از این افکار آزار دهنده خسته شده ام

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
از این افکار آزار دهنده خسته شده ام

سلام.نوجوانی هستم و افکار جنسی بسیار آزاردهنده ای دارم.طوری که خیلی وقت ها این افکار اجازه نمی ده به کارم برسم
و احساس می کنم رابطه ام با خدا خیلی بد شده.باید چی کار کنم تا از دست این افکار نجات پیدا کنم؟در ضمن من آدمی مذهبی
هستم و اصلا اهل فیلم و ماهواره و چیزهای مبتذل نیستم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

محمدحسین۱۴;504429 نوشت:
سلام.نوجوانی هستم و افکار جنسی بسیار آزاردهنده ای دارم.طوری که خیلی وقت ها این افکار اجازه نمی ده به کارم برسم
و احساس می کنم رابطه ام با خدا خیلی بد شده.باید چی کار کنم تا از دست این افکار نجات پیدا کنم؟در ضمن من آدمی مذهبی

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و عرض خوش آمد محضر جنابعالی

در ابتدا لازم است به این نکته توجه بفرمایید که اگر استعداد ژنتیکی و خانوادگی اضطراب را دارید، فنون و روشهای کاهش و مدیریت اضطراب را فرا بگیرید و بکار ببندید.
قطع نظر از این نکته، در رابطه با این افکار توصیه می شود؛

_ خود را بواسطه این افکار سرزنش نکنید و مستحق کیفر ندانید، چرا که خودسرزنشگری منجر به افزایش اضطراب و کاهش سطح اعتماد به نفس خواهد شد و همین امر می تواند سطح وقوع این افکار را افزایش دهد.

_ نسبت به این افکار بی اعتنا باشید و خونسردی خود را حفظ کنید ولی در عین حال به این افکار دامن نیز نزنید، به این منظور؛
- - موقعیت فیزیکی و یا مکانی خود را تغییر دهید
- - به انجام کار دیگری مبادرت نمایید
- - به گفتگو با دیگران بپردازید و یا مجموعه اعدادی را به صورت معکوس بشمارید
- - چند نفس عمیق بکشید و به نقطه خاصی خیره شوید
- - اگر این افکار ادامه داشت با گفتن واژه "بس کن" شیرازه این افکار را از هم بپاشید

_ نگران نباشید و از خدای متعال استعانت بجویید

در پناه خدای متعال موفق باشید
و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

سلام.با عرض معذرت اگر ممکن است کمی کاربردی تر پاسخ بدهید.ضمنا من اظطراب نیز دارم

محمدحسین۱۴;504429 نوشت:
[="#006400"]هوالعالم

بنده مواقعی که در حالت نشسته تمرکز کافی برای مرور یا درک و حفظ ندارم
با بررسی سه مورد مشکل رو حل میکنم
یکی جایی که نشستم پاک و سالم باشه
دو اینکه بدنم سالم و اروم باشه و خشکی و سفتی میز و صندلی یا جایی که نشستم مانع خونرسانی به مغز یا سر شدن اعضای بدنم نشه
سه اینکه موقعیت چشم یا گوش یا اعضای مربوطه و وضعیت نور و الودگی صوتی موجب نارسایی صدا یا نوشته و ... نشه .

معمولا اینطور افکار منفی از توجه بیش از حد به نماد بدی بوجود میاد .
مثلا خشونت بیش از حد در برابر گناهکاری که شاید از روی نادانی و ناتوانی به این راه کشیده شده
یا محبت بیش از حد و چشم بسته به اینطور افراد و ....

همیشه قبل ازینکه از روی ظاهر در مورد افراد قضاوت کنیم
نگاهی به باطن و ارزش های حقیقی داشته باشیم ...

زمان نوجوانی هم که مدت کوتاهی در محله ای الوده بودیم به خاطر دارم
که انگار نگاه ها و نظر های شرم اور دسته مردم بد و حسود و بخیل و خشن تاثیر منفی در دید و ذهن من میذاشت
طوری که زمان مطالعه یا تفکر قادر به کنترل حواس نبودم و گاهی فکر فلانی و چشم بهمانی به ذهنم خطور میکرد
و من برای دفع این شر راهی پیدا کردم

در اتاق شاید 10 متری قدم زنان مطالعه میکردم
که قدرت حفظ و درک مطالب بیشتر از قبل شده بود .
حتی بیشتر از زمانی که تمرکز کافی داشتم و نشسته مطالعه میکردم .... [/]

محمدحسین۱۴;504429 نوشت:

سلام
دوست عزیز برای جایگزینی افکار مثبت به جای منفی باید میزان خوراک مثبت مغز را بیشتر کنید.

این طبیعت سن شما است که برای سالم گذراندن آن باید برنامه استفاده از وقت برایش بریزید

اضطراب یکمش برای پیشرفت در تحصیل و ... خوب است ولی برای کنترل اضطراب زیاد به مشاور رجوع کنید

کتاب خوب را از مشاوران مربوطه بخواهید و بخوانید... اگر از کتاب داستان راستان شهید مطهری شروع کنید خوب است.. با این نوع کتابها چارچوب فکر صحیح برای دفع افکار منفی پیدا می کنید

کتاب تمناي وصال (خواسته‌هاي امام زمان عليه‌السلام از ما در تشرفات) نوشته‌ی حسن محمودي را حتما بخوانید

شرکت در کلاسهای آموزش قران و رفتن به مسجد برای نماز را در برنامه خود قرار دهید

برنامه تفریحی و ورزشی منظم برای هیجان مثبت مغزی داشته باشید

روشهای پیشرفت تحصیلی را از مشاوران بپرسید

دوست با حیا و با تقوا و اهل مسجد را از خدا بخواهید

برای روشهای کنترل نگاه تحقیق کنید:Gig:

موفق باشید

محمدحسین۱۴;504429 نوشت:
هستم و اصلا اهل فیلم و ماهواره و چیزهای مبتذل نیستم.[/quote
سلام ....
اگر نوجونید خودتونو سرزنش نکنین چون در این دوره کاملا عادیه...
سعی کنید به هر طریقی خودتونو سرگرم کنید....
قرآن زیاد بخونید چون آرامش زیادی بهتون می ده .....
سعی کنیدبیشتر با رفقاتون وقت بگزرونید چون وقتی آدم با دوستاش گرم گفتگو باشه از افکار دیگه نجات پیدا می کنه ...
هروقت این افکار سراغتون اومد از جاتون پاشید یکم نرمش کنید......
موفق و پیروز باشید...
:Black (5):

[="DarkOrchid"]

محمدحسین۱۴;504429 نوشت:

با سلام و عرض ادب و احترام...
دوست عزیز من جناب استاد صمدی آملی میفرمایند شخصی که دیوانه است بسیار امری ناپسند است که چاقویی به دست او بدهیم ... و ممکن است این شخص دیوانه با چاقو کسی را به قتل برساند...
و این چاقو پرخوری و استفاده از غذا های گرم و تند است...
شما هر چند تقوا رو رعایت کنید اما غریزه خودتون رو کنتریل نکنید ممکنه در موقعیت خاصی قرار بگیرید و افکار و اعمال منفی از شما سر بزنه....
به شما پیشنهاد میدم این اعمال رو انجام بدید بنده عقیده ندارم که نسبت به این امر بی تفاوت باشید بلکه باید تلاشتون رو بکنید :
پرخوری نکنید...
از غذای مثل : خرما و عسل و موز و غذاهایی که قوای جنسی رو زیاد میکنند کم استفاده کنید...
شب شام سبک بخورید...
ورزش بکنید تا هورمون های بدن شما متعادل بشه... مثلا دوچرخه سواری..پیاده روی و ورزش های دیگه ...
بعد از نماز صبح 10 تا سوره توحید بخونید و سوره ناس و فلق رو هم بخونید...
اگر حس و حال داشتید یک جا بشینید در یک اتاق خلوت چشم هاتون رو ببنید و افکارتون رو کاملا خالی کنید و اجازه ندید هیج فکری توی ذهن شما وارد بشه و 10 دقیقه یا 15 دقیقه به این حالت باشید و توی این حالت که افکارتون خالی شده و به هیچ چیز فکر نمیکنید ذکر صلوات رو بگید و اگر این عمل رو انجام بدید قدرت عوض کردن افکارتون رو پیدا میکنید وقتی افکار منفی به شما هجوم میاره...
و خواندن کتاب های عرفانی مثل : سوخته شیخ محمد جواد انصاری همدانی و عطش آقا سید علی قاضی و شرح حال عرفا رو به شما پیشنهاد میدم...
و همچنین در نماز توجهتون به خدا باشه...
:Gol::Gol::Gol:
[/]

محمدحسین۱۴;504429 نوشت:

همونطور که بقیه دوستان هم اشاره کردند همیشه خودتون رو به کاری مشغول کنید.به خصوص کارهایی که خیلی دوستشون دارید.خوندن کتاب های مورد علاقه اتون و ...

امام علی (ع) فرموده اند: خودت را مشغول کن قبل از اینکه نفست تو را مشغول کند
در این زمینه آیات 7 و 8 سوره ی انشراح رو هم آویزه ی گوشتون کنین
:khaneh::

فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ (7) وَإِلَى رَبِّكَ فَارْغَبْ(8)

7 -پس هنگامى كه از كار مهمى فارغ مى‏شوى به مهم ديگرى پرداز!
8 -و به سوى پروردگارت توجه كن.
موفق باشی.

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام

يكي ديگه از كاربرا مشابه همين مشكلو داشتند جوابي كه به ايشون دادم رو مطالعه كنيد: http://www.askdin.com/thread37962.html#post499996
براي راحتي تون متن جواب رو براي شما مجددا كپي مي كنم:

خدمتتون عرض كنم كه اينجور افكار امروزه مبتلا به جوانان زيادي هست. بخصوص خيالپردازي براي اكثر جواناني كه در موقعيت ازدواج قرار دارند پيش مياد. پس لزومي نداره خيلي خودتون رو سرزنش كنيد.
البته من اين افكار رو تاييد نمي كنم ولي لزومي هم نداره كه شما اينقدر خودتون رو تحت فشار قرار بدين .
فرمايشات جناب اميدوار فرمودند در مورد ورزش و مسافرت و تفريح كاملا درسته و كمك مي كنه.

فراموش نكنيد كه "الا بذكر الله تطمئن القلوب" ، تنها با ياد خداست كه دلها آرام مي گيرد. سعي كنيد كه رابطه معنوي خود را با پروردگار مهربان تقويت كنيد. خداوند دلهاي بندگان جوانش رو بهتر مي پسنده و بهتر خريداره !!!!!

سعي كنيد براي فكرتون برنامه ريزي كنيد كه به چيزهاي مشخص و مفيدي مشغولش كنيد. هرچي كه بيشتر بهش علاقه داريد بهتر مي تونه مفيد باشه.
مثلا بافتني ، دوخت و دوز ، ورزش ، مطالعه ، تحقيقات علمي و يا هر چيز ديگه كه بهش علاقه داريد رو پيدا كنيد و اوقات بيكاريتون رو با اون كار پر كنيد.

بيكاري يكي از چيزهايي هست كه خيال پردازي رو بد تر مي كنه پس ازش اجتناب كنيد.

البته اينها كه گفتم ، گفتنش ساده اس ولي عملي كردنش شايد به اين راحتي نباشه. مهم اينه كه شما در اين راه قدم برداريد و به خدا توكل كنيد.

اين چند حديث هم هديه به شما

افتخار خداوند به عبادت جوان

۱۲۲.پيامبر صلى الله عليه و آله :خداوند بزرگ ، به جوان عبادت پيشه ، نزد فرشتگان افتخار مى كند ، در حالى كه مى فرمايد : «بنده ام را بنگريد . براى من ، خواسته هاى نفْس خود را كنار نهاده است» .

۱۲۳.پيامبر صلى الله عليه و آله :هيچ جوانى خوشى هاى دنيا و سرگرمى هاى آن را كنار ننهاد و در جوانى به استقبال بندگى خدا نرفت ، مگر آن كه خداوند به وى ، پاداش ۷۲ صدّيق ۱ بخشيد . آن گاه فرمود : «خداوند بزرگ [خطاب به وى] مى فرمايد : «اى جوان رها كننده شهوت به خاطر من ، و سپرى كننده جوانى اش براى من! تو در پيشگاه من ، مانند برخى فرشتگانى» .

۱۲۴.امام صادق عليه السلام :به راستى كه دوست داشتنى ترينِ آفريدگان نزد خداوند ، جوانِ كم سال و خوش سيمايى است كه جوانى و زيبايى اش را در راه فرمانبرى از خداوند بزرگ ، قرار داده است؛ آن كه خداوند بزرگ به وى نزد فرشتگان افتخار مى كند و مى فرمايد : «اين ، بنده حقيقى من است» .

بركات عبادت در جوانى

۱۲۵.پيامبر صلى الله عليه و آله :آن كه در جوانى نيكْ بندگى خدا كند ، خداوند ، در پيرى به وى حكمت آموزد . خداى متعال مى فرمايد : (و چون به رشد و كمال خويش رسيد ، به او حكمت و دانش عطا كرديم) و در ادامه آيه مى فرمايد : (و نيكوكاران را چنين پاداش مى دهيم) .

1.صِدّيق به كسى گفته مى شود كه همواره پايبند به حق است و يا كسى است كه عادت و خويش راستى است (مجمع البيان ، ج ۳ ، ص ۱۱۰ ، ذيل آيه ۶۹ از سوره نساء)

منبع : http://www.hadith.net/n144-e1200-p101.html

التماس دعا
يا علي ع

ورزش ورزش ورزش

محمدحسین۱۴;504429 نوشت:

سلام دوست عزیز
اول از همه باید بدونی که هر معلولی یک علتی داره.
دوم اینکه باید بگردی ببینی علت هجوم افکار جنسی به ذهن شما چی میتونه باشه.
اگر بتونی علت رو بیابی راحت تر میتونی مشکلت رو حل کنی.
یک مثال میزنم براتون ( هر وقت بشه ریشه علف هرز رو خشکوند خواه ناخواه خود اون علف هرز نیز از بین میره)
باید بگردی و ریشه این علف هرز رو که همون افکار جنسی آزار دهنده هست رو پیدا کنی و ریشه رو بخشکونی.
معمولا ریشه و منشاء اینگونه رفتارها میتونه یا فیلم یا ماهواره و یا چیزهای مبتذل مثل عکس مبتذل باشه که شما فرمودید اهل این چیزها نیستید.
پس باید دنبال علتهای دیگری باشید.
علتهایی که به نظر بنده میتونه باعث تهییج افکار جنسی منحرف بشه.
1.راحت بودن در صحبت و رفتار با نامحرم، مثلا شوخی کردن های بیجا با نامحرم. (مخصوصا با نامحرم های فامیل)
2.خلوت کردن با نامحرم .( هم در زمانی که با نامحرم هست میتونه باعث هجوم افکار شیطانی بشه و هم حتی بعد از جدا شدن از نامحرم، این افکار میتونن باعث اذیت شخص شود.)
3.مطالعه و خواندن جوکها و داستانهای غیر اخلاقی (سکسی).
4.چشم چرانی (مخصوصا در جامعه امروزی که متاسفانه وضعیت حجاب افتضاح شده)
5.طبع و مزاج شما هم میتونه یکی از عوامل مشکلتون باشه چون طبع برخی از انسانها طوری هست که میل جنسی اونها نسبت به بقیه افراد بسیار بالاست که در اینگونه موارد
باید از خوردن مواد غذایی که طبع گرم و محرک دارند و به این نیرو (نیروی جنسی) توان بیشتری میدهند خودداری کنید یا کمتر استفاده کنید.

موفق باشید/.

محمدحسین۱۴;504429 نوشت:

با سلام خدمت جناب محمد حسین بزرگوار

به نظر من شما باید سه کار انجام دهید تا ان شاء الله مشکلتان حل شود :

1_ از خداوند متعال که از هرشخصی به تو مهربانتر است واقعاً در نماز و غیر نماز بخواه که به تو کمک کند و باور داشته باش که

خداوند می تواند اسبابی را فراهم کند تا تو ازاین مشکل رهایی پیدا کنی .

2_ توسل به حضرات معصومین ( صلوات الله علیهم أجمعین ) داشته باش و مطمئن باش که حضرات معصومین کسانی هستند که تو را دوست دارند و

مشکل تو را کاملاً متوجه می شوند و درک می کنند و می توانند از درگاه خداوند تقاضا کنند که هرچه زودتر مشکلت حل شود.

عمل کردن و باور داشتن به این دو مطلب بسیار مهم است و بسیار کار ساز است. این دو مطلب، شعار نیست بلکه مهم ترین راه حل هاست.

3. هر چه زودتر باید به یک مشاور مؤمن و متخصص به صورت حضوری مراجعه کنید. تأکید می کنم که هر چه زودتر و حتماً حتماً مشاور مؤمن و با ایمان

باشد و هم چنین متخصص. اگر حضوری بروید بهتر است ولی اگر امکانش را ندارید و یا خجالت می کشید سعی کنید مشاوره تلفنی را از دست ندهید.

از خداوند متعال عاجزانه در این ماه شریف می خواهم که مشکل شما محمد حسین عزیز و مشکل همه محبین اهل بیت (صلوات الله علیهم أجمعین ) حل شود و

ان شاء الله همه ما مشمول دعای حضرت حجت قرار بگیریم.

به نظر من بهتره وقتتون رو پر کنین..طوری که دیگه وقتی برای فکر کردن به این موضوع باقی نمونه..

این راه حلهایی که دوستان میدن بیشتر به درد روز میخوره ، چون روزها هرجوری باشه آدم میتونه خودشو سرگرم کنه

حالا اومدیمو یکی شب این مشکلو داشت ،باید چیکار کنه؟

خب اگه تو روز خیلی خودشون رو سرگرم کنن شب از خستگی دیگه فرصتی برای فکر کردن نمیمونه
بد میگم بگو بد میگی

عطر یـاس;532989 نوشت:
این راه حلهایی که دوستان میدن بیشتر به درد روز میخوره ، چون روزها هرجوری باشه آدم میتونه خودشو سرگرم کنه

حالا اومدیمو یکی شب این مشکلو داشت ،باید چیکار کنه؟

باز هم میگویم ورزش ورزش ورزش

سلام
راهکار های دوستان واقعا جالبه
مشکل اینجاست که زننده تاپیک داره سوال میپرسه وقتی گرسنم هست ، باید چیکار کنم و دوستان هم مثلا میگند ، بخواب تا گشنت نشه ، ورزش کن ، درس بخون و ...تا گشنگی یادت بره
در حالی که وقتی کسی گشنشه تا زمانی که غذا نخوره هیچ کدوم از این راهکار ها مخصوصا توی جامعه امروز جواب گو نیست
اسلام که راه جلو پات ءذاشته ، برادر من برو به یه دختر صیغه کن

موضوع قفل شده است