صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمک وسواسسسسس

نوشته
    39
    حضور
    7 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    82

کمک وسواسسسسس

به نام خدا
    با سلام
    من به شدت نیاز به راهنمایی دقیق شما دارم اینروزها در خواندن نماز و وضو بسیار دچار مشکل شده ام حتی اگر نمازم رو به جماعت بخونم هم باز دوباره میخونم چون در نماز اتفاقاتی میفته که باعث میشه فکر کنم نمازم باطل شده که در ادامه خواهم گفت.ممنون میشم بگین در کدوم یک از موارد زیر نماز باطل هست:1- مثلا اگه موقع نماز یکی بیاد کنارم مخصوصا اگه آشنا باشه هول میشم و کوچکترین تغییری در نماز خودنم رو ریا حساب میکنم حتی این تغییر در بلند و آروم خوندن اذکار باشه.2- گاهی میشه به دلایلی مثلا تلفظ بلند اذکار ( خودمم اینجوریم ولی یکی هست تو مسجدمون که بدتر از منه) یه لحظه یه خنده کوچیک میاد رو لبانم و شاید یک ثانیه بعدش با تندی اون فکر رو از ذهنم میبرم بیرون ولی میگم خب مسخره کردم سر نماز و اینکه شیطونم نیست چون لبخند یه عمله و فکر نیست که شیطون بتونه بیاد خنده آدم رو در بیاره پس ارادی بوده (در صورتی که یک ثانیه بعدش با نکوهش خودم مواجه میشم)3-انواع و اقسام فکرها که الان نمیدونم برای حضور فلانی تلفظت فلان شد پس ریا هست و باطل شد.4- اتفاقا امشب از روحانی مسجد راجع به ریا و .. هم پرسیدم. یه جملشون اوضاع من رو بدتر شاید بکنه اونم اینکه گفتن آیت الله بهجت سر نماز و صحبتاشون گاه یمکث میکردن یا عملشون خالص برای خدا باشه. این برای منی که از اول تا آخر نماز با هزار و یکجور فکر مواجه هستم کار رو سختتر میکنه شاید.5- گاهی مثلا میگم بخاطر بابام و دیگران که نصیحتم میکنن که وسواست رو بذار کنار نمازم رو دیگه درست میخونم .هیچی الله اکبرو میگم بعد فکر میاد تو ذهنم که این نمازی که میخونی برای خدا نیست و برای شادی دل اوناست و باطله مثلا امشب نماز عشا رو دوباره خوندم چرا؟ سر مار دستم مشت بود و کنار پام بعد گفتم دستم رو باز کنم تا خاضعانه تر باشه همون موقع فکر اومد که برای اینکه پشت سریا نگن که این مشت کرده (همچین فکری درست یادم نیست) باز کردی و ریا و باطل!!نمیدونم خودم کی هستم همیشه منتظرم که الان تو این نماز قراره چه اتفاق و فکری بیاد توذهنم و نمازم رو باطل کنه... دیگه یه بار اگه فکری نیاد تعجب میکنم و نفس راحتی میکشم...جالب اینه که به محض اینکه میگم خب نمازم باطل شد و تو ذهنم هست که دوباره بخونم دیگه راحت نماز میخونم .هر چند باز باید تگرار کنم... نماز مستحبی رو راحت میخونم ولی واجب کلا بهم میگن مثل روبات میخونی و مسخره بازی میخونی و ... استرس پیدا کردم دیگه سر نماز... خیلی وقتا نمازم رو سر همین مسائل میشکنم میدونم گناهه ولی فکر میکنم که باطله نمازم دارم الکی ادامش رو میخونم. این وسواس از زمانی که کلاس تجوید رفتم بیشتر شد و وقتی نماز آیت الله بهجت رو دیدم هم بدتر شد که چقدر تو تلفظ حروف دقت میکنن..گاهی مثلا بین دو تا سجده که الله اکبر میگیم فکر میاد که این الله اکبر الان جزو نمازه یا مستحبه یا ذکر مطلق هست و بگو کدومه و همون لحظه یه جواب از ذهنم رد میشه و اگه اشتباه باشه میگم خب باطله!!! مثلا توی قنوت دوم نماز جمعه نمیدونم باید الله اکبر گفت بعد از قنوت و کمی مکث کرد بعد رفت سجده یا نه یه ضرب باید رفت سجده..
    با تشکر

2. صلوات ها 10

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11165

با نام الله

کمک وسواسسسسس

کارشناس بحث: استاد نور

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 6

نوشته
    4,849
    حضور
    47 روز 12 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17958

با سلام و عرض ادب

آنچه بیان کردید افکار شیطانی است و نباید به آن توجه کنید قطعا شیطان می خواهد لذت عبادت را از شما بگیرد اعتنا نکنید و همانطور که نظرتان است عبادت را انجام دهید البته برای درمان وسواس بهتر است از مشاورین سایت کمک بگیرید.

همواره به سلامت باشید

7. صلوات ها 11

نوشته
    649
    حضور
    5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2877

استغفر الله و صلوات صد بار صبح و عصر

در نمازها همیشه در رکعت دوم بعد حمد، سوره ناس را بخوانید. هر وقت چنین خیالات و وساوسی سراغتان آمد هم سوره ناس و فلق را بخوانید.

9. صلوات ها 6

نوشته
    39
    حضور
    7 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    82

سلام
    ممنون ولی برای شما راحته همه هم میگن اعتنا نکن ولی من نگاه میکنم این کارام مصداق ریاست
    مثلا امشب نماز عشا رو دوباره خوندم چرا؟ (معمولا اگه تا آخر نمازها دووم بیارم موقع تشهد و سلام آخر خیلی وقتها دووم نمیارم) داشتم تشهد و میخوندم و صورتم رو میخاروندم بعد به خودم اومدم که چرا اینقدر میخارونی وسط نماز و دیگه نخاروندم حالا این وسط فکر کنم این که ملت چی میگن هم از ذهنم گذشت بالاخره یه چیزی شد که تا دیگه نخاروندم یه فکر دیگه اومد که بلللللللله واسه حرف دیگران نخاروندی پس ریا و نماز باطل...
    یعنی اگه بدونین تو این یکسال و اندی گذشته من چقدر نماز خوندم .پیشونیم جای مهر مونده از بس نماز خوندم!!! یا تو تلفظ حروف یا تو ریا یا تو شمارش رکعت ها و سجده ها و اینکه تشهد خوندم اصلا یا گاهی میرم رکوع میگم توحید خوندم اصلا!
    نمیشه اول نماز بگم من قصدم ریا نیست هر کاری فکری ... حتی اگه عملی انجام دادم مثل همین خاروندن رو خدا ریا در نظر نگیره باور کنین 1 ثانیه بعدش خودم رو نکوهش میکنم که چرا مثلا قبل از ادامه ندادن خاروندن صورت نیتت رو خدایی نکردی و بعد دیگه ادامه نمیدادی.
    واسه شما راحته بگین اعتنا نکن ولی وقتی مینینم این عملم تو نماز غیر خدایی بوده دیگه مگه میشه اعتنا نکرد؟ شما دارین صورتتون رو میخارونین یه دفعه بگین بسه و همون لحظه اینکه ملت چی میگن میاد از ذهنتون رد میشه و شما قبل از اینکه اون فکر رو از ذهنتون ببرین بیرون دست از خاروندن بردارین این عمل میشه ریا دیگه.ولی اگه قبل از توقف خاروندن نیت رو خدایی کنین و اون فکر رو از ذهنتون ببرین بیرون اون موقع دیگه ریا نمیشه مگه نه؟
    ویرایش توسط soalha : ۱۳۹۳/۰۲/۱۰ در ساعت ۲۲:۴۸

11. صلوات ها 3

نوشته
    39
    حضور
    7 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط اویس قرنی نمایش پست ها
    استغفر الله و صلوات صد بار صبح و عصر

در نمازها همیشه در رکعت دوم بعد حمد، سوره ناس را بخوانید. هر وقت چنین خیالات و وساوسی سراغتان آمد هم سوره ناس و فلق را بخوانید.
    باور کن اینقدر وقتم سر نماز و مستحبات و .. میگذره که دیگه جایی برای سایر اذکار نمیمونه.

13. صلوات ها 5

نوشته
    167
    حضور
    6 روز 22 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    747

با سلام و احترام
    -------------------------------------------
    راستش رو بخواین هر کار کردم نتونستم تو جملات شما مفهوم ریا رو پیدا کنم ... چرا ریا ؟
    مگه ریا این نیست که شما عمل خیر رو فقط به خاطر این انجام میدید که مورد تمجید و توجه دیگران قرار بگیرید ...
    شما نماز رو برای توجه چه کسی می خونید ؟ برای چی نمازتون رو چند بار باطل می کنید ؟
    شما دارین سعی تون رو می کنید که خدا رو از خودتون راضی نگه دارین ...
    مگه این نیست که این همه سختی رو به خودتون میدین که خدا نماز شما رو قبول کنه ...
    پس اگه درست میگم (قبول دارید ؟) ریا نیست ، شما دوست دارین خدا نمازتون رو قبول کنه ، نه کس دیگه .
    و اما در مورد وسواس و باطل کردن نماز :
    چرا نمازتون رو باطل می کنید ؟
    1-برای خدا ...
    2-برای خودتون ...
    حس میکنید خدا نمازتون رو قبول نمیکنه ، نه ؟ ولی به این موضوع هم توجه کنید شاید اون حس القا شیطان باشه ، آخه شیطان وقتی میبینه بنده با خداش داره مناجات میکنه لجش میگیره (پناه بر خدا) ، سعی میکنه موقع نماز فکر شما رو درگیر کنه ...
    و اما راهکار :
    قبل نماز به خودت بگو
    اگه موقع نماز "به صورتم لبخن اومد"
    اگه موقع نماز "مطلبی تمرکزم رو از یاد خدا غافل کرد"
    اگه "به صورت ناخوداگاه صورتم رو خاروندم"
    و ...
    همون لحظه تو دلت به خدا بگو "شرمنده ام" بعد با با حضور قلب ادامه نمازت رو بخون ...
    شما خدا رو دوست داری ، نذار شیطان با حربه وسواس ، شیرینی مناجات با خدا رو از شما بگیره
    قبول دارم سخته ...
    ولی فوق اطمینان دارم اگه بخواین میشه ... باور داشته باشین خدا هیچ وقت بندگان اش رو تنها نمیذاره
    به خودتون بگین :
    من خدام رو دوست دارم ، نمیذارم چیزی خدام رو ازم ناراحت کنه (اجازه ندین افکار شیطانی مثل وسواس شما رو مستهلک کنه)
    اگه به افکار وسواس گونه بها ندین خودش از دل و روحتون پر میکشه و میره
    (همیشه از خدا کمک بخواین ، باهاش حرف بزنید )
    «خدايا! تو از وضع من خبر داري و مي داني كه این وضع روح و جان من رو خسته کرده و از عبادتم لذت نمیبرم، پس تو را به آبرومندان درگاهت قسم مي دهم كه كمكم كني و نجاتم دهی زيرا تو آفريدگار مني و من غير از تو پناهي ندارم»
    مطمئن باش اگر با اخلاص به در خانه خدا بروي، خدا کمکت میکنه
    وقت خوش

15. صلوات ها 5

نوشته
    5
    حضور
    1 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8

علت وسواسي كم شدن سيروتونين مغزه

علت وسواسي كم شدن سيروتونين مغزه كه اون با دارو حل ميشه اما مسئله مهم تو وسواسي علامت زياد شدن سوداي درون بدنته كه بايد از خوردن بعضي از غذاها از جمله غذاهاي فست فودي ، غذاها و ميوه هاي سرد و صفرايي جدا خودداري كني و مصرف پسته بادام هندي نه زميني گوشت تو شيشه رو ببري بالا بهتر از همه گوشت تو شيشه كه 1 يا 2 ماهه برميگردونت سر جاي اولت بهتره پيش يه دكتر سنتي درجه يك بري چون وسواسي يه بيماريه نه يه حالت ديوانگي من خودم 3 سال بود كه همين جوري بودم يه خدا پدر آمورزيده يه هفته قبل از عيد مارو برو دكتر سنتي الان 180 درجه با اون وضع قبلي فرق كردم من از اول به چيزاي خيلي كوچيك فكر ميكردم كه كم كم بزرگ شدن و به وجود بعضي چيزا شك ميكردم به خودن فشار نيار كه فلان كارو بكنم بلكه كمتر بشه چون تمام راهها رو رفتم از مقابله مجادله گرفته تا كاراي ديگه بقول خودت كسي هم دردتو نميفهمه انگار من داشتم از فضا حرف ميزدم بقيه از دنياي زير زمين اصلا به راه مقابله فكر نكن يا پيش شيخي يا ... فكر نكن كه اوضات بدتر ميشه
    اگه كمك بيشتري خواستي ايميل بزن موضوع ايميل رو حتما بنويسي در مورد وسواس
    hushyar26@gmail.com
    ویرایش توسط saeed2381 : ۱۳۹۳/۰۲/۱۱ در ساعت ۰۹:۰۶

17. صلوات ها 2

نوشته
    5
    حضور
    1 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8

تا ميتوني از خوردن چيزاي سرد مثل گوشت گاو،فست فود،نوشابه،آجيل،آب سرد يخچالي،تنقلات چيپس و پفك،لبنيات،روغن كانولا و سرخ كردني بر حذر باش
    و تا ميتوني گوشت تو شيشه گوسفندي،روغن كنجد،پسته گردو،بادام هندي،روغن زرد يا روغن كره گوسفندي با دمبه قاطي كن بريز تو غذا،ضمنا بيشتر راه برو برو پارك برو يه منظره قشنگ رو ببين
    ویرایش توسط saeed2381 : ۱۳۹۳/۰۲/۱۱ در ساعت ۰۹:۱۳

19. صلوات ها 2

نوشته
    39
    حضور
    7 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    82

ممنون ولی مسئله اینه که همون لحظه یه فکر دیگه میاد و سریع هم تایید میشه بعدش با یه عمل انجام شده مواجه میشم
    مثلا امروز داشتم نماز میخوندم یه لحظه این فکر اومد که سریعتر بخونم تا به فلانی بگم امروز تونستم نماز رو مثلا در فلان دقیقه بخونم و خوشحال بشه که امروز نمازم طول نکشیده! بعدش که یکم سریع خوندم گفتم که این سریع خوندن رو برای اون فرد خوندم و برای خدا نبوده!!!!!
    خب کارشناسا بگن این ریا هست یا نیست. مگه نمیگین ریا اینه که عملی برای غیر خدا باشه خب اینم برای غیر خدا بوده دیگه
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاله نور نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    راستش رو بخواین هر کار کردم نتونستم تو جملات شما مفهوم ریا رو پیدا کنم ... چرا ریا ؟
    مگه ریا این نیست که شما عمل خیر رو فقط به خاطر این انجام میدید که مورد تمجید و توجه دیگران قرار بگیرید ...
    شما نماز رو برای توجه چه کسی می خونید ؟ برای چی نمازتون رو چند بار باطل می کنید ؟
    شما دارین سعی تون رو می کنید که خدا رو از خودتون راضی نگه دارین ...
    مگه این نیست که این همه سختی رو به خودتون میدین که خدا نماز شما رو قبول کنه ...
    پس اگه درست میگم (قبول دارید ؟) ریا نیست ، شما دوست دارین خدا نمازتون رو قبول کنه ، نه کس دیگه .
    و اما در مورد وسواس و باطل کردن نماز :
    چرا نمازتون رو باطل می کنید ؟
    1-برای خدا ...
    2-برای خودتون ...
    حس میکنید خدا نمازتون رو قبول نمیکنه ، نه ؟ ولی به این موضوع هم توجه کنید شاید اون حس القا شیطان باشه ، آخه شیطان وقتی میبینه بنده با خداش داره مناجات میکنه لجش میگیره (پناه بر خدا) ، سعی میکنه موقع نماز فکر شما رو درگیر کنه ...
    و اما راهکار :
    قبل نماز به خودت بگو
    اگه موقع نماز "به صورتم لبخن اومد"
    اگه موقع نماز "مطلبی تمرکزم رو از یاد خدا غافل کرد"
    اگه "به صورت ناخوداگاه صورتم رو خاروندم"
    و ...
    همون لحظه تو دلت به خدا بگو "شرمنده ام" بعد با با حضور قلب ادامه نمازت رو بخون ...
    شما خدا رو دوست داری ، نذار شیطان با حربه وسواس ، شیرینی مناجات با خدا رو از شما بگیره
    قبول دارم سخته ...
    ولی فوق اطمینان دارم اگه بخواین میشه ... باور داشته باشین خدا هیچ وقت بندگان اش رو تنها نمیذاره
    به خودتون بگین :
    من خدام رو دوست دارم ، نمیذارم چیزی خدام رو ازم ناراحت کنه (اجازه ندین افکار شیطانی مثل وسواس شما رو مستهلک کنه)
    اگه به افکار وسواس گونه بها ندین خودش از دل و روحتون پر میکشه و میره
    (همیشه از خدا کمک بخواین ، باهاش حرف بزنید )
    «خدايا! تو از وضع من خبر داري و مي داني كه این وضع روح و جان من رو خسته کرده و از عبادتم لذت نمیبرم، پس تو را به آبرومندان درگاهت قسم مي دهم كه كمكم كني و نجاتم دهی زيرا تو آفريدگار مني و من غير از تو پناهي ندارم»
    مطمئن باش اگر با اخلاص به در خانه خدا بروي، خدا کمکت میکنه
    وقت خوش

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری