جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بیکاری آزارم می دهد!

علاقه
    فرهنگی
    نوشته
    2
    حضور
    52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5

بیکاری آزارم می دهد!

بیکاری عذابم می دهد پدر ندارم تنها با مادرم زندگی می کنم و درآمد خوبی ندارم به هرکجا سرزدم شغل نمی دهند پارتی نمیزاره الان بد فشار میکشم

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,556
    حضور
    175 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58349

با نام و یاد دوست

بیکاری آزارم می دهد!

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 3

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

سلام به شما دوست بزرگوار
    واقعا بي كاري به غير از مشكلات اقتصادي كه ايجاد مي كند آرامش و روان انسان را به هم مي ريزد. بي كاري يك معضل جهاني است و علل مختلفي دارد:
    بي توجهي و كم كاري برخي از مسؤولان، جايگزيني دستگاه هاي اتوماتيك و تكنولوژي به جاي نيروهاي انساني، دو شغله بودن گروهي از مردم، كار رسمي برخي از زن و شوهرها و بي كاري برخي خانواده، هجرت از روستاها و شهرهاي كوچك به شهرهاي بزرگ، راحت طلبي، كم كاري و انتظار شغل نان و آب دار، حرص و خساست و به كار گرفتن چند نفر به جاي تعداد زياد توسط كارفرمايان و....

چه بايد كرد؟
    *از كار عار نداشته باشيد و از كارهاي جزي و كم درآمد هم كه شده شروع كنيد. ان شاالله به تدريج در كنار كارتان در پي كار بهتري باشيد يعني ننشينيد كه كار بهتري بيابيد حركت كنيد مانند رود باشيد اگر حركت نكنيد و تلاش نكنيم مانند آب راكد بو مي گيريم. مهم ترين كار هاي كوچك و مقطعي اين است كه مانع افسردگي و افكار مزاحم و خيالات واهي مي شوند.
    *حركت كنيد و خداوند بركتش را مي دهد
    *بسياري از افراد موفق از صفر شروع كرده اند.
    *در يكي از مشاوره هايم فردي مي گفت من قبول نمي كنم كسي بگويد كار نيست با تعجب گفت چه طور؟ گفت من كار رسمي و دائم ندارم ولي از خدمت سربازي تا الان كه دو فرزند دارم و 30 ساله ام حدود چهل كار عوض كرده ام برخي كارها را به دليل به دليل اخلاق بد كارفرما نپسنديدم برخي مقطعي بود و زمانشان تمام شد و برخي با طبع و شخصيتم سازگار نبودند. اما مهم اين بود كه حركت مي كردم و در ضمن كاري كه داشتم دنبال كار ديگري بودم.
    *به نيروها و توانايي هاي خود اعتماد داشته باشيد برخي افراد معلول و نابينا هستند و براي زندگي خانوادگي خود تلاش مي كنند. حتي طبيعت به ما درس تلاش و پشتكار مي دهد امام صادق (ع): آيا شما از مورچه‌اي ناتوان‌تر هستيد كه روزي خود را به‌سوي لانه خويش مي‌برد.[1]

[1] . أَيَعْجِزُ أَحَدُكُمْ أَنْ يَكُونَ مِثْلَ الْنَّمْلَةِ تَجُرُّ إِلي حُجْرِها(وسائل‌الشيعه، ج12، ص12).
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری