امتیازاتی از بیت المال

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
امتیازاتی از بیت المال

سلامببخشید چند روزه که حالم خیلی بد شده...نمی دونم باید چکار کنم؟من تا دو ماه دیگه ان شاالله دیپلم میگیرم اما تو امتحانات و...تقلب کردم و شاید یکی تقلب نکرده و... و من دیپلم میگیریم در حالی که حقم نبوده یا با کلاس خصوصی و پول یه درسی رو قبول شده باشم اینا به نظرم حق بیت المال توشه و یکی نمیتونه دیپلم بگیره و کل مسیر زندگیش عوض میشه اما من...کمکم کنید آیا گرفتن دیپلم من گناه است؟آیا پولی که در آینده از این دیپلم میتونم به طرق مختلف دربیارم حرام است؟اعتبارات دیگه ای که میشه از دیپلم گرفت چطور؟سوال دوم اینه که من مدیر کتابخونه بودم و حدود شاید 30 تا کتاب کتابخونه رو به معلمم البته با اصرار خودش دادم مال خودش میدونم اینکار خیلی بده و حرومه و از بیت الماله،من الان باید چکار کنم؟اگر بهش رو بندازم ممکنه خیلی بد بشه و کلی اتفاق دیگه؟لطفا نسبت به من بد فکر نکنید خب باید تو موقعیت قرار بگیرید تا بفهمید چیشده!ممنون

[=arial]

با نام الله

[=arial] کارشناس بحث: استاد شفا

سلام عليكم

طبق نظر رهبري:

1- تقلّب و استخدام با مدرك تقلبى

تقلّب حرام است ولى اگر شخصى که تقلب کرده است تخصص و مهارت لازم را براى كارى كه براى آن استخدام شده دارد و مقرّرات استخدام رعايت شده، استخدام و دريافت حقوق اشكال ندارد.

2-اگر شما كتاب ها رابه ايشان داده ايد بايد به صورتي محترمانه از ايشان در خواست كنيد تا كتابها را به محلش بر گردانند واگر نپذيرفتند مسئولين بالا تر را مطلع كنيد تا نسبت به اين مساله ،كسي كه صلاحيت تصميم گيري را دارد،مطابق قانون تصميم گيري كنند.

پي نوشت :
1- سايت رهبري، سوالات متداول،س370

بابت پاسخ های شما متشکرم...
خب خداروشکر فکر میکنم مهارت های کافی را برای شغل آیندم داشته باشم انشاالله...
اما مبحث دوم بهشون بگم احتمالا کتابارو بر میگردونن اما راستش من متاسفانه متاسفانه کم رو هستم و خیلی خجالتی میتونید بیشتر راهمایی کنید مثلا از کجا شروع کنم؟چی بهشون بگم؟
به مراجع بالاتر بگم خودم هم گرفتار خواهم شد!
سپاسگذارم واقعا که انجمن فوق العاده عالی ای هست و جا دارد از همه اساتید و کارکنان گرامی انجمن تشکر کنم.

با سلام

در اين موارد بايد خجالت را كنار گذاشته وبا لحني دوستانه و محترمانه به ايشان بگوييد.

Soroosh;508791 نوشت:
اما راستش من متاسفانه متاسفانه کم رو هستم و خیلی خجالتی میتونید بیشتر راهمایی کنید مثلا از کجا شروع کنم؟چی بهشون بگم؟
به مراجع بالاتر بگم خودم هم گرفتار خواهم شد!

سلام
با فرض اینکه معلم آنها را برنگردانده باشد شما این جوری بگو:

معلم عزیز میخواستم روزتون را تبریک بگم دنبال یک بهانه بودم که خدمت برسم و هم از زحمات شما در تعلیم خود تشکر کنم و هم از فراموشی خودم عذر خواهی کنم!

معلم می پرسد کدام فراموشی؟

شما می گویید نمی‌ دانم آیا کتابهای امانتی کتابخانه را که به شما دادم، شما خودتان پس دادید یا اینکه من آنها را پس بدهم؟

اگر آنها هنوز پیش شما هسنتد بنده اینکار را برایتان انجام می‌دهم! آخه تو ماه رجب رسیدیم و آدم یاد بدهکاریهاش می افته دیگه!...باید برای ماه رمضان بدهکاریهام رو صاف کنم...شرمنده‌ام .... حلال کنید

ماه رجب، ماه يگانه شدن با خدا

روزه دریچه ای به عالم معنا

موفق باشید

متشکرم بابت راهنمایی ها ولی وقتی راهنمایی دوم رو تو ذهنم مرور کردم تا ببینم عملی میشه یا نه،یادم اومد که معلم این چیزا حالیشون نمیشه متاسفانه انگار باید روز قیامت بیچاره بشم!:Ghamgin:
واقعا که از این دنیای مزخرف و چرت و پرت متنفرم و باید آدم بزنه بره تو کوه زندگی کنه!منم خُل شدم اینو یکی بهم پیشنهاد داده بود!:Ghamgin:

کاشکی اصلا به دنیا نمیومدم!
با خودم فکر میکنم و میگم!ما انسانها کلی سختی می کشیم و.... تا بریم بهشت و بهترین نعمت که رضایت خداست رو کسب کنیم!خب کاشکی قلمان(غلمان) یا هوری(حوری) یا خدمتگذار بهشتیان یا یه همچین چیزی بودیم و اونم وقتی به وظایفت عمل میکردی خداوند ازت راضی بود دیگه!
حالا ما باید تو دنیا کلی بدبختی بکشیم،تازه تو قبر هم که.... و قیامت هم که ما شاالله 50 هزار ساله و قشنگ از خجالت درمون میارن!

من مَلک بودم و فردوس بَرین جایم بود،آدم آورد به این دِیر خراب آبادم....

Soroosh;512647 نوشت:
کاشکی اصلا به دنیا نمیومدم!
با خودم فکر میکنم و میگم!ما انسانها کلی سختی می کشیم و.... تا بریم بهشت و بهترین نعمت که رضایت خداست رو کسب کنیم!خب کاشکی قلمان(غلمان) یا هوری(حوری) یا خدمتگذار بهشتیان یا یه همچین چیزی بودیم و اونم وقتی به وظایفت عمل میکردی خداوند ازت راضی بود دیگه!
حالا ما باید تو دنیا کلی بدبختی بکشیم،تازه تو قبر هم که.... و قیامت هم که ما شاالله 50 هزار ساله و قشنگ از خجالت درمون میارن!

من مَلک بودم و فردوس بَرین جایم بود،آدم آورد به این دِیر خراب آبادم....

سلام عليكم

البته اگر شما مسئول كتاب خانه بوده ايد وطبق وظيفه كتابها را به ايشان داده باشيد وايشان نياورده باشند طبق قانون به نفر بعدي كه مسئول كتابخانه مي شود اطلاع مي دهيد تا او مطابق مقررات با ايشان برخورد كند وشما تكليفي نداريد.
واگر خود شما بدون اجازه كتابها را به ايشان داده ايد وامكان پس گرفتن آنها برايتان وجود ندارد مثل آن كتابها را بخريد وبه آنجا تحويل دهيد واگر مثل كتابها در بازار نيست مبلغشان را به آنجا بدهيد.

موضوع قفل شده است