صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا توقعاتم در ازدواج نابجاست؟

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,516
    حضور
    175 روز 1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

آیا توقعاتم در ازدواج نابجاست؟

با نام و یاد دوست

عرض سلام و ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

سلام و عرض ادب
    ببخشید اگه تیتر نه چندان مناسبی گذاشتم ، اصولا در انتخاب تیتر مناسب برای موضوعات مشکل دارم!!

راستش این مدت یه سری مسائل در رابطه با خواستگاران و ازدواج و این جور مسایل ذهنمو مشغول کرده که گفتم اینجا یه مشورتی با شما داشته باشم.
    من یه سری توقعات در امر خطیر ازدواج دارم که از نظر برخی اطرافیانم نابجا و کمی غیر منطقیه!

آیا این توقع زیادیه که من دوست داشته باشم با کسی ازدواج کنم که همراهم باشن در ایجاد یه زندگی کاملا دینی
    یعنی یه آدمی که دغدغه دین داشته باشه
    من دوس دارم این آقا (خیالی) در جلسه اول خواستگاری حداقل اسمی از امام زمان بیارن !
    کوچکترین توقع مالی ندارم فقط میخوام کسی باشن که اهل خدا و پیغمبر باشن به معنای واقعی

البته این نکته رو هم در نظر دارم که با توجه به اینکه خودم انسال کاملی نیستم و هزار نقص و گناه و... دارم و مسلما از طرف مقابل هم توقع فرشته بودن یا شهید زنده بودن ندارم فقط میخوام دغدغه خوب بودن رو داشته باشن چون معتقدم اگه واقعا دغدغشو داشته باشیم بهش میرسیم.

اما این وسط چند تا مسئله وجود داره :

1.آیا توقعاتم از خواستگاران بالاست و باید کمی کوتاه بیام و تا چه حد؟
    2.آیا اصلا چنین اشخاصی وجود دارند؟(ببخشید با توجه به اینکه چنین افرادی در اطرافم وجود ندارن پرسیدم)
    3.با توجه به اینکه خانواده چندان مذهبی ندارم آیا اینها تبدیل به رویا خواهند شد؟
    4.آیا باید آرزوی داشتن یه زندگی دینی و خداپسندانه را به گور برد؟( باتوجه به جامعه ای که دارم توش زندگی میکنم)
    5.آیا من خیلی دارم سخت میگیرم؟(از نظر خودم که اینها اصلا سختگیری نیست ولی بعضی ارزش ها اینقدر تو این جامعه کمرنگ شدن که عجیب به نظر میرسن)

ببخشی اگه طولانی شد تازه کلیشو حذف کردم.
    منتظر نظراتتون هستم.
    التماس دعا.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ در ساعت ۱۷:۰۷

2. صلوات ها 22

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,516
    حضور
    175 روز 1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما
    خدا رو شكر
    خدا رو شكر كه در مشاوره هاي من شما انسان هاي شريف روبه رو هستم افرادي كه روحشان آسماني است و گوهر دين را بااختيار انتخاب كرده اند نه اين كه خدا به آنها گفته من را بپرسيد و از دستوراتم اطاعت كنيد نه نه
    براي اين كه خدا را پرسيدني يافته اند و تعالي وجودشان، اوج پروازشان را انجام وظايف شرعي مي دادند
    زندگي دنيا پر است از فراز و نشيب. و اين كه گفته اند دنيا زندان مؤمن است براي همين است كه به خاطر هدفي كه برگزيده است بايد دور خيلي چيزها را خط بكشد باز نه براي اين كه مجبور است و پشت تخلف جهنم مي بيند براي اين كه جهنم فراق از خداوند را نمي خواهد.

و اگر هنوز سن تان بالا نيست عجله نكنيد در ضمن فعال بودن، اجتماعي بودن، آموزش مهارت هاي زندگي و زنانگي دعا كنيد كه خداوند بهترين ها براي شما در نظر بگيريد.
    اگر سن شما بالاست به نظرم در بين اطرافيان منطقي ترين و اخلاقي ترين را بپذيريد چه اين كه فرد منطق و اخلاقي زمينه مساعدتري براي پذيرش منطق اسلام را دارد.در كل اگر چه همراهي دو نفر مذهبي با هم زندگي را راحت تر مي كند ولي خيلي از افراد هم هستند كه به ظاهر مذهبي است نه عمقي.
    نيز خداوند مثال زده كه انسان با اراده خود مي تواند حتي در بدترين شرايط نزد كسي كه ادعاي خدايي هم مي كند خدا پرست شود و مي تواند در مهد انبيا باشد و از اشقيا.

ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا لِّلَّذِينَ كَفَرُوا اِمْرَأَةَ نُوحٍ وَاِمْرَأَةَ لُوطٍ كَانَتَا تَحْتَ عَبْدَيْنِ مِنْ عِبَادِنَا صَالِحَيْنِ فَخَانَتَاهُمَا فَلَمْ يُغْنِيَا عَنْهُمَا مِنَ اللَّهِ شَيْئًا وَقِيلَ ادْخُلَا النَّارَ مَعَ الدَّاخِلِينَ

وَضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا لِّلَّذِينَ آمَنُوا اِمْرَأَةَ فِرْعَوْنَ إِذْ قَالَتْ رَبِّ ابْنِ لِي عِندَكَ بَيْتًا فِي الْجَنَّةِ وَنَجِّنِي مِن فِرْعَوْنَ وَعَمَلِهِ وَنَجِّنِي مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ
    سوره : التحريم آیه : 11و10

خداوند براى كسانى كه كفر ورزيده‏اند زن نوح و زن لوط را مثل زده كه در تحت (زوجيت) دو بنده صالح از بندگان ما بودند، پس به شوهرانشان (به واسطه نفاق) خيانت كردند و آنها از آن دو زن چيزى از (عذاب) خدا را دفع نكردند، و (به محض مرگ) به آنها گفته شد وارد آتش برزخ شويد، و (در روز قيامت) به آنها گفته شود: همراه واردين داخل آتش (ابدى) شويدو

خداوند براى كسانى كه ايمان آورده‏اند زن فرعون را مثل زده: آن گاه كه گفت: پروردگارا، براى من در نزد خود (در قرب جلال و رحمت خود) در بهشت خانه‏اى بساز، و مرا از فرعون و عمل وى رهايى بخش، و از گروه ظالمان (دربار و ملتش) نجات ده
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

6. صلوات ها 16

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

وقتي قرآن را تلاوت مي كنيم مي بينيم كه اولياء خداوند يعقوب، يوسف، موسي، عيسي، نوح، لوط، آسيه و..از همه بيشتر پيامبر ما اذيت شده اند با اين حال جهان بيني توحيدي گوهري بوده كه به همه زندگي ايشان معنا مي بخشيده و آنها حاضر نبوده اند به خاطر اين گوهر عالي ترين ثروت ها و دارايي ها و را با آن عوض كنند.
    پيامبر فرمود:
    اگر خورشيد را در دست راستم و ماه را در ست چپم بگذاريد حاضر نيستم از اهدافم كوتاه بياييم.

و نيز فرمودند وقتي ابر سياه غم در دنياي پربلا و طوفاني بر سر شما سايه سنگين مي اندازد سوار كشتي قصه ها و ياد و توسل شويد تا با ياد و ذكر ما، نسيم عنايت ما، ابرهاي غصه شما را ببرد
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

8. صلوات ها 12

نوشته
    106
    حضور
    6 روز 2 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    378

سلام

به نظرم همین اندازه که فردی خواستار یک زندگی دینی (البته به معنای واقعی) باشه کفایت می کنه و مطمعنا یک همچین فرد شیعه ای به امام زمان هم توجه داره، بنابراین توقعتون مبنی بر:

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    من دوس دارم این آقا (خیالی) در جلسه اول خواستگاری حداقل اسمی از امام زمان بیارن !
    یکم زیاده رویه، طرف اومده خواستگاری جمکران که نیومده
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ در ساعت ۱۷:۰۸ دلیل: ویرایش نقل قول
    أَمْ حَسِبْتُمْ أَن تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ وَلَمَّا يَأْتِكُم مَّثَلُ الَّذِينَ خَلَوْا مِن قَبْلِكُم مَّسَّتْهُمُ الْبَأْسَاءُ وَالضَّرَّ‌اءُ وَزُلْزِلُوا حَتَّىٰ يَقُولَ الرَّ‌سُولُ وَالَّذِينَ آمَنُوا مَعَهُ مَتَىٰ نَصْرُ‌ اللَّـهِ أَلَا إِنَّ نَصْرَ‌ اللَّـهِ قَرِ‌يبٌ

10. صلوات ها 13

علاقه
    امام زمانم (عج).مجتهده بانو امین نادیدنی؛در خانه بودن ومطالعه طولانی مدت.باران.
    نوشته
    644
    حضور
    69 روز 18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    9
    گالری
    128
    صلوات
    3511

****************************** و از آنجایی که گمان نبرد*************************

12. صلوات ها 9

علاقه
    امام زمانم (عج).مجتهده بانو امین نادیدنی؛در خانه بودن ومطالعه طولانی مدت.باران.
    نوشته
    644
    حضور
    69 روز 18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    9
    گالری
    128
    صلوات
    3511

شما اعتقادات خودت رو تغییر نده خدای توانا خودش همه چیز رو عوض میکنه کافیه ثابت قدم بمونی

پیامبر خدا(ص) می‌فرمایند:"هرگاه کسی به خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانتداری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد پدید خواهد آمد"

این حدیث در جلد 7 کتاب تهذیب الأحکام، صفحه396 از امام جواد(ع) به این مضمون نقل شده :" هر که به خواستگاری دختر شما آید و به تقوا و امانتداری او مطمئن می‌باشید با او موافقت کنید وگرنه شما سبب فتنه و فساد بزرگی در روی زمین خواهید شد."

14. صلوات ها 9

نوشته
    1
    حضور
    3 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها

... فقط میخوام دغدغه خوب بودن رو داشته باشن...

2.آیا اصلا چنین اشخاصی وجود دارند؟
    شما اینقدر دیگران رو بد، و خودتون رو خوب نبین.
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ در ساعت ۱۷:۰۹ دلیل: ویرایش نقل قول

16. صلوات ها 2

علاقه
    تحصیل
    نوشته
    433
    حضور
    15 روز 7 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2052

باسلام

اینکه دغدغه متدین بودن همسر آینده اتون رو دارید خیلی خوبه اما خیلی مومن هستن ولی شعار نمی دهندوچه بسا کسانی هستند که خودشون رو دین دار ومقید جا میزنندرحالیکه نفاق دارند البته ظاهر انسان هم تا حدودی مهم است ولی نگاهتون به دینی بودن شخص رو توسعه بدید وفقظ به تسبیح به دستان محدود نکنید ...به ذهن ناقص حقیر همین اومد ...موفق باشید

18. صلوات ها 8

علاقه
    english conversation
    نوشته
    44
    حضور
    17 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    145

اون قسمتی که گفتید دوست دارم تو جلسه خواستگاری اسم امام زمان را بیاره بیشتر از نابجا بودن خنده دار هست
    حتی روحانیون این دوره زمان هم کمتر اسم امام زمان را به زبان میارند

بنده با پسرهای مذهبی زیادی سروکار داشتم به شخصه نشنیدم یکبار اسم امام زبان را به زبان بیارند اون وقت شما چطور چنین توقعی را در جلسه خواستگاری دارید ؟!

20. صلوات ها 3

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری