صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا خداوند دین ناقص برای بشر فرستاد ؟؟؟

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

اشاره چرا خداوند دین ناقص برای بشر فرستاد ؟؟؟

با عرض سلام خدمته کارشناس محترم سایت ...
    سوالم این هست که چرا خداوند برای بشر دین ناقص فرستاده ....
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۹/۰۷ در ساعت ۰۳:۱۶
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

چرا خداوند دین ناقص برای بشر فرستاد ؟؟؟

کارشناس بحث: استاد طاها

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

با عرض سلام به شما دوست گرامی

منظورتون از دین اگر اسلام است که به تصریح قرآن، کامل است:

الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دينَكُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتي‏ وَ رَضيتُ لَكُمُ الْإِسْلامَ ديناً. (مائده/3)

امروز، دين شما را كامل كردم و نعمت خود را بر شما تمام نمودم و اسلام را به عنوان آيين (جاودان) شما پذيرفتم.

و اگر منظورتان دین دیگری یا به طور کلی سیر تاریخی ارسال انبیا و شرایع دینی است و یا اسلام را دین کاملی نمیدانید، منظورتان را هر کدام است با توضیح بیشتری بیان کنید تا پاسخ متناسب با هر بخش ارائه شود.

در پناه حق

7. صلوات ها 5

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

سلام جناب طه امیدوارم که خوب و سلامت باشین ...

معمولا در برخورد با ادیان دیگر ادعا میشود که دین اسلام دینی کامل هست و ادیان دیگر ناقص هستند و یکی از دلایل تجدد ادیان رو این مساله عنوان میکنند ...
    من میخواستم از شما بپرسم که علت ناقص بودن ادیان دیگر چیست ... مثلا چرا حضرت موسی یا حضرت عیسی مسیح دین اسلام رو نیاوردند و باید دین در
    زمان حضرت محمد کامل میشد

توضیح اینکه : اولا مسائل مذهبی و درک اونها رو سخت و دشوار نمیدونم ... ( بجز مساله توحید و نبوت و معاد ) ولی در مورد مسائل عملی مثلا دروغ نگفتن ... قتل نکردن ... دزدی نکردن و ... احکامی آسان هستند که به راحتی هر عقل سلیمی اون رو میپذیره ... پس چه نیازی بود دین تا زمان حضرت محمد کامل نشه ... مثلا آیا شما میتونید دستوری رو در درون دین اسلام نام ببرید که درک کردن اون برای یهودی ها یا مسیحی ها سخت یا دشوار بوده باشه ... ثانیا من ادیان دیگر رو بسیار سخت تر دین اسلام میدونم ...

مثلا یهودی ها شنیدم 13 مدل روزه گرفتن دارند که هر کدوم از اونها برای خودش قوانین و آداب خاص خودش رو داره ...
    مثلا حضرت عیسی مسیح گناه رو خیلی سخت از دین اسلام تعریف میکنه : میگه اگر کسی بتونه خیری رو در مورده برادرش انجام دهد و از این کار ممانعت کند گناهکار هست

حتی خوندن کتاب تورات رو من نتونستم تمومش کنم به نظره من تورات کتابی بسیار سنگین هست

سوالم این هست ...
    چه نیازی بوده که ادیانی متفاوت ظهور کنند ... مثلا چرا یک دین و 124000 امام نداشتیم ...

با تشکر
    ویرایش توسط نفرنفر : ۱۳۹۳/۰۲/۰۳ در ساعت ۲۳:۲۵
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

9. صلوات ها 4

علاقه
    خواندن کتاب و خوردن غذا
    نوشته
    241
    حضور
    6 روز 11 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط نفرنفر نمایش پست ها

معمولا در برخورد با ادیان دیگر ادعا میشود که دین اسلام دینی کامل هست و ادیان دیگر ناقص هستند و یکی از دلایل تجدد ادیان رو این مساله عنوان میکنند ...
    من میخواستم از شما بپرسم که علت ناقص بودن ادیان دیگر چیست ... مثلا چرا حضرت موسی یا حضرت عیسی مسیح دین اسلام رو نیاوردند و باید دین در
    زمان حضرت محمد کامل میشد

توضیح اینکه : اولا مسائل مذهبی و درک اونها رو سخت و دشوار نمیدونم ... ( بجز مساله توحید و نبوت و معاد ) ولی در مورد مسائل عملی مثلا دروغ نگفتن ... قتل نکردن ... دزدی نکردن و ... احکامی آسان هستند که به راحتی هر عقل سلیمی اون رو میپذیره ... پس چه نیازی بود دین تا زمان حضرت محمد کامل نشه ... مثلا آیا شما میتونید دستوری رو در درون دین اسلام نام ببرید که درک کردن اون برای یهودی ها یا مسیحی ها سخت یا دشوار بوده باشه ... ثانیا من ادیان دیگر رو بسیار سخت تر دین اسلام میدونم ...

مثلا یهودی ها شنیدم 13 مدل روزه گرفتن دارند که هر کدوم از اونها برای خودش قوانین و آداب خاص خودش رو داره ...
    مثلا حضرت عیسی مسیح گناه رو خیلی سخت از دین اسلام تعریف میکنه : میگه اگر کسی بتونه خیری رو در مورده برادرش انجام دهد و از این کار ممانعت کند گناهکار هست

حتی خوندن کتاب تورات رو من نتونستم تمومش کنم به نظره من تورات کتابی بسیار سنگین هست

سوالم این هست ...
    چه نیازی بوده که ادیانی متفاوت ظهور کنند ... مثلا چرا یک دین و 124000 امام نداشتیم ...

با تشکر

با سلام ... یکی از بزرگترین دلیل نقص ادیان گذشته وجود دین جدید ثابت شده در اینده هست ! وقتی خدای یکتا بعد از رسالت موسی علیه السلام این بار به صورت گسترده تر عیسی علیه السلام را برای هدایت بشر میفرستد جزاین نیست که قوانین بیشتری برای رسیدن به کمال و رستگاری از سوی خداوند عرضه شدهاست ! معنای نقصان در ادیان قبل اسلام این نیست که نعوذ بالله ان ادیان دچار مشکل بوده اند بلکه نقصان به معنای عدم کفایت است ! یعنی دین موسی دیگر برای مردمان زمان عیسی کافی نبود چرا که مردم زمان عیسی به تمدن عقلی بیشتری دست پیدا کرده و فهم و درک بیشتری از توحید و معارف و ایات الهی داشتند !
    و اما ان چه از صفات نام بردید به بحث حسن وقبح عقلی برمیگردد و باید عرض کنم عقل بدون بیمه دین هرگز نمیتواند به عمق عاقبت صفات مختلف پی ببرد ! مثلا دذدی کردن را عقل میگوید بد است ! ولی اینکه این دذدی چه عواقبی دارد و تا کجا باعث سقوط انسان میشود عقل عاجز است ! و عقل هیچ وقت نمیتواند حکم دقیق و صحیحی در مورد صفات بدهد زیرا عقل تحت تحریک هوای نفس انسان است و ممکن است حکم خالی از صواب به انسان بدهد ! لذا انسان نیازمند گاهی چون هوای نفس او را تهدید میکند عقلش او را فرمان میدهد که دذدی نیکوست ! حال انکه حکم اصلی عقل که قبح این عمل است توسط تاثیر هوای نفس تحریف شده است و این جاست که دین الهی احکام صحیح عقل را بیمه میکند و راه را بدون هیچ کم و کاستی به انسان نشان میدهد !
    ثقل کتاب و نوشته های کتاب تورات دلیل برکامل بودن و خالی از نقص ان نیست ! به خصوص اینکه این کتاب ها دچار تحریف شده اند وحتی امروزه در مسیحیت هم به خوبی میدانند که انجیل دچار تحریف شده است و الا بر چهاریا پنج روایت مختلف نبود ! انجیل یکی بوده ولی امروزه انجیل یوحنا ! متی ! برنابا ! لوقی !مرقس و ....
    اتفاقا همین که 13 مدل روزه گرفتن در یهودیت هست خود نشان میدهد که این دین کامل نیست و الا با یک حرکت و دستور واحد کار ر امت اسان میکرد ! ولی راه رستگاری در این دین ان قدر دور است که باید متوسل به13 مدل روزه مختلف شد !
    خداوند به بهترین شکل حجت را بر بشر تمام کرده است و در هر عصر و زمانی پیامبری را نسبت به فهم و درک و شعور مردم زمانه بر بشرمبعوث میکرد و امروزه این اسلام هست که تاریخ بشریت از پس او هیچ دین رسمی و ثابت شده ای را به ثبت نرسانده ! شما روش سخن خدا را در قران کریم با انجیل و تورات امروزی مقایسه کنید اختلاف عجیب ان به حیث معارف و شیوایی و دلربایی را خواهید دید !
    قران کریم از ان حیث کامل و بی نقص است که اخبار همه پیامبران بزرگ و مورد توجه پیشین را دریک کتاب و یک دین به بشر نازل کرده است و از همه ان ها مواعظ و پندها را به بشر ابلاغ کرده و به بیان دیگر جامع همه ادیان است بلکه متذکر شوند
    اسلام مبین امروزه پاسخ گو به همه ابعاد اصلی مادی و معنوی انسان هاست وهیچ کس نیست که پاسخی از فعل خود را در این دین نهایی پروردگار نیابد ! و الله علیم حکیم
    ویرایش توسط عالم مقدس ملکوت : ۱۳۹۳/۰۲/۰۴ در ساعت ۰۰:۳۵

11. صلوات ها 5

نوشته
    2,563
    حضور
    38 روز 6 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4373

با عرض سلام خدمته کارشناس محترم سایت ...
    سوالم این هست که چرا خداوند برای بشر دین ناقص فرستاده ....
    سلام
    خدای متعال کتاب و مفسر الهی آنرا برای بشر فرستاد که پاسخگوی همه مشکلات و مسائل است اما مردم مفسر رسمی الهی را کنار گذاشتند یا کشتند و خدای متعال آنها را از فیض ارتباط مستقیم محروم ساخت در عین حال دین توسط علما که جانشینان نازلتر هستند ترویج میشود و اگر به اصول تعالیم عمل شود مابقی هم حل است
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

13. صلوات ها 5

علاقه
    کالباس،سوسیس،خیار
    نوشته
    315
    حضور
    28 روز 2 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    41
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    497

با سلام

اینکه عده ای، مفسر رسمی و امام منصوب از جانب خدا را کنار بگذارند ، چه دلیلی می شود که خدا آیندگان را از حضور و ارتباط مستقیمِ امام منصوب با سایر مردم بی بهره گذارد؟

ویرایش توسط PAN : ۱۳۹۳/۰۲/۰۵ در ساعت ۱۹:۵۴ دلیل: ویرایش!

15. صلوات ها 3

نوشته
    1,958
    حضور
    95 روز 20 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    126
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    5458

سلام علیکم و رحمه الله

نقل قول نوشته اصلی توسط vivaziba نمایش پست ها
    اینکه عده ای، مفسر رسمی و امام منصوب از جانب خدا را کنار بگذارند ، چه دلیلی می شود که خدا آیندگان را از حضور و ارتباط مستقیم با سایر مردم بی بهره گذارد؟
    کمی توضیح بدهید مطلب تان مبهم است/ خدا کدام آیندگان را از حضور و ارتباط مستقیم با چه مردمی بی بهره گذاشته ؟

یاحق
    قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
    و قال :
    اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

17. صلوات ها 4

علاقه
    گفتگوی دینی
    نوشته
    1,736
    حضور
    33 روز 11 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    119
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3287

نقل قول نوشته اصلی توسط فاتح نمایش پست ها
    کمی توضیح بدهید مطلب تان مبهم است/ خدا کدام آیندگان را از حضور و ارتباط مستقیم با چه مردمی بی بهره گذاشته ؟
    با سلام.
    فکر کنم منظورشان مایی هستیم که از حضور امام معصومبی بهره ایم.
    و من الله توفیق

سعدی : چو رسی به کوه سینا "ارنی" مگو و بگذر
    که نیرزد این تمنا به جواب "لن ترانی"

حافظ : چو رسی به طور سینا "ارنی" بگو و بگذر
    تو جواب دوست بشنو نه جواب "لن ترانی"

مولانا : "ارنی" کسی بگوید که تو را ندیده باشد
    تو که با منی همیشه چه "تری" چه "لن ترانی"

19. صلوات ها 3

علاقه
    گفتگوی دینی
    نوشته
    1,736
    حضور
    33 روز 11 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    119
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3287

زمان حضرت محمد کامل میشد

سوالم این هست ...
    با سلام.
    نکته ای را که باید در این مساله مد نظر قرار داد تفاوت بین دین و شریعت است.
    دین خدا از همان ابتدا از حضرت آدم تا خاتم یکی بوده و تغییر نکرده و ان همانا اسلام بوده است. ( ان الدین عند الله الاسلام ) دین در نزد خدا فقط اسلام است. با این تفاسیر دین حضرت موسی و عیسی هم اسلام بوده است و تغییری در آن زخ نداده. به این معنا که اصول حاکم بر آن تغییر نکرده. اصول تمام ادیان که در قرآن هم به آن اشاره شده این است : ایمان به خدا و روز جزا و عمل صالح.
    این اصول 3 گانه دین یگانه است.
    چیزی که در طول زمان در حال تغییر بوده است شریعت است نه دین. شریعت هم بر اساس جوامعی که دین در آن نازل شده شکل می گرفته است.
    ختم نبوت هم برای این بوده که از یک طرف تا آن زمان تمام اصول کلی مورد نیاز انسان در شریعت بیان شده و از طرف دیگر عقل انسان به یک بالندگی ای رسیده که توانسته آن اصول کلی را استخراج کند و الباقی مسایل خود را بر اساس آن اصول کلی حل نماید.
    و من الله توفیق

سعدی : چو رسی به کوه سینا "ارنی" مگو و بگذر
    که نیرزد این تمنا به جواب "لن ترانی"

حافظ : چو رسی به طور سینا "ارنی" بگو و بگذر
    تو جواب دوست بشنو نه جواب "لن ترانی"

مولانا : "ارنی" کسی بگوید که تو را ندیده باشد
    تو که با منی همیشه چه "تری" چه "لن ترانی"

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)