جمع بندی قبل از ازدواجمون گناه کردیم

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قبل از ازدواجمون گناه کردیم

سلام و عرض ادب
استادان گرامی این قضیه برای یکی از دوستانه و نخواستیم دیگه نام کاربری ایجاد کنیم
نقل قول
----------------------------------------
من با همسر فعلیم که قبل ازدواج با هم اشنا بودیم و کسی هم نمیدونست بالاخره عشق جوانی بود و نادانی جوانی که الان باهم ازدواج کردیم و زندگی خوبی هم داریم
اما همیشه ناراحتی من اینه که قبل ازدواج مثلا دستمون به دست هم بود و کارهایی کردیم به جز زنا الان نمیدونم چیکار کنم چون قبل ازدواج به هم نامحرم بودیم اما عقلمونم توهمون عشقمون بود
من و همسرم دین و اسلام داریم و نماز روزه هم داریم حتی موقع دوستی هم داشتیم اما همونطور که بالا گفتم نادانی جوانی
الان من چیکار کنم و گناه های قبل از ازدواج ما پاک بشه ایا اصلا شدنی هست ؟؟؟/

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

مرد;510619 نوشت:
سلام و عرض ادب
استادان گرامی این قضیه برای یکی از دوستانه و نخواستیم دیگه نام کاربری ایجاد کنیم
نقل قول
من با همسر فعلیم که قبل ازدواج با هم اشنا بودیم و کسی هم نمیدونست بالاخره عشق جوانی بود و نادانی جوانی که الان باهم ازدواج کردیم و زندگی خوبی هم داریم
اما همیشه ناراحتی من اینه که قبل ازدواج مثلا دستمون به دست هم بود و کارهایی کردیم به جز زنا الان نمیدونم چیکار کنم چون قبل ازدواج به هم نامحرم بودیم اما عقلمونم توهمون عشقمون بود
من و همسرم دین و اسلام داریم و نماز روزه هم داریم حتی موقع دوستی هم داشتیم اما همونطور که بالا گفتم نادانی جوانی

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر حضرتعالی و تشکر بابت مسولیت پذیری و پیگیری جنابعالی

قال الله تبارک وتعالی :
" ان الله یغفر الذنوب جمعیا "؛ بدرستی که خداوند { بواسطه توبه} همه گناهان را می بخشد
" ان الله یحب التوابین"؛ بدرستی که خداوند توبه کنندگان را دوست دارد.
بر اساس این آیات شریفه و آیات و روایات فراوان دیگر، در صورتی که فردی از گناه خود نادم و پشیمان باشد و سعی در جبران آن نماید ( اگر حق الناس باشد باید یا حلالیت بطلبد و یا ادا کند ) حتما مورد رحمت الهی واقع خواهد شد.

در پناه خدایمتعال موفق باشید

اميدوار;512050 نوشت:
بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر حضرتعالی و تشکر بابت مسولیت پذیری و پیگیری جنابعالی

قال الله تبارک وتعالی :
" ان الله یغفر الذنوب جمعیا "؛ بدرستی که خداوند { بواسطه توبه} همه گناهان را می بخشد
" ان الله یحب التوابین"؛ بدرستی که خداوند توبه کنندگان را دوست دارد.
بر اساس این آیات شریفه و آیات و روایات فراوان دیگر، در صورتی که فردی از گناه خود نادم و پشیمان باشد و سعی در جبران آن نماید ( اگر حق الناس باشد باید یا حلالیت بطلبد و یا ادا کند ) حتما مورد رحمت الهی واقع خواهد شد.

در پناه خدایمتعال موفق باشید

چقدر خوب واقعا

اگه منم این کارو کرده بودم الان ازدواج کرده بودم بچه م داشتم

چون خدا میبخشید

اما همش وقار و حیاء برام مهم بود تو چشم همه شدیم ترشیده

“ از الفاظ رک معذرت میخوام اما حقیقته ”

◈ ye bandeh ◈;512144 نوشت:

چقدر خوب واقعا

چون خدا میبخشید

سلام
حرف شما درسته ولی بستگی دارد که طرف مقابل چطور آدمی باشد و اثرات بعدی چه باشد، باید دید بهای از دست دادن برخی چیزها چقدر است.همیشه روابط اینچنینی به ازدواج آنهم از نوع سعادتمندش ختم نمیشود ،

سلام
گناه بکنیم با این نیت که بعدش توبه کنیم که قبول نیست.

این شاید به تاپیک ربط نداشته باشه اما ذکر آن خالی از لطافت نیست.با تشکر:

دعاهایی که در روایات و از زبان ائمه(ع) بیان شده است همگی باید به همراه تلاش و کوشش و تحقیق همه جانبه برای انتخاب همسر باشد.
یکی از دعاهایی که در این زمینه از ائمه(ع) نقل شده، دعایی است که از حضرت علی(ع) نقل شده است، ایشان فرمودند: «هر یک از شما که خواست ازدواج کند باید ابتدا دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت سوره ی فاتحةالکتاب و سوره ی یس را بخواند، وقتی که از نماز فارغ شد بعد از حمد و ثنای پروردگار، این گونه بگوید: " اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی زَوْجَةً وَدُوداً وَلُوداً شَکُوراً غَیُوراً إِنْ أَحْسَنْتُ شَکَرَتْ وَ إِنْ أَسَأْتُ غَفَرَتْ وَ إِنْ ذَکَرْتُ اللَّهَ تَعَالَى أَعَانَتْ وَ إِنْ نَسِیتُ ذَکَّرَتْ وَ إِنْ خَرَجْتُ مِنْ عِنْدِهَا حَفِظَتْ وَ إِنْ دَخَلْتُ عَلَیْهَا سُرَّتْ وَ إِنْ أَمَرْتُهَا أَطَاعَتْنِی وَ إِنْ أَقْسَمْتُ عَلَیْهَا أَبَرَّتْ قَسَمِی وَ إِنْ غَضِبْتُ عَلَیْهَا أَرْضَتْنِی یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ هَبْ لِی ذَلِکَ فَإِنَّمَا أَسْأَلُکَه و لا آخِذ اِلاّ ما مَنَنْتَ و اَعْطَیْتَ". حضرت علی (ع) در ادامه فرمود: «کسی که این (نماز و دعا) را انجام دهد، خداوند آنچه را خواسته است به او عطا می کند.»

پروردگارا، همسری مهربان و بچه آور و شکرگزار و باغیرت به من عطا کن که اگر به او نیکی کردم شکرگزار باشد، و اگر به او بدی کردم مرا ببخشد، و اگر یاد خدا کردم مرا یاری کند، و اگر خدا را فراموش کردم مرا به یاد خدا بیندازد، و اگر از نزد او خارج شدم (اسرار و اموال و آبروی مرا) حفظ کند، و اگر بر او وارد شدم مرا خوشحال سازد، و اگر او را به کاری امر کردم مرا اطاعت کند، و اگر بر علیه او قسم خوردم (که او کاری را انجام دهد) او (آن کار را انجام داده) و مرا از آن قسم بریء­الذمّه ­کند، و اگر بر او غضب کردم مرا راضی سازد. ای پروردگار صاحب جلال و اکرام، چنین همسری را به من ببخش! پس به درستی که من او را از تو خواسته­ام و به من نمی رسد مگر آن چیزی که تو منت می گذاری و عطا می کنی.»
مورد حدیث مردی است که قصد ازدواج دارد، ولی این مانع آن نیست که دختر جوان و زن مؤمن که مجرّد است،بدان عمل کند و نزدیک به این مضمون در دعای خود از خدا بخواهد مرد شایسته و صالحی همسر او گرداند که در کنار او به خوشبختی دنیا و آخرت برسد.
دختر جوان و زن مؤمن که مجرّد است،بدان عمل کند و نزدیک به این مضمون در دعای خود از خدا بخواهد
[=arial]نگارنده این دستور امام صادق(ع) را به تعدادی از دوستان مؤمن تعلیم داده و آنها با عمل به آن به لطف خدا از همسر و فرزندانی شایسته برخوردار شده اند.

سلام
راستش من فک کردم قبل ازدواج بچه دار شددن!
دیگه بوسه و دست همو گرفتن گناه نیست وقتی از اول میخواستن با هم ازدواج کنند
اینو شخصا یکی از دوستا از نمایندگی مرجع تقلیدشون پرسیده بود
که البته اونا رابطه خیلی بیشتر داشتن
گفته بود توبه کنند و... و اینکه چون با هم ازدواج کردن با توبه خدا میگذزه

هه.....دیگه اینا گناه نیست!!!!....ببین کیا دارن از دین مایه میزارن...دینو دارن با هوا هوس خودشون تفسیر میکنن...5 سال دیگه هم حتما بچه داری قبل ازدواج حروم نی...کی گفته حرومه!!!آخه دوست مدرنم از مرجع تقلیدش میپرسه...اون مرجع تقلیدم همون دوست پسرشه

آیرینا;512208 نوشت:
سلام

حکم شرعی: صحبت کردن مرد با زن نامحرم اگر با قصد لذت و شهوت نباشد،‌ مانعی ندارد،‌ ولى روابط دختر و پسرى که نامحرم هستند و نگاه کردن یا صحبت نمودن آن ها با قصد لذت جایز نیست. چنان که توقف نمودن و خلوت کردن آن ها در محیطى که محل رفت و آمد نیست، حرام مى باشد، اگر چه بانگاه کردن یا صحبت التذاذى همراه نباشد.
براى تنبیه و بیدارى به چند حدیث اکتفا مى‏کنیم:
امیرالمؤمنین(ع) فرمود: «الشهوات سموم قاتلات؛شهوت‏ها و خواهش‏هاى نفسانى زهرهاى کشنده‏اند»
و نیز فرمود: «طهروا انفسکم من دنس الشهوات تدرکوا رفیع الدرجات؛ نفس خود را از پلیدى شهوت رانى پاک سازید تا به درجه‏هاى بلند آخرت دست یابید».
قال رسول اللَّه(ص): «جاهدوا انفسکم على شهواتکم تحلّ قلوبکم الحکمة؛با شهوت تان مبارزه کنید تا حکمت در دل‏هاى شما وارد گردد».

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

آیرینا;512208 نوشت:

خیلی از دختر و پسر های جوان هم وقتی با هم دوست می شوند (دوست دختر و دوست پسر) می گویند قصدمان ازدواج است (که البته دروغ است).پس نتیجه می گیریم دوست دختر داشتن و دوست پسر داشتن به خودی خود گناه نیست.بلکه وقتی گناه است که فرد مورد نظر قصدش ازدواج نباشد.یحتمل همانطور که یکی از دوستان اشاره کردند،بچه داری قبل از ازدواج حرام نیست.چون بالاخره قصدشان که ازدواج است.و واقعاً جالب اینجاست که نماینده آن مرجع تقلید به ایشان گفته اشکال ندارد،بعد گفته توبه کنند!خب اگر اشکال ندارد چرا توبه کنند؟!
بنده مشابه این توجیهات را زیاد در عمرم دیده ام.مثلاً طرف می گوید قصدمان آشنایی است.خب این چه فرقی با دوست دختر داشتن دارد؟
آشنایی پسر و دختر یا یکدیگر باید با همان راه های معمول مانند خواستگاری باشد.نه با چنین راه هایی.

لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

[=arial]قصد ازدواج به معنای ازدواج نیست .صیغه محرمیت ازدواج که خوانده شد بعد از نظر شرعی وعرفی محرم هم میشوند.

چقدر خوب واقعا

چون خدا میبخشید

سلام علیکم

نه اینطور حساب نکنید.
شما بواسطه ایمان و تقوایتان مرتکب چنین اعمالی نشدید. بسیار فرق است بین شما و کسی که چنین ایمان و تقوایی نداشته هرچند که آمرزیده شده باشد. (هل یستوی الذین یعلمون والذین لایعلمون)

چقدر خوب واقعا

چون خدا میبخشید

خواهرگلم شماباخدامعامله کردی

به وقتش پاسخ کارنیکت راخواهی گرفت

چه با ازدواجی عالی دراین دنیاوچه باثوابی عظیم درآخرت

حداقل این است که شما بامردی که قبل ازازدواج بادختری رابطه داشته ازدواج نمیکنی:الطیبات للطیبین

مگرفقط اصل ازدواج است؟

مهم ازدواجی مناسب داشتن بافردی باتقواست

این آقاحتی اگرهمسرش توبه هم کرده باشدممکن است به اوبدبین شودکه نکندقبل ازمن باشخصی دیگررابطه داشته

ازدواجهایی که بادوستی آغازمی شودمشکلات زیادی من جمله بدبینی زن ومردوشک آنهانسبت به همدیگررابه همراه دارد.

اگرهم نتوانستی ازدواج کنی ازحرف مردم دلگیرنشو

حتی اگرازدواج هم کرده بودی اگرکسی میخواست غیبت کندمی کرد.

امورت رابه خدابسپار

افوض امری الی الله ان الله رئوف بالعباد

مرد;510619 نوشت:
سلام و عرض ادب
نقل قول

از اولش چندبار اومدم پست بذارم اما منصرف میشدم ..
ولی حالا تصمیم گرفتم که بگم ..
قدر این دلای پاک و نورانی و باصفا رو باید دونست ..
من خودم توی انجمن و سایتهای دیگه هم عضوم ..
فیلتر هم نیستن ..
همه هم هموطنمون هستن ..
اما اینقدر راحت از روابط دوستی صحبت میکنن و تبادل نظر و انتقال تجربیات دارن که واقعاً میمونم من زیادی املم ؟ یا اینا خیلی امروزین ؟!
آخه اکثر این کاربرا تو امضاها و پستهاشون دست به دامان خداوند و اهل بیت هستن برای رسیدن به "عشق "شون (واژه کاربردی جدید به جای استفاده از کلمه دوست !)
و البته این جریان ادامه داره ..
اگه بهم نرسن .. بازم میگن خدااااایا داری ما رو میبینی؟! چیو میخوای نشونم بدی ؟! من که این همه به پاش نشستم .. چرا تنهام گذاشت .. یا چرا بهم خیانت کرد .. و .. و .. !!
و باز یه رابطه جدید دیگه ..

جالب اینجاست که از نظر اونا هیچ موردی نداره که (ببخشید) دوطرف برنامه های عاشقانه ای هم داشته باشن .. !! حالا میخواد به ازدواج ختم بشه میخواد نشه !! به جان خودم گاهی تپش قلب میگیرم .. !
مرتب به هم میگن چشم و گوش بسته رفتار نکن ... و .. !

اگه هم بهم برسن یا رسیده باشن،توی پستها و امضاهاشون بیان میکنن که این ازدواج از یه رابطه دوستی به اینجا رسیده ! و اعداد ماهها و سالهای دوستی هم نشونه اثبات علاقشونه !! و خداوند رو از این بابت شکر میکنن .. !!

البته هستن بعضی که سنتی ازدواج کردن و به این روابط اعتقادی ندارن .. اما گاهی هردوطرف میفتن به کل کل با هم !!

و اینقدر منکر قدرتش زیاد شده که براحتی میتونن یه ازدواج و رابطه پاک و حلال رو زیر سوال ببرن !!

خلاصه اینکه وقتی همچین تاپیکی امروز دیدم .. خداروشکر کردم که هنوزم هستن افرادی که با وجود داشتن همچین گذشته ای ،وجدانشون بیداره .. جایگاه خداوند و اهل بیتشو همونجایی که هست، میبینن .. و سعی بر نورانی کردن وجودشون دارن ..!

انشالله همگی ما به راه راست هدایت شیم ..
ببخشید مدیران محترم اگه پستم اسپم بود .. مختارید پاکش کنید ..:Gol:

شهیدشفیعی;512371 نوشت:
افوض امری الی الله ان الله رئوف بالعباد
[h=3]اُفوِّضُ أمری إلَی الله إنّ الله بصیرٌ بالعباد[/h]

نقل قل
-----------------------------------------------------
سلام دوستان گرامی ممنون از نظراتتون
بنده نمیخواستم بگم کار ما گناه نبوده بنده میدونم گناه بوده که میخوام ببینم ایا بخشیده میشه یا نه و چیکار کنم که بخشیده بشه
اینم عارض بشم از همون اول اشنایی خانواده من و خانمم در جریان اشنایی ما بودند

مرد;512507 نوشت:
نده نمیخواستم بگم کار ما گناه نبوده بنده میدونم گناه بوده که میخوام ببینم ایا بخشیده میشه یا نه و چیکار کنم که بخشیده بشه
اینم عارض بشم از همون اول اشنایی خانواده من و خانمم در جریان اشنایی ما بودند

دوست عزیز نه ما اینجا میتونیم بگیم نه هیچ خلقی در زمین،فقط الله میبخشد و گفته باید چیکار کنی تا بخشیده شه:

وَ هُوَ الَّذِى يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ وَ يَعْفُواْ عَنِ السَّيَِّاتِ وَ يَعْلَمُ مَا تَفْعَلُون اعراف 25

و همو است خدايى كه توبه را از بندگانش مى‏پذيرد، و از گناهان عفو مى‏فرمايد، و به آنچه مى‏كنيد دانا است

وَ رَحْمَتىِ وَسِعَتْ كلُ‏َّ شىَ‏ْء اعراف 156

و رحمت من به همه چيز رساست

َُّ إِنَّ اللَّهَ يحُِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يحُِبُّ الْمُتَطَهِّرِين بقره 222

خدا مردم توبه کننده را دوست مى‏دارد و آنهايى را هم كه در پى پاك شدن هستند دوست مى‏دارد

وَ إِنىّ‏ِ لَغَفَّارٌ لِّمَن تَابَ وَ ءَامَنَ وَ عَمِلَ صَالِحًا ثمُ‏َّ اهْتَدَى طه 82

و من آمرزگار همه آن كسانم كه توبه آورده و كار شايسته كرده و بر هدايت استوار بوده‏ اند

همان طور که خود الله عزوجل فرموده تنها راه بخشیده شدن شما توبه و انجام صالحات است و دیگر نگران نباشید زیرا طبق آیات خداوند وعده ی آمرزیدن توبه کننده را داده و الله هیچوقت خلف وعده نمیکند

إِنَّكَ لَا تخُْلِفُ المِْیعَادآل عمران 194

كه وعده تو (الله) هرگز تخلف نخواهد كرد

مرد;510619 نوشت:

مرد;510619 نوشت:
اما همیشه ناراحتی من اینه که قبل ازدواج مثلا دستمون به دست هم بود و کارهایی کردیم به جز زنا الان نمیدونم چیکار کنم

چقدر خوب واقعا

سلام
اگر خوب بود پس چرا نتیجه کار خوب ناراحتی شده (اونهم ناراحتی مدام)؟
مگر خوبی نتیجه بدی و غم داره؟!
در ضمن اگر به آمار طلاق یا زندگیهائی که در اون با دوستی شروع شده و به زندگی نباتی در کنار هم ختم شده (طلاق عاطفی) و ادامه دارد یک نیم نگاهی بندازید, دراینصورت ممکنه نظرتون عوض بشه.
خیلی دخترای آفتاب مهتاب ندیده را دیده ام که خیلی زود هم ازدواج کرده اند و خیلیهای دیگر را هم دیده ام بر خلاف سعی و تلاش خیلی زیادشون (از هر نظر با حیا و کم حیا و..)موفق به ازدواج نشده اند.
قصد جسارت ندارم ولی باور کنید اکثر افرادی را نتونستن ازدواج کنند , وقتی بهشون نزدیک میشی و ریز میشی توی رفتارشون , اگر کمی تجربه داشته باشید به وضوح دلیل عدم ازدواجشون را میتونید ببینید.در واقع اشکالاتی در رفتارشون هست که اگر تحت نظر یک مشاور خوب و خبره باشند ....به راحتی مشکلشون حل میشه.
به شرط اینکه تعصبات الکی و غیر منطقی نداشته باشند و ویژگیهای خاص روی خواستگارشون نذارن و همیشه بدونن که همه خوبیها توی یک نفر جمع نمیشه!

سلام به همه دوستان
خانم ye bande عزیزم شما تازه وارد 22سالگی شدی اونوقت به شما میگن ترشیده؟!!!!! شما مگه تو کدوم شهر زندگی میکنی که دختر 22 ساله ترشیده محسوب میشه؟؟!!( باتوجه به عرف و فرهنگ هرشهر؛ خدایی نکرده قصد توهین یا تحقیر ندارم ) والا تو همین تهران خودمون به دختر 30 ساله جرات نداریم بگیم ترشیده، همه میگن آقا بالا سر میخواییم چیکار یا من تا دکترا مو نگیرم به فکر ازدواج نمیفتم و ازاین جور حرفا...اگه یه دختر بخواد زیر 25سال ازدواج کنه میگن چه خبرته حول کردی؟!! فکرکردی خونه شوهر چه خبره ؟ عقلت کمه میخوای شوهرکنی ؟؟! تازه اول جوونی و خوش گذرونیته و هزارجور از این فیس و افاده های الکی که یعنی اگه ما تا 35 سالگی ازدواج نکردیم نهایت باکلاسیمون بوده و.......
"یه بنده "عزیزم میخوام بهت بگم اصلا به حرف مردم کاری نداشته باش، در دروازه رو میشه بست اما... با دل پاکی که داری یقین داشته باش خداوند رحمان و رحیم دوستت داره و بهترینها رو واست در نظر گرفته پس عاشقانه منتظر عنایاتش باش:ok:

mitra25

نقل قول:

اگر خوب بود پس چرا نتیجه کار خوب ناراحتی شده (اونهم ناراحتی مدام)؟
مگر خوبی نتیجه بدی و غم داره؟!
در ضمن اگر به آمار طلاق یا زندگیهائی که در اون با دوستی شروع شده و به زندگی نباتی در کنار هم ختم شده (طلاق عاطفی) و ادامه دارد یک نیم نگاهی بندازید, دراینصورت ممکنه نظرتون عوض بشه.
خیلی دخترای آفتاب مهتاب ندیده را دیده ام که خیلی زود هم ازدواج کرده اند و خیلیهای دیگر را هم دیده ام بر خلاف سعی و تلاش خیلی زیادشون (از هر نظر با حیا و کم حیا و..)موفق به ازدواج نشده اند.
قصد جسارت ندارم ولی باور کنید اکثر افرادی را نتونستن ازدواج کنند , وقتی بهشون نزدیک میشی و ریز میشی توی رفتارشون , اگر کمی تجربه داشته باشید به وضوح دلیل عدم ازدواجشون را میتونید ببینید.در واقع اشکالاتی در رفتارشون هست که اگر تحت نظر یک مشاور خوب و خبره باشند ....به راحتی مشکلشون حل میشه.
به شرط اینکه تعصبات الکی و غیر منطقی نداشته باشند و ویژگیهای خاص روی خواستگارشون نذارن و همیشه بدونن که همه خوبیها توی یک نفر جمع نمیشه!

خانم میترا سلام
عزیزم فکر میکنم اشتباه متوجه شدی! خانم ye bande "چقدر خوب واقعا" رو بخاطر جمله کارشناس محترم که فرمودن:"خدا توبه پذیره و میبخشه" گفتن ؛نه برای اینکه گناه اون آقا رو تایید کنن:ok:

سلام کنیز بی بی زینب

نمیدونم از کجا دیدی من 22 سالمه :Gig:در حالی که نیست !!!

با بقیه حرفاتون موافقم :Rose:

کنیز بی بی زینب;512594 نوشت:
سلام به همه دوستان
خانم ye bande عزیزم شما تازه وارد 22سالگی شدی اونوقت به شما میگن ترشیده؟!!!!! شما مگه تو کدوم شهر زندگی میکنی که دختر 22 ساله ترشیده محسوب میشه؟؟!!( باتوجه به عرف و فرهنگ هرشهر؛ خدایی نکرده قصد توهین یا تحقیر ندارم ) والا تو همین تهران خودمون به دختر 30 ساله جرات نداریم بگیم ترشیده، همه میگن آقا بالا سر میخواییم چیکار یا من تا دکترا مو نگیرم به فکر ازدواج نمیفتم و ازاین جور حرفا...اگه یه دختر بخواد زیر 25سال ازدواج کنه میگن چه خبرته حول کردی؟!! فکرکردی خونه شوهر چه خبره ؟ عقلت کمه میخوای شوهرکنی ؟؟! تازه اول جوونی و خوش گذرونیته و هزارجور از این فیس و افاده های الکی که یعنی اگه ما تا 35 سالگی ازدواج نکردیم نهایت باکلاسیمون بوده و.......
"یه بنده "عزیزم میخوام بهت بگم اصلا به حرف مردم کاری نداشته باش، در دروازه رو میشه بست اما... با دل پاکی که داری یقین داشته باش خداوند رحمان و رحیم دوستت داره و بهترینها رو واست در نظر گرفته پس عاشقانه منتظر عنایاتش باش

بله کاملا درسته

کنیز بی بی زینب;512598 نوشت:
خانم میترا سلام
عزیزم فکر میکنم اشتباه متوجه شدی! خانم ye bande "چقدر خوب واقعا" رو بخاطر جمله کارشناس محترم که فرمودن:"خدا توبه پذیره و میبخشه" گفتن ؛نه برای اینکه گناه اون آقا رو تایید کنن

چقدر زیبا نصیحت کردن ...واقعا آفرین ......

با دل پاکی که داری یقین داشته باش خداوند رحمان و رحیم دوستت داره و بهترینها رو واست در نظر گرفته پس عاشقانه منتظر عنایاتش باش

[=times new roman]خدایا
[=times new roman]

[=times new roman]هر که تو را دارد تنها نیست هر چند تمام عالم با او در جنگ باشند

[=times new roman] پس هم چنان با من باش

بنده خداها یه اشتباهی کردن نباید برن بمیرن که!!!!!
عایا(ایا)باید برن بمیرن؟
ایاازنظرشما
بسم لله الرحمن رحیم شوخی است
ایا(عایا)شمامرجع تقلیدهستیدکه ازتوبه ناامیدشان میکنی؟
ایابا نکیرومنکررابطه نزدیکی دارین عایا؟
ازحضرت علی(ع)روایت است که دقیق یادم نمیاد که میگه نباید مردم روازتوبه ناامیدکنین.

کنیز بی بی زینب;512594 نوشت:
سلام به همه دوستان
تهران خودمون به دختر 30 ساله جرات نداریم بگیم ترشیده، همه میگن آقا بالا سر میخواییم چیکار یا من تا دکترا مو نگیرم به فکر ازدواج نمیفتم و ازاین جور حرفا...اگه یه دختر بخواد زیر 25سال ازدواج کنه میگن چه خبرته حول کردی؟!! فکرکردی خونه شوهر چه خبره ؟ عقلت کمه میخوای شوهرکنی ؟؟! تازه اول جوونی و خوش گذرونیته و هزارجور از این فیس و افاده های الکی که یعنی اگه ما تا 35 سالگی ازدواج نکردیم نهایت باکلاسیمون بوده و.......

سلام علیکم

متاسفانه این اشکالی هست که ما در خانواده هایی که خود را خیلی مذهبی میدانند هم میبینیم.

نه تنها فرزندانشان را که سنشان بالا رفته تشویق به دیر ازدواج کردن میکنند با تعجب به دیگران میگویند چرا به این زودی .....؟؟؟ گویا از این بابت هیچ گناهی به گردنشان نیست...

(یکی از علل کم شدن جمعیت شیعه همین مساله هست. دختر خانمی که در 25 سالگی باید دو بچه را داشته باشد هنوز ازدواج هم نکرده....

مصطفی93;512767 نوشت:
بنده خداها یه اشتباهی کردن نباید برن بمیرن که!!!!!
عایا(ایا)باید برن بمیرن؟
ایاازنظرشما
بسم لله الرحمن رحیم شوخی است
ایا(عایا)شمامرجع تقلیدهستیدکه ازتوبه ناامیدشان میکنی؟
ایابا نکیرومنکررابطه نزدیکی دارین عایا؟
ازحضرت علی(ع)روایت است که دقیق یادم نمیاد که میگه نباید مردم روازتوبه ناامیدکنین.

سلام علیکم

نه اینطور هم نیست که شما میفرمایید

اما حقیقت اینه که امید به توبه نباید باعث جرات انسان به انجام گناه شود.

چون همین گناه هرچند که بخشیده هم شود باعث میشود انسان از بسیاری از درجات عالی که در صورت مرتکب نشدن گناه به آنها میرسید محروم شود

◈ ye bandeh ◈;512738 نوشت:
سلام کنیز بی بی زینب

نمیدونم از کجا دیدی من 22 سالمه :Gig:در حالی که نیست !!!

با بقیه حرفاتون موافقم :Rose:

ا
سلام عزیزم
خودتون توی اطلاعات عمومی پروفایلتون تاریخ تولدتون رو سال 71 درج کردین!!!! ؟؟؟:Gig:

آیرینا;512208 نوشت:
سلام

بسمه تعالی
با سلام و عرض تحیت
چنین روابطی از نظر شرعی به هیچوجه جایز نیست و البته منافاتی با پذیرش توبه واقعی از سوی خدای متعال ندارد.
به یاد داشته باشیم که به تعبیر امیرالمومنین علی علیه السلام: " ترک الذنب اهون من التوبه " ؛ ترک گناه آسان تر از توبه کردن است!!!

در پناه خدای متعال

مطمئن باشین خداوند میبخشه...چون اگه نمیخواست ببخشه ...بعد از ازدواج این احساس رو بهتون نمیداد که پشیمون باشید........اصلا بهش فکر هم نمیکردید بهش

توبه واقعی کنید(نصوح) هم گناهتون بخشیده میشه هم به جاش ثواب نوشته میشه......:Gol:

موضوع قفل شده است