صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا رنگ حجاب اسلامی معمولا مشکیه ؟

علاقه
    پیرامون مهدویت
    نوشته
    51
    حضور
    1 روز 9 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    101

چرا رنگ حجاب اسلامی معمولا مشکیه ؟

چرا خانوم های با حجاب معمولا رنگ لباسهاشون مشکیه ؟

جواب های این خانوم تو این کلیپ برام جالب بود ولی کافی نبود

چرا مشکی ؟

http://www.aparat.com/v/7J1yL
    بیداری مهدوی با شور , شعور و شعار حسینی . وبلاگ بیداری مهدوی ( http://bidariemahdavi.mihanblog.com ) .

کانال بیداری مهدوی در آپارات : http://www.aparat.com/ahmad1811367

2. صلوات ها 5

3.  

نوشته
    1
    حضور
    6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    80
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5

سلام خدمت دوستان عزیز. به نظر شخصی بنده حقیر چون تهنا رنگی که زننده نیست و به قول معروف نظر نامحرمان را جلب نمی کند رنگ مشکی هستش. سایر رنگها جلب توجه میکنن.

5. صلوات ها 5

نوشته
    729
    حضور
    36 روز 19 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    29
    صلوات
    3410

من در بعضی نقاط کشور و بیشتر در مناطق غیرشهری دیده ام که بانوان از چادرهای نماز موقری به عنوان پوشش بیرون از خانه استفاده می کنند.
    حال چه دلیلی وجود دارد که چادر حتما مشکی باشد؟

در برنامه آبی آسمانی تاریخ 21 تیر از 3 خانم خارجی مسلمان شده دعوت شده بود که یکی از آنها چادری پوشده بودند که مشکی نبود.

7. صلوات ها 3

علاقه
    کربنـ ـ ـ ـبارانـ ـ ـ ـدایره مثلثاتیـ ـ ـ ـعددپیـ ـ ـ ـوزیدن باددرچادرجده ای
    نوشته
    56
    حضور
    1 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11
    صلوات
    243

یه جایی مطالعه می کردم که نوشته بود:
    در طی یک تحقیق روانشناسی به این نتیجه دست پیدا کردند که رنگ سفید روی ناخود آگاه انسان نقش"بله" ورنگ مشکی نقش"نه" را ایفا می کند...
    همونطوری هم که اون خانوم توی کلیپ بهش اشاره کردن وقتی یه خانومی چادر سیاه سرش میکنه با این کارش نشون میده که من به تمامی آقایون و شهواتشون "نه" می گم...

البته واقعیت اینه که در اکثر نقاط اسلامی رنگ چادر فقط مشکی نیست این عرف جامعه ی ماست که رنگ چادررو فقط به مشکی محدود کرده! که البته من خودم اگر که عرف هم مثل سایر کشورها بود باز مشکی رو انتخاب می کردم...

9. صلوات ها 4

نوشته
    729
    حضور
    36 روز 19 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    29
    صلوات
    3410

نقل قول نوشته اصلی توسط صبحانه نمایش پست ها
    یه جایی مطالعه می کردم که نوشته بود:
    در طی یک تحقیق روانشناسی به این نتیجه دست پیدا کردند که رنگ سفید روی ناخود آگاه انسان نقش"بله" ورنگ مشکی نقش"نه" را ایفا می کند...
    همونطوری هم که اون خانوم توی کلیپ بهش اشاره کردن وقتی یه خانومی چادر سیاه سرش میکنه با این کارش نشون میده که من به تمامی آقایون و شهواتشون "نه" می گم...

البته واقعیت اینه که در اکثر نقاط اسلامی رنگ چادر فقط مشکی نیست این عرف جامعه ی ماست که رنگ چادررو فقط به مشکی محدود کرده! که البته من خودم اگر که عرف هم مثل سایر کشورها بود باز مشکی رو انتخاب می کردم...
    خوب تضاد رنگ ها نیز برای آقایان جاذبه جنسی دارد و چادر سیاه و پوست سفید خانم ها قدری تضاد رنگ ایجاد می کند.
    فقط به عنوان مثال چادر سفید خانم ها در حج تمتع یا چادر طوسی آن خانم در عکس فوق برای حقیر کمتر جلب توجه می کند تا چادر سیاه

11. صلوات ها 2

علاقه
    مداحی آقا امام زمان و امام حسین ، موزیک غمگین
    نوشته
    678
    حضور
    25 روز 3 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2258

مشکی رنگ عشقه همتا نداره هه هه !
    در روانشناسی رنگ‌ها، همان گونه که نوع رنگ در ایجاد گرسنگی، سیری، خشم و آرامش تأثیر مستقیم دارد، در شعله‌ور شدن غرایز جنسی نیز دخالت مستقیم دارد. رنگ سیاه باعث کاهش شهوت است؛ چنان که امام صادق ـ علیه‌السلام ـ در این زمینه خطاب به «حنّان بن سُدَیر» که نعلین سیاه پوشیده بود، فرمودند: «آیا نمی‌دانی رنگ سیاه مایه تقلیل شهوت است». (وسایل الشیعه، شیخ حر عاملی، ج 3، ص 386)
    رنگ تیره موجب استتار و اختفای اشیاء و مانع از دیدن آنهاست. چشم در تاریکی جایی را نمی‌بیند و پارچه یا پرده سیاه مایه احتجاب اشیایی است که در پس پرده قرار دارند. لذا بانوان عفیف مسلمان، رنگ لباس‌های ظاهر ـ اعمّ از چادر، مانتو و روسری ـ را از رنگ‌های تیره برگزیده‌اند تا اندامشان از چشم نامحرمان پوشیده‌تر باشد و بدین وسیله «گوهر عفاف» خود را محفوظ‌تر بدارند و استفاده از رنگ‌های شاد و مهیّج و هرگونه مجلس‌آرایی را به خلوت خانه و در جمع محارم خویش اختصاص می‌دهند
    اسلام در خصوص رنگ دو دسته‌بندی، یکی برای حضور اجتماعی، و دیگری حضور در خلوت محارم دارد. رنگ اول اسلام در خلوت، سفید است و برای آن دلایل متعددی بیان می‌شود. سفید نماد پاکی، شادی و آرامش است. برای مثال، در آداب یک مسلمان شیعی هست که وقتی به زیارت یک امام می‌روی، لباس نو سفید رنگ بخر یا در اعیاد ذکر می‌شود که لباس نو سفید به تن کنید، شاید که با تاکید بر این فرآیند که پاکی بیرون به پاکی درون هم منتقل بشود. اما در عرصه فعالیت‌های اجتماعی، رنگ اول اسلام به عنوان «پوشش نهایی» رنگ سیاه است. بنابراین وقتی قرار است حضور اجتماعی مقتدرانه و رسمی باشد، رنگ مشکی را انتخاب می‌کند. این رنگ نوعی اقتدار و «دورباش» را به مخاطب القا می‌کند. گاهی نوع پوشش ما به دیگران این اجازه را می‌دهد که حریم خصوصی‌مان را بشکنند. یعنی رنگ انتخابی ما به قدری دورباش کمی دارد، که احتمال دارد دیگران به این حریم وارد شوند.
    بچه ها سری به این لینک بزنن
    امید و ارم مفید باشه
    http://www.tebyan.net/newmobile.aspx?pid=177115
    موفق باشید :gol:
    چشم ها را شستم جور دیگر دیدم

13. صلوات ها 5

علاقه
    خدا-دین کشور-خانواده-دوستان-کمک-ورزش-پیاده روی برای زیارت-سایتم
    نوشته
    93
    حضور
    2 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    179

خب هر رنگ دیگه ای جز مشکی بیشتر جلب توجه میکنه بیشتر فرم بدن رو نمایان میکنه مشکی از هر رنگ دیگه ای بیشتر به روان یک انسان اون حس سنگینی رو میده.
    البته این در اماکن عمومی بکار میره.واگرنه مثلا در مراسم حج رنگ سفید هست چون به نوعی میخواد نشون داده بشه در اون محل ارتباط برادرانه و خواهرانه هست.
    دلایل زیادی داره ولی فکر کنم این دلایل عامیانه تر باشه
    صحت باورها در بین شیعیان باید با کلام حق (خدا و فرستادگانش و معصومین) سنجیده شود

ابـــــر بــــاران

A b r e B a r a n . I r

15. صلوات ها 3

علاقه
    موتور سنگین-ارتش
    نوشته
    436
    حضور
    11 روز 16 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    2
    گالری
    27
    صلوات
    1492

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad1811367 نمایش پست ها
    چرا خانوم های با حجاب معمولا رنگ لباسهاشون مشکیه ؟

جواب های این خانوم تو این کلیپ برام جالب بود ولی کافی نب
    سلام.
    روانشناسان امروز میگویند سیاه به معنی نه"
    و نقطه مقابل بله یعنی سفید است"
    با این نگاه باید گفت کسی که در مقابل نامحرم سیاه میپوشد در واقع میخواهد به او بگوید نه
    و کسی که لباس های جذاب میپوشد خواسته یا ناخواسته خودش را در معرض نگاه های هرز الوده میگذارد و وسیله انحراف خود و جامعه را فراهم میکند.

اوه"چه تحلیلی!!

شبهای درازِ بی عبادت چه کنم؟
    قلبم به گناه کرده عادت چه کنم؟
    گویند کریم است و گنه میبخشد
    گیرم که ببخشید،ز خجالت چه کنم؟

17. صلوات

علاقه
    مباحثه
    نوشته
    1,136
    حضور
    20 روز 1 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2465

بطور خلاصه معنای روانشناسی رنگ ها :
    سیاه : بی علاقگی به زندگی ، افسردگی ، منفی گرائی ، بدبینی ، لجبازی ، نفی هر چیزی ، ناباوری

خاکستری : گوشه گیری ، بی تفاوتی ، کندی روانی حرکتی یا سایکوموتور ، عدم علاقه به فعالیت
    قهوه ای : نیاز شدید با آسایش جسمی و روحی ، علاقمندی به خانواده ، فعال بودن
    آبی : نیاز به آرامش کامل و خوشنودی خاطر ، علاقه به دوستان و نزدیکان
    سبز : پشتکار داشتن ، استقامت ، قدرت اراده ، غرور ، و بلند پروازی
    بنفش : روحیه هنرمندانه و شاعرانه داشتن ، رومانتیک بودن ، دوستدار هنر و زیبائی ، تمایل به متکی بودن
    زرد : پیشرفت و امید به حل مشکل ، اهل زندگی بودن ،
    قرمز : آرزوهای زیاد داشتن ، شور و شوق زندگی داشتن ، قدرت اراده ، تهور

با بکارگیری رنگهای مناسب زندگی شیرین تری داشته باشید
    پاكزاديان
    روانشناس باليني

19. صلوات

علاقه
    مباحثه
    نوشته
    1,136
    حضور
    20 روز 1 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2465

مشکی رنگ سلطه و قدرت است. این رنگ برای مد پرطرفدار است چون شخص را لاغرتر نشان می دهد.همچنين شيک و بادوام است.رنگ مشکی همچنين نشان دهنده اطاعت و فرمانبرداری است ،کشيشها رنگ مشکی می پوشند تا اطاعت خود را از خداوند نشان دهند.بعضی از کارشناسان مد می گویند لباس مشکی پوشيدن برای زن به معنی فرمانبرداری از مرد است. لباس مشکی می تواند مقهور کننده باشد، یعنی کسی که لباس مشکی می پوشد منزوی یا شریر به نظر می رسد.شخصيتهای منفی، مانند دراکولاهم، اغلب لباس مشکی می پوشند.

رنگ سياه قوي‌ترين و مقتدرترين رنگ است. رنگ سياه نور را جذب مي‌كند . فضا را كوچك‌تر نشان مي‌دهد. اين رنگ احساس قاطعيت ، الزام و رسميت را به وجود مي‌آورد.
    رنگ سياه داراي يك حس ناشناخته و پر رمز و راز است كه آن را نشانه‌ي تاريكي و مرگ مي‌دانند.
    رنگ سياه با خود ترس و وحشت به همراه مي‌آورد و به همين دليل لباس ماموران ويژه‌ي امنيتي را سياه انتخاب مي‌كنند.
    رنگ سياه تسخير كننده ، ناراحت كننده ، عميق و سنگين مي‌باشد و نشان دهنده‌ي افسردگي است.
    اين رنگ دشمني و بدخواهي ، تنفر و انتقام جويي و به طور كلي نابه‌هنجاري‌ها را نشان مي‌دهد.
    رنگ سياه گاه نشان نيستي ، نا اميدي نسبت به آينده و كناره‌گيري از فعاليت‌هاي اجتماعي و گوشه‌گيري است.

رنگ سياه پر رنگ و درخشان نشانه‌ي حفظ هوشمندانه‌ي اطلاعات و اسرار است و جاسوسان و قاتلان را به ياد مي‌آورد.
    رنگ سياه كمك مي‌كند تا افراد توانايي بيشتري در تمركز كردن داشته باشند. در تاريكي ، بهتر مي‌توان بر عواطف و احساسات خود تمركز كرد.
    رنگ سياه با ابهت ، رسمي ، محترم و تا حدي ترسناك است و اگر زياد مورد استفاده قرار گيرد ، ممكن است حالت تهاجمي در فرد به وجود آورد. سياه به عنوان رنگي محتاط ، جدي و بزرگ جلوه مي‌كند و معمولا در موقعيت‌هاي رسمي و مهم از اين رنگ استفاده مي‌شود.
    استفاده مداوم از رنگ سياه باعث خستگي ، افسردگي و دل سردي از فعاليت و زندگي مي‌شود و ترس و نا اميدي را به همراه دارد. اين رنگ احساس سنگيني و عمق را ايجاد مي‌كند به طوري كه مردم فكر مي‌كنند جعبه‌هاي سياه سنگين‌تر از جعبه‌هاي سفيد هستند.
    هم چنين رنگ سياه نشان دهنده‌ي اقتدار است و داوران مسابقه‌ي فوتبال براي اين كه بتوانند در زمين قضاوت مقتدرانه‌اي داشته باشند ، معمولا سياه رنگ مي‌پوشند.

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۵/۱۵, ۰۵:۲۵ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری