صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواستگارم دوست دختر داشته؛ چه کنم؟

نوشته
    6
    حضور
    1 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    20

خواستگارم دوست دختر داشته؛ چه کنم؟

با سلام
    من خاستگارم جهت امور اداری رمز ایمیلشو بهم داد (ما چندین ماهه در ارتباطیم البته برای اشنایی و با اطلاع خانواده ها) . من پنهانی در ایمیلش گشتم و فهمیدم دو سال پیش با خانمی دوست بوده.
    حالا یک بار خودشون پرسیدم ایا دوست دختر داشتی گفت نه.
    منم گیر کردم اولا میخام بهش توضیح بدم و بگم چرا میگی نه. از طرفی هم وقتی بگم میفهمه که رفتم در ایمیلش جست و جو کردم. به نظرتون چیکار کنم؟
    و اینکه این جا دروغ گفته در جاهای دیگه هم دروغ گفته باشه.
    یک بار که خیلی گیر دادم که بهت شک دارم گفت ایمیلم که دستته پرینت مکالماتم رو هم بگیر خیالت راحت شه.
    به نظرتون اصلا بیانش کنم؟ و دلیلشو بپرسم؟
    کلا گیر کردم چه کنم (((((((((((((((((((

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58317

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 4

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط zeynabi نمایش پست ها
    با سلام
    من خاستگارم جهت امور اداری رمز ایمیلشو بهم داد (ما چندین ماهه در ارتباطیم البته برای اشنایی و با اطلاع خانواده ها) . من پنهانی در ایمیلش گشتم و فهمیدم دو سال پیش با خانمی دوست بوده.
    منم گیر کردم اولا میخام بهش توضیح بدم و بگم چرا میگی نه. از طرفی هم وقتی بگم میفهمه که رفتم در ایمیلش جست و جو کردم. به نظرتون چیکار کنم؟
    و اینکه این جا دروغ گفته در جاهای دیگه هم دروغ گفته باشه.
    یک بار که خیلی گیر دادم که بهت شک دارم گفت ایمیلم که دستته پرینت مکالماتم رو هم بگیر خیالت راحت شه.
    به نظرتون اصلا بیانش کنم؟ و دلیلشو بپرسم؟
    کلا گیر کردم چه کنم (((((((((((((((((((
    بسمه تعالی
    با سلام و عرض تحیت محضر جنابعالی
    موفقیت در یک ازدواج در گرو رعایت مقدماتی و از جمله شناخت کافی از شخص مقابل است.
    هر چند که معیار برای انتخاب وضعیت فعلی شخص مقابل است اما در داستان انتخاب و ازدواج نباید افراد را جدای از گذشته شان مورد پذیرش یا رد قرار داد. چرا که این احتمال وجود دارد که رفتارهای پیش از ازدواج بعد از ازدواج نیز بروز پیدا کند.
    بنابراین با توجه به رفتار شما مبنی بر تجسس در کارهای شخصی ایشان ( بعد از ازدواج نیز ممکن است استمرار داشته باشد) و نیز برداشتی که از وی دارید ( ارتباط با دختری دیگر)، لازم است یا ایشان را همان گونه ای که هستند بپذیرید و یا در غیر اینصورت نسبت به چنین ازدواجی صرفنظر کنید. چون همانطور که عرض کردم هم احتمال رفتار تجسسی از ناحیه شما وجود دارد و هم ارتباط با دیگر بانوان از سوی ایشان!!
    ناگفته نماند که لازم است جهت شفاف شدن قضیه، موضوع تردید و شک خود را با وی درمیان بگذارید و منتظر شنیدن پاسخ ایشان بمانید.
    در پناه خدای متعال موفق و کامیاب باشید

و اخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ در ساعت ۰۰:۱۶
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 19

علاقه
    تفریحات فیزیکی
    نوشته
    203
    حضور
    3 روز 12 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

خواهر عزیز خود دوست دختر داشتن مساله مهمی نیست...ا
    مشکل شما اینه که چرا بهتون دروغ گفته...من حدس میزنم علتش اینه که شما رو این موضوع حساسیت نشون دادید...طرف مقابلتونم ترسیده که اگه راسشتو بگه همه چی خراب شه...
    من یه راه کار بهتون میگم که کار درستی نیست نه از نظر انسانی و نه شرعی و اگه واقعا آزارتون میده این کارو بکنید...باعث میشه طرفتونو بشناسید...
    یه میل با همون اسم (name+last name) و ID شبیه به ID اون خانم ایجاد کنید یه میل به نامزدتون بفرستید...از رو جوابش به میلتون یا عکس العملش بعد خوندن میل, شدت رابطش با اون دختر خانم رو متوجه میشید...
    اگه ریگی به کفشش بود که قبل ازدواج معلوم میشه و بعدا حسرت نمیخورید.., وگرنه که شما این بهونرو دارید که در اگه ازتون دلیل کارتونو خواست توپو بفرستید تو میدونش و قضیه دروغ گفتنشو وسط بکشید...این یعنی با 1تیر 2نشون...

ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۳/۰۳/۰۸ در ساعت ۰۴:۱۰ دلیل: حذف متن نامناسب
    سعی کنیم با گوش دادن به حرفا و سوالای بقیه اگه از منابعی که اونام قبولشون دارن جوابی براشون داریم, با یه جواب قانع کننده بیاریمشون تو راه درست...
    اگر هم که نمیدونیم, بریم جوابو پیدا کنیم بعد جوابشونو بدیم...
    یه کاری نکنیم مارو یه مشت آدم بی منطق قابل پیش بینی محسوب کنن...

9. صلوات ها 5

علاقه
    تبلیغ دین
    نوشته
    381
    حضور
    13 روز 10 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    3
    گالری
    27
    صلوات
    1486

سلام علیکم
    به نظرم هر کس به جای این بنده خدا بود راست قضیه رو نمی گفت،شاید توبه کرده و تایید این مطلب که در گذشته رابطه داشته اقرار به گناه باشه و خود گناه محسوب می شه.
    از طرفی به این نکته هم توجه کنید که نامزدتون شما رو دوست داره و نمی خواد از دستتون بده لذا می دونه که اگه اون گذشته رو تعریف کنه مسلما شما کنار می کشید.
    در هر حال اگر مطمئن شدید که الان توبه کرده و رابطه نداره باهاش کنار بیاید چرا که خدا بخشیده چرا بنده ی خدا نباید ببخشه؟؟؟؟؟

سایتی برای علاقه مندان به مباحث اصولی، فقهی و رجالی:

www.mobahathah.ir

11. صلوات ها 10

نوشته
    439
    حضور
    16 روز 2 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2654

راست و حسینی بهش بگو چرا راستش و بهم نگفتی ؟

بزار توضیح بده ... وقتی از خودش دفاع کرد ... با خودت دودو تا چهارتا کن ... اگه دیدی بازم بهش شک داری به نظرم بهتره نری جلوتر ...

شک زمینه ساز خیلی مشکلاته ...

..:: لاالهَ إلا الله ::..

بدترین احساس زمانیست که خودت هم میفهمی از خدا دور شده ای ...

خداحافظ همگی .... حلال کنید

13. صلوات ها 6

علاقه
    فکر کردن
    نوشته
    91
    حضور
    1 روز 19 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    103

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
    مشکل شما اینه که چرا بهتون دروغ گفته...من حدس میزنم علتش اینه که شما رو این موضوع حساسیت نشون دادید...طرف مقابلتونم ترسیده که اگه راسشتو بگه همه چی خراب شه...
    حرف این دوستمون درسته شاید شما حساسیت زیاد به خرج دادین ولی آیا قراره تو هر مساله ای چون ایشون از واکنش شما میترسن بهتون دروغ بگن؟؟!!
    دوستمون نوشته چون به شما علاقه داره دروغ گفته من نمیدونم این مطلب چقدر درست باشه ولی دوس داشتن رو دلیل بر دروغ گویی نمیدونم.
    فک کنم بهتره باهاش رو راست باشین و ازش به خاطر شکستن حریم خصوصی اش هم عذر بخواین شاید توضیحی داشته باشه ............. اما در هر صورت اگه شما بخواین بهش اعتماد کنین دیگه باید این مساله رو از ذهن اتون برای همیشه پاک کنین نمیشه تو شک باشین ؛ چون شک مثل عفونته تو عمق وجودتون ریشه میکنه و هرروز قوی تر میشه!
    اگه قبول کردین دلیل اش رو؛ ببخشینش! یه مدت هم بهش وقت بدین که اعتمادتون رو دوباره به دست بیاره اگه تونست و شما هم تونستین بهش اعتماد کنین مطمئنن زندگی خوبی خواهید داشت.

شیعه ی حضرت علی وقت تلف نمیکند
    از لحظات عمر خود صرف نظر نمیکند

15. صلوات ها 6

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

نقل قول نوشته اصلی توسط zeynabi نمایش پست ها
    پنهانی در ایمیلش گشتم و فهمیدم دو سال پیش با خانمی دوست بوده.
    سلام علیکم
    اول یک سوال :
    فرض کنید که ایشان به شما از همون ابتدا میگفتند که قبلا دوست دختر داشته اند و یا اینکه الآن بر اثر اصرار شما اعتراف کنند که قبلا بوده و الآن نیست!
    حالا عکس العمل و احساس واقعیه واقعیه خودتون رو بفرمائید.
    فقط اگر میخواهید بتونیم بهتون کمک کنیم جواب این سوال را با صداقت هر چه تمامتر بیان کنید.
    موفق باشید
    ویرایش توسط عارف : ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ در ساعت ۱۱:۰۸
    اللهم ارزقنا توفیق الشهاده الجمیلة فی سبیلک و فی لیله القدر المبارک
    و
    احشرنا مع مولانا و سیدنا و حراره قلوبنا و سکینه انفسنا
    سید الشهداء و الاحرار ابا عبدلله
    الحسین علیه افضل الصلوات و السلام

17. صلوات ها 4

علاقه
    مشاوره و تحقیقات
    نوشته
    188
    حضور
    2 روز 3 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1453

به نام خدا

پیام مولای موتقیان امام علی (ع)

ای مالک اگر جوانی را در حال گناه کردن دیدی فردای ان روز ان را به چشم گناه کار نگاه نکن شاید در نیمه های شب توبه کرده باشد .

خواهر گرامی خدای متعال می فرماید لا تجسسو ... ای کاش این کار را نمی کردین و مثل خدا ستار العیوب بودین .بعضی از حرفها مال دوران جاهلیت هست ...چرا انتظار دارین راستش را بگه ...الان در دل شما کمی مخدوش شده ..برید توبه کنید و با توکل به خدا به زندگیتون ادامه بدهید .

یا مولاه یا فاطمه الزهرا(س) ...اغیثینی

19. صلوات ها 11

علاقه
    مشاوره و تحقیقات
    نوشته
    188
    حضور
    2 روز 3 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1453

هرگز تمام اطلاعات در مورد حال و گذشته‌تان را برای طرف مقابل بیان نکنید. برخی فکر می‌کنند اگر همه‌چیز را با جزئیات برای فردی که با او آشنا شده‌اند تعریف نکنند، صادق نیستند در حالی که صداقت 2 نوع سازنده و مخرب دارد.

کسی که به قصد ازدواج وارد رابطه با شما شده، باید به این حد از بلوغ رسیده باشد که بداند قرار است با آنچه در حال حاضر هستید، زندگی کند، نه آنچه قبلا بوده‌اید. پس اطلاعاتی که قصد دارید به طرف مقابل بدهید باید به‌تدریج و پلکانی باشد و به همه‌چیز اشاره نکنید.

حواستان باشد دادن این اطلاعات غیرضروری می‌تواند در رابطه فعلی و در آینده‌تان تاثیر مخربی داشته باشد.

برای اینکه این نکته مفهوم‌تر شود، برایتان مثالی می‌زنم؛ ما 3 حریم انسانی داریم؛ حریم سوم، حریمی است که بین ما و اجتماع و دوست و آشنا وجود دارد، حریم دوم، بین ما و خانواده درجه اول مثل پدر و مادر است و حریم خصوصی اول، یعنی حریمی که فقط بین خدا و انسان است و هیچ‌کس حق ندارد وارد آن شود. اگر می‌خواهیم آشنایی و دوران نامزدی موفقی داشته باشیم، حتما باید این حریم‌ها و صداقت سازنده را بشناسیم و نه وارد حریم خصوصی اول طرف مقابل شویم و نه او را وارد این حریم خودمان کنیم.

گاهی در مطب می‌بینم دخترخانم‌هایی که قبلا رابطه عاطفی معقول و کم‌خطری در چارچوب اخلاق، شرع ، قانون و عرف با آقایی داشته‌اند ولی به‌محض اینکه در مورد آن به طرف مقابل گفته‌اند، رابطه‌شان دچار مشکل‌شده و به هم خورده یا ازدواج انجام گرفته ولی همسر به شدت به خانم بدبین شده است و آسیب بدبینی و بدگمانی بسیار شدیدتر از این صداقت مخرب است.

یا مولاه یا فاطمه الزهرا(س) ...اغیثینی

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری