صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا کارم به سرانجام نمی رسه؟

نوشته
    10
    حضور
    7 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    44

غمگین چرا کارم به سرانجام نمی رسه؟

سلام جوانی هستم 29 ساله یه مدت هرچه سعی میکردم برم خواستگاری نمیشد
    با توجه به دعاهایی که دوستان و کاربران محترم همین سایت ارائه کردند ( دعا برای ازدواج) و ( دعای چهل کلید حضرت فاطمه زهرا س)و منم تا حدودی اونا رو انجام دادم ( لینک زیر)

اینجا

اما الان نزدیک 5 الی 6 بار به خواستگاری رفتم
    دو سه مورد اولی همون اول گفتند نه ولی این 2 سه مورد بعدی گفتند بیا برای اشنایی اولیه
    بعد از دیدنهای اولیه چند روز بعد که زنگ میزنیم تا خبرش رو بگیریم میکند نه حالا یا خود دختره میگه نه یا خانواده اونا

چرا این کارم به سرانجام نمیرسه تو رو خدا کمکم کنید خسته شدم به سرم زده که خودکشی کنم ...........................
    دیگه نمیدونم باید چکار کنم ( الان که دارم این متنو مینویسم نمیدونید چه حالی دارم)

تو رو خدا کمکم کنید دارم آلوده به گناه و بی دینی میشم

2. صلوات ها 16

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58287

با نام و یاد دوست

چرا کارم به سرانجام نمی رسه؟

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

سلام بر شما دوست بزرگوار.
    دوست من شايد اين كه تا حالا نتوانسته ايد ازدواج كنيد لطف خدا بوده كه شما كمي با دقت بيشتر به ازدواج نگاه كنيد و چه بسا به دليل دعاهايي كه داشته ايد موردي نامناسب كه همتاي واقعي شما نبوده رد شده و خداوند مانع وصلت شده باشد.
    براي ازدواج مثل يك بنّا كار كنيد بنا وقتي مي خواهد ديواري بچيند ابتدا پي آن را محكم مي كند تا بتواند وزن ديوار را تحمل كند و ديگر اين كه رج اول را تراز تراز مي كند تا اين سر و آن سر ديوار از نظر افقي بودن تراز شود بعد اين طرف و ان طرف ديوار را شمشه كار مي كند و رسمان كار مي كشد تا ديوار براساس رج اول تراز شود و عمودي پيش برود. وقتي شمشه كار شد هدف مشخص مي شود اين كار الگوي او مي شود. وقتي شما برادر بزرگوارم در زندگي هدفي داشته باشيد اينجا نگران گزينش يك فرد نيستيد. بلكه بيشتر دقت مي نيد كه فردي را گزينش كنيد كه همتاي شما باشد و همخوان با اهداف زندگي شما باشد. اگر اين همتايي نباشد در واقع ازدواج يعني تباه شدن عمر شما و ديگري.
    بنابراين وقتي هدفمند هستيد نبايد نگران باشيد كه چرا فلان وصلت اتفاق نيفتاد چون همتايي امري دو طرفي است يعني طرف مقابل هم اين همتايي را بفهمد و قبول كند. كسي كه اساس زندگي را بر روي شرايط مادي و دارايي شما مي گذارد در واقع همتاي خوبي نيست. كسي كه باورهاي ديني را در نظر نميگيرد همتاي مناسبي نيست.

خودكشي؟
    درست خواندم، دوست بزرگوار شما بايد خودتان را براي يك رسالت مهم آماده كنيد. كمرتان را محكم ببنديد مرد بودن را كم نگيريد مرد بودن بخش مهمي از آن به ايستادگي در برابر بادها و توفان هاي ناملايم زندگي است. اگر اين بادها نباشد ناخداي خوبي در درياي زندگي نخواهيد شد. با ايستادگي شما است كه همسرتان و ان شاالله فرزندان تان به شما تكيه خواهند كرد اگر به اين زودي درجا بزنيد تكيه گاه خوبي نخواهيد بود.
    اذيت ها و آزارهايي كه الگوهاي ديني ما در زندگي تحمل كردن تا به هدفشان برسند و چراغ راه و كشتي نجاتي براي ما ما باشند را توجه كنيم. تا مقاوم شويم.
    اگر به فرموده پيامبر اسلام با ازدواج نيمي از ايمان حفظ مي شود با تحمل مشقت هاي اين مسير هم اجر بالايي خواهيم برد.

باز هم دعا و راز و نياز را ادامه دهيد ولي در كنار دعا بايد مطالعه، مشورت و تلاش را جدي بگيريد كه فرموند:
    دعاي بودن تلاش مانند كمان بدون زه است.
    دعا مي كنيم كه با عنايت اهل بيت به خصوص امام رضا(ع) و فرزندشان امام جواد(ع) اسباب آرامش و ازدواج جوانان به ويژه شما دوست بزرگوار فراهم شود.
    تاپيك زير را با دقت بخوانيد و يادداشت برداري كنيد:

پیش نیازها و مقدمات یک ازدواج موفق چیست؟

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 12

نوشته
    10
    حضور
    7 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    44

یه سوال
    با نظر به اینکه صحبت با جنس مخلف حرام هست و در دین اسلام به اون اشاره شده
    ایا شما صلاح میدونید تا با اون فرد مورد نظر ( اخرین دختری که بنده به خواستگاریش رفتم) برم مستقیما صحبت کنم و نظرش رو بدونم و اگه به توافق رسیدیم و تونستیم همدیگر رو قانع کنیم خانواده هامونو در جریان بزاریم

اگه نتونستم منظورمو برسونم عذر خواهی میکنم

9. صلوات ها 6

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

نقل قول نوشته اصلی توسط GREAT_MOHAMMAD نمایش پست ها
    یه سوال
    با نظر به اینکه صحبت با جنس مخلف حرام هست و در دین اسلام به اون اشاره شده
    ایا شما صلاح میدونید تا با اون فرد مورد نظر ( اخرین دختری که بنده به خواستگاریش رفتم) برم مستقیما صحبت کنم و نظرش رو بدونم و اگه به توافق رسیدیم و تونستیم همدیگر رو قانع کنیم خانواده هامونو در جریان بزاریم

اگه نتونستم منظورمو برسونم عذر خواهی میکنم
    من در بحث مشاوره وارد نمیشم فقط بگم برادر من کی گفته صحبت با جنس مخالف حرامه؟
    هیج وقت صحبت با جنس مخالف حرام نبوده و هیچ وقت هم حرام نخواهد بود

11. صلوات ها 3

نوشته
    809
    حضور
    33 روز 4 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    1
    گالری
    55
    صلوات
    3874

به نام خدا
    سلام
    صحبت با جنس مخلف حرام هست
    حرام نيست!اگر فسادي در صحبت ها باشه مثل شوخي كردن با نامحرم،حرام هست در غير اينصورت حرام نيست يا مثلا صحبت زياد با نامحرم كه زمينه هاي فساد رو فراهم ميكنه.
    با اين گفته شما من حس ميكنم بيش از حد در رابطه با نامحرم سخت ميگيريد.همينطوره؟
    (نبايد از نامحرم ترسيد و فراري بود متاسفانه بعضي ها در دين ناخواسته دچار افراط گرايي مي شوند.)
    همين؟با پنج شش تا خواستگاري فكر خودكشي زده به سرت؟
    به نظرم شما اول بايد يه كم عزت نفس و اعتماد به نفستو تقويت كني وگرنه در آينده با مشكلات و سختي هاي بيشتري كه روبرو بشي ديگه نميدونم مي خواي چيكار كني.درباره ي اعتماد به نفس مطالعه كن دوست گرامي.

شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

13. صلوات ها 3

نوشته
    10
    حضور
    7 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    44

ممنون از راهنمای هاتون
    یادم هست تو همین سایت خوندم که باید از یه رابط مطمئن برای این کار استفاده بشه که از همه نظر مطمئن باشه (
    لینکش یادم نیست تا همین جا با سند صحبت کنم)
    من هم امروز یه رابط مطمئن پیدا کردم ( اون رابطمون رئیس شرکتمونه) انشالله امشب میریم برای صحبت و متقاعد کردن اون خانواده

فقط یه سوال این رابطمون گفته که شما بیا خونه رو به من نشان بده بعد خودت برو تو ماشین بشین تا من صحبت کنم
    به نظرتون من خودم هم برم اون جا حضور داشته باشم یا تو ماشین بمونم

15. صلوات ها 3

نوشته
    56
    حضور
    3 روز 3 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    307

فقط شش بار تا حالا خواستگاری رفتی؟!
    عزیز چرا اینقدر عجولی؟ صبر داشته باش و شاکر باش!
    هرچی تعداد موارد بررسی شده ات بیشتر باشه، انتخابت بهتر و آگاهانه تر میشه.
    بابا چند میلیون دختر تو اطرافت هست که با چندتا خواستگاری نا امید شدی؟
    ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۳/۰۲/۰۷ در ساعت ۲۱:۴۰ دلیل: لطفا مراعات فرمائید

17. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه فیلم هیات
    نوشته
    2
    حضور
    27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

سلام دوست عزیز

ممنون از راهنمای هاتونیادم هست تو همین سایت خوندم که باید از یه رابط مطمئن برای این کار استفاده بشه که از همه نظر مطمئن باشه ( لینکش یادم نیست تا همین جا با سند صحبت کنم)من هم امروز یه رابط مطمئن پیدا کردم ( اون رابطمون رئیس شرکتمونه) انشالله امشب میریم برای صحبت و متقاعد کردن اون خانواده فقط یه سوال این رابطمون گفته که شما بیا خونه رو به من نشان بده بعد خودت برو تو ماشین بشین تا من صحبت کنم به نظرتون من خودم هم برم اون جا حضور داشته باشم یا تو ماشین بمونم
    من پست های شما رو خوندم و اولین چیزی که به ذهنم رسید اینه که مثل اینکه توکلت به خدا کم شده و دوم اینکه چرا از خانواده ات استفاده نمیکنی سوم اینکه تا اعتماد به نفس نداشته باشی نمیتونی کاری کنی شاید این حرف به مذاق بعضی ها خوش نیاد ولی به قول یکی از دوستانم "بزرگترین آرزوی یه دختر اینه که یه پسر بره خواستگاریش " این نکته رو فراموش نکن که خانمها به اعتماد به نفس آقایون و ارتباطاتشون با خانوادشون توجه خاصی دارند

19. صلوات ها 2

علاقه
    علم ,هنر,معارف,عشق,بهشت
    نوشته
    645
    حضور
    17 روز 3 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1579

چرا این کارم به سرانجام نمیرسه تو رو خدا کمکم کنید خسته شدم به سرم زده که خودکشی کنم ...........................
    دیگه نمیدونم باید چکار کنم ( الان که دارم این متنو مینویسم نمیدونید چه حالی دارم)

تو رو خدا کمکم کنید دارم آلوده به گناه و بی دینی میشم
    سلام داداش
    يه كم آسون بگير زندگي رو ، هرطوري بگيري همونطوري ميشه
    خود كشي چيه؟
    مرد حسابي! هيچ دختر عاقلي( اگه بفهمه همچين روحيه ايي داري) حاضر نيست با تو ازدواج بكنه
    در ثاني با اين روحيه اگه ازدواج بكني مشكلاتت بيشتر هم ميشه!
    دخترا دوست دارند با كسي ازدواج كنند كه حداقل از نظر روحي قوي باشه ، بشه بهش تكيه كرد نه كه دم از خودكشي بزنه

خلاصه كلام اينكه زندگي رو زياد سخت نگير، ميدونم كه قدرتشو داري
    اگرم خيلي روت فشاره برو صيغه كن كه اول فكرت باز بشه ...
    و ا ِلا اگه بخواي از روي نياز جنسي فقط ازدواج كني معلوم نيست بتوني مورد خوبي رو پيدا بكني يا نه

موفق باشي

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری