چرا کارم به سرانجام نمی رسه؟

تب‌های اولیه

27 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا کارم به سرانجام نمی رسه؟

سلام جوانی هستم 29 ساله یه مدت هرچه سعی میکردم برم خواستگاری نمیشد
با توجه به دعاهایی که دوستان و کاربران محترم همین سایت ارائه کردند ( دعا برای ازدواج) و ( دعای چهل کلید حضرت فاطمه زهرا س)و منم تا حدودی اونا رو انجام دادم ( لینک زیر)

اینجا

اما الان نزدیک 5 الی 6 بار به خواستگاری رفتم
دو سه مورد اولی همون اول گفتند نه ولی این 2 سه مورد بعدی گفتند بیا برای اشنایی اولیه
بعد از دیدنهای اولیه چند روز بعد که زنگ میزنیم تا خبرش رو بگیریم میکند نه حالا یا خود دختره میگه نه یا خانواده اونا

چرا این کارم به سرانجام نمیرسه تو رو خدا کمکم کنید خسته شدم به سرم زده که خودکشی کنم ...........................
دیگه نمیدونم باید چکار کنم ( الان که دارم این متنو مینویسم نمیدونید چه حالی دارم)

تو رو خدا کمکم کنید دارم آلوده به گناه و بی دینی میشم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما دوست بزرگوار.
دوست من شايد اين كه تا حالا نتوانسته ايد ازدواج كنيد لطف خدا بوده كه شما كمي با دقت بيشتر به ازدواج نگاه كنيد و چه بسا به دليل دعاهايي كه داشته ايد موردي نامناسب كه همتاي واقعي شما نبوده رد شده و خداوند مانع وصلت شده باشد.
براي ازدواج مثل يك بنّا كار كنيد بنا وقتي مي خواهد ديواري بچيند ابتدا پي آن را محكم مي كند تا بتواند وزن ديوار را تحمل كند و ديگر اين كه رج اول را تراز تراز مي كند تا اين سر و آن سر ديوار از نظر افقي بودن تراز شود بعد اين طرف و ان طرف ديوار را شمشه كار مي كند و رسمان كار مي كشد تا ديوار براساس رج اول تراز شود و عمودي پيش برود. وقتي شمشه كار شد هدف مشخص مي شود اين كار الگوي او مي شود. وقتي شما برادر بزرگوارم در زندگي هدفي داشته باشيد اينجا نگران گزينش يك فرد نيستيد. بلكه بيشتر دقت مي نيد كه فردي را گزينش كنيد كه همتاي شما باشد و همخوان با اهداف زندگي شما باشد. اگر اين همتايي نباشد در واقع ازدواج يعني تباه شدن عمر شما و ديگري.
بنابراين وقتي هدفمند هستيد نبايد نگران باشيد كه چرا فلان وصلت اتفاق نيفتاد چون همتايي امري دو طرفي است يعني طرف مقابل هم اين همتايي را بفهمد و قبول كند. كسي كه اساس زندگي را بر روي شرايط مادي و دارايي شما مي گذارد در واقع همتاي خوبي نيست. كسي كه باورهاي ديني را در نظر نميگيرد همتاي مناسبي نيست.

خودكشي؟
درست خواندم، دوست بزرگوار شما بايد خودتان را براي يك رسالت مهم آماده كنيد. كمرتان را محكم ببنديد مرد بودن را كم نگيريد مرد بودن بخش مهمي از آن به ايستادگي در برابر بادها و توفان هاي ناملايم زندگي است. اگر اين بادها نباشد ناخداي خوبي در درياي زندگي نخواهيد شد. با ايستادگي شما است كه همسرتان و ان شاالله فرزندان تان به شما تكيه خواهند كرد اگر به اين زودي درجا بزنيد تكيه گاه خوبي نخواهيد بود.
اذيت ها و آزارهايي كه الگوهاي ديني ما در زندگي تحمل كردن تا به هدفشان برسند و چراغ راه و كشتي نجاتي براي ما ما باشند را توجه كنيم. تا مقاوم شويم.
اگر به فرموده پيامبر اسلام با ازدواج نيمي از ايمان حفظ مي شود با تحمل مشقت هاي اين مسير هم اجر بالايي خواهيم برد.

باز هم دعا و راز و نياز را ادامه دهيد ولي در كنار دعا بايد مطالعه، مشورت و تلاش را جدي بگيريد كه فرموند:
دعاي بودن تلاش مانند كمان بدون زه است.
دعا مي كنيم كه با عنايت اهل بيت به خصوص امام رضا(ع) و فرزندشان امام جواد(ع) اسباب آرامش و ازدواج جوانان به ويژه شما دوست بزرگوار فراهم شود.
تاپيك زير را با دقت بخوانيد و يادداشت برداري كنيد:

پیش نیازها و مقدمات یک ازدواج موفق چیست؟

یه سوال
با نظر به اینکه صحبت با جنس مخلف حرام هست و در دین اسلام به اون اشاره شده
ایا شما صلاح میدونید تا با اون فرد مورد نظر ( اخرین دختری که بنده به خواستگاریش رفتم) برم مستقیما صحبت کنم و نظرش رو بدونم و اگه به توافق رسیدیم و تونستیم همدیگر رو قانع کنیم خانواده هامونو در جریان بزاریم

اگه نتونستم منظورمو برسونم عذر خواهی میکنم

GREAT_MOHAMMAD;506809 نوشت:
یه سوال
با نظر به اینکه صحبت با جنس مخلف حرام هست و در دین اسلام به اون اشاره شده
ایا شما صلاح میدونید تا با اون فرد مورد نظر ( اخرین دختری که بنده به خواستگاریش رفتم) برم مستقیما صحبت کنم و نظرش رو بدونم و اگه به توافق رسیدیم و تونستیم همدیگر رو قانع کنیم خانواده هامونو در جریان بزاریم

اگه نتونستم منظورمو برسونم عذر خواهی میکنم

من در بحث مشاوره وارد نمیشم فقط بگم برادر من کی گفته صحبت با جنس مخالف حرامه؟
هیج وقت صحبت با جنس مخالف حرام نبوده و هیچ وقت هم حرام نخواهد بود

[="Tahoma"][="Teal"]به نام خدا
سلام

GREAT_MOHAMMAD;506809 نوشت:
صحبت با جنس مخلف حرام هست

حرام نيست!اگر فسادي در صحبت ها باشه مثل شوخي كردن با نامحرم،حرام هست در غير اينصورت حرام نيست يا مثلا صحبت زياد با نامحرم كه زمينه هاي فساد رو فراهم ميكنه.
با اين گفته شما من حس ميكنم بيش از حد در رابطه با نامحرم سخت ميگيريد.همينطوره؟
(نبايد از نامحرم ترسيد و فراري بود متاسفانه بعضي ها در دين ناخواسته دچار افراط گرايي مي شوند.)
همين؟با پنج شش تا خواستگاري فكر خودكشي زده به سرت؟:Moteajeb!:
به نظرم شما اول بايد يه كم عزت نفس و اعتماد به نفستو تقويت كني وگرنه در آينده با مشكلات و سختي هاي بيشتري كه روبرو بشي ديگه نميدونم مي خواي چيكار كني.درباره ي اعتماد به نفس مطالعه كن دوست گرامي.[/]

ممنون از راهنمای هاتون
یادم هست تو همین سایت خوندم که باید از یه رابط مطمئن برای این کار استفاده بشه که از همه نظر مطمئن باشه (
لینکش یادم نیست تا همین جا با سند صحبت کنم)
من هم امروز یه رابط مطمئن پیدا کردم ( اون رابطمون رئیس شرکتمونه) انشالله امشب میریم برای صحبت و متقاعد کردن اون خانواده

فقط یه سوال این رابطمون گفته که شما بیا خونه رو به من نشان بده بعد خودت برو تو ماشین بشین تا من صحبت کنم
به نظرتون من خودم هم برم اون جا حضور داشته باشم یا تو ماشین بمونم

فقط شش بار تا حالا خواستگاری رفتی؟!:Khandidan!:
عزیز چرا اینقدر عجولی؟ صبر داشته باش و شاکر باش!
هرچی تعداد موارد بررسی شده ات بیشتر باشه، انتخابت بهتر و آگاهانه تر میشه.
بابا چند میلیون دختر تو اطرافت هست که با چندتا خواستگاری نا امید شدی؟:khaneh::Nishkhand:

GREAT_MOHAMMAD;507004 نوشت:
ممنون از راهنمای هاتونیادم هست تو همین سایت خوندم که باید از یه رابط مطمئن برای این کار استفاده بشه که از همه نظر مطمئن باشه ( لینکش یادم نیست تا همین جا با سند صحبت کنم)من هم امروز یه رابط مطمئن پیدا کردم ( اون رابطمون رئیس شرکتمونه) انشالله امشب میریم برای صحبت و متقاعد کردن اون خانواده فقط یه سوال این رابطمون گفته که شما بیا خونه رو به من نشان بده بعد خودت برو تو ماشین بشین تا من صحبت کنم به نظرتون من خودم هم برم اون جا حضور داشته باشم یا تو ماشین بمونم
من پست های شما رو خوندم و اولین چیزی که به ذهنم رسید اینه که مثل اینکه توکلت به خدا کم شده و دوم اینکه چرا از خانواده ات استفاده نمیکنی سوم اینکه تا اعتماد به نفس نداشته باشی نمیتونی کاری کنی شاید این حرف به مذاق بعضی ها خوش نیاد ولی به قول یکی از دوستانم "بزرگترین آرزوی یه دختر اینه که یه پسر بره خواستگاریش " این نکته رو فراموش نکن که خانمها به اعتماد به نفس آقایون و ارتباطاتشون با خانوادشون توجه خاصی دارند

GREAT_MOHAMMAD;505001 نوشت:
چرا این کارم به سرانجام نمیرسه تو رو خدا کمکم کنید خسته شدم به سرم زده که خودکشی کنم ...........................
دیگه نمیدونم باید چکار کنم ( الان که دارم این متنو مینویسم نمیدونید چه حالی دارم)

سلام داداش
يه كم آسون بگير زندگي رو ، هرطوري بگيري همونطوري ميشه
خود كشي چيه؟
مرد حسابي! هيچ دختر عاقلي( اگه بفهمه همچين روحيه ايي داري) حاضر نيست با تو ازدواج بكنه
در ثاني با اين روحيه اگه ازدواج بكني مشكلاتت بيشتر هم ميشه!
دخترا دوست دارند با كسي ازدواج كنند كه حداقل از نظر روحي قوي باشه ، بشه بهش تكيه كرد نه كه دم از خودكشي بزنه

خلاصه كلام اينكه زندگي رو زياد سخت نگير، ميدونم كه قدرتشو داري
اگرم خيلي روت فشاره برو صيغه كن كه اول فكرت باز بشه ...
و ا ِلا اگه بخواي از روي نياز جنسي فقط ازدواج كني معلوم نيست بتوني مورد خوبي رو پيدا بكني يا نه

موفق باشي

ممنون از راهنمای هاتون
یادم هست تو همین سایت خوندم که باید از یه رابط مطمئن برای این کار استفاده بشه که از همه نظر مطمئن باشه (
من هم امروز یه رابط مطمئن پیدا کردم ( اون رابطمون رئیس شرکتمونه) انشالله امشب میریم برای صحبت و متقاعد کردن اون خانواده

فقط یه سوال این رابطمون گفته که شما بیا خونه رو به من نشان بده بعد خودت برو تو ماشین بشین تا من صحبت کنم

من پست های شما رو خوندم و اولین چیزی که به ذهنم رسید اینه که مثل اینکه توکلت به خدا کم شده و دوم اینکه چرا از خانواده ات استفاده نمیکنی سوم اینکه تا اعتماد به نفس نداشته باشی نمیتونی کاری کنی شاید این حرف به مذاق بعضی ها خوش نیاد ولی به قول یکی از دوستانم "بزرگترین آرزوی یه دختر اینه که یه پسر بره خواستگاریش " این نکته رو فراموش نکن که خانمها به اعتماد به نفس آقایون و ارتباطاتشون با خانوادشون توجه خاصی دارند

با توجه به دعاهایی که دوستان و کاربران محترم همین سایت ارائه کردند ( دعا برای ازدواج) و ( دعای چهل کلید حضرت فاطمه زهرا س)و منم تا حدودی اونا رو انجام دادم ( لینک زیر)

اینجا

دو سه مورد اولی همون اول گفتند نه ولی این 2 سه مورد بعدی گفتند بیا برای اشنایی اولیه
بعد از دیدنهای اولیه چند روز بعد که زنگ میزنیم تا خبرش رو بگیریم میکند نه حالا یا خود دختره میگه نه یا خانواده اونا

سلام علیکم مؤمن،
خودکشی برای چی؟ لااقل می‌گفتید میخواهم سر بگذارم به بیابان. مورد اول که اصلاً موضوعیت نداره ولی مورد دوم انتخاب خیلی‌ها بوده و کار هم کرده است، اگرچه تمام زندگیشان را هم از مسیر قبلی خود منحرف کرده است و موقعیت‌های زیادی را هم برای این تصمیم خود از دست داده‌اند. کسی که نمیخواد گناه کنه و هیچ راهی جلوی خودش نمی‌بینه باید یک تغییر بزرگ در زندگیش بده، سر به بیابان گذاشتن دیگه نهایت این تغییره که خوب بدیهی هم هست در حالت معمول اصلاً توصیه نمیشود. کسی را می‌شناسم که در شیراز زندگی می‌کرد و ماهها در خانواده‌اشان مشکلاتی داشت که زندگی را برایش جهنم کرده بود، میخواست ازدواج کند ولی به دلایل خیلی بغرنجی ممکن نبود، عاقبت زندگی‌اش را ول کرد و مهاجرت کرد به مشهد و رفت معتکف حرم رضوی شد، چند روزی فکر کنم که آنجا بود وعاقبت همسری نصیبش شد که خوابش را هم نمی‌دید به او بدهند و الحمدلله مدام خداوند را شکر می‌کند (یا میکرد، چند سالی میشود که ازش خبر ندارم).
اما اینها مال وقتیه که از طرفی جان آدم به گلوش برسه و از طرف دیگه آنقدر ایمان و شجاعت داشته باشه که برای گناه نکردن در روال زندگیش تغییرات بزرگی رو ایجاد کنه و قید خیلی از موقعیت‌هایی که دارد را بزند. توصیه‌ی کارشناسان برای موارد ساده‌تر این است که مثلاً کوهپیمایی و ... را در برنامه‌های هفتگی بگنجانید و خلاصه از این دست تغییرات (اگر خواستید بروید کوه حتماً کوه‌های اطراف تهران را انتخاب نکنید، آنجا زیر چشم مسؤولین آنقدر اروپا شده که آدمهایی که ابتدا به ساکن مشکلی ندارند هم مشکل‌دار بشوند).
اما یک نکته. حقیر هم چند سالی قصد ازدواج داشتم و از اینکه نمی‌شد دمغ بودم تا اینکه زد و الحدلله ازدواج کردم، بعد از ازدواج تازه فهمیدم که چرا اینقدر ازدواجم دیر شده بود، زمان ازدواج نه خودم آن آدمی بودم که چند سال قبل قصد ازدواج داشت (از نظر معیارهای ازدواج و خیلی موارد دیگه ...) و نه خانمم آن موقع اینطور بود که موقع ازدواج شده بود. بعد که مرور می‌کردم دیدم با آن خانمهایی که ازشان خواستگاری کرده بودم اگر ازدواج می‌کردم خداوند میدونه که چه عاقبتی داشتم.خلاصه اینکه به خدا شکایت نکنید، حتی اصرار هم نکنید که اگر بکنید خداوند هم بابت اصرارتون یک نفر را می‌گذارد سر راهتان که با هم ازدواج کنید ولی خدا می‌داند که خیرتان در آن نیست مگرنه بدون اصرار شما هم برایتا فراهم می‌شد. خوبه که از خداوند بخواهید که هر چه خیرتان هست را سر راهتان قرار دهد و بعد در سمت خودتانن اقدامات لازم برای به گناه نیفتادن را مدیریت کنید. کار ساده‌ای هم نیست ولی خیلی‌ها از پسش برآمده‌اند ان‌شاءالله شما هم یکی مثل آنها.
یا علی

ناگفته هاي ناب;506885 نوشت:
با پنج شش تا خواستگاري فكر خودكشي زده به سرت؟:Moteajeb!:

سلام علیکم، راست میگن دیگه، منم اینقدر خواستگاری کردم که تعدادش یادم نیست و شکر خدا هم همیشه خانمها گفتند نه! شکر خدا دارد که حقیر دل کسی را نشکاندم دیگه Smile

ممنون از راهنمای هاتون

سلام مؤمن،
اگر رابطتون مطمئنه پس لابد می‌توانید به ایشان اطمینان کنید دیگه!
در ضمن عجله کردن و اینکه بخواید حتماً یک وصلتی جوش بخوره اصلاً صلاح نیست، به خدا بسپریدش خدا بهترین خیاطه، خودش براتون همچین ببره و بدوزه این لباس را که در عجب بمانید از اینکه خدا چنین نعمتی هم داشت و ما بی‌اطلاع بودیم؟ (زن و مرد لباس هم هستند: هُنَّ لِبَاسٌ لَّكُمْ وَأَنتُمْ لِبَاسٌ لَّهُنَّ)
یاعلی

[="Tahoma"][="Navy"]سلام دوست گرامی:Gol:

ازدواج فقط بخشی از زندگی است ، بر فرض اگر این بخش از زندگی وقتی که ما میخواهیم یا اصلا شکل نگرفت باید کل زندگی را تعطیل کرد؟ این اشتباهه که بخشهای دیگر زندگی فدای یک قسمت بشود.

موفق باشید[/]

سلام
دوست عزیر بنده اشخاص مومنی را می شناسم که بیش از شما به خواستگاری رفته اند و هنوز کفو خود را پیدا نکرده‌اند!

اگر مومن هستید به حدیث زیر عمل کنید:

http://www.askdin.com/thread36122.html#post474078

حامی;506780 نوشت:
دوست من شايد اين كه تا حالا نتوانسته ايد ازدواج كنيد لطف خدا بوده كه شما كمي با دقت بيشتر به ازدواج نگاه كنيد
خداوند هرگز برای لطف کردن یه جوان رو تا این سن مجرد نگه نمیداره...مشکل صد در صد از خود این جوان است که تا الان ازدواج نکرده....پول و خونه و ماشین و الان ازدواجا سخت شده و همه اینا الکیه....اینا همش مشکلات و عذاب الهیه و همش ریشه درگناه داره.... دوست عزیز گناهان کبیره رو ترک کن مشکلت حل میشه....وگرنه گریم ازدواج هم کردی خدا عذاب های جدیدی نازل میکنه...

معلق;507034 نوشت:
يه كم آسون بگير زندگي رو ، هرطوري بگيري همونطوري ميشه

عزیز من شما که میگی آسون بگیرید تا آسون بگذره
اصلا کار من به اون قسمت نمیرسه همون جلسه اول میگند نه کمی با دقت پستهای قبلی رو بخونید بعد نظر بدید
ممنون از راهنمایی همه دوستان سعی میکنم تا از همه موارد دوستان استفاده کنم

دوست من جناب GREAT_MOHAMMAD
لطف كنيد با دقت نوشته هايم را مرور كنيد.
هر پديده اي علتي مادي يا معنوي دارد. در علل مادي جواب رد شنيدن مي توان اموري زير باشد:
خجالتي بودن، سفت و محكم (نه بلند و درشت) حرف نزدن، نشان ندادن جربزه كار و تلاش، با ترديد سخن گفتن، سرو وضع نامرتب، احتمال اعتياد به مواد مخدر، بدگو داشتن، انتظارات و شروط سنگين داماد، توقع و انتظارات دختر و خانواده اش، ناهتما ديدن فرهنگ از سوي خانواده عروس و احتمال اصطكاك در آينده، وسواسي بودن داماد در گزينش يا خانواده عروس و...

برخي از علل معنوي عبارتند از:
گناهان، حق الناس به گردن داشتن، نارضايتي والدين از فرزند و آزمايش خداوند، دفع مشكلات با رد شدن( چون احتمال دارد با پذيرش به ظاهر شما راضي شويد ولي زندگي پرتنشي داشته باشيد قرآن مي فرمايد چه بسا شما امري را به خير و صلاح خود مي دانيد درحالي كه سراسر شر است و چه بسا شما امري را شر و ناپسند بدانيد ولي لبريز از خير و مصلحت باشد.

چه بايد كرد؟
علل را يكي يكي بررسي كنيد و آنهايي را كه مي توانيد رفع كنيد در كنار آن نذر، دعا و صدقه فراموش نشود.

دوستان اين سايت هم براي ايشان و افراد نيازمند به ازدواج دعا كنيد. دعاي مسلمان پشت سر برادر مسلمانش مستجاب است. نيز فرمودند با زباني مرا دعا كنيد كه گناه نكرده ايد ما با زبان دوستان گناه نكرده ايد پس به جاست اميدوار به دعاي دوستان باشيم.

با توجه به دعاهایی که دوستان و کاربران محترم همین سایت ارائه کردند ( دعا برای ازدواج) و ( دعای چهل کلید حضرت فاطمه زهرا س)و منم تا حدودی اونا رو انجام دادم

دوست عزیز شاید یک درصد مشکل شما به نگرانی (یعنی ایجاد چیزی که نمی خواهیم! نگرانی مانع اجابت دعا است! نگرانی مانعی است برای اینکه شما به خواسته ات نرسی! ) و حساسیت (حساسیت یعنی جذب شرایطی که از آن فراری هستیم حساسیت، اتفاقاتی رو رقم میزنه که به نفع ما نیست)مربوط بشه گفتم یک درصد تا زود جبهه نگیرید :khandeh!: شایدم من اشتباه میکنم اصلا این موارد ربطی به مشکل شما نداشته باشه بهرحال شک داشتم بنویسم امیدوارم بتونه کمک کنه
بیشتر کسانی که خواسته ای دارند و براشون خیلی مهم میشه ناخواسته دچار اضطراب شدید و ترس به خاطر نرسیدن و از دست دادن اعتماد به نفس میشن به نظرم اگه بتونی نگرانی و حساسیت رو کنار بزاری روی ویژگی های مثبت خودت متمرکز بشی و خود را لایق بهترین ها بدونی زودتر به خواسته ات میرسی
در خواسته های بزرگ تلاشت رو بکن ولی نتیجه رو رها کن ( یعنی نتیجه رو به خدا بسپار )
مثلا به داستان زیر توجه کن
مدتهای طولانی شدیداً به دنبال کسی می گشتم،اما تلاشم بیهوده بود. هر چه بیشتر سعی می کردم، کمتر به رویایم نزدیک می شدم. بعد گفتم دیگر بس است، و خیلی راحت شروع کردم به لذت بردن از زندگی. به هیچ وجه از رویایم دست نکشیدم اما روش و رفتارم را تغییر دادم و حالا احساس می کردم کل هستی ام پر از فراوانی های شگفت انگیز است. می دانید چه شد؟ فقط کمی بیشتر از یک ماه بعد با بهترین دختری که در عمرم دیده بودم آشنا شدم منظور از تغییر رفتار همون رها کردن خواسته و تمرکز روی نقاط قوت برای ایجاد اعتماد به نفسه

GREAT_MOHAMMAD;507361 نوشت:
عزیز من شما که میگی آسون بگیرید تا آسون بگذره
اصلا کار من به اون قسمت نمیرسه همون جلسه اول میگند نه کمی با دقت پستهای قبلی رو بخونید بعد نظر بدید

سلام دوست گرامي
بنده منظورم آسون گرفتن ازدواج و خواستگاري نبود
اشاره به كل زندگي داشتم كه سخت نگير..
آره داداش

اینجا

بنده این تاپیکو نخوندم که بدونم چه خبره .
اما مطلبم اینست که در تمام ابعاد زندگی باید حوصله کرد . همه ابعاد زندگی همینطور است . تلاش تلاش تلاش .
دعا هم جزیی از تلاش است . برطرف کردن عیوب خود هم تلاش است . یک موقع هست که یک اشکال فرد باعث مشکل میشود .

owari;507102 نوشت:
ممنون از راهنمای هاتون
یادم هست تو همین سایت خوندم که باید از یه رابط مطمئن برای این کار استفاده بشه که از همه نظر مطمئن باشه ( لینکش یادم نیست تا همین جا با سند صحبت کنم)

سلام اقا ما با رابطمون رفتیم و اونم باهاشون صحبت کرد گفتند 2 روز دیگه خبرت میکنیم

امروز خبرش رو دادند گفتند باشه قبول اما به شرطها و شروطها
اون شرط هم اینه که اونا گفتند باید یه خونه نزدیک خونه ما بگیری و انجا زندگی کنی( یعنی اون طبقه بالایی خونتون رو که امسال ساختی بخیال بشی) رفتم اون منطقه پرسیدم برای اجاره خونه میگند 15000000 پول پیش 400000 تومن اجاره خلاصه دیدم نمیتونم خواستگاری بهم خورد

اما نکته پایانی
امیدوارم هر زمان که این دختر ازدواج کرد خوشبخت بشه

نتیجه گیری :
کسی که توان مالی درست و حسابی نداره حق زندگی کردن رو تو این دنیا رو نداره پس باید بره بمیره ( اون دنیا هم معلوم نیست) و در کل خدا هم مال آدمای پول داره چون کسی نیست حرف ما آدمای بیچاره رو بشنوه
من مسیرم رو جدا کردم
از اینکه این چند روز هم مزاحم وقت تون شدم عذر میخوام

( چند روز یه بار میام به سایت تون سرمیزنم چون این سایت کاربرا و مدیرای خوبی داره )

GREAT_MOHAMMAD;510851 نوشت:
سلام اقا ما با رابطمون رفتیم و اونم باهاشون صحبت کرد گفتند 2 روز دیگه خبرت میکنیم

اون شرط هم اینه که اونا گفتند باید یه خونه نزدیک خونه ما بگیری و انجا زندگی کنی( یعنی اون طبقه بالایی خونتون رو که امسال ساختی بخیال بشی) رفتم اون منطقه پرسیدم برای اجاره خونه میگند 15000000 پول پیش 400000 تومن اجاره خلاصه دیدم نمیتونم خواستگاری بهم خورد

اما نکته پایانی
امیدوارم هر زمان که این دختر ازدواج کرد خوشبخت بشه

نتیجه گیری :
کسی که توان مالی درست و حسابی نداره حق زندگی کردن رو تو این دنیا رو نداره پس باید بره بمیره ( اون دنیا هم معلوم نیست) و در کل خدا هم مال آدمای پول داره چون کسی نیست حرف ما آدمای بیچاره رو بشنوه
من مسیرم رو جدا کردم
از اینکه این چند روز هم مزاحم وقت تون شدم عذر میخوام

( چند روز یه بار میام به سایت تون سرمیزنم چون این سایت کاربرا و مدیرای خوبی داره )

سالم علیکم مؤمن،
اگرچه شرایط خوبی ندارید که قابل درکه ولی برای خداوندی که این همه به دشمنان خودش در شرق و غرب عالم از مواهبش داده است کاری ندارد که به شمای مؤمن هم چند برابر آنها را بدهد، اگر نداده از یک طرف آزمایش است برای شما و از طرف دیگر لابد خیرتان نیست: عمر دو روز است، یک روزش برای تو و روز دیگرش در مقابل تو، پس باید که در آن روز که برای توست مغرور نشوی و شاکر باشی و در آن روز که در مقابل توست صبر پیشه کنی و توکل داشته باشی و از رحمت خداوند ناامید نشوی.
مورد بعدی این است که همه چیز را باید از خداوند خواست، منوط کردن خانه‌دار شدن به داشتن حقوق بالا و ... از مصادیق شرک خفی است، بدانید که خداوند اگر صلاحتان بداند برایش سخت نیست که خانه‌ای برای شما از جایی فراهم کند که فکرش را هم نمی‌کردید. همین الآن دو نمونه از اشخاص با توکل و ایمان قوی در ذهنم هستند که راضی شدند به رضای خداوند وقتی که دیگر توان پرداخت اجاره‌بها هم برایشان غیرممکن شد و آنوقت در عین بدون چاره بودن شرایط طوری رقم خورد که خانه‌دار شدند، با حساب‌های معمول اینطور پیش نمی‌رود، اگرچه خوب ایمان آنها هم خیلی محکم‌تر از ایمان حقیر بوده است، توکلشان هم همینطور. همچنین یکی دیگر از دوستانم هم با حسن ظن به خداوند پا پیش گذاشتند و همین چند سال پیش و بعد از گران شدن دلار با ۴۰۰۰۰۰ هزار تومان پول اقدام به ازدواج کردند، همسر خوب و مؤمن و بساز و زندگی قابلقبول همه برایشان فراهم شد. هنوز هم رفت و آمد خانوادگی داریم الحمدلله و می‌بینم که داشتن حسن ظن به خداوند و توکل به او و ... چه آثار مافوق تصوری در زندگی‌اشان داشته است، چه به لحاظ مادی و چه معنوی، با اینکه کارمند هستند و حقوق بالای هم ندارند، البته پشت کارشان مثال زدنی است الحمدلله و پی‌گیرند. با حساب و کتابهای حقیر که سازگاری ندارد ولی هست و انکارش نمی‌توان کرد.

خداوند همه‌ی ما را هدایت کند که بدانیم داشتن خداوند چه سرمایه‌ی بزرگی است و باز کمکمان کند که دشمن قسم‌خورد‌ه‌امان نتواند ما را نسبت به این ثروت عظیم ناامید کند، ناامید شدن از رحمت خداوند دراسلام کفر شمرده شده است
شرایط سختی دارید به هر حال و راضی شدن به رضای خداوند هم کار ساده‌ای نیست، خداوند یاورتان باشد
یا علی

سلام اخوی
مشکل اول شما :دختر مناسب برای ازدواج نیست------->باید بمیرم

را این کارم به سرانجام نمیرسه تو رو خدا کمکم کنید خسته شدم به سرم زده که خودکشی کنم ...........

خوب الحمد لله که مشکل اول حل شد و کیس مناسب پبدا شد.
خوب شد که خود کشی نکردیا:Cheshmak:
حالا مشکل دوم شما :پول برای ازدواج ندارم---------->باید بمیرم

کسی که توان مالی درست و حسابی نداره حق زندگی کردن رو تو این دنیا رو نداره پس باید بره بمیره

---------------------------
بریم تو عالم رویا:
GREAT_MOHAMMAD پول جور کرد و بالاخره "بعله رو گرفت" از عروس خانوم
صبح روز بعد از عروسی
عروس خانم : چرا نمیری سرکار عزیزم؟
GREAT_MOHAMMAD:باشه من رفتم دنبال کار..
یک هفته بعد .........
عروس خانم : چی شد ؟ کار چی شد؟
GREAT_MOHAMMAD : هیچی تا پارتی نباشه از کار خبری نیست
من هم که پارتی ندارم---------->خودکشی می کنم
2 هفته بعد کار پیدا شد.........
.............
............
...........
-----------------------------
ببین برادر اینطوری اگر بخواهی باشی که نمیشه!
زندگی میدان جنگه ,باید قوی باشی,زندگی بالا و پائین داره .باید سنگ زیرین آسیاب باشی.
در کنار تلخیها هستش که خوشی هم معنی پیدا میکنه.
والا این دو موردی را که میخواستی براش خود کشی کنی تقریبا 95% مردم باهاش درگیر هستن.
کمی محکمتر,مومنتر,امیدوارتر.........همه چی درست میشه ...باید بیشتر رو خودت کار کنی.

چند روز یه بار کمه
بیشتر بیا, بهت قول میدم که کارت درست میشه.
تاپیکهای مشابه را بخوان.دوستای خوبی پیدا میکنی که میتونن با حرفاشون زندگیتو عوض کنن.
موفق باشی

*عارف*;510937 نوشت:
سلام اخوی
مشکل اول شما :دختر مناسب برای ازدواج نیست------->باید بمیرم

خوب الحمد لله که مشکل اول حل شد و کیس مناسب پبدا شد.
خوب شد که خود کشی نکردیا:Cheshmak:
حالا مشکل دوم شما :پول برای ازدواج ندارم---------->باید بمیرم

---------------------------
بریم تو عالم رویا:
GREAT_MOHAMMAD پول جور کرد و بالاخره "بعله رو گرفت" از عروس خانوم
صبح روز بعد از عروسی
عروس خانم : چرا نمیری سرکار عزیزم؟
GREAT_MOHAMMAD:باشه من رفتم دنبال کار..
یک هفته بعد .........
عروس خانم : چی شد ؟ کار چی شد؟
GREAT_MOHAMMAD : هیچی تا پارتی نباشه از کار خبری نیست
من هم که پارتی ندارم---------->خودکشی می کنم
2 هفته بعد کار پیدا شد.........
.............
............
...........
-----------------------------
ببین برادر اینطوری اگر بخواهی باشی که نمیشه!
زندگی میدان جنگه ,باید قوی باشی,زندگی بالا و پائین داره .باید سنگ زیرین آسیاب باشی.
در کنار تلخیها هستش که خوشی هم معنی پیدا میکنه.
والا این دو موردی را که میخواستی براش خود کشی کنی تقریبا 95% مردم باهاش درگیر هستن.
کمی محکمتر,مومنتر,امیدوارتر.........همه چی درست میشه ...باید بیشتر رو خودت کار کنی.

چند روز یه بار کمه
تاپیکهای مشابه را بخوان.دوستای خوبی پیدا میکنی که میتونن با حرفاشون زندگیتو عوض کنن.
موفق باشی

والا نمیدونم باید چکار کنم بخدا دیگه نمیکشه ( هم عقلم هم توانم) اون قسمتی که رنگش رو قرمز کردم
درسته ولی 95% مردم درگیرند ولی کسی هست که بهشون امیدواری یا حداقل راه درست رو نشونش بده اما من چی یه پدر مادر پیر دارم که یه سر دارند هزار تا سودا ( در ضمن اینایی رو شما نوشتی درست نیست من خودم شغل دارم سر کار میرم خونه دارم حداقل یه جور دیگه میگفتی)

حالا شما بگید با این اشفتگی ( از همه نظر)چکار کنم

GREAT_MOHAMMAD;511036 نوشت:
در ضمن اینایی رو شما نوشتی درست نیست من خودم شغل دارم سر کار میرم خونه دارم حداقل یه جور دیگه میگفتی)

بابا دم شما گرم!
کار داری و خونه! بعد اینقدر ناراحت؟؟؟!!!!
ضمناً عرض کردم که در عالم رویا .در مثل جای مناقشه نیست..منظورم اشاره به طرز تفکر شما بود ....وگرنه وقتی وارد زندگی متاهلی بشید تازه دریای مشکلات شروع میشه.الآن یه غم داری که زن نداری و بعدش خیلی بیشتر میشه...البته نترسیها:Gol:
GREAT_MOHAMMAD;511036 نوشت:
درسته ولی 95% مردم درگیرند ولی کسی هست که بهشون امیدواری یا حداقل راه درست رو نشونش بده اما من چی یه پدر مادر پیر دارم که یه سر دارند هزار تا سودا

ببخشید پس اینهمه دوستای فهیم و مشتی و باشعور و باشواد و اساتید به این خوبی و مفتی:Cheshmak: باد هوان؟!
مگر عرض نکردم که :

*عارف*;510937 نوشت:
چند روز یه بار کمه

عزت زیاد:Gol:
موضوع قفل شده است