صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج با مرد مسیحی

نوشته
    98
    حضور
    6 روز 18 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    368

تعجب ازدواج با مرد مسیحی

سلام من یه سوال داشتم
    میگند که در تقلید در اصول جایز نیست
    یعنی اگه تا این سن فقط به خاطر اینکه مسلمان زاده ام به قوانین اسلام عمل کرده ام در واقع تقلید از پدر میشه مسیحی بشم؟
    و اینکه ازدواج با مسیحی چه حکمی داره ؟خانمی با شرایط بالا اگه بخواد با یه مسیحی ازدواج کنه میشه؟یا باید رسما دینش رو تغییر بده؟
    ظمنا صیغه عقد بینشون میشه خوند؟منظورم این نیست میگن نکنید و... فقط صیغه عقد بینشون اونو رو به هم محرم میکنه؟یا هر دو نوع عقد چه عقد اسلامی یا توسط کشیش باید اجرا بشن؟
    ظمنا در مورد حجاب و نماز و... در صورتی که تغییر دین ممکن نباشه هیچ مخالفتی نداره و خیلی از رفتارها و کارهاش مطابق اسلامه اما خوب فقط شهادتین رو نگفته
    یک بار هم گفته اگه نشه حاضره مسلمان بشه اما انتظار نماز خوندن و بقیه احکامو نداشته باشم ازش چون فقط به خاطر اینکه موانع قانونی نباشه و بتونیم ازدواج کنیم حاضره به اینکار
    این مشکلی نداره؟
    من خودمم زیاد سخت گیر نیستم اما نمیتونم ازدواجی بکنم که از نظر خدا حلال نباشه و رابطمون گناه و حرام باشه
    ممنون میشم راهنمایی کنید

دکتر روحانی:

بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند نمیتوان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد

فصل الخطاب برای افراطیون و تندروهای داخلی

2. صلوات ها 17

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58297

با نام و یاد دوست

ازدواج با مرد مسیحی

کارشناس بحث: استاد سجاد

5. صلوات ها 10

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط آیرینا نمایش پست ها
    سلام من یه سوال داشتم
    یعنی اگه تا این سن فقط به خاطر اینکه مسلمان زاده ام به قوانین اسلام عمل کرده ام در واقع تقلید از پدر میشه مسیحی بشم؟
    و اینکه ازدواج با مسیحی چه حکمی داره ؟خانمی با شرایط بالا اگه بخواد با یه مسیحی ازدواج کنه میشه؟یا باید رسما دینش رو تغییر بده؟
    ظمنا صیغه عقد بینشون میشه خوند؟منظورم این نیست میگن نکنید و... فقط صیغه عقد بینشون اونو رو به هم محرم میکنه؟یا هر دو نوع عقد چه عقد اسلامی یا توسط کشیش باید اجرا بشن؟
    ظمنا در مورد حجاب و نماز و... در صورتی که تغییر دین ممکن نباشه هیچ مخالفتی نداره و خیلی از رفتارها و کارهاش مطابق اسلامه اما خوب فقط شهادتین رو نگفته
    یک بار هم گفته اگه نشه حاضره مسلمان بشه اما انتظار نماز خوندن و بقیه احکامو نداشته باشم ازش چون فقط به خاطر اینکه موانع قانونی نباشه و بتونیم ازدواج کنیم حاضره به اینکار
    این مشکلی نداره؟
    من خودمم زیاد سخت گیر نیستم اما نمیتونم ازدواجی بکنم که از نظر خدا حلال نباشه و رابطمون گناه و حرام باشه
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

ازدواج زن مسلمان با مرد مسیحی باطل است و هیچ نوع عقدی بین آنها واقع نمی شود و زن مسلمان جایز نیست بدین خاطر یا هر چیز دیگری دین خود را تغییر دهد اما اگر او مسلمان شود یعنی به نیت مسلمان شدن شهادتین بگوید ازدواج با او مانعی ندارد.

پی نوشت:
    توضیح المسائل مراجع م 2397

7. صلوات ها 18

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    یعنی به نیت مسلمان شدن شهادتین بگوید ازدواج با او مانعی ندارد.
    سلام
    یعنی فقط نیت کنه مسلمان میشه عقد صحیح است ؟ حالا بعدا مسلمان نشد اشکال نداره
    در واقع نمیشه کلاه شرعی

9. صلوات ها 11

نوشته
    123
    حضور
    2 روز 6 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    608

خانمی با شرایط بالا اگه بخواد با یه مسیحی ازدواج کنه میشه؟
    با سلام
    تا اونجایی که من می دونم در دین اسلام مرد در هر آیینی باشد حق دارد همسرش هم هم کیش او شود برای همین برای بانوان مسلمان بهتر است که با مسلمان ازدواج کنند.

11. صلوات ها 10

نوشته
    500
    حضور
    20 روز 15 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

نقل قول نوشته اصلی توسط گل گندم نمایش پست ها
    تا اونجایی که من می دونم در دین اسلام مرد در هر آیینی باشد حق دارد همسرش هم هم کیش او شود برای همین برای بانوان مسلمان بهتر است که با مسلمان ازدواج کنند.
    سلام ببخشید من متوجه نشدم
    منظور اینه که مرد مسلمان وقتی ازدواج میکند همسرش هم باید مسلمان شود یا اینکه مرد هر دینی دارد همسرش هم باید هم دین او شود خوب اینکه مرد پیرو ادیان دیگه باشه چه ربطی به اسلام داره ؟؟

13. صلوات ها 9

علاقه
    خدا و 14 معصوم(صلوات الله علیهم اجمعین)
    نوشته
    101
    حضور
    2 روز 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    527

سلام من یه سوال داشتم
    این مشکلی نداره؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

با عرض سلام خدمت همه ی دوستان به ویژه خواهر عزیزی که سوال پرسیدن
    با وجود مدیران و مسئولین سایت که وظیفه ی پاسخگویی دارن شاید درست نباشه کسی مثل من در مقام پاسخگویی باشه
    ولی دیدم بعضی سوالات خواهرمون بدون جواب مونده
    بنده گفتم جسارت کنم و جواب بدم

اینکه میفرمایید در اصول دین تقلید جایز نیست پس آیا من میتونم الآن مسیحی شوم !؟
    منظور از اینکه در اصول دین تقلید جایز نیست اینه که مثلا اون دنیا اگه از شما در مورد فروع دین سوال کنن که چرا اینطور و آنطور عمل کردید و مثلا چرا اینطور نماز خواندی و آنطور حجاب داشتی و ...، خب میتونید بگید چون از فلان مرجع تقلید ، تقلید کردم و نظر ایشون این بوده . ولی اگه در مورد اصول دین از شما بپرسن ، مثلا اینکه خدات کیه ؟! چه دینی داری !؟ پیامبرت کیه !؟ و... شما نمیتونید بگید چون از فلان کس تقلید کردم یا چون پدر و مادرم این اعتقادات رو داشتن
    بلکه خودتون در طول زندگی باید در حد توان تحقیق کنید تا اصول دین براتون حل بشه و به اعتقاد صحیح ایمان بیارید .
    تغییر دین هم به میل و سلیقه نیست . بلکه باید با دلایل عقلی باشه . اینکه شخصی به خاطر اغراض شخصی(هر دلیلی) مثلا ازدواج با یه شخص دیگه ، دینش رو تغییر بده هم فایده نداره . مثلا اگه مردی که مسیحی است به شما بگه من اسلام رو قبول ندارم و به احکامش عمل نمیکنم ولی برای اینکه مانع قانونی برای عقدمون نباشه من اظهار میکنم که مسلمان هستم و شهادتین میگم ، این فایده نداره و شما همچنان نمیتونید باهاش ازدواج کنید .
    شما هم نمیتونید به خاطر ازدواج با اون دینتون رو عوض کنید . تغییر دین فقط در یک صورت جایزه و اون اینکه انسان واقعا یقین پیدا کنه که فلان دین واقعا حقه و صحیحه و حقانیت داره .
    از طرفی فایده نداره که اون شخص عملا به خیلی از احکام اسلام عمل کنه ولی رسما شهادتین نگفته باشه و خودش رو ملزم به اطاعت از اسلام ندونه و خلاصه خودش رو مسلمان ندونه .

قسم به وعده ی شيرين "
    فمَن يَمُت يَرَني "
    كه ايستاده بميرم به احترام
    علی (عليه السلام)

15. صلوات ها 15

نوشته
    98
    حضور
    6 روز 18 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    368

سلام
    مرسی از پاسخ گویی
    فقط اگه قبل اشنایی تصمیم به تغییر دین باشه چی؟تقلید در اصول جایز نیست که همه مراجع میگن و ظمنا لا اکراه فی دین
    پس صرف مسلمان زاده بودن دلیل بر مسلمان شدن و پذیرفتن این دین نیست درسته؟
    پس چرا نمیشه دین رو تغییر داد؟درصورتی که در یکی تایپیک های اینجا خوندم اگه دین جدید رو تبلیغ نکنی(که منم قصد اینکارو ندارم) و به نتیجه رسیده باشی اون دین بهتره (لطفا برخورد احساسی نکنید این یه باور شخصیه)میشه تغییر داد؟
    چون همین حالا هم از مذهب دیگه ای قراره مسیحی بشه چون فکر میکردیم ازدواج بین مسلمان و اهل کتاب ممکنه
    دیگه نمیخوام بیشتر از این فشار بهش بیاد و اینکه دین یه باور درونیه خیلیا الان تو جامعه فقط صرف مسلمان زاده بودن میشه باهاشون ازدواج کرد اما عملا از لاییک ها بدتر هستن
    اگه نیت مسلمان شدن نباشه و فقط برای اینکه قانونی باشه چی؟
    هیچ راهی نیست تبصره ای...
    و اینکه از نظر اسلام زن و شوهر های که تو کلیسا عقد میکنند زن و شوهرن؟یعنی رابطه زوجیت اونا رو به رسمیت و شرعی میشناسه؟

دکتر روحانی:

بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند نمیتوان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد

فصل الخطاب برای افراطیون و تندروهای داخلی

17. صلوات ها 10

علاقه
    خدا و 14 معصوم(صلوات الله علیهم اجمعین)
    نوشته
    101
    حضور
    2 روز 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    527

نقل قول نوشته اصلی توسط گل گندم نمایش پست ها
    با سلام
    یعنی چی ؟
    اگه ممکنه منظورتون رو در مورد بخش اوّل کلامتون واضحتر بیان کنید
    امّا در مورد بخش دوّم باید عارض شم که برای بانوان مسلمان ، بهتر نیست که با مسلمان ازدواج کنن بلکه واجبه که این کارو بکنن و اصلا نمیتونن با غیر مسلمان ازدواج بکنن

قسم به وعده ی شيرين "
    فمَن يَمُت يَرَني "
    كه ايستاده بميرم به احترام
    علی (عليه السلام)

19. صلوات ها 11

نوشته
    500
    حضور
    20 روز 15 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

نقل قول نوشته اصلی توسط انصار الحجّة نمایش پست ها
    امّا در مورد بخش دوّم باید عارض شم که برای بانوان مسلمان ، بهتر نیست که با مسلمان ازدواج کنن بلکه واجبه که این کارو بکنن و اصلا نمیتونن با غیر مسلمان ازدواج بکنن
    سلام
    ببخشید من این سوال رو در تاپیک دیگری از کارشناس عزیزی پرسیدم گفت از نظر شرعی اشکال داره ولی یقشونو که نمیگیرن ( این دقیقا متن کارشناس بود )
    حال کاری بهشون ندارن یعنی اینکه عقد اصلا ثبت میشه یا نه ؟
    اگر خانمی خودش خواهان ازدواج با مردی از ادیان دیگه باشه و اسلام آوردن و نیاوردنش برای خانم مهم نباشه این عقد در ایران ثبت میشود؟
    و همچنین اگر مردی با زنی از ادیان دیگه ازدواج کنه چی آیا همانطور که برای زن اشکال دارد برای مرد هم همینطور است؟

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری