جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از غدیر تا عاشورا

 1. #1

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۳
  نوشته
  17
  حضور
  6 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  40

  راهنما از غدیر تا عاشورا


  از غدیر تا عاشورا

  بنده بحثی را در سایت اسلام تکس قرار دادم. چون مطالب سایت را از دید گذراندم. دیدم بهترین راه این است یک دور تاریخی را در پیش بگیرم و به شبهات این سایت پاسخ بدم. چون این سایت بسیاری از مسائل را خیلی سطحی و بعضا مغرضانه جواب داده و حتی جرات اینکه مطلبی را باز کند و بشکافد ابا دارد. و سعی می کند اول مطلب را بی اهمیت وبعد با دروغ و تهمت و اهانت مطلب را جمع و جور کند. اما بنده مطالبی که در مورد امام علی علیه السلام از غدیر تا عاشورا در این سایت{اسلام تکس} قرار دادند مرور کردم و دیدم بهترین راه این است، مطالبی که سایت اسلام تکس جرات ندارد زیاد مانور بدهد یا تحریف کرده بیان کنم. نمی دانم چقدر طول بکشد و یا اینکه مسولین سایت اجازه نشر ان را در سایت بدهند نمی دانم. اما بنده مطالب کاربران ان سایت را در جواب حرف های خودم خواهم اورذد و هم جواب خودم و اگر اهانتی از سوی کاربران ان سایت شد شما سخت نگیرید چون ما که دلیل داریم نیاز به توهین و اهانت نیست. شماره گذاری این مطلب براساس سایت اسلام تکس است.
  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ در ساعت ۰۹:۴۷ دلیل: قرار دادن مطالب کاربر در چند پست

 2. صلوات


 3. #2

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۳
  نوشته
  17
  حضور
  6 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  40

  راهنما از غدیر تا عاشورا  قسمت اول

  مقدمه: از انجا که علمای شیعه برای اثبات حقانیت و خلافت بلافصل امام علی علیه السلام از ایات و روایات بی شماری از کتب اهل سنت ارائه دادند؛معذالک اقایان چشم خود را بر روی این همه دلیل بسته و به یک سری دلیل های سست و بی پایه و اساس روی اوردند و فکر می کنند می توانند ذهن و وجدان خود را با این افکار و بیانات قانع کنند. هر چند اتهاماتی از سوی مخالفین شیعه وارد شده که علمای شیعه در طول تاریخ پاسخ های ان را ارائه دادند. بنده مطالب این سایت اسلام تکس را در مورد امام علی علیه السلام خواندم. متاسفانه با دلیل های سست و بعضا دروغ خواسته اند یک طوری تاریخ را سر هم بیاورند اما موفق نشدند و نخواهند شد. انشاالله سعی ما براین است از غدیر شروع کنیم تا به عاشورا برسیم ما مطالب خودمان را بدون اهانت و افترا بیان می کنیم و مانند جناب قفاری نیستیم که دروغ هایی را به مخالفین خود نسبت دهیم. جناب قفاری در کتاب أصول مذهب الشيعة: ج3 ص1392 می نویسد شيعيان ايران در اذان نماز بعد از شهادت اول، عبارت «خميني رهبر» را اضافه نموده‌اند، او مي‌گويد:«أدخل الخميني اسمه في أذان الصلوات، وقدّم اسمه على اسم النبي الكريم، فأذان الصلوات في إيران بعد استلام الخميني للحكم، وفي كل جوامعها كما يلي: الله أكبر، الله أكبر، (خميني رهبر) أي أن الخميني هو القائد، ثم أشهد أن محمداً رسول الله»([امام] خميني [رحمه الله] بعد از به دست آوردن حكومت در ايران نام خود را قبل از نام پيامبر اكرم در اذان نماز وارد نموده و امروزه در اين كشور در هر جمعي وقتي نداي الله اكبر برمي‌خيزد بعد از آن كه دو مرتبه مي‌گويند: الله اكبر به دنبال آن مي‌گويند «خميني رهبر» سپس مي‌گويند: اشهد أن محمداً رسول الله.)آيا اين سخن را هيچ كس تصديق مي‌كند؟ اين كلام بدون آن كه پاسخ و يا حاشيه‌اي در ردّ و ابطال آن نياز داشته باشد، مي‌تواند به عنوان بهترين طنز خنده آور به شمار آيد.

  ناصر بن عبد الله القفاري، أصول مذهب الشيعة: ج3 ص1392، الناشر: دار الرضا ـ الجيزة
  . حال شما بخوان دروغ های بی شمار اقایان برای کوبیدن شیعه. اگر دلیل دارید با دلیل و منطق و با استناد به ایات و روایات بیان کنید نه تهمت و افترا.


  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ در ساعت ۰۹:۴۱ دلیل: قرار دادن مطالب کاربر در چند پست

 4. صلوات


 5. #3

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۳
  نوشته
  17
  حضور
  6 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  40

  راهنما از غدیر تا عاشورا

  قسمت دوم

  اما شروع یک گفتگوی دوستانه:
  موضوعی را با عنوان "پاسخ به یک سوال ساده" شروع کردیم. اینجا دنباله ی همان مطالب است. قرار شد بنده در مورد غدیر و حواشی ان مطالبی ارائه بدهیم. اما با مطالعه دقیق تر و گشت و گذار در سایت اسلام تکس باعث شد یک دوره تاریخ پرفراز و نشیب را در این سایت ارائه بدهیم و از ماجرای غدیر شروع می کنیم تا به مبحث عاشورا برسیم. چون بنده قصد دارم با ارائه این مطلب و با اثبات غدیر در ولایت و خلافت بلافصل امیر المومنین علی علیه السلام و ماجرای های پس از ان یعنی حدیث قرطاس و همچنین شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها مطالب را پی گیری کنیم. بعد از تمام شدن ماجرای غدیر و حدیث قرطاس انشاالله به موضوع خلافت جناب ابوبکر می پردازیم. و بعد جناب عمر و بعد جناب عثمان و بعد خلافت امام علی علیه السلام و جنگ هایی که به ناحق در این دوره بر امام وارد شد. اما از الان با سری سوالاتی وارد می شوم که لازم نیست اقایان جواب بدهند. فقط در موقعی که ان موضوع رسید گفتگو را شروع کنند. اما می توانند حداقل تعقلی کنند و کمی بیندیشند و بدون تعصب و عناد به مطلب فکر کنند. سوالی که لازم نیست الان جواب داده شود اما در اینده به ان می رسیم و اگر مطلبی ارائه شد بنده جوابی در موردش نمی دهم و جواب ان را در موقع مقرر خواهم داد. سوالاتی که از عزیزان دارم اینه: دلایل خلافت جناب ابوبکر را از ایه و روایات مشخص کنند؟ چون اقایان اعتقاد دارند من أنكر إمامة أبي بكر الصديق رضي الله عنه فهو كافر. فتاوى السبكي، ج 2، ص 576 و الصواعق المحرقة على أهل الرفض والضلال والزندقة، ج 1، ص 139 و الفتاوى الهندية، ج 2، ص 264...من أنكر خلافة الصديق رضي الله عنه فهو كافر وكذلك من أنكر خلافة عمر بن الخطاب رضي الله عنه. فتاوى السبكي، ج 2، ص 587 و الصواعق المحرقة على أهل الرفض والضلال والزندقة، ج 1، ص 138. باید دلیل قانع کنند ه ای از ایات و روایات برای ما بیاورید که به چه دلیل کسی که خلافت جناب ابوبکر و عمر را انکار کنند کافر است. حکم کافر بودن ان را برای ما از ایات و روایات بیاورید. سوال دوم: چرا جناب ابوبکر جناب عمر را به جانشینی تعیین کردند؟ چرا امام علی علیه السلام را به جانشینی انتخاب نکردند؟ سوال سوم اینکه جناب ابوبکر و عمر چه ویژگی هایی داشتند که انتخاب شدند اما امام علی علیه السلام انتخاب نشدند؟ ایا کسی که برای امور خلافت و حکومت بر مردم انتخاب می شود باید ویژگی هایی داشته باشد که شایسته ی ان باشد. دو خلیفه اول چه ویژگی هایی داشتند که انتخاب شدند؟ ایا اگر انتخاب شدند صلاحیت داشتند یا خیر؟ به هر طریقی که انتخاب شدند باید خصوصیتی داشته باشند که این دو انتخاب شدند.
  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ در ساعت ۰۹:۴۱ دلیل: قرار دادن مطالب کاربر در چند پست

 6. صلوات


 7. #4

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۳
  نوشته
  17
  حضور
  6 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  40

  راهنما از غدیر تا عاشورا
  قسمت سوم

  سوال چهارم از شما دوستان می پرسم اگر شما در زمان امام علی علیه السلام بودید. لشگر امام یک طرف و لشگر خانم عایشه و جناب طلحه و زبیر یک طرف؛ شما اگر ان موقع بودید کدام لشگر را انتخاب می کردید؟ در هر حال یک طرف حق می گوید. در این جنگ سی چهل هزار نفر کشته داد؟ از روی دوستی و مودت که همدیگر را نکشتند. از روی دشمنی همدیگر را کشتند. شما به دلیل عقلی نقلی بفرمایید که کدام لشگر را انتخاب می کردید؟ در هر یک سپاه بودید دلیل ان را بیان کنید. یا در جنگ صفین؛ اگر می بودید در کدام طرف بودید؟سپاه امام یا معاویه؟...این چهار سوالی بود که اقایان فکر کنند و در اینده به ان خواهیم رسید و جوابی علمی بدون توهین و اهانت بیان فرمایند. اگر الان جوابی دادند بدانند که بنده جوابی در موردش نمی دهم و ان را به اینده موکول می کنم. این مطلب یکی از دوستان است که نوشته: "اگر عنوان مولی از سوی خدا و رسولش، معنای خلیفه و امیر را می داده، و عنوانی بوده الهی، چرا در ایام حكومت حضرت علی به ایشان نمی‌گفته اند: مولی المومنین؟!!!" همچنین در ادامه نوشته" این واژه معانی متعددی دارد که قبلا هم به شما عرض نمودیم که بستگی به جملو شواهد و قرائن دارد . اما در مورد حدیث غدیر مولا به معنی جانشینی نبوده است ولیکن رافضه وقایع قبل و بعد غدیر را نمی خواهد بفهمد . مولا در غدیر معنی غیر از دوستی نداشته است . اما حال سوال بنده: چرا بایستی پیامبر از لغتی استفاده کند که کل امت به انحنا کشیده شوند و امتش گمراه شوند . ایا پیامبر فصیح ترین شخص عرب نبوده است . علت مبهم گویی ایشان چیست ؟؟" در اینجا اقایان اهل سنت در مورد خلافت جناب ابوبکر و عمر که هر دو از لفظ ولی استفاده کردند. بدون چون و چرا به معنای جانشینی گرفتند. و خود خلفا از لفظ ولی استفاده کردند و شکی نیست که به معنای جانشینی است اما چه شد که وقتی پیامبر اسلام صل الله علیه و اله و سلم لفظ ولی را در مورد امام علی علیه السلام به کار بردند؛ اقایان با هزار ریسمان بافتن می خواهند بگویند که در اینجا به معنای دوستی است نه جانشینی. دقت فرمایید: جناب أبو بكر :وقتي پيامبر (صلي الله عليه و سلم) از دنيا رفت: أنا ولى رسول الله صلى الله عليه و سلم. من ولي و جانشين ايشان بودم. صحيح مسلم لمسلم بن حجاج النيشابوري، ج 5، ص 152، ح 4468. عمر هم گفت: ثم توفى أبو بكر و انا ولى رسول الله صلى الله عليه و سلم و ولى أبى بكر. وقتي أبو بكر از دنيا رفت، من ولي و جانشين رسول الله (صلي الله عليه و‌‌ سلم) ولي و جانشين أبو بكر شدم.  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ در ساعت ۰۹:۴۲ دلیل: قرار دادن مطالب کاربر در چند پست

 8. صلوات


 9. #5

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۳
  نوشته
  17
  حضور
  6 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  40

  راهنما از غدیر تا عاشورا

  قسمت چهارم

  هم‌چنين أبو بكر در جاي ديگري مي‌گويد: و قد وليت أمركم. من ولي شما شدم. الطبقات الكبرى لمحمد بن سعد، ج 3، ص 182 ـ تاريخ مدينة دمشق لإبن عساكر، ج 30، ص 301 . و نمي‌گويد: أنا جعلت خليفة لكم. كلمه «ولي» در لسان خود خلفاء، صراحت در خلافت دارد. خود آقاي إبن كثير دمشقي در البداية و النهاية، جلد 6، صفحه 333 مي‌گويد سند اين روايت صحيح است. هم‌چنين نسبت به عمر مي‌گويد: وليت عليكم عمر. از كلمه «ولي» استفاده كرده است و نمي‌گويد: جعلت عمر خليفة لكم. در حديث ولايت هم پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله) فرمود: إن عليا مني و أنا منه و ولي كل مؤمن بعدي. علي از من است و من از علي هستم و او ولي تمام مؤمنين بعد از من است. المستدرك علي الصحيحين للحاكم النيشابوري، ج 3، ص 110 و 134 ـ مسند احمد للإمام احمد بن حنبل، ج 4، ص 438 ـ مجمع الزوائد و منبع الفوائد للهيثمي، ج 9، ص 120 ـ البداية و النهاية لإبن كثير الدمشقي، ج 7، ص 381.
  آقاي حاكم نيشابوري مي‌گويد صحيح است. آقاي ذهبي هم در تلخيص المستدرك علي الصحيحين مي‌گويد صحيح است. آقاي الباني هم در سلسلة الأحاديث الصحيحة، جلد 5، صفحه 222 مي‌گويد اين روايت صحيح است. و هزارن ادله که بر جانشینی و وصایت و خلافت امام داشتند به کناری نهادند. وقتی از اقایان پرسیدم معنای ولی در لسان خلفا به چه معناست؟ جوابی نداشند بدهند جزء اینکه بگویند از قرینه کمک بگیریم. در لسان خلفا به معنای جانشینی داد دنبال قرینه نبودند اما در لسان پیامبر اسلام صل الله علیه و اله و سلم باید دنبال قرینه گشت. اگر لفظ ولی مبهم بود چرا جناب ابوبکر و عمر از همین لفظ مبهم استفاده کردند؟ موارد زیادی هست که از لفظ ولی استفاده شده و به معنای جانشینی داده. اگر معنای لفظ ولی به معنای جانشینی در لسان خلفا باشد چطور در لسان پیامبر صل الله علیه و اله و سلم به معنای محبت است؟ می گویند باید به دنبال قرینه باشیم. بنده در تعجم چگونه خودشان را با این ادله سست می خواهند وجدان خود را راضی کنند و در قیامت جواب نبی مکرم صلی الله علیه و اله و سلم را بدهند.
  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ در ساعت ۰۹:۴۳ دلیل: قرار دادن مطالب کاربر در چند پست

 10. صلوات


 11. #6

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۳
  نوشته
  17
  حضور
  6 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  40

  راهنما از غدیر تا عاشورا
  قسمت پنجم

  قرینه باید در جایی به کار رود که کلمه یا جمله مبهم باشد. چطور در لسان خلفا مبهم نبود اما در لسان پیامبر اسلام صل الله علیه و اله و سلم بود؟ قرینه ای قوی که دلالت بر خلافت کلمه ولی در لسان خلفا داده چیست؟ چون وقتی به جانشینی امام علی علیه السلام می رسید هزار ریسمان اسمان بافتن به راه می اندازید اما در مورد خلفا این کار را نمی کنید؟ جوابش یک چیز است و ان اینکه اگر جانشینی امام علی علیه السلام را بپذرید باید دست از عقایدتان بردارید و این برای کسی که دنبال حقیقت نیست کاری است بس دشوار. اقایان زحمت بسیار می کشند تا حقایق را وارونه جلوه دهند و با توهین و اهانت و افترا سعی فروان داشتند تا فضایل امام علی علیه السلام را با دلیل های ابکی و نادرست بپوشانند. اما چراغی که ایزد افروزد هر که پف کند ریشش بسوزد. بنابراین به حول و قوه الهی دلایل و شبهات اقایان که گاهی مطالبی بی ته و سر بیان می کنند و نه دلیل علمی و نه روایی و نه عقلی و نه هیچ چیز دیگر برای ان ذکر نمی کنند فقط یک سری اوهامات و خیال بافی هایی که به فکر شان می رسد بیان می کنند. که اگر اندکی صبر نمایید و جوش نیاورید و منتظر باشید. جواب های سایت اسلام تکس و دیگر دوستان را به صورت علمی و بدون اهانت و از کتب خودشان بیان می کنیم. اقایانی که جواب علمی دارند و می خواهند بحث علمی کنند وارد شوند. و از ادرس دادن بپرهیزنند. لب کلام را خودشان بیان کنند. حالا از هر جایی اوردند، بیاورند اما خواهشا ادرس نفرمایند.

  ابتدا و برای شروع گفتگوی دوستانه از این قسمت شروع می کنیم:
  جناب احمد بن حنبل در مسند خود مي‌گويد پيامبر اکرم فرمود:
  وان تُؤَمِّرُوا عَلِيًّا رضي الله عنه وَلاَ أُرَاكُمْ فَاعِلِينَ تَجِدُوهُ‌هادِياً مَهْدِيًّا. اگر علي را امير خود قرار دهيد که نمي کنيد قطعا به هدايت مي‌رسيد.مسند أحمد بن حنبل ج 1 ص 108، اسم المؤلف: أحمد بن حنبل أبو عبدالله الشيباني الوفاة: 241، دار النشر : مؤسسة قرطبة – مصر. در جامع الحديث جناب آقاي سيوطي جلد 3 صفحه 262 مي‌گويد:وَإِنْ تَسْتَخْلِفُوا عَلِيّاً. اگر علي را خليفه قرار دهيد. وَمَا أَرَاكُمْ فَاعِلِينَ. مي دانم نمي کنيد. تَجِدُوهُ‌هادِياً مَهْدِيّاً. او هم هدايت شده و هم هدايت گر است. يَحْمِلُكُمْ عَلَى الْمَحَجَّةِ الْبَيْضَاءِ. شما را بر راه روشن هدايت مي‌کند. جامع الأحاديث ج 3 ص 262 جامع الاحاديث (الجامع الصغير وزوائده والجامع الكبير) ، اسم المؤلف: الحافظ جلال الدين عبد الرحمن السيوطي الوفاة: 19/جمادى الاولى / 911هـ ، دار النشر :همين روايت را آقاي الباني در سلسلة الاحاديث الصحيحه مطرح مي‌کند جلد 4 صفحه 331.

  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ در ساعت ۰۹:۴۴ دلیل: قرار دادن مطالب کاربر در چند پست

 12. صلوات


 13. #7

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۳
  نوشته
  17
  حضور
  6 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  40

  راهنما

  قسمت ششم

  و در روايتي که آقاي حاکم نيشابوري نقل مي‌کند:وإن وليتموها عليا فهاد مهتد يقيمكم على صراط مستقيم. اگر علي را ولي امر خودقرار بدهيد گرچه مي‌دانم نمي کنيد شما را به راه راست هدايت مي‌کند.سپس مي‌گويد:هذا حديث صحيح على شرط الشيخين ولم يخرجاه. المستدرك على الصحيحين ج 3 ص 153، اسم المؤلف: محمد بن عبدالله أبو عبدالله الحاكم النيسابوري الوفاة: 405 هـ، دار النشر : دار الكتب العلمية - بيروت - 1411هـ - 1990م، الطبعة : الأولى، تحقيق : مصطفى عبد القادر عطا. و انتظار ندارم که مانند ذهبی که وقتی به فضائل امام علی علیه السلام رسید بگوید ضعیف است اما وقتی به خلفا برسد حتی اگر روایان ضعیف باشند و از چند طرق باشد بگوید صحیح است و در اخر همین ذهبی وقتی نمی تواند این حدیث را رد می کند به قلبش رجوع می کند مانند : پيامبر اکرم (صلى الله عليه و آله) به حضرت علي (عليه السلام) فرمود:عدوك عدوي و عدوي عدو الله.دشمن تو، دشمن من است و دشمن من، دشمن خداست.
  ايشان وقتي به اين روايت مي‌رسد، از نظر سندي، هيچ خدشه‌اي نمي‌تواند بكند، ولي مي‌گويد:
  يشهد القلب أنه باطل.قلب من شهادت مي‌دهد كه اين حديث باطل است.ميزان الإعتدال الذهبي، ج1، ص82. امیدوارم که شما مانند ذهبی نباشید.


  انشاء الله در بحث اینده مسئله جیش الیمین و غدیر به طور مفصل مطرح می شود.


  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ در ساعت ۰۹:۴۶ دلیل: قرار دادن مطالب کاربر در چند پست

 14. صلوات


 15. #8

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,900
  حضور
  21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8410  نقل قول نوشته اصلی توسط tafjyr نمایش پست ها
  جناب قفاری در کتاب أصول مذهب الشيعة: ج3 ص1392 می نویسد شيعيان ايران در اذان نماز بعد از شهادت اول، عبارت «خميني رهبر» را اضافه نموده‌اند، او مي‌گويد:«أدخل الخميني اسمه في أذان الصلوات، وقدّم اسمه على اسم النبي الكريم، فأذان الصلوات في إيران بعد استلام الخميني للحكم، وفي كل جوامعها كما يلي: الله أكبر، الله أكبر، (خميني رهبر) أي أن الخميني هو القائد، ثم أشهد أن محمداً رسول الله»([امام] خميني [رحمه الله] بعد از به دست آوردن حكومت در ايران نام خود را قبل از نام پيامبر اكرم در اذان نماز وارد نموده و امروزه در اين كشور در هر جمعي وقتي نداي الله اكبر برمي‌خيزد بعد از آن كه دو مرتبه مي‌گويند: الله اكبر به دنبال آن مي‌گويند «خميني رهبر» سپس مي‌گويند: اشهد أن محمداً رسول الله.)
  و نقل ناصر القفاري في كتابه هذا عن «موسى الموسوي» المعروف بانحرافه عن مذهب الشيعة أنّه قال: «أدخل الخميني اسمه في أذان الصلوات! و قدّم اسمه حتّى على اسم النبيّ الكريم! فأذان الصلوات في إيران بعد استلام الخميني للحكم و في كل جوامعها كما يلي: «ألله أكبر، ألله أكبر، خميني رهبر» أيّ أنّ الخميني هو القائد، ثمّ أشهدُ أنَّ محمّداً رسول الله!»أصول مذهب الشيعة الإمامية: 3: 1392.

  اصلا زندگی اینجماعت وهابی وابسته بدروغ وافتراست : فنجعل لعنت الله علی الکاذبین .


  این قفاری استاد دانشگاه مدینه وکتبش مرجع وهابیون است وای از عوام و جهالشان !

  جالبست که امروز زمان انفجار اطلاعات و رسانه است اینچنین دروغهای شاخداری میگویند شما در نظر بگیرید 1400 سال قبل که نه موبایل ونه روزنامه وتلویزیونی بوده امویان یهودی چکار کردند و چه خونهایی را از شیعیان علی ع ریختند !!!!!!

  بقول امام ذهبی بنی امیه اگر اسم نوزادی علی بود او را میکشتند !!!!!

  بیاد سخن شیخ الاسلامشان کذاب ابن تیمیه افتادم که گفته :

  وَكَذَلِكَ الرَّافِضَةُ.
  وَالْيَهُودُ تُبْغِضُ جِبْرِيلَ، وَيَقُولُونَ هُوَ عَدُوُّنَا مِنَ الْمَلَائِكَةِ، وَكَذَلِكَ الرَّافِضَةُ، يَقُولُونَ غَلِطَ جِبْرِيلُ بِالْوَحْيِ عَلَى مُحَمَّدٍ.منهاج السنه الامویه !

  جبرئیل خیانت کرد و وحی را بجای علی بر محمد آورد !!!!!!

  اینست مبلغ علم و سواد دینی دشمنان تشیع ...

  بخوانید وقضاوت کنید ای عالَم .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود