صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کتاب تلخی که رهبر انقلاب در دیدار با بانوان به آن اشاره کردند

علاقه
    گفتگوی دینی
    نوشته
    958
    حضور
    31 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    3
    گالری
    54
    صلوات
    3166

تعجب کتاب تلخی که رهبر انقلاب در دیدار با بانوان به آن اشاره کردند

کتاب تلخی که رهبر انقلاب در دیدار با بانوان به آن اشاره کردند

به گزارش خبرآنلاین، رهبر انقلاب در دیدار با جمعی از بانوان برگزیده کشور ضمن تشریح نگاه اسلام به بانوان و نگاه مرسوم غربی به «زن» نسبت به مرجع قرار گرفتن شعارهای غربی در خصوص زنان هشدار دادند و به برخورد حکومت​ها در جوامع غربی با زنان پرداختند. در بخشی از بیانات ایشان به کتاب جدید جیمی کارتر، سیاستمدار کهنه​کار آمریکایی نیز استناد شد. رهبر انقلاب تصریح کردند: «بنده اهل بریده پیدا کردن از روزنامه‌ها نیستم، امّا دیروز، پریروز بود، یک چیزى در روزنامه دیدم؛ دیدم خیلى چیز مهمّى است؛ اینجا آوردم براى شما بخوانم. کتابى از "جیمى کارتر" رئیس جمهور پیشین آمریکا، [منتشر شده‌] به اسم "تقاضایى براى اقدام" که به موضوع نقض حقوق بشر و تجاوزات وحشتناک علیه زنان پرداخته. جیمى کارتر در این کتاب میگوید: هر ساله صدهزار دختر به‌عنوان برده در آمریکا فروخته میشود.
    جایى که صاحب یک روسپى‌خانه میتواند دخترى را که معمولاً اهل آمریکاى لاتین یا آفریقا است، با قیمتى برابر هزار دلار خریدارى کند. وى همچنین به تجاوزات جنسى که در محوّطه‌هاى کالج‌ها رخ میدهد اشاره دارد؛ به جایى که از هر بیست‌وپنج مورد تنها یک مورد گزارش میشود.کارتر همچنین عنوان میکند که تنها یک درصد از متجاوزان جنسى در ارتش محاکمه میشود. انسان گریه‌اش میگیرد! از این قبیل در روزنامه‌ها زیاد مى‌بینید، بنده هم زیاد میبینم؛ من هیچ‌وقت هم به اینها استناد نمیکنم، لکن خب اینها واقعیّتى است. جیمى کارتر هم بالاخره یک شخصیّت معروفى است و این هم کتاب او است. این چه وضعى است در دنیا؟ این چه‌جور تکریم زن است؟» ایشان همچنین افزودند: «نویسنده‌ى نامدار و معروف غربى، کتاب رُمان مینویسد براى شرافتمندانه نشان دادنِ شغل روسپى‌گرى! که البتّه به فارسى هم ترجمه شده است. البتّه در این کتاب اشاره به این است که چگونه دلاّلان جنسى، مى‌آیند از کشورهاى آمریکاى لاتین دخترها را با وعده و وعید و فلان برمیدارند میبرند، و میفروشند به این مراکز؛ که البتّه این مربوط به اروپا است، مربوط به آمریکا نیست. البتّه سعى میشود در این کتاب و این رُمان، که شغل روسپى‌گرى یک شغل شرافتمندانه‌اى وانمود بشود. این است فرهنگ غرب نسبت به زن؛ این است احترام اینها نسبت به زن.»
    بنابراین گزارش، جیمی کارتر، رئیس جمهور پیشین آمریکا از زمانی که در سال 1981 میلادی سمت ریاست جمهوری را کنار گذاشته برنده جایزه صلح نوبل شده، یک مرکز غیردولتی برای رسیدگی به سیاست عمومی جهانی تاسیس کرده و 28 جلد کتاب نوشته است. وی آخرین کتابش تحت عنوان "تقاضایی برای اقدام: زنان، مذهب، خشونت و قدرت" را مهمترین کتابی که در زندگی اش نوشته است، می داند.
    به گزارش شبکه ای.بی .سی، این کتاب درباره نقض حقوق بشر و تجاوزات وحشتناک علیه زنان و دختران سراسر جهان از جمله قاچاق زنان، ختنه کردن آلت تناسلی و ازدواج کودکان است، اما این تجاوزات تنها در کشورهای در حال توسعه جهان صورت نمی گیرد بلکه در آمریکا نیز رخ می دهد. جیمی کارتر به طور مثال گفت، هر ساله 100 هزار دختر به عنوان برده در آمریکا فروخته می شوند، جایی که صاحب یک روسپی خانه می تواند دختری را که معمولا اهل آمریکای لاتین یا آفریقاست با قیمتی برابر با 1000 دلار خریداری کند. وی همچنین به تجاوزات جنسی که در محوطه های کالج ها رخ می دهد اشاره دارد، جایی که از هر 25 مورد تنها یک مورد گزارش می شود. به علاوه درصد اعلام عمومی تجاوزات جنسی در مکان های نظامی آمریکا در مقابل متجاوزانی که عملا مجازات می شوند، تنها یک درصد است.

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تبلیغ دین
    نوشته
    381
    حضور
    13 روز 10 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    3
    گالری
    27
    صلوات
    1486

گزیده ای از فرمایشات حضرت آقا درجمع بانوان نخبه(93/1/30) :

1ـ «برابری جنسی زن و مرد» از جمله حرفهای کاملاً غلط غرب است و برابری همیشه به معنای عدالت نیست، عدالت همیشه حق است، اما برابری گاه «حق» است و گاه «باطل».
    رهبر انقلاب این سؤال را مطرح کردند که با کدام منطق باید زنان، که خداوند آنان را از لحاظ جسمی و عاطفی برای منطقه ویژه ای از زندگی آفریده است در عرصه هایی وارد کنیم که آنها را دچار رنج و سختی می کند؟

2ـ در بسیاری از مسائل از جمله سیر مقامات معنوی هیچ تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد اما قالبها متفاوت است و این واقعیت در کنار عرصه های مشترک، منطقاً عرصه های متفاوتی را نیز به همراه می آورد.

3ـ برخلاف برخی دیدگاهها، اشتغال از مسائل اصلی مربوط به زنان نیست البته اشتغال و مدیریت مادام که با مسئله اصلی یعنی خانواده منافاتی پیدا نکند، ایرادی ندارد.
    ایشان با اشاره به مسائلی که درباره تحصیل زنان در برخی رشته های تحصیلی دانشگاهی مطرح شد افزودند: اگر در این مسئله تفاوتی هم باشد ضدعدالت نیست چرا که نباید رشته های تحصیلی و مشاغلی که متناسب با طبیعت زنان نیست به آنان تحمیل شود.
    حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: اینکه زنان برخی مشاغل را برعهده نگیرند هیچ ننگ و نقصی نیست بلکه آن چیزی غلط است که متناسب با طبیعت الهی زن نباشد

گله از صداوسیما:
    1-چرا در شب میلاد بهترین بانو ی دوعالم میهمانان شبکه هابیشتربازیگران واهالی سینما بودندوخبری از مادر ان شهدا نبود؟!!؟
    2-دوروز پس از صحبت های حضرت آقا ، برنامه ای از شبکه ی2 با خانم مهندسی مصاحبه کرد که در معدن کار می کردند!! ایشان در قسمتی از مصاحبه فرمودند:هیچ کاری برای زنان سخت نیست و متاسفم که بعضی رشته های تحصیلی صنعت ومعدن برای خانم هاحذف شده است!!و این اتفاق در سالهای اخیر افتاده است!!!

3-حضرت آقا در سالهای متمادی توصیه ها و انتقاداتی به صدا و سیما داشته اند ،ایشان از سال 83 تا الان انتقاداتی مشابه از صدا و سیما دارند اما کو گوش شنوا کو مرد عمل!!!

سایتی برای علاقه مندان به مباحث اصولی، فقهی و رجالی:

www.mobahathah.ir

5. صلوات ها 6

نوشته
    21
    حضور
    16 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط احمدمنتظرالمهدی نمایش پست ها
    دوروز پس از صحبت های حضرت آقا ، برنامه ای از شبکه ی2 با خانم مهندسی مصاحبه کرد که در معدن کار می کردند!! ایشان در قسمتی از مصاحبه فرمودند:هیچ کاری برای زنان سخت نیست و متاسفم که بعضی رشته های تحصیلی صنعت ومعدن برای خانم هاحذف شده است!!و این اتفاق در سالهای اخیر افتاده است!!!
    با سلام

درسته خیلی از خانمها از رشته های مثل صنعت و معدن زیاد استقبال نمیکنند اما سلیقه ها متفاوته، خلق و خوها فرق میکنه، قرار نیست خشک و تر رو با هم بسوزونیم
    هستند خانمهایی که به این رشته ها علاقمندند و استعداد کافی هم دارند و میتونند در جامعه خیلی بهتر و شایسته تر از مردان خدمت کنند .
    خوب چرا حق انتخاب رو به خود خانمها واگذار نکنیم؟
    چرا نشستیم پیش داوری میکنیم؟
    اجازه بدیم هر کس به تحصیل در هر رشته ایی علاقمنده بپردازه تا هم شایسته سالاری و هم حق انتخاب از هیچ جنسی ضایع نشه .
    عدالت واقعی اینه دوست عزیز

ویرایش توسط آترین : ۱۳۹۳/۰۲/۰۲ در ساعت ۰۹:۴۴
    آدم های بزرگ قامتشان بلند تر نیست
    خانه شان بزرگ تر نیست
    ثروتشان بیشتر نیست
    آنها قلبی وسیع و نگاهی مرتفع دارند !

7. صلوات ها 3

علاقه
    تبلیغ دین
    نوشته
    381
    حضور
    13 روز 10 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    3
    گالری
    27
    صلوات
    1486

نقل قول نوشته اصلی توسط آترین نمایش پست ها

با سلام

درسته خیلی از خانمها از رشته های مثل صنعت و معدن زیاد استقبال نمیکنند اما سلیقه ها متفاوته، خلق و خوها فرق میکنه، قرار نیست خشک و تر رو با هم بسوزونیم
    هستند خانمهایی که به این رشته ها علاقمندند و استعداد کافی هم دارند و میتونند در جامعه خیلی بهتر و شایسته تر از مردان خدمت کنند .
    خوب چرا حق انتخاب رو به خود خانمها واگذار نکنیم؟
    چرا نشستیم پیش داوری میکنیم؟
    اجازه بدیم هر کس به تحصیل در هر رشته ایی علاقمنده بپردازه تا هم شایسته سالاری و هم حق انتخاب از هیچ جنسی ضایع نشه .
    عدالت واقعی اینه دوست عزیز

با عرض سلام

ظاهرا شما متن گزیده ی صحبت های آقا که بنده در بالا قرار دادم رو مطالعه نفرمودید!حضرت آقا می فرمایند:
    " نباید رشته های تحصیلی و مشاغلی که متناسب با طبیعت زنان نیست به آنان تحمیل شود...اینکه زنان برخی مشاغل را برعهده نگیرند هیچ ننگ و نقصی نیست بلکه آن چیزی غلط است که متناسب با طبیعت الهی زن نباشد.."
    بنابر این اول باید دید چه چیزی متناسب با طبیعت زنان هست که مسلما خالق زن آن را بهتر می داند و حضرت آقا هم نظر اسلام را فرمودند نه نظر شخصی خودرا.
    در ثانی بحث بر سرخواستن و توانستن نیست که بگوییم زنان می توانند پس انجام دهند،چه بسا آگاهی کامل نسبت به عواقب شغل خود ندارند.بعضی شغل های سنگین برروحیه ی لطیف زنان تاثیر منفی می گذاردواین تاثیر موجب می شود تربیت فرزندان دچار اختلال شود.همانطور که حضرت آقا فرمودند وظیفه ی اصلی زن خانواده است.
    ثالثا عدالت به معنای تساوی نیست!عدالت در کلام مولی علی(علیه السلام) قرار دادن هر چیزی در جایگاه خودش است.(نهج البلاغه-حکمت 437)جایگاه زن برای داشتن یک جامعه ی سالم وصالح ابتدائا خانواده وتربیت فرزندان صالح است بعد اگر از عهده ی این مهم برآمد می تواند به تحصیل واشتغال بپردازد.
    البته بنده جسارت کردم،امیدوارم کارشناسان محترم پاسخ جامع را عنایت کنند.
    یا علی

www.mobahathah.ir

9. صلوات ها 2

نوشته
    21
    حضور
    16 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    72

بزرگوار اتفاقا متن بالا رو خوندم به نظر حقیر آزاد بودن یک رشته برای همگان به معنی تحمیل اون رشته نیست . خانمها آزاد هستند با توجه به توانایی و علاقه خویش رشته مورد علاقه خود را انتخاب کند
    ایا تا به حال شما موارد استثنا ندیده اید ؟ بنده عرض کردم اکثریت بدین رشته ها علاقه ندارند، کلمه اکثریت شامل همه نمی شه ، چه بسا تعدادی باشند که به این رشته ها علاقمند و حتی در این کار مستعد و توانا باشند محروم کردن آنان از تحصیل در این رشته ها ( با توجه به پیش داوری خود) کار شایسته ایی نیست و بی احترام به حقوق فردی افراد است در ثانی با این کار جامعه را نیز از وجود و حضور آنان محروم کرده ایم

ویرایش توسط آترین : ۱۳۹۳/۰۲/۰۲ در ساعت ۱۳:۲۳
    خانه شان بزرگ تر نیست
    ثروتشان بیشتر نیست

11. صلوات ها 5

علاقه
    تبلیغ دین
    نوشته
    381
    حضور
    13 روز 10 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    3
    گالری
    27
    صلوات
    1486

بنده هم عرض کردم بحث بر سر علاقه و توانستن نیست،بلکه بحث این است که خدای متعال که خالق زن است اورا برای هر کاری نیافریده واوست که می داندتوانایی زن درچه اموری است.حال ما بگوییم نه ما باید زن را آزاد بگذاریم که بنابر علاقه هر کاری که دوست دارد انجام دهد.مطمئنا حفظ خانواده توسط زنان ما بیشتر به جامعه کمک می کند تا مثلا مهندسی معدن و جوشکاری و تراشکاری و...!!زن اگر بهترین مهندس معدن درجهان شود ولی فرزندانی فاقد تربیت اسلامی داشته باشدمسلما هزینه های سنگینی به خود وجامعه تحمیل می کند.متاسفانه بسیاری از زنان شاغل ما تربیت فرزندان را به مهدها و پرستارها سپرده اند.این مطلوب اسلام نیست.لذا اگرنگوییم نباید زنان اصلا به سراغ این گونه رشته ها بروندحداقل باید قبول کرد که ضرورت ندارد.
    یک نکته هم درباب احترام به حقوق دیگران که فرمودید،من یاد مثال فردی افتادم که گوشه ای از کشتی را سوراخ می کردودر جواب به اعتراض دیگران می گفت من قسمت خودرا سوراخ می کنم وکاری به قسمت شما ندارم.گاهی شخص انتخاب اشتباه می کند و به پیامدهای آن توجه وشاید اطلاعی ندارد.آیا بازهم باید در اشتباه او هم به او حق بدهیم؟حال اگر اشتباه او به جامعه هم ضرر برساند چی؟بازهم از حقوق فردی دفاع کنیم؟
    البته بازهم من ارجاع می دهم به کارشناسان محترم.شایدهم این نکته که فرمودید باید از استعدادها استفاده کرد استثنایی باشد برای عبور از کلیتی که من عرض کردم.

www.mobahathah.ir

13. صلوات ها 2

نوشته
    21
    حضور
    16 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    72

بنده هم عرض کردم بحث بر سر علاقه و توانستن نیست،بلکه بحث این است که خدای متعال که خالق زن است اورا برای هر کاری نیافریده واوست که می داندتوانایی زن درچه اموری است.حال ما بگوییم نه ما باید زن را آزاد بگذاریم که بنابر علاقه هر کاری که دوست دارد انجام دهد.مطمئنا حفظ خانواده توسط زنان ما بیشتر به جامعه کمک می کند تا مثلا مهندسی معدن و جوشکاری و تراشکاری و...!!
    مشکل اینجاست بنده ندیدم در جایی خداوند فرموده باشند چنین رشته های منافاتی با خلقت زنان دارد و بهتر است سراغ این مشاغل نروند.

زن اگر بهترین مهندس معدن درجهان شود ولی فرزندانی فاقد تربیت اسلامی داشته باشدمسلما هزینه های سنگینی به خود وجامعه تحمیل می کند.متاسفانه بسیاری از زنان شاغل ما تربیت فرزندان را به مهدها و پرستارها سپرده اند.این مطلوب اسلام نیست.لذا اگرنگوییم نباید زنان اصلا به سراغ این گونه رشته ها بروندحداقل باید قبول کرد که ضرورت ندارد.
    یک نکته هم درباب احترام به حقوق دیگران که فرمودید،من یاد مثال فردی افتادم که گوشه ای از کشتی را سوراخ می کردودر جواب به اعتراض دیگران می گفت من قسمت خودرا سوراخ می کنم وکاری به قسمت شما ندارم.گاهی شخص انتخاب اشتباه می کند و به پیامدهای آن توجه وشاید اطلاعی ندارد.آیا بازهم باید در اشتباه او هم به او حق بدهیم؟حال اگر اشتباه او به جامعه هم ضرر برساند چی؟بازهم از حقوق فردی دفاع کنیم؟
    دوست عزیز مرد هم اگر بهترین مهندس دنیا باشد و فرزندانی فاقد تربیت مناسب داشته باشد هزینه هایی که بر جامعه تحمیل میکند به مراتب بیشتر از فوایدی است که از رهگذر شغلش نصبمان میکند. باید بپذیریم تربیت فرزندان و حفظ زندگی مشترک تنها وظیفه زن نیست این وظیفه همان اندازه که برای زن مهمه برای مرد هم مهمه . اینکه در سخنانمان یاد گرفته ایم انگشت اشاره را تنها به سوی زن نشانه رویم و از او بخواهیم علایق خویش را بخاطر وظیفه مهم شوهرداری و بچه داریش رها کند اشتباه است.
    در ثانی شاغل بودن زن ( هر شغلی که زن حس کند توانایی انجامش را دارد ) هیچ منافاتی با تربیت فرزندان ندارد و چه بسا لازمه زندگی امروزی است پدر و مادر باسواد و فهیم خیلی بهتر از عهده تربیت فرزندان برمی آیند .
    متاسفانه دیده شده خیلی از خانمهای خانه دار از تربیت فرزندان خویش عاجزند و خیلی از بزهکاران نیز متعلق به خانواده های فقیر و بیسواد یا کم سواد جامعه هستند

خانه شان بزرگ تر نیست
    ثروتشان بیشتر نیست

15. صلوات ها 4

نوشته
    240
    حضور
    2 روز 4 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    837

به نظر من حرف شما مصادره به مطلوب است!گفتن :
    نباید رشته های تحصیلی و مشاغلی که متناسب با طبیعت زنان نیست به آنان تحمیل شود..
    کسی اون خانمو زور کرده بره مهندس معدن شه بهش تحمیل شده؟؟دوست داشته
    نمیشه به زور به یه نفر بگی باید زن خانه باشی و بچه بزرگ کنی که!هر کس خودش برای زندگیش تصمیم میگیره!شاید اصلا نخواست ازدواج کنه.....

خوابیدم
    و خواب دیدم پروانه ای هستم
    اکنون که بیدار شده ام نمی دانم آیا
    انسانی هستم که خواب دیده پروانه شده
    یا پروانه ای هستم که خواب انسان بودن را دیده است؟!

17. صلوات ها 3

نوشته
    240
    حضور
    2 روز 4 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    837

نقل قول نوشته اصلی توسط آترین نمایش پست ها
    دوست عزیز مرد هم اگر بهترین مهندس دنیا باشد و فرزندانی فاقد تربیت مناسب داشته باشد هزینه هایی که بر جامعه تحمیل میکند به مراتب بیشتر از فوایدی است که از رهگذر شغلش نصبمان میکند. باید بپذیریم تربیت فرزندان و حفظ زندگی مشترک تنها وظیفه زن نیست این وظیفه همان اندازه که برای زن مهمه برای مرد هم مهمه . اینکه در سخنانمان یاد گرفته ایم انگشت اشاره را تنها به سوی زن نشانه رویم و از او بخواهیم علایق خویش را بخاطر وظیفه مهم شوهرداری و بچه داریش رها کند اشتباه است.
    در ثانی شاغل بودن زن ( هر شغلی که زن حس کند توانایی انجامش را دارد ) هیچ منافاتی با تربیت فرزندان ندارد و چه بسا لازمه زندگی امروزی است پدر و مادر باسواد و فهیم خیلی بهتر از عهده تربیت فرزندان برمی آیند .
    متاسفانه دیده شده خیلی از خانمهای خانه دار از تربیت فرزندان خویش عاجزند و خیلی از بزهکاران نیز متعلق به خانواده های فقیر و بیسواد یا کم سواد جامعه هستند
    عالی!

خوابیدم
    و خواب دیدم پروانه ای هستم
    اکنون که بیدار شده ام نمی دانم آیا
    انسانی هستم که خواب دیده پروانه شده
    یا پروانه ای هستم که خواب انسان بودن را دیده است؟!

19. صلوات ها 3

علاقه
    تبلیغ دین
    نوشته
    381
    حضور
    13 روز 10 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    3
    گالری
    27
    صلوات
    1486

حقیر با استناد به مباحث دینی بحث کردم اما ظاهرا دوستان صرفا نظرات شخصی را مطرح می کنند.خوب نظر هر کس قابل احترامه واگه مستند باشه قابل قبول.ولی انصافا اگه بهترین مهندس مرد جهان فرزندان فاقد تربیت داشته باشه می تونه ادعا کنه که من به وظیفم دربیرون منزل برای رفع نیاز مادی خانواده به نحو احسنت پرداختم ولی وظیفه ی زن درست انجام نشده.اینکه بگوییم نخیرتربیت وظیفه ی زن نیست مخالفت با شاکله و اساس خلقت زن است.قبول بفرمایید که عطوفت و مهربانی که مادر دارد هیچ گاه پدرندارد (پس سهم زن درتربیت بیشتره).حال ما زن را رها کنیم که به سراغ شغل های خشن برودوعطوفت خودراازدست بدهدبعدبگوییم خودش خواست!!؟بنده مخالف سواد وتحصیل نیستم ولی انصافا مهندس معدن شدنه زن لازمه ی زندگی و تربیت فرزندان است؟؟؟من نگفتم زن بی سواد باشد،گفتم تحصیل نباید مزاحم تربیت شود.در طرف مقابل هم مامادران بی سوادی هم داشته ایم که فرزندان برومندی تربیت کرده اند چرا که به وظیفه خود به درستی عمل کرده اند.اما من بازهم می گویم بحث تحصیل و اشتغال دراموری که مخالف خلقت ووظایف زن نباشد نبوده ونیستم.جامعه نیاز به دکترومعلم زن دارداما خداوکیلی ما جوشکار و تراشکارو معدن کار زن نیاز نداریم!!

www.mobahathah.ir

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۰۴:۱۲ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری