صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خدایان باستانی و بیان نظریه ای جدید

نوشته
    109
    حضور
    10 روز 19 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    174

خدایان باستانی و بیان نظریه ای جدید

با سلام قسمت اول حرفم خبریه و اگه کسی نقدی داره بگه تا بحث کنیم ولی قسمت دوم حرفم سواله خودمه(قسمت اول اعتقادات من نیست و بیشتر نقل قول از برنامه هاست)
    متاسفانه بعضی از
    مستندای شبکه های ماهواره ای جدا از ظاهر هیجان انگیزشون خیلی ظریف دارن یه سری اعتقادات جدیدیو به مردم تزریق میکنن که به نظر خودم بیشتر ادامه ی کتاب ایات شیطانیه , کل حرفشون اینه :چیزی که ما به نام خدایان و الله میشناسیم در واقع یک بازیگر در دو نقش هستند در مواقعی نقش خدایان و در مواقعی برای منافع بیشتر نقش الله رو بازی میکنن و برای نیل به این هدف ایاتی رو به پیامبر ص القا میکردند!خوب حالا اون منافع چیه؟ یکی از دلایلی که من بین برنامه هاشون دیدم مساله قربانی برای خدایانه!مثلا در صحنه ای مراسم قربانی شدن ده ها نفر از سرخپوستان برای خدای خورشید رو نشون میده و در صحنه بعد به دوران جنگ های صلیبی میره و کشتار فجیعی کی طی این جنگها اتفاق افتاد رو نشون میده.در این دو صحنه یک نکته قابل تامل دیده میشه اونم اینه که تمام این قربانی ها, خونریزی ها و کشتار ها تماما بر سر یک چیزه , مفهومی به نام خدا!! ایمان به حق بودن اعتقادات به شخص اجاره هر عمل وحشیانه ای رو میده بدون این که ذره عذاب وجدان ایجاد کنه .خوب قطعا اون خدایان دیگه نیازی به ساده لوحانی مثل سرخپوستان نداشتند. کافیه ببینید که با ورود مسیحیت به قاره امریکا چند میلیون نفر کشته شدند! ضمن اینکه مردم کشته شدن در راه خدارو بسیار راحت تر میپذیرن تا برای خدایان , این طور نیست؟در بسیاری از سایت ها و وبلاگ های ضد ماسونری مقاله ای وجود داره (به این لینک مراجعه شود) به نام قربانی کردن در ایین های راز الود و نقل قولی از الیستر کراولی به این شرح بیان میکنه:او درباره قربانی انسان در کتاب ۱۹۲۹ (البته فکر کنم اشتباهه در مشابه انگلیسی این مقاله اسم این کتاب Magick in Theory and Practice عنوان شده)خود چنین نوشت:
    «ساحران باستان باور داشتند که هر موجود زنده‌ای انباری از انرژی است که کمیت آن بسته به اندازه و سلامتی آن موجود و کیفیت آن بسته به شخصیت ذهنی و روحی اوست. هنگام مرگ حیوان این انرژی ناگهان آزاد می‌شود. برای بهترین عمل “روحانی” شخص می‌بایست قربانی‌ای انتخاب کند که دارای عظیم‌ترین و خالص‌ترین نیرو است.
    جالب اینجاست که ورژن ساده تر این نظریه موجوات فضایی و یوفولوژیه که اینروزا بسیار داغ شده.
    خوب حالا نوبت سوالای خودم شد:ایا خدایان وجود خارجی داشتند؟ از نظر خودشون و اسلام چرا الان خبری از اون ها نیست؟
    ممنون

2. صلوات ها 3

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

خدایان باستانی و بیان نظریه ای جدید

کارشناس بحث: استاد شعیب

ویرایش توسط حکمت : ۱۳۹۳/۰۲/۱۸ در ساعت ۱۵:۵۳

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 2

نوشته
    1,850
    حضور
    25 روز 13 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4427

نقل قول نوشته اصلی توسط دانش نمایش پست ها
    خوب حالا نوبت سوالای خودم شد:ایا خدایان وجود خارجی داشتند؟ از نظر خودشون و اسلام چرا الان خبری از اون ها نیست؟
    ممنون
    با سلام خدمت شما دوست گرامی
    آنچه که انسانها در طول تاریخ دچار آن بوده اند دوری از توحید و گرفتاری به دام ثنویت و بت پرستی و توهم خدایان متعدد بوده است.
    آنها آثار مختلفی در عالم می دیدند و برای هر کدام خدایی و ربی را فرض می کردند و یا خالق را واحد ولی رب هایی برای اجزای مختلف عالم از مخلوقات خدا فرض می کردند و به آن امید انجام کارهای الوهی داشته و آن را می پرستیدند.
    برای باران خدای باران برای کشاورزی خدای کشاورزی برای شب خدای شب و برای روز خدای روز و...
    گاه خوبی ها را به یک خدا و بدی ها را به منشا دیکری نسبت می دادند.
    این ها همه برای این بود که خدا را نشناخته و در گیر و دار مادی گرایی خود گیر می افتادند.
    ادیان الهی یک به یک آمدند تا مردم را از این توهم خدایان نجات دهد و به آنها بفهماند که در عالم یک موثر مستقل بیش نیست او بی نیاز از همه و همه نیازمند درگاه اویند " الله الصمد" بزرگترین رسالت پیامبر های الهی برافراشتن پرچم توحیذ و ندای لا اله الا الله است.
    آنکس که تاثیرش در عالم اصالت دارد و از خود اوست فقط خداست و بقیه مخلوقات اویند و تاثیرشان از خدا است

7. صلوات ها 4

نوشته
    1,850
    حضور
    25 روز 13 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4427

فرض میکردند؟این اعتقاد شماست. دلیلتان چیست؟
    با سلام
    بله فرض می کردند
    چرا که خدا در جهان یکی بیش نیست و او همان خدای عالمیان است و هیچ شریکی ندارد و هیچ همتایی ندارد.
    برای این که دلیل خود را بیان کنم ابتدا تعریفی از خدا ارائه کنیم
    خدا یا همان الله در دین اسلام ، و یهوه در یهود،اهورا مزدا در زرتشت ،و واجب الوجود در فلسفه
    آن موجودی است که وجودش از خودش است و به کسی نیازمند نیست و دیگران به او نیازمند اند. او خالق و بقیه مخلوق اویند . هیچ نقصی در او نیست که نیازمند به دیگری باشد . در فعل و عملش مستقل است.
    با فرض همچین خدایی دیگر فرض دویت یا چند خدایی امکان پذیر نیست.
    وقتی می گوییم او وجودش از خودش است و نیازی ندارد پس وجودش محدود به حد خاصی نیست پس وجودش بسیط است و مرکب نیست که جزء داشته باشد و " واجب الوجود صرف الوجود من کل جهات" است یعنی محدود به حدی نیست چرا که محدودیت فرض نیازمندی است و خدا بی نیاز است پس کسی نمی تواند او را محدود کند او تمامی کمالات را باید داشته باشد و الا در آن کمال نیازمند غیر است.
    پس در عرض خدا وجود مستقلی نمی تواند باشد که یک سری کمالات داشته باشد که خدا نداشته باشد.
    و این یعنی خدا واحد و احد است و شریکی را بر نمی تابد و همتایی ندارد.

ایتزامنا نام بزرگترین خدا در سلسله خدایان مایایی خدای برتر و افریدگار جهان است ولی دارای کالبد جسمانی بوده و مشاهده میشده که به نظر میرسد ساخته و پرداخته خود همان خدایان است
    موجودی که شما به عنوان خدا مطرح می کنید یا ساخته خدای اصلی است یا نیست
    اگر ساخته خدای اصلی نباشد و این یعنی دو واجب الوجود که عرض شد که محال است.
    اگر ساخته خدای اصلی باشد یا مستقل در تاثیر نیست که این هیچ اشکالی ندارد و می شود یکی از مخلوقات خدا که تحت اراده او به فعالیت می پردازد.
    یا مستقل در تاثیر است که این با مخلوقیتش نمی سازد.

خوب فکر میکنم برای ادامه دادن بحث باید اول به این موضوع پرداخته بشه که ایا این موجودات وجود داشتند و این تمدن ها ان ها را به عنوان خدای سازنده ان ماده مپرستیدند ؟. این موضوع رو میشه با بعضی شواهد بدست امده بررسی کرد
    1:شواهد عینی و مشترک بدست امده از اکثر کتیبه ها این ر نشان میدهد که کاهنان بت پرست با خدایانشان، به عنوان موجوداتی که تجسم می یافتند و گاهی به بلاد انسانها رفت و آمد میکردند، ارتباط داشتند
    در اساطیر یونان و مصر و الواح باستانی گزارشات رسیده از بین النهرین باستان (بابل و سومر و...) و...، خدایان گاهی رفتاری مانند انسانها دارند، در مکان های خاصی سکونت دارند و برای بعضی افراد ظاهر میشند و با اونها ارتباط برقرار میکنند
    در تمدنهای باستانی که هیچ راه ارتباطی با هم نداشتند باور های شبیه به هم وجود داشتند این چه طور ممکن است؟
    2:چه طور میشود ماه در بین سرخپوستان نماد خداست؟در بین النهرین نماد خداست در چین نماد خداست در اروپا هم نماد خداست؟ و یا خورشید در اکثر نقاط نماد خداست؟ این اقوام با هم چه ارتباطی داشتند؟ چه دلیل موجهی جز اینکه از طرف موجودی یا موجوداتی مشترک یاد گرفتند؟
    به قول استاد رائفی پور اینا که نمیدونستن خسوف کسوف چیه خسوف یا کسوف که میشد میومدن میگفتن این کار منه ها من خدای ماهم البته به نظر خودم تصرف در خیال اون ها هم به کرات صورت میگرفته
    جالب اینجاست که به اعتقاد مایایی ها خدایان میتوانند تغییر شکل بدهند و در یونان نیز بر همین اعتقاد بودند. که البته وجود خدایان به اشکال مختلف در بین تمدن های مختلف خود تایید کننده این اعتقاد است
    3:
    چه طور میشود در بین سرخپوستان برای عبادات مذهبی و اغلب قربانی کردن هرم میساختند و در تمدن های دوردست هم هرم میساختند؟ مثلا در کشور ما ایران نزدیک به 3000 سال پیش از میلاد مسیح زیگورات چغازنبیل که در واقع نوعی هرم است جهت عبادت خدایان ساخته شده است. نمونه های هرم از چین جاوه هند تا یونان ایتالیا اتیوپی و امریکا مشاهده شده است
    ایا میتوان چنین مشابهاتی را نادیده گرفت؟

بشر با دیدن تاثیر برخی از اجزاء طبیعت آنگاه که نمی توانست تاثیر آنها را و علت این تاثیر ها را دریابد آنها را واجد تاثیرات مهمی در زندگیشان می یافتند و برای آنها جنبه الوهی و تقدیس قایل می شدند.
    این اجزاء طبیعت از آنجا که در زندگی همه بشر ها در طول زمانها و مکانها جاری بود عده کثیری را بر این می داشت که که آن را تقدیس کنند.
    ساختن معبد برای خدایان و جایگاهی برای پرستش آنها برخواسته از طبیعت انسانی است که برای هر کاری مکانی را بنا می کرده است و این طبیعت مشترک در همه باعث ساخت این معابد می شده است.

9. صلوات ها 3

نوشته
    1,850
    حضور
    25 روز 13 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4427

بله من هم در این نظریه واجب الوجود را قبول دارم, ولی به هیچ وجه ثابت نشده که واجب الوجود همان الله در اسلام و یهوه در یهود... است بلکه همواره ان را نیروی طبیعت و بی اثر میدانند
    در این گفتار قصد دارم به جهان بینی جدیدی بپردازم که به نظرم بی شباهت به جهان بینی ماسونی نیست
    با سلام و عرض ادب
    خدای دادیان ابراهیمی همان خدای حی عالم قادر بی نیازی است که همه صفات کمالیه را دارد و هیچ همتایی ندارد.
    و این تعاریف بر واجب متعال نظر فلاسفه منطبق است. بر خلاف طبیعت که مرده بی شعور نیازمند تغیرات است.

فکر میکنم جوابتان کمی بی ربط است من حرفم این بود که این خدایان در اقوام مختلف دیده شده ان چه طور میشود این اشتراک را نادیده گرفت؟و ان را به پای نادانی ان اقوام گذاشت؟
    اشتراک در نوع پرستش به اشتراک عوامل طبیعی بین اقوام برمی گردد مثلا اقوام مختلفی بر اثر جهل و نادانی خورشید را می پرستیدند یا ستارگان را می پرستیدند این به خاطر آن بوده که خورشید و ماه از اجزاء طبیعت است که همه انسانها با آن سر و کار داشتند.

بله درست است که این اجزائ در زندگی تمام بشر جاری بوده ولی من میگویم چرا همه این اقوام پاگانیست برای خدای خود قربانی میکردند؟قربانی دادن مساله ساده ای نیست که مردم بخواهند به عنوان تقدیس از ان بهره ببرند . اما حرف من این است چه طور میشود تمام این تمدن ها به قربانی دادن مشغول بودند؟ جز این که توسط همان موجودات یاد گرفته اند؟
    قربانی دادن نماد گذشتن از تعلقات است و این نماد نه تنها در پاگانیست ها بلکه در ادیان ابراهیمی هم مکان ویژع ای دارد تا جایی که اولین قربانی را (فدا را) اولین انسانها روی زمین یعنی هابیل و قابیل برای خدا تقدیم کردند.

جناب شعیب حرف من فقط ساختن معبد نبود این بود که چرا شکل هرمی ان برای این مکان های مذهبی ساخته میشده؟
    معماری ها در ادوار مختلف زندگی بشر متفاوت بوده است و این در ساخت معابد هم متجلی است.
    البته نکته ای را ابتدای بحث تذکر دهم:
    بنده با این تفکر که بخواهد همه اینها را به یک جریان به نام فراماسونری و .... نسبت بدهد زیاد موافق نیستم و خیلی از این بیانات که توسط برخی از اساتید بیان می شود را فاقد دلایل کافی می دانم.

11. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعات دینی، فلسفی، ریاضی، فیزیکی ...
    نوشته
    2,628
    حضور
    73 روز 19 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    8025

ممنون
    سلام علیکم،
    الأن هم خبری از آنها هست ولی دیگر می‌دانیم که خدای حقیقی نیستند و همه مخلوقات خداوند هستند، هر خدایی جز خدای أحد و صمد (صمدیت یعنی واجب‌الوجود بودن) خدای باطل است، یعنی خدا بودنش باطل است مگرنه آن هم برای خودش حقیقتی دارد که قابل شناسایی است. هیچ تفکری از تفکرات باستانی نیست که رگه‌هایی از حقیقت درشان هست، لااقل تاجایی که حقیر دیدم، چه بحث خدایان متعدد و چه بحث خیر و شر به عنوان دو نیروی اصلی عالم.
    آنچه که مثلاً در یونان باستان معروف بوده که خدایان متعددی داشته‌اند، خدای جنگ و خدای باران و ... اینها در معرفت‌شناسی شیعه بیان نادرستی از وضعیت ملائکه‌ای هستند که هر کدام بر اموری از امور دنیا وکیل هستند، در قرآن هم آمده که برخی مشرکان ملائکه را نعوذ بالله دختران الله می‌شمردند. در همان یونان باستان هم صحبت از زئوس می‌شود که خدای خدایان بوده است، البته خدای خدایان باید خالق آن خدایان باشد ولی آنها که ملائکه را خدا می‌دانسته‌اند نمی‌توانستند این مسأله را درک کنند و اگر اشتباه نفهمیده باشم خدای خدایان را چیزی در حد رئیس خدایان و پادشاه خدایان قلمداد کرده‌اند، خدایی که قابل عزل و شکست دادن هم هست ...
    اگرچه ظاهراً زردشتیان هم موحد هستند و بحث ایزد (خیر) و اهریمن (شر) در آنها دون اهورامزدا (خدای واحد) معرفی می‌شود، ولی در هر صورت اینکه ساختار جهان را بر دو نیروی خیر و شر استوار می‌دانند باز در معرفت‌شناسی شیعه شکل صحیح آن معرفی شده است که اهل بیت علیهم‌السلام منبع و مصدر خیر هستند و دشمنان ایشان لعنهم‌الله منبع و مصدر تمام شروری‌ها.
    بحث پرستش آتش (که خواستگاه خلقت ابلیس بوده است) بنا بر روایات از همان بعد از زمان حضرت آدم علیه‌السلام آغاز شد. هابیل علیه‌السلام و قابیل لعنه‌الله قربانی آماده کردند و آتشی از آسمان آمد که ملاک پذیرش یا عدم پذیرش قربانی ایشان باشد، قربانی هابیل پذیرفته شد و قربانی قابیل پذیرفته نشد، قابیل هابیل را کشت، ابلیس نزد قابیل آمد و گفت آیا می‌دانی چرا آتش به نفع قابیل عمل کرد؟ بلکه هابیل به جای خداوند آتش را می‌پرستیده است. به همین دلیل همان زمانی که شیث هبة‌الله خانه‌ی کعبه را برای پرستش خداوند واحد بنا کرد (بیت‌الله) قابیل هم نخستین آتشکده را بنا کرد (بیت‌النار) تا آتش یا در اصل ابلیس در کنار خداوند پرستیده شود و این روحیه‌ی کفر و شرک در نسل‌های بعدی ادامه یافت و گسترده‌تر شد. آتش به خودی خود باطل نیست و حتی در آن ماجرای قربانی مأمور از طرف خداوند بوده است اما با جعل اسم خدا برای آن آتش تبدیل شد به خدای باطل، خدایی که خدا نیست. (هر مفهوم خودمتناقضی باطل است و غیرممکن).
    البته به قول کارشناس محترم بدون سند محکم نمی‌شود زیاد جلو رفت ولی در حد نظریه‌پردازی اینکه برخی علما معتقد هستند که کابالا از نام قابیل گرفته شده و دین اوست یا شیطان‌پرستی زاده‌ی صهیونیسم و کابالا است، یا اینکه قربانی سنت قابیل باشد در کشتن هابیل یا ... اینها همگی می‌توانند درست باشند، اما ممکن هم هست که درست نباشند
    یا علی
    ویرایش توسط باء : ۱۳۹۳/۰۲/۲۲ در ساعت ۰۰:۴۴
    بهترین سرمایه‌گذاری عمر در کمک به تعجیل در ظهور است،
    ... بضاعتی محدود و اثرگذاری نامحدود،
    نگران سوددهی‌اش هم نیستیم چون خدا تضمین کرده است که قیام به بار خواهد نشست
    هر که می‌خواهد نامحدود بندگی خدا را کند و در هر خیری سهیم شود بسم الله ...

بزرگواران و دوستان و هم‌مباحثه‌ای‌ها، ان شاء الله اگر جسارتی کرده‌ام ببخشید و اگر کوتاهی کرده‌ام یا رنجشی به شما رسانده‌ام حلال کنید

13. صلوات

نوشته
    2,568
    حضور
    38 روز 8 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4375

با سلام قسمت اول حرفم خبریه و اگه کسی نقدی داره بگه تا بحث کنیم ولی قسمت دوم حرفم سواله خودمه(قسمت اول اعتقادات من نیست و بیشتر نقل قول از برنامه هاست)
    متاسفانه بعضی از
    مستندای شبکه های ماهواره ای جدا از ظاهر هیجان انگیزشون خیلی ظریف دارن یه سری اعتقادات جدیدیو به مردم تزریق میکنن که به نظر خودم بیشتر ادامه ی کتاب ایات شیطانیه , کل حرفشون اینه :چیزی که ما به نام خدایان و الله میشناسیم در واقع یک بازیگر در دو نقش هستند در مواقعی نقش خدایان و در مواقعی برای منافع بیشتر نقش الله رو بازی میکنن و برای نیل به این هدف ایاتی رو به پیامبر ص القا میکردند!خوب حالا اون منافع چیه؟ یکی از دلایلی که من بین برنامه هاشون دیدم مساله قربانی برای خدایانه!مثلا در صحنه ای مراسم قربانی شدن ده ها نفر از سرخپوستان برای خدای خورشید رو نشون میده و در صحنه بعد به دوران جنگ های صلیبی میره و کشتار فجیعی کی طی این جنگها اتفاق افتاد رو نشون میده.در این دو صحنه یک نکته قابل تامل دیده میشه اونم اینه که تمام این قربانی ها, خونریزی ها و کشتار ها تماما بر سر یک چیزه , مفهومی به نام خدا!! ایمان به حق بودن اعتقادات به شخص اجاره هر عمل وحشیانه ای رو میده بدون این که ذره عذاب وجدان ایجاد کنه .خوب قطعا اون خدایان دیگه نیازی به ساده لوحانی مثل سرخپوستان نداشتند. کافیه ببینید که با ورود مسیحیت به قاره امریکا چند میلیون نفر کشته شدند! ضمن اینکه مردم کشته شدن در راه خدارو بسیار راحت تر میپذیرن تا برای خدایان , این طور نیست؟در بسیاری از سایت ها و وبلاگ های ضد ماسونری مقاله ای وجود داره (به این لینک مراجعه شود) به نام قربانی کردن در ایین های راز الود و نقل قولی از الیستر کراولی به این شرح بیان میکنه:او درباره قربانی انسان در کتاب ۱۹۲۹ (البته فکر کنم اشتباهه در مشابه انگلیسی این مقاله اسم این کتاب Magick in Theory and Practice عنوان شده)خود چنین نوشت:
    «ساحران باستان باور داشتند که هر موجود زنده‌ای انباری از انرژی است که کمیت آن بسته به اندازه و سلامتی آن موجود و کیفیت آن بسته به شخصیت ذهنی و روحی اوست. هنگام مرگ حیوان این انرژی ناگهان آزاد می‌شود. برای بهترین عمل “روحانی” شخص می‌بایست قربانی‌ای انتخاب کند که دارای عظیم‌ترین و خالص‌ترین نیرو است.
    جالب اینجاست که ورژن ساده تر این نظریه موجوات فضایی و یوفولوژیه که اینروزا بسیار داغ شده.
    ممنون
    سلام
    خدایان نوعی تکثر گرایی همراه با تنزل در امر ربوبیت است
    یعنی انسان به حسب ویژگی تکثرگرایی مادی خود می خواهد که امر ربوبیت را نیز با یک تحلیل عقلی تنزل داده تا آنرا بهتر یافته و با آن ارتباط برقرار کند چون جمع کردن ابعاد مختلف و مرتبط ساختن آن به یک حقیقت برای انسانی که شاهد چنین وحدتی در فضای زندگی خود نیست همیشه مشکل بوده و هست لذا مساله خدایان در حقیقت به نوعی بشری شدن امر الهی است
    ادیان الهی با تاکید بر توحید و تنظیم برنامه های متنوع متناسب با این حقیقت انسان را تعالی بخشیده و اورا از این تکثرگرایی بی اساس نجات می دهند
    البته لازم به ذکر است که امر ربوبیت هم به یک اعتبار متکثر است چه اینکه در امر ربوبیت حق تعالی اسباب زیادی دخیل هستند اما در نگاه توحیدی همه این اسباب عالی و نازل مستهلک در حقیقت توحید میشوند
    و اما قضیه شباهت برخی مناسک در ادیان و مکاتب
    اول اینکه ادیان آسمانی دارای تشریعات شبیه هم بوده و هستند . مکاتب بشری هم با نوعی گرته برداری از مکاتب آسمانی در صدد جذب مخاطب می باشند چه اینکه خود می دانند حقیقتی در آنها نیست لذا نیازمند شبیه سازی از مکتب حقیقی هستند
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

15. صلوات ها 2

نوشته
    2,568
    حضور
    38 روز 8 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4375

با سلام

گفته هاتون متین . ولی به نظر من حقیقت ورای این حرف هاست ,چرا عادت داریم قدما را احمق یا متوهم فرض کنیم؟ان ها خدایان را میدیدند!
    سلام
    می دیدند ؟ یعنی خدای باد ، باران وووو را می دیدند
    اونوقت چه شکلی بودند ؟
    اینطور نیست آنها برای توهماتشان مجسمه می ساختند تا بهتر بتوانند به آن توجه کنند
    البته این را هم فراموش نکنیم که انسان اگر روی توهمی بسیار تاکید و توجه کند چه بسا آنرا در قوه خیالش ببیند یعنی یک صورتسازی خیالی برایش صورت میگیرد
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

17. صلوات ها 2

نوشته
    2,568
    حضور
    38 روز 8 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4375

بله میدیدند اگر نگاهی به هیکل ها و مجسمه های مصر. مایا .بین النهرین و و و بیندازید خدایانی به شکل نیمه انسان نیمه لک لک و ... دیده میشوند
    حرف شما مانند نظر اتئیست ها به موجودات ماورایی در اسلام است اگر کمی عینک تعصب را بردارید شاید این حرف درون شما هم بوجود بیاید که (بابا شاید حقیقت باشد !!))
    موفق باشید
    سلام
    ما با شاید و اگر کاری نداریم
    این چیزهایی که شما هم میگویید هیچیک مثبت حقیقتی نیست
    وقتی با برهان عقلی یگانگی خدای جهان ثابت میشود چه شکی در بطلان این اندیشه ها هست ؟
    البته همیشه حقایق تنزل داده و عرفی و بشری شده و چهره های غیر واقعی مثل تعدد خدایان به خود می گیرند
    یک نکته هم بگویم که اجنه هم جزء خدایان مشترک این مکاتب هستند و اینکه این خدای ادعایی را دیده باشند بعید نیست
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

19. صلوات

نوشته
    2,568
    حضور
    38 روز 8 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4375

سلام

جناب محی الدین به نظر میرسد تاپیک را دنبال نکرده باشید بحث ما و جناب شعیب هم به اینجا رسید که ایا واجب الوجود خداست یا خیر(پست 11)؟ که تا کنون نظری ندادند

ماشا الله شما هم محرم راز این مکاتب شده اید مبارک باشد
    سلام
    اگر دلیل عقلی برای واجب بودن خدایان دارید بیاوردید
    فعلا که بیش از شاید و اگر چیزی ارائه نفرموده اید
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

21. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری