صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمک کنید برادرم میگه خدا وجود نداره !

نوشته
    8
    حضور
    2 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    22

کمک کنید برادرم میگه خدا وجود نداره !

با سلام

با کلی سرچ انجمن کاملی پیدا کردم و واقعا از مدیران و ایجاد کنندگان این انجمن تشکر میکنم .

من برادری دارم که اول خیلی نماز خون بود حتی نمازش قضا نمیشد . از سن تکلیف شروع به خوندن نماز کرد . اما الان یک سالی میشه دیگه نمیخونه و الان 21 سالش هست .

ماجرا از این قراره که برادرم میگه خدا هیچ دعای من رو اجابت نکرده خوندن یا نخوندن نماز تو زندگیم تاثیر نداشته خیلی تو زندگیم بدشانسی اوردم خدا هیچ کمکی به من نکرده اصلا خدا من را دوست ندارد . من که خواهرشم میگم شاید به صلاحت

نبوده

. میگه حتی اگر به صلاحم نباشه میخوام دعام براورده بشه . تازه میگه از زندگی سیر شدم میخوام خودکشی کنم. دیگه میگه شاید (نعوذوبالله) خدایی وجود نداره . اگه خدا وجود داشت حداقل یکی از دعاهای من رو اجابت میکرد . اما

نکرده یعنی همه دعاهای من به صلاحم نیست .......!!!! الان دیگه یقین اورده خدایی وجود نداره و میگه این نماز خوندن و ... ها کاری بیهودست . یک سری خم و راست شدنه که انسان میخواد به خودش بقبولونه که اره دنیای دیگری وجود داره انسان

نمیتونه قبول کنه که بعد از مرگ نابود میشه .. ! داداشم حرف هایی میزنه که شاخ درمیارم . میگه ادم فضایی ها ما رو افریدن . میگه خدایی رو که ندیدم چطوری باور کنیم . خلاصه دیوونه شده !

کلا اصلا قید نماز و خدا و ... رو زده . ! حالا چی کار کنم مثل قبلش بشه و نماز بخونه . میخوام وظیفه خواهری رو به جا بیارم و دوباره به سوی خدا برگردونمش .

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58288

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 7

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.tv نمایش پست ها
    با سلام

با کلی سرچ انجمن کاملی پیدا کردم و واقعا از مدیران و ایجاد کنندگان این انجمن تشکر میکنم .

من برادری دارم که اول خیلی نماز خون بود حتی نمازش قضا نمیشد . از سن تکلیف شروع به خوندن نماز کرد . اما الان یک سالی میشه دیگه نمیخونه و الان 21 سالش هست .

ماجرا از این قراره که برادرم میگه خدا هیچ دعای من رو اجابت نکرده خوندن یا نخوندن نماز تو زندگیم تاثیر نداشته خیلی تو زندگیم بدشانسی اوردم خدا هیچ کمکی به من نکرده اصلا خدا من را دوست ندارد . من که خواهرشم میگم شاید به صلاحت

نبوده

. میگه حتی اگر به صلاحم نباشه میخوام دعام براورده بشه . تازه میگه از زندگی سیر شدم میخوام خودکشی کنم. دیگه میگه شاید (نعوذوبالله) خدایی وجود نداره . اگه خدا وجود داشت حداقل یکی از دعاهای من رو اجابت میکرد . اما

نکرده یعنی همه دعاهای من به صلاحم نیست .......!!!! الان دیگه یقین اورده خدایی وجود نداره و میگه این نماز خوندن و ... ها کاری بیهودست . یک سری خم و راست شدنه که انسان میخواد به خودش بقبولونه که اره دنیای دیگری وجود داره انسان

نمیتونه قبول کنه که بعد از مرگ نابود میشه .. ! داداشم حرف هایی میزنه که شاخ درمیارم . میگه ادم فضایی ها ما رو افریدن . میگه خدایی رو که ندیدم چطوری باور کنیم . خلاصه دیوونه شده !

کلا اصلا قید نماز و خدا و ... رو زده . ! حالا چی کار کنم مثل قبلش بشه و نماز بخونه . میخوام وظیفه خواهری رو به جا بیارم و دوباره به سوی خدا برگردونمش .
    بسمه تعالی
    با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی
    همکاران و دوستان انجمن نیز از حضور و عنایت شما مسرور هستند و آن را مغتنم می دانند...

هر فعلی در کنار بعد انگیزشی نیازمند بعد بینشی نیز است و در صورتی که بینش لازم وجود نداشته باشد، گرایش نیز با مانع مواجه خواهد شد. اینکه ایشان نسبت به اعمال عبادی اهمال کاری می کنند بیانگر این است که گرایش ایشان به دلیل نقص بینش با چالش مواجه شده است.
    بینش ایشان نسبت به دعا و خدا از ابتدا بینش و باوری اشتباه بوده است و همین ضعف بینش ضعف در گرایش و انگیزه را به دنبال داشته است.
    از اینرو لازم است در فرصت مناسب برای برطرف نمودن شبهات و سوالات خود با کارشناسان مربوطه مشورت کنند.

در عین حال با توصیفاتی که شما مطرح نمودید به نظر می رسد ایشان فردی حساس و احیانا مبتلا به افسردگی هستند، بر این اساس لازم است کمتر وی را نصیحت کنید و بیشتر با وی همدلی نمایید. آنچه که ایشان بدان نیاز دارد امید و سرزندگی است لذا زمینه ای فراهم آورید که وی به اندازه کافی جنب و جوش و فعالیت مفید داشته باشد و انزوا و گوشه نشینی اجتناب کنند.

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۳/۰۲/۱۴ در ساعت ۰۰:۲۴
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 12

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

هوالعالم

میتونید ازش بخوایید که به دستورات قران عمل کنه
    حالا چند شب نماز شب بخونه و یکی دو شب بالا سرش باشید و اشتباهاتی که در حین عبادت یا مراقبت از خود داره
    گوشزد کنید ...و ازش بخوایید که بیشتر تلاش کنه و کمتر بخواد . یا لااقل ارزو یا خواسته کوچکتری کنه تا قدم به قدم به خواسته اصلیش نزدیک بشه ...
    اینطوری ظرفیت سازی میشه ...

بی دلیل نمیشه گفت که طرف گناهکاره
    ولی اگر باشه در عمل به واجبات سستی یا بی دقتی خواهد داشت.
    مثلا امتیاز رسیدن به حضور قلب نداشته و در محضر الهی یا همین نماز ارامش نخواهد داشت ...

يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

9. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    697
    حضور
    5 روز 2 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    380
    صلوات
    2487

خواهر عزیز ! من فکر میکنم برادرتونو باید کم کم پیش ببرید . اینکه بگید خدا وجود داره اون ازشما دلیل میخواد . سعی کنیدباهاش ارتباط

بیشتری داشته باشید ممکنه اتفاقاتی بیوفته که بتونید اونو به خدا ربط بدید . مثلا" خطری که ازشماها رد شده ؛ یا اینکه اتفاقی قرار نبود

بیوفته اما به مصلحت خدا پیش اومده ؛ یا اینکه بشنوید بیماری که ازش نا امید شده بودند شفا گرفته . اینها مثال بود و شما باید

بتونید از اتفاقات زندگیتون دلیلی برای وجود خدا ایجاد کنید . به هرحال برای اثبات خدا نمی تونید از دلایل نقلی استفاده کنید بایدازدلایل عقلی

نیز کمک بگیرید . درکنار دلایل عقلی از دلایل تجربی هم کمک بگیرید ؛ به هرحال ذهن اون با جهان مادی آمیخته شده و جدا کردن ذهن اون از جهان

مادی به جهان هستی کارمشکلی هست و تنها راهش داشتن دلایل تجربی و عقلی می باشد . امیدوارم خداوند به شما دراین کار کمک کنه .
    و من کنارپنجــــــــــــره گیرماندن ورفتن هستم
    ماندنم معلوم نیست ورفتنم گیردر پنجـــــــــــــره ی بودنم
    ای پنجــــــــــــره بگشای دلت را
    با من سخن بگو

بروم یا بمانم

11. صلوات ها 6

علاقه
    معارف اهل بیت(ع)
    نوشته
    30
    حضور
    14 روز 10 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    256

سلام و عرض ادب
    به صورت خلاصه عرض می کنم....
    وجود خدا یک امر کاملا فطری و برامده و از وجود و ذات آدمی است
    به نظرم مشکله برادر شما چیزه دیگری است، چرا که در قرآن داریم
    فَإِذَا رَكِبُوا فِي الْفُلْكِ دَعَوُا اللَّهَ مُخْلِصِينَ لَهُ الدِّينَ فَلَمَّا نَجَّاهُمْ إِلَى الْبَرِّ إِذَا هُمْ يُشْرِكُونَ

• ترجمه
      و هنگامى كه بر كشتى سوار مى‏شوند، خدا را پاكدلانه مى‏خوانند، و [لى‏] چون به سوى خشكى رساند و نجاتشان داد، بناگاه شرك مى‏ورزند.

بنابراین وجود خدا بارها و بارها در زندگی نمایان می شود و دلیلی برای انکار آن نیست
    برادر شما از مشرکین مکه کمترنیست که به خاطر حس فطری خدا پرستی بت می پرستیدند..........

به نظرم باید طی یک صحبت کامل این امر ریشه بابی شود و مشکل اصلی پیدا بشود.
    در حدیتی می خوانیم
    حضرت امام صادق علیه السلام فرمودند :
    من دخل فی هذا الدین بالرجال اخرجه منه الرجال و من دخل فیه بالکتاب و السنه زالت الجبال قبل ان یزول.هرکه از طریق افراد (مجذوب شدن به شخصیّت افراد) وارد این دین شود بواسطه همانها از دین خارج می شود ، و هرکه از طریق کتاب خدا و سنت (عترت) وارد این دین شود کوه ها بجنبند ولی او ( در عقیده ی خود ) نجنبد.کمک کنید برادرم میگه خدا وجود نداره !
    مستدرک الوسائل ج17-ص307

13. صلوات ها 7

نوشته
    2,552
    حضور
    38 روز 3 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4365

با سلام

نبوده

سلام
    اینگونه افکار از این جهت ایجاد میشه که ما فکر میکنیم دین برای رسیدن به باب میلهای خودمان است
    بنظرم باید این جهت مساله حل بشه
    و البته اگر بتونید کمک کنید اون خواسته یا حاجتش حل بشه شاید خیلی کمک کنه
    پیشنهاد می کنم کتاب عدل الهی شهید مطهری رو بدین بخونه
    یک کتاب هم هست که موضوع خدای تعالی را بیشتر از منظر علمی مقایسه و اثبات کرده و اینه :
    بیگ بنگ فلسفه و خدا ( جانر تاسلامان)
    اینم بدید بخونه و براش دعا کنید
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

15. صلوات ها 5

نوشته
    8
    حضور
    2 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    22

سلام
    ممنون از همه دوستان و اساتید
    جدیدا میگه با هیچ دلیل علمی نمیشه ثابت کرد خدا وجود داره . و تمام اعتقادات به خدا غیر علمی هست .

نعوذو بالله میگه اگر خدا وجود داشته باشه . نماز خوندن انسان به چه دردش میخوره . اصلا چرا خودشو نشون نمیده که ما با جان و دل عبادتش کنیم .

دوستان شرمم میاد اینا رو بگم میگه میگن شاید این وحی و ... شاید کار ادم فضایی ها باشه . اگر خدایی وجود داشته باشه با این عظمت . خیلی موجودات دیگه ای رو هم در جهان افریده . و ممکنه هوشمند تر از انسان

باشند . و تمام ادیان فرستاده شده از
    سوی خدا ادم فضایی باشند که ما رو افریدن و موجودات هوشمند تر از ما و میخوان طوری که میخوان انسان ها عمل کنند . و وحی و قران هم که در اون تضاد و

نقض وجود نداره ممکنه کار اونا باشه که برای انسان فرستاده
    باشند . و خدای واحدی وجود دارد.

که همه را افریده و نماز و دین و ایین برای خدا مهم نیست . . اگر گناه بد است اگر دروغ بد است اگر ریا بد است چرا خدا انها را افریده و ایجاد کرده .

چرا در هنگام مرگ دو فرشته ترسناک به سراغ ادم میایند بر اساس دین اسلام . چه لزومی دارد خدایی با این قدرت و عظمت این دو را بفرستد .
    و دین ها دروغ هست و برای دلگرمی انسان است

چرا شیطان را خدا افریده است ؟ چرا از ابتدا انسان پاک نبوده و زندگی سالمی داشته باشد ؟
    خدا از افریدن شیطان و الوده شدن انسان و گناه انسان و مخصوصا عذاب ان لذت میبرد ؟؟؟؟؟؟

اینا دقیقا حرف های اون بود که دیروز به من زد .

الان اشک تو چشمام جمع شده ، نمیدونم برادرم که انقدر نماز خون بود چرا یک دفعه اینطوری شده چرا از دین خارج شده .
    ویرایش توسط reza.tv : ۱۳۹۳/۰۲/۱۴ در ساعت ۰۸:۵۰

17. صلوات ها 6

علاقه
    خدا، اهل بیت، شیعه و کتاب
    نوشته
    620
    حضور
    18 روز 12 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    30
    صلوات
    5584

سلام
    من پیشنهاد میکنم اول اطلاعات خودتونو با مطالب کارشناسان محترم سایت بالا ببرید بعدا با ایشون وارد مذاکره بشید.
    در حین صحبت با ایشون به هیچ وجه عصبانی نشید چون عصبانیت شما باعث میشه که برادرتون فکر کنه حرفهایی که میزنه درسته و روی شماهم داره تاثیر میزاره.
    یا اینکه از اینکه جوابی برای سوالاتش ندارید از کوره در رفتید.
    در مورد دوستان و همنشینانی که داره کمی تحقیق کنید شاید کسی هست که به این باورهای غلط دامن میزنه.
    چیز دیگه ای که به ذهنم میرسه اینه که در مورد آدمهای فضایی بهش بگید اگه خدایی وجود نداره و فضایی ها مارو درست کردند پس چرا نمیان به ما سر بزنن؟
    چرا فقط تو فیلمها وجود خارجی دارن؟
    گناه ، دروغ و ... آفریده خدا نیستن بلکه اعمال بندگان خدا هستند.

خدا از افریدن شیطان و الوده شدن انسان و گناه انسان و مخصوصا عذاب ان لذت میبرد ؟؟؟؟؟؟
    این سوالش مثل اینه که آدم بپرسه آیا معلم از برگزاری امتحان و نمره بد گرفتن، مشروط شدن، اخراج دانش آموزانش لذت میبره؟؟؟؟؟

ان شاالله خداوند همه مونو به راه راست هدایت کنه.
    مؤفق باشید.

دلی که نشد خانه یاس نرگس
    خراب است و ویران صفایی ندارد

(کاربر "به طاها به یاسین" هستم)

وبلاگ من:
    من یک سرطانی هستم

19. صلوات ها 4

علاقه
    گوش کردن آهنگ متال و رپ به طور مداوم هرشب قبل از خواب-بازی های کامپیوتری
    نوشته
    173
    حضور
    4 روز 8 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    333

سلام
    ممنون از همه دوستان و اساتید
    جدیدا میگه با هیچ دلیل علمی نمیشه ثابت کرد خدا وجود داره . و تمام اعتقادات به خدا غیر علمی هست .

نعوذو بالله میگه اگر خدا وجود داشته باشه . نماز خوندن انسان به چه دردش میخوره . اصلا چرا خودشو نشون نمیده که ما با جان و دل عبادتش کنیم .

دوستان شرمم میاد اینا رو بگم میگه میگن شاید این وحی و ... شاید کار ادم فضایی ها باشه . اگر خدایی وجود داشته باشه با این عظمت . خیلی موجودات دیگه ای رو هم در جهان افریده . و ممکنه هوشمند تر از انسان

باشند . و تمام ادیان فرستاده شده از
    سوی خدا ادم فضایی باشند که ما رو افریدن و موجودات هوشمند تر از ما و میخوان طوری که میخوان انسان ها عمل کنند . و وحی و قران هم که در اون تضاد و

نقض وجود نداره ممکنه کار اونا باشه که برای انسان فرستاده
    باشند . و خدای واحدی وجود دارد.

که همه را افریده و نماز و دین و ایین برای خدا مهم نیست . . اگر گناه بد است اگر دروغ بد است اگر ریا بد است چرا خدا انها را افریده و ایجاد کرده .

چرا در هنگام مرگ دو فرشته ترسناک به سراغ ادم میایند بر اساس دین اسلام . چه لزومی دارد خدایی با این قدرت و عظمت این دو را بفرستد .
    و دین ها دروغ هست و برای دلگرمی انسان است

چرا شیطان را خدا افریده است ؟ چرا از ابتدا انسان پاک نبوده و زندگی سالمی داشته باشد ؟

اینا دقیقا حرف های اون بود که دیروز به من زد .

الان اشک تو چشمام جمع شده ، نمیدونم برادرم که انقدر نماز خون بود چرا یک دفعه اینطوری شده چرا از دین خارج شده .
    سلام
    سخن من كاملاً متفاوت، و بي ربط به اين سايته ! :
    ببينيد، برادر شما راست مي گين!
    گريه نكنيد
    تاكنون وجود خدا از نظر علمي ثابت نشده اين رو خود مذهبي ها هم مي گن
    فقط يك برهان نظم هست، كه اون هم توسط فرگشت آقاي داروين رد ميشه و ثابت شده كه دنيا منظم نيست بلكه مجموعه اي از بي نظمي هاست
    خوش حال باشيد يا ناراحت ، بايد بپذيريد خدا و يا خداياني به شكلي كه اديان مي گن رد شده (تا دلتون بخواد فلسفه و برهان هست اگرچه وجود خدا رو كاملاً رد نمي كنه، ولي اديان رو رد مي كنن، و از اونجايي كه بيشتر افراد خدا رو از طريق دين شناختند، كه طبيعي هست-با خوندن اين برهان ها و فلسفه ها آتئيست مي شوند)
    و امروزه هم بيشتر دانشمندان يا آتئيست هستند كه كلاً به خدا اعتقاد ندارن و يا اگنوسيتك هستند كه به خداي مذهب و اديان اعتقاد ندارن، بلكه مي گن شايد يا ممكنه هوش فراطبيعي يا خدا باشه (كه اين خدايي هم كه دانشمندان معتقدن، زمين تا آسمون با خدا و يا خدايي كه اديان مي گن فرق داره )
    و برادر شما راست ميگه، اگه خدا باشه، عدالت و برابري در كار نيست
    يعني اصلاً براي خدا مهم نيست!
    اين يه واقيعته
    حالا كه برادر شما اينگونه شده اند، بگيد كتاب پندار خدا از آقاي داوكينز رو بخونن
    و مطمئن باشيد خيلي از آتئيست ها هستند كه آدم خوبي هستند!
    وضع برادر تون اصلاً بد نيست
    بگيد حتماً اون كتاب رو بخونن
    ویرایش توسط Ezio : ۱۳۹۳/۰۲/۱۴ در ساعت ۱۰:۳۶
    «داوری نکنید تا بر شما داوری نشود. زیرا به همان‌گونه که بر دیگران داوری کنید، بر شما نیز داوری خواهد شد و با همان پیمانه که وزن کنید، برای شما وزن خواهد شد. (مَتّی 7:1, 2 NMV)

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری