جمع بندی اعمال کامل ماه رجب

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اعمال کامل ماه رجب

سلام،
لطفا اعمال ماه رجب را به صورت کامل معرفی کنید، البته در همین سایت و سایر سایت ها این اعمال هست ولی دلیل سوالم اینجا چند مورد هست:

1- می خواهم اعمال کامل این ماه را بدانم.
2- از بین اعمال بیان شده، مهمترین اعمالش هم معرفی بشه که در اولویت هستند؟. (این رو به این دلیل گفتم که گاهی اوقات بعد از هر نماز ودر سایر اوقات روز دعای زیادی مطرح شده کدوم یکی بهتره برای خوندن)
3- اعمال به ترتیب آورده بشه. (یعنی از اولین روز تا آخرین روز)، دلیلم بر مرتب آوردن آداب این هست که مثلا امروز، روز آخر ماه جمادی الثانی است و نماز پر فیضی که بهتره اول این ماه خونده بشه موکول شده به الان!، یعنی قصدم این هست که در هنگام معرفی طوری نوشته بشه که شبیه یک چک لیست تمامی اعمال بدون انباشت روی هم و با آرامش انجام بشه.
4- معنای روان دعاها و آداب هم نوشته بشه.
5- اگه فرصت هست برای بهره برداری سایر دوستان، موارد خواسته شده در قالب یک فایل pdf و با قالب بندی مرتب و زیبا هم ارائه بشه تا قابلیت چاپ داشته باشه و در این ماه بزرگ مورد استفاده سایر دوستان هم قرار بگیره.

البته اگه فرصتی نیست و 4 مورد اول را می تونید برآورده کنید، بنده خودم مورد 5 را بر عهده میگیرم و در بهترین نحو این کار را انجام خواهم داد.

با سپاس /.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

programmer1;509240 نوشت:
سلام،
لطفا اعمال ماه رجب را به صورت کامل معرفی کنید، البته در همین سایت و سایر سایت ها این اعمال هست ولی دلیل سوالم اینجا چند مورد هست:

1- می خواهم اعمال کامل این ماه را بدانم.
2- از بین اعمال بیان شده، مهمترین اعمالش هم معرفی بشه که در اولویت هستند؟. (این رو به این دلیل گفتم که گاهی اوقات بعد از هر نماز ودر سایر اوقات روز دعای زیادی مطرح شده کدوم یکی بهتره برای خوندن)
3- اعمال به ترتیب آورده بشه. (یعنی از اولین روز تا آخرین روز)، دلیلم بر مرتب آوردن آداب این هست که مثلا امروز، روز آخر ماه جمادی الثانی است و نماز پر فیضی که بهتره اول این ماه خونده بشه موکول شده به الان!، یعنی قصدم این هست که در هنگام معرفی طوری نوشته بشه که شبیه یک چک لیست تمامی اعمال بدون انباشت روی هم و با آرامش انجام بشه.
4- معنای روان دعاها و آداب هم نوشته بشه.
5- اگه فرصت هست برای بهره برداری سایر دوستان، موارد خواسته شده در قالب یک فایل pdf و با قالب بندی مرتب و زیبا هم ارائه بشه تا قابلیت چاپ داشته باشه و در این ماه بزرگ مورد استفاده سایر دوستان هم قرار بگیره.

البته اگه فرصتی نیست و 4 مورد اول را می تونید برآورده کنید، بنده خودم مورد 5 را بر عهده میگیرم و در بهترین نحو این کار را انجام خواهم داد.

با سپاس /.

به آدرس ذیل مرجعه کنید :
http://makarem.ir/compilation/Reader.aspx?lid=0&mid=12055&catid=6513

تذکر :
1. در انجام اعمال افراط و تفریط نکنید.
2. در مواردی که اعمال متعددی ذکر شده می توانید به اندازه فرصت و توان خود آنها را انجام دهید و یا دعا را بخوانید . نیز در مواردی که تعدد دعا وجود دارد می توانید در هر روز یکی از آنها را انجام دهید.
3. بسته ذیل که فایل فشرده کتاب مفاتیح نوین است. برای شما و دوستان مفید است.

فایل: 

programmer1;509240 نوشت:

سلام
باتشکر از مسئله طرح شده، اگر کار تکمیلی خواستید انجام دهید به دلایل اهمیت ماه مبارک رجب و روزه که در کتابهای جیبی و مختصر زیر آمده اند هم اشاره کنید:

در ماه مبارک رجب چه اعمال و رویکردی داشته باشیم که بیشترین نتیجه را نصیب خود کنیم؟

http://almizan.lobolmizan.ir/index.php/1389-09-25-19-45-37/667-2014-04-27-09-55-26

ماه رجب، ماه يگانه شدن با خدا

روزه دریچه ای به عالم معنا

موفق باشید

متاسفانه به دلایلی نتونستم مورد 5 رو هم برآورده کنم، البته تعداد صلوات ها و فیدبک ها هم فوق العاده پایینتر از حد انتظار بود! به شخصه انجام کاری که خواهان نداشته باشه رو کاری لغو و عبث میدونم.
ممنون از همکاری دوستان.
یا علی...

جمع بندي بحث را در پست ذيل بخوانيد :

http://www.askdin.com/thread38981.html#post510438

موضوع قفل شده است