جمع بندی اگر این حدیث درسته....از این به بعد روزی 2 میلیون صلوات می فرستم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اگر این حدیث درسته....از این به بعد روزی 2 میلیون صلوات می فرستم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بسم الله الرحمن الرحیم....سلام آیا این موضوع کاملا حقیقت دارد؟؟؟ که این صلوات ده هزار صلوات عادی است؟
اللّهُمَ صَلِّ علی سَیِّدِنا و نَبیِّنا مُحَمَّدٍ وَ آلِه مَا اختُلِفَ المَلَوان وَ تَعاقُب العَصران وَ کرَّ الجَدیدان وَ استَقبَلَ الفَرقَدان وَ بَلِّغ روحَهُ وَ اَرواحِ اَهلِ بَیتِهِ مِنِّی التَّحیَّة و السّلام.(خدایا درود فرست بر مولای ما و پیامبر ما محمد و خاندانش تا آنگاه كه روز و شب می آید و میرود و بامدادو شامگاه ها به هم تبدیل میشوند و روز ها و شب ها به دنبال هم میرسند و آن دو ستارهی قطبی بزرگ و كوچك روی می آورند و روان او و خاندانش از سوی من درود و سلام برسان) اگر آره....پس چرا دیگه صلوات بفرستیم این صلوات رو بفرستیم....من روزی چند تسبیح صلوات می فرستم اما اگه این موضوع صحت داره از این به بعد فقط این صلوات رو می فرستم.....اصلا اگه بحث ثروت و پول بود هر انسان عاقلی درجا میدید ده هزار برابر میشه ثروتش با یک کار ساده بی شک انجام می ده....اونوقت یک چنین چیز عظیمی که پول در برابرش هیچه..انجام ندیم؟ آدم شک می کنه ده هزار برابر بالاتر از صلواته؟؟؟؟؟؟اگه حقیقته واقعا عجیبه...و سخت در حسرت رفتم...چون یک تسبیح بفرستم میشه 1 میلیون صلوات! از طرفی مطالب و احادیثی که من خوندم راجع به صلوات کلی خیر و برکت و عظمت برای انسان در دنیا و آخرت داره حالا با این صلوات چی میشه روزی 2 میلیون؟ برای من خیلی عجیب و رویایی میشه...چگونه می تونم مظمئن شم این مطلب درسته...با تشکر:pirooz: روزی 2 میلیون می فرستم تا پیامبر صلوات الله علیه و آله رو ببینم....من که باورم نمیشه:Graphic (11): :Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!: :Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::hamdel::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

برچسب: 

با نام الله

کارشناس بحث: استاد مجید

nothing;503699 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم....سلام آیا این موضوع کاملا حقیقت دارد؟؟؟ که این صلوات ده هزار صلوات عادی است؟
اللّهُمَ صَلِّ علی سَیِّدِنا و نَبیِّنا مُحَمَّدٍ وَ آلِه مَا اختُلِفَ المَلَوان وَ تَعاقُب العَصران وَ کرَّ الجَدیدان وَ استَقبَلَ الفَرقَدان وَ بَلِّغ روحَهُ وَ اَرواحِ اَهلِ بَیتِهِ مِنِّی التَّحیَّة و السّلام.(خدایا درود فرست بر مولای ما و پیامبر ما محمد و خاندانش تا آنگاه كه روز و شب می آید و میرود و بامدادو شامگاه ها به هم تبدیل میشوند و روز ها و شب ها به دنبال هم میرسند و آن دو ستارهی قطبی بزرگ و كوچك روی می آورند و روان او و خاندانش از سوی من درود و سلام برسان) اگر آره....پس چرا دیگه صلوات بفرستیم این صلوات رو بفرستیم....من روزی چند تسبیح صلوات می فرستم اما اگه این موضوع صحت داره از این به بعد فقط این صلوات رو می فرستم.....اصلا اگه بحث ثروت و پول بود هر انسان عاقلی درجا میدید ده هزار برابر میشه ثروتش با یک کار ساده بی شک انجام می ده....اونوقت یک چنین چیز عظیمی که پول در برابرش هیچه..انجام ندیم؟ آدم شک می کنه ده هزار برابر بالاتر از صلواته؟؟؟؟؟؟اگه حقیقته واقعا عجیبه...و سخت در حسرت رفتم...چون یک تسبیح بفرستم میشه 1 میلیون صلوات! از طرفی مطالب و احادیثی که من خوندم راجع به صلوات کلی خیر و برکت و عظمت برای انسان در دنیا و آخرت داره حالا با این صلوات چی میشه روزی 2 میلیون؟ برای من خیلی عجیب و رویایی میشه...چگونه می تونم مظمئن شم این مطلب درسته...با تشکر

با صلوات بر محمد وآل محمد
وسلام وعرض ادب
کاربر گرامی منظور شمااین صلوات است:

بنده پس از بررسی نرم افزار جامع الاحادیث، و نرم افزار نور الجنان که تقربیا بیشتر کتب ادعیه در آن جمع شده را ملاحظه کردم این صلوات را ندیدم که از معصوم (ع) نقل شده باشد. فقط در کتاب« نوادر المعجزات في مناقب الأئمة الهداة عليهم السلام، ص: 9 آمده است که:
مقدمة المحقق‏
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ‏ الحمد للّه ربّ العالمين و صلّى اللّه على سيّدنا و نبيّنا محمّد و آله ما اختلف الملوان و تعاقب‏ العصران‏، و كرّ الجديدان، و استقبل الفرقدان، و بلّغ روحه و أرواح أهل بيته منّا التّحيّة و السّلام.[=Traditional Arabic]

مجید;506421 نوشت:
بنده پس از بررسی نرم افزار جامع الاحادیث، و نرم افزار نور الجنان که تقربیا بیشتر کتب ادعیه در آن جمع شده را ملاحظه کردم این صلوات را ندیدم که از معصوم (ع) نقل شده باشد. فقط در کتاب« نوادر المعجزات في مناقب الأئمة الهداة عليهم السلام، ص: 9 آمده است که:

مجید;506421 نوشت:
با سلام منظورم اینه:
شخصي نزد سلطان محمود سبكتكين آمد و گفت : مدتي بود مي‌خواستم رسول خدا (صَلَّي اللهُ عَلَيهِ وَآلِهِ وَسَلَّم) را در خواب ببينم و عرضي كه دارم به آن غمخوار بگويم. سعادت مساعدت نمود در شب گذشته به اين دولت رسيدم و جمال با كمال آن عديم المثال را در خواب ديدم وقتي چون آن جناب را خوشحال يافتم ، قدم در بساط جرأت گذاشته و گفتم : يا رسول الله 10 هزار درهم قرض دارم و بر اداي آن قادر نيستم و مي‌ترسم كه اجل در رسد و آن وام بر گردن من بماند. آن حضرت فرمودند : نزد سلطان محمود سبكتكين برو و آن مبلغ را از او بستان. عرض كردم : شايد از من باور نكند و نشان طلبد. فرمودند: به او بگو به آن نشان كه در اول شب چون تكيه مي كني 30 هزار مرتبه بر من صلوات مي فرستي و در آخر شب كه بيدار مي شوي 30 هزار مرتبه ديگر بر من صلوات مي فرستي. سلطان از شنيدن اين داستان گريه كرد و آن مرد را تصديق نمود و قرض او را ادا كرد و1000 درهم ديگر نيز به او بخشيد. اركان دولت تعجب نموده ، گفتند : اي سلطان ! اين مرد را در اين سخن محال تصديق مي‌كني و حال آنكه ما در اول شب و آخر شب با توييم، نمي‌بينيم كه به فرستادن صلوات مشغول باشي و اگر كسي در تمام اوقات شبانه روز به فرستادن صلوات مشغول باشد نمي‌تواند 60 هزار صلوات بفرستد پس چگونه در اين صورت در اول و آخر شب اين امر ميسر مي گردد؟ سلطان گفت : من از علما شنيده ام كه هر كس صلوات مذكوره را بفرستد چنان است كه 10 هزار بار صلوات فرستاده و من در اول شب 3 مرتبه و درآخر شب 3 مرتبه اين صلوات را مي خوانم و چنان مي دانم كه 60 هزار بار صلوات فرستاده ام پس اين درويش كه پيغام آن حضرت را آورده راست مي‌گويد و اين گريه من از شادي است.

وسلام وعرض ادب
کاربر گرامی شما از حدیث وصحت آن سوال فرمودید، وبنده عرض کردم در منابع شیعی موجود نیست، وروایت را نمی شود با خواب وامثال این موارد صحتش را به اثبات رساند.موفق باشید
.

با سلام خدمت کارشناس محترم
از این مدل ها زیاد توی دین اسلام وجود داره که فلان دعا خوندنش مثل این میمونه که 10 بار بری زیارت قبر حضرت رسول(ص) و ...
این ها چجوریه؟واقعیه؟

muiacir;506678 نوشت:
با سلام خدمت کارشناس محترم
از این مدل ها زیاد توی دین اسلام وجود داره که فلان دعا خوندنش مثل این میمونه که 10 بار بری زیارت قبر حضرت رسول(ص) و ...
این ها چجوریه؟واقعیه؟

وعرض سلام وادب واحترام
کاربر گرامی،این موارد را باید بررسی کرد، اگر سند صحیح دارد مورد پذیرش است اما اگر سندش به خواب و امثال این ها است نه مورد قبول نیست، ملاک قبولی این موارد فقط سند این مطالب است.

جمع بندی
پرسش:
سلام
آیا این موضوع کاملا حقیقت دارد؟؟؟ که این صلوات ده هزار صلوات عادی است؟
اللّهُمَ صَلِّ علی سَیِّدِنا و نَبیِّنا مُحَمَّدٍ وَ آلِه مَا اختُلِفَ المَلَوان وَ تَعاقُب العَصران وَ کرَّ الجَدیدان وَ استَقبَلَ الفَرقَدان وَ بَلِّغ روحَهُ وَ اَرواحِ اَهلِ بَیتِهِ مِنِّی التَّحیَّة و السّلام.(خدایا درود فرست بر مولای ما و پیامبر ما محمد و خاندانش تا آنگاه كه روز و شب می آید و میرود و بامدادو شامگاه ها به هم تبدیل میشوند و روز ها و شب ها به دنبال هم میرسند و آن دو ستارهی قطبی بزرگ و كوچك روی می آورند و روان او و خاندانش از سوی من درود و سلام برسان) اگر آره....پس چرا دیگه صلوات بفرستیم این صلوات رو بفرستیم....من روزی چند تسبیح صلوات می فرستم اما اگه این موضوع صحت داره از این به بعد فقط این صلوات رو می فرستم.....اصلا اگه بحث ثروت و پول بود هر انسان عاقلی درجا میدید ده هزار برابر میشه ثروتش با یک کار ساده بی شک انجام می ده....اونوقت یک چنین چیز عظیمی که پول در برابرش هیچه..انجام ندیم؟ آدم شک می کنه ده هزار برابر بالاتر از صلواته؟؟؟؟؟؟
اگه حقیقته واقعا عجیبه...و سخت در حسرت رفتم...چون یک تسبیح بفرستم میشه 1 میلیون صلوات! از طرفی مطالب و احادیثی که من خوندم راجع به صلوات کلی خیر و برکت و عظمت برای انسان در دنیا و آخرت داره حالا با این صلوات چی میشه روزی 2 میلیون؟ برای من خیلی عجیب و رویایی میشه...چگونه می تونم مظمئن شم این مطلب درسته...با تشکر روزی 2 میلیون می فرستم تا پیامبر صلوات الله علیه و آله رو ببینم....من که باورم نمیشه

پاسخ:
با سلام وعرض ادب و احترام
کاربر گرامی بنده پس از بررسی نرم افزارهای جامع الاحادیث و نور الجنان که تقربیا بیشتر کتب روایی و ادعیه در آن جمع شده، این صلوات را ندیدم که از معصوم (ع) نقل شده باشد.
این متن فقط در کتاب« نوادر المعجزات في مناقب الأئمة الهداة عليهم السلام، ص: 9 آمده است:
مقدمة المحقق‏
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ‏ الحمد للّه ربّ العالمين و صلّى اللّه على سيّدنا و نبيّنا محمّد و آله ما اختلف الملوان و تعاقب‏ العصران‏، و كرّ الجديدان، و استقبل الفرقدان، و بلّغ روحه و أرواح أهل بيته منّا التّحيّة و السّلام.

موضوع قفل شده است