرض چند ثانیه با اطلاعات کم و تعصب بیخودی میبرنش زیر سوال

من در تمام پستهایی که گذاشتم سعی کردم بیطرفانه سوال کرده باشم نه از روی تعصب به اینکه حتما این فیلم ضد اسلامیه.
درسته .اطلاعاتم کمه برای همین دارم سوال میپرسم وگرنه طرح این سوالات کاری بیخود بود.
چون خودم یکی از طرفداران اینچنین فیلمها با این سبک قصه گویی و داستانی هستم دوست داشتم برام رفع ابهام بشه و بیراهه نرم که دوستان لطف کردن و نظراشونو گفتن.:Gol:

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام

نه من منظورم شما نبودی ، سوال پرسیدن و رفع ابهام خیلی خوبه . منتهی من افرادی رو گفتم که اومدن و صراحتا گفتن این فیلم ضد اسلامیه .

Kamran;519782 نوشت:
[=&quot]به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

[=&quot]سلام

[=&quot]نه من منظورم شما نبودی ، سوال پرسیدن و رفع ابهام خیلی خوبه . منتهی من افرادی رو گفتم که اومدن و صراحتا گفتن این فیلم ضد اسلامیه .

[=&quot]درسته.منم قبول دارم افرادی زیاده روی میکنن و میگن چون تو فلان فیلم یادی از خدا نشده پس ضد اسلامیه در صورتی که تو خیلی از فیلمهای خودمون اصلا اسمی از خدا برده نمیشه و اسم دروغگویی رو میزارن طنز و هیچ اعتراضی هم بهشون نمیشه.
[=&quot]با همه این حرفا از شما و اقای A.Afshin [=&quot]و تمامی دوستان تشکر میکنم که زحمت کشیدین و جواب دادین:Gol:.

[="Magenta"]باسلام,میخواستم بدونم دیدن فیلم هری پاتر گناه داره ؟[/]

چرا ارباب حلقها ضد اسلام هست ؟
داستان این سری در کل برگفته شده از برخی ادیان هست البته در ریزه کاریها
میخواین من براتون نقدی مثبت درباره فیلم بنویسم که تاکید بر دین و مهدیوت داره ؟؟

یه روز در یک جلسه یکی از منتقدن مشهور داشت حرکت و جملات یک بازیگر و کارگردان تءاتر رو نقد میکرد
چهره کارگردن دیدنی بود !!!!! میگفت اقای استاد .... اینهارو از کجای این داستان شما استخرج کردی:Moteajeb!:؟

هر فیلمی حتی فیلم هندی رو میشه برداشت مثبت و منفی بهش داشت
مسئله اینه شما ب وقعیت برید جلو
مثلا استاد .... میاد درباره نمادها صحبت میکنه کلی کف و دست میزنن یکی نمیره تو لاتین ببینیه پیشینه نماد فلان چیه !!
هر داستانی رو باور نکنید
مشکل اصلی داستان مثلا هریپاتر اینه که از اول تا اخرش اسمی از خداوند برده نمیشه
اقا برای ما که صرفا فیلم نساختن خب دوست نداشته حالا باید طرف رو کابالیست و صهیونیسم و .... بدونیم ؟
در زمینه هنر کمی داشتهای خودتون رو بالا ببرید
پسینا فقط فیلمهای فیلمنامه سرقتی سلهشور و اخراجیها و معراجیها و.... نیست ....ساختار هنر هفتم درک کنید این نیاز به دیدن زیاد فیلم و خواندن نقد درست داره
فکر نکنم کارشناسی در سایت در این زمینه باشه که خودش تاکید میکنم خودش بتونه استخراج انجام بده
موفق باشید

اینقدر به مسایل حاشیه ای میپردازین اصل دین از یادتون میره.یعنی حالا شما همه چیتون اوکی هست.نماز سروقت .دروغ و غیبت و ... تعطیل.تنها مشکلتون دیدن یا ندیدن فیلمه.اره؟اینجور که پیش میره چند وقت دیگه یکی تاپیک میزنه:دست کردن در بینی حرام است؟! یاده یه دیالوگ افتادم:اینقدر به جوون فشار میارین و هلش میدین تو بهشت که ازونطرف میافته تو جهنم...

montazer 12;516808 نوشت:

سلام...بستگی داره اگه حلقه نقره باشه یا طلا...اربابش مرد باشه یا زن...مسن باشه یا جوون...شیطان باشه یا انسان...حلقه نامزدی باشه یا حلقه در...تو سینی ملامین باشه یا گلدار...با فیلم قهوه بخوری یا چایی....چای سبز باشه یا سیاه...و هزار حالت دیگه اگه همه رو بررسی کردی دیدی مورد نداشت می تونی فیلم رو ببینی ولی البته تا اون موقع فیلم دیگه تموم شده:khaneh:

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام

من یک نوجوانم...;678711 نوشت:
باسلام,میخواستم بدونم دیدن فیلم هری پاتر گناه داره ؟

نه گناه نداره
اما خوب تاثیر گذار هستش شما نه با فراماسون و نه با ایلومناتی و نه با شیطان پرستی اشنا نیستین
خوب به یقین نماد ها رو. هم نمیشناسین فقط میگین چه خوب این طوریه چه خوب اون طوریه خوب این اسیب زننده است
اما اگه همه چیز هایی رو که گفتم بلد باشین دیگه خودتون یه مفسر هستین و خیلی خوب می دونید از چه ترفند هایی دارند برای القای افکارشون استفاده میکنن
خیلی ساده و خاموش خودشون و افکارشون رو به عنوان قهرمان معرفی میکنن
و این بسیار خطرناک هستش

اهورانی;678731 نوشت:

نه گناه نداره
اما خوب تاثیر گذار هستش شما نه با فراماسون و نه با ایلومناتی و نه با شیطان پرستی اشنا نیستین
خوب به یقین نماد ها رو. هم نمیشناسین فقط میگین چه خوب این طوریه چه خوب اون طوریه خوب این اسیب زننده است
اما اگه همه چیز هایی رو که گفتم بلد باشین دیگه خودتون یه مفسر هستین و خیلی خوب می دونید از چه ترفند هایی دارند برای القای افکارشون استفاده میکنن
خیلی ساده و خاموش خودشون و افکارشون رو به عنوان قهرمان معرفی میکنن
و این بسیار خطرناک هستش

سلام و عرض ادب
4تا مطلب اونهم به صورت ناقص از سایتهای ایرانی بخونن دیگه مفسر میشن؟
خطرت این فیلم کجاست ؟
به نظر خطرات فرهنگی سریلهای کره ای چرت صدا سیما و سریالهای دروغ خود ایران بدتر از اینها هست که سراسر دورغ و توهم رو ترویج میدن
حکایت:همه چی ارومه من چقدر خوشبختم !!

mohsen1990;678722 نوشت:
اینقدر به مسایل حاشیه ای میپردازین اصل دین از یادتون میره.یعنی حالا شما همه چیتون اوکی هست.نماز سروقت .دروغ و غیبت و ... تعطیل.تنها مشکلتون دیدن یا ندیدن فیلمه.اره؟اینجور که پیش میره چند وقت دیگه یکی تاپیک میزنه:دست کردن در بینی حرام است؟! یاده یه دیالوگ افتادم:اینقدر به جوون فشار میارین و هلش میدین تو بهشت که ازونطرف میافته تو جهنم...

یعنی حالا کسی در زمینه نماز ضعف داشته باشه چون ضعف داره دیگه بقیه جنبه های دین هم بذاره کنار و رعایت نکنه؟

mehrant;678733 نوشت:
یعنی حالا کسی در زمینه نماز ضعف داشته باشه چون ضعف داره دیگه بقیه جنبه های دین هم بذاره کنار و رعایت نکنه؟

بله.اول چیزای واجب تر را درست کنه.بعدش مسائل حاشیه ای...

در علم روانشناسی یک بیماری وجود دارد که نامش پارانوئید یا بیماری توهم توطئه است به انگلیسی (Paranoid personality disorder (PPD) می شود. مطمئنا برای اشخاصی که به این بیماری روانی مبتلا هستند دیدن این گونه فیلم ها بسیار خطرناک خواهد بود و عوارض منفی به دنبال دارد و در نتیجه حرام است.

[SPOILER]علایم بیماری پارانوئید یا توهم توطئه

1. بدون دلیل کافی، شک داشته باشد که دیگران دارند آن را استثمار می کنند، به وی ضرر می‌رسانند، یا سرش کلاه می‌گذارند.
  2. مشغولیت دائم ذهنیش شکی اثبات نشده در مورد وفاداری یا قابل اعتماد بودن دوستان و اطرافیانش باشد.
  3. به دلیل ترسی ناموجه از اینکه اطلاعاتی را به دیگران می‌دهد مغرضانه بر ضد خودش بکار ببرند، از اطمینان کردن به دیگران اکراه داشته باشد.
  4. در پس اظهار نظرهای بی‌غرضانه یا اتفاق‌های بی‌خطر، معانی تحقیر کننده یا تهدید کننده پنهانی بیابد.
  5. همیشه دلخور و ناخشنود باشد، یعنی اگر کسی توهین کرده باشد، صدمه‌ای رسانده باشد، یا بی‌احترامی کرده باشد هیچ وقت او را نبخشد.
  6. با کوچکترین چیزی احساس کند به شخصیت یا اعتبارش لطمه وارد شده است، حال آنکه دیگران چنین معنایی را در آن چیزها به طور آشکار نیابند؛ فوراً واکنشی خشمگینانه نشان دهد یا به مقابله بپردازد.
[/SPOILER]

سید محمد جواد;678732 نوشت:
سلام و عرض ادب
4تا مطلب اونهم به صورت ناقص از سایتهای ایرانی بخونن دیگه مفسر میشن؟
خطرت این فیلم کجاست ؟
به نظر خطرات فرهنگی سریلهای کره ای چرت صدا سیما و سریالهای دروغ خود ایران بدتر از اینها هست که سراسر دورغ و توهم رو ترویج میدن
حکایت:همه چی ارومه من چقدر خوشبختم !!

ماشالله برادر گازش رو گرفتین دارین میرین یا پیاده بشین با هم بریم یا اجازه بدین ما هم سوار مرکب شما بشیم

بله از این نظر مفسر میشن که وقتی نماد ها رو بشناسن کاملا متوجه میشن سازنده فیلم به کدوم در میگه تا کدوم دیوار بشنوه

مثلا مرد عنکبوتی دیدین چند بار به شیوه های متفاوت دستش رو پرت کرد تا تار از دستش جدا بشه اون علامت شاخه از شیطان پرستی به اسم ایلومناتی نماد قدرت و سازندگی برای اون ها
این نماد رو به انحاءمختلف نشون میدن تا به ذهن متبادر بشه اگر قدرت میخواین این جاست خوب بار اول دیدن بعد شنیدن و بعد تحت تاثیر قرار گرفتن طوری که الان بچه اون حرکت رو نشون میدن و بعد قصد دارن از در و دیوار بالا برن

هری پاتر یه مجموعه درباره جادوگری هستش ما در دین کجا زیاد باهاش برخورد داریم
در قصه حضرت موسی و کجای تاریخ کاربردی تر شده در مصر باستان توی قصه های دینی دیگه کجا هست عصر حضرت سلیمان خوبه
تمام این ها جادو گری دارند
جادوی سیاه
سحر و تحت تاثیر قرار گرفتن بشر
دروغ نیست و وجود دارد به شیوه ای
فراماسون اون رو کاملا توضیح میده
خوب حضرت موسی
حضرت سلیمان
قوم یهود
شاخه صهیونیسم
خطرناک تر ازاین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ایلومناتی هم از این قاعده مستثنی نیست
چند روز پیش شبکه نمایش یه فیلم سینمایی نشون میداد که یه سری ادم فضایی اومدن ادم ها رو میکشن پوستون رو بر میدارن تا بتونن شرایط رو برای حمله مناسب کنن بعد یه گروه محافظ تشکیل شد از بین مردم با نماد چشم جهان بین اتفاقا ادم فضایی ها رو هم نابود کردن
پس باید یه اموزشی باشه
من با اینترنت زیاد در زمینه اطلاع رسانی موافق نیستم اما یه گروه هست که جوان های عرب 45 تا فیلم تصویری دارن با دیدن اون ها حتی میبینید و می فهمید در کشور خودمون بین روسا هم فراماسون خیلی ساده نفوذ کرده
گفتین فیلم های کره ای
اصلا بد اصلا خیال انگیز
خوبه شمعدونی بسازیم بدیم به خورد مردم
کم خودمون اهل نور هستیم میشیم نو علی نور
قرار باشه به گفتن کمبود هاباشه
ماشالله همه استادیم به راه حل برسیم هرکس به نوعی عذری میاره
ببخشید فرهنگ و تفریحات عامه مردم هزینه میخواد کدوم ارگان این مسولیت رو قبول کرده
سریال ها که قدیمی هستند و تکراری جدید ها هم پر از اهانت و بی ادبی هستن
کنداکتور رو برنامه ها بلاخره باید بسته بشه یا نه
ما باید خطکش بدیم دست نوجوان اگر فیلم دانلود کردن اگر در ماهواره دیدن بتونن تشخیص بدن بتونن اگاهی بدن حتی در حد خودشون
این الگو ها در برنامه کودکان حتی شبکه پویا هم رسوخ کرده
اون وقت شما با عصبانیت دنبال چی هستین
خیلی از کاربرای این جا تحصیل کرده هستند و خوب اوضاع رو تحلیل میکنن این برخورد در شان یه کاربر نبود

نه همه چیز ارومه و نه ما خوشبختیم اما قرار به گفتن باشه درد دواءنمیشه پیشنهاد دارین بفرمایین

اهورانی;678731 نوشت:

اوه حتما شما از مستمعین سخنرانی های گوهربار استاد دکتر رائفی پور هستید. من هم بودم ولی این حرفا دردی دوا نمیکنه خودشم گفته بود من حاضرم قلم دستم بگیرم رو تمام دیوارها عکس گونیا پرگار و نمادهای دیگه ی اونها رو بکشم ولی تو این سرزمین یک جوون بیکار نداشته باشیم جوون بدبخت نداشته باشیم.

تسنیـم;678856 نوشت:
اوه حتما شما از مستمعین سخنرانی های گوهربار استاد دکتر رائفی پور هستید. من هم بودم ولی این حرفا دردی دوا نمیکنه خودشم گفته بود من حاضرم قلم دستم بگیرم رو تمام دیوارها عکس گونیا پرگار و نمادهای دیگه ی اونها رو بکشم ولی تو این سرزمین یک جوون بیکار نداشته باشیم جوون بدبخت نداشته باشیم.

شما اول بیا جنسیتتو مشخص کن بعد راجع به آقای رایفی پور نظر بدید

نه اتفاقا من از یه گروه عربی صحبت میکنم اسمش یادم رفته باید پیداش کنم به خدمتتون عارض میشم

روشنگری خوبه
بیاین قبول کنین ما مدرک گرا شدیم
همه دنبال یه کار دولتی با حقوق و +بیمه هستیم کدوممون جسارت تولید کار داره
قریب به اتفاقمون میگیم کو سرمایه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الان کار دارم اما قول میدم بیام بحثم رو حسابی توضیح بدم

اهورانی;678791 نوشت:
ماشالله برادر گازش رو گرفتین دارین میرین یا پیاده بشین با هم بریم یا اجازه بدین ما هم سوار مرکب شما بشیم

سلام عزیز
گازش رو نگرفتم ولی رشته ای هست که اندازه ارزنی ازش سر در میارم
ناراحتم چون چفها تکراریه مال اقایونی هست که تریبون دارن برا خودشون تخت گاز میرن بعد که تو سالن میری ازش سوال میکنی تته پته میکنه فرار میکنه !!تو سالن هم که دوستان مخلص نمیزارن نطق بکشی ...درهر صورت بگدریم

اهورانی;678791 نوشت:
بله از این نظر مفسر میشن که وقتی نماد ها رو بشناسن کاملا متوجه میشن سازنده فیلم به کدوم در میگه تا کدوم دیوار بشنوه

دقیقا سازنده این فیلم به کی داره میگه ؟
یه توضیح دقیق بدید لطفا

اهورانی;678791 نوشت:
مثلا مرد عنکبوتی دیدین چند بار به شیوه های متفاوت دستش رو پرت کرد تا تار از دستش جدا بشه اون علامت شاخه از شیطان پرستی به اسم ایلومناتی نماد قدرت و سازندگی برای اون ها

شما فکر کردی هرجا انگشن رو تومجوری میگیرن علامت شیطان پرستی هست ؟؟؟
اینجوری کل تاریخ موسیقی راک و متال شیطان پرست هستند ....
نه عزیز این علامت قبل اینکه توسط اساتید برای شیطان پرستها مصادره بشه در فرهنگ ایتالیای قدیم برای قدرت و خوش شانسی استفاده میشده

اهورانی;678791 نوشت:
هری پاتر یه مجموعه درباره جادوگری هستش ما در دین کجا زیاد باهاش برخورد داریم

اون داستانهای دینی برای خود یهود و... هم هست در ضمن در این فیلم ارائه شدن یه منجی نشون میده دوست دارید من تحلیل بنویسم که کاملا دینی هست ؟ اصلا کاری نداره عزیز شما اراده کن من قدم به قدم هر قسمتشو خواستی دینی میکنم تحویل میدم !
کل داستان هری پاتر از دیدگاه مثلا اساتید داخل بدلیل نبودن نام خداوند متعال مورد نکوهش هست
اگر هم چیزی داخل اون باشه میشه بگید چه تاقیری داره ؟
کصلا اسپایدر من پر علائم شیطانی خب بعدش چی ؟ چی میشه تاثیرش رو با ذکر مثال قابل لکس بفرمایید
درباره این فیلم هم خواستید من میتونم نقد بنویسم خیلی مثبت

اهورانی;678791 نوشت:
سحر و تحت تاثیر قرار گرفتن بشر
دروغ نیست و وجود دارد به شیوه ای
فراماسون اون رو کاملا توضیح میده

1نمونه سحر و جادو با مدرک مشخص برای من بیارید
چطور هست اینها دنیا رو گرفتن بعد یکی یه مدرک از جادوگری اینها نداره؟
دوست گرامی از زمانی که تاریخ شده تاریخ و سند بابتش پدید امده هیچ گونه جادویی با مدرک دیده نشده حتی بلند کردن یه کبریت به اندازه1میلیمتر بدون تماس!!!!

اهورانی;678791 نوشت:
من با اینترنت زیاد در زمینه اطلاع رسانی موافق نیستم اما یه گروه هست که جوان های عرب 45 تا فیلم تصویری دارن با دیدن اون ها حتی میبینید و می فهمید در کشور خودمون بین روسا هم فراماسون خیلی ساده نفوذ کرده

جوانهای عرب ؟ اونا برن یه فکری بابت خودشون بکنن .... مدرک درست تر نیاز هست

اهورانی;678791 نوشت:
گفتین فیلم های کره ای

حالا بگم رسانه هدف دار چیه ؟
رسانه هدف دار صدا سیمای ما هست با بودجه چند ده میلیاردی که یه فیلم درست از اساطیر و تاریخ ایران قبل اسلام نداره حالا ترسشون از چیه الله اعلم

اهورانی;678791 نوشت:
اون وقت شما با عصبانیت دنبال چی هستین
من عصبانی نیستم عزیز خیالت راحت
شما خروش اومدی اخوی:ok::Gol:

اهورانی;678791 نوشت:
خیلی از کاربرای این جا تحصیل کرده هستند و خوب اوضاع رو تحلیل میکنن این برخورد در شان یه کاربر نبود

من اگر بی ادبی کردم اول خدا بعد هم شما ببخشید ولی منظوری نداشتم سعی بر این هم نداشتم
ولی هر علمی برای کاری است عزیز
استاد ادبیات عربی رو چه به زبان لاتین ؟
خوشبختم اخوی از اشنایی شما
در خدمتم
موفق باشید

اهورانی;678862 نوشت:
نه اتفاقا من از یه گروه عربی صحبت میکنم اسمش یادم رفته باید پیداش کنم به خدمتتون عارض میشم

روشنگری خوبه
بیاین قبول کنین ما مدرک گرا شدیم
همه دنبال یه کار دولتی با حقوق و +بیمه هستیم کدوممون جسارت تولید کار داره
قریب به اتفاقمون میگیم کو سرمایه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الان کار دارم اما قول میدم بیام بحثم رو حسابی توضیح بدم

بنده کاملا موافقم امروز همه میخوان به استخدام دولت دربیان و یک میز بهشون بدند بگن بفرما اینم کار. نه بزرگوار بمن جواب ندهید چون همینجوری اش هم کوچک شما و بقیه دوستان هستم.
البته این حق شماست و آزاد هستید هرچه صلاح میدانید بنویسید ما هم استفاده خواهیم کرد.:Gol:

گروه Wakeup Project رو میگید احتمالا
هاشم فیلم

کنجکاو بی گناه;678858 نوشت:
شما اول بیا جنسیتتو مشخص کن بعد راجع به آقای رایفی پور نظر بدید

یعنی زن و مرد بودن کاربر روی نظرش تاثیر داره ؟؟
بهتره در چهارچوب مبحث بریم جلو و بهتر اینکه از ذهن خودمون استفاده کنیم تا حرفهایی که خودمون منبعش رو نمیدونیم

montazer 12;516808 نوشت:

واااا کجاش اشکال داره؟ من عاشق این فیلم هستم سه گانه اش رو اورجینالش خریدم چند بار نگاه کردم وباز هم برام تازگی داره از بس این فیلم قوی درست شده
جلوهای ویژه قوی گریمهای فوق العاده بازیگرا مناظر تخیلی زیبا وهیجان انگیز خلاصه به جای اینکه بگردیم فقط اشکال شرعی توش پیدا کنیم نگاه کنیم ببینیم سینماگران اونا چیکار میکنن
بعد ما چه فیلمهای ضعیفی درست میکنیم که باعث شده مردم پناه بیارن به ماهواره وفیلمهای قوی که غربیا درست میکنن بعد هی بگیم چرا مردم ما غرب زده شدن
ببینید سینماگران ما یا تهیه کنندگان سینما وتلویزیون برای جذب مردم چیکار کردن؟
من خودم حاضر نیستم یه دقیقه وقتم پای خیلی از فیلمهای ایرانی بزارم از بس ضعیف وکلیشه ای هستن البته دور از جون فیلمهای قوی که داریم بحث اونا جداست ولی اونقدر کم هستن که تروخشک داره با هم میسوزه.

سید محمد جواد;679132 نوشت:
یعنی زن و مرد بودن کاربر روی نظرش تاثیر داره ؟؟
بهتره در چهارچوب مبحث بریم جلو و بهتر اینکه از ذهن خودمون استفاده کنیم تا حرفهایی که خودمون منبعش رو نمیدونیم

نه وقتی یه بار جنسیتشو مرد میزنه بعد پاک میکنه بعد عکس دختر میزاره بعد پاک میکنه
بالاخره جنسیتشون رو بدونیم بهتر میتونیم بحث کنیم Fool
اما در مورد بخش دوم
کدوم حرفا ؟

کنجکاو بی گناه;679158 نوشت:
نه وقتی یه بار جنسیتشو مرد میزنه بعد پاک میکنه بعد عکس دختر میزاره بعد پاک میکنه
بالاخره جنسیتشون رو بدونیم بهتر میتونیم بحث کنیم Fool
اما در مورد بخش دوم
کدوم حرفا ؟

فکر کنم پروفایل دوستان براتون جالب تر از تاپیکها هست
حرفهای بی اسا که دقت میکردین متوجه میشید
ترجیح میدم در قالب موضوع صحبت کنم
موفق باشید

خوب قبل از هرچیزی بگم موضوع این تایپیک
اینه :ایا دیدن فیلم هایی مثل ارباب حلقه ها مشکل شرعی داره ؟
من نظرم رو گفتم دوستان هم گفتن دوست دارین این مبحث رو ادامه بدیم یا اون حرف هایی که پیش اومده ایا به نظرتون بهتر نیست تایپیک جدید بزنیم که مزاحم این تایپیک هم نشیم یا به نظرتون در راستای همین تایپیک هستش حرف هامون

بسم الله الرحمن الرحیم
سلامٌ علیکم
بنده قصد نظر دادن نداشتم اما به خاطر صحبت های خیلی دور از ذهنی که بعضی از دوستان کردن چند تا نکنته عرض میکنم:
اولا اسم دو کاراکتر منفی اصلی فیلم -سارومان و سائوران- هردو بسیار شبیه به نام حضرت سلیمان به انگلیسیه
(saruman - sauron - solomon)
که میشه سارومان -سائورون-سولومون
نکته ی بعدی دیدگاه عهد قدیم به حضرت سلیمانه که ایشون رواستغفرالله جادوگر و پادشاه میدونه که همون طور
که در فیلم میبینیم سارومان یه جادوگره
در ضمن همون طور که همه میدونیم حضرت سلیمان یه حلقه ی خیلی مشهور داره به که صورت خاتم سلیمان نبی و نگین نبوت و... در
ادبیات ما استفاده میشه ودر متون ما اومده و همینطور که همه میدونیم نقل شده که حضرت از این حلقه برای کنترل اجنه و شیاطین استفاده میکردن
حالا اگه به فیلم برگردیم میبینیم که یکی از مهمترین بحثای فیلم همین حلقه ی قدرته و دقیقا شخصیت های سائوران و سارومان با
ظرافت خاصی به حضرت سلیمان علیه سلام اشاره میکنن و در واقع همین اسم ارباب حلقه ها به اون حضرت اشاره داره...

حالا نکته ی مهمی که اینجا وجود داره اینه که محل فرمانروایی حضرت سلیمان اورشلیم بوده یعنی همین فلسطین امروزی...تمام اون افرادی هم که میبینیم تو فیلم که قیافه های عجیب غریب دارن و اورک و
ترول و ... خونده میشن ما مسلمان ها و ساکنان فلسطین هستیم حالا ببینید که سر دستگان و رهبران اورک ها در فیلم چه کسانی هستند

یک نکته ی خیلی مهم دیگه اینه که تو فیلم به وضوح به آخر زمان و ظهور مجدد اشاره میکنه و همه منتظر بازگشت رهبر اورک ها که هزاران ساله غائبه هستن
اگه خوب به شخصیت سائوران ارباب حلقه دقت کنیم میبینیم که به راحتی میتونه به امام زمان ما هم اشاره داشته باشه کما اینکه جدیدا صراحتا در
شبکه های فاکس و سی ان ان از امام زمان به نام دجال نام میبرند اسغفر الله پناه بر خدا
جالب اینجاست که الف ها که در داستان جزو نیروهای خیر محسوب میشوند همان موجوداتی هستند که ما به ان ها جن میگوییم!!!و باید به کمک ان ها و کمک اشخاصی چون گاندولف...جادوگری که ظاهرا
میمیرد و رجعت میکند و کاملا معنای منجی را به ذهن تلقین میکند.... حلقه ی قدرت را...که همان نور خاندان نبوت و خاتم النبیین است...در اتش بسوزانند

در ضمن دوستانی که علاقه دارن میتونن به داستان ها و کتاب و کامیک های
magi

مراجعه کنن که الان بسیار مشهورن و در اون ها از سلیمان پسر داوود
از نسل ابراهییم علیهم السلام در دنیایی خیالی اشاره شده است

در ضمن دوستانی هم که میگن جی ار ار تاکین چند صد سال قبل چه کاری به این چیزا داشته بهتره کتاب های کمدی یا کمدی الهی دانته رو یه نگاهی بندازن که توش استغفر الله از پیامبر و امام علی هم صراحتا بسیار نامناسب نام برده

ببخشید که طولانی شد اما این تازه یه بخش بسیار کوتاه از نقد یه اینطور فیلمی بود... بهتره نگاه هامونو باز و هشیار کنیم
موفق باشید

montazer 12;518214 نوشت:
سلام
میگن "چشم سارومان" در واقع نشاندهنده "چشم دجال" تو فیلمه.و دلایل دیگه که خیلی موشکافانه درموردش بحث شده.
درباره فیلم و کتاب هری پاتر هم این چیزا گفته شده که خودم تقریبا 100% مطمئنم ضد اسلامیه.

اگر نشان دهنده چشم دجاله پس چرا آخر فیلم نابود شد؟

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

به خاطر این که اون چشم استغفر الله پناه بر خدا به امام زمان ما که هست اما غائبه اشاره داره...رسانه های غربی به شدت سعی دارن امام زمان ما رو دجال و آنتی کریست نشان
بدهند به همین خاطرم هست که نما سائوران تک چشمه...پیشنهاد میکنم کامنت #43 رو بخونین.

موفق باشید

برای من یک سوال هست کشورهای دیگه دارن بر علیه اسلام فیلم های ضد اسلام تهیه میکنن به هزینه های زیاد و تبلیغات فراوان و کیفیت های عالی و به راحتی در دسترس مردم هست

ولی چرا کشور ما فیلم هایی رو نمی سازه که حقایق نشون بده ؟؟؟؟؟؟؟ ان های سالی چند تا میسازن ما هر دهه1 میدیم بیرون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته وقتی بازیگران کشور من میشن امثال سحر قریشی و ........ که هیچی از علم بازیگری نمیدونن فقط به خاطر ظاهرشون بازیگر میشن

باید هم امثال استاد پرویز پرستویی خونه نشین بشه

و جناب وزیر فرهنگ ارشاد انگار نه انگار در خواب غفلته

الان بیشتر نوجوانان و جوانان ما دارن فیلم خارجی میبیننو اصلا علاقه ای به فیلم های ایرانی ندارن

و به راحتی به فیلم های خارجی و مستهجن دسترسی پیدا میکنند ولی برای فیلم ایرانی بی محتوا باید اجازه گرفت

دقیقا مثل کار خانم وزیر بهداشت سابق و جدید قرص الپرازولام وارام بخش ....... ممنوع کردن به جوانان نمیدن با دوز کم واسه این که میگن معتاد نشن

ولی در این ور جوان و نوجوان به راحتی میتونه به مواد مخدر دسترسی داشته باشه بدون هیچ گونه دردسری و بیشتر نوجوانان الان حداقل قلیون یک بار تجربه داشتن

به نام خدا.

بنده به کلیه ی دوستان پیشنهاد میکنم که در یک تابستان دل انگیز، بین اینهمه شلوغی درس و مدرسه و کار و ...، یک وقتی بذارن کتاب های ارباب حلقه ها و هابیت و سیلماریلیون رو بخونن، بعدش تحلیل های مختلف در مورد اینکه چی، نماد چیه و آیا منظورشون از فلان کار چی بوده رو به انجام برسونند و صرفا به شنیدن چند تا سخنرانی از جناب استاد رائفی پور و چند تا شبه مستند از یکسری آدم های گمنام و سایت های نمادشناسی و فراماسونری و ... اکتفا نکنند. منظور بنده این نیست که اینها درست نمیگن. بنده خودم از مشتریان پر و پا قرص جناب استاد هستم و پیگیری میکنم مطالب ایشون رو، اما گوش دادن به تحلیل دیگران جای خود تحلیل رو نمیگیره.

به نظر حقیر، بدون شک تالکین در کلیه ی کتابهاش به صورت نمادین حرف از منجی و نبرد همیشگی خیر و شر در دنیای واقعی زده. به عنوان مثال نشانه هایی که در شخصیت آراگورن به عنوان نماد حضرت مسیح (ع) قرار داده شده، بسیار واضح هست. و یا انتخاب نماد تک چشم به عنوان نماد شخصیت شرور داستان که بدون شک بی ربط به نشانه های ضدمسیح نیست. ( جالبه که تو کتاب ها، هیچ چیزی به نام چشم در بالای برج باراد-دور قرار نداره! بلکه هر کس به اون برج نگاه میکنه این احساس رو خواهد داشت که "وجودی" با چشم های حریص پیوسته در حال مشاهده و سبک سنگین کردن اطراف هست! و البته نه به صورت خداگونه که در همه حال همه جا رو ببینه! ) شباهت قوم دورف به یهودیان بسیار آشکار هست و مخصوصا تاکید بر "بی سرزمین" بودن آنها در کتاب هابیت. همچنین تالکین در کتاب هاش، حرف از موضوعاتی مانند حمله ی "ارباب صنعت" به "طبیعت" و از بین بردن اون هم زده که به صورت نمادین در حمله ی سارومان به جنگل فنگورن بیان شده و ... در کل کتاب های تالکین، تنها کتاب رمان نیستند و دارای سطح عمیق تری از مفاهیم آخرالزمانی مسیحی هستند که به نسبت اعتقادات مسلمان ها، میتونند خوب و یا بد باشند.

ستایشگر :Gol:

سلام
فیلم هایی مثل ارباب حلقه ها یا فیلم 2012 یا امثالهم بسیار بسیار روش کارشناسی شده و در ارباب حلقه ها هم نماد گرایی وجود داره برای القای فراماسونری و شیطان پرستی و نظم نوین جهانی و در بسیاری فیلم های دیگر،کلا فیلم هایی از این قبیل اصلا با اهداف خیر ساخته نمیشند در خود همین فیلم سعی در القا اینکه حضرت مهدی(عج)،نعوذ باالله دجال هست رو دارن،فیلم های از این قبیل تا دلتون بخواد هست،حالا قضاوت با خودتون.

موضوع قفل شده است