سوالی حیاتی در مورد کودکی بد سرپرست

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالی حیاتی در مورد کودکی بد سرپرست

با سلام
امشب با صحنه ای روبرو شدم که نمی توانم اینبار از آن بگذرم
قضیه از این قرار هست:
مدتی طولانیست که زن و شوهر طبقه بالایی اینجانب، با هم اختلاف دارند و من و همسایه روبرویشان با توجه به سرو صداها و فریاد هایی که می کنند کم و بیش از این اختلاف مطلعیم به علاوه این که اکثرا پنج شنبه ها برادر های زن مذکور در آنجا جمع می شوند و به اتفاق خواهرشان و شوهرش شروع به مست کردن و تا 2 الی 3 صبح ترانه گوش می دهند به طوری که تنها تک فرزند 9 ساله این خانواده به شدت آزار می بیند و من گاه شده است صدای فریادش را می شنوم وقتی که به دایی هایش فریاد می زند که ساکت باشند تا بتونه بخوابد و اونها نه تنها ساکت نمی شوند بلکه او را در آن حالت مستی آزار می دهند.
اما دعوای امشبشان از دفعات قبل بدتر بود و چون همسایه روبرویی آنها حضور نداشت زن مربوطه با وضعیتی بد نابسمان سراسیمه به طبقه پایین سمت خانه من آمد و به من التماس می کرد و می گفت : تو رو خدا بگذارید بیام تو تو رو خدا به 110 زنگ بزنید می خواهد بچه ام رو بکشد
با توجه به این که از ارتباط نا مشروع زنش با خبر بودم، از سرو صدا ها و شکستن ظروف و پرت کردن به سمت دیوار و داب داب کردن در چند دقیقه قبلش مشخص شد که باز شوهرش از این ارتباط ها بو برده
من امشب در راهپله های بالا بچه ای را دیدم که صورتش مثل گچ سفید و از ترس این که نکند پدرش بلایی سر آن بیاورد هر چیزی که پدرش با فریاد به او می گفت که به مادرش از راپله های بالا بگوید را تکرار می کرد و التماس مادرش می کرد که بیاید بالا ، پدرش طوری شانه های این بچه را فشرده بود که این بچه اشکی نبود که از چشمانش سرازیر نشود
این خانواده با این وضعیت نا بسامانی که دارند فقط باعث می شوند که آینده این بچه نابود شود و معلوم نیست به کجا ها ختم شود
من لحظه ای که این اتفاقات مثل برق می گذشت فقط سعی می کردم این مرد دیوانه را آروم کنم که بچه اش را آزار ندهد ولی فایده ای نداشت و به محض این که به سمتش می رفتم بچه را به داخل خانه حول می داد و در رو محکم می بست و مدام به در می کوباند و فریاد می زد : بیا بالا
من نمی دانستم که باید زن را راضی کنم که برود بالا تا بچه اش از دست نرود یا این که جلوی مرد را بگیرم
سوال اینجاست : من به عنوان یک مسلمان وظیفه ام چیست قطعا این مرد و زن شرابخوار کارشان از نصیحت و به راه راست هدایت شدن گذشته ولی این بچه بی گناه که تنها تقریبا 9 سال دارد گناه دارد ، من چه کاری از دستم بر می آید؟
آیا شخصا از راه و روش دینی می توانم حرکتی کنم که این بچه را نجات دهم (چون تا آنجایی که می دانم از لحاظ قانونی در مورد این بچه بیچاره قانونی او را حمایت نمی کند)
من چه کاری می توانم بکنم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

موضوع قفل شده است