صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نغمه درماني/ دستگاه سه گاه، نهاوند، حجاز =شاد، جذاب و آرامبخش

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

نغمه درماني/ دستگاه سه گاه، نهاوند، حجاز =شاد، جذاب و آرامبخش

سلام بر شما

من ديروز به چند نفر قول دادم كه فردا پاسخ سؤالتون را مي دهم ولي مشكلي پيش اومد نشد
    تو ماه گذشته به من قول دادي كتابم را سر وقت بياري براي امتحان آماده بشوم زير قولت زدي.
    شما به دوستتان قول داديد كه كمي پول بهش قرض بدهيد ولي پولي در بساط نداريد الان.
    .
    .
    .
    .
    .
    قول خداوند رحمان قول است و رد خور ندارد
    كسي با او كار داشته باشد وقتي ما هم باهاش حرف بزنيم تمركزش به هم نمي خورد.
    وقتي داره به كسي كمك مي كنه زور و قدرتش كم نمي شود هم زمان به ما هم كمك كند.
    نقصي ندارد كه بخواهد زير قولش بزند

خلاصه اين كه قرآن فرموده:

وَمَنْ أَصْدَقُ مِنَ اللّهِ حَدِيثًا

و چه كسى راستگوتر از خداست؟

and who is more true in word than Allah

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

2. صلوات ها 16

3.  

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

خب
    يكي از قول هاي خداوند رحمان را بشنويم:

.....الَّذِينَ آمَنُواْ وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُم بِذِكْرِ اللّهِ أَلاَ بِذِكْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ

..........

همان كسانى كه ايمان آورده‏اند و دل‏هايشان به ياد خدا آرام مى‏ يابد آگاه باشيد كه دل‏ها تنها به ياد خدا «آرام»مى‏ يابد
    Those who believe and whose hearts are set at rest by the remembrance of Allah; now surely by Allah's remembrance are the hearts set at rest.
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    • نوع فایل: mp3 028.MP3 (35.9 کیلو بایت, 66 مشاهدات)

• نوع فایل: mp3 028 -f.MP3 (32.2 کیلو بایت, 51 مشاهدات)

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۲/۱۹ در ساعت ۲۲:۲۰

5. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

تفسیر نور
    ياد خدا تنها به ذكر زبانى نيست، اگر چه يكى از مصاديق روشن ياد خداست. زيرا آنچه مهم است ياد خدا بودن در تمام حالات خصوصاً در وقت گناه است.

ياد خداوند بركات بسيار دارد، از جمله:

الف: ياد نعمت‏هاى او، عامل شكر اوست.
    ب: ياد قدرت او، سبب توكل بر اوست.
    ج: ياد الطاف او، مايه محبت اوست.
    د: ياد قهر و خشم او، عامل خوف از اوست.
    ه: ياد عظمت و بزرگى او، سبب خشيت در مقابل اوست.
    و: ياد علم او به پنهان و آشكار، مايه حيا و پاكدامنى ماست.
    ز: ياد عفو و كرم او، مايه اميد و توبه است.
    ح: ياد عدل او، عامل تقوا و پرهيزكارى است.

انسان، بى ‏نهايت طلب است و كمال مطلق مى‏خواهد ولى چون هر چيزى غير از خداوند محدود است و وجود عارضى دارد، دل را آرام نمى‏ گرداند. در مقابل كسانى كه با ياد خدا آرامش مى‏يابند، عده‏اى هم به متاع قليل دنيا راضى مى‏شوند. «رضوا بالحيوة الدنيا واطمأنوا بها»
    نماز، ذكر الهى ومايه آرامش است. «اقم الصلوة لذكرى» ، «الا بذكر اللَّه تطمئن»
    ممكن است معناى «الا بذكر اللَّه تطمئن القلوب» اين باشد كه بواسطه ذكر و يادى كه خدا از شما مى‏كند، دلهايتان آرام مى‏گيرد.يعنى اگر بدانيم خداوند ما را ياد مى‏كند و ما در محضر او هستيم، دلهايمان آرامش مى‏يابد. چنانكه حضرت نوح عليه السلام بواسطه كلام الهى «اصنع الفلك باعيننا» آرام گرفت و امام حسين عليه السلام به هنگام شهادت على اصغرش با عبارت «هيّن علىّ انّه بعين اللَّه» اين آرامش را ابراز فرمود، و يا در دعاى عرفه آمده است: «يا ذاكر الذاكرين»

سؤال: اگرچه در اين آيه آمده است كه دلها، و بويژه دل مؤمن، با ياد خدا آرام مى‏گيرد، اما در آيات ديگرى مى‏خوانيم هرگاه مؤمن خدا را ياد كند، دلش به لرزه مى‏افتد. «انما المؤمنون الذين اذا ذكر اللَّه وجلت قلوبهم» <305> آيا اين لرزش و آرامش مى‏ توانند در يكجا جمع شوند؟ راه توجيه آن چيست؟
    جواب: براى تصور وجود اين همزمان آرامش و لرزش در يك فرد، توجه به اين مثال ها راهگشا مى ‏باشد:
    الف: گاهى انسان بخاطر وجود همه مقدمات، اطمينان و آرامش دارد، امّا در عين حال از نتيجه هم نگران و بيمناك است. مثل جراح متخصصى كه به علم و كار خود مطمئن است ولى باز در هنگام عمل شخصيت مهمى دلهره دارد.
    ب. فرزندان، هم به وجود والدين، احساس آرامش مى‏كنند وهم از آنها حساب مى‏برند ومى‏ترسند.
    ج: گاهى انسان از آنجا كه مى‏داند فلان ناگوارى براى آزمايش و رشد و ترفيع مقام اوست، خرسند و آرام است، اما اينكه آيا در انجام وظيفه موفق خواهد شد يا خير، او را نگران مى‏كند و به لرزه مى‏اندازد.
    د: انسانهاى مؤمن وقتى در تلاوت قرآن به آيات عذاب، دوزخ و قهر الهى مى‏رسند، لرزش بر اندام آنها مستولى مى ‏شود، اما هنگامى كه آيات رحمت و رضوان و بهشت خداوند را قرائت مى‏كنند، آرامشى شيرين، قلوب آنها را فرا مى‏گيرد و آنها را دلگرم مى‏سازد. امام سجادعليه السلام در دعاى ابوحمزه مى‏فرمايد: «اذا ذكرت ذنوبى فزعت و اذا رأيت كرمك طمعت»، يعنى هرگاه گناهان خود و عدل و قهر تو را به ياد مى‏آورم، ناله مى‏زنم، اما وقتى به ياد لطف و عفو تو مى‏افتم اميدوار مى‏شوم. صاحب الميزان براى اين جمله، از قرآن شاهد مى‏آورد؛ «تقشعر منه جلود الذين يخشون ربهم ثم تلين جلودهم و قلوبهم الى ذكر اللَّه» يعنى در آغاز انسان دلهره دارد ولى كم‏كم به آرامش مى‏رسد.
    كسى كه از ياد خدا غافل است، آرامش ندارد و زندگى بدون آرامش زندگى نكبت بارى است. «من اعرض عن ذكرى فانّ له معيشة ضنكا»

عوامل آرامش و دلگرمى
    دستيابى به اطمينان و آرامش مى‏تواند عوامل گوناگونى داشته باشد ولى در رأس آنها آگاهى و علم جلوه ويژه‏اى دارد؛
    - كسى كه مى ‏داند ذره‏ى مثقالى از كارش حساب دارد «مثقال ذرة خيراً يره» نسبت به تلاش و فعّاليّتش دلگرم است.
    - كسى كه مى ‏داند بر اساس لطف و رحمت الهى آفريده شده، «الاّ من رحم ربى و لذلك خلقهم» اميدوار است.
    - كسى كه مى‏ داند خداوند در كمين ستمگران است، «انّ ربك لبالمرصاد» آرامش دارد.
    - كسى كه مى‏ داند خداوند حكيم و عليم است وهيچ موجودى را بيهوده خلق نكرده است «عليم حكيم» خوش‏بين است.
    - كسى كه مى‏ داند راهش روشن و آينده‏اش بهتر از گذشته است، «والاخرة خير وابقى» قلبش مطمئن است.
    - كسى كه مى‏ داند امام و رهبرش انسانى كامل، انتخاب شده از جانب خداوند و معصوم از هر لغزش و خطاست، «انى جاعلك للناس اماما» آرام است.
    كسى كه مى‏داند كارِ نيك او از ده تا هفتصد بلكه تا بى‏نهايت برابر پاداش دارد ولى كار زشت او يك لغزش بحساب مى‏آيد دلخوش است. «مثل الذين ينفقون اموالهم فى سبيل اللَّه كمثل حبة انبت سبع سنابل فى كل سنبله مأته حبة»
    - كسى كه مى‏ داند خداوند نيكوكاران را دوست دارد، «ان اللَّه يحب المحسنين» به كار نيكش دلگرم مى‏شود.
    - كسى كه مى‏ داند كار خيرش آشكار و كار شرّش پنهان مى‏ماند، «يا من اظهر الجميل و ستر القبيح» شاد است.

عوامل اضطراب و نگرانى
    يكى از شايع ترين بيمارى‏هاى قرن حاضر اضطراب و افسردگى است. براى اين بيمارى كه داراى علائمى همچون انزواطلبى، در خود فرورفتن، خودكم‏ بينى و بيهوده انگارى است، دلايل بسيارى را ذكر كرده‏اند، از جمله:
    - شخص افسرده از اين كه همه چيز را مطابق ميل خود نمى‏بيند داراى افسردگى شده است، در حالى كه ما نبايد بخاطر اينكه چون به همه آنچه مى‏ خواهيم نرسيديم، از مقدار ممكن آن هم دست برداريم و تسليم شويم.
    - شخص افسرده با خود فكر مى‏كند كه چرا همه مردم مرا دوست ندارند، و حال آنكه اين امر غير ممكنى است و حتى خدا و جبرئيل هم دشمن دارند. لذا انسان نبايد توقع داشته باشد كه همه او را دوست بدارند.
    - شخص افسرده گمان مى‏كند كه همه مردم بد هستند، در صورتيكه چنين نيست و خداوند به فرشتگانى كه اين توهّم را داشتند پاسخ داد.
    - شخص افسرده گمان مى‏كند كه همه ناگوارى‏ها از بيرون وجود اوست، در حاليكه عمده تلخى‏ها عكس‏العمل و پاسخ خصلتها و كردارهاى خود ماست.
    - شخص مضطرب از شروع در كارها نگران است و احساس ترس و تنهايى مى‏كند. حضرت على عليه السلام براى رفع اين حالت مى فرمايد: «اذاخفت من شى‏ءٍ فقع فيه» از هر چه مى‏ترسى خود را در آن بينداز، كه ترس هر چيز بيش از خود آن است.
    - شخص مضطرب نگران آنست كه آينده چه خواهد شد. اين حالت را مى‏توان با توكل بر خدا و پشتكار درمان كرد.
    - چون در بعضى كارها ناكام شده است، نگران است كه شايد در تمام امور به اين سرنوشت مبتلا شود.
    - چون بر افراد وقدرتهاى ناپايدار تكيه دارد، با تزلزل آنها دچار اضطراب مى‏شود.
    - و خلاصه امورى همچون عدم قدردانى مردم از زحمات آنها، گناه، ترس از مرگ تلقين‏هاى خانواده به اينكه نمى‏دانى و نمى‏توانى، قضاوت‏ هاى عجولانه، توقعات نابجا و تصورات غلط، علت بسيارى از افسردگى‏ها و اضطراب‏ها مى‏باشد كه با ياد خدا و قدرت و عفو و لطف او مى‏توان آنها را به آرامش و شادابى مبدل ساخت.
    1- نشانه انابه واقعى، ايمان و اطمينان به خداست. «من اناب، الذين امنوا ...»
    2- ايمان بدون اطمينان قلبى، كامل و كارساز نيست. «امنوا وتطمئن قلوبهم»
    3- ياد خدا با زبان كفايت نمى‏كند، اطمينان قلبى هم مى‏خواهد. «تطمئن قلوبهم بذكر اللَّه»
    4- تنها ياد خدا، مايه‏ى آرامش دل مى‏شود. «بذكر اللَّه تطمئن القلوب»
    امروزه دارندگان زر و زور و تزوير بسيارند ولى از آرامش لازم خبرى نيست.

7. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

اين هم كتاب نغمات موسيقي

Amozesh-Maghamat-Musiqi-Irani.rar (387.0
    در پيوست

مقام معظم رهبري مي فرمودند:
    وقتي راديو معارف مي خواست تأسيس شود عده اي با تعجب مي گفتند مگر ممكن است راديويي بدون موسيقي باشد و خدا رو شكر تجربه خوب راديو معارف با هواداران زيادش اين را ثبت كرد
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده

9. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

نغمات قراني هم مانند دستگاه هاي آواز فارسي است يعني دستگاه ها با نام هاي خاص خودش را دارد

يك تجربه:
    افرادي كه با قرآن انس دارند از نغمات قرآن لذت معنوي و اوج عرفاني مي برند
    .
    اگر كسي مثل من باشد كه به خاطر ارتباط با شما كمي قلبش كدر شده ممكن است اول برايش جذاب نباشد بنابراين كمي همراهي كنيم
    چون خداوند قول داده كه اثر دارد بايد تجربه كنيم تا به نتيجه برسيم. نقشه گنج است خوب كمي ابتداش اگر رنج داشت باكي نيست.
    برخي اين روزها كلاس هاي مديتيشن و ريلكسيشن و يوگا و ....مي توند كلي وقت صرف مي كنند و جلسات مختلف مي روند و هزينه مادي زيادي پرداخت مي كنند چون شنيده اند كه تحقيقات نشان داده كه اينها مي توانند كمي به ما آرامش بدهند ولي نشنيده اند كه راه تاريك است و باريك و اين مسير شكارچي هم دارد و در برخي كلاس ها لابه لاي آن سالاد بي ديني و اباحه گري هم سرو مي شود.

يك نمونه:
    خانم پزشكي مي گفت يكي از اساتيد پزشك در تهران ادعاي عرفان و مديتيشن كرد. من مذهبي بودم مي رفتم و واقعا به من آرامش مي داد به شوهر كه همكارمون بود گفتم بياييد در اين كلاس ها شركت كند بلكه خدا را قبول كند و نماز بخواند

مدتي كه در كلاس شركت كرديم متوجه شدم با نامحرم خيلي شوخي و خوش و بش مي كند و حتي موقع تمرين به بدن آنها دست مي گذارد و....بعد از كلاس اعتراض كردم گفت من به مقاماتي رسيده ام كه اين كارها برمن اثر بد ندارد و اينها به رشد مقامات عرفاني كمك مي كند و ..خلاصه بعدها متوجه شدم با برخي روابط خاص هم دارد وقتي گفتم كه اين از مسير دين خارج است به شوهرم گفت ايشان مانع تجارب اوج عرفاني است و بايد از دايره كلاس حذف شود.
    من خودم ديگر شركت نكردم
    بعد ديدم شوهرم روز به روز سردتر مي شود تا اين كه فهميدم او گفته شما استعداد خوبي در عرفان داريد ولي اثرات اين كلاس ها با همسري كه داري مي پرد و بايد از او جدا شوي

به
    هيچ كنجي بي دد و بي دام نيست
    جز به خلوتگاه حق آرام نيست.

بنابراين
    تا شير مادر هست چرا شير خشك؟! تا آب هست چرا تيمم؟!

11. صلوات ها 10

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

13. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

نغمات امام سجاد(ع)
    صوت خوش قرآن، دل های زنگار بسته از دنیا و دنیاپرستی را طراوت داده و آن ها را برای پذیرش حقیقت آماده می کند. در حالات امام سجاد علیه السلام نقل شده است که ایشان قرآن را با صدای دل نشینی می خواند، چندان صوت حضرت نیکو بود که وقتی به تلاوت قرآن مشغول بود، آب رسانانی که مشک ها بر دوش کشیده و برای آوردن آب از در خانه حضرت عبور می کردند، متوقف می شدند و به تلاوت حضرت گوش می دادند و گاه این توقف، به ساعت های متمادی منجر می شد، به طوری که آفتاب بر می آمد و هنوز آن ها پشت درب خانه حضرت، به ترنّم آن آوای ملکوتی گوش می دادند.

چه خوش است صوت قرآن ز تو دلربا شنیدن

به رخت نظاره کردن سخن خدا شنیدن
    شهيد مطهري:
    آهنگ‏ پذيرى قرآن
    در روايات خودمان درباره امام سجاد و امام باقر هست كه اينها قرآن را آنچنان با آهنگ خوش و زيبا از داخل منزل و با صداى بلند مى‏ خواندند كه صدايشان به بيرون منزل منعكس مى ‏شد و مردمى كه از كوچه مى ‏گذشتند به واسطه زيبايى و خوشى اين آهنگ مى ايستادند. بعد پشت خانه امام را نگاه مى‏كردند مى‏ديدند مردم داخل كوچه ايستاده‏ اند دارند گوش مى ‏كنند و حتى نوشته ‏اند آن قدر اين صدا زيبا و جذاب بود كه سقّاها در حالى كه مشك هاى سنگين را به دوش مى‏ كشيدند و مى‏ آمدند عبور كنند، با همان مشك هاى پر از آب مى ‏ايستادند كه گوش كنند

مجموعه‏ آثاراستادشهيدمطهرى ج‏4 473

يادش به خير
    استادي داشتيم كه زبان انگليسي تدريس مي كرد صداي دلنشيني داشت و به دستگاه هاي آواز آشنا بود
    مي گفت موسيقي فعلي كشور مصيبت بار است
    تا وقتي نغمات قرآني است اگر ما برويم موسيقي هاي فعلي را گوش بدهيم مثل اين است كه به جاي گل محمدي برويم دمپايي بو كنيم

15. صلوات ها 12

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

نغمات پيامبر

در آغاز رسالت پیامبر اعظم(ص)، کفار قریش سعی می کردند تانوای آسمانی حضرت را کسی نشنود. و افراد غریبی را که به مکه وارد می شدند توصیه می کردند که پنبه در گوش کنند تا مبادا صوت قرآن آنها را متحول سازد ولی هر بار که آیه های نورانی بر لسان دلربای پیامبر(ص) جاری می شد چنان جذبه ای داشت که غریبه ها، مشتاق به شنیدن آن می شدند و برای همیشه از بت و بت پرستی رو می گرداندند و به شهر و دیار خود می رفتند و قوم و خویشان را از دین نجات بخش جدید آگاه می ساختند و آنان نیز به رستگاری رهنمون می شدند.

مشرکین مکه وقتی این اوضاع را می دیدند که کسی رایارای ایستادن در برابر کلام خدا نیست و سخنان محمد(ص) نفوذ خاصی بر روی مردم آشنا و غریبه دارد و یکی پس از دیگری به او می پیوندند، به ستوه آمدند و به سراغ یکی از بزرگانشان به نام عتبه که در فصاحت استاد بود رفتند و او را به نزد پیامبر(ص) فرستادند تا راهی برای خاموش کردن و مبارزه با او را پیدا کنند. چند نفر خواستند وی را همراهی کنند تا مبادا او نیز تسلیم شود ولی عتبه گفت: خودم تنها می روم تا ببینم چه باید کرد؟ وقتی خدمت پیامبر(ص) رسید، گفت: ای محمد از این اشعارت برایم بخوان. رسول خدا فرمود: من اهل شعر نیستم. گفت: سخنت را بخوان. فرمود: سخن من نیست سخن رب العالمین است. گفت: بسیار خوب همین را برای من بخوان.

عتبه با آن دیدگاه و غلظتش گوش گرفت. پیامبر(ص) هم حم دخان را برایش خواند تا رسید به این آیه: «فان اعرضوا فقل انذرتکم صاعقه مثل صاعقه عاد و ثمود» یعنی: اگر روی گرداندند پس بگو شما می ترسانم بصاعقه ای چون صاعقه عاد و ثمود» یعنی: عتبه با آن قلدری تکان خورد دیگر نمی توانست تحمل کند دستش را نزدیک لبان مبارک پیامبر(ص) آورد و آن بزرگوار را قسم داد که ادامه ندهد. گیج و منگ به سوی مشرکین برگشت، ابوجهل و دیگران به او شماتت کردند و گفتند: آیا به محمد(ص) گرویدی؟ گفت: نه، لیکن کلامش نه شعر است نه خطابه و اصلا کلام بشر نیست مرا آتش زد! (قلب قرآن ص38)

17. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

گوش دادن سران قريش به قرائت قرآن

ابن هشام در تاريخ خود چنين نقل مي کند :
    ابوسفيان، ابوجهل، اخنس و ابن عمرو بي خبر از يكديگر شبانه از خانه خارج به قصد شنيدن قرآن پيامبر، هر كدام در جايي در اطراف خانه حضرت كه مشغول نماز بود مخفي شدند و به گونه*اي كه هيچكدام از محل اختفاي ديگري آگاهي نداشت، شب را ماندند و به نغمة تلاوت قرآن پيامبر گوش دادند.

بعد از طلوع فجر متفرق شدند و به سوي خانه*شان بازگشتند و در راه به يكديگر رسيدند، و همديگر را سرزنش كردند و به هم گفتند: ديگر به آن مكان باز نگرديد؛ چرا كه اگر برخي از بي*خردان قومتان، شما را ببينند پيش خود در موردتان تصوراتي مي*كنند، پس منصرف شدند تا شب بعد، شب دوم همين

عمل را تكرار كردند و دوباره فرداي آن روز كه به هم رسيدند شروع كردند به سرزنش يكديگر و همان سخنان تكراري روز گذشته را مطرح كردند،* شب سوم دوباره همان عمل را تكرار كردند، فرداي آن روز وقتي به هم رسيدند به يكديگر گفتند: از هم دور نمي*شويم تا اينكه عهد ببنديم كه هرگز به آنجا باز نگرديم، عهد بستند و متفرق شدند.

اين ماجرا نشان مي*دهد كه آهنگ و موسيقي قرآن در سامعه آنان تا چه حدّ جاذبه ايجاد کرده كه با شيفتگي و دلدادگي تا صبح به آن گوش مي*كردند و غرق لذت مي*شدند.

19. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

چه خوش از صوت قرآن ز تو دلربا شنیدن نظر

در حالات علامه بحر العلوم می نویسند:
    ایشان وارد حرم مطهر امیر المومنین(ع) شدند، ناگهان شروع به خواندن این شعر نمودند:
    چه خوش است صوت قرآن ز تو دلربا شنیدن به رخت نظاره کردن سخن خدا شنیدن
    یکی از حاضران پرسید چرا این شعر را خواندید؟
    علامه فرمود:زقتی وارد حرم مطهر شدم، امام زمان(عج) را دید مکه در ناحیه بالای سر نشسته است و با صدای بلند(و شیوا) قرآن می خواند.
    به همین جهت این شعر را خواندم.

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری