صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چه دلیلی دارد که خداوند دیگر پیامبری نفرستاده آیا نسل ما شدید ترین نیاز رو پیامبر حضوری ندارد؟

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

اشاره چه دلیلی دارد که خداوند دیگر پیامبری نفرستاده آیا نسل ما شدید ترین نیاز رو پیامبر حضوری ندارد؟

بسم الله التواب الکریم.....با سلام.....چه دلیلی دارد که خداوند دیگر پیامبری نفرستاده آیا نسل ما شدید ترین نیاز رو پیامبر حضوری ندارد؟یه معجزه ای یه پیامبر جدیدی بفرسته چی میشه مگه....مردم حال حاضر دنیا از جاهل ترین مردم در کل دوران هستند(چون اکثریت با اوج پیشرفت علمی بی عقل تر از یک طفل شدند و در گمراهی هستند) و نیاز شدیدی به یک پیامبر دارند....چرا قبلاانقدر پیامبر زیاد بوده که از فاصله یک شب تا صبح 70 هزار تاشونو می کشتند...اما الان میلیون ها انسان هم قربانی شوند خدا حاضر پیامبری بفرسته؟

ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶ در ساعت ۱۳:۵۷

2. صلوات ها 10

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11165

با نام الله

چه دلیلی دارد که خداوند دیگر پیامبری نفرستاده آیا نسل ما شدید ترین نیاز رو پیامبر حضوری ندارد؟

کارشناس بحث: استاد هادی

ویرایش توسط حکمت : ۱۳۹۳/۰۲/۲۰ در ساعت ۲۳:۲۲

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 4

علاقه
    خدا،پیامبر، امام و ...
    نوشته
    1,889
    حضور
    84 روز 37 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6730

با سلام و عرض ادب و تشکر از پرسش زیبایتان

هدف از ارسال رسولان الهی این است که پیام خداوند را از حضرت جبرائیل علیه السلام دریافت و به امت خود ابلاغ کنند؛ رسول خدا صل الله علیه و آله آخرین فرستاده الهی، تمامی پیام های الهی را از حضرت جبرائیل علیه السلام دریافت کرده و عملاً پیامی نمانده که آن را ابلاغ کند. « وَ نَزَّلْنا عَلَيْكَ الْكِتابَ تِبْياناً لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ » و ما اين كتاب را بر تو نازل كرديم كه بيان‌گر همه چيز است»(النحل:89) ؛ «ما فَرَّطْنا فِي الْكِتابِ مِنْ شَيْ‏ء» ما هيچ چيز را در اين كتاب، فرو گذار نكرديم‏»(الأنعام:38)
    لذا دینی که حضرت آوردند جامع ترین و کامل ترین دین است، کتاب هدایتی که معجزه جاوید حضرتش می باشد تا به اکنون از تحریف مصون مانده و تا ابد نیز مصون خواهد ماند، و از طرفی 12 راهنما بعد از پیامبر آمدند و دین اسلام را تبیین کرده و حمایت کردند.
    حال با وجود نقشه (قرآن کریم) و راهنما (ائمه معصومین) چه نیازی به رسول جدید دیده می شود؟
    در ثانی فقط پنج تن از پیامبران صاحب شریعت بودند و بقیه فقط شریعت پیامبر قبلی را تبلیغ می کردند، در حال حاضر شریعتی کامل و جامع به نام اسلام همراه با نقشه و راهنما در دسترس بشریت قرا گرفته و علاوه بر آن علمای بزرگوار نائبان برحق پیامبران بوده و دین اسلام را تبلیغ و تبیین می کنند.
    ثالثا: اگر مردم امروز با وجود نقشه مبین، راه خود را پیدا نمی کنند هزاران پیامبر هم ارسال می شد همان کاری را می کردند که مردم آن زمان کردند، مگر همه مردم در زمان پیامبر ایشان را زیارت کرده بودند! پیام رسول الهی توسط پیک های حضرت به نقاط دور دست می رسید و از این طریق برخی توفیق هدایت می یافتند و برخی هدایت نمی شدند، عده زیادی هم رسول الله را ملاقات کردند اما اثری از هدایت در آن ها یافت نمی شد.
    اگر کسی بخواهد وارد صراط مستقیم شود با وجود کتاب مبین و سنت رسول الله و همچنین با وجود علمای اعلام همانند علامه طباطبایی ها و شاگردان آن بزرگواران می توان نور ایمان را با نَفَس این بزرگواران در دل به وجود آورد.
    خداوند سبحان هر کاری که لازم بود و ببرای هدایت مردم باید انجام می شد کرده است، اما کمی هم لازم است خود انسان ها به فکر رشد روحی باشند تا حرکتی از خود انسان صورت نگیرد هزاران پیامبر هم فرستاده شود امکان هدایت وجود ندارد. در زمان پیامبران هم جز عده قلیلی هدایت نشدند.
    ویرایش توسط هادی : ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ در ساعت ۱۲:۰۷

7. صلوات ها 9

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing نمایش پست ها
    ..چرا قبلاانقدر پیامبر زیاد بوده که از فاصله یک شب تا صبح 70 هزار تاشونو می کشتند
    البته ببخشید از فاصله از صبح تا شب 70 عدد....70 هزار اشتباه بود معذرت از همگی

9. صلوات

نوشته
    2,557
    حضور
    38 روز 4 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4366

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing نمایش پست ها
    بسم الله التواب الکریم.....با سلام.....چه دلیلی دارد که خداوند دیگر پیامبری نفرستاده آیا نسل ما شدید ترین نیاز رو پیامبر حضوری ندارد؟یه معجزه ای یه پیامبر جدیدی بفرسته چی میشه مگه....مردم حال حاضر دنیا از جاهل ترین مردم در کل دوران هستند(چون اکثریت با اوج پیشرفت علمی بی عقل تر از یک طفل شدند و در گمراهی هستند) و نیاز شدیدی به یک پیامبر دارند....چرا قبلاانقدر پیامبر زیاد بوده که از فاصله یک شب تا صبح 70 هزار تاشونو می کشتند...اما الان میلیون ها انسان هم قربانی شوند خدا حاضر پیامبری بفرسته؟
    سلام
    مشکل بشر امروز فساد اخلاقی و رفتاریست وگرنه برای باور به خدا اسباب و شرایط کاملا مناسب است
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

11. صلوات ها 6

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 16 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3035

سلام
    اي بابا
    همين امام رو نتونستن تحمل كنند
    اين بشر ناسپاس...

13. صلوات ها 5

علاقه
    هیچی
    نوشته
    261
    حضور
    8 روز 13 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    786

همانطور میبیبن وظیفه اولیه پیامبر دعوت کردن مردم به خدا یکتا و .... تقویت پایه دینی و علوم همه چیز و .... است وقتی گفتن دین و نعمت بر شما تمام کردم کافی بود و مردم بسیار مناطق جهان همه چیز میدونن خدا و اسلام .... دیگه نیازی پیامبر نیست
    و بسیاری هرچن از این چیزا به قیامت اعتقاد داشته باشه باز هم به طغیان و گمراهی مردم مثل شیاطیان میکنن که امروزه وجود دارد
    مثال اسراییل خودشون به اسلام وخداوند اطلاع داره و باز گمراه مردم میکنن و کار اصلی پیامبرا یعنی مردم خدا بشناسه و .... اینا مثل اسراییل امروزه هم میدونن
    بنابراین نیازی امروزه پیامبر نیست که خدا معرفی کنه امروزه همه جای اسلام نفوذ کرده هرکس بپذیره

***** میفهمین چه گفتم ار نفهمیدین اطلاع کنین تا واضح تر بگم * * * * /

15. صلوات

نوشته
    179
    حضور
    20 روز 19 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    17
    صلوات
    1140

نقل قول نوشته اصلی توسط هادی نمایش پست ها
    هدف از ارسال رسولان الهی این است که پیام خداوند را از حضرت جبرائیل علیه السلام دریافت و به امت خود ابلاغ کنند؛ رسول خدا صل الله علیه و آله آخرین فرستاده الهی، تمامی پیام های الهی را از حضرت جبرائیل علیه السلام دریافت کرده و عملاً پیامی نمانده که آن را ابلاغ کند. « وَ نَزَّلْنا عَلَيْكَ الْكِتابَ تِبْياناً لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ » و ما اين كتاب را بر تو نازل كرديم كه بيان‌گر همه چيز است»(النحل:89) ؛ «ما فَرَّطْنا فِي الْكِتابِ مِنْ شَيْ‏ء» ما هيچ چيز را در اين كتاب، فرو گذار نكرديم‏»(الأنعام:38)
    لذا دینی که حضرت آوردند جامع ترین و کامل ترین دین است، کتاب هدایتی که معجزه جاوید حضرتش می باشد تا به اکنون از تحریف مصون مانده و تا ابد نیز مصون خواهد ماند، و از طرفی 12 راهنما بعد از پیامبر آمدند و دین اسلام را تبیین کرده و حمایت کردند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط محی الدین نمایش پست ها
    مشکل بشر امروز فساد اخلاقی و رفتاریست وگرنه برای باور به خدا اسباب و شرایط کاملا مناسب است

سلام

ضمن تشکر از پاسخهاتون ، چندتا سوال دارم

درسته که قرآن در اختیار ما قرار گرفته و تمامی دستورات لازم هم در قرآن ذکر شده، ولی چرا در زمان ما، باید پیامبر یا امام معصومی نباشه تا احکام رو اونطور که هست،بیان کنه؟

وقتی بعضی از مبلغان دین، جواب یه سوال رو کامل و درست نمیدونن، و یا تفسیرهای خاصی رو از دستورات دارن، در صورتیکه ممکنه با واقعیت امر متفاوت باشه، چرا نیاز به راهنما نداریم؟

آیا برای از بین بردن فساد اخلاقی و رفتاری، نیاز به معصومی که مبرّا و پاک از بدیها باشه، نیست؟

وقتی در اعتقادات و باورهای مردم در مورد دین و حتی خدا،تزلزلهایی بوجود اومده، چرا نباید یه راهنما باشه تا اونها رو از لغزشهای بیشتر دور کنه؟ و راه درست رو بیان کنه؟

چرا نباید راهنمای معصومی باشه تا با اطمینان و یقین صددرصد به درگیریها و سوالات ذهنی پاسخ بده و راهنمایی کنه؟

با تشکر
    لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

17. صلوات ها 4

علاقه
    تنهایی
    نوشته
    503
    حضور
    12 روز 6 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3520

نقل قول نوشته اصلی توسط سـاغر نمایش پست ها
    سلام

ضمن تشکر از پاسخهاتون ، چندتا سوال دارم

درسته که قرآن در اختیار ما قرار گرفته و تمامی دستورات لازم هم در قرآن ذکر شده، ولی چرا در زمان ما، باید پیامبر یا امام معصومی نباشه تا احکام رو اونطور که هست،بیان کنه؟

وقتی بعضی از مبلغان دین، جواب یه سوال رو کامل و درست نمیدونن، و یا تفسیرهای خاصی رو از دستورات دارن، در صورتیکه ممکنه با واقعیت امر متفاوت باشه، چرا نیاز به راهنما نداریم؟

آیا برای از بین بردن فساد اخلاقی و رفتاری، نیاز به معصومی که مبرّا و پاک از بدیها باشه، نیست؟

وقتی در اعتقادات و باورهای مردم در مورد دین و حتی خدا،تزلزلهایی بوجود اومده، چرا نباید یه راهنما باشه تا اونها رو از لغزشهای بیشتر دور کنه؟ و راه درست رو بیان کنه؟

چرا نباید راهنمای معصومی باشه تا با اطمینان و یقین صددرصد به درگیریها و سوالات ذهنی پاسخ بده و راهنمایی کنه؟

با تشکر
    سلام علیکم

اینکه الان رهنمای ظاهر از امام معصوم نداریم به این معنی نیست که نیاز به ایشون نداشتیم ...

همگی معترف هستیم که اگر باشه خیلی خوب هست و تاثیراتی داره که قابل مقایسه با نبود ایشون نیست...

اما خدا این امت رو به سختترین آزمایش دچار کرده که ازشون این خیر رو گرفته... اگر سوال پیش بیاد چرا خدا همچین فشاری و آزمایشی قرار داده جوابش این هست به همون دلیل که تمام امت های پیشین رو هم به نبود و غیبت سرپرست آزمایش کرده .... وقتی که موسی علیه السلام چهل روز قوم خودش رو تنها گذاشت و منتهی به چه فاجعه ی عجیب ی از بنی اسرائیل شد و خدا هم در انتها شرط توبه ی بنی اسرائیل رو سخت ترین شرط قبول توبه قرار داد.
    به این دلیل که این سنت خدا هست که هر قومی رو به نبود ظاهری سرپرستش امتحان کنه ... اون هم نه یه امتحان ساده ، سخت ترین امتحان ممکن...

زهی مصطفی (ص) که در عین صفا از همه ی خیال ها فارغ...

19. صلوات ها 4

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

نقل قول نوشته اصلی توسط هادی نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب و تشکر از پرسش زیبایتان

حال با وجود نقشه (قرآن کریم) و راهنما (ائمه معصومین) چه نیازی به رسول جدید دیده می شود؟
    در ثانی فقط پنج تن از پیامبران صاحب شریعت بودند و بقیه فقط شریعت پیامبر قبلی را تبلیغ می کردند، در حال حاضر شریعتی کامل و جامع به نام اسلام همراه با نقشه و راهنما در دسترس بشریت قرا گرفته و علاوه بر آن علمای بزرگوار نائبان برحق پیامبران بوده و دین اسلام را تبلیغ و تبیین می کنند.
    ثالثا: اگر مردم امروز با وجود نقشه مبین، راه خود را پیدا نمی کنند هزاران پیامبر هم ارسال می شد همان کاری را می کردند که مردم آن زمان کردند، مگر همه مردم در زمان پیامبر ایشان را زیارت کرده بودند! پیام رسول الهی توسط پیک های حضرت به نقاط دور دست می رسید و از این طریق برخی توفیق هدایت می یافتند و برخی هدایت نمی شدند، عده زیادی هم رسول الله را ملاقات کردند اما اثری از هدایت در آن ها یافت نمی شد.
    اگر کسی بخواهد وارد صراط مستقیم شود با وجود کتاب مبین و سنت رسول الله و همچنین با وجود علمای اعلام همانند علامه طباطبایی ها و شاگردان آن بزرگواران می توان نور ایمان را با نَفَس این بزرگواران در دل به وجود آورد.
    خداوند سبحان هر کاری که لازم بود و ببرای هدایت مردم باید انجام می شد کرده است، اما کمی هم لازم است خود انسان ها به فکر رشد روحی باشند تا حرکتی از خود انسان صورت نگیرد هزاران پیامبر هم فرستاده شود امکان هدایت وجود ندارد. در زمان پیامبران هم جز عده قلیلی هدایت نشدند.
    سلام جناب هادی ...
    با تمام احترامی هکه برای صحبتهاتون قائل هستم ولی به طوره 100 درصد با این پستتون مخالف هستم ... به نظره من دنیایه امروزی 100 درصد نیاز به یک پیامبر داره ... مردم این دوره و زمونه با مردم 1400 یا 2000 سال پیش تفاوت های اساسی دارند ... مردم 1400 ساله پیش یا 2000 سال پیش ارزش علم و دانش رو نمیدونستند و همش دنبال اعجاز و جادوگری و از این جور چیزها بودند ... همکنون با رشد علم و دانش تازه راههایی حقیقی برای تحقیق در درون مساله ای پیدا شده ... حتی شنیدم که کشور آمریکا متخصصانی داره که اگر زمانی فضایی ها به زمین اومدن بتونن با اونها ارتباط برقرار کنند فارغ از اینکه زبانشون رو ندونن ...

به نظره من اگر کسی بتونه چنین اعجازهایی رو بکنه ... وادعای پیامبری هم داشته باشه ... خیلی راحت توسط دانشمندان و فلاسفه دنیا مورد تائید قرار میگیره ... به راحتی میتونه تو سازمان ملل صحبت کنه و خیلی راحت میتونه نظرات خودش رو به کرسی بشونه ...

بر خلاف شما اعتقاد شخصی من این هستش که بشریت نمیدونه راه درست کدوم هستش ... نمیدونه اسلام ... یا مسیحیت ... یا نمیدانم گرا باشد .... پرسشها و شبهات بسیار زیادی به نظره من دارن ادیان الهی رو تهدید میکنند ... و خیلی از انسانها واقعا نمیدونن که کی داره درست میگه ...

جناب هادی من خودم رشتم الکترونیک هست ... زمانیکه من یه کامپیوتر رو دیدم ... یا یه بوئینگ 747 رو دیدم ... به مسیر علم و دانش و دانشگاه و لیسانس و فوق لیسانس و ... اطمینان پیدا کردم ... شاید الان نتونم یه آنتن بوئینگ 747 رو هم طراحی کنم ولی میدونم که مسیرم درست بوده ... چون هر روز دارم بوئینگ 747 میبینم ...

ولی هیچ علامتی از صحت هیچ دینی در دست ندارم ... هیچ علامتی از بطلان هیچ دینی در دست ندارم ... اصلا بحث پیامبرهای الهی رو هم نمیخوام بکنم ... مثلا خیلی از عرفا گفته میشه میتونن طی طریق بکنن ... مثلا آیت الله قاضی ... آیت الله کشمیری ... و عارفانی دیگر که الان خاطرم نیست ... ولی وقتی چنین عارفانی میخوان در مورد مسیرشون حرف بزنن و اینکه چگونه به این کرامات رسیدن زبانشون رو میبندن ... خوب چه اشکالی داره من بوئینگ 747 رو جلویه خودم ببینم ... بدونم مسیر درست هست و بابتش سعی و تلاش کنم ...

همشون میگن ریا میشه ... چرا ؟؟؟ مثلا فکر کنین آمریکا بیاد و بوئینگ 747 رو بسازه سپس به جهانیان اعلام کنه ما 747 رو ساختیم ولی ریا میشه ... نمیتونیم بهتون نشونش بدیم ....

به نظره من یا این عرفا به طوره کل دارن دروغ میگن ... یا اینکه اگر به چنین جایگاههایی رسیدن باید در موردش صحبت میکردند ... راه رو نشون میدادند ... و مساله رو اثبات میکردند ...

به نظره من اگر الان تنها یک پیامبر بود که میتونست راه رو به درستی نشون بده ... دنیا به سمتش جذب میشد ...
    ویرایش توسط نفرنفر : ۱۳۹۳/۰۲/۲۶ در ساعت ۱۱:۲۵
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری