امربه معروف ونهی ازمنکر

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
امربه معروف ونهی ازمنکر

[="DarkOrange"]باعرض سلام خدمت شماپاسخگوی عزیز
ببخشیدیک سوال داشتم اون هم اینه که مگه نه امربه معروف ونهی ازمنکرازواجباته پس چراهیچ کس دیگه این واجب روانجام نمیده بااین وضع بدجامعه
یعنی ماباانجام ندادن این کار داریم ازواجبات خودغافل می شیم
ومابایدحتمااین کارروانجام بدیم بااین که فقط تعداداندکی این واجب روانجام میدن
التماس دعایاعلی
[/]

[=arial]با نام الله

[=arial]

[=arial] کارشناس بحث: استاد بصیر

andom;503428 نوشت:
باعرض سلام خدمت شماپاسخگوی عزیز
ببخشیدیک سوال داشتم اون هم اینه که مگه نه امربه معروف ونهی ازمنکرازواجباته پس چراهیچ کس دیگه این واجب روانجام نمیده بااین وضع بدجامعه
یعنی ماباانجام ندادن این کار داریم ازواجبات خودغافل می شیم
ومابایدحتمااین کارروانجام بدیم بااین که فقط تعداداندکی این واجب روانجام میدن
التماس دعایاعلی

باسلام و عرض ادب
بله فرمایش شما متین و به جاست، کمی در این زمینه کوتاهی و سهل انگاری رخ داده است. ما باید از خودمان شروع کنیم، هر جایی که می بینیم شرایط امر به معروف و نهی از منکر مهیاست، اقدام کنیم، حتی سفارش به امر به معروف و نهی از منکر هم، سفارش به یکی از واجبات دینی است که حداقل خودِ ما نباید از آن غفلت کنیم.
من به نوبه خودم از شما تشکر می کنم که این دقدقه را دارید و به فکر هستید.
[=Traditional Arabic][=Traditional Arabic]وَ لَا تَتْرُكُنَّ الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْيَ عَنِ الْمُنْكَرِ فَيُوَلِّيَ اللَّهُ الْأَمْرَ أَشْرَارَكُمْ وَ تَدْعُونَ‏[=Traditional Arabic] فَلَا يُسْتَجَابُ لَكُمْ.
حضرت می فرمایند که امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنید که بدان شما بر شما مسلط خواهند شد و بر شما حاکم می شوند سپس دعا می کنید و آنگاه مستجاب نمی شود.(نرم افزار جامع الاحادیث نور)

[="Indigo"]

بصیر;511209 نوشت:
وَ لَا تَتْرُكُنَّ الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْيَ عَنِ الْمُنْكَرِ فَيُوَلِّيَ اللَّهُ الْأَمْرَ أَشْرَارَكُمْ وَ تَدْعُونَ‏فَلَا يُسْتَجَابُ لَكُمْ.
حضرت می فرمایند که امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنید که بدان شما بر شما مسلط خواهند شد و بر شما حاکم می شوند سپس دعا می کنید و آنگاه مستجاب نمی شود.(نرم افزار جامع الاحادیث نور)

والا همینه الان ... بس که شل گرفتیم و بی خیال بودیم ...

نه تنها تو جامعه ...
نه تنها تو خونه ...
نه تنها تو خونواده ... تو سایت دینی هم ارامش نداریم ... کم مونده از تو سایت های دینی هم بندازنمون بیرون ...

جامعه که دیگه تکلیفش مشخصه ...
نه تنها جرات حرف زدن نداری ... بلکه حرف نزده موزد تمسخر قرار میگیری...

خدا عاقبتمونو بخیر کنه ...[/]

موضوع قفل شده است