انتقاد سازنده نسبت به عملکرد مدیران محترم و گرامی سایت

تب‌های اولیه

47 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
انتقاد سازنده نسبت به عملکرد مدیران محترم و گرامی سایت

به نام خدا
سلام

اگر مدیران محترم اجازه و رضایت دهند کاربران عزیز و گرامی در این تاپیک انتقادات خود را نسبت به عملکرد مدیران محترم مطرح نمایند.
یعنی از ضعف های مدیریتی بگویند تا مدیران گرامی که احساس میکنند این ضعفها درست است آن را برطرف نمایند.و اگر فکر میکنند عملشان درست است از عملشان دفاع کنند.

البته مدیران گرامی نیز می توانند نسبت به عملکرد بعضی از کاربران گرامی نظرشان را بدهند تا روابط و برخوردهای درون سایت دوستانه تر شود.

لذا از تمام کاربران گرامی تقاظا دارم انتقادها درست و به دور از هرگونه توهین و تهمتی باشد.

کاربران گرامی نیز میتوانند در نظرسنجی به بهترین مدیر سایت از دیدگاه خود رای بدهند.

یازهرا:Gol:

به نام خدا
سلام

ابتدا تشکر میکنم از جناب حکمت و دیگر مدیران محترم که اجازه دادند این تاپیک ایجاد شود. امیدوارم انتقادها سازنده و در چهارچوب اخلاق باشد.
و باعث هرچه بهتر شدن فعالیتهای سایت شود.چه مدیران بزرگوار و چه کاربران بزرگوار.

ابتدا بنده از مدیران محترم تقاضا میکنم به دوستانی که از ابتدا در تاپیکها شروع به توهین و تهمت میکنند تذکر بدهند تا جو را مشوش نکنند.و این امر میطلبد که مدیران محترم بخش ها حضور و فعالیتشان بیشتر شود.

یازهرا:Gol:

[=arial]بنده هم تشکر میکنم بابت این تاپیک عالی
من فقط یه انتقاد کوچولو دارم که البته قبلا هم بهش اشاره کردم
اونم اینکه کارشناسان محترم ، به نظرم اگه نوع ادبیات نوشتاریشون رو کمی محاوره ای تر کنند و ازین حالت بسیار رسمی خارج کنند خیلی بهتره .
اوّلا گاهی پیش میاد که عین یک عبارت رو از کتب فقهی یا تفسیری و... اینجا قرار میدن و دیگه توضیحش نمیدن که باعث میشه خیلی از عزیزانی که با این نوع ادبیاتها آشنا نیستن ، جوابشون رو متوجه نشن . به همین خاطر بارها دیدم که کارشناس جواب کامل داده ولی کاربر چون متوجه مطلب نشده ، دوباره سوالش رو پرسیده یا گیج شده .

گاهی خوبه عین متن اینجا قرار داده بشه ولی اگه در کنارش به صورت محاوره ای و با ادبیات دوستانه و غیر رسمی هم توضیح داده بشه ، هم اثرش در مخاطب بیشتره و هم راحتتر متوجه میشه .
گاهی آدم احساس میکنه که داره با یک سیستم صحبت میکنه . بهتره که با مخاطب ارتباط بر قرار بشه نه اینکه صرفا سعی در پاسخگویی باشه .
ممنون از تمامی زحمات شما .
اجرتون با امام زمان(عجّل الله تعالی فرجه الشریف)

سلام
من یه پیشنهاد داشتم
بعضی اوقات تو برخی از تاپیک ها سوالات و بحث های مفیدی و البته مرتبط با موضوع تاپیک مطرح میشه ولی بلافاصله مدیران پست های مذکور رو حذف میکنند
چه اشکالی داره مطالبی پیرامون موضوع تاپیک هم در آن تاپیک مطرح شه تا اینکه کلی تایپک زده شه و موضوعاتشان تقریبا شبیه باشه
یه فایده ای هم داره تو همون تایپک همه سوالات مرتبط پرسیده و جواب داده میشه و کاربر به یکباره جواب میگیره

سلام

من یک انتقاد دارم از مدیران اجرایی بخشها که جناحی عمل می کنند
منظورم این است که کاربری که با انها هم فکر است اگر هرچه توهین بکند نادیده می گیرند

حقیر یک مصداق عینی در این باره دارم که کاربری بسیار به من توهین کرد وقتی من به این مدیر برای هدایت و راهنمایی رجوع کردم
ایشان کوچکترین عکس العملی نشان نداد

حقیر مجبور شدم شکایت خود را به مدیران بالاتر ارجاع دهم که ایشان ضمن اینکه حق را به حقیر دادند پستهای توهین امیز ان کاربر را
فقط پاک کردند
ولی حقیر انتظار داشتم ضمن پاک کردن ان پستها اشاره به دلیل پاک کردن انها بکنند و تذکر به کاربر خاطی بدهند
ولی نمی دانم بنا به چه مصلحتی ایشان این کار را نکردند و فقط به پاک کردن ان پستها بسنده کردند

البته باز هم از ایشان بخاطر همین مقدار توجه تشکر دارم

به نظر حقیر در یک سایت دینی که ادعای تبلیغ اسلام را دارد بهترین تبلیغ عملکرد مدیران است

البته مدیران بسیار خوبی هم هستند که واقعا عادلانه و منصفانه رفتار می کنند

خداوند این مدیران عزیز و گرامی را حفظ کند که وجودشان بسیار کیمیا و مغتنم است

[="Indigo"]سلام ...

یه مسئله هست که بعضی از مدیرا ... از مدیریت فقط بستن تاپیکشو بلدن ...

یا ارجاع میدن به یه تاپیک بسته ... یا زحمت میکشن و پست هارو پاک میکنن و موضوع رو میبندن ...

اگه یه مسئله تو تاپیک پیش اومد که تا حدودی مرتبط به تاپیکه ( اگه نبود که قطعا پیش نمیومد ... :Gig:) اون مسئله رو یا به یه تاپیک باز ارجاع بدن ...

یا یه تاپیک دیگه بزنن و دوستان رو راهنمایی کنن اونجا ...

بالاخره سایت گفتگوی دینی ... یهو میاین تاپیک و میبندین ... انگار دستتونو میگیرین جلو دهن آدم :khandeh!:

یه تاپیک دیگه باز کنید ... یا راهنمایی کنید تاپیک مربوط که بچه ها اونجا حرفشانو بزنن ...:ok:[/]

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
در حال حاضر سه مطلب به ذهن حقیر می رسد.
اول این که در سایت اهل بدعتی وجود دارند که مدام سعی می کنند در احکام اسلامی بدعت ایجاد کنند.برای مثال می گویند فارسی خواندن نماز اشکالی ندارد و ادعاهای مضحک دیگری مانند این مطلب.از طرفی با این اهل بدعت باید به نحوی برخورد شود که دیگر نتوانند عقاید باطلشان را ترویج دهند.آن چه که لیاقتشان است،باید به آن ها گفت (این مطلب مبنای فقهی دارد).
به نظر حقیر مدیریت باید برخوردی فراتر از پاسخ دادن به این گروه داشته باشد.دقت شود که منظور ما صرف بیان شبهات و نظرات نیست.منظور ما آن دسته از افرادی است که به اسم دگراندیشی و نواندیشی و روشن فکری شبهه پراکنی می کنند و وقتی پاسخشان داده می شود،باز ادعاهای باطلشان را ترک نمی کنند و بر آن ها پافشاری می کنند.چنین افرادی بعد از ارسال پست در چند تاپیک،کاملاً قابل رویت هستند.

دوم این که سواد دینی اکثر کاربرانی که با شبهه مواجه شده اند،در سطح متوسط رو به پایین است و لذا یکسری مغالطات و شبه استدلال هایی وجود دارد که همیشه توسط عده ای از کاربران تکرار می شود(مثلاً فلان چیز در قرآن نیامده،پس درست نیست).در این خصوص پیش از این هم توصیه ای کردیم تاپیکی ایجاد شود در زمینه مغالطات و استدلال های غلط معمول تا این مشکلات حل بشوند و همچنین از طرف مدیریت توصیه شود اکثر کاربران تازه وارد به این تاپیک مراجعه کنند تا گرفتار آن مغالطات نشوند.

سوم این که روند پاسخگویی کارشناسان بهتر است تسریع یابد.علتش هم این است که سرعت پاسخگویی کارشناسان با سرعت مشارکت کاربران در بحث ها یکی نیست.لذا در اکثر مواقع چندین صفحه در تاپیک ایجاد می شود که فقط بحث بین کاربران است و تاپیک از روند عادی خود دور می شود.در همین چند روز اخیر بار ها این مسئله تکرار شده است.

لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

[="#006400"]هوالعالم

اینطور نظر سنجی ها که روشهای امنیتی و محدودیتی براش در نظر گرفته نشده همچین عادلانه نیست و
بهتره که نظر خواهی در مورد مدیران به دست مدیر کل هر قسمت یا سایت انجام بشه ...
البته اگر لازم باشه !

بیاییم برای اینکه با شر و شکایت کمتری مواجه بشیم ...
بخواییم که مدیران گاهی وقتا خودشون رو جای کاربران بذارن و بعد اقدام کنن
و کاربران قبل از شکایت خود رو جای مدیر مورد نظر بدونن و ببینن که اگر در این وضعیت بودن چه کار میکردن ؟؟؟

اما انصاف میگه انتقاد از جانب کاربرانی که مثلا 10 ارسال مفید داشتن و 10 صلوات دریافت کردن (برای مثال) و واقعا به فکر ساختن هستند
میتونه مفید باشه ولی بدون نظر سنجی (که قابلیت تشخیص تکرار رای نداره و نمیتونه که داشته باشه )
و بدون هر گونه برخورد نادرست !! [/]

[="Times New Roman"][="Black"]

Mohammad2db;517351 نوشت:
اینطور نظر سنجی ها که روشهای امنیتی و محدودیتی براش در نظر گرفته نشده همچین عادلانه نیست و
بهتره که نظر خواهی در مورد مدیران به دست مدیر کل هر قسمت یا سایت انجام بشه ...
البته اگر لازم باشه !

سلام علیکم و رحمه الله

قبلا هم تاپیک هائی با هدف نقد عملکرد مدیران و کاربران در سایت ایجاد شده و مشکلی از این بابت نیست . نقد عالمانه و خیرخواهانه حتی اگر صرفا سلبی هم باشد ارزشمند است.
ممکن است نقد کننده راه حلی پیشنهاد ندهد ولی مشکل را دیده و بیان میکند.

فقط نکاتی هست که لزوما به آن باید توجه شود و آن اینکه ارزش نقد را با طرح مطالبی که در آن مداقه نکرده ایم و یا انصاف بخرج نداده ایم و امثالهم نباید از بین ببریم.
اگر اینطور بشود مانند آنچه که در برداشت عمومی از کلمه نقد و انتقاد متصور است نقد را به دیده تخریب , تضعیف , تحقیر و سلب و ... خواهیم دید. و این باعث قلب معنی در نقد در باور عامه و خاصه میشود.

و من الله التوفیق

یاحق[/]

سلام

اگر سئوالاتی که کاربران پرسیده‌اند و بی جواب مانده را مدیر مشخصی پیدا کند و به کارشناس دیگری ارجاع دهند بهتر است از اینکه کاربر این اعتراض را بکند

[="Indigo"]

متعلم;517407 نوشت:
سلام

اگر سئوالاتی که کاربران پرسیده‌اند و بی جواب مانده را مدیر مشخصی پیدا کند و به کارشناس دیگری ارجاع دهند بهتر است از اینکه کاربر این اعتراض را بکند

اینو منم موافقم شدید ... خیلی سوال مونده که کارشناسا جواب ندادن ... ( البته بعضی از کارشناسا هم کلا دیر جواب میدن ... باید اسپند دود کنی براشون وقتی میان تو تاپیک ... ماشالله چشم نخورن یه وخ )

چند مورد هست که پیگیری کردن برای حضور کارشناس ...

چند مورد دیگه هم هست که کلا سوالا و تاپیک ها خاک میخوره ... نه کسی پیگیری میکنه .. نه محض رضای خدا کارشناسی از اون دور و بر رد میشه ...:Moshtagh:

یه مدیر بیاد این سوالایی که مونده رو پیگیری کنه ...

الان یه چند مورد خودم سراغ دارم که سوالا مونده تو هوا ... ولی خب ادرسش و نمیزارم آبروی اسک دین نره ... :ok:[/]

سلام. انتقاد من اینه که تاپیک http://www.askdin.com/thread35603.html بحثی بود که هم طرحش بین بچه مذهبیها بسیار مهم بود و هم نمی شد در سایتهای غیرمذهبی طرحش کرد. ولی متأسفانه با سوءمدیریت برخی عزیزان، اجازه داده شد که بعضی بیایند درون بحث شلوغکاری و انحراف ایجاد کنند و بعد هم به جای مدیریت بحث بسته شد، اون هم در حالی که بحث پر بود از پستهای اسپم و نامربوط، که مانع از مطالعه صحیح بحث توسط مخاطبین می شد. همان موقع خدمت مدیر محترمی که بحثو بست، عرض کردم خودش باید جوابگوی روز قیامت ممانعت از پیشرفت این بحث و عدم مدیریت صحیحش باشه.

متعلم;517407 نوشت:
سلام

من هم قبلا این پیشنهاد و داده بودم که فرد خاصی مسئول این موضوع باشد که سوالهایی را که در تاپیکها بی جواب مانده به اطلاع
کارشناسان برساند
الان سوالاتی هست که هفته ها داره خاک می خوره و کارشناس گرامی جواب نداده

دل ارام;517604 نوشت:
من هم قبلا این پیشنهاد و داده بودم که فرد خاصی مسئول این موضوع باشد که سوالهایی را که در تاپیکها بی جواب مانده به اطلاع
کارشناسان برساند
با سلام و عرض ادب به محضر کاربران گرامی و مخصوصا خانم دل آرام
خانم دل آرام ؛ بنده مسئول پیدا کردن سوالات بی جواب در تایپیک ها هستم و به هر موردی که بر بخورم مطمئنا به کارشناس ارجاع می دهم
اگر حضرتعالی یا دوستان دیگر مواردی را مشاهده فرمودید که بی جواب مانده بسیار سپاسگزارم خواهم بود اطلاع رسانی فرمائید تا به
اساتید معزّز ارجاع دهم
در پایان عرائضم این را اضافه کنم که برخی سوالات برای پاسخگویی ارجاع داده می شوند ولی بخاطر ضیق وقت اساتید محترم ؛ در نوبت پاسخگویی قرار میگیرند
موفق باشید
:Gol:

دل ارام;517604 نوشت:
کارشناسان برساند

شاید بهترین ناظر برای این کار همان شخص ارجاع دهنده ی سئوال باشد. در واقع وظایفش بصورت زیر تعریف شود:

- بررسی سئوال برای تکراری نبودن

- ارجاع سئوال و تعیین مهلت پاسخگویی

- اخطار به کارشناس پاسخگو در صورت جواب ندادن

- ارجاع سئوال به کارشناس دیگر و ارسال رونوشت آن برای سئوال کننده و مدیر وب سایت

سلام و عرض ادب.

بن موسی;517148 نوشت:
در سایت اهل بدعتی وجود دارند که مدام سعی می کنند در احکام اسلامی بدعت ایجاد کنند.برای مثال می گویند فارسی خواندن نماز اشکالی ندارد و ادعاهای مضحک دیگری مانند این مطلب.از طرفی با این اهل بدعت باید به نحوی برخورد شود که دیگر نتوانند عقاید باطلشان را ترویج دهند.آن چه که لیاقتشان است،باید به آن ها گفت (این مطلب مبنای فقهی دارد).
به نظر حقیر مدیریت باید برخوردی فراتر از پاسخ دادن به این گروه داشته باشد.
دقت شود که منظور ما صرف بیان شبهات و نظرات نیست.منظور ما آن دسته از افرادی است که به اسم دگراندیشی و نواندیشی و روشن فکری شبهه پراکنی می کنند و وقتی پاسخشان داده می شود،باز ادعاهای باطلشان را ترک نمی کنند و بر آن ها پافشاری می کنند.چنین افرادی بعد از ارسال پست در چند تاپیک،کاملاً قابل رویت هستند.

برادر عزیز جناب بن موسی، هر چند بنده متوجه دلواپسی جنابعالی هستم، اما لازم است چند مورد از قوانین سایت را ذیل مطلب شما مرقوم نمایم:

1) با توجه به طرح سوالات و شبهات فراوان در محیط انجمن با هدف پاسخگوئی، در صورتی که مطالب طرح شده را برای خود مضر تشخیص دادید، از مطالعه آنها بپرهیزید. لازم به ذکر است این انجمن هر گونه مسئولیت شرعی و قانونی را در قبال تاثیر کاربران از مطالعه ناقص و سطحی مطالب مطروحه، از خود سلب می نماید.

2) با توجه به حضور افراد و کاربران گوناگون در انجمن، مسئولیت ارسال مطالب برعهده خود كاربر بوده ولي مديران حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط را دارند.

3) در صورت آگاهي از هرگونه جو سازي و فعاليتهاي مشکوک کاربر يا کاربراني ، موارد را به مديريت اجرايي يا مدير سايت اطلاع دهيد.

قوانین فوق نشان می‌دهد پیش بینی لازم از سوی مدیران انجمن در جهت برخورد با ترویج عقاید باطل صورت گرفته است. هر چند نمی‌دانم منظور دقیقتان از عبارت قرمز رنگ چیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

استوار;517848 نوشت:
برادر عزیز جناب بن موسی، هر چند بنده متوجه دلواپسی جنابعالی هستم، اما لازم است چند مورد از قوانین سایت را ذیل مطلب شما مرقوم نمایم:

1) با توجه به طرح سوالات و شبهات فراوان در محیط انجمن با هدف پاسخگوئی، در صورتی که مطالب طرح شده را برای خود مضر تشخیص دادید، از مطالعه آنها بپرهیزید. لازم به ذکر است این انجمن هر گونه مسئولیت شرعی و قانونی را در قبال تاثیر کاربران از مطالعه ناقص و سطحی مطالب مطروحه، از خود سلب می نماید.

2) با توجه به حضور افراد و کاربران گوناگون در انجمن، مسئولیت ارسال مطالب برعهده خود كاربر بوده ولي مديران حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط را دارند.

3) در صورت آگاهي از هرگونه جو سازي و فعاليتهاي مشکوک کاربر يا کاربراني ، موارد را به مديريت اجرايي يا مدير سايت اطلاع دهيد.

قوانین فوق نشان می‌دهد پیش بینی لازم از سوی مدیران انجمن در جهت برخورد با ترویج عقاید باطل صورت گرفته است. هر چند نمی‌دانم منظور دقیقتان از عبارت قرمز رنگ چیست؟

منظور بنده پیش بینی نیست.منظور بنده عمل به این قوانین پیش بینی شده است که متاسفانه بنده ندیده ام از حیث اهل بدعت بودن و ترویج عقاید باطل،با کسی برخورد شود.بلکه از حیث آداب گفتگو و مسائل دیگر با افراد برخورد می شود.شاید هم برخورد هایی بوده ولی بنده از آن ها آگاه نیستم.
اما درباره این که "آن چه لیاقت آن هاست باید به آن ها گفت" برای مثال همین اهل بدعت بودن،لیاقت آن هاست.بی سوادی در بسیاری موارد لیاقت آن هاست و موارد این چنینی.تبری لازم است.

لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام مجدد
مشکل دیگری که وجود دارد رسیدگی به شکایات است.روند رسیدگی به شکایات دارای چندین مشکل است:
1-گاهی اوقات مدیران در جریان تاپیک ها نیستند و بین کاربران حرف هایی رد و بدل می شود و بعد یکی از کاربران می رود علیه کاربر دیگر شکایت می کند.در بسیاری موارد کاربری که زودتر شکایت کرده،اخطار خاصی نمی گیرد ولی کاربر دیگر اخطار می گیرد یا حتی دسترسی او محدود می شود.این مسئله را چندین بار بنده دیده ام.حتی وقتی که حرف های هر دو کاربر از نظر تندی به یک مقدار بوده است.
2-کاربری که مسدود می شود باید حق دفاع داشته باشد زیرا ممکن است اشتباهاتی مانند اشتباه بالا (و اشتباهات دیگری) صورت بگیرد.ولی وقتی کاربر مسدود شود،دیگر فرصت دفاع از خود را ندارد مگر این که شناسه دیگری بسازد که ساختن شناسه دیگر در واقع دور زدن مسدودیت است.
3-اقلیت های سایت معتقدند که با آن ها در شکایت ها درست رفتار نمی شود.بنده به این مسئله انتقاد دارم.مثالی می زنم.در تاپیکی به برادر ملاصدرا گفته بودند "ملا نصر الدین" و به ایشان توهین کرده بودند و توهین کننده،از همین اقلیت ها بود.بنده مسئله را گزارش کردم ولی برخوردی ندیدم.شاید اخیراً برخورد شده باشد و بنده بی اطلاع باشم،ولی باز همین که دیر برخورد می شود هم خودش یک انتقادی می شود.یا برای مثال کاربری وجود دارد که در تاپیکی توهین های متعدد به سران نظام و فقها و ... می کرد (مثلاً می گفت فقها همیشه به دنبال جنگ هستند) و این مسئله در یکی دو پست اتفاق نیافتاد،بلکه بار ها در همان تاپیک تکرار شد و مدام هم به بقیه می گوید "گستاخ و بی ادب".بنده گزارش کردم،ولی باز اقدامی ندیدم.یا در تاپیکی یکی از همین اقلیت ها به بنده حرف هایی زد که صفات من نبود،ولی وقتی بنده آن چه که لیاقتش است به او گفتم (با وجود این که لحنم خیلی تند نبود و تقریباً مانند خودش بود) حرف های آن کاربر پاک نشدند.ولی حرف های بنده پاک شدند.

موارد دیگری هم هست.ولی به نظر حقیر سیستم رسیدگی باید کمی تغییر کند.
با وجود این انتقادات،باز هم از تک تک مدیران اینجا تشکر می کنم که تمام تلاش خودشان را می کنند تا محیط مناسبی را برای گفتگوی دینی فراهم کنند.
لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

بن موسی;518647 نوشت:
بنده مسئله را گزارش کردم ولی برخوردی ندیدم

با سلام و خداقوت
ببخشید منظور از برخورد چیه حتما باید جلو چشم کاربرا :jangjoo:
:Nishkhand:

بن موسی;518647 نوشت:

3-اقلیت های سایت معتقدند که با آن ها در شکایت ها درست رفتار نمی شود.بنده به این مسئله انتقاد دارم.مثالی می زنم.در تاپیکی به برادر ملاصدرا گفته بودند "ملا نصر الدین" و به ایشان توهین کرده بودند و توهین کننده،از همین اقلیت ها بود
لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

نه برادر برخوردی نشد پستش هم حذف نشد بهشم نگفتن بالا چشمت ابروئه چون اصولا نه کلمه توهینی داشت نه لحن توهین آمیز بود و این توصیف به خاطر نوع سوال بود و همه متوجه شدن منظور این توصیف چی هست به جز شما به هر حال از پشت همین تریبون از مسئولین تقاضا میکنم برای این توصیف فرد خاطی رو به اشد مجازات برسونن و پست این فرد اقلیتِ همیشه در مذامِ اتهام رو از صفحه روزگار محو نمایند و موجبات شادی و دل خنکی این برادر ارجمند رو فراهم آورند

با تشکر:Gol:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

اللیل والنهار;518653 نوشت:
ببخشید منظور از برخورد چیه حتما باید جلو چشم کاربرا

نه لازم نیست.منظور بنده از برخورد این نیست.بلکه منظور این است حداقل محتوای نامناسب حذف و ویرایش شود.وقتی متحوای نامناسب حذف یا ویرایش نشده،یعنی در واقع یا برخوردی صورت نگرفته،یا این که برخورد کامل نبوده (چون بالاخره نباید پست های با محتوای نامناسب در سایت باقی بمانند).

_Member_;518659 نوشت:
نه برادر برخوردی نشد پستش هم حذف نشد بهشم نگفتن بالا چشمت ابروئه چون اصولا نه کلمه توهینی داشت نه لحن توهین آمیز بود و این توصیف به خاطر نوع سوال بود و همه متوجه شدن منظور این توصیف چی هست به جز شما به هر حال از پشت همین تریبون از مسئولین تقاضا میکنم برای این توصیف فرد خاطی رو به اشد مجازات برسونن و پست این فرد اقلیتِ همیشه در مذامِ اتهام رو از صفحه روزگار محو نمایند و موجبات شادی و دل خنکی این برادر ارجمند رو فراهم آورند

بنده کار آن فرد را مصداق توهین می دانم.اصلاً فرض کنیم توهین نباشد،خب چرا فقط برای آن کاربر توهین نیست؟بقیه اگر چنین رفتاری کنند ممکن است به آن ها اخطار داده شود.البته بنده می دانم که اگر با وجود دیدن گزارش برخوردی صورت نگرفته،لابد مصلحت دانسته اند اقدام نکنند.ولی حقیقتش این است که مدارا حدی دارد و اصلاً گاهی مدارا نکردن (ظاهری) مداراست (واقعی).

لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

بن موسی;518670 نوشت:

بنده کار آن فرد را مصداق توهین می دانم.اصلاً فرض کنیم توهین نباشد،خب چرا فقط برای آن کاربر توهین نیست؟بقیه اگر چنین رفتاری کنند ممکن است به آن ها اخطار داده شود.البته بنده می دانم که اگر با وجود دیدن گزارش برخوردی صورت نگرفته،لابد مصلحت دانسته اند اقدام نکنند.ولی حقیقتش این است که مدارا حدی دارد و اصلاً گاهی مدارا نکردن (ظاهری) مداراست (واقعی).

لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

تشکر از مدارای شما فکر میکنم اقلیت باید در حال حاضر خیلی بهشون خوش بگذره و اکثریت مظلوم همیشه در حالِ مدارا و بخشش بزرگوارانه هستن..

اینجانب اقلیت مذکور شما هستم و هنوز که هنوزه با هر بار حضورم در تاپیک ها با انواع و اقسام توهین و تیکه مواجه میشم پست هایی که شما و دوستانتون ریپورت میکردین توسط دوستان شما به علت های دلخواه شما در گذشته بارها و بارها پاک شده و الان تا حدودی این رفتار عادلانه تعدیل شده شما تا همین چند وقت پیش وسط تاپیک اعلام میکردین پست این اقلیت ظالم رو پاک کنید و دوستان مدیرتون با دلایل شما پست بنده و سایز ظالمین رو حذف میکردن من هیچ کدوم از پست های شما رو یادم نمیاد ریپورت زده باشم با اینکه بیشترین توهین رو از طرف شما و دوستانتون دیدم نه تو پیغام خصوصی مدیری میرم و نه آیدی مسنجر کسی رو دارم که با یک فریاد برای من حاضر بشن و بیان پستای توهین آمیز اکثریت مظلوم در حال مدارا رو پاک کنن ..

این اقلیت ظالم! یا سکوت پیشه کردن و دیگه تو بحث ها شرکت نمیکنن (به خاطر انواع فحش و توهین به خودشون و خانوادشون و تهدیدی که تو پیغام خصوصی و تاپیک عمومی میشن)
یا مثل بنده پوست کلفتی دارن و سکوت پیشه نمی کنن و توهین ها ومتلک ها رو به جون میخرن تا بتونن نظرشون رو جوری بگن که به شما و سایر مظلومین و اهل مدارای این مرز و بوم بر نخوره ..

[="Tahoma"]سلام و عرض ادب.

بن موسی;518638 نوشت:
... متاسفانه بنده ندیده ام از حیث اهل بدعت بودن و ترویج عقاید باطل،با کسی برخورد شود ... شاید هم برخورد هایی بوده ولی بنده از آن ها آگاه نیستم.

بن موسی;518647 نوشت:
بنده گزارش کردم،ولی باز اقدامی ندیدم

برادر گرامی، هر چند با کلیت قسمتی از مطالبتان در پستهای 17 و 18 موافقم، اما نظر شما را به این سخن مدیر محترم سایت جلب می‌نمایم:

مدیر سایت;518292 نوشت:
ما بر خورد با مدیر و حتی کاربران را هیچگاه عمومی نمیکنیم در بعضی از موارد که میبینید اسمی از کاربران متخلف برده می شود مقصر خود کاربر است که زیادی به مسائل دامن می زند و الا بنای ما برخورد در فضای عمومی سایت نیست

بن موسی;518638 نوشت:
اما درباره این که "آن چه لیاقت آن هاست باید به آن ها گفت" برای مثال همین اهل بدعت بودن،لیاقت آن هاست.بی سوادی در بسیاری موارد لیاقت آن هاست و موارد این چنینی.تبری لازم است.

یادمان باشد میان دو مبحث، خلط موضوع نشود. یکی ترویج آشکارا و هدفمند عقاید باطل و دیگری قانع نشدن اشخاصی که آنها را دارای عقاید باطل میدانیم.
در مورد اول که قوانین سایت کاملا مشخص است و شما میتوانید گزارش دهید و قطعا این مهم رسیدگی خواهد شد.
در مورد دوم، نباید انتظار داشت که ایشان پس از چند ده گفتگو کاملاً قانع شوند و از عقایدشان دست بکشند.

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

استوار;518679 نوشت:
برادر گرامی، هر چند با کلیت قسمتی از مطالبتان در پستهای 17 و 18 موافقم، اما نظر شما را به این سخن مدیر محترم سایت جلب می‌نمایم:

دقت بفرمایید که گفتم منظورم از برخورد به طور کلی،حذف محتوای نامناسب است.نه این که در ملاء عام فرد مجازات شود.حال در خصوص اهل بدعت قضیه کمی فرق می کند و باید سایرین از این بدعت ها آگاه شوند.ولی باز بنده به همین که محتوای نامناسب درست پاک شود هم قانع هستم.بنده در تاپیک های قدیمی پست های فراوانی دیده ام که آداب گفتگو در آن ها رعایت نشده است،ولی ویرایش نشده اند.

استوار;518679 نوشت:
یادمان باشد میان دو مبحث، خلط موضوع نشود. یکی ترویج آشکارا و هدفمند عقاید باطل و دیگری قانع نشدن اشخاصی که آنها را دارای عقاید باطل میدانیم.
در مورد اول که قوانین سایت کاملا مشخص است و شما میتوانید گزارش دهید و قطعا این مهم رسیدگی خواهد شد.
در مورد دوم، نباید انتظار داشت که ایشان پس از چند ده گفتگو کاملاً قانع شوند و از عقایدشان دست بکشند.

در این زمینه با شما موافق هستم.ولی بحث بنده بیشتر درباره مورد اول است.کاربرانی هستند که اصلاً اسلام را قبول ندارند،مدام در صحبت هایشان به قشر مذهبی انواع و اقسام توهین ها را می کنند (همین امروز هم چنین چیزی رخ داده است).بنده به برخی از مدیران درباره این کاربران توضیح دادم.پست هایشان را هم گزارش کردم.ولی چرا حداقل توهین های این افراد پاک نمی شود؟اصلاً بگذارید عقایدشان را ترویج دهند،خب چرا توهین هایشان پاک نمی شود؟مگر توهین هایشان جزو عقایدشان است (بعید نیست البته)؟
بحث یکی دو مورد هم نیست که بشود ساده از آن گذشت.بنده اخیراً خیلی از این موارد دیده ام.افرادی که خودشان را به خواب زده اند،چطور می شود بیدار کرد؟حضور این افراد باعث این می شود که پس از مدتی بقیه هم خودشان را به خواب بزنند.
نکته دیگر هم این که چطور ما می خواهیم مورد اول را از دوم تشخیص دهیم؟
یعنی چطور مغرض را از شکاک می شود تشخیص داد؟

لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

اول یه تشکر جانانه بکنم از ایجاد کننده این تاپیک...:Gol::Gol::Gol:
دوم از مدیران محترم که تاپیکو نبستن...:Gol:

من تو طول همین مدت زمان فعالیتم تو این سایت فقط از یه عزیز واقعا دلخور شدم...خیلی فرد خوب و محترمی هستن اما کارشونو بلد نیستن...
جناب آقای عظیم (همکار تدوین) که واقعا ارزشی برای افرادی که وقت و انرژی میذارن و نظر ارسال میکنن قائل نیستن...باور کنید برای جواب به یکی از دوستان دقیقا 1ساعت گشتم و پرسیدم و نظرو ارسال کردم...بعد 5دقیقه نظر حذف شد به دلیل ارتباط نداشتن به موضوع بحث...یا تا یه نفر انتقاد میکنه یا نظراتش یکم از 4چوب اعتقادی خارج میشه سه سوته ویرایش یا حذف میشه...
وقتی یک بحثی ایجاد میشه کسایی سر میزنن و نظر میذارن که یا در اون مورد اطلاعات دارن یا در رابطه با اون موضوع سوالی دارن...اینکه بحث به یک سمتی کشیده میشه دلیلش اینه که کاربرا صلاح دونستن که به اون سمت کشیده بشه...قرار نیست تا یه مدیری اومد اسم تاپیکو دید شروع کنه هرچی یکم متفاوت با موضوع تاپیکه حذف کنه...! وظیفه ناظم سایت اینه که نذاره بحث از 4چوبی که کاربرا میگن خارج بشه, نظر شخصی خودش مهم نیست...

[="Tahoma"]سلام و عرض ادب.

بن موسی;518738 نوشت:
بنده در تاپیک های قدیمی پست های فراوانی دیده ام که آداب گفتگو در آن ها رعایت نشده است،ولی ویرایش نشده اند.

بن موسی;518738 نوشت:
کاربرانی هستند که اصلاً اسلام را قبول ندارند،مدام در صحبت هایشان به قشر مذهبی انواع و اقسام توهین ها را می کنند (همین امروز هم چنین چیزی رخ داده است).بنده به برخی از مدیران درباره این کاربران توضیح دادم.پست هایشان را هم گزارش کردم.ولی چرا حداقل توهین های این افراد پاک نمی شود؟اصلاً بگذارید عقایدشان را ترویج دهند،خب چرا توهین هایشان پاک نمی شود؟

اگر پستهای نامناسب (به طور اعم) و نیز پستهای حاوی توهین، در تاپیکی حذف نشده‌اند، قطعاً کوتاهی صورت گرفته (حالا به هر دلیل).
خوشبختانه اکثر مدیران گرامی و بخصوص مدیر محترم سایت خواننده مطالب این تاپیک هستند و انشاالله رسیدگی مضاعف خواهند کرد.

نظر شخصی حقیر:
در شرایطی که مورد تهمت و توهین قرار میگیریم (چه از جانب مغرض، و چه ...) نوع برخورد و پاسخ مناسب ما و نیز سعه صدر و حلم و کظم غیظ، می‌تواند در مدیریت چنین بحرانهائی مؤثر باشد (روی سخنم با خودم است).
اینگونه به مدیران دلسوز و زحمتکش سایت نیز کمکی نموده‌ایم.

بن موسی;518738 نوشت:
نکته دیگر هم این که چطور ما می خواهیم مورد اول را از دوم تشخیص دهیم؟
یعنی چطور مغرض را از شکاک می شود تشخیص داد؟

بنا را بر دومی بگذاریم.
وقتی کار به ترویج آشکار عقاید باطل و بدعتها برسد، دیگر غرض مخاطب کاملاً هویداست.

NaKayama;518750 نوشت:
من تو طول همین مدت زمان فعالیتم تو این سایت فقط از یه عزیز واقعا دلخور شدم...خیلی فرد خوب و محترمی هستن اما کارشونو بلد نیستن...
جناب آقای عظیم (همکار تدوین) که واقعا ارزشی برای افرادی که وقت و انرژی میذارن و نظر ارسال میکنن قائل نیستن...باور کنید برای جواب به یکی از دوستان دقیقا 1ساعت گشتم و پرسیدم و نظرو ارسال کردم...بعد 5دقیقه نظر حذف شد به دلیل ارتباط نداشتن به موضوع بحث...یا تا یه نفر انتقاد میکنه یا نظراتش یکم از 4چوب اعتقادی خارج میشه سه سوته ویرایش یا حذف میشه...

با سلام و عرض ادب به محضر جناب NaKayama

از اینکه این مبحث را یاد آوری فرمودید از شما سپاسگزارم
و اما قفل و بست تایپیک ها و ... ؛ بنده به وظیفه ام عمل میکنم
طبق قوانین ایجاد پست و مباحثه هر پستی که حاوی مطالب غیر مرتبط با موضوع باشد تا حد امکان ویرایش و اگر امکان ویرایش وجود ندارد حذف خواهد گردید و البته این نه تنها وظیفه حقیر بلکه وظیفه تمام مدیران اجرائی انجمن ها می باشد
این حذف و ویرایش شدن ها ؛ العیاذ بالله بمعنای بی احترامی به کاربر نیست بلکه چون خارج از موضوع هست و عاملی برای انحراف از تایپیک می باشد حذف میشود
بنده تمام تایپیکهایی که چه خودم و چه دوستان همکار گزارش می دهند را تک به تک مطالعه و مطالب اضافی را ویرایش میکنم

و اما اینکه می فرمائید پست های خارج از چار چوب اعتقادی هم دست کاری می شوند کمی جای تامل هست بنده هیچوقت نسبت به مسائل اعتقادی افراد حساسیتی نشان نمیدهم چون معتقدم اعتقادات و باورهای افراد برای خودشان مهم هست فلذا هرگز پست هایی که حاوی مطالب مغایر با اعتقادات دینی باشد حذف نخواهند شد مگر اینکه حاوی توهین یا تمسخر باشند که در حد امکان ویرایش خواهند شد

بن موسی;518670 نوشت:

جناب بن موسی سلام و عرض ادب دارم به خدمت حضرتعالی
در راس نظارت بر تایپیک ها مدیر محترم اجرائی انجمن و امثال حقیر بعنوان عضد آن بزرگوار به امور رسیدگی می کنیم
حقیر هر گزارش خلافی که از هر انجمنی برسد را دقیقا می خوانم و اگر واقعا مصادیقی مثل توهین یا قلم نامناسب ببینم بدون درنگ در حد امکان ویرایش و اگر ممکن نباشد حذف می کنم
حذف توهین ها و حمله به شخصیت افراد مدارا نمودن و ملاحظه بردار نیست
جنابعالی هر جا مطلبی دیدید که حاوی توهین و .... هست گزارش بفرمائید تیم مدیریتی انجمن بدون اغماض در خدمتتان خواهند بود

متاسفانه بعضی از دوستان ما ظرفیت مباحثه را ندارند و به چیز سهلی از کوره در می روند و بحث را به آشوب بلوا می کشانند
از همین جا که در منظر عموم مدیران و کاربران فرهیخته انجمن هست اعلام می کنم
هر پستی که حاوی توهین ؛ قلم نامناسب ؛ رعایت نکردن ادب مباحثه و خارج از موضوع باشد بلا اسثتناء اعمال مدیریتی خواهد شد
کرارا دوستان گله میکنند که چرا فلان پستم ویرایش و یا حذف گردید در حالیکه اگر مباحث را با دقت بخوانند متوجه می شوند فرمایششان مغایرت با موضوع بحث دارد
توصیه اکید بنده به همه دوستان این است هرگز فضای عطر آگین انجمن را با خلط مباحث و حمله به همدیگر دچار تشویش و اضطراب نفرمایند
یکی از مصایق بارز و اخص آیه شریفه و جادلهم بالتی هی احسن مربوط به همین مسئله هست
در پایان از همه کاربران بزرگواری که صبورانه و با طمانینه در فضایی آکنده از عطر معنویت به مباحثه می پردازند تشکر ویژه می کنم
توفیق روز افزون همگان را از خداوند متعال خواستارم

سلام

انتقادی دارم از کارشناسان پاسخگو

این عزیزان در تاپیکها به جای اینکه بحث علمی و منطقی را دنبال کنند
گاهی از این حربه بسیار نامناسب استفاده می کنند
که تو نمی دانی و فلان مجتهد از تو بهتر می داند

به نظر حقیر این جواب یعنی بستن بحث

اگر بر فرض هم بگذاریم فلان کاربر نمی داند و مجتهد از او بهتر می داند

بهتر نیست این ندانستن کاربر را با جواب منطقی علمی به او نشان دهید
نه اینکه بگویید مجتهد این را گفته پس تمام است

ایا این شیوه بحث منطقی است ؟

همین الان در تاپیکی یکی از کارشناسان بحث به دفعات از این نوع جواب به جای جواب منطقی و علمی استفاده کرده است

ایا ذهن جستجوگر و کنجکاو کاربر این جواب برایش قانع کننده است که او نمی داند و بلکه مجتهد بهتر می داند

خوب همین ندانستن کاربر و دانستن بهتر مجتهد را با دلائل عقلی و منطقی و عادلانه نشان دهید

تا انشالله هم جایگاه مجتهدین حفظ شود

هم کاربر گمان نکند چون جوابی موجود نیست اخرین حربه تحقیر شخصیت او در مقابل شخصیت مجتهد می باشد

یا الله

بن موسی;518738 نوشت:

افرادی که خودشان را به خواب زده اند،چطور می شود بیدار کرد؟حضور این افراد باعث این می شود که پس از مدتی بقیه هم خودشان را به خواب بزنند.

شما از چه چیزی هراس دارین از به خواب رفتن ؟

کسی که بیدار هست چرا باید از لالایی هراس داشته باشه ؟ کسی از لالایی خوابش میبره یا خودش رو به خواب میزنه که خواب آلود باشه نه کسی که بیداره

شما برای به خواب نرفتن این فرد خواب آلود می تونید 1.صدای لالایی رو از بین ببرین 2. میتونید گوش های فرد خواب آلود رو بگیرین 3. میتونید فرد خواب آلود رو بیدار کنید

ولی باید بدونید کسی که خواب آلود هست یا نیاز به خواب داره اگر صدای لالایی رو نشنوه بالاخره به مرحله ای میرسه که حتی با صدای فریاد بیدارباش شما هم نمی تونه دیگه بیدار باشه یا میخوابه یا خودش رو به خواب میزنه ..

همون کسانی که لالایی می خونن یا به خواب رفتن یا خودشون رو به خواب زدن هم یه زمانی جزو کسایی بودن که سالها نخوابیده بودن و بقیه رو به زور بیدار نگه میداشتن تا خودشون خوابشون نبره ..

یک انتقاد هم از کاربران

به نظر حقیر ترس از انتشار عقاید مختلف
نشان دهنده بی اعتمادی و تزلزل در اعتقادات خودمون هست

نشان از این است که جواب محکم و قانع کننده در مقابل مخالفین نداریم

و اگر داریم ترسی از انتشار انها نیست

انها با انتشار عقایدشان و جوابهای قانع کننده
غلط بودن اعتقادادشان را بر ملا خواهند کرد

پس به جای اینکه ترس از عقاید عقاید مخالفین داشته باشید به فکر جواب قانع کننده باشید

عظيم;518878 نوشت:

جنابعالی هر جا مطلبی دیدید که حاوی توهین و .... هست گزارش بفرمائید تیم مدیریتی انجمن بدون اغماض در خدمتتان خواهند بود

درود

از این قول ها به ما هم میدین آقای عظیم ؟ اگر ما پستی رو ریپورت بزنیم و به ما توهین شده باشه یا به نظر ما بی ارتباط با موضوع تاپیک باشه رو هم قول میدین رسیدگی کنید یا تفاوت اعتقادی مانع دادن این قول به ما میشه ؟ یا فقط ریپپورت های جناب بن موسی و سایر دوستانشون رسیدگی میشه ؟

_Member_;518943 نوشت:
از این قول ها به ما هم میدین آقای عظیم ؟ اگر ما پستی رو ریپورت بزنیم و به ما توهین شده باشه یا به نظر ما بی ارتباط با موضوع تاپیک باشه رو هم قول میدین رسیدگی کنید یا تفاوت اعتقادی مانع دادن این قول به ما میشه ؟ یا فقط ریپپورت های جناب بن موسی و سایر دوستانشون رسیدگی میشه ؟

سلام علیکم
این اطمینان به شما داده میشود هر کاربری که به هر دلیلی گزارش ارسال کند قطعا همکاران و مدیران سایت به گزارشات رسیدگی می کنند و تفاوتی بین کاربران برای رسیدگی به گزارشات وجود ندارد .

دل ارام;518905 نوشت:
سلام

همین الان در تاپیکی یکی از کارشناسان بحث به دفعات از این نوع جواب به جای جواب منطقی و علمی استفاده کرده است

ایا ذهن جستجوگر و کنجکاو کاربر این جواب برایش قانع کننده است که او نمی داند و بلکه مجتهد بهتر می داند

خوب همین ندانستن کاربر و دانستن بهتر مجتهد را با دلائل عقلی و منطقی و عادلانه نشان دهید

هم کاربر گمان نکند چون جوابی موجود نیست اخرین حربه تحقیر شخصیت او در مقابل شخصیت مجتهد می باشد

یا الله

سلام علیکم،
البته حقیر نه سر پیاز هستم و نه ته آن، ولی با توجه به اینکه در برخی از مباحثه‌ها وسط پیاز که شیرین‌تر است بوده‌ام خدمتتان عرض می‌کنم که تا حدودی حق با شماست و تا حدودی با کارشناس محترم. حالا حقیر چون علمش را ندارم مجبورم به شما بگویم که نظر دکتر این بوده، مثل مریضی که به مریض دیگر تجویز دکتر را نشان می‌دهد و علم دکتر را ندارد که علتش را بگوید، اما کارشناس محترم که حتماً علوم زیادی در این باره دارند (خوب کارشون این هست) می‌توانند بیشتر از این به ما هر دو طرف بحث بگویند، اگرچه گاهی این دکتر هم مثل آن دکتر أعظم وارد بحث‌های تخصصی نمی‌شوند چون هیچ یک از ما دو طرف بحث سواد درک آن علوم را نداریم. اینکه در علوم انسانی همه چیز گفتنی هست و فرمول ندارد که با چشممان ببینیم چقدر پیچیده هستند دلیل نمی‌شود که انتظار هم داشته باشیم ظرف چند خط انتقال اطلاعات شده و شیرفهم گردیم. شما هم خوب است که کمی بیشتر به تخصصی بودن بحث احترام بگذارید و اینقدر علوم متخصصان را با دلایلی که به زعم شما و عده‌ای دیگر عقلی و منطقی است به زیر سؤال نبرید، یعنی ما هر دو طرف باید گوشمان باز باشد که آن کسی که متخصص است از او یاد بگیریم. حالا اگر به نظرمان اشتباه می‌کنند می‌توانیم از ایشان ایراد بگیریم و وارد بحث علمی شویم ولی نه اینکه مدام خود را بر منبر عقل و منطق ببینیم و آنها را بر منبر بازی با کلمات و پیچاندن مطلب و فرار از بحث و ... . انصاف باید داشته باشیم و نگاه عاقل اندر سفیه کردن به هیچ کسی خوب نیست تا چه برسد به اینکه به عالم ...
یک احتمال دیگرش هم این است که حقیر اصلاً کلا دارم اشتباه می‌کنم و نه ما اینطور هستیم (کم‌سواد و پر ادعا) و نه علما و کارشناسان سایت آنقدر متخصص، حالا خدا می‌داند، جسارت نکرده باشم کافیه
یا علی

عظيم;518878 نوشت:
با سلام و عرض ادب به محضر جناب NaKayama

از اینکه این مبحث را یاد آوری فرمودید از شما سپاسگزارم
و اما قفل و بست تایپیک ها و ... ؛ بنده به وظیفه ام عمل میکنم
طبق قوانین ایجاد پست و مباحثه هر پستی که حاوی مطالب غیر مرتبط با موضوع باشد تا حد امکان ویرایش و اگر امکان ویرایش وجود ندارد حذف خواهد گردید و البته این نه تنها وظیفه حقیر بلکه وظیفه تمام مدیران اجرائی انجمن ها می باشد
این حذف و ویرایش شدن ها ؛ العیاذ بالله بمعنای بی احترامی به کاربر نیست بلکه چون خارج از موضوع هست و عاملی برای انحراف از تایپیک می باشد حذف میشود
بنده تمام تایپیکهایی که چه خودم و چه دوستان همکار گزارش می دهند را تک به تک مطالعه و مطالب اضافی را ویرایش میکنم
و اما اینکه می فرمائید پست های خارج از چار چوب اعتقادی هم دست کاری می شوند کمی جای تامل هست بنده هیچوقت نسبت به مسائل اعتقادی افراد حساسیتی نشان نمیدهم چون معتقدم اعتقادات و باورهای افراد برای خودشان مهم هست فلذا هرگز پست هایی که حاوی مطالب مغایر با اعتقادات دینی باشد حذف نخواهند شد مگر اینکه حاوی توهین یا تمسخر باشند که در حد امکان ویرایش خواهند شد

من دیگه این بحث رو کش نمیدم...چون منش و رفتار شمارو قبول دارم, اما سخت گیریتون رو نه...که هر دو دلایلمون رو مطرح کردیم...قضاوت با بقیه...
الان آقای رضا (پاسخ یار انجمن تاریخ) به من پیام داده که :::
شما یک اخطار دریافت کردید...
مانده ایم با این کاربران با ایدهای مختلف چکار باید کرد-توهین پشت توهین
اخطار و این مسائل مهم نیست...قبلا هم گفتم این سایت یه گزینه انتخابیه...من سود خاصی از فعالیت در این سایت نمیبرم...
این طرز فکر اشتباهه...این طرز فکر یه مدیر نباید باشه...واقعا از مدیر سایت تقاضا دارم یه بازنگری بکنه...

سلام بر همه دوستان

یک مطلبی رو می خوام بگم شاید جاش اینجا نباشه شایدم باشه
به نظر حقیر اختلاف در عقاید هر گز نباید باعث جنگ و جدال و بد اخلاقی و یا توهین به دیگری شود

این کارها از بی فرهنگیست از عدم رعایت اداب و اخلاق مسلمانیست

مثلا فردی می گوید برزخ وجود دارد
فردی دیگر می گوید برزخ وجود ندارد

خوب هر کدام اعتقادی خاص و حتما دلائلی دارند که به خودشان مربوط است

حالا این دونفر چرا باید باهم بجنگند و توهین کنند که تو عقیده ات درست نیست ؟

ایا با این توهین کردن عقیده طرف درست می شود ؟

اصلا درست کردن عقیده یک نفر با توهین که نمی شود !!!!!!!!!!!!!
کاربری که فکر می کند عقیده طرف مقابلش اشتباه هست و قصد درست کردن ان را دارد باید با محبت و مهربانی و با منطق درست
با او دوست شود تا بتواند عقیده اش را بر او بقبولانی

و اگر هم قصد درست کردن عقیده او را ندارد چرا باید توهین کند ؟ ایا با توهین و مسخره کردن عقیده فرد عوض می شود ؟
البته عوض که نمی شود هیچ دوستی دو نفر تبدیل به دشمنی می شود

مگر دو نفر نمی توانند با عقیده مخالف در باره برزخ دوستان بسیار خوبی هم با هم باشند ؟

به نظر حقیر ارزش دوستی بیشتر از ان است که بخاطر اختلافات جزیی در عقاید تبدیل به دشمنی شود

وقتی همه مسلمان هستند چرا اختلاف جزیی در عقاید با اینقدر بزرگ شود که مسلمانها را هم با هم دشمن کند ؟

اگر همه به این مسائل بیندیشند و دقت کنند می بینند توهین و استهزا و ... از کار شیطان است که بین دوستان تفرقه بیندازد
امید است که اندیشه شود

اولا بگم که من این نظرسنجی رو قبول ندارم .

چرا؟

زیرا انتخاب یک گزینه کار دشواریه .

اگه به من باشه که کل گزینه ها رو انتخاب میکنم چون واقعا همشون تلاش می کنن .

الان جنای گل لیلا (مدیرنشریات و الکترونیک) خیلی زحمت میکشن و مدیرفنی هم همینطور .

حالا من کدوم گزینه رو انتخاب کنم؟

پس نظرسنجیش بیخوده .

نکته بعد اینکه نیمدین میدان جنگ ،اومدین تو تاپیکی که نوشته انتقاد سازنده .... ،نه مخرب !
[SPOILER][SPOILER][SPOILER][SPOILER][SPOILER][SPOILER](یه کلاس روان شناسی براتون باید بذارم .)[/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

اگه من مدیر بودم ..... خیلی کارها میکردم :khandeh!:

سلام.
آقا من میخوام از Masoomi محترم سایت انتقاد کنم. این روزا از هر 10 دفعه ای که میخوام سایت رو باز کنم،سه چهار دفعه اش سایت در دسترس نیست!
یادمه قبل از اون دو سه روزی که سایت کلا از دسترس خارج شده بود{چند ماه پیش} و بعد گویا سرور رو عوض کردید این مشکلات خیلی خیلی کمتر بود.
با ارزوی شادکامی

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

استوار;518822 نوشت:
اگر پستهای نامناسب (به طور اعم) و نیز پستهای حاوی توهین، در تاپیکی حذف نشده‌اند، قطعاً کوتاهی صورت گرفته (حالا به هر دلیل).
خوشبختانه اکثر مدیران گرامی و بخصوص مدیر محترم سایت خواننده مطالب این تاپیک هستند و انشاالله رسیدگی مضاعف خواهند کرد.

ان شاء الله رسیدگی بیشتر شود.

استوار;518822 نوشت:
در شرایطی که مورد تهمت و توهین قرار میگیریم (چه از جانب مغرض، و چه ...) نوع برخورد و پاسخ مناسب ما و نیز سعه صدر و حلم و کظم غیظ، می‌تواند در مدیریت چنین بحرانهائی مؤثر باشد (روی سخنم با خودم است).
اینگونه به مدیران دلسوز و زحمتکش سایت نیز کمکی نموده‌ایم.

آرام و نرم صحبت کردن وقتی کاربرد دارد که فرد مورد نظر برای مثال فقط به شخص توهین کرده باشد.وقتی فرد مورد نظر دارد به دین توهین می کند،گاهی لازم است با او مقابله شود.ضمناً حتی وقتی به شخص دارد توهین می شود هم گاهی لازم است برخورد صورت بگیرد و اگر کسی در این زمینه مخالفتی دارد،می شود تاپیکی بزنیم و در آن بحث کنیم.

استوار;518822 نوشت:
بنا را بر دومی بگذاریم.

چرا بنا باید بر دومی باشد؟
به چه دلیل باید خوش بین باشیم؟
یا چرا باید بدبین باشیم؟
به نظر بنده بنا بر هیچ کدام نباید باشد مگر بعد از شرکت کاربر مورد نظر در تعداد زیادی تاپیک.

عظيم;518878 نوشت:
در راس نظارت بر تایپیک ها مدیر محترم اجرائی انجمن و امثال حقیر بعنوان عضد آن بزرگوار به امور رسیدگی می کنیم
حقیر هر گزارش خلافی که از هر انجمنی برسد را دقیقا می خوانم و اگر واقعا مصادیقی مثل توهین یا قلم نامناسب ببینم بدون درنگ در حد امکان ویرایش و اگر ممکن نباشد حذف می کنم
حذف توهین ها و حمله به شخصیت افراد مدارا نمودن و ملاحظه بردار نیست

گزارش کرده ایم،ولی همین الان رفتم و آن تاپیکی که در آن به برادر ملاصدرا گفته بودند ملانصر الدین را بررسی کردم.هنوز که هنوز است این توهین پاک نشده است.حال از دو حالت خارج نیست.یا شما این گزارش را ندیده اید،یا این حرف را مصداق توهین نمی دانید.
همچنین توهین های متعدد کاربری در تاپیکی که اخیراً بحث های مربوط به کوروش در آن انجام شد.تعداد این توهین ها بسیار بالاست ولی بنده الان باز مراجعه کردم،توهین ها بر سر جایشان هستند.جالب اینجاست که بنده اگر نگویم همه،اکثر توهین ها را گزارش کرده ام.باز هم دو حالت است.یا شما این ها را ندیده اید،یا مصداق توهین نمی دانید.اگر این ها مصداق توهین نیستند سوال بنده این است که چرا وقتی یک کاربر مذهبی همین ها را به کار می برد،امکان دارد به او تذکر داده شود؟

عظيم;518878 نوشت:
هر پستی که حاوی توهین ؛ قلم نامناسب ؛ رعایت نکردن ادب مباحثه و خارج از موضوع باشد بلا اسثتناء اعمال مدیریتی خواهد شد
کرارا دوستان گله میکنند که چرا فلان پستم ویرایش و یا حذف گردید در حالیکه اگر مباحث را با دقت بخوانند متوجه می شوند فرمایششان مغایرت با موضوع بحث دارد
توصیه اکید بنده به همه دوستان این است هرگز فضای عطر آگین انجمن را با خلط مباحث و حمله به همدیگر دچار تشویش و اضطراب نفرمایند
یکی از مصایق بارز و اخص آیه شریفه و جادلهم بالتی هی احسن مربوط به همین مسئله هست
در پایان از همه کاربران بزرگواری که صبورانه و با طمانینه در فضایی آکنده از عطر معنویت به مباحثه می پردازند تشکر ویژه می کنم

درباره ویرایش ها و حذف ها چند نکته وجود دارد.اول این که بهتر است وقتی پستی حذف می شود،پیش از حذف شدن برای کاربر پیام شخصی شود.زیرا ممکن است صرف نظر محتوای نامناسب،پست مورد نظر دارای مطالب خوبی باشد و کاربر مورد نظر بر روی آن وقت گذاشته باشد.
نکته دیگر این که در نوشتن "دلیل ویرایش" و "دلیل حذف" اگر ممکن است کمی بیشتر دقت بفرمایید.چون بار ها بنده دیده ام حتی از مخالفین بنده،پستشان مثلاً حاوی یک توهین بوده و بقیه اش مطالب مفید بوده است.خوب نیست در اینصورت نوشته شود "تماماً حاوی توهین" یا عباراتی مانند این.صرف نظر از این که وقتی یک توهین هست،درست نیست بگوییم تماماً توهین،فرض کنید کاربری بیاید و بعداً این پست ها را ببیند.این کاربر قادر نیست پست های حذف شده را ببیند و فقط دلیل حذف پست را می خواند و لذا برداشت های نادرست می کند.نمی گویم مطابق برداشت ها باید رفتار کنیم.منظور بنده این است که نباید در خصوص دیگران مطالب نادرست بگوییم.

لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

دل ارام;519304 نوشت:
یک مطلبی رو می خوام بگم شاید جاش اینجا نباشه شایدم باشه
به نظر حقیر اختلاف در عقاید هر گز نباید باعث جنگ و جدال و بد اخلاقی و یا توهین به دیگری شود

این کارها از بی فرهنگیست از عدم رعایت اداب و اخلاق مسلمانیست

مثلا فردی می گوید برزخ وجود دارد
فردی دیگر می گوید برزخ وجود ندارد

خوب هر کدام اعتقادی خاص و حتما دلائلی دارند که به خودشان مربوط است

حالا این دونفر چرا باید باهم بجنگند و توهین کنند که تو عقیده ات درست نیست ؟

ایا با این توهین کردن عقیده طرف درست می شود ؟

اصلا درست کردن عقیده یک نفر با توهین که نمی شود !!!!!!!!!!!!!
کاربری که فکر می کند عقیده طرف مقابلش اشتباه هست و قصد درست کردن ان را دارد باید با محبت و مهربانی و با منطق درست
با او دوست شود تا بتواند عقیده اش را بر او بقبولانی

و اگر هم قصد درست کردن عقیده او را ندارد چرا باید توهین کند ؟ ایا با توهین و مسخره کردن عقیده فرد عوض می شود ؟
البته عوض که نمی شود هیچ دوستی دو نفر تبدیل به دشمنی می شود

مگر دو نفر نمی توانند با عقیده مخالف در باره برزخ دوستان بسیار خوبی هم با هم باشند ؟

به نظر حقیر ارزش دوستی بیشتر از ان است که بخاطر اختلافات جزیی در عقاید تبدیل به دشمنی شود

وقتی همه مسلمان هستند چرا اختلاف جزیی در عقاید با اینقدر بزرگ شود که مسلمانها را هم با هم دشمن کند ؟

اگر همه به این مسائل بیندیشند و دقت کنند می بینند توهین و استهزا و ... از کار شیطان است که بین دوستان تفرقه بیندازد
امید است که اندیشه شود

بله برای مثال چرا باید به فرد گفته شود "تو در بحث ها همیشه می خواهی به کلمات گیر الکی بدهی و حرفی برای گفتن نداری" و فرد مورد نظر هم یک حقیقت تحت عنوان "فلانی تو بی سواد دینی هستی" را به او بگوید (و مدیران اولی را توهین ندانند و فقط دومی را توهین بدانند).
در این خصوص توضیح دادیم که با اهل بدعت باید مقابله کرد.برای مثال کسی که می گوید نماز را اگر فارسی بخوانی اشکال ندارد،یا کسی که می گوید در ذات خدا فکر کن (که طبق روایات تفکر در ذات خدا الحاد است پس چنین کسی به الحاد دارد دعوت می کند دیگران را) باید قطعاً با او مقابله شود،به خصوص بعد از این که به او پاسخ های قانع کننده داده شده است.

دل ارام;518905 نوشت:

نه این که جوابی در کار نیست.بلکه مسئله این است که فرد مورد نظر دانش لازم را ندارد و بدون داشتن دانش لازم و در ظرف یک انسان عادی می خواهد مسائل را بررسی کند.مثل آن است که فرد مکانیک کوانتومی را بلد نباشد.وقتی می آید و در حد خودش به موضوعات نگاه می کند،فقط قوانین مکانیک کلاسیک را درک می کند و لذا مکانیک کوانتومی را انکار می کند.اگر کسی برای مثال توانایی استدلال های فقهی داشته باشد،بیاید و نظرش را بگوید،با او بحث خواهد شد.ولی کسی که توانایی استدلال فقهی ندارد و هر کسی که ذره ای دانش فقهی داشته باشد می فهمد که فرد مورد نظر باید اول برود و بر روی مقدمات کار کند،به چنین کسی فقط دو توصیه می توان کرد:1-یا به او گفته شود فلانی دانشت اندک است و لذا نمی توان دقیق برای تو مسئله را شرح داد و بهتر است بر سر مقدمات فعلاً کار کنی 2-یا به او گفته شود بهتر است جانب تقوا را رعایت کنی و بدون علم چیزی به دین نبندی.
اگر قرار باشد مثلاً در زمینه اعتقادات استدلال کنیم،فرد مورد نظر ما حداقل باید یکخورده سواد منطقی داشته باشد.وقتی ندارد،این نداشتن سبب می شود که برداشت های نادرست کند و آن ها را درست بپندارد.خب چطور با کسی که اصولش صحیح نیست،می شود به توافق رسید؟
همینطور در زمینه مسائل فقهی.بسیار است تاپیک هایی که بحث درباره حقوق زنان شده و بسیاری بدون این که تسلط داشته باشند بر علوم حدیث،روایات را رد می کنند.بدون کوچکترین تسلطی.جالب اینجاست که فکر می کنند بحث هایشان عقلانی و منطقی است.ولی متاسفانه استدلال هایشان اشکالات منطقی هم دارند.

بنده برای حل این مشکل توصیه ای کرده بودم و آن تشکیل یک تاپیکی بود که اشتباهات رایج در روش ها را نشان دهد.چون در بسیاری از بحث ها،بحث به سمت اصول کشیده می شود.مثلاً در ضمن بحث ممکن است فردی مغالطه توسل به جهل کند و ممکن است بحث تاپیک در چند صفحه فقط برود بر سر مغالطه توسل به جهل.لذا لازم است خرده بحث های این چنینی قبلاً حل شده باشند.یعنی بر سر اصول و روش ها افراد به توافق رسیده باشند.و الا بحث درباره فروع در اکثر موارد بی فایده خواهد شد.

لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

دل ارام;517604 نوشت:
کارشناسان برساند

سلام
نیاز به مسئول خاص نیست و خود دوستان هم میتونن یا به جناب "حکمت" و یا "مدیر سایت" مطلب را بازگو کنند و قطعا ترتیب اثر داده میشه (اگر اشکال درست باشه).
حقیر یکبار امتحان کردم و اجرا شد.
البته مورد مذکور فراتر از پاسخ گویی به یک سوال کهنه بود و حتی مدیران محترم کارشناس تاپیک را هم اگر ایراد واردباشد , تغییر خواهند داد.مثلا مطلب روانشناسی بود و یک کارشناس کلام و عقاید داشت رسیدگی می کرد.
موفق باشید

سلام و عرض ادب

کاربران عزیز و بزرگوار ضمن پرهیز از کلی گویی ؛ لطفا سئوالات و انتقادات خود را با ذکر موارد و با ادرس دقیق برای مدیر سایت و یا مدیر اجرایی سایت و سایر مدیران ارشد بفرستند تا بررسی و رسیدگی شود

با تشکر

سلام

بعضی ها منظورشان از مقابله با اهل بدعت

این است که به انها فحش بدهی و توهین کنی و تهمت بزنی !!!!!

من از شما یک سوال دارم ایا با فحش دادن و تهمت زدن به یک بدعت کار می توانی عقایدش را عوش کنی ؟

مسلم هیچ عاقلی نخواهد گفت که با فحش و توهین و تهمت می توانی با عقاید کسی مبارزه کنی

مگر اینکه بزنی به سیم اخر و طرف رو ترور کنی

که دیگه عقیده ای در سرش نداشته باشه

شما یک مقابله با بدعت کار در کتابهایت خوانده ای ولی به عمق و مفهوم ان پی نبرده ای

اگر قرار به فحش دادن و توهین کردن و در اخر ترور اشخاص باشد باید مسلمانها دائم در حال جنگ و جدال با خودشان و کشتن دیگران باشند

بهترین راه مقابله با بدعت کار دادن جواب منطقی و عاقلانه و علمی می باشد

وگرنه زمان فحش و ناسزا و توهین و تهمت گذشته است
و این قبیل کارها فقط حقانیت بدعت کار را اثبات خواهد کرد
کارهای غیر اخلاقی زمان حال خریدار ندارد و از چشم ریز بین حضار پنهان نخواهد ماند

[="Times New Roman"][="Black"]سلام علیکم

شاید این مطلب بارها گفته شده و یادآوری شده و در بالای سایت بنمایش گذاشته شده با عنوان " قوانین " . این سایت دارای قوانین مدونی است و شما و بنده و هر مدیری موظف به تبعیت از این قوانین هستیم و هر انتقادی که بخواهد صورت بگیرد در چارچوب آن خواهد بود و ترتیب اثر داده خواهد شد.

مدیران این سایت همچون کاربران موظف به رعایت آن هستند و اگر خلافی صورت بگیرد و تذکر بجائی داده شود حق بجانب صاحب حق خواهد بود.

یاحق[/]

*عارف*;519470 نوشت:
سلام
نیاز به مسئول خاص نیست و خود دوستان هم میتونن یا به جناب "حکمت" و یا "مدیر سایت" مطلب را بازگو کنند و قطعا ترتیب اثر داده میشه (اگر اشکال درست باشه).
حقیر یکبار امتحان کردم و اجرا شد.
البته مورد مذکور فراتر از پاسخ گویی به یک سوال کهنه بود و حتی مدیران محترم کارشناس تاپیک را هم اگر ایراد واردباشد , تغییر خواهند داد.مثلا مطلب روانشناسی بود و یک کارشناس کلام و عقاید داشت رسیدگی می کرد.
موفق باشید

سلام

اتفاقا حقیر خودم یک بار دست بکار شدم و لینک سوال بدون پاسخ رو در پروفایل کارشناس مربوطه قرار دادم
ولی ایشان کوچکترین توجهی به ان نکرد و حقیر هرچه منتظر جواب شدم :Moshtagh: جوابی نیامد

و بعد
:Moteajeb!: :Gig::Ghamgin::moteajeb::Motehayer::Shekastan Del:

اللیل والنهار;518653 نوشت:
با سلام و خداقوت
ببخشید منظور از برخورد چیه حتما باید جلو چشم کاربرا :jangjoo:
:Nishkhand:

سلام .
بله گاهی لازمه،همانطور که در هالم واقعی هم همینطور هستش!
ولی نه همیشه..ٔ....تشخیصش باید توسط افراد ذیصلاح صورت بگیره

*عارف*;519600 نوشت:
سلام .
بله گاهی لازمه،همانطور که در هالم واقعی هم همینطور هستش!
ولی نه همیشه..ٔ....تشخیصش باید توسط افراد ذیصلاح صورت بگیره

با سلام و خداقوت
مثال
اگه این فرد شما باشید چطور؟:ok:
دوست دارید اینطوری با شما رفتار بشه؟

سلام و عرض ادب

هر کدام از دوستان و کاربران عزیز انتقاداتی نسبت به مدیران سایت دارندبرای مدیر سایت و مدیر اجرایی سایت به صورت خصوصی و یا در پروفایل بفرستند تا بررسی و رسیدگی شود

در بررسی ها و رسیدگی ها تمام تلاش ما رعایت و اجرای عدالت می باشد

موضوع قفل شده است