صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: همراهیم می کنید تا بتونم نیتم رو به سرانجام برسونم؟ (یه عروسی با یاد و إن شاءالله حضور حضرت حجت (عج)

علاقه
    کلی چیزای خوب خوب :)
    نوشته
    864
    حضور
    15 روز 2 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    234
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    5788

همراهیم می کنید تا بتونم نیتم رو به سرانجام برسونم؟ (یه عروسی با یاد و إن شاءالله حضور حضرت حجت (عج)

یا الله*

سلام..

بی مقدمه برم سر اصل مطلب...

راستش درگیر مقدمات عروسیم هستیم برای چند ماه دیگه..

منتها منم مثل خیلی از شما نمیخوام بوی گناه تو مراسمم باشه!

و حتی یه برنامه هایی دارم برای اینکه بتونم تو اون شب یاد آقا* رو تو ذهن بقیه هم بیارم...

منتها چنتا چیز این وسط مطرحه!!

یکی اینکه خب من تا بحال میشه گفت تو هیچ عروسی مذهبی شرکت نکردم! و نمیدونم که چه کارهایی میتونم انجام بدم برای اینکه هم کمتر گناه کنم و هم کمتر ذهن و زبون جماعت فامیل پشت سرم خسته شه!!! تنها مراسم اینجوری عقد خودم بود که چون تولد حضرت زهرا (سلام الله علیها) بوده یه مراسم مولودی هم داشتیم، که خب واقعیتش من زیاد خوشم نیومد! اما خوشحال بودم که گناه نکردم تو اولین قدمِ زندگیم... هرچند که خیلیا مسخره کردن!! که طبیعیه!...

و همینطور اینکه نکنه یه سری از این برنامه هام ایراد داشته باشه؟؟

آخه تو فامیل تقریبا آدم معتقد کم داریم! و همونطور که گفتم، به خودیِ خود مراسم من که برای اکثرشون غیر طبیعیه! منتها نمیدونم این کارایی که الان بهتون میگم، که باعث میشه بعضیا مسخره کنن برام گناه محسوب میشه و کار اشتباهیه؟؟

مثلا اولین حرکتم اینه که متن نامه م میخوام یه متن ادبی خاص باشه که یه تلنگری هم توش داشته باشه! قبل تر ها میخواستم یه کتاب بگیرم به جای نامه و توش کارت کوچیک دعوت نامه رو بذارم که منتفیه، چون این جماعت کتاب رو نمیخونن احتمالا، و حیفم میاد و انرژیم هم به هدر میره !.. و فقط برای 14تا از عزیزهام این کارو میکنم...

برنامه های دیگه م دارم که شاید گفتم! مطمئن نیستم که درسته یا نه؟؟

قطعا خیلی از شما این درگیری رو دارید برای خودتون حالا یا الان یا إن شالله بعدتر و یا شایدم از سر گذروندین این مراحل رو...
    میشه کمکم کنید؟؟

و

1. برنامه های احتمالی خودتون رو اینجا در میون بذارید؟؟؟

2. میشه به این سوالم هم جواب بدید؟؟ من برام مهم نیست که مسخره م کنن، برام رضایت خدا* و امامم* مهمترین چیزه منتها میترسم از اونور بوم بیفتم!!!

با توجه به گفته هام من کارم اشتباهه اگه یه عده ای به اصل مقدساتم توهین و یا مسخره شون کنن؟؟

ینی به خاطر اینکه باعث شدم اونا تو ذهنشون چیزی بیاد که تهش میرسه به مسخره کردن اینجور اعتقادات، من مرتکب گناه میشم عایا؟؟

2. صلوات ها 38

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58312

با نام و یاد دوست

همراهیم می کنید تا بتونم نیتم رو به سرانجام برسونم؟ (یه عروسی با یاد و إن شاءالله حضور حضرت حجت (عج)

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

5. صلوات ها 18

نوشته
    297
    حضور
    11 روز 7 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    41
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    1873

به سلامتی انشاء الله
    مبارک باشه و انشاء الله زندگی سراسر سعادت و خوشبختی زیر سایه امام زمان داشته باشید.

خوب من یه پیشنهاد دارم! البته چون خودمون اینکارو کردیم و دیدم خیلی خوب بوده میگم!

ما هم برای خواهرم و هم برای برادرم اینکارو کردیم: برای قسمت آقایون یه مداح (یا بهتره بگم مولودی خوان) و برای قسمت خانما یه خانم آوردیم!
    البته باید یه مقدار دقت کنید بگردید یکی رو پیدا کنید که خوب بلد باشه!

قسمت آقایون معمولا خیلی مشکل نیست! با پذیرایی مرتب و کمی بگو بخند و اینها حل میشه!
    اما قسمت حساس مال خانماست! که دلشون بزن و بکوب و ... میخواد!

البته خیلی هم نمیشه سخت گرفت که حتی دست نزنید و سوت و کِل کشیدن هم نباشه!
    توی عروسی حضرت زهرا و حضرت علی هم زنا آهنگ می زدن! و کِل می کشیدن و شعر می خوندن! (خانم مداح ما با قابلمه آهنگ می زد!!) البته تا جایی که من میدونم یه نوع آهنگ هست که مباحه و اجازه دارن ازش استفاده کنن توی عروسی (اسمشو الان یادم نمیاد)!

مداح ما خیلی خانم فهمیده و با سواد و در عین حال شاد و خوبی بود! شعرایی که میخوند هم خیلی خوب بودن! چون روز عید میلاد بود، در مورد اون امام مولودی میخوند! اما از اونجایی که خانما معمولا به این چیزا راضی نمیشن!!! و دست زدن تنها کفایتشون نمی کنه!!! خانمه شعرای دیگه هم در وصف عروس و داماد و خانواده هاشون می خوند! البته این خانمه خیلی فهمیده بود مواظب بود شعرایی بخونه که توش هیچ نوع توهینی به مادر شوهر یا مادر زن نباشه! (این خیلی مهمه آخه (یه جایی دیدم مداح آورده بودن آخرش نزدیک بود خانواده عروس و دامادو دعوا بندازه با شعرای بیخود!)

یه کار دیگه هم کرد که باعث شد مجلس هم شاد بشه و هم همه مخصوصا جوانا راضی بشن، این بود که جوونای خانواده عروس و خانواده دامادو رودر رو قرار داد به حالت کل کل کردن! یه شعر در وصف عروس می خوند باید براش خانواده و دوستاش کل می کشیدن یه شعر در وصف داماد که خانواده اش باید براش کل می کشیدن و دست و سوت و ...

خلاصه یه یک و نیم ساعت دو ساعتی سر همه را با این کارا گرم کرد و کلی همه رو با شعرا و طنزای جالبش خندوند در عین حال که حسابی همه رو به جیغ زدن و دست زدن و (چون موقع کل انداختن وسط سن آورده بود تا دور عروس بچرخن ) به نوعی تحرک هم بهشون داده بود و خلاصه همه چیزو جبران کرد!

نتیجه اینکه آخرش وقتی از سالن داشتن می رفتن، هم همه شاد بودن هم خوششون اومده بود هم گناهی هم عملا کسی مرتکب نشده بود!!! تازه آخرش هم برای عروس دامادکلی دعا کرد هم دعای امام زمانو خوند و بقیه باهاش خوندن و هم در وصف امام زمان کلی شعر خونده بود!
    بازم تأکید میکنم لازمه این موضوع اینه که بتونید مولودی خوان (مداح) خیلی خوب پیدا کنید! هم خانم هم آقا

به نظرم اینجوری خیلی بهتر از اینه که نوار میذارن و بزن و بکوب از نوع حرام و سر و صدای گوشخراش و .... (یه جا عروسی رفته بودیم، انقدر صدای آهنگش بلند بود که فکر می کردم پرده گوشم داره پاره میشه! غیر اینکه ترانه جلفی گذاشته بودن که همش هم تکرارش می کردن و من یکی دو شب تا صبح خواب اون ترانه رو میدیدم!!!)

میخانه اگر ساقی صاحب نظری داشت، میخواری و مستی ره و رسم دگری داشت.
    پیمانه نمیداد به پیمان شکنان باز، ساقی اگر از حالت مجلس خبری داشت.
    بیدادگری شیوه مرضیه نمیشد، این شهر اگر دادرس و دادگری داشت…

7. صلوات ها 27

علاقه
    تبلیغ دین
    نوشته
    381
    حضور
    13 روز 10 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    3
    گالری
    27
    صلوات
    1486

بسم رب المهدی
    من برا شب عروسی چند تا کار انجام دادم
    اول اینکه از درب ورودی تا داخل مجلس با انواع و اقسام پوسترایی که نام ویاد ائمه(علیهم السلام) بود تزیین کردم.مخصوصا دم درب ورودی با این عنوان «آقا جان با قدم هایتان مجلس ما را هم معطر به عطر گل نرگس کنید»یا هر عنوان و تیتر دیگه.
    دوم: پخش مولودی با موضوع همون شب(میلاد امام رضا(علیه السلام) بود)
    سوم: به هیچ عنوان دنبال عروس و عروس کشون و از این حرفا نبود.آخر شب به همراه خانمم یه سر رفتیم گلزار شهداء
    درمورد مولودی خوانی هم چندتا نکته عرض کنم
    اول اینکه همونطور که دوستمون اشاره کردند باید کاربلد باشه
    دوم به هیچ عنوان نباید مولودی رو به روضه ختم کنه(طبق فرموده ی حضرت آقا)
    سوم یکی از دوستان مولودی رو با انجام چند تا کار جالب مخلوط کرده بود.مثل بیان مطالب طنز وخنده ی حلال و برگزاری مسابقه های کوچولو با جایزه!ونهایتا هم یک سفر مشهد قرعه کشی کرده بود.اگه مهمون ها سرگرم به سرگرمی حلال بشن دیگه از فکر گناه میان بیرون
    یا علی

سایتی برای علاقه مندان به مباحث اصولی، فقهی و رجالی:

www.mobahathah.ir

9. صلوات ها 23

نوشته
    439
    حضور
    16 روز 2 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2654

خو من از این تجربه ها ندارم بر عکس دوستان ....

ولی به نظر من اصلا جلسه نگیرین .... یعنی من اگه میبودم نمیگرفتم ... به شدت از گرفتن جلسه عروسی پشیمونم ....

خصوصا شما که انگار خیلی اهمیتی نمیدی به این چیزها ...

پولاتونو بزارید تو جیبتون ... یه سفر معنوی برین با اقاتونو برگردین .... هرجا رفتین همونجا اقا امام زمان و هم دعوت کنین ...

وقتی برگشتین یه مهمونی کوچیک تو خونتون بگیرین .... با همین شرایطی که دوست دارین ...

اما تعداد کمتر ...

مولودی خونی و شادی حلال ....

والسلام ...

..:: لاالهَ إلا الله ::..

بدترین احساس زمانیست که خودت هم میفهمی از خدا دور شده ای ...

خداحافظ همگی .... حلال کنید

11. صلوات ها 22

علاقه
    نوشته
    864
    حضور
    15 روز 2 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    234
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    5788

یا الله*
    نقل قول نوشته اصلی توسط shirinbanoo نمایش پست ها

ما هم برای خواهرم و هم برای برادرم اینکارو کردیم: برای قسمت آقایون یه مداح (یا بهتره بگم مولودی خوان) و برای قسمت خانما یه خانم آوردیم!
    البته باید یه مقدار دقت کنید بگردید یکی رو پیدا کنید که خوب بلد باشه!

قسمت آقایون معمولا خیلی مشکل نیست! با پذیرایی مرتب و کمی بگو بخند و اینها حل میشه!
    اما قسمت حساس مال خانماست! که دلشون بزن و بکوب و ... میخواد!

بازم تأکید میکنم لازمه این موضوع اینه که بتونید مولودی خوان (مداح) خیلی خوب پیدا کنید! هم خانم هم آقا
    سلام و عرض تشکر بابت وقتی که گذاشتید
    حق با شماست، آقایون خیلی براشون این چیزا مهم نیست و معمولا هم با حرف زدن با هم بیشتر بهشون خوش میگذره... (هرچند ما یه چنتا آقا هم داریم که از خانوما براشون مهمتره که تو مراسم حتما با خانومشون برقصن!!)

اما خانوما باید حتمااا سرشون به چیزی گرم شه!
    من یه سخنران آقا میشناسم که از عااالی هم چند قدم بهتره! خیلی کاربلد و کار درسته، و هر مجلسی رو میتونه خیلی راحت و قشنگ اداره کنه... منتها آقاست!

و اینکه به نظرم شما مشکل منو نداشتید! ما تو فامیل از هر 100 نفر شاید فقط 1 یا 2 نفر با این مسئله میتونن کنار بیان که عروسی بدون رقص و آواز!! و اکثریت بدون رقص و... براشون اصلا مبهمه کلا!!
    باید یه کاری کنم که بهشون خیلی خوش بگذره! در عین اینکه چیزی که اونا میخوان نمیخوام انجام بشه! بساطی داریم که نگو! خیلی نگرانم...

جوونای ما مث جوونای شما نیستن متاسفانه! بهشون اینجوری خوش نمیگذره و اصلا اکثرشون همراهی نمیکنن!...

بازم خیلی ممنونم از لطفتون

13. صلوات ها 20

علاقه
    نوشته
    864
    حضور
    15 روز 2 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    234
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    5788

یا الله*

نقل قول نوشته اصلی توسط احمدمنتظرالمهدی نمایش پست ها
    بسم رب المهدی

من برا شب عروسی چند تا کار انجام دادم

اول اینکه از درب ورودی تا داخل مجلس با انواع و اقسام پوسترایی که نام ویاد ائمه(علیهم السلام) بود تزیین کردم.مخصوصا دم درب ورودی با این عنوان «آقا جان با قدم هایتان مجلس ما را هم معطر به عطر گل نرگس کنید»یا هر عنوان و تیتر دیگه.

دوم: پخش مولودی با موضوع همون شب(میلاد امام رضا(علیه السلام) بود)

سوم: به هیچ عنوان دنبال عروس و عروس کشون و از این حرفا نبود.آخر شب به همراه خانمم یه سر رفتیم گلزار شهداء

درمورد مولودی خوانی هم چندتا نکته عرض کنم

اول اینکه همونطور که دوستمون اشاره کردند باید کاربلد باشه

دوم به هیچ عنوان نباید مولودی رو به روضه ختم کنه(طبق فرموده ی حضرت آقا)

سوم یکی از دوستان مولودی رو با انجام چند تا کار جالب مخلوط کرده بود.مثل بیان مطالب طنز وخنده ی حلال و برگزاری مسابقه های کوچولو با جایزه!ونهایتا هم یک سفر مشهد قرعه کشی کرده بود.اگه مهمون ها سرگرم به سرگرمی حلال بشن دیگه از فکر گناه میان بیرون

یا علی

چه کار قشنگی کردین.. پوستر هاتون منظورمه.. خوش ب حالتون
    ما هم عروس کشون و اینا نخواهیم داشت!! همون امامزاده ی شهرمون و گلزار شهدا که کنارشه رو به امید خدا خواهیم داشت...

در مورد مسئله اخری که فرمودین هم حق با شماست، منتها باید یه سرگرمی ای پیدا کنم که مهمون ها واقعا سرشون گرم شه! با اینکه ابداا دوس ندارم مجلس پرگناه داشته باشم، دلم هم نمیخواد که بهشون خوش نگذره... اونا از قبل ترها خیلی رو عروسی من حساب می کردن به دلایلی، فکر می کردن خیلی بهشون خوش میگذره و ...
    الان یهو با چنین چیزی مواجه میشن که نمیدونم چی پیش میاد!!... البته ذهن ها تا حدودی آماده س اما در عمل یه چنین کاری یه کم سخته، تو جوی که من بزرگ شدم و...

نمیدونم والا، دعام کنید لطفا..
    توکل به خدا...

15. صلوات ها 21

علاقه
    نوشته
    864
    حضور
    15 روز 2 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    234
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    5788

یا الله*

نقل قول نوشته اصلی توسط SH!SH-GoOoSHe* نمایش پست ها
    خو من از این تجربه ها ندارم بر عکس دوستان ....

ولی به نظر من اصلا جلسه نگیرین .... یعنی من اگه میبودم نمیگرفتم ... به شدت از گرفتن جلسه عروسی پشیمونم ....

خصوصا شما که انگار خیلی اهمیتی نمیدی به این چیزها ...

پولاتونو بزارید تو جیبتون ... یه سفر معنوی برین با اقاتونو برگردین .... هرجا رفتین همونجا اقا امام زمان و هم دعوت کنین ...

وقتی برگشتین یه مهمونی کوچیک تو خونتون بگیرین .... با همین شرایطی که دوست دارین ...

اما تعداد کمتر ...

مولودی خونی و شادی حلال ....

والسلام ...
    شیش گوشه جان نمیشه متاسفانه که اصلا مراسم نگیریم...
    خودم اصلا برام مهم نیست واقعا! پیشنهاد هم دادم، اما بابا مامانم موافقت نکردن..
    من بچه بزرگ بابامم و ملت انتظار دارن به قول خودشون!! اگر مراسم نگیریم کلی حرفه که اینا خسیسن و...!!!
    به فکر سفر هم هستیم، منتها بخاطر شغل همسرم نمیشه فعلا مرخصی گرفت با بازه زمانی لازم...

17. صلوات ها 18

علاقه
    تبلیغ دین
    نوشته
    381
    حضور
    13 روز 10 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    3
    گالری
    27
    صلوات
    1486

آقا سلام علیکم
    یه فکر بکر به نظرم رسید . بیا و مردونگی کن و همه ما اسک دینی ها رو دعوت کن به جشن. فامیلم بگو بیان . قول می دیم کاری کنیم همه سرگرم بشن و فکر گناه هم نکنن.چطوره؟؟خود دانی داداش!از ما گفتن بود
    دوستانی که تشریف میارن بر روی گزینه ی « صلوات» کلیک کنن تا اسمشون وارد لیست بشه. وسیله ی ایاب و ذهاب هم فراهم می شه ان شاء الله.

سایتی برای علاقه مندان به مباحث اصولی، فقهی و رجالی:

www.mobahathah.ir

19. صلوات ها 24

علاقه
    نوشته
    864
    حضور
    15 روز 2 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    234
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    5788

یا الله*
    نقل قول نوشته اصلی توسط احمدمنتظرالمهدی نمایش پست ها
    آقا سلام علیکم
    یه فکر بکر به نظرم رسید . بیا و مردونگی کن و همه ما اسک دینی ها رو دعوت کن به جشن. فامیلم بگو بیان . قول می دیم کاری کنیم همه سرگرم بشن و فکر گناه هم نکنن.چطوره؟؟خود دانی داداش!از ما گفتن بود
    دوستانی که تشریف میارن بر روی گزینه ی « صلوات» کلیک کنن تا اسمشون وارد لیست بشه. وسیله ی ایاب و ذهاب هم فراهم می شه ان شاء الله.
    سلام مجدد..

پیشنهاد خوبیه، اصلا عالیه! استقبال میکنم،
    منتها جایی که بشه این تعداد مهمون برد سراغ ندارم

21. صلوات ها 12

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۷, ۱۱:۱۵ : 3

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری