چرا وقتی می خوابم این طوری میشه (روح)

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا وقتی می خوابم این طوری میشه (روح)

با سلام و احترام

یه وضعیتی موقع خواب برای یه بنده خدایی اتفاق میافته ...

به این صورت که هنگامی که به خواب میره (دقیقا همون لحظه اول که چشم ها بسته شد و به خواب رفت) ، به صورت ناگهانی چشم ها تو همون محیط باز میشه اما با این تفاوت که هیچ تسلطی روی هیچ کدوم از اعضای بدن نداره ... (همیشه زمانی که تو این حالت میره فکر میکنه که داره میمیره آخه جون آدم به لبش میریسه ...)

ولی بعد اینکه این اتفاق شب های متوال براش تکرار میشد فهمید که در واقع تو اون لحظه با (چشم) روح خودش داشته اون محیطی که توش به خواب رفته رو میدیده

اون اوایل این وضعیت براش خیلی ترسناک بود چون فقط این نبود یه چیزی افکار نادرستی رو با صدای بلند بهش القا میکرد (گرچه کسی رو نمیدید ولی فشارش رو با تمام وجود احساس میکرد) بعد با کمک خدا و ائمه اطهار (ع) از اون وضعیت خارج میشد و چشم تو حالت معمولی تو همون جا باز میشد (در واقع بیدار شد)

این مساله دوم (یعنی :کسی ازش می خواست این افکار نادرست رو تکرار کنه) با دعایی که داخل مفاتیح الجنان نوشته بود (خدا رو شکر) حل شد

اما این مساله اول حل نشد (چرا هر چند وقت چند وقت تو این وضعیت میره ؟) چند وقت قبل به خودش قول داده بود اگه دوباره این وضعیت تکرار شد خودش رو از بدنش بکنه (چون در واقع تو اون حالت خودش هیچ تسلطی به جسم اش نداره) ولی خب دوباره ترسید (چون تو اون لحظه این فکر به ذهنش خطور کرد اگه بتونه روحش رو از بدنش جدا کنه شاید دوباره نتونه اون ها رو کنار هم قرار بده و بمیره)

چون تو حالت خواب رفت و برگشت روح تحت اختیار ما نیست ...

اما خب آنقدر به دستش اش فشار آورد که که انگشتش یه سانت جابه جا شد و چشم تو حالت معمولی باز شد (در واقع از خواب پرید)

اون بنده خدا فرد مذهبی ای است ولی اصلا قدرت معنوی اش بالا نیست (کاملا معمولیه)

حالا سوال اصلی من اینجاست:

از اون جا که وارد شدن به این وضعیت دست خودش نیست (هر یه مدت یه مدت براش ایجا میشه) ، دعایی داخل متون دینی است که وابستگی روح رو به جسم کم کنه ؟ (چون خودم فکر میکنم به خاطر تعلق و وابستگی زیاد روح به جسم اش نمی تونه اون دوتا رو از هم جدا کنه)

خودم نتونستم برای این وضعیت تو کتاب ها چیزی پیدا کنم ...

ممنون

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام خدمت شما پرسشگر محترم
ممنون كه سؤالتان را به اين مركز درميان گذاشتيد و پوزش به دليل تأخير زيادي كه در پاسخ گويي شد
استاد اميدوار به اين سؤال پاسخ داده اند بنابراين من همان پاسخ را اينجا مي آورد. ضمن اين كه با وضو بودن، خواندن قرآن به خصوص آيات مربوط به نعمت ها و رحمت الهي، آيت الكرسي چهار قل و ذكر صلوات مي تواند در ارتقا بهداشت معنوي خواب كمك كننده باشند با هم اين پاسخ را مي خوانيم
بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی، توجه تان رابه مطالب زیر جلب میکنم.
خواب پدیده ای است که در برخی مواقع با اختلالاتی مواجه می شود که برخی از این اختلالات عبارتند از نارکولوپسی، بی خوابیهای مزمن یا ایدئوپاتیک، خوابگردی، کابوسهای شبانه، توهم رویایی، فلج خواب و یا همان بختک و...
به هنگام فلج خواب، علی الرغم اینکه فرد هوشیار است، احساس سنگینی شدید در ناحیه سینه، وحشت، فقدان مدیریت بر اعضای بدن و حرکت دادان آنها، از دست دادن قدرت تکلم، توهم دیداری، شنیداری و...رخ می دهد. این اختلال قبل از بیدار شدن و یا در لحظات آغازین خواب اتفاق می افتد. لذا با توجه به توضیحات حضرتعالی، شما در خواب خود دچار فلج خواب (بختک) شده اید و احساس وجود یک شخص در کنار شما هم ناشی از توهم رویایی است.
این اتفاق به خاطر اختلال در امواج مغزی در حین خواب رخ می دهد و با میزان استرس و فشار روزانه و سبک خوابیدن ارتباط دارد. بنابراین پیشنهاد می شود؛
_با تغییر سبک زندگی از استرس و اضطراب کاسته شود.
_ از طاق خوابیدن و به کمر خوابیدن پرهیز شود.
_ در هنگام بروز چنین حالتی، سعی کنید تا انگشتان خود را به حرکت درآورید و یا پلکهای خود را تکان دهید. در مواقع معمولی این صحنه را بازسازی کنید و سعی کنید تمرین حرکت انگشتان و یا پلک را در حالت عادی تمرین کنید. این تمرین زمینه کنترل شما در حالت واقعی را افزایش می دهد.
_ در صورت ادامه و تکرار شدن هفتگی در طول مدت چند ماه، مراجعه به متخصص و مصرف دارو دنبال شود.

با مسئلت توفیقات حضرتعالی از درگاه خداوند متعال

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

http://www.askdin.com/thread32538.html

براي مطالعه بيشتر رك:
http://www.askdin.com/thread25084.html

موضوع قفل شده است