سی دی های قفل شکسته 2 جدید !!!!!!!!!!!!!!!!!

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سی دی های قفل شکسته 2 جدید !!!!!!!!!!!!!!!!!

سی دی های قفل شکسته----سوال فقهي---- آیا استفاده از نرم افزارها یا سی دی هایی که قفل آنها (جهت جلوگیری از کپی از آن) توسط فرد دیگری شکسته شده جایز است؟
با توجه به اینکه بسیار از این نرم افزارها در سطح دانشگاهی تدریس و کاربرد بسیاری در علوم فنی و مهندسی دارند.
مرجع:آیت الله سیستانی

محمدمهدی;16246 نوشت:
سی دی های قفل شکسته----سوال فقهي---- آیا استفاده از نرم افزارها یا سی دی هایی که قفل آنها (جهت جلوگیری از کپی از آن) توسط فرد دیگری شکسته شده جایز است؟ با توجه به اینکه بسیار از این نرم افزارها در سطح دانشگاهی تدریس و کاربرد بسیاری در علوم فنی و مهندسی دارند. مرجع:آیت الله سیستانی

باعرض سلام وتشكر از سوال شما
طبق نظر اقاي سيستاني تكثير كپي ونرم افزار اشكالي ندارد واستفاده از سي دي هاي شكسته اشكالي ندارد
ادرس؛sistani.orj حق چاپ

اسراء;16263 نوشت:

باعرض سلام وتشكر از سوال شما
طبق نظر اقاي سيستاني تكثير كپي ونرم افزار اشكالي ندارد واستفاده از سي دي هاي شكسته اشكالي ندارد
ادرس؛sistani.orj حق چاپ

سلام
من یکبار خواستم یک سی دی رو از دوستم بگیرم و برای خودم کپی کنم اما ایشون گفت که فکر کنم از نظر شرعی اشکال داره!
پس یعنی از نظر آقای سیستانی کپی از روی سی دی ها(هر نوعی) اشکالی نداره؟

دلتنگ مهدی (عج);32141 نوشت:
پس یعنی از نظر آقای سیستانی کپی از روی سی دی ها(هر نوعی) اشکالی نداره؟

سلام
اگر مخالف قانون نباشد اشكالي ندارد.

به استفتائات زير توجه كنيد
سؤال(1): تكثير cd در صورت راضی نبودن صاحب امتياز جايز است ؟

پاسخ: اگر از نظر قانون ممنوع باشد جايز نيست .

سؤال(5): لطفاً حكم خريد سى دى هاى قفل شكسته اى كه در بازار به فروش مى رسد و قطعاً پايين تر از قيمت سى دى اصلى (قفل نشكسته) است، در دو صورت ايرانى بودن و خارجى بودن آن بيان فرماييد؟

پاسخ: اگر مخالف قانون آن شركتها باشد جايز نيست.

به طور خلاصه اصل رايت طبق نظر ايشان جايز است(يعني قائل به حقوق معنوي نيست ) به شرط اينكه مخالف قانون نباشد يعني اگر قانوني باشد در كشور نرم افزارهاي هر موسسه ويا شخص محترم است بايد رعايت شود وچون در كشور ما اين قانون وجود دارد نمي توان رايت كرد. اونيكه در بالا اشاره شده اشاره به حقوق معنوي است كه ايشان قائل نيست(يعني اصل رايت اشكالي ندارد) ولي طبق قانون حرام مي دانند. ودر نتيجه حرام است
سايت سيستاني/حق چاپ

با عرض سلام

امکان پرداختش اگر باشه که هیچ ولی وقتی اکثرا قریب به 90 درصدشان امکان پرداخت ندارند و ایران را تحریم کرده اند چکار باید کرد.

چند وقت پیش توی مجلس این مسئله مطرح شد داشتند حکم می دادند مجاز نیست که خدا رو شکر دیدند اگر قابل خرید باشه باید رد مجاز کنند وقتی نیست و توی تحریمیم خودمون که نمی تونیم خودمونو هم تحریم کنیم.

اکثر شرکتهای نرم افزاری ایران رو تحریم کرده اند مثلا بغیر از کوبیک هیل و کسپر که این اواخر قرار شد بیاد ایران نمایندگی بزنه و زبان فارسی اضافه کنه که احتمالا هم منصرف شد مابقی اصلا کشور ما رو رد می کنند.

این حکم کاملا عاقلانه است.

با سپاس
یاحق:Gol:

موضوع قفل شده است