صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آقایون محترم ! لطفا نظر بدهید... (اطاعت بی چون و چرای زن از شوهر)

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

آقایون محترم ! لطفا نظر بدهید... (اطاعت بی چون و چرای زن از شوهر)

بنظر و تجربه من خوب شوهر داری کردن همان اطاعت بی چون و چرا از شوهراست که من در زندگی مشترک 8 ساله خودم امتحان کردم, ولله که جواب داد و الان جز محبت و همدلی الحمد لله بین من وشوهرم چیزی نیست .
    همانطور که در روایات می فرمایند جهاد زن خوب شوهر داری کردن اوست.
    سلام سلام سلام

متن فوق توسط یکی از کاربران در یکی از تاپیک ها با موضوع چگونه بهترین همسر باشم نوشته شده است.

آقایون محترم نظر خودتون را در مورد متن بالا بفرمائید.

از روزگار آموختم بغض هایم را نگویم گاهی سبک نشوم سنگین ترم.

2. صلوات ها 30

3.  

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,130
    حضور
    59 روز 21 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما

نقل قول نوشته اصلی توسط گل نرگس نمایش پست ها
    بنظر و تجربه من خوب شوهر داری کردن همان اطاعت بی چون و چرا از شوهراست که من در زندگی مشترک 8 ساله خودم امتحان کردم, ولله که جواب داد و الان جز محبت و همدلی الحمد لله بین من وشوهرم چیزی نیست .
    همانطور که در روایات می فرمایند جهاد زن خوب شوهر داری کردن اوست.
    سلام سلام سلام

متن فوق توسط یکی از کاربران در یکی از تاپیک ها با موضوع چگونه بهترین همسر باشم نوشته شده است.

آقایون محترم نظر خودتون را در مورد متن بالا بفرمائید.

با سلام

اطاعت بی چون و چرا از شوهر، مورد نظر اسلام عزیز نیست. اطاعت از شوهر در نافرمانی خدا و ترک واجبات و انجام حرام نه تنها واجب نیست بلکه نهی هم شده است.

بعلاوه در جاهائی که مرد به زنش ظلم می کند و حقوق زن و خانواده را نادیده می گیرد، سکوت در برابر ظلم و تجاوز شوهر نیز نه تنها به سعادت و خوشبختی زندگی کمکی نخواهد کرد بلکه بنیاد بر افکن است.

اما در شرایط عادی و معمولی، اطاعت از شوهر، عامل بسیار مهمی است در گرما بخشیدن و تقویت صمیمیت کانون خانواده.

موفق باشید ...

آقایون محترم ! لطفا نظر بدهید... (اطاعت بی چون و چرای زن از شوهر)

5. صلوات ها 30

نوشته
    28
    حضور
    7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    163

سلام
    نظر بنده این هست که شوهر ایشون ممکنه استثنا بوده و به جز جنبه بالا، احتمالا خودشون حدود و چون چرا رو (به علت مسلمان بودن و مشخص بودن حدود در اسلام) رعایت میکردند

7. صلوات ها 24

علاقه
    فقط حقيقت
    نوشته
    19
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    140

به نظر من بستكَي به آقا و شوهر دارد ، اصلا نمي توان به اين مسئله مطلق نكَريست. بايد عاقل بودن و متدين بودن آن محرز شود. لا طاعة للمخلوق في معصية الخالق.

9. صلوات ها 20

نوشته
    96
    حضور
    15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    785

گاهی ترس از اختلافات خانوادگی باعث میشه که خانم تصمیم بگیره در مقابل کارهای همسرش سکوت اختیار کنه و یه جورایی تابع بی چون و چرای اوامر جناب همسر باشه!!!!!!
    گاهی خانم اصلا متوجه نیست که چقدر خواسته های خودش را سرکوب کرده ، به نظر من این اصلا نشانه خوبی نیست.
    دعوا گاهی نمک زندگیه ، چرا باید بی چون و چرا تابع همسر باشیم .
    لالا لالا ... گل زیبا
    دلم خون شد از این دنیا
    نگام بر در شب و روزه
    نیومد مهدی ام از راه

11. صلوات ها 17

علاقه
    شارژ ایرانسل-نت-چایی-فلافل
    نوشته
    532
    حضور
    48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4042

سلام
    ممنونم از گل نرگس بزرگوار بابت موضوع تاپیک
    احترام باید دوطرفه باشه این که هرچی مرد بگه و خانم بگه چشم و برعکس این اتفاق نیوفته اسمش زندگی نیست دیکتاتوری بگیم بهتره
    این که زن حرف مرد را گوش کنند به نشانه احترام و علاقه ای که به او دارد خیلی خوب هست در صورتی که مرد قدر دان این احترام همسر باشد و به حساب ترس نزارد که ازین جور مردهای با جنبه خیلی کم پیدا میشود و وقتی این رفتار را ببینید به جای قدردانی و علاقه ی بیشتر سوء استفاده میکنند.البته همین حرف برای خانمها هم هست
    خودمم میشناسم یه زن و شوهری که دقیقا همین ویژگیهارو دارن ولی دوطرفه

نقل قول نوشته اصلی توسط sadra نمایش پست ها
    گاهی ترس از اختلافات خانوادگی باعث میشه که خانم تصمیم بگیره در مقابل کارهای همسرش سکوت اختیار کنه و یه جورایی تابع بی چون و چرای اوامر جناب همسر باشه!!!!!!
    گاهی خانم اصلا متوجه نیست که چقدر خواسته های خودش را سرکوب کرده ، به نظر من این اصلا نشانه خوبی نیست.
    دعوا گاهی نمک زندگیه ، چرا باید بی چون و چرا تابع همسر باشیم .

متاسفانه خیلی وقتها خانم ها فقط برای نگه داشتن کانون خانواده و برای آینده فرزندان از خواسته های خودشون میگذرن و هرچی شوهر بگه میگن چشمناراحت کننده هست....
    ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۱/۱۰/۱۹ در ساعت ۰۸:۱۲
    أوْشَكُ دَعْوَةً‌ وَ أسْرَعُ إجابَةُ دُعاءُ الْمَرْءِ لاِخیهِ‌ بِظَهْرِ الْغَیبِ.
    دعایی كه بیشتر امید اجابت آن می رود و زودتر به اجابت می رسد،‌ دعا برای برادر دینی است در پشت سر او.

التماس دعا

13. صلوات ها 18

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نقل قول نوشته اصلی توسط گل نرگس نمایش پست ها
    بنظر و تجربه من خوب شوهر داری کردن همان اطاعت بی چون و چرا از شوهراست که من در زندگی مشترک 8 ساله خودم امتحان کردم, ولله که جواب داد و الان جز محبت و همدلی الحمد لله بین من وشوهرم چیزی نیست . همانطور که در روایات می فرمایند جهاد زن خوب شوهر داری کردن اوست.

با سلام

و تشکر از سرکار بزرگوار

از این جملات بر می اید که این خانم محترم از زندگی خویش راضی است و برای همین هم پیشنهاد می کند
    برای چنین موردی چند نکته:

--- محال عقلی نیست و امکان دارد و وقوع هم پیدا کرده هم خانمی که به اطاعت شوهرش بوده و اقایی که دیکتاتوری در زندکی علیه خانم نداشته چون مسلم بود
    که اگر دیکتاتوری در کار بود خانم هر چقدر هم صبر داشت یه جایی می برید نه این که راضی باشد و توصیه به دیگران هم بکند

--- به نظر این سوال را سرکار بزرگوار باید از خانم ها می پرسیدن که به نظر انها در زندگی می شود یه چنین مدلی را پیاده کرد یا نه؟؟

--- از طرفی قضیه را می شود از زاویه دیگری دید کمی عمیق تر که شویم این خانم از زندکی خویش راضی است و این تفاهم در زندکی را اطاعت بی چون و چرا از همسر خود می داند

به نظر این اطاعت را اگر تفاهم معنا کنیم مورد قبول همه خواهد بود همسر محترم در اطاعت شوهر خویش است در جایی که باید اطاعت کند و اقای گرامی درتفاهم کامل با خانم اش است

در این صورت کارها با مشاوره و هم فکری و همدلی پیش خواهد رفت و در این صورت اگر از اقا هم این سوال را بپرسیم که از زندکی خویش راضی است یا نه جواب مثبتی خواهد داد

به طور خلاصه چنین بگوییم که هر کدام به وظایف خویش آشنا هستند و انجام وظیفه می کنند و در صورت تزاحم دو وظیفه با همدلی و هم فکری می توان مسایل و مشکلات را حل کرد

سرکار گل نرکس در مورد دومی نظرشان چیست؟؟؟؟

15. صلوات ها 15

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

ممنون جناب طا ها
    راستش این رضایت خانم من را به فکر فرو برده !!!!!
    برام عجیبه که از اطاعت بی چون و چرا اینقدر راضی باشه !!!!
    بنده از ایشون دعوت کردم در این بحث شرکت کنند ، منتظرم ایشون هم نظرشون را اعلام کنند .

17. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

با سلام

بزرگوار درصورت صلاح دید همین سوال را در تایپکی جدا گانه مطرح و نظر خواهران محترم را نیز جویا شوید.

نظر ایشان جالب خواهد بود چون مساله بیشتر از برادران به خانم های محترم مربرط می شود.

19. صلوات ها 9

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

موافقم

نقل قول نوشته اصلی توسط طاها نمایش پست ها
    با سلام

بزرگوار درصورت صلاح دید همین سوال را در تایپکی جدا گانه مطرح و نظر خواهران محترم را نیز جویا شوید.

نظر ایشان جالب خواهد بود چون مساله بیشتر از برادران به خانم های محترم مربرط می شود.
    من حرفی ندارم ، اتفاقا به نظرم فکر خوبیه ، ولی فکر نمی کنید مدیر سایت به خاطر تکراری بودن سوال تاپیک را حذف کنند؟؟؟!!!

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری