من و نامزدم و تحقیق راجع به حجاب

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
من و نامزدم و تحقیق راجع به حجاب

با سلام خدمت تمامی دوستان ، کارشناسان سایت اسک دین

پسری هستم از یک خونواده ای هستم به نسبت مذهبی و خانواده نامزدم از خانواده ای هستن که کمی مسئله پوشش برایش ساده است یعنی راحت هستند در بین خودشان

این طور بگویم که آنها بین فامیل خودشان به هم براحتی دست میدهند و اصلا حجاب را هم رعایت نمیکنند و خونواده ایشون هم مدام این مسئله را بیان میکنند که نباید حجاب داشته باشی

ذکر این نکته لازم هست ایشون در خیابون یک تیپ کاملا ساده و خوبی را میزنند که من هیچ مشکلی با تیپ بیرون ایشون ندارم و تنها مشکلم همین دو قضیه است

یعنی

1- در بین فامیل به راحتی با هم دست میدهند و به قول خودش برایشان یک امر کاملا عادی است و این قضیه فقط با فامیل صادق است یعنی با مرد غریبه ایشون به هیچ وجه دست نمیده

2- ایشون در بین فامیل خودشون حجاب را رعایت نمیکنند و با هم خیلی راحت هستند .... ولی در بیرون چرا ....

خوب

با توجه به این که ما هنوز زیر یک سقف نرفتیم و با هم راجع به این موضوعات بحث و بررسی میکنیم

با هم قرار گذاشتیم که کمی راجع به حجاب باهم دیگه تحقیق کنیم و بعد از اون تصمیم گیری کنیم ( چون احساسم میگه ایشون شخصیت حقیقت جویی داره ولی خونوادش هی فشار میارن )

من خودم چون کتاب "مسئله حجاب" شهید مطهری را خونده بودم این کتاب را برای شروع انتخاب کردیم

اومدم اینجا که ازتون مشورت بگیرم کمکم کنید تا باهم دیگه بتونیم این مسئله تحقیق و بررسی درباره حجاب را با نامزدم با کمک شما جلو ببریم

دوستان گلم ممنون میشم ازتون راهنمایی کنید حتی یک راهنمایی کوچولو :hamdel::hamdel:

منتظر نظراتتون هستم

با نام و یاد دوست

سلام

پاسخ سوال فوق در تاپیک های زیر توسط کارشناس محترم ارائه شده است:

http://www.askdin.com/thread38754.html

http://www.askdin.com/thread37983.html

http://www.askdin.com/thread27901.html

http://www.askdin.com/thread32355-3.html

خواهشمندم تاپیک های فوق را به دقت مطالعه نمایید

اگر سوالی داشتید با پیام خصوصی اطلاع دهید.

در همین جا از کاربران محترم درخواست دارم قبل از ایجاد موضوع و طرح سوال ، حتما از گزینه جستجوی سایت استفاده کنند

تا اگر بحث مشابهی قبلا در سایت وجود داشت مطالعه کنند

و در صورتی که به پاسخ سوال خود نرسیدند نسبت به ایجاد موضوع جدید اقدام نمایند.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

با توجه به اینکه کاربر محترم فرمودند که در تاپیکهای ذکر شده

به پاسخ سوالات شون نرسیدند

لذا موضوع به کارشناس ارجاع داده می شود.

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
البته تا حدود زيادي به نگرش شما به اين موضوع برمي گردد
افرادي كه مسائل ديني برايشان مهم است نمي توانند با اين مسأله به اين راحتي كنار بياييند در واقع داستان اين گونه است:
هر رفتاري--------ريشه در باورهايي دارد
در واقع رفتاري مانند حجاب از ضروريات دين است و افرادي كه اين را رعايت نمي كنند يعني---------------------باورهاي ديني عمقي ندارند.

نمي دانم شما عقد هم كرده ايد يا نه؟
الف) اگر عقد نكرده ايد و خودتان هم باورهاي عميق مذهبي داريد دست نگه داريد و قبل از اين كه ايشان در داشتن حجاب متقاعد شوند عقد نكنيد.(مهم)

ب) اما اگر عقد كرده ايد
به نظرم بايد برنامه جدي و دقيقي براي عمق بخشيدن به باورهاي همسرتان داشته باشيد.
قوي ترين اين برنامه ايمان قلبي و عميق خودتان و هماهنگي ان در ظاهر و رفتارتان است. يعني خودتان مقيد باشيد طوري نباشد كه همسرتان بگويند ايشان هم خودشان در باورهايي كه دارد متزلزل است.
و اگر واقعا به باوري عمقي و ثابت نرسيده اي ابتدا خودتان به دستورات دين انس بگيريد تا سخن تان از دل بر آيدو بردل نشيند.
[HL] اهرم عاطفي[/HL]
از اهرو عاطفي استفاده كنيد. قبل از اين كه بخواهيدبا همسرتان به نتيجه اي برسيد و ايشان قبلا و عقلا حجاب را بپذيرند از ايشان بخواهيد فعلا به خاطر دل شما مسائل را رعايت كنند و سبب رنجش شما كه همسرشان هستيد نشوند. اگر از نظر عاطفي با شما رابطه خوبي داشته باشد اين كار را برايتان انجام مي دهد.

[HL]باورهاي ديني [/HL]
باورهاي ديني مانند چاه كندن است در برخي صحراها و بيابان ها بايد چاه خيلي عميق باشد تا به آب برسيم
برخي جاها با سنگ رو به رو مي شويم
و برخي جاها سفره هاي زير زميني آب در دسترس است و زود به آب مي رسند
بي ترديد تربيت و سبك زندگي آنها در فرزندان اثر دارد بنابراين بايد خيلي حوصله كنيد
اگر اين دختر به طور عمقي با شما همفكر شود نه به خاطر شما احتمالا در خانواده نيز تنش هايي خواهيد داشت مثل مراعات نكردن برخي مسائل شرعي گوشه و كنايه ها...بايد پي اين امور را به خودتان بماليد و زندگي مشترك ايماني خود را شروع كنيد ولي ارتباط تان را در حد صله رحم كنيد
البته همه اينها برمي گردد به عمق باورهاي ديني شما و اين كه چقدر دستورات دين براي شما مهم است.
خانواده خودتان را هم بايد لحاظ كنيد اگر باورهاي محكم ديني داشته باشند نمي توانند بپذيرند كه كه عروسشان مسأله ضروري دين را رعايت نمي كند

موضوع قفل شده است